PDA

Επιστροφή στο Forum : Super Pump 250 (Gaspari Nutrition)



Σελίδες : 1 [2]

Polyneikos
16-08-10, 23:13
θα παρακαλουσα στο παρον τοπικ η συζητηση να συνεχισει μόνο για το Super Pump.Μεταφερθηκαν καποια ποστς στις Γενικες Ερωτησεις Συμπληρωματων.

Marios1991
31-08-10, 15:41
Γεια σας,

Μπορει καποιος να μου πει αν ειναι αποτελεσματικο αυτο το προιον οταν το πινω πριν την προπονηση ποδοσφαιρου ?

Η ειναι αποκλειστικα για βαρη??

Ευχαριστω!

Mitsen
31-08-10, 16:52
Γεια σας,

Μπορει καποιος να μου πει αν ειναι αποτελεσματικο αυτο το προιον οταν το πινω πριν την προπονηση ποδοσφαιρου ?

Η ειναι αποκλειστικα για βαρη??

Ευχαριστω!

Είναι για βάρη.
Τώρα για το αν σε πιάσει, εξαρτάται από τον οργανισμό και την ευαισθησία του.

Προσωπικά είτε ποιο είτε δεν ποιο είναι το ίδιο!
Εφτασα στο σημείο να κάνω με τη περισσευούμενη σκόνη γρανήτες στη κατάψυξη.:welcome:

Marios1991
31-08-10, 17:11
Είναι για βάρη.
Τώρα για το αν σε πιάσει, εξαρτάται από τον οργανισμό και την ευαισθησία του.

Προσωπικά είτε ποιο είτε δεν ποιο είναι το ίδιο!
Εφτασα στο σημείο να κάνω με τη περισσευούμενη σκόνη γρανήτες στη κατάψυξη.:welcome:

αχαχαχαχαχαχαχα :P

deluxe
31-08-10, 18:53
Καλυτερα ενα πιο Light νιτρικο για πριν το ποδοσφαιρο ή ακομα καλυτερα ενα λιποδιαλυτη ή καφεϊνη,guarana κτλ..

Με ολα αυτα που εχουν τα νιτρικα, μπορει να σε πιασει και καμμια κραμπα, τιποτα στομαχοπονος..

Marios1991
31-08-10, 20:23
Καλυτερα ενα πιο Light νιτρικο για πριν το ποδοσφαιρο ή ακομα καλυτερα ενα λιποδιαλυτη ή καφεϊνη,guarana κτλ..

Με ολα αυτα που εχουν τα νιτρικα, μπορει να σε πιασει και καμμια κραμπα, τιποτα στομαχοπονος..

Λιποδιαλυτη δεν μπορω γιατι παιρνω φαρμακα για το ασθμα μου πριν απο την προπονηση για να μπορω να αντεχω .. τον λιποδιαλυτη τον πινω το πρωινο.

ισως μια καφεινη ...

Polyneikos
09-09-10, 23:33
Μεταφερθηκαν καποια ποστς στις Γενικες Ερωτησεις Συμπληρωματων (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5401&page=89)

Panos.gr
11-09-10, 17:29
Χαιρετω. ειμαι νεος στο foroum. θελω να κανω μια ερωτηση και ελπιζω να μπορει καποιος να με διαφωτισει. θελω να δοκιμασω για πριν την προπονιση το super pump 250 της gaspari. σε κανα δυο μηνες βεβαια θα παρω κρεατινη,και διαιρωτομαι μηπως ειναι κακο για την υγεια να παρω το super pump και μετα στο καπακι την κρεατινη. (ο γυμναστης μου ειπε οτι κρεατινη μπορεις να παιρνεις καθε 6 μηνες).εχω αυτη την απορια γιατι το super pump περιεχει κρεατινη. μηπως να παρω κατευθειαν κρεατινη?

γενικα για μενα 1,75 υψος, 67 κιλα, γυμναζομαι εντατικα με βαρη 2 χρονια ,4-5 φορες τη βδομαδα, 2 ωρες καθε προπονιση
συμπληρωματα (πρωτεινη whey παιρνω 2scoops per day για 6 μηνες) (bcaa και γλουταμινη 2 βδομαδες)

ευχαριστω εκ των προτερων

beefmeup
11-09-10, 17:37
(ο γυμναστης μου ειπε οτι κρεατινη μπορεις να παιρνεις καθε 6 μηνες).εχω αυτη την απορια γιατι το super pump περιεχει κρεατινη. μηπως να παρω κατευθειαν κρεατινη?


ο γυμναστης σου,σου πε @@ιες..

μπορεις να περνεις σουπερ παμπ πριν την προπονα,κ μετα κρεατινη χωρις κανενα προβλημα,κ θα χεις καλυτερα αποτελεσματα.

ριξε μια ματια στα σχετικα αρθρα του φορουμ για κρεατινη,κ το παμπ κ παρε γνωμες κ απο κει;)

Panos.gr
11-09-10, 17:52
οκ ρε thanx

KATERINI 144
14-09-10, 11:11
στη χθεσινή προπόνηση πήρα πρώτη δόση super pump, κάλο τσίτωμα και πολύς ίδρωτας, είναι δυναμίτης τελικά. :bbbiceps:

beefmeup
14-09-10, 11:37
στη χθεσινή προπόνηση πήρα πρώτη δόση super pump, κάλο τσίτωμα και πολύς ίδρωτας, είναι δυναμίτης τελικά. :bbbiceps:

φωτη ενα σκουπ πηρες η παραπανω??

KATERINI 144
14-09-10, 11:42
ενα σκοπ διονυση, στην ουσια ειναι η πρωτη φορα που παίρνω νιτρικο, στο παρελθόν ειχα δοκιμάσει μόνο δήγματα, το μονο που θυμάμαι να με εχει τσιτώσει παρόμοια απο αυτα ήταν το νοχ.

beefmeup
14-09-10, 11:48
a,οκ..ειμαι ψιλοαντιθετος στα 2-3 σκουπ που περνει πολυς κοσμος,οποτε αν δουλευει με 1 αντε 1μιση ειναι οκ.

καποια στιγμη(που θα χω λεφτακια:green: )θα το παρω γιατι μονο απο δειγματακια το χω δοκιμασει.

KATERINI 144
14-09-10, 11:55
1 αντε 1μιση ειναι οκ.ετσι, είπαμε να ήμαστε λογικοί, παν μετρον αριστον, εγω βασικα θα το χρησιμοποιώ στη συνιστώμενη ποσότητα για να μη σταματήσει να με πιάνει.

metz
14-09-10, 12:43
Με ένα scoup μόνο στις ημέρες προπόνησης με πιάνει μια χαρά. Δεν πέρνω συνεχώς όπως προτείνει...

Georges
15-09-10, 01:03
στη χθεσινή προπόνηση πήρα πρώτη δόση super pump, κάλο τσίτωμα και πολύς ίδρωτας, είναι δυναμίτης τελικά. :bbbiceps:

Aν θες να το κάνεις λίγο πιο "δραστικό", ρίξε στο μείγμα 2-3 gr β-αλανίνη (γιατί δεν έχει) και μεταπροπονητικά κρεατίνη ;)

KATERINI 144
15-09-10, 09:17
κρεατίνη εχω μετά την προπόνηση, για αλανίνη εφόσον εχω το τσίτωμα που θελω δεν το βρίσκω σκόπιμο.

Devil
15-09-10, 10:42
την βητα-αλανινη δεν την παιρνεις για τσιτωμα

η β-αλανινη αυξανη την μυικη καρνοσινη

με λιγα λογια σου δινει μια 1-2 επαναληψεις εξτρα πριν φτασεις στο ''καψιμο'' που νοιωθεις στο μυ

KATERINI 144
15-09-10, 11:24
οκ, εγω θα κανω 2 επαναλήψεις λιγοτερες και δε θα παρω, ευχαριστω. :green:

Devil
15-09-10, 11:30
οκ, εγω θα κανω 2 επαναλήψεις λιγοτερες και δε θα παρω, ευχαριστω. :green:

αμα επιμενεις τοτε παω πασο:green::green::green:

foko
15-09-10, 11:38
Διαβασα ποιο πανω τα ποστ , για καλυτερα αποτελεσματα κρεατινη μετα την προπονηση.
Οταν τα πηρα μου ειπαν οτι κρεατινη κ πριν (μαζι με το σουπερ παμπ) και μετα την προπονηση.
Επειδη εχει ειδη μεσα αυτο κρεατινη , να παιρνω μονο μετα την προπονηση????

chaniotis.manos
20-09-10, 17:31
εγω το σουπερ παμπ που πηρα ητανε πολυ καλο παντως.ειχα δυνατα πρηξηματα.

aqua_bill
20-09-10, 17:48
:shock: δοκίμασα σήμερα από δήγμα...τούρμπο. πρήξιμο και δυναμη.τρόμαξα :weights:

Panos.gr
22-09-10, 17:55
εγώ το παιρνω εδω και μια βδομαδα, 1 scoop πριν την προπονιση, (προπονουμε 5 φορες τη βδομαδα) και δεν παρατήρισα καμια διαφορα. κανω κατι λαθος?

chaniotis.manos
22-09-10, 18:13
δοκιμασε το!εγω τωρα το τελειωσα και ημουνα αρκετα ευχαριστημενος απο καποια νιτρικα που εχω δοκιμασει.αυτο ητανε το καλυτερο σκαστηρι!!τωρα για το anabolic coblex και τετοια τι να σου πω.αυτο που εχω να πω παντως ειναι οτι του γκασπαρι τα προιοντα ειναι πολυ καλα γιατι ειναι ""δυνατα""σε σχεση με τα αλλα,και γιαυτο μπορει να εχει βγαλει 10 προιοντα αλλα στο παγκοσμιο δημοψηφισμα πανω απο τα μισα ειναι με βαθμολογια παρολιγον αριστα.και αν υπολογισεις οτι του εχουνε αποσυρει και 3 απο την αγορα....απο εκει θα καταλαβεις πολλα!!τωρα............επιλογη του καθενος.

Adinamos
22-09-10, 19:06
εγώ το παιρνω εδω και μια βδομαδα, 1 scoop πριν την προπονιση, (προπονουμε 5 φορες τη βδομαδα) και δεν παρατήρισα καμια διαφορα. κανω κατι λαθος?


Αυξησε τη δοσολογια και να εισαι με αδειο στομαχι.

soscagon
22-09-10, 19:11
παιδια εχω μια απορια το super pump 250 το καταναλωνεις οτν εισαι σε ογκο η σε γραμωση η κανει και για τα 2?? ξερει κανεις>? που το χει παρει?

GEORGEXX1
22-09-10, 19:14
εγω το Super Pump 250 το δοκιμασα σε δειγματα για τεσσερεις ημερες και δεν ειδα καμια διαφορα ρε παιδια,φυσικα αυτο δεν ισχυει σε ολους,σε αντιθεσει με το sock therapy που πηγαινα $#$ωντας.

Mitsen
22-09-10, 19:23
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3386&page=12

Πάει για closed!:rifle:

Mitsen
22-09-10, 20:04
lol, Το δικό μου psot γιατί μεταφέρθηκε?:P

Υποτίθεται ότι κάνει κατακράτηση, οποτε συστήνεται κύριος σε όγκο.
Όταν το είχα πάρει εγώ ήμουν σε περίοδο γραμμώσης, δεν είχα δει κατακράτηση (μεγάλη τουλάχιστον) έτσι όπως μου τα περιγράφανε πριν!

giannis64
22-09-10, 20:05
μονο του θα το αφηναμε?:green:

Panos.gr
22-09-10, 20:19
Αυξησε τη δοσολογια και να εισαι με αδειο στομαχι.

οταν λες αδειο στομαχι? να χει περασει τουλαχιστον μια ωρα απο το τελευταιο γευμα?

Adinamos
22-09-10, 20:22
οταν λες αδειο στομαχι? να χει περασει τουλαχιστον μια ωρα απο το τελευταιο γευμα?

2+ απο φαγητο, 1 απο ροφημα πρωτεινης

metz
23-09-10, 10:41
2+ απο φαγητο, 1 απο ροφημα πρωτεινης

+1

Αν το πάρεις μετά από φαγητό, ή αν το παρεις και μετά φας κάτι ή πιείς πρωτείνη τότε μάλλον δεν θα σε πιάσει. Εγώ το πέρνω τουλάχιστον 40 λεπτά μετά το ρόφημα πρωτείνης και περίπου 30-40 λεπτά πριν φτάσω στο γυμναστήριο. Υπολόγισε άλλα 10-15 μέχρι να μπώ σε λειτουργικό σετ... Με πιάνει πάντα.

KATERINI 144
23-09-10, 12:05
ρε σεις συγκεντρωθείτε λιγο! καλα ρε soscagon θελεις να ρωτησεις για το super pump και ανοίγεις νεο θέμα? θα πηδηχτούμε απ 'το παράθυρο στο τέλος με τόσες μεταφορές!! :banghead:

foko
28-09-10, 16:01
Χθες πρωτη μερα χρησης του κ τα αποτελεσματα αρκετα καλα.
Αρκετη βαρεμαρα για να σηκωθω απο τον καναπε μου οποτε ειπα να ακολουθησω τις οδηγιες κ των προλαλησαντων για την σωστη χρηση.

1 σκουμπ 2.5 ωρες ωρες μετα το γευμα και μετα απο 40 λεπτα γυμναστηριο
Με "ξυπνησε" για τα καλα μεχρι το σημειο της υπερεντασης , η προπονηση βγηκε πολλυ καλα αλλα για νιτρικο σχετικα με πρηξιματα κ φλεβικοτητα δεν ειδα τιποτα.

Για σκαστηρι ναι αλλα σαν νιτρικο οχι , πρωτη μερα βεβαια , θα επανελθω με πληρη rewiew στο τελος

Marios1991
10-10-10, 14:33
Παιδια αν παρω και ορνιθινη θα δω διαφορα ? ( ειχα διαβασει ενα θεμα στο φορουμ χθες περι αργινινης και ορνιθινης)

beefmeup
10-10-10, 14:47
Παιδια αν παρω και ορνιθινη θα δω διαφορα ?

μαλλον οχι.

giannis64
10-10-10, 14:48
ρωτα το εκει!!;)

Titanium
18-10-10, 22:32
Παιδια παριγγιλα σημερα τα στικακια του σουπερ παμπ αλλα τωρα σηνιδιτοπιω οτι δεν εχει την ιδια διατροφικι αξια με το κουτι.......ξερετε γιατι??????
http://www.predatornutrition.com/prod_images_large/Superpump_stick_pak.jpg
1 Single Stick Pack Fruit Punch Blast
Supplement Facts
Serving Size1Stick Pak(20g)
Servings Per Container1

Amount Per Serving % Daily Value†

Calories 24 -
Calories From Fat 0 -
Total Fat 0g 0%
Saturated Fat 0g 0%
Trans Fat 0g 0%
Cholesterol 0g 0%
Total Carbohydrates 6g 2%
Sugars 0g *
Protein 0g 0%

Vitamin B6(as Pyridoxine HCL) 25mg 1,250%
Folate (As Folic Acid) 420mcg 105%
Vitamin B12(as Cyanocobalamin) 140mcg 2,333%
Biotin 500mg 167%
Phosphorus (As Sodium Phosophate, Potassium Phosphate, Magnesium Phosphate) 150mg 15%
Magnesium(Phosphate & Oxide) 100mg 25%
Sodium 135mg 6%
Potassium 90mg 3%

SuperPump250™ Proprietary Blend 14,409mg *
[Gaspari Nutrition Novel Compound #250 (Patent Pending)]

Anabolic Signaling Complex™ (Patent Pending):

Glucose Polymer Blend, Creatine Monohydrate, NO2 Complex [L-Arginine, L-Arginine Alpha-Ketoglutarate (A-AKG), L-Arginine Ketoisocaproate (A-KIC)], Guanipro™ (Guanidino Propionic Acid), Salicyclic Acid 15%, Panax Ginseng Extract.

Lipolytic/Xtreme Focus Agent™ (Patent Pending):

L-Tyrosine, Methylxanthines (Caffeine), NAC (N-Acetyl-Cysteine), N-Acetyl-Tyrosine, Glucuronolactone, Rhodiola Rosea Root Extract (Standardized To 5% Total Rosavins), Ginko Biloba Extract.

Myogenic Transcription Factor/Agonist™ (Patent Pending):

Taurine, L-Leucine, L-Glutamine, L-Valine, L-Isoleucine, L-Citruline AKG, Turkesterone (11,20 Dihydroxyecdysone From Ajuga Turkestanica Extract), Choline Bitartrate.

Insulin Secretagogue Complex™ (Patent Pending):

Indole-3-Carbinol, 4-Hydroxyisoleucine (From Fenugreek Seed Extract), Cinnamon Bark Extract, Bacopa Monniera.

IntraSORB™ Rapid Absorption - Myo-Hydration Matrix:

Potassium Gycerophosphate, Magnesium Glycerophosphate, Alpha Lipoic Acid, Bioperine™.

† Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.
** Daily Values not established.
Other Ingredients:
Citric Acid, Malic Acid, Natural And Artificial Flavor, Lecithin(Soybean), Xanthan Gum, Acesulfame Potassium, Sucralose, Blue #2.





Directions For Use:

Recommended Use on Training Days:
As a dietary supplement, take 2-3 scoops of Superpump 250 with 8-12 oz. of cold water or juice 30-40 minutes prior to training (preferably on an empty stomach). For maximum results, avoid consuming a meal or protein shake within 45 minutes to an hour of taking SuperPump250. Caution: Individuals sensitive to stimulants should start by using half the recommended dose (1-2 scoops) to help assess their tolerance. Do not exceed more than three (3) scoops at any given time.

Recommended Use on Non-Training Days:
As a dietary supplement, take 1 scoop of SuperPump 250 with 4-8 oz. of cold water or juice.

Mitsen
19-10-10, 00:53
Ήθελα ναξερα πως αισθάνεστε στο gym, σας δίνει δύναμη? αντοχή?

Έχω δοκιμάσει μέχρι 2.5 scoups από δαύτο τίποτα!
Το γ@μίδη μονο για γρανήτες κάνει!:cursing::cursing:

Steel Fighter
19-10-10, 08:23
Δεν εχω πειστει τι πραγματικα κανει ενα νιτρικο,δηλαδη αν αυξανει το νιτρικο οξείδιο στο αίμα ή τελωσπαντων ότι ταζουν και αν υπάρχουν οφελη και μετα την προπόνηση,εμενα μου αρεσει γιατι μου βγαζει ενεργεια στην προπόνηση και pumping...Το Super Pump ειναι ενα καλο προιον αλλα υπάρχουν εξισου καλα,αν όχι καλύτερα

metz
19-10-10, 13:54
Ήθελα ναξερα πως αισθάνεστε στο gym, σας δίνει δύναμη? αντοχή?

Έχω δοκιμάσει μέχρι 2.5 scoups από δαύτο τίποτα!
Το γ@μίδη μονο για γρανήτες κάνει!:cursing::cursing:

Εγώ την πρώτη εβδομάδα χρήσης (1 scoop) παρατηρώ και κάποια επιπλέον πρηξίματα αλλά κυρίως αυξημένη ενέργεια και συγκέντρωση - μετά τη δουλειά το κεφάλι μου είναι ''καζάνι'' και νιώθω σαν ζαλισμένο κοτόπουλο. Εκεί με βοηθάει.

Στη δεύτερη εβδομάδα δεν βλέπω κάποια διαφορά στα πρηξίματα, συνεχίζει όμως να μου δίνει ενέργεια και να βοηθάει στη συγκέντρωση (μου καθαρίζει το μυαλό από τη ζαλάδα-θολούρα).

Κατά την 5η εβδομάδα χρήσης (και ενώ έχω φτάσει στα 2 scoop) η επίδρασή του μετριάζεται οπότε και σταματάω τη χρήση του.

Να σημειώσω όμως πως αντίστοιχη επίδραση στην ενέργεια και συγκέντρωση έχω και αν πιω ένα red bull η ακόμη καλύτερα μια αμπούλα Liquid Guarana :thumbup:

Mitsen
19-10-10, 18:17
Να σημειώσω όμως πως αντίστοιχη επίδραση στην ενέργεια και συγκέντρωση έχω και αν πιω ένα red bull η ακόμη καλύτερα μια αμπούλα Liquid Guarana :thumbup:

Δοκίμασα και redbull αλλα τίποτα...
και να πεις ότι τα πίνω γενικότερα καφέδες η redbull...

Τι να πεις είναι στον οργανισμό!:(

metz
20-10-10, 00:19
Δοκίμασα και redbull αλλα τίποτα...
και να πεις ότι τα πίνω γενικότερα καφέδες η redbull...

Τι να πεις είναι στον οργανισμό!:(

Μάλλον είναι θέμα ευαισθησίας οργανισμού όπως λες - εμένα όχι μόνο με ''πιάνουν όλα αυτά αλλά μου κόβουν και τον ύπνο1 Για 6 ώρες δεν μπορώ να ησυχάσω!

Δοκίμασε και Liquid Guarana μήπως σε πιάσει καλύτερα...

Εγώ από το παρακάτω είμαι πολύ ευχαριστημένος:
http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1669&category=429

Δες και αυτό:

http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4866&category=996

Δεν μπορεί, κάτι θα σε πιάσει!!!

Amidas
25-10-10, 22:14
τι να πω ισως δουλευει και στον καθενα διαφορετικα,
αυτο το περνει ο αδερφος μου και μου εδωσε ενα σκουπ πριν την προπονηση
να το δοκιμασω.. τι να πω ρε παιδια ισως φανω υπερβολικος αλλα περιπου
μια ωρα αφου το πηρα ενιωσα τετια ενεργεια.. επερνα τα βαροι με μανια..
εκανα σετ σχεδον χωρις καθολου διαλλημα και για πρωτη φορα εκατσα στο γυμναστιριο τοσο πολυ..

Titanium
25-10-10, 22:19
Εγω παντος την προτι φορα που το πιρα ξοδεψα ολοι την ενεργια πριν παω για προπονα επιδει ετρεχα πανικοβλιτος στην τουαλετα....μηλαμε με επιασε ενα κοψιμο κατσε καλα...απορω πως εβγαλα προπονισει στηθους στο γυμ και δεν χε...κα απο τα ζορια στον παγκο.....αλλα απο την δευτερη φορα εστροσε και δεν εχω προβλιμα τωρα.....:toast:

Dreiko
25-10-10, 22:21
Εγω παντος την προτι φορα που το πιρα ξοδεψα ολοι την ενεργια πριν παω για προπονα επιδει ετρεχα πανικοβλιτος στην τουαλετα....μηλαμε με επιασε ενα κοψιμο κατσε καλα...απορω πως εβγαλα προπονισει στηθους στο γυμ και δεν χε...κα απο τα ζορια στον παγκο.....αλλα απο την δευτερη φορα εστροσε και δεν εχω προβλιμα τωρα.....:toast:

καλα που δεν ειχες ποδια....γιατι στο σκουωτ σιγουρα θα χε...σουνα....:P:P:P

Menios Ser1985
25-10-10, 22:27
καλα που δεν ειχες ποδια....γιατι στο σκουωτ σιγουρα θα χε...σουνα....:P:P:P

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Πάντως μήν αναρωτιέστε γιατί ένα τέτοιο προιόν άλλους τους "πιάνει" και άλλους όχι!Απλά όλοι οι οργανισμοί δεν είναι ίδιοι και έτσι κάθε ουσία δεν δουλεύει το ίδιο σε όλους,ειδικά σε ο,τι έχει σχέση με τα διεγερτικού τύπου σκευάσματα!Έχω ακούσει πολλούς να μου λένε ότι πίνουν καφέ με 3-4 κουταλιές μέσα και να μην καταλαβαίνουν τίποτα!Και πολλά ακόμη!

Titanium
25-10-10, 22:30
καλα που δεν ειχες ποδια....γιατι στο σκουωτ σιγουρα θα χε...σουνα....:P:P:P

Και στω σκουον να την γλιτονα θα την παθενα στεις αρσει με τεντομενα στο τελος....:P

PMalamas
28-10-10, 20:27
ρε παιδια μηπος ξερει κανενας ποση κρεατινη περιεχει?
:toast:

Devil
28-10-10, 20:30
ρε παιδια μηπος ξερει κανενας ποση κρεατινη περιεχει?
:toast:

αυτο ειναι το κακο των blend

τεσπα με το ματι υπολογιζω να εχει περιπου στα 3γρ ... αλλα δεν ειναι σιγουρο

metz
29-10-10, 00:25
Στο bb.com είχα διαβάσει για 1,5γρ κρεατίνης.

Κανείς όμως πλην της εταιρίας δεν μπορεί να το επιβεβαιώσει.

PMalamas
29-10-10, 11:09
Γιατι ειναι πολυ σημαντικο ρε παιδια..
Ας πουμε αν ειναι 5 εγω ειμαι κομπλε..
Αλλα αν ειναι λιγοτερο πρεπει να προσθεσουμε ...
H Gaspari επρεπε να αναγραφει τη "μυστικη της φορμουλα" λολ :P
Αυτος ειναι και ο λογος που δε παω να το αγορασω ακομα..

Devil
29-10-10, 15:03
Γιατι ειναι πολυ σημαντικο ρε παιδια..
Ας πουμε αν ειναι 5 εγω ειμαι κομπλε..
Αλλα αν ειναι λιγοτερο πρεπει να προσθεσουμε ...
H Gaspari επρεπε να αναγραφει τη "μυστικη της φορμουλα" λολ :P
Αυτος ειναι και ο λογος που δε παω να το αγορασω ακομα..

παρε μια απλη κρεατινη για να παιρνεις 5γρ την ημερα και βαλε το sp250 μονο τις μερες που εχεις προπονηση

Kaloutsikos
30-10-10, 01:02
Δεν μου λέτε ρε πέδες το ενα σκουπάκι που πίνω εγώ με πόσα ml νερό πείνετε?

Titanium
30-10-10, 01:13
Δεν μου λέτε ρε πέδες το ενα σκουπάκι που πίνω εγώ με πόσα ml νερό πείνετε?

Εγω το πινω με ενα ποτιρι νερο και αλο μισο για αφτα που μενουν στον πατο.....

Kaloutsikos
30-10-10, 01:23
Εγω το πινω με ενα ποτιρι νερο και αλο μισο για αφτα που μενουν στον πατο.....

Aσε ρε συ και λίγο στο ποτήρι, χαχα.
Οπότε πίνεις γύρω στα 300ml....
Kαλά τα λέω?

deluxe
30-10-10, 01:34
Εγω θα ελεγα κοντα στα 500ml.

Kaloutsikos
30-10-10, 01:46
Εγω θα ελεγα κοντα στα 500ml.

Τόσα πολλά ρε συ. 1 scoop 500ml νερό?

deluxe
30-10-10, 03:55
Για να λεει 1,5 ποτηρι νερου. Τοσο ειναι περιπου. Αλλα οντως ειναι πολλα για 1 scoop. Εγω πρεπει να επινα κοντα στα 500-600ml για 3 scoop. Ισως και λιγο παραπανω, γιατι δε μου αρεσε καθολου η γευση πορτοκαλι. Αλλα απο το να το πετουσα..

aqua_bill
30-10-10, 10:41
300ml gia 1.5 skoup

metz
31-10-10, 22:50
300ml αλλά το χτυπάω με τον αναδευτήρα του φραπέ! Οπότε δεν μένει τίποτε στον πάτο :thumbup:

Επίσης, όπως είπε και ο devil, παίρνω extra κρεατίνη και δεν υπολογίζω την ποσότητα του superpump.

kyriakos23
01-11-10, 12:45
εγω και με 200ml τα πινο δεν μπορω το πολυ νερο:green:

Galletiosfp
09-11-10, 15:33
Παιδια πρεπει να το κανουμε κυκλο το superpumb?ή μπορω ολο το χρονο??

salpas18
09-11-10, 15:34
Παιδια πρεπει να το κανουμε κυκλο το superpumb?ή μπορω ολο το χρονο??

σταματα το για 14 μερες και εισαι οκ ;)

Galletiosfp
09-11-10, 15:38
Οκ...μπορω να ξαναβαλω τον φραπε πριν την προπονηση ε ?εκεινες τις μερες που το εχω εκτος

salpas18
09-11-10, 16:18
Οκ...μπορω να ξαναβαλω τον φραπε πριν την προπονηση ε ?εκεινες τις μερες που το εχω εκτος

ναι αλλα πολυ πινουν καφε και μετα περνουν και το σουπερ και εγω αυτο εκανα!

Galletiosfp
09-11-10, 22:56
Εγω επινα 2-3 καφεδες την ημερα,αλλα απο τοτε που ηρθε το superpumb τους εκοψα γιατι μου ειπαν πως θα εχω πολλα νευρα ή δεν θα με πιανει το νιτρικο....

salpas18
10-11-10, 01:41
Εγω επινα 2-3 καφεδες την ημερα,αλλα απο τοτε που ηρθε το superpumb τους εκοψα γιατι μου ειπαν πως θα εχω πολλα νευρα ή δεν θα με πιανει το νιτρικο....

οπως τον πιανι τον κα8ενα ;)

Mitsen
10-11-10, 02:18
σταματα το για 14 μερες και εισαι οκ ;)
Είσαι σίγουρος ότι η αποχη από κύκλο νιτρικού είναι μονο 14 μέρες?:unsure:

Πίστευα πως είναι για κάνα μηνα και απότι ρώτησα λίγες ώρες προηγούμενος για plasmajet k superpumb είπαν κάνα 20μέρο σίγουρα:unsure:

metz
10-11-10, 12:21
Αν θες να είσαι σίγουρος, η αποχή πρέπει να έχει διάρκεια 4 εβδομάδων. Έτσι η ευαισθησία του σώματός σου σε καφεΐνη, αργινίνη και λοιπά συστατικά θα κάνει ένα καλό reset ώστε όταν ξεκινήσεις πάλι, να αντιδράσεις καλά.

Αν βέβαια πίνεις 3-4 καφέδες την ημέρα, μπορεί να έχεις αυξημένες αντοχές στην καφεΐνη - υπάρχουν και εξαιρέσεις, μη μου πει κάποιος ''εγώ πίνω 10 καφέδες και με πιάνει'' - μιλάμε για το 90% των ανθρώπων.

foko
10-11-10, 14:15
Ενα ρηβιου ακομα τωρα που φτανει στο τελος το κουτι.
Οπως εγραψα σε προηγουμενο ποστ ενα πολλυ καλο σκαστηρι , αρκετα ικανοποιητικα αποτελεσματα σε αντοχη κ δυναμη αλλα οχι για μεγαλα χρονικα διαστηματα.Απο ενα σημειο και μετα αρχισε ο κορεσμος-συνηθεια οποτε ειτε το επαιρνα ειτε οχι ηταν το ιδιο.
Ανεβασα την δοση στο 1.5 σκουμπ , τα αποτελεσματα επανηλθαν αλλα κρατησαν πολλυ λιγοτερο απο το αρχικο σταδιο.
Στο κουτι εχει μεινει για λιγες προπονησεις ακομα , ισως να τις παρω μετα απο 1 μηνα προκειμενου να με πιανει οπως στην αρχη χρησης του.

giorgos kriti
10-11-10, 15:48
τι ειναι και τι κανει το nolvadex??

aqua_bill
10-11-10, 15:49
τι ειναι και τι κανει το nolvadex??

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3899&highlight=nolvadex

Dreiko
10-11-10, 16:12
^^^^^^^^^^^δεν εννοει το νοβεντεξ,το νολβαντεξ λεει...και εκει παμε αλλου(ασε που ειμαστε σε αλλο θεμα);)

Devil
10-11-10, 16:13
τι ειναι και τι κανει το nolvadex??

nolvadex ειναι φαρμακο... αρα δεν κανουμε συζητηση για αυτο

το novedex xt ειναι ''συμπληρωμα'' αν θες αυτο τσεκαρε το λινκ που σου εδωσε ο φιλος απο πανω η' κανε ενα search στο φορουμ

Tsitsopoulakos
20-11-10, 10:25
παιδια μια ερωτηση για να αποδωσει το superpump250
πρεπει αναγκαστικα να χρησιμοποιο και καποιο αλλο
συμπληρωμα 'η και μονο του κανει δουλεια???

Galletiosfp
20-11-10, 11:16
παιδια μια ερωτηση για να αποδωσει το superpump250
πρεπει αναγκαστικα να χρησιμοποιο και καποιο αλλο
συμπληρωμα 'η και μονο του κανει δουλεια???
Και μονο του κανει δουλεια...αλλα αμα το συνδιασεις με μια κρεατινη θα πετας:)

Tsitsopoulakos
20-11-10, 11:31
thanks φιλε!!! ;)

Mitsen
20-11-10, 11:32
Και μονο του κανει δουλεια...αλλα αμα το συνδιασεις με μια κρεατινη θα πετας:)

@@ρια δουλειά κάνει η μαλακιουλα:turtle:. 1000 φορες μια μονουδριακη

thegravijia
20-11-10, 12:14
@@ρια δουλειά κάνει η μαλακιουλα:turtle:. 1000 φορες μια μονουδριακη
το δοκιμασες?

Mitsen
20-11-10, 12:24
το δοκιμασες?

ναι, 2 φορες μάλιστα, δεν πιάνει σε μάνα δυστυχώς. Φυσικά οργανισμός από οργανισμό διαφέρει...

Δεν είχες διαβάσεις τις απόψεις μου για το συγκεκριμένο?

thegravijia
20-11-10, 12:44
ναι, 2 φορες μάλιστα, δεν πιάνει σε μάνα δυστυχώς. Φυσικά οργανισμός από οργανισμό διαφέρει...

Δεν είχες διαβάσεις τις απόψεις μου για το συγκεκριμένο?
κανα αλλο εχεις δοκιμασει?
ποιο σε επιασε?

Mitsen
21-11-10, 00:41
κανα αλλο εχεις δοκιμασει?
ποιο σε επιασε?

και το plasmajet που μου άφησε τις καλλίτερες εντυπώσεις. Θα πήγαινα για NO-explode (δοκίμασα από φίλο:thumbup:) αλλα δεν το φέρνει το μαγαζί που αγοράζω.

Πλέον για pre workout πίνω έναν ελληνικό και φυσικά τη κλασική νιτρική μπανάνα!:green::turtle:

Adinamos
21-11-10, 02:13
...και φυσικά τη κλασική νιτρική μπανάνα!:green::turtle:

All time classic.:bowdown::bowdown::bowdown:

Mitsen
21-11-10, 02:15
All time classic.:bowdown::bowdown::bowdown:

ναι ρε! τι λες τώρα, τι να κλ@σει το superpumb μπροστά στη νιτρική μπανάνα!:green:

Archo
22-11-10, 02:52
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=2783&category=730

Παιζω ποδοσφαιρο σε ερασιτεχνικη κατηγορια και παραλληλα ασχολουμαι και με το bb...
απο συμπληρωματα εχω δουλεψει μονο πρωτεινη whey και μια φορμουλα κρεατινης xpand dymatize...Πλεον χρησιμοποιω μονο την πρωτεινη αλλα ουσιαστικα λογω του ποδοσφαιρου που ξεκινησα φετος δεν εχω το αποτελεσμα που θελω...Ουσιαστικα δεν ''παιρνω'' κρεας πανω μου...Η διατροφη μου θα μπορουσα να πω ειναι πληρης σε υδατανθρακες που δεν παιρνω απο συμπληρωμα...Το συγκεκριμενο(superpump) θα βοηθησει σε αυτο που ζηταω δηλαδη να ανεβω σε μυικοτητα και δυναμη?Και κατα ποσο ειναι ασφαλες (το ρωταω διοτι με προβληματιζουν αυτα που λεει οτι ποσφερει)?????Ευχαριστω προκαταβολικα...

Mitsen
22-11-10, 02:53
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=2783&category=730

Παιζω ποδοσφαιρο σε ερασιτεχνικη κατηγορια και παραλληλα ασχολουμαι και με το bb...
απο συμπληρωματα εχω δουλεψει μονο πρωτεινη whey και μια φορμουλα κρεατινης xpand dymatize...Πλεον χρησιμοποιω μονο την πρωτεινη αλλα ουσιαστικα λογω του ποδοσφαιρου που ξεκινησα φετος δεν εχω το αποτελεσμα που θελω...Ουσιαστικα δεν ''παιρνω'' κρεας πανω μου...Η διατροφη μου θα μπορουσα να πω ειναι πληρης σε υδατανθρακες που δεν παιρνω απο συμπληρωμα...Το συγκεκριμενο(superpump) θα βοηθησει σε αυτο που ζηταω δηλαδη να ανεβω σε μυικοτητα και δυναμη?Και κατα ποσο ειναι ασφαλες (το ρωταω διοτι με προβληματιζουν αυτα που λεει οτι ποσφερει)?????Ευχαριστω προκαταβολικα...
εδώ είσαι
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3386

sybnios
23-11-10, 21:22
http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=2783&category=730

Παιζω ποδοσφαιρο σε ερασιτεχνικη κατηγορια και παραλληλα ασχολουμαι και με το bb...
απο συμπληρωματα εχω δουλεψει μονο πρωτεινη whey και μια φορμουλα κρεατινης xpand dymatize...Πλεον χρησιμοποιω μονο την πρωτεινη αλλα ουσιαστικα λογω του ποδοσφαιρου που ξεκινησα φετος δεν εχω το αποτελεσμα που θελω...Ουσιαστικα δεν ''παιρνω'' κρεας πανω μου...Η διατροφη μου θα μπορουσα να πω ειναι πληρης σε υδατανθρακες που δεν παιρνω απο συμπληρωμα...Το συγκεκριμενο(superpump) θα βοηθησει σε αυτο που ζηταω δηλαδη να ανεβω σε μυικοτητα και δυναμη?Και κατα ποσο ειναι ασφαλες (το ρωταω διοτι με προβληματιζουν αυτα που λεει οτι ποσφερει)?????Ευχαριστω προκαταβολικα...

Απο μια σχετικη ερευνα που εκανα τελευταια θελοντας και εγω να αυξησω την καθαρη μυικη μαζα εχω να σου προτεινω το Anabolic Pump της USP Labs. Το λεω γιατι ανεφερες πως η διατροφη σου ειναι πληρης σε υδατανθρακες. Αυτο εχω παραγγειλει και εγω και μου φαινεται πολυ ενδιαφερον και με πολλα θετικα reviews. Τσεκαρε το official forum τους εδω (http://www.usplabsdirect.com/forum/anabolic-pump/1563-usplabs-anabolic-pump-sample-dosing-schedule-manual.html). Τα λεει υπεραναλυτικα ολα σχετικα με το προιον και θα καταλαβεις γιατι στο προτεινα. ;)

Τωρα για το Super Pump 250 το ειχα παρει εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο αποψη ορεξης, δεν ενιωθα καν κουρασμενος καθολη τη διαρκεια της προπονησης και απο αποψη PUMP! απο την πρωτη φορα κιολας, υπερβολικο ακουγεται αλλα σε εμενα ετσι εγινε. Για δυναμη δεν ειδα και φοβερα πραγματα.
Το Jack3d της USP παιρνω εδω και μια εβδομαδα και μπορω να πω οτι εχω ανεβει σε δυναμη αλλα μονο αυτο δεν βλεπω κατι αλλο.

Οσον αφορα το ασφαλες, εχω να πω πως με μια ισσοροπημενη διατροφη, χωρις αλκοολ, τσιγαρα, βρωμικα και βλακειες με πολυ νερο και διαλειμματα μεταξυ χρησης συμπληρωματων τα προαναφερομενα τουλαχιστον δεν εχουν καποιες ουσιες να προκαλουν κατι ασχημο. Τουλαχιστον με τις μεχρι στιγμης μελετες.. Καλο ειναι να χρησιμοποιεις και καποια συμπληρωματα περα απο πρωτεινες, pre workout κλπ οπως Greens για συμπληρωμα φρουτων και λαχανικων στη διατροφη σου, ενα Omega 3 fish oil, τα fatty acids ειναι πολυ σημαντικα για εναν υγιη οργανισμο, multivitamins, οποτε παιρνεις πολλα συμπληρωματα ταυτοχρονα ενα milk thistle(φυτικο, γαιδουραγκαθο) ειναι καλο για να προστατευει το συκωτι σου...

Ελπιζω να βοηθησα και να μην κουρασα :P

king
01-12-10, 22:06
είναι φοβερό συμπλήρωμα..σήμερα ήτανε η δεύτερη μέρα που το πήρα ,έκανa δικέφαλο τρικέφαλο pήxεις και κοιλιακούς δεν κουράστηκα καθόλου..τα χερια μου πήγανε κυριολεκτικά να σκάσουνε,αλήθεια το λέω... μου σκάει την ενέργεια στα 45 λεπτά...το προϊόν είναι θηρίο, τα πρηξίματα του άπαιχτα, όπως και η "φλεβικοτητα"..συστήνω ανεπιφύλακτα!

WiseDragon
02-12-10, 13:24
Και μονο του κανει δουλεια...αλλα αμα το συνδιασεις με μια κρεατινη θα πετας:)

Ριξτε μια ματια στην ετικετα πριν δινετε τετοιες συστασεις. Το προιον περιεχει ΗΔΗ κρεατίνη. Με τοσα προιοντα που περιεχουν κρεατινη στο εμποριο το πιο πιθανο ειναι οι περισσότεροι απο σας να παιρνετε υπερδοσολογία...

metz
02-12-10, 16:51
Ριξτε μια ματια στην ετικετα πριν δινετε τετοιες συστασεις. Το προιον περιεχει ΗΔΗ κρεατίνη. Με τοσα προιοντα που περιεχουν κρεατινη στο εμποριο το πιο πιθανο ειναι οι περισσότεροι απο σας να παιρνετε υπερδοσολογία...

Το συγκεκριμένο έχει μικρές ποσότητες κρεατίνης, 1-2γραμμάρια...

PETROS019
13-12-10, 18:59
καλησπερα σημερα αγορασα το συπερ παμπ αλα ειμαι στο φορτομα κρεατινης να το κσεκινισω τωρα ι οταν μπω στην συντηρηση?

Fiesta S 09
13-12-10, 19:27
Είτε το ξεκινήσεις είτε όχι δεν θα έχεις θέμα...

PETROS019
13-12-10, 19:42
ευχαριστω πολυ φιλε μου

chaniotis.manos
13-12-10, 20:41
το σουπερ παμπ ειναι για πριν την προπονηση,και η κρεατινη για αμεσως μετα.παρε και τα δυο αφοβα!!καλυτερα να τα συνδιασεις για να εχεις και καλυτερο αποτελεσμα.εχω κανει και εγω αυτο το συνδιασμο.κανε παιχνιδι!!!

chaniotis.manos
13-12-10, 20:43
Το συγκεκριμένο έχει μικρές ποσότητες κρεατίνης, 1-2γραμμάρια...

σωστος!!!οπως και το size on ειναι το ιδιο νιτρικο με κρεατινη.

PETROS019
15-12-10, 22:02
το δοκιμασα το προιον σε 2 προπονησεις το συνειστω ανεπιφυλακτα ιδα τρελα πριχηματα απτο προτω κιολασ σετ ιχα ενεργια καθολη την διαρκεια τις προπονεισεις απο στομαχικες αναταραχες τιποτα

chaniotis.manos
15-12-10, 22:07
ειναι πολυ καλο!

Mitsen
15-12-10, 22:08
Μπορεί να έπαιξε ρολο και ο ψυχολογικός παράγοντας, μπορεί πάλι και όχι τόσο...

Δεν δουλεύουν όλα σε όλους:toast:

metz
15-12-10, 23:24
Πραγματικά, τις πρώτες 2 εβδομάδες ''δουλεύει'' πολύ καλά! Στη συνέχεια όμως η επίδρασή του πέφτει - τουλάχιστον σ'εμένα...

Οπότε κάνω κύκλους

Titanium
16-12-10, 00:27
Πραγματικά, τις πρώτες 2 εβδομάδες ''δουλεύει'' πολύ καλά! Στη συνέχεια όμως η επίδρασή του πέφτει - τουλάχιστον σ'εμένα...

Οπότε κάνω κύκλους

:thumbup::thumbup::thumbup:Εμενα μονο την πρωτη μου δουλεψε καπος...

metz
16-12-10, 13:56
:thumbup::thumbup::thumbup:Εμενα μονο την πρωτη μου δουλεψε καπος...

Μήπως παίρνεις συνεχώς stims και τα έχεις συνηθίσει;
Μετά από πάυση 3 εβδομάδων - καθόλου καφείνες και γενικότερα stims, ούτε τσάι - μόλις ξαναπάρω με πιάνει υπερβολικά.
Βέβαια ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά.

PETROS019
17-12-10, 01:38
εγω το χρησειμοπειο μια βδομαδα και εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος με βοηθαει πολυ στην προπονηση μαλον τεριαξε χημικα με τον οργανισμο μου

ierapetra
27-12-10, 23:18
παιδια να κανω και εγω ερωτηση???? μηπως ξερει να μου πει παρενεργεις σε ατομα που δν τους πιανει ??? βασικα εμενα τι να πω επειδη περνω πριν απο το sp250 πρωτεινη με δεξτροζη μπορει να παιζει αυτο ... τρεμο σαν να εχω αριθμιες τεττοια φαση πως ειναι οταν πεφτεις απο το μηχανακη που τρεμεις.. μηπως ξερει κανεις να μου σχετικα με αυτο αν μπορει να με helparei ligo :D

Mitsen
27-12-10, 23:36
παιδια να κανω και εγω ερωτηση???? μηπως ξερει να μου πει παρενεργεις σε ατομα που δν τους πιανει ??? βασικα εμενα τι να πω επειδη περνω πριν απο το sp250 πρωτεινη με δεξτροζη μπορει να παιζει αυτο ... τρεμο σαν να εχω αριθμιες τεττοια φαση πως ειναι οταν πεφτεις απο το μηχανακη που τρεμεις.. μηπως ξερει κανεις να μου σχετικα με αυτο αν μπορει να με helparei ligo :D

γιατί παίρνεις δεξτρόζη πριν τη προπόνηση?

Τι δοσολογία superpumb παίρνεις πριν το gym?

metz
27-12-10, 23:36
παιδια να κανω και εγω ερωτηση???? μηπως ξερει να μου πει παρενεργεις σε ατομα που δν τους πιανει ??? βασικα εμενα τι να πω επειδη περνω πριν απο το sp250 πρωτεινη με δεξτροζη μπορει να παιζει αυτο ... τρεμο σαν να εχω αριθμιες τεττοια φαση πως ειναι οταν πεφτεις απο το μηχανακη που τρεμεις.. μηπως ξερει κανεις να μου σχετικα με αυτο αν μπορει να με helparei ligo :D

1ον: θα παίρνεις την πρωτεΐνη σου μιάμιση ώρα πριν την προπόνηση και 45-30 λεπτά πριν την προπόνηση το super pump. Θέλει άδειο στομάχι για να δουλέψει το νιτρικό.

2ον: το ίδιο είχα πάθει κι εγώ όταν μετά από παύση σε νιτρικά και stims (καφεΐνη κλπ), πήρα το big bang - τρέμουλο, ταχυκαρδίες, υπερβολική ενέργεια, αϋπνία κλπ.
Μείωσε τη δόση, πχ πάρε μισή δόση, ίσως και λιγότερη και δες πως πάει. Όταν αρχίσεις να το συνηθίζεις αύξησε σταδιακά, λίγο λίγο, τη δόση που παίρνεις. Μάλλον έχεις ευαισθησία στα stims και σε ''πιάνει'' πολύ. :thumbup: θα κάνεις και οικονομία παίρνωντας μικρότερη δόση :thumbup::thumbup::thumbup::turtle::turtle:

ierapetra
28-12-10, 00:59
βασικα παιρνω δεξτροζη πριν για καλυτερα αποτελεσματα κ κλ γτ πριζομαι πιο πολυ και το εχω προσεξει... ε σπ250 1 σκουπ περνω και αντι να κανω καλυτερες προπονησεις να σηκωνω περισοτερα κιλα εχω πεσει λιγο ... α κ κατι ακομα εμενα δν με πιανει η καφεινη... μπορει να εχει αρνητικα αποτελεσματα σε εμενα.. βασικα 8α κανω μια δοκιμη αυριο χωρις νιτρικο και θα σας πω αν φτεει αυτοο ...τιν προηγουμενη πεμπτη πηρα νιτρικο και του εβαλα μεσα δεξτροζη και ηταν GG πηρα μια καθαρη πρωτεινη την titans whey λετε να φταιει αυτη???? hmm gt otan ειχα παρει νιτρικο με δεξτροζη δν ειχα τιν πρωτεινη ακομα..

Mitsen
28-12-10, 01:49
βασικα παιρνω δεξτροζη πριν για καλυτερα αποτελεσματα κ κλ γτ πριζομαι πιο πολυ και το εχω προσεξει... ε σπ250 1 σκουπ περνω και αντι να κανω καλυτερες προπονησεις να σηκωνω περισοτερα κιλα εχω πεσει λιγο ... α κ κατι ακομα εμενα δν με πιανει η καφεινη... μπορει να εχει αρνητικα αποτελεσματα σε εμενα.. βασικα 8α κανω μια δοκιμη αυριο χωρις νιτρικο και θα σας πω αν φτεει αυτοο ...τιν προηγουμενη πεμπτη πηρα νιτρικο και του εβαλα μεσα δεξτροζη και ηταν GG πηρα μια καθαρη πρωτεινη την titans whey λετε να φταιει αυτη???? hmm gt otan ειχα παρει νιτρικο με δεξτροζη δν ειχα τιν πρωτεινη ακομα..
γiτη έχεις κολλήσει με την δεξτρόζη? για ενέργεια και καλά?:unsure:
βγάλε την δεξτρόζη πριν τη προπόνηση, δεν την χρειάζεσαι..
Επίσης αν φας 2-3 ώρες πριν το gym stereo γεύμα επίσης δεν χρειάζεσαι συμπλήρωμα πρωτεΐνης.
Δοκίμασε να ελαττώσεις την ποσότητα τους superpumb και μην το παίρνεις αργά το απόγευμα.

Δοκίμασε μια μέρα χωρίς νιτρικό και μια μέρα με νιτρικό. Μην κανεις μεγάλες αλλαγές στη διατροφή να δούμε αν σε πιάνει τόσο το νιτρικό (που δεν το νομίζω)

metz
28-12-10, 02:17
βασικα παιρνω δεξτροζη πριν για καλυτερα αποτελεσματα κ κλ γτ πριζομαι πιο πολυ και το εχω προσεξει... ε σπ250 1 σκουπ περνω και αντι να κανω καλυτερες προπονησεις να σηκωνω περισοτερα κιλα εχω πεσει λιγο ... α κ κατι ακομα εμενα δν με πιανει η καφεινη... μπορει να εχει αρνητικα αποτελεσματα σε εμενα.. βασικα 8α κανω μια δοκιμη αυριο χωρις νιτρικο και θα σας πω αν φτεει αυτοο ...τιν προηγουμενη πεμπτη πηρα νιτρικο και του εβαλα μεσα δεξτροζη και ηταν GG πηρα μια καθαρη πρωτεινη την titans whey λετε να φταιει αυτη???? hmm gt otan ειχα παρει νιτρικο με δεξτροζη δν ειχα τιν πρωτεινη ακομα..

Να έχει η καφείνη αρνητικά αποτελέσματα δεν το νομίζω.
Κάτι άλλο φταίει που έχεις πέσει στην προπόνηση και όχι το superpump!

ierapetra
28-12-10, 11:43
βασικα τρω στις 3 η 3 κ κατι και κανω προπονηση 7 πινω πρωτεινη 5 η ωρα και 6.15 σπ250 .... πινω προτεινη για να αυξησω τα γευματα.. αφου απο το φαει δν περνω αρκετη πρωτεινη αρα.. τσπ.. αυτο με τιν καφεινη το λεω γτ δν πινω ποτε καφε.. παλλια επινα και ανταηει δν ειχα κανενα προβλημα αλλα το ειχα κοψει και οταν ηπεια μετα απο κανενα χρονο με επιασε ενα παρομια πραμα με χτες.. οχι βεβαια ιδια ενταση....

mojojojo
28-12-10, 17:30
Ρε παίδες να σας κάνω μια ερώτηση; Μπορεί να είναι και άκυρο, αλλά η καφείνη δεν επηρεάζει την αποτελεσματικότητα της κρεατίνης;:unsure:

PETROS019
28-12-10, 19:54
νομιζω πως στα νιτρικα χρησιμοπειουν μια μορφη καφεινης που δεν αντριδρα κατα τησ κρεατινης

beefmeup
28-12-10, 20:03
νομιζω πως στα νιτρικα χρησιμοπειουν μια μορφη καφεινης που δεν αντριδρα κατα τησ κρεατινης

ιδια καφεινη ειναι παντου.

giannis_s
29-12-10, 12:42
Όσο πολύ μου αρέσει αυτό το συμπλήρωμα, τόσο με τσάκιζε κάθε φορά. Τρέμουλο, αρρυθμία, αϋπνία, όλα αυτά μόνο από την καφείνη...και όσο δεν μπορώ να το πάρω, τόσο πιο πολύ το θέλω :P..
Έχω δοκιμάσει το Armaggedon, NO Explode, Animal Pump, Xpand και δεν ξέρω και ποιο άλλο..κανένα δεν με έπιασε όσο το Superpump..

metz
29-12-10, 18:04
Ρε παίδες να σας κάνω μια ερώτηση; Μπορεί να είναι και άκυρο, αλλά η καφείνη δεν επηρεάζει την αποτελεσματικότητα της κρεατίνης;:unsure:

ΟΧΙ!!!

metz
29-12-10, 18:05
βασικα τρω στις 3 η 3 κ κατι και κανω προπονηση 7 πινω πρωτεινη 5 η ωρα και 6.15 σπ250 .... πινω προτεινη για να αυξησω τα γευματα.. αφου απο το φαει δν περνω αρκετη πρωτεινη αρα.. τσπ.. αυτο με τιν καφεινη το λεω γτ δν πινω ποτε καφε.. παλλια επινα και ανταηει δν ειχα κανενα προβλημα αλλα το ειχα κοψει και οταν ηπεια μετα απο κανενα χρονο με επιασε ενα παρομια πραμα με χτες.. οχι βεβαια ιδια ενταση....

Άρα σε πιάνει και σε ΠΑΡΑΠΙΑΝΕΙ η καφεΐνη φίλε!

Δοκίμασε να το πάρεις όπως σου έγραψα ποιο πάνω

Mitsen
29-12-10, 19:50
Έχω δοκιμάσει το Armaggedon, NO Explode, Animal Pump, Xpand και δεν ξέρω και ποιο άλλο..κανένα δεν με έπιασε όσο το Superpump..

Είναι αυτό που συζητάμε, ότι δεν πιάνουν όλα όλους...

Πάντως μου κάνει εντύπωση αυτό που λες

giannis_s
31-12-10, 10:11
Πάντως μου κάνει εντύπωση αυτό που λες

ποιό από όλα;

manosvdm
05-01-11, 16:20
σημερα το δοκιμαζω
ειδη απο την ωρα που το αγορασα σκιστηκε το μπλουσακι:weights::weights::weights::weights:
:green:

omixlis
09-01-11, 18:03
απλα εμενα δεν μου εκανε τπτ...απολιτος τπτ...ακομα μια φορα πεταμενα λεφτα....8α μεινω μονο με την πρωτεινη κ την κρεατινη μου φενεται...

pelex86
12-01-11, 02:40
συνδιασμο plasmajet me superpump 250 η Noxlpode μπορουμε να κανουμε η θα υπαρχει προβλημα ?

sofos
12-01-11, 02:46
συνδιασμο plasmajet me superpump 250 η Noxlpode μπορουμε να κανουμε η θα υπαρχει προβλημα ?

super pump με plasmajet ναι το αλλο αστο βαλτο μονο του τον επομενο μηνα με κανα nitrix η και σκετο ;)

iron maiden
12-01-11, 03:08
πολυ καλο .στα 1,5 με 2 σκουπ στην δοση και γευση φρουτ πανσ πολυ καλη.

jannous44
12-02-11, 21:14
σκευτομε να χρησιμοποιησω το εν λογο προιον και εχω 2 ερωτησεις... επειδη χρεισημοποιω bcaa 30 λεπτα πριν την προπονηση. κανει να το περνω μαζι με αυτα ταυτοχρονα? πρεπει να περνω τα bcaa 45 λεπτα και 30λεπτα ωρα πριν το superpump( δηλαδη 15 λεπτα διαφορα) η να σταματησω τα bcaa και 2η ερωτηση αυτο δουλευει με κυκλους? η μπορω να το χρησημοποιωσω οσο θελω ασταματητα?

metz
12-02-11, 21:46
σκευτομε να χρησιμοποιησω το εν λογο προιον και εχω 2 ερωτησεις... επειδη χρεισημοποιω bcaa 30 λεπτα πριν την προπονηση. κανει να το περνω μαζι με αυτα ταυτοχρονα? πρεπει να περνω τα bcaa 45 λεπτα και 30λεπτα ωρα πριν το superpump( δηλαδη 15 λεπτα διαφορα) η να σταματησω τα bcaa και 2η ερωτηση αυτο δουλευει με κυκλους? η μπορω να το χρησημοποιωσω οσο θελω ασταματητα?

Δουλεύει με κύκλους φίλε. Το συνιθίζεις μετά από 1-2 μήνες (ανάλογα με τον οργανισμό) και μετά απλά δεν σε ''πιάνει''.

Για τα BCAA εγώ θα σου έλεγα να τα παίρνεις μαζί. Όταν έπαιρνα το Super Pump δεν χρησιμοποιούσα BCAA αλλά τώρα που κάνω ένα δικό μου μείγμα όλα μαζί τα βάζω. :thumbup: Μια χαρά δουλεύει :weights:

dio32
12-02-11, 21:48
εγω το πηρα μετα απο ενα χρονο ξανα.
δεν μπορω να πω οτι με εντυπωσιασε οπως μου εκανε την πρωτη φορα,μπορω να πω αντι να μου δωσει τσιτες με εριξε κιολας ψιλοσερνομουν στο γυμναστηριο.
να πω κιολας το ηπια και πηγα γυμναστηριο το ηπια 45 λεπτα πριν και το στομαχι μου ηταν αδειο,γιατι ξερω αμα εισαι φαγωμενος δεν σε πιανει.

jannous44
12-02-11, 22:17
Δουλεύει με κύκλους φίλε. Το συνιθίζεις μετά από 1-2 μήνες (ανάλογα με τον οργανισμό) και μετά απλά δεν σε ''πιάνει''.

Για τα BCAA εγώ θα σου έλεγα να τα παίρνεις μαζί. Όταν έπαιρνα το Super Pump δεν χρησιμοποιούσα BCAA αλλά τώρα που κάνω ένα δικό μου μείγμα όλα μαζί τα βάζω. :thumbup: Μια χαρά δουλεύει :weights:

τοτε αμα ειναι θα το παρω μεχρι να τελειωσει 1 κουτι για κανα μηνα δηλαδη και μετα θα κανω κυκλο μονουδρικης...

Adinamos
13-02-11, 02:18
Παρε το ΜΑΧ.

jannous44
13-02-11, 10:36
απο ελλαδα δεν τυο εχω βρει πουθενα. τωρα για εξωτερικο θελει μαζικη παραγγελια... αλλιως 20 ευρο πανω
το max εκτος αν το εχεισ βρει πουθενα ελλαδα. στειλε πμ αν μπορεις...

sofos
13-02-11, 10:38
με αυτο εδω μονο bloat ειχα,μιλαμε για τρομερο πρηξιμο στην κοιλια λολ,απο ενεργεια-δυναμη τπτ .....

jimmy007
13-02-11, 10:55
απο ελλαδα δεν τυο εχω βρει πουθενα. τωρα για εξωτερικο θελει μαζικη παραγγελια... αλλιως 20 ευρο πανω
το max εκτος αν το εχεισ βρει πουθενα ελλαδα. στειλε πμ αν μπορεις...

To έχει το e-shop του forum...:thumbup::thumbup:

jannous44
13-02-11, 11:09
θα ξεκινησω με το 250 πρωτα μιας και θα ειναι η πρωτη φορα που χρησημοποιω νιτρικο οποτε οτι και να παρω θα δω αποτελεσμα. και μετα αν ειναι παω και στο max οστε να δω τι παραπανω θα μου δωσει....:weights:

jimmy007
13-02-11, 12:36
θα ξεκινησω με το 250 πρωτα μιας και θα ειναι η πρωτη φορα που χρησημοποιω νιτρικο οποτε οτι και να παρω θα δω αποτελεσμα. και μετα αν ειναι παω και στο max οστε να δω τι παραπανω θα μου δωσει....:weights:

Αν θες τη γνώμη μου πάρε κατευθείαν το MAX..

Vagos o Vraxos
13-02-11, 15:36
Καλησπερα παιδια εγω το δοκιμασα το superpump 1 scoop πριν τη προπονηση δεν ειδα κανενα αποτελεσμα σε σχεσει με το no xplode της bsn επισης φοβερο νιτρικο που εχω δοκιμασει και εχω παθει τη πλακα μου και εδω θελω τη γνωμη σας το X PAND της DYMATIZE.

Vagos o Vraxos
13-02-11, 15:37
Καλησπερα παιδια εγω το δοκιμασα το superpump 1 scoop πριν τη προπονηση δεν ειδα κανενα αποτελεσμα σε σχεσει με το no xplode της bsn επισης φοβερο νιτρικο που εχω δοκιμασει και εχω παθει τη πλακα μου και εδω θελω τη γνωμη σας το X PAND της DYMATIZE.:weights:

livistros
13-02-11, 16:30
παιδια ποια η γμωνη σας για το superpump max;

Titanium
13-02-11, 16:44
παιδια ποια η γμωνη σας για το superpump max;

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=10778
:thumbup:Ρίξε μια ματιά εδώ...

Adinamos
13-02-11, 18:08
Αν θες τη γνώμη μου πάρε κατευθείαν το MAX..

+1.

Archo
13-02-11, 21:06
θα ξεκινησω με το 250 πρωτα μιας και θα ειναι η πρωτη φορα που χρησημοποιω νιτρικο οποτε οτι και να παρω θα δω αποτελεσμα. και μετα αν ειναι παω και στο max οστε να δω τι παραπανω θα μου δωσει....:weights:

Δεν θεωρειται νιτρικο αλλα φορμουλα...Αμα θελεις νιτρικο υπαρχουν και αλλες επιλογες...

livistros
13-02-11, 21:23
Αν θες τη γνώμη μου πάρε κατευθείαν το MAX..

κατευθειαν στα βαρια;
και αν σε καποια φαση δεν τον πιανει
μετα τι θα παρει;

Titanium
13-02-11, 21:28
κατευθειαν στα βαρια;
και αν σε καποια φαση δεν τον πιανει
μετα τι θα παρει;

Κατευθείαν στα καλά:thumbup:...Δεν έχει να κάνει με βάρια και ελαφριά....
Δλδ θα ξέρεις οτι αυτό ειναι καλύτερο και θα δόσεις λευτα να πάρεις το άλλο???:unsure:;)

jimmy007
13-02-11, 21:30
Κατευθείαν στα καλά:thumbup:...Δεν έχει να κάνει με βάρια και ελαφριά....
Δλδ θα ξέρεις οτι αυτό ειναι καλύτερο και θα δόσεις λευτα να πάρεις το άλλο???:unsure:;)


κατευθειαν στα βαρια;
και αν σε καποια φαση δεν τον πιανει
μετα τι θα παρει;


Σωστός ο Τitanium.
Αν δεν τον πιάνει μετά παίρνει νιτρικό άλλης εταιρείας.

Titanium
13-02-11, 21:32
Σωστός ο Τitanium.
Αν δεν τον πιάνει μετά παίρνει νιτρικό άλλης εταιρείας.

:thumbup::thumbup::thumbup:+1

Kaloutsikos
16-02-11, 00:13
Eγώ πάντως με το super pump 250 το έπαιρνα στις 19:00 και πριν τις 1:00 δεν μπορούσα να κοιμηθώ,η νευρικότητα που είχα στην προπόνηση ήταν απίστευτη αλλά αυτό που μου την έδινε είναι ότι είχα ζαλάδες το βράδυ όταν ξεκουραζόμουν. Με το xo-plode της Bsn δεν είχα τόσο νευρικότητα αλλά δεν είχα και ζαλάδες:)
Τί να πεις κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά!

gmalamos
01-03-11, 19:32
Παιρνω το παμπ εδω και μια περιπου βδομαδα.Τις πρωτες μερες πηρα ενα σκουπ.Μετα αυξησα τη δοση σε 2 σκουπ.Μου χει προκαλεσει αναγουλες και στομαχικους πονους.Οχι κατα τη διαρκεια της προπο αλλα μετα.Τη μειωσα σε 1.5 σκουπ αλλα τα ιδια.

Ειχε καποιος τα αναλογα προβληματα..?

ionos1
13-03-11, 13:38
Ενα φακελακι ειναι ποσοτητα για κουνελη οχι για ανθρωπο !!!!

Παρε εκει 3-4 να νιοσης :green::green: περα απο την πλακα εμενα δεν μου κανει τπτ το ενα scoop-φακελακι στο 1,5 ανεβαίνω λιγο κιλα στα 2 τα βλεπω ολα :P !

xaaxax καλό!:):)

xLitE
15-04-11, 22:31
Κουίκ κουέστιον!
Έχει κάποιο νόημα να μπει και πρωινή δόση,πλην εκείνης πριν την προπόνηση;
Με αντίστοιχα (ο θεός να τα κάνει) συμπληρώματα άλλων εταιριών μου είχαν πει και για πρωινη δόση,για να αποφέρει τα μέγιστα.
θενκς ιν αντβανς!

tommygunz
15-04-11, 22:34
Κουίκ κουέστιον!
Έχει κάποιο νόημα να μπει και πρωινή δόση,πλην εκείνης πριν την προπόνηση;
Με αντίστοιχα (ο θεός να τα κάνει) συμπληρώματα άλλων εταιριών μου είχαν πει και για πρωινη δόση,για να αποφέρει τα μέγιστα.
θενκς ιν αντβανς!

Το μόνο νόημα που έχει είναι να σε οδηγήσει στο κατάστημα από όπου το πήρες για να το ξαναγοράσεις στο μισό χρόνο.
Οπότε όχι, δεν έχει άλλο νόημα, μη το βάλεις το πρωί.

COBRA_STYLE
15-04-11, 22:39
Το μόνο νόημα που έχει είναι να σε οδηγήσει στο κατάστημα από όπου το πήρες για να το ξαναγοράσεις στο μισό χρόνο.
Οπότε όχι, δεν έχει άλλο νόημα, μη το βάλεις το πρωί.
ακριβως:thumbup:

Kaloutsikos
16-04-11, 12:20
ακριβως:thumbup:

Mετά από 1 βδομάδα χρήσης δεν είδα καθόλου νευρικότητα στην προπόνηση.
Ξεκίνησα από 1 μέχρι 2,5 scoop αλλά τίποτα.

Πάμε για το MAX τώρα!:green:

jimmy007
16-04-11, 14:32
Mετά από 1 βδομάδα χρήσης δεν είδα καθόλου νευρικότητα στην προπόνηση.
Ξεκίνησα από 1 μέχρι 2,5 scoop αλλά τίποτα.

Πάμε για το MAX τώρα!:green:

Πάρα πολύ καλύτερο το Max....

billcrx
06-05-11, 14:50
Παίδες ήθελα τη γνώμη σας για τον καλύτερο συνδυασμό που παίζει να κάνει κανείς χρησιμοποιώντας SUPER PUMP 250 & SIZE ON με τι είδους προπόνηση και τι είδους διατροφή.(εάν μπορεί να μου υποδείξετε κάποιο link απ τα ήδη υπάρχοντα προγράμματα διατροφής και προπόνησης ώστε να πιάσω το νόημα ;)).
ΔΗΛΑΔΗ ΛΙΓΑ ΣΕΤ ΜΕ ΛΙΓΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΜΕ πολλά ΚΙΛΑ Ή ΠΟΛΛΑ ΣΕΤ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ????
Βασικά έγω σκέφτομαι να κάνω ένα υβριδικό full body workout program με 8 ασκήσεις μία για κάθε μυική ομάδα 4 φορές την εβδομάδα , τις 2 πρωτες σε στυλ όγκου με πολλά κιλά και λίγες επαναλήψεις ώστε να διατηρώ και τη μυική μάζα και τις άλλες 2 με περισότερες επαναλ. 12-15 και περισσότερα σετ για καλύτερη αιμάτωση και ψιλογράμμωση.Μέχρι τώρα έκανα σπλιτ πρόγραμμα 4 φορές τη βδομάδα και σημειωτέον σε πρόγραμμα καθαρής γραμμωσης δε θέλω να μπω για φέτος.
Τα προιόντα τα είχα δοκιμάσει πέρισυ με πολλά σετ κ πολλές επαναλήψεις π.χ 6χ12 και διατροφή όγκου και είχα δει πολύ καλά αποτελέσματα.
Το ρωτάο γιατί διάβασα εδώ μέσα στο φορουμ οτι τα νιτρικά χρησιμοποιύνται επι το πλείστον για να σπρώξουν θρεπτικά συστατικά στους μυς και να ανέβουμε μυικά.

Ευχαριστώ εκ των προταίρων για τις απαντήσεις σας.

Kaloutsikos
07-05-11, 17:04
Παίδες ήθελα τη γνώμη σας για τον καλύτερο συνδυασμό που παίζει να κάνει κανείς χρησιμοποιώντας SUPER PUMP 250 & SIZE ON με τι είδους προπόνηση και τι είδους διατροφή.(εάν μπορεί να μου υποδείξετε κάποιο link απ τα ήδη υπάρχοντα προγράμματα διατροφής και προπόνησης ώστε να πιάσω το νόημα ;)).
ΔΗΛΑΔΗ ΛΙΓΑ ΣΕΤ ΜΕ ΛΙΓΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΜΕ πολλά ΚΙΛΑ Ή ΠΟΛΛΑ ΣΕΤ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ????
Βασικά έγω σκέφτομαι να κάνω ένα υβριδικό full body workout program με 8 ασκήσεις μία για κάθε μυική ομάδα 4 φορές την εβδομάδα , τις 2 πρωτες σε στυλ όγκου με πολλά κιλά και λίγες επαναλήψεις ώστε να διατηρώ και τη μυική μάζα και τις άλλες 2 με περισότερες επαναλ. 12-15 και περισσότερα σετ για καλύτερη αιμάτωση και ψιλογράμμωση.Μέχρι τώρα έκανα σπλιτ πρόγραμμα 4 φορές τη βδομάδα και σημειωτέον σε πρόγραμμα καθαρής γραμμωσης δε θέλω να μπω για φέτος.
Τα προιόντα τα είχα δοκιμάσει πέρισυ με πολλά σετ κ πολλές επαναλήψεις π.χ 6χ12 και διατροφή όγκου και είχα δει πολύ καλά αποτελέσματα.
Το ρωτάο γιατί διάβασα εδώ μέσα στο φορουμ οτι τα νιτρικά χρησιμοποιύνται επι το πλείστον για να σπρώξουν θρεπτικά συστατικά στους μυς και να ανέβουμε μυικά.

Ευχαριστώ εκ των προταίρων για τις απαντήσεις σας.

Τα νιτρικά μεγαλώνουν τις φλέβες με αποτέλεσμα να πηγαίνει στους μυς
περισσότερο αίμα και να πρήζεται, για μένα είναι ψιλό επικίνδυνο να παίρνεις
και τα δύο συμπληρώματα!

deluxe
07-05-11, 18:19
Το size on δεν ειναι νιτρικο και δεν υπαρχει κανενας κινδυνος εαν τα συνδιασεις.

billcrx
08-05-11, 17:25
Το size on δεν ειναι νιτρικο και δεν υπαρχει κανενας κινδυνος εαν τα συνδιασεις.


Το γνωρίζω οτι αυτά τα 2 πάνε πακέτο και τα έχω δοκιμάσει με πολύ καλά αποτελέσματα.
Να προσθέσω και το Plasmajet σε αυτά τα 2 ή θα απιβαρύνω πολύ τον οργανισμό?ή να το πάρω μόνο του το plasmajet μαζί με μονουδρική ας πούμε???
Επίσης δε μου απάντησε κανείς στο συνδυασμό των παραπάνω προιόντων με τι είδους προπόνηση και διατροφή για μέγιστα αποτελέσματα.:bowdown:

sofos
08-05-11, 17:27
Το γνωρίζω οτι αυτά τα 2 πάνε πακέτο και τα έχω δοκιμάσει με πολύ καλά αποτελέσματα.
Να προσθέσω και το Plasmajet σε αυτά τα 2 ή θα απιβαρύνω πολύ τον οργανισμό?ή να το πάρω μόνο του το plasmajet μαζί με μονουδρική ας πούμε???
Επίσης δε μου απάντησε κανείς στο συνδυασμό των παραπάνω προιόντων με τι είδους προπόνηση και διατροφή για μέγιστα αποτελέσματα.:bowdown:

το πλασματζετ στακαρεται πολυ καλα με το σουπερ παμπ και μπορεις να προσθεσεις και 5γρ μονουδρικης μεταπροπονητικα ;)

Kaloutsikos
09-05-11, 01:05
Το size on δεν ειναι νιτρικο και δεν υπαρχει κανενας κινδυνος εαν τα συνδιασεις.

Sorry μπερδεύτηκα!

hlias102
09-05-11, 12:55
το πλασματζετ στακαρεται πολυ καλα με το σουπερ παμπ και μπορεις να προσθεσεις και 5γρ μονουδρικης μεταπροπονητικα ;)


Εκρηκτικό μείγμα:unsure:

billcrx
09-05-11, 14:49
Εκρηκτικό μείγμα:unsure:

Ναι όντως, αλλά κρεατίνη πριν απ το super pump,κρεατίνη μέσα στην προπόνηση απ to size on και 3-5 γρ κρεατίνη μονουδρική μετά την προπόνηση δεν παρείναι υπρβολικό ρε παιδιά???:???:

Επίσης κάποιος που να απαντήσει για το συνδιασμό των παραπάνω συμπληρωμάτων με το είδος διατροφής και προπόνησης που πρέπει να ακολουθήσει κάποιος για maximum αποτελέσματα...:bbbiceps:

sofos
09-05-11, 14:51
Ναι όντως, αλλά κρεατίνη πριν απ το super pump,κρεατίνη μέσα στην προπόνηση απ to size on και 3-5 γρ κρεατίνη μονουδρική μετά την προπόνηση δεν παρείναι υπρβολικό ρε παιδιά???:???:

Επίσης κάποιος που να απαντήσει για το συνδιασμό των παραπάνω συμπληρωμάτων με το είδος διατροφής και προπόνησης που πρέπει να ακολουθήσει κάποιος για maximum αποτελέσματα...:bbbiceps:

αμα παρεις και το size on τοτε δε σου χρειαζεται εξτρα κρεατινη.....εγω νομιζα μονο πλασματζετ και σουπερ παμπ θα παιρνες...

Madd_Chadd
21-06-11, 18:00
Λοιπον το πηρα σημερα και μου εβαλε το μυαλο στο φουρνο,τετοια τσιτα ειχα παρα πολυ καιρο να νιωσω σα το τρελο φορτωνα κιλα ενω στο σουπερ σετ δε βαζω πολλα.Εβαλα +5 σε καθε ασκηση αλλα ακομα κ τωρα μετα τη προπονηση εχω ενα μουδιασμα.Τη δουλεια του τη κανει κ με το παραπανω απλα θα περιμενω να δω πως θα κοιμηθω σημερα και θα ενημερωσω.

hlias102
22-06-11, 00:43
Λοιπον το πηρα σημερα και μου εβαλε το μυαλο στο φουρνο,τετοια τσιτα ειχα παρα πολυ καιρο να νιωσω σα το τρελο φορτωνα κιλα ενω στο σουπερ σετ δε βαζω πολλα.Εβαλα +5 σε καθε ασκηση αλλα ακομα κ τωρα μετα τη προπονηση εχω ενα μουδιασμα.Τη δουλεια του τη κανει κ με το παραπανω απλα θα περιμενω να δω πως θα κοιμηθω σημερα και θα ενημερωσω.


Προφανώς θα κοιμηθείς καλά γιατί μεσολαβούν πολλές ώρες από την λήψη του

Madd_Chadd
22-06-11, 10:48
Nαι Ηλια σα πουλακι δε με πειραξε,οποτε συνεχιζω να το παιρνω! :green:;)

hlias102
22-06-11, 11:42
Θα κοιμήθηκες και πιο εύκολα γιατί θα είσουν κομμάτια από την προπόνηση λόγω των περισσότερων κιλών που σήκωσες;)

worfel
24-06-11, 19:12
Πηρα προσφατα το superpump 250. Απογοητευμενος μεχρι στιγμης. Σημερα βασικα το πηρα για πρωτη φορα στην προπονηση στηθους-δικεφαλου. Δεν καταλαβα τιποτα. Για να ειμαι ειλικρινης, εκτος απο ελαχιστη αυξηση κιλων (+5 κιλα στον οριζοντιο παγκο) δεν ειδα ουτε φλεβικοτητα, ουτε αυτα τα πρηξηματα που αρκετοι αναφέρουν. Και να σας πω την αληθεια, αυτη η ελαχιστη αυξηση στην δυναμη πρεπει να ηταν απο το placebo. Απο δοσολογια, πηρα ενα γεματο σκουπ 25 λεπτα πριν. Δεν ξερω, ισως να χρειαζομουν 1.5 σκουπ. Εγώ πάντος πιστευα πως θα με "πιάσει" αμέσως, μιας και δεν εχω ξαναδουλέψει pre-workout συμπληρώματα. Τέλος, να μην ξεχάσω να αναφέρω την ηλικία μου, αν και δεν νομιζω πως παιζει ρολο κάπου, ισα ισα θα επρεπε να με "πιασει" περισσότερο μιας και είμαι 17. Αύριο θα δοκιμάσω 1.5 σκουπ, και θα γράψω εντυπώσεις.

metz
25-06-11, 21:49
Πηρα προσφατα το superpump 250. Απογοητευμενος μεχρι στιγμης. Σημερα βασικα το πηρα για πρωτη φορα στην προπονηση στηθους-δικεφαλου. Δεν καταλαβα τιποτα. Για να ειμαι ειλικρινης, εκτος απο ελαχιστη αυξηση κιλων (+5 κιλα στον οριζοντιο παγκο) δεν ειδα ουτε φλεβικοτητα, ουτε αυτα τα πρηξηματα που αρκετοι αναφέρουν. Και να σας πω την αληθεια, αυτη η ελαχιστη αυξηση στην δυναμη πρεπει να ηταν απο το placebo. Απο δοσολογια, πηρα ενα γεματο σκουπ 25 λεπτα πριν. Δεν ξερω, ισως να χρειαζομουν 1.5 σκουπ. Εγώ πάντος πιστευα πως θα με "πιάσει" αμέσως, μιας και δεν εχω ξαναδουλέψει pre-workout συμπληρώματα. Τέλος, να μην ξεχάσω να αναφέρω την ηλικία μου, αν και δεν νομιζω πως παιζει ρολο κάπου, ισα ισα θα επρεπε να με "πιασει" περισσότερο μιας και είμαι 17. Αύριο θα δοκιμάσω 1.5 σκουπ, και θα γράψω εντυπώσεις.

5 κιλά αύξηση στον πάγκο δεν είναι λίγα...

worfel
26-06-11, 22:37
5 κιλά αύξηση στον πάγκο δεν είναι λίγα...

i know... αλλα πρεπει να ηταν placebo...

basilief
29-06-11, 11:08
Παιδια να σας ρωτησω... για περιοδο γραμμωσης ειναι καλο το προιον?? τι αλλο θα μου προτεινατε για περιοδο γραμμωσης??(απο νιτρικα ετσι)Επισης απο το max βασικες διαφορες???ευχαριστω εκ των προτερων.

Kaloutsikos
30-06-11, 15:23
Παιδια να σας ρωτησω... για περιοδο γραμμωσης ειναι καλο το προιον?? τι αλλο θα μου προτεινατε για περιοδο γραμμωσης??(απο νιτρικα ετσι)Επισης απο το max βασικες διαφορες???ευχαριστω εκ των προτερων.

Σου έγραψα τη παίζει,

το Max είναι πιο δυνατό προϊόν, έχει πιο καλά συστατικά μέσα.

amateur666
30-06-11, 17:08
Το γνωρίζω οτι αυτά τα 2 πάνε πακέτο και τα έχω δοκιμάσει με πολύ καλά αποτελέσματα.
Να προσθέσω και το Plasmajet σε αυτά τα 2 ή θα απιβαρύνω πολύ τον οργανισμό?ή να το πάρω μόνο του το plasmajet μαζί με μονουδρική ας πούμε???
Επίσης δε μου απάντησε κανείς στο συνδυασμό των παραπάνω προιόντων με τι είδους προπόνηση και διατροφή για μέγιστα αποτελέσματα.:bowdown:

εγω ειχα βαλει Plasmajet κ no-xplode μαζι!...ενταξει δεν ειδα καμια τεραστια διαφορα σε σχεση με οταν τ χρησιμοποιουσα ξεχωριστα..

worfel
03-07-11, 03:11
ρε παιδια μου φαινεται λιγο μουφα, σημερα πηρα 2 σκουπ και κοντεψα να κοιμηθω στο gym...

tonycub
05-07-11, 02:40
Λοιπον να κανω και εγω ενα review για το superpump 250.
Το εχω εδω μπροστα μου αυτη τη στιγμη φυσικα αγορασα την demo εκδοση για αρχη για να δω τι λεει ειναι των 14 δοσεων.
Αρχικα να πω πως ειναι το πρωτο νιτρικο που δοκιμαζω.Απο γευση (fruit punch blast) δεν λεει και πολλα,βασικα για να ειμαι ειλικρινης καθε φορα που το πινω απορω και εγω πως αντεχω και δεν βγαζω μεχρι και το πρωινο.:shock:
Τεσπα το χρησιμοποιω εδω και 2 βδομαδες περιπου,απο πρηξιματα μπορω να πω μου προσφερε αρκετα αφου στο τελος καθε προπωνησης δεν μπορω να κουνησω τα χερια μου απο τον πονο.
Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι δεν βλεπω και τρελα πραγματα,δεν περιμενω βεβαια να σκιστει και το δερμα μου απο το πρηξιμο αλλα μαλλον φταιει που το εχω συνηθησει στην 1 δοση και πρεπει να παω σε 2 η 1,5:thumbup:
Α και απο φλεβικοτητα δεν ειδα τρομερα πραγματα απο την αρχη που το πηρα...λετε τελικα να παω σε 1,5-2 σκουπ?

Ευρης
05-07-11, 09:33
Λοιπον να κανω και εγω ενα review για το superpump 250.
Το εχω εδω μπροστα μου αυτη τη στιγμη φυσικα αγορασα την demo εκδοση για αρχη για να δω τι λεει ειναι των 14 δοσεων.
Αρχικα να πω πως ειναι το πρωτο νιτρικο που δοκιμαζω.Απο γευση (fruit punch blast) δεν λεει και πολλα,βασικα για να ειμαι ειλικρινης καθε φορα που το πινω απορω και εγω πως αντεχω και δεν βγαζω μεχρι και το πρωινο.:shock:
Τεσπα το χρησιμοποιω εδω και 2 βδομαδες περιπου,απο πρηξιματα μπορω να πω μου προσφερε αρκετα αφου στο τελος καθε προπωνησης δεν μπορω να κουνησω τα χερια μου απο τον πονο.
Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι δεν βλεπω και τρελα πραγματα,δεν περιμενω βεβαια να σκιστει και το δερμα μου απο το πρηξιμο αλλα μαλλον φταιει που το εχω συνηθησει στην 1 δοση και πρεπει να παω σε 2 η 1,5:thumbup:
Α και απο φλεβικοτητα δεν ειδα τρομερα πραγματα απο την αρχη που το πηρα...λετε τελικα να παω σε 1,5-2 σκουπ?

ναι γτ οχι?αρκει βεβαια ν μην τ παρακανεις ετσι?μεχρι 3 σκουπ καλα ειναι.

tonycub
05-07-11, 14:19
Eννοειται!Θα δοκιμασω και θα δειξει.

tonycub
05-07-11, 20:46
Τελικα το ανεβασα στο 1,5 σκουπ και ειδα καλυτερο πρηξιμο αλλα κλασικα απο φλεβικοτητα τιποτα...ρε παιδια το max ειναι καλυτερο?Αν ειναι σκεφτομαι να δοκιμασω αυτο ως το επομενο νιτρικο,εχω βεβαια ενα φακελακι των 2 δοσεων και θα δω και με αυτο τι παιζει απλα θελω και την γνωμη σας!

ArgoSixna
07-07-11, 03:38
Το 250 με 2 Scoop με έπιανε.. το MAX με 1 Scoop τίποτα :(

Ίσως επειδή περίμενα "πολλά" ............

sofos
27-07-11, 12:39
πηρα ενα φακελακι μολις τωρα που ισοδυναμει σ ενα σκουπ και περασε μια ωρα και δε με εκανε τπτ κ το πηρα μ αδειο στομαχι,το παραξενο ειναι οτι περσυ που το χα παρει 3 φορες τις 2 πρωτες μ ειχε πιασει καλα λολ...

Kaloutsikos
27-07-11, 15:21
πηρα ενα φακελακι μολις τωρα που ισοδυναμει σ ενα σκουπ και περασε μια ωρα και δε με εκανε τπτ κ το πηρα μ αδειο στομαχι,το παραξενο ειναι οτι περσυ που το χα παρει 3 φορες τις 2 πρωτες μ ειχε πιασει καλα λολ...

Κατι τέτοιο ειχα παθει και γω,
Μας δουλευουνε ρεεεε!

sofos
27-07-11, 15:24
Κατι τέτοιο ειχα παθει και γω,
Μας δουλευουνε ρεεεε!

χαχαχα εγω παλι καλα φιλε μου δε το πηρα ολοκληρο,αλλιως θα κλαιγα τα λεφτα μου τωρα :green::turtle:

tonycub
27-07-11, 17:14
χαχαχα εγω παλι καλα φιλε μου δε το πηρα ολοκληρο,αλλιως θα κλαιγα τα λεφτα μου τωρα :green::turtle:
Εγω τα κλαιω ηδη!!Ειχα πάρει στην αρχη το μικρο των 14 δοσεων για δοκιμη και με επιανε πολυ καλα πριν λιγες μερες ξεκινησα το κανονικο και δεν μπορω να πω οτι μου εχει κανει καλη εντυπωση...τα πρηξιματα που ειχα με το αλλο δεν τα εχω πια και τα δινω ολα μπας και αλλαα...στα 2 σκουπ εχω φτασει ποσο να το παω πια 3?:-?

sofos
27-07-11, 17:16
Εγω τα κλαιω ηδη!!Ειχα πάρει στην αρχη το μικρο των 14 δοσεων για δοκιμη και με επιανε πολυ καλα πριν λιγες μερες ξεκινησα το κανονικο και δεν μπορω να πω οτι μου εχει κανει καλη εντυπωση...τα πρηξιματα που ειχα με το αλλο δεν τα εχω πια και τα δινω ολα μπας και αλλαα...στα 2 σκουπ εχω φτασει ποσο να το παω πια 3?:-?

οχι δε θα δεις διαφορα μονο τον οργανισμο σου θα επιβαρυνεις μ ολα αυτα που περιεχει,η πετα το,η δωστο σε κανενα φιλαρακι σου που ασχολειται με το αθλημα χεχε,εγω παλι καλα σε δειγματα το βρηκα και το γλυτωσα και δε κλαιω τα λεφτα μου,οπως τα κλαψα με το noxlpode...

tonycub
27-07-11, 17:25
Μια χαρα σε βρισκω!Γιαυτο σου λεω οτι μου κανει εντυπωση επειδη στην αρχη με επιανε καλα και απο τη στιγμη που πηρα το κανονικο των 800ων γρ. δεν καταλαβαινω τιποτα...σημερα θα δοκιμασω και το μαξ που εχω ενα δειγμα και αν με πιασει θα τελειωσω αναγκαστικα το 250 γιατι κανενας φιλος μου δεν ασχολειται με ββ,να το πεταξω δεν μου παει η καρδια οποτε υπομονη!:green:

sofos
27-07-11, 17:27
Μια χαρα σε βρισκω!Γιαυτο σου λεω οτι μου κανει εντυπωση επειδη στην αρχη με επιανε καλα και απο τη στιγμη που πηρα το κανονικο των 800ων γρ. δεν καταλαβαινω τιποτα...σημερα θα δοκιμασω και το μαξ που εχω ενα δειγμα και αν με πιασει θα τελειωσω αναγκαστικα το 250 γιατι κανενας φιλος μου δεν ασχολειται με ββ,να το πεταξω δεν μου παει η καρδια οποτε υπομονη!:green:

αντε κανε review μετα να ξερουμε τι παιζει γιατι κ γω θελω να παρω το μαξ χεχε

tonycub
27-07-11, 17:33
:thumbup::thumbup:

Kaloutsikos
27-07-11, 19:19
χαχαχα εγω παλι καλα φιλε μου δε το πηρα ολοκληρο,αλλιως θα κλαιγα τα λεφτα μου τωρα :green::turtle:

Και γω ευτιχως το ειχα παρει με ενα φιλο μου απο μισο!

arxangelos
06-08-11, 16:00
Ρε παιδια πηγα να παρω κρεατινη και αντι για κρεατινη μου πασαρε αυτο. Πηρα τα 800γρ και πηρα σμρ πρωτη φορα. Μισο σκουπ ειπια και δεν νιωθω το κεφαλι μου ρε 'σεις, εχω μια ζαλουρα αλλο πραμα, πως θα βγαλω και προπονη? :weights:

leftis
06-08-11, 19:23
Ρε παιδια πηγα να παρω κρεατινη και αντι για κρεατινη μου πασαρε αυτο. Πηρα τα 800γρ και πηρα σμρ πρωτη φορα. Μισο σκουπ ειπια και δεν νιωθω το κεφαλι μου ρε 'σεις, εχω μια ζαλουρα αλλο πραμα, πως θα βγαλω και προπονη? :weights:

Αφού δεν έχει σχέση η κρεατίνη με το νιτρικό :shock:

arxangelos
06-08-11, 20:30
Σε μένα το λες?? Σ αυτόν πες το...που μου είπε να το πάρω γτ θα μου κάνει λέει διπλάσια δουλειά...αν και να σου πω με έπιασε αρκετά...νταξ μετά από δύο ώρες το πριξημο έφυγε αλλά έβγαλα αρκετά κιλά...

arxangelos
06-08-11, 21:05
Πάντως αν η μαμα χρεώνει τις επισκέψεις στην τουαλέτα θα πλουτίσει...παίζει από το μεσημέρι να πηγα 8 φορές :-P

mike2
06-08-11, 23:31
Πρώτη φορά σήμερα το δοκίμασα κι εγώ, ξεκίνησα από μισό σκουπ για σιγουριά γιατί με τα stims πιστεύω οτι θέλει προσοχή.
Με έπιασε πάρα πολύ,είχα μέτριο πρήξιμο βέβαια, αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το γενικό τσίτωμα που είχα.
Πολύ πιθανό να είναι και placebo, θα δείξει στην πορεία.

sofos
07-08-11, 03:03
Πρώτη φορά σήμερα το δοκίμασα κι εγώ, ξεκίνησα από μισό σκουπ για σιγουριά γιατί με τα stims πιστεύω οτι θέλει προσοχή.
Με έπιασε πάρα πολύ,είχα μέτριο πρήξιμο βέβαια, αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το γενικό τσίτωμα που είχα.
Πολύ πιθανό να είναι και placebo, θα δείξει στην πορεία.

και γω ετσι ημουν τις 2 πρωτες φορες μετα τπτ :green::P

arxangelos
07-08-11, 11:44
Ρε παιδια να ρωτησω, σας κανει να πεινατε πιο πολυ? Οταν το πιο και μετα φαω χωνευω το φαγητο στο μισο χρονο και μετα το στομαχακι γουργουριζειιιι

tonycub
07-08-11, 12:45
Ρε παιδια να ρωτησω, σας κανει να πεινατε πιο πολυ? Οταν το πιο και μετα φαω χωνευω το φαγητο στο μισο χρονο και μετα το στομαχακι γουργουριζειιιι
Ρε φιλε αφου εσυ ειδικα απο οτι εχω καταλαβει δεν το "σικωνεις" αστο στην ακρη να βρεις την ησυχια σου!:turtle:

arxangelos
08-08-11, 10:23
Ρε φιλε αφου εσυ ειδικα απο οτι εχω καταλαβει δεν το "σικωνεις" αστο στην ακρη να βρεις την ησυχια σου!:turtle:

Τωρα το πληρωσα και θα το πιωω :P:P και ο θεος βοηθος

Saldi
08-08-11, 15:06
Ρε παιδια να ρωτησω, σας κανει να πεινατε πιο πολυ? Οταν το πιο και μετα φαω χωνευω το φαγητο στο μισο χρονο και μετα το στομαχακι γουργουριζειιιι

Μη μασας..Τρως πιο πολύ FULL ΟΓΚΟΣ

arxangelos
09-08-11, 18:53
Τελικα σε εμενα δουλεψε, με 1,5 σκουπ +10 κιλα σε ολα, +2 επαν. σε ολα. Με δυο εγινα πυραβλος δεν μπορουσαν να σταματησω εβγαλα διπλη προπονηση 2,5 ωρες και μπορουσα να κατσω και αλλο

ArgoSixna
09-08-11, 18:57
Ρε παιδια να ρωτησω, σας κανει να πεινατε πιο πολυ? Οταν το πιο και μετα φαω χωνευω το φαγητο στο μισο χρονο και μετα το στομαχακι γουργουριζειιιι

To superpump 250 το πέρνουμε 30 εώς 15 λεπτά πριν την προπόνα με άδειο στομάχι και μετά προπόνα.. εσύ κάπου κάνεις λάθος..

Το χρησιμοποιεις και μέσα στην μέρα?

arxangelos
09-08-11, 19:42
Οχι, κοιτα τρωω στις 1 και το παιρνω στις 4 και στις 5 παω προπονηση...καπως ετσι, αφου γυρισω και φαω μετα καμια ωρα χονευω το φαγτο πολυ πιο γρηγορα...

ArgoSixna
13-08-11, 15:49
Κοίταξε με αυτά που λές εγώ θα σου πρότεινα να το ετοιμάζεις στις 4:30 , να πίνεις το μισο μέσα στο 5λεπτο και 4:45 να το έχεις τελειώσει το υπολοιπο..

Από τις 4 εώς τις 5 που είναι μια ώρα , ξεφευγεις πολύ!

tonycub
13-08-11, 17:47
Οχι, κοιτα τρωω στις 1 και το παιρνω στις 4 και στις 5 παω προπονηση...καπως ετσι, αφου γυρισω και φαω μετα καμια ωρα χονευω το φαγτο πολυ πιο γρηγορα...
Οντως ειναι πολυ η μια ωρα...30-40 λεπτα πριν την προπονηση

bg75dec
23-08-11, 23:04
Σημερα ενας πωλητης σε πολυ γνωστη αλυσιδα καταστηματων διατροφης μου ειπε οτι περιεχει Εφεδρινη. Ισχυει?????

Roid Rage
23-08-11, 23:18
Γατονι ο πωλητης...αναλυση συστατικων με τη μυτη κανει.

Μακαρι να ειχε, θα δουλευε τουλαχιστον λιγο

sofos
23-08-11, 23:43
Γατονι ο πωλητης...αναλυση συστατικων με τη μυτη κανει.

Μακαρι να ειχε, θα δουλευε τουλαχιστον λιγο

:thumbup: σωστος,τα ιδια εμενα μ εχουν πει κ για το noxplode...οτι ειχε κ αυτο κ καλα,αλλα κ αυτο αν ειχε θα κανε κατι χαχαχ

pelex86
24-08-11, 19:42
θα ηθελα να μοιραστω και εγω την εμπειρια μου με αυτο το συμπληρωμα..εμενα παντως οπως εχω παρατηρηση αυτο τον καιρο που το παιρνω με εχει ξεσκισει το στομαχι(λες και εχω γαστροεντεριτιδα)..τυχαινει οταν ειμαι στο gym να φευγω χωρις ολοκληρωση προγραμματος για να προλαβω την τουαλετα σπιτι :D επισης και ζαλαδες .
Λεω να το πεταξω το υπολοιπο και να μπω στο JACK3D.....

Adinamos
24-08-11, 19:47
Καλα αμα ειναι να το πεταξεις δε μου το δινεις καλυτερα....;)

pelex86
24-08-11, 19:59
Καλα αμα ειναι να το πεταξεις δε μου το δινεις καλυτερα....;)

Πες μου που μενεις και στο δεινω :D

βλεπω πατρα ..λιγο δυσκολα :D

SAMBO
04-09-11, 03:36
μεγαλη αποτυχεια.....καταρχασ πως ειναι δυνατον να εχει καφεινι κ κρεατινι μαζι,την στιγμη π η μια ανερει την δραση της αλλησ??? :shock:

deluxe
04-09-11, 04:27
Μηπως δε θελει και τελειως αδειο στομαχι, για να μη σας πηγαινει στη τουαλετα; :unsure:

Εχει ειδικη μορφη καφεϊνης, που δε προκαλει διουρηση, ετσι λενε τουλαχιστον. Ολα τα νιτρικα τετοια καφεϊνη εχουν. Επισης, δεν αλληλοαναιρουνται, τουλαχιστον σε μικρες ποσοτητες καφεϊνης. Απο 400-500mg και πανω, νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο. Καπου το ειχε παρει το ματι μου.

tonycub
04-09-11, 17:44
μεγαλη αποτυχεια.....καταρχασ πως ειναι δυνατον να εχει καφεινι κ κρεατινι μαζι,την στιγμη π η μια ανερει την δραση της αλλησ??? :shock:

Καλα αποτυχια δεν το λες..εμενα τουλαχιστον με επιανε πολυ καλα στην αρχη απλα λογικο ειναι να συνηθιζει ο οργανισμος και να απαιτει να ανεβασεις σε δοσολογια και ετσι αντι να κανει τη δουλεια του ως νιτρικο απλα να σε "στελνει":green:
Παντως εγω εχω να το χρησιμοποιησω πολυ καιρο,οταν ξεκινησω παλυ προπονηση θα παρω 2 σκουπ να δω αν δουλεψουν κανονικα τα stims αυτη τη φορα...

prodromos100
07-10-11, 18:57
καλησπερα παιδια ειμαι 76 κιλα και θελω να με πειτε ποσα scoop πρεπει να περνω...??

αλλοι μου λενε 1 και αλλοι 2...40 λεπτα πριν την προπονηση....

sofos
07-10-11, 19:03
υπαρχει ηδη θεμα φιλαρακι http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3386-Super-Pump-250-(Gaspari-Nutrition)/page19&highlight=SUPER+PUMP διαβασε τους κανονες του φορουμ και κανε search next time...

prodromos100
07-10-11, 19:12
υπαρχει ηδη θεμα φιλαρακι http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3386-Super-Pump-250-(Gaspari-Nutrition)/page19&highlight=SUPER+PUMP διαβασε τους κανονες του φορουμ και κανε search next time...


φιλαρακι αυτο το ποστ το εχω διαβασει απλα παλι δεν μου λυθηκαν οι αποριες και ετσι εγραψα το δικο μου ποστ...
σε ευχαριστω παντως για την απαντηση σου.

sofos
07-10-11, 19:15
φιλαρακι αυτο το ποστ το εχω διαβασει απλα παλι δεν μου λυθηκαν οι αποριες και ετσι εγραψα το δικο μου ποστ...
σε ευχαριστω παντως για την απαντηση σου.

ναι αλλα εκει θα ποσταρεις την οποια απορια σου με το συγκεκριμενο προιον μην ανοιγεις θεμα,ετσι ειναι οι κανονες του φορουμ,διαβασε τους...

prodromos100
07-10-11, 19:20
οκ σε ευχαριστω...
το γραφω εκει...

prodromos100
07-10-11, 19:21
καλησπερα παιδια ειμαι 76 κιλα και θελω να με πειτε ποσα scoop πρεπει να περνω...??

αλλοι μου λενε 1 και αλλοι 2...40 λεπτα πριν την προπονηση....

Adinamos
07-10-11, 19:56
Ξεκινα με 1 και με το καιρο ανεβασε λιγο.
Επισης το 40' πριν την προπο δεν ειναι στανταρ. Απο 15' μεχρι 40' ειναι, δες ποτε αρχιζει να σε πιανει και ρυθμισε το.

dio32
07-10-11, 19:58
καλησπερα παιδια ειμαι 76 κιλα και θελω να με πειτε ποσα scoop πρεπει να περνω...??

αλλοι μου λενε 1 και αλλοι 2...40 λεπτα πριν την προπονηση....

ξεκινα την πρωτη εβδομαδα με 1 σκουπ και αμα δεις οτι δεν σε πιανει πηγαινε στα 2.
λογικα λογου κιλων θα σε πιανει το 1 σκουπ α και 40 λεπτα πριν και 3 ωρες να εισαι νυστικος για να σε πιασει τα νιτρικα θελουν αδειο στομαχι.
το τελευται σου γευμα να εχει γινει 3 ωρες πριν οκ?

marios89
06-02-12, 22:55
μια ερωτηση παιδες.!! αυτο τον καιρο πινω super pump..η8ελα να ρωτησω ,αυτο που λενε για την κρεατινη ισχυει και για το σuper pump?? δλδ τωρα που σουπερ παμπ τελος του μηνα 8α το σταματησω για λιγο καιρο για 2-3 βδομαδες και μετα να ξαναρχησω???

marios89
06-02-12, 23:11
kΚανενας?

Dimitrios
06-02-12, 23:28
Πέρνα μια βόλτα από την αξιολόγηση στο αντίστοιχο θέμα.;)
Βέβαια για να σου πω λίγο στα γρήγορα: Ναι πρέπει να κάνεις κάποιο διάστημα οφ. όχι μόνο για την κρεατίνη αλλά και επειδή θα έχει συνηθίσει ο οργανισμός σου το νιτρικό.

Mcstefan7
07-02-12, 00:36
Η κρεατίνη θέλει οφ μετα απο κανα 2μηνο...Το νιτρικό θέλει οφ οτν δεις και αρχίζει να μν σε πίανει καλα (κανα 2 βδομαδούλες δλδ) για 1 βδομαδα και μετα παλι ον

beefmeup
07-02-12, 12:16
μια ερωτηση παιδες.!! αυτο τον καιρο πινω super pump..η8ελα να ρωτησω ,αυτο που λενε για την κρεατινη ισχυει και για το σuper pump?? δλδ τωρα που σουπερ παμπ τελος του μηνα 8α το σταματησω για λιγο καιρο για 2-3 βδομαδες και μετα να ξαναρχησω???

φιλε μου υπηρχε ολοκληρο θεμα με το συμπληρωμα..
λιγη αναζητηση δεν κανει κακο..

kostasketo
12-04-12, 20:51
πεδια ειμαι καινουργιος στον χωρο μολις σημερα εγινα μελος θα ηθελα τν γνωμη σας για το προιον superpump 250 ασχολουμε με το παγρατιο αθλημα και θα ηθελα να παρω κατι για δυναμη και για λιγο πρηξιμο και λιγο γραμωση χωρις ομως να βαλω κιλα και να χασω την ταχυτητα μου γιατι θα επηρεασει την κατηγορια στην οποια ειμαι η γυμναστικη η οποια κανω ειναι καμσεις κυλιακουσ ραχιεους μονοζιγο βαρακια και βυθισεις και λιγο ποδια κατα τα αλλα μπουνιεσ και κλοτσιες σε σακο θα επηρεασει η ουσια αυτη τον εαυτο μου η δεν ειναι καταλληλη και αν οχι εχετε κατι αλλο να μου προτεινεται?

nick20-evo
05-05-12, 01:31
na rwtisw kati mporw na sindiasw to Super pump me lipodialites??? ki siggekrimena me Lipo-6 Black???

Devil
06-05-12, 06:29
πεδια ειμαι καινουργιος στον χωρο μολις σημερα εγινα μελος θα ηθελα τν γνωμη σας για το προιον superpump 250 ασχολουμε με το παγρατιο αθλημα και θα ηθελα να παρω κατι για δυναμη και για λιγο πρηξιμο και λιγο γραμωση χωρις ομως να βαλω κιλα και να χασω την ταχυτητα μου γιατι θα επηρεασει την κατηγορια στην οποια ειμαι η γυμναστικη η οποια κανω ειναι καμσεις κυλιακουσ ραχιεους μονοζιγο βαρακια και βυθισεις και λιγο ποδια κατα τα αλλα μπουνιεσ και κλοτσιες σε σακο θα επηρεασει η ουσια αυτη τον εαυτο μου η δεν ειναι καταλληλη και αν οχι εχετε κατι αλλο να μου προτεινεται?

ολα αυτα μαζι δυσκολο να τα δεις.... αλλα λογο της καφεινης θα πεις οτι δουλευει....
μπορεις να το δοκιμασεις... εχει αρκετα διεγερτικα απο οτι θυμαμαι...


na rwtisw kati mporw na sindiasw to Super pump me lipodialites??? ki siggekrimena me Lipo-6 Black???

καταρχην εχεις ινφρακτιον για greeklish...

απο εκει και περα δεν σου φτανει η καφεινη απο το ενα και θες κι αλλη?:turtle:

και με τα δυο μαζευται πολυ καφεινη... καλο ειναι να μην τα βαλεις μαζι σε φουλ δοσεις...

nick20-evo
06-05-12, 09:47
Το σούπερ παμπ θα το πάρω σηγουρα απλά επειδή το καλοκαίρι έφτασε θέλω να καψω κι το λίπος που έχω. Κι σκευτικα να τα σηδιασω. Αλλά όπως είπες μαζευετε πολύ καφεΐνη.θα έχω πρόβλημα λες ;; Η να τα περνώ όπως είπες κι τα δυο αλά όχι σε φουλ δοσεις;;

mercy_
06-05-12, 12:41
Το σούπερ παμπ θα το πάρω σηγουρα απλά επειδή το καλοκαίρι έφτασε θέλω να καψω κι το λίπος που έχω. Κι σκευτικα να τα σηδιασω. Αλλά όπως είπες μαζευετε πολύ καφεΐνη.θα έχω πρόβλημα λες ;; Η να τα περνώ όπως είπες κι τα δυο αλά όχι σε φουλ δοσεις;;

Μην παιζεις με τον οργανισμο σου......η θα μειωσεις τις δοσεις η θα παρεις ενα απο τα 2......η πολυ καφεινη μπορει να σε στειλει και στο νοσοκομειο.....κτλ ;)

beefmeup
06-05-12, 12:44
......η πολυ καφεινη μπορει να σε στειλει και στο νοσοκομειο.....κτλ ;)

καλα μην τα τραγικοποιουμε..
πρεπει να κανει καποιος καταχρηση καφεινης για να φτασει μεχρι κ εκει κ να εχει κ ιστορικο υγειας(καρδια κλπ)..
το πολυ πολυ να εχει αυπνιες,ταχυκαρδιες κλπ αν τον πιανει αρκετα..αλλιως μπορει να μην εχει κ τπτ..

hat0rade
08-05-12, 12:49
Προσωπική άποψη έχοντας δοκιμάσει NOXplode , Jack3d και Super Pump (όχι ταυτόχρονα :p) θα έλεγα πως το Super Pump βρίσκεται κάπου στη μέση από άποψη focus και πρηξίματος. Το NOXplode με "ξυπνούσε" κυριολεκτικά, πράγμα που το χρειάζομαι καθώς πάω στις 8.30 το πρωί στο γυμναστήριο. Με μια γουλιά και το μάτι γίνεται ΓΑΡΙΔΑ! Από πρήξιμο, το Jack3d ήταν και είναι το νούμερο ένα (imo). Όχι που το SP250 είναι τραγικό, μια χαρά είναι απλά δεν φτάνει τα δύο προηγούμενα. (Α, ναι... και πολύ χρωστική ρε παιδί μου)

BODYMPAL
21-07-12, 20:56
παιδια ξέρει κανείς αν το super pump 250 υπάρχει ακόμα ??γιατί κάπου μου είχαν πει οτι είχε μέσα κ άλλες ουσίες παράνομες και για αυτό αποσύρθηκε.....:unsure: