PDA

Επιστροφή στο Forum : Super Pump 250 (Gaspari Nutrition)



Σελίδες : [1] 2

RUHL
14-01-09, 20:47
[/URL]
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6602&stc=1&d=1258123744


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6603&stc=1&d=1258123748

(http://www.imageshack.gr/view.php?file=ubx6379nvxsp8vqvcrsh.jpg)
To διαφημιστικο εχει πλακα [URL="http://www.imageshack.gr/view.php?file=71jp6djh16lyns51v5fc.gif"]

KY7ie_BdRcY

tezaman
14-01-09, 20:57
υπάρχει περίπτωση να κάνει έστο και κατά το ήμισυ αυτό που λέει το διαφιμιστικο? :banghead:

slaine
14-01-09, 21:21
ρε ρουλ πόσα φακελάκια σου δώσανε αυτή τη φορά???? όλο νέα συμπληρώματα ποστάρεις

Antonio
14-01-09, 22:23
την αξιολογηση δεν ειδα πουθενα...

RUHL
14-01-09, 23:46
Θα γηνει και αυτο :lol: :lol: βαριεμε τωρα λιγο τις επομενες μερες θα γραψω

polydeykis
15-01-09, 02:50
μάγκες εγώ το σχεδόν το χω τελειωσει το πρώτο κουτάκι, αρκετά καλό, δυο δόσεις παίρνω τη φορά. πρήξιμο φουλ, καλή τσίτα λόγω καφείνης και σε συνδυασμό με το size on κανει καλή δουλεια

tezaman
15-01-09, 02:57
το πρήξιμο δεν μου λέει κάτι :lol:

polydeykis
15-01-09, 02:58
ειναι σαν το νανο βαπορ μαι φαση φαντασου

Kntrns_MD
15-01-09, 13:02
Δουλεύει! Για πριν την προπόνηση είναι ίσως ό,τι καλύτερο έχω δοκιμάσει. :hantel:

tezaman
15-01-09, 16:27
όταν λέμε δουλεύει?? σου δίνει κάποιο παραπάνω τσίτομα να βγάλεις τιν προπόνηση?

RUHL
15-01-09, 16:43
Τεζα και επηστιμονικα μπορω να σου αποδηξω οτι δουλευει :clown2: αλλα οχι με τις ερευνες της ιδιας της εταιριας και οχι σε τετοιο βαθμο οπως τα περιγραφουν

κοιτα λιγο τα συστατικα για να μην πολυλογω γιατι δουλευει? ==========ΚΡΕΑΤΙΝΗ
εχει και αλλα μεσα μην τα αναλυσουμε ολα αλλα "δουλευει"


Εγω λογω τιμης και μην γνωστοποιησης ποσοτητων δεν θα αγωραζα τετοιο συμπληρωμα αλλα το τσαμπα ειναι καλο :joker:

tezaman
15-01-09, 19:38
ρε Άλεξ τι κρεατίνες... εδω έχει ANABOLIC SIGNALING COMPLEX!!! :affraid: :shock: :affraid: :shock:

manos_
07-02-09, 20:10
Εχω δοκιμασει animal pump , no xplode κτλ . Δεν ξερω τι διαολο εχουν βαλει μεσα αλλα οσο περνουσε η ωρα αντι να πεφτω ανεβαινα. Το no xplode που το σταματησα γιατι το συνηθισα μετα απο δυο κουτια και με τρια σκουπ δεν ενοιωθα τιποτα πλεον παρα μονο εγκεφαλικο τσιτωμα μου φαινετε σαν καραμελιτσα μπροστα σε αυτο.Μου εκανε εντυπωση κυριως το οτι ηταν και σωματικο ανεβασμα οχι μονο τσιτωμα και το οτι ιδρωνα πολυ.Απο πρηξιματα πρωτη φορα σχεδον ποναω.Ειδωμεν στην πορεια. Πολυ καλο.

tezaman
07-02-09, 21:33
τόσο πλασέμπο ποια η πραγματικά δίνουνε τσίτομα :?

asdf
08-02-09, 15:55
Εχω δοκιμασει animal pump , no xplode κτλ . Δεν ξερω τι διαολο εχουν βαλει μεσα αλλα οσο περνουσε η ωρα αντι να πεφτω ανεβαινα. Το no xplode που το σταματησα γιατι το συνηθισα μετα απο δυο κουτια και με τρια σκουπ δεν ενοιωθα τιποτα πλεον παρα μονο εγκεφαλικο τσιτωμα μου φαινετε σαν καραμελιτσα μπροστα σε αυτο.Μου εκανε εντυπωση κυριως το οτι ηταν και σωματικο ανεβασμα οχι μονο τσιτωμα και το οτι ιδρωνα πολυ.Απο πρηξιματα πρωτη φορα σχεδον ποναω.Ειδωμεν στην πορεια. Πολυ καλο.

Μανος δεν εχεις αφησει συμπληρωμα για συμπληρωμα ρε c :P


τόσο πλασέμπο ποια η πραγματικά δίνουνε τσίτομα :?

Δοκιμασε, δεν εχεις να χασεις τπτ. Ετσι θα αποκτησεις και προσωπικη εμπειρια :wink:

tezaman
08-02-09, 17:53
λέω να δοκιμάσω, αλλά με έχει επηρεάσει η έρευνα σχετικά με τα νιτρικά και την μύωση της αυξητικής ορμόνης :lol:

asdf
08-02-09, 18:49
Γιατι δεν σε επηρεαζουν με αναλογο τροπο οι ερευνες που κατηγορουν τα συμπληρωματα για διαφορα και σε επηρεαζουν αλλες ερευνες για τα νιτρικα κ.ο.κ.... Try it dude :basket:

tezaman
08-02-09, 22:16
δεν κατάλαβα τι ακριβώς εννοείς :green:

asdf
09-02-09, 20:15
Μην κανεις επιλεκτικη υοθετηση στις ερευνες... Πχ υπαρχουν ερευνες που λενε οτι τα supps ειναι βλαβερα στον οργανισμο (Βλ ενα προσφατο τοπικ) αυτο γιατι δεν το πιστευεις και δεν σταματας τα supps και παιρνεις στα σοβαρα ΜΟΝΟ αυτο που ασχολειται με το οτι τα νιτρικα ειναι μουφα? Παντος δεν εχεις να χασεις κατι με το να τα τεσταρεις πανω σου.

tezaman
10-02-09, 00:59
όταν λέμε sups βάζουμε τα πάντα μέσα? γιατί πραγματικά μια τέτοια έρευνα που θα έλεγε απλά sups are bad for your health εγω τουλάχστον δεν θα την εμπιστευόμουν, μακρία απο τα ω3 σε μορφή sup :green:

σε πειράζω

δεν έχω πρόβλημα να χρησιμοποιήσω νικτρικά, απλά δεν μ'αρέρει να ρίχνω τις ορμόνες μου με τον ένα η με τον άλλο τρόπο :x

adon
10-02-09, 22:09
οσοι το εχουνε δοκιμασει μου εχουν πει τα καλυτερα! το εχω βαλει στο ματι και θα το χτυπησω το κακο ειναι οτι δεν εχω βρει στην ελλαδα το συγκεκριμενο προιον,οποτε μονο παραγγελια απο ιντερνετ.

manos_
10-02-09, 22:21
αμα κοιταξεις καλυτερα θα το δεις και ελλαδα και εγω απο εδω το πηρα.

adon
11-02-09, 14:32
αμα κοιταξεις καλυτερα θα το δεις και ελλαδα και εγω απο εδω το πηρα.



αμα ελεγες και απο που;

RUHL
12-02-09, 20:37
Και διαβαζω πανω στο δειγμα που ιπια πριν λιγο increase lean mass with yout 1st workout :affraid: :affraid: :affraid: :affraid:

asdf παλι ψεματα ελεγες :lol: :lol: εδω γραφει οτι δουλευει και δειγματα να περνεις :lol: :lol: :lol: :rolf:

γευση raspberry lemonade ε φραουλα με λεμονι :drunken: :greenalien: δεν μου αρεσε ιδιετερα προτημω την προηγουμενη που ιπια η γευση του λεμονιου ειναι ποιο εντονη και δεν ειμαι και πολυ φαν

slaine
13-02-09, 01:23
raspberry = βατομουρο

RUHL
13-02-09, 01:35
yes what ever

παντως καποιος αλλος το εχει παρατηρησει αυτο οταν τελειωνεις την προπονηση αφου το παρεις λες και σε χτυπησαν με κανενα ξυλο :lol: :lol: και εισαι εξουθενομενος αρκετα και τις 2 φορες αυτο παρατηρησα κανενας αλλος?

blackgym
13-02-09, 22:47
θα το τσιμπησω και θα σε ενημερωσω.... :o

m3ssias
13-02-09, 23:12
Απ όσο ξέρω η εταιρία το Gaspari έχει μεγάλη επιτυχία στην Αμερική.......Εδώ δυστυχως δέν έχω δει πουθενά Προιόντα αυτής της εταιρίας,άν και θα ήθελα να δοκιμάσω...
Πάντως στην USA παίζει πολύ διαφήμιση με το νέο τουσ λιποδιαλύτη το λεγόμενο MITOTROPIN.....πουλάει πάρα πολύ,και προφανώς είναι πολύ αποτελεσματικός λιποδιαλύτης... :D

blackgym
13-02-09, 23:53
εχει στα xtremestores me 52 eurw apo 80 αν ξερει κανεις καπου ποιο φτηνα..ενημερωστε

manos_
20-02-09, 22:59
yes what ever

παντως καποιος αλλος το εχει παρατηρησει αυτο οταν τελειωνεις την προπονηση αφου το παρεις λες και σε χτυπησαν με κανενα ξυλο :lol: :lol: και εισαι εξουθενομενος αρκετα και τις 2 φορες αυτο παρατηρησα κανενας αλλος?

ουτε καν. μια χαρα νοιωθω.

manos_
20-02-09, 23:01
αμα κοιταξεις καλυτερα θα το δεις και ελλαδα και εγω απο εδω το πηρα.



αμα ελεγες και απο που;

σου απαντησε αλλος σορρυ δεν πηρα ειδηση.

kk_body@hotmail.com
22-04-09, 22:09
giati to les ayto yparxoun proionta tou gasparin edo se magazia gia paradeigma sthn agia paraskeyh sto magazi tou gianni basalou....synergazetai me thn gasparin kai ta exei ola

*** Γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες,είναι κανονας του φόρουμ,Mods Team ***

manos_
11-06-09, 08:49
giati to les ayto yparxoun proionta tou gasparin edo se magazia gia paradeigma sthn agia paraskeyh sto magazi tou gianni basalou....synergazetai me thn gasparin kai ta exei ola

*** Γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες,είναι κανονας του φόρουμ,Mods Team ***


αρχηγε για στειλε το τηλ αμα το εχεις να χτυπησουμε κανα novedex xt που κανει δουλεια.

sctp
11-06-09, 09:27
αρχηγε για στειλε το τηλ αμα το εχεις να χτυπησουμε κανα novedex xt που κανει δουλεια.

Παρε το κανονικο απο το φαρμακειο κανει καλυτερη δουλεια :green::turtle::turtle::turtle: (noLvadex)

manos_
11-06-09, 09:43
Παρε το κανονικο απο το φαρμακειο κανει καλυτερη δουλεια :green::turtle::turtle::turtle: (noLvadex)

αφου βρηκανε ουσιες μεσα καλο θα ειναι.:green:

ΓΙΑΝΝΗΣ
11-06-09, 12:35
εχω απορια πωσ δινει πρηξιματα αφου δε καταναλωνεται μετα απο προπονηση για αποκατασταση του οργανισμου,εκτοσ και αν τα πρηξιματα παρατηρουνται μονο στη προπονηση.αν τρωσ πριν απο προπονηση και κανεισ καλη προπονηση δεν εχεισ πρηξιματα?δε ξερω μπορει και να ειμαι ασχετοσ αλλα αν θελω πρηξιματα στη προπονηση θα παρω ενα σεικερ με 80 γραμμαρια δεξτροζη και θα πρηστω!χαχαχα,μακαρι!!!

the_big_litho
11-06-09, 12:42
εχω απορια πωσ δινει πρηξιματα αφου δε καταναλωνεται μετα απο προπονηση για αποκατασταση του οργανισμου,εκτοσ και αν τα πρηξιματα παρατηρουνται μονο στη προπονηση.αν τρωσ πριν απο προπονηση και κανεισ καλη προπονηση δεν εχεισ πρηξιματα?δε ξερω μπορει και να ειμαι ασχετοσ αλλα αν θελω πρηξιματα στη προπονηση θα παρω ενα σεικερ με 80 γραμμαρια δεξτροζη και θα πρηστω!χαχαχα,μακαρι!!!
Λογω των συστατικων του δινει πρηξιματα μεσα στην προπονηση. Εχει αρκετα διεγερτικα, κρεατινη και νιτρικο οξυ που βοηθαει στην αγγειοσυστολη εξου και τα πρηξιματα

jimarazzz
27-06-09, 20:34
πολυ πολυ καλο ρε παιδεια τι εχει μεσα?

eas2000
28-06-09, 03:00
Μπορεί να μου πει κάποιος τι νόημα έχουν αυτά τα προιόντα για πριν την προπόνηση; δηλαδή από οτι κατάλαβα είναι μόνο για πρήξημο οπότε;

manos_
28-06-09, 03:05
Μπορεί να μου πει κάποιος τι νόημα έχουν αυτά τα προιόντα για πριν την προπόνηση; δηλαδή από οτι κατάλαβα είναι μόνο για πρήξημο οπότε;

Διαστολη των αγγειων του αιματος κοινως περισοτερα συστατικα που ρεουν μεσα σου στους μυς σου και περισοτερο οξυγονο(πιο γρηγορη αναρωση) κρεατινη και νοοτροπικα συμπληρωνουν το παζλ για μια καλη προπονηση.Εχει και muira purama αν θυμαμαι καλα αυτο μεσα και τουρκεστερονη.

eas2000
28-06-09, 14:13
Αυτό το πρήξιμο όμως είναι προσωρινό ε; δηλαδή σε μυική μάζα δεν έχει επίδραση;
Πέρα από το >καλύτερη προπόνηση> περισσότερη μυική μάζα
Ευχαριστώ για την απάντηση

manos_
28-06-09, 14:56
Αναλογα το προιον.Το πλασματζετ ξερω γω σε πρηζει για μιαμιση μερα ανα δοση περιπου, το συγκεκριμενο αν θυμαμαι καλα κανα 10ωρο σε κραταγε ,ναι οι μυς σου γεμιζουν απο τα νερα της κρεατινης και την αιματωση οποτε φαινεσε μεγαλυτερος οπτικα.Ε αν το χρησιμοποιησεις σωστα στην προπονηση και τηρησεις τις παραμετρους τις διατροφης θα σε βοηθησει να αναπτυχθεις και μυικα.Μην περιμενεις θαυματα ομως συμπληρωμα ειναι.

asdf
30-06-09, 22:33
Το super pump ειναι ενα προιον που οπωσδηποτε θα του κανω μια δοκιμη μεσα στον χειμωνα ;). Eχω ακουσει τα καλυτερα.

vAnY
01-09-09, 11:19
το αγορασα πριν καμια εβδομαδα, μετα απο ερευνες στo internet οπου βρηκα αρκετες θετικες κριτικες για το προιον.Εψαχνα ενα boost για πριν την προπονηση.

Προσωπικα βλεπω να εχω περισσοτερη ενεργεια,(ορεξη), αντοχη στη προπονηση (σε πιο βαρια κιλα)και περισσοτερα πρηξιματα κατα τη διαρκεια... τη μειωση ποσοστου λιπους αμα δω σε καποιο χρονικο διαστημα θα :turtle: ακομα περισσοτερο!!

Εσεις το εχετε δοκιμασει? για πειτε μου λιγο τις αποψεις σας:)

http://www.vitafit.ca/images/superpump250.gif

KATERINI 144
01-09-09, 11:24
βανεσα βάλε και τα συστατικά, εισαι παλια στο φορουμ δώσε το καλο παράδειγμα :toast:


εντιτ: στο συννημενο ειναι?! :turtle:

Exci
01-09-09, 11:33
http://www.eilid.com.gr/webBuilder/accounts/139/138/216/pictures/01-128-001_.gif
Bαλτο στο ποστ :)

vAnY
01-09-09, 11:52
βανεσα βάλε και τα συστατικά, εισαι παλια στο φορουμ δώσε το καλο παράδειγμα :toast:


εντιτ: στο συννημενο ειναι?! :turtle: :smash::smash:

καλα ΔΕΝ βλεπετε???:doh:
τα χω βαλει.....:(( ΝΑΙ συννημενο pdf)

:green:

thegravijia
01-09-09, 11:53
οποιος εχει δοκιμασει το no-xplode και αυτο του gasrari ποιο θεωρει οτι ειναι το καλυτερο????

Exci
01-09-09, 11:55
:smash::smash:

καλα ΔΕΝ βλεπετε???:doh:
τα χω βαλει.....:(( ΝΑΙ συννημενο pdf)

:green:
Οι εικονες προτιμουνται λογω αμεσοτητας :)

Georges
01-09-09, 13:22
Vany πόσα σκουπ παίρνεις; Επίσης αν θες δες στο κουτί την ποσότητα φωσφόρου που έχει. Η "καινούργια" έκδοση έχει λιγότερο φώσφορο ο οποίος ήταν υπεύθυνος για στομαχικές διαταραχές σε πολλά άτομα. Η γεύση Raspberry Lemonade έχει σίγουρα την καινούργια σύνθεση με λιγότερο φώσφορο, οπότε προτιμήστε αυτή

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4550&stc=1&d=1251800609

Geo84
01-09-09, 13:33
Χτες ξεκίνησα το superpump μαζί με μονουδρική κρεατίνη (μπήκα στη συντήρηση).

Κατ αρχήν έβαλα ένα σκουπ για αρχη σε χυμό. Η γευση (blue raspberry) τρομερά ξυνή και γλυκιά μαζί ένα πράμα που τι να πω γευση δεν υπάρχει τέτοια. Ίσως δε συνδέεται με αυτόν τον χυμό. Τελοσπάντων δεν έχω πρόβλημα με γευσεις είμαι βολικός οπότε το κατέβασα όλο. Σε ποτήρι το έριξα και ανακάτεψα δε διαλύθηκε καλά οπότε το γέμισα με νερό πολλές φορές για να μη χαθεί προιον.

Στην αρχή λίγο σα να είχα πέτρα στο στομάχι μου (νηστικός το ήπια) αλλά μετά απο κανα μισάωρο πέρασε. Παρενέργειες μηδέν.

Στο προκείμενο τώρα και στο γυμναστήριο. Διαφορά σε πρήξιμο καμία, δύναμη καλά όχι τρελά πράματα παίζει και η κρεατίνη μέσα οπότε δε μπορώ να κρίνω. Γενικά διαφορές δεν είδα βεβαια ήταν η πρώτη μέρα. Μπορεί να ναι και το αντι-πλασίμπο. Πολλές απαιτήσεις λίγο ανέβασμα και απογοήτευση. Συνεχίζω σήμερα με 2 σκουπ και θα ξαναποστάρω. :thumbup:

vAnY
01-09-09, 13:37
την blue rasperry εχω κι εχει πολυ ωραια γευση!:thumbup: στομαχικες διαταραχες οχι ευτυχως δεν ειχα τιποτα, σκουπ μονο τις ημερες προπονησης, και αναλογος αλλες φορες 1 αλλες 2. οχι παραπανω

Geo84
01-09-09, 13:51
Ναι μα μυρίζει πολύ ωραία. Μάλλον έκανε πυρηνική αντίδραση με τον συγκεκριμένο χυμό. :green: Βγήκε ένα πράμα κιτρινοπράσινο. Με νερό το πίνεις?

Το κουτί λέει ένα σκουπ ημέρες ξεκούρασης και 1-3 προπόνησης. Δε ξέρω μπορεί να το κάνω έτσι.

Διαφορές έχεις δει?

vAnY
01-09-09, 14:05
με νερο το ανακατευω και βγαινει ενα ανοιχτο μπλε χρωμα μιγμα....δεν ξερω με χυμο δεν εχω δοκιμασει αλλα ουτε θελω..προτιμω με νερο. Πεφτει ισως λιγο "βαρυ" αλλα μετα "πεφτει" γι αυτο λεει 30-45 λεπτα πριν τη προπονηση.
Εμενα μου εκανε διαφορα διακρινω περισσοτερη φλεβικοτητα στο σωμα μου και πρηξιμο και ενεργεια στο γυμναστηριο! κι αυτο απο την πρωτη κιολας φορα:turtle:!

τις μερες που δεν προπονουμαι δεν παιρνω ομως superpump. το κραταω αποκλειστηκα για τη προπονηση:)

Λοιπον ΠΟΛΥ μ'αρεσει ο Καλιγουλας που εβαλες !!:green: (ειναι και κουκλος στη ταινια..:P)

flowin_through
01-09-09, 14:36
Τι κουκλος? Γλοιωδης και σκ@τ@φατσας ειναι.

vAnY
01-09-09, 14:42
:P εε οχι δα εμενα στο gladiator μου αρεσε παααρα πολυ !! :P:P

flowin_through
01-09-09, 14:45
Ο ορισμος του γλοιωδη και αχωνευτου. Τεσπα, εχετε περιεργα γουστα, δε σας πιανουν πουθενα..

Μαρία
01-09-09, 14:46
:P εε οχι δα εμενα στο gladiator μου αρεσε παααρα πολυ !! :P:P

Και μένα!!!!:bowdown:

anjelica
01-09-09, 15:25
:P εε οχι δα εμενα στο gladiator μου αρεσε παααρα πολυ !! :P:P

και εμενα!!!!!!:thumbup:

manos_
01-09-09, 15:27
joaquin phoenix λεγετε ο ανθρωπος πολυ καλος ηθοποιος.Ναι αρεσε και σε μια πρωην μου αυτος.Τωρα πως γινετε να μην σου αρεσει ο ρασελ κροου στην ταινια και να σου αρεσει αυτος μονο εσεις ξερετε.

Polyneikos
01-09-09, 16:25
Stay on topic please !:toast:
Geo αν δεν το εχεις ξαναδοκιμασει το προϊον περιμενε να το κρίνεις μετα από 4-5 μερες χρήσης..

thegravijia
01-09-09, 17:17
οποιος εχει δοκιμασει το no-xplode και αυτο του gasrari ποιο θεωρει οτι ειναι το καλυτερο????:unsure:

απο τιμες ποσο κανουν?

asdf
01-09-09, 17:30
Τραβιεται πολυ το Super Pump τωρα τελευταια απο πολλους απο εσας... Το εχω παραγγειλει και με περιμενει Αγγλια , συντομα θα παιξει και personal review :D

manos_
01-09-09, 17:59
οποιος εχει δοκιμασει το no-xplode και αυτο του gasrari ποιο θεωρει οτι ειναι το καλυτερο????

Σε πρηξιματα το γκασπαρι σε αποτελεσματα....μαλλον μια η αλλη πολυ παρομοια.

No Cash
02-09-09, 12:31
2 μερες το χρησιμοποιω το superpump... διαφορα σε δυναμη ακομη δεν ειδα μεγαλη...

σε πρηξιμο..... θα ελεγα μεγαλη...!επιφυλασσομαι ομως μην ειναι ιδεα μου....

1μιση scoop και στη συνεχεια λογικα μεχρι 2 αντε 2 μιση στις τρελιαρικες μερες! :weights: :rolf:

το ανακατευετε απλα η το χτυπατε στο shaker?

Geo84
02-09-09, 12:42
Την πρώτη φορά έβαλα σε ποτήρι ανακάτεψα με κουτάλι και δε διαλύθηκε καλά. Χθες το έβαλα στο σεικερ και το χτύπησα. Διαλύθηκε με 4 χτυπήματα και δεν πετάχτηκε πάνω όπως είχα ακούσει (και μάλιστα 2 scoop) οπότε χτύπα το αρκεί το σέικερ να ναι μεγάλο ( 900ml ).

vAnY
02-09-09, 13:52
εμενα μου πεφτουν βαρια τα 2 σκουπ στο στομαχι...:( τελικα με ενα- εναμιση πολυ καλυτερα!! με το σεικερ το ανακατευω κ διαλυεται περιφημα!;)

kyriakos23
02-09-09, 14:10
νιτρικο ειναι αυτο?κ πια η διαφωρα του απο τα υπολοιπα?
ισως το παρω κ γω

No Cash
02-09-09, 20:28
οκ απλα ελεγα μην δεν ενδεικνυται να το βαλεις στο χτυπητηρι οπως το no xplode...


δεν διαλυεται με τιποτα εαν δεν βαλεις χτυπητηρι...

thegravijia
02-09-09, 20:29
ποσο παει το μαλι? ποσα ευρω?
και ποσο σου κραταει?

kyriakos23
02-09-09, 20:33
ρε πεδια νιτρικο οξυ ειναι?

Exci
02-09-09, 20:38
ρε πεδια νιτρικο οξυ ειναι?
Yep...

kyriakos23
02-09-09, 20:38
κ ποια η διαφωρα του απο τα αλλα που το κανει τοσο ισχυρο?

Exci
02-09-09, 20:39
Tι "τοσο ισχυρο" μαν δεν ειναι το παντοδυναμο συμπληρωμα :geek:

No Cash
02-09-09, 23:14
ποσο παει το μαλι? ποσα ευρω?
και ποσο σου κραταει?



εγω το πηρα απο εξω.... στα 52 ευρω...

το ποσο σου κραταει εξαρταται απο τη δοσολογια που χρησιμοποιει ο καθενας...

χωρις να το υπολογισω πηρα 2 κουβαδακια.... φανταζομαι θα με βγαλουν 1μιση μηνα.... και για τον υπολοιπο μισο μου εχει μεινει λιγο no xplode... αν δεν φτασει κι αυτο θα τελειωσω με κρεατινη.. :rolf: οτι να ναι.. :thumbup:

σημερα ηταν η τριτη ημερα που το χρησιμοποιω.. παλι 1μιση scoop....ποδια ειχα... και εχω την εντυπωση οτι κατι πηρα σε δυναμη... θα διαπιστωθει τις επομενες ημερες κατα ποσο ισχυει...

thegravijia
02-09-09, 23:19
μπορει καποιος να μου τι τιμες για no-xplode k του gaspari το νιτρικο?
απο μαγαζι ...ποσο παει...? οχι απεξω

Georges
03-09-09, 03:15
μπορει καποιος να μου τι τιμες για no-xplode k του gaspari το νιτρικο?
απο μαγαζι ...ποσο παει...? οχι απεξω

Εδώ (http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=2783&category=705)

Geo84
30-09-09, 15:05
Εφόσον πέρασε ένας μήνας ας κάνω και γω ένα review.

Από την πρώτη μέρα δε παρατήρησα κάτι διαφορετικό ούτε τη δεύτερη εκτός από βαρύ στομάχι. Οπότε αυτό καταρίπτεται. Όχι βέβαια ότι το πολυπίστευα και ότι τρέχει κάτι αλλά οκ. Κρίνουμε τη διαφήμιση.

Από την τρίτη μέρα και μετά αρκετές αλλαγές και με γεωμετρική πρόοδο.

Πρήξιμο και φλεβικότητα πολύ. Ειδικά τις δυο μέρες της βδομάδας που κάνω πλάτη και δικέφαλα αντίστοιχα τα χέρια μου κοντέυουν να σπάσουν. Έχω μείνει στα 2 σκουπ από τη τρίτη μέρα και συνεχίζει να υφίσταται το πρήξιμο ίσως και να γίνεται εντονότερο.

Ενεργεια. Μία έτσι μία γιουβέτσι. Τις πιο πολλές φορές νιώθω ότι πετάω πραγματικά. Νιώθω τους μύες μου τόσο ελαστικούς που ακόμα και όταν περπατάω γρήγορα για το γυμναστήριο νιώθω απίστευτη ενέργεια. Στο γυμναστήριο το πρόγραμμα βγαίνει πιο εύκολα.

Δύναμη. Έχω ανέβει πολύ και σε αυτό τον τομέα βέβαια παίζει πολύ και η κρεατίνη που λαμβάνω ξεχωριστά και που ξεκίνησα λίγο πριν αρχίσω το νιτρικό. Βάζω πολύ περισσότερα κιλά και με στυλ και η αποτυχία βγαίνει κάθε φορά πολύ καλά.

Το μόνο που με έχει φρενάρει κάποιες φορές και κυρίως στη μέρα των ποδιών είναι να με ενοχλεί το στομάχι και κατ επέκταση ξέρετε τι... Εκεί ξενέρωνα και έφυγε ενέργεια δύναμη και όλα.

Σε μάζα μαζί βέβαια με όλα τα άλλα συμπληρώματα αλλά κυρίως από 24 αυγούστου που άρχισα κρεατίνη και πρώτη σεπτεμβρίου νιτρικό αρκετές διαφορές έχω πάρει 4-5 κιλά σε ένα μήνα και όχι τόσο πολύ λίπος. Φαίνομαι και πιο μεγάλος στον καθρέφτη.

Τώρα το τι θα κρατήσω από όλα αυτά όταν σταματήσω κρεατίνη και νιτρικό δε ξέρω θα δείξει. Κρεατίνη θα σταματήσω σε κανα 15ήμερο και νιτρικό όταν τελείωσει το κουτί.

Πάντως γενικά είναι ένα προιον που αξίζει να το δοκιμάσεις.

thegravijia
30-09-09, 15:08
Εφόσον πέρασε ένας μήνας ας κάνω και γω ένα review.

Από την πρώτη μέρα δε παρατήρησα κάτι διαφορετικό ούτε τη δεύτερη εκτός από βαρύ στομάχι. Οπότε αυτό καταρίπτεται. Όχι βέβαια ότι το πολυπίστευα και ότι τρέχει κάτι αλλά οκ. Κρίνουμε τη διαφήμιση.

Από την τρίτη μέρα και μετά αρκετές αλλαγές και με γεωμετρική πρόοδο.

Πρήξιμο και φλεβικότητα πολύ. Ειδικά τις δυο μέρες της βδομάδας που κάνω πλάτη και δικέφαλα αντίστοιχα τα χέρια μου κοντέυουν να σπάσουν. Έχω μείνει στα 2 σκουπ από τη τρίτη μέρα και συνεχίζει να υφίσταται το πρήξιμο ίσως και να γίνεται εντονότερο.

Ενεργεια. Μία έτσι μία γιουβέτσι. Τις πιο πολλές φορές νιώθω ότι πετάω πραγματικά. Νιώθω τους μύες μου τόσο ελαστικούς που ακόμα και όταν περπατάω γρήγορα για το γυμναστήριο νιώθω απίστευτη ενέργεια. Στο γυμναστήριο το πρόγραμμα βγαίνει πιο εύκολα.

Δύναμη. Έχω ανέβει πολύ και σε αυτό τον τομέα βέβαια παίζει πολύ και η κρεατίνη που λαμβάνω ξεχωριστά λίγο πριν αρχίσω το νιτρικό. Βάζω πολύ περισσότερα κιλά και με στυλ και η αποτυχία βγαίνει κάθε φορά πολύ καλά.

Το μόνο που με έχει φρενάρει κάποιες φορές και κυρίως στη μέρα των ποδιών είναι να με ενοχλεί το στομάχι και κατ επέκταση ξέρετε τι... Εκεί ξενέρωνα και έφυγε ενέργεια δύναμη και όλα.

Σε μάζα μαζί βέβαια με όλα τα άλλα συμπληρώματα αλλά κυρίως από 24 αυγούστου που άρχισα κρεατίνη και πρώτη σεπτεμβρίου νιτρικό αρκετές διαφορές έχω πάρει 4-5 κιλά σε ένα μήνα και όχι τόσο πολύ λίπος. Φαίνομαι και πιο μεγάλος στον καθρέφτη.

Τώρα το τι θα κρατήσω από όλα αυτά όταν σταματήσω κρεατίνη και νιτρικό δε ξέρω θα δείξει. Κρεατίνη θα σταματήσω σε κανα 15ήμερο και νιτρικό όταν τελείωσει το κουτί.

Πάντως γενικά είναι ένα προιον που αξίζει να το δοκιμάσεις.

εδω σε θελω μαγκα ...γι αυτο εγω δεν περνω νιτρικα ...
μολις το σταματησεις ακομα και στο γυμναστηριο θα βαριεσαι να πας ασ που θα ξενερωσεις επειδη θα ξεφουσκωσεις και θα χασεις την δυναμη...τεσπα ..πολυ μιλαω..ισως να το δοκιμασω και γω στο μελλον και να αλλαξω γνωμη για τα νιτρικα..:bbbiceps:

Geo84
30-09-09, 15:19
Ναι οκ αλλά να γίνεις χειρότερος απ ότι ήσουν δε νομίζω.

Μάλλον θα βγεις καλύτερος και ας έχεις χάσει λίγο απ αυτό που ήσουν.

Άλλωστε θα τα κάνω κύκλο τουλάχιστον την κρεατίνη. Δε τελειώνει κάτι.

Να βαριέμαι να πάω γυμναστήριο δύσκολο. Το ίδιο σκεφτόμουν όταν σταμάτησα κρεατίνη την πρώτη φορά αλλα όλα οκ. Άσε που άμα είναι να μπεις στη διαδικασία να βαριέσαι και κατ επέκταση να το παρατήσεις κάποτε θα το παρατήσεις ότι και να κάνεις. Θέλει χρόνια και πολυ δουλειά να φτάσεις εκεί που θες οπότε με απλά συμπληρώματα με πολλά συμπληρώματα με καθόλου συμπληρώματα ή με φάρμακα πρέπει να είσαι αφοσιομένος αλλιώς θα λυγίσεις. Είναι γενικό αυτό.

υ.γ. πάντως μη νομίζεις ότι τα νιτρικά θα σε κάνουν σούπερμαν. Αυτό γιατί το πες σε στυλ ότι είναι κάτι το παραπάνω στα συμπληρώματα. Θα αισθάνεσαι τρομερή ενέργεια στο γυμναστήριο αλλά όχι πάντα. Και κάποτε θα κουράζεσαι. Τουλάχιστον εμένα είχε διακυμάνσεις. Δε τρελάθηκα κιόλας δεν έβαλα διπλάσια κιλά σε 2 μέρες.

-beba-
02-10-09, 15:53
Μου έδωσαν δείγματα του super pump και του sizeon. Δεν τα έχω χρησιμοποιήση ώς τώρα. Διάβασα αυτά που γράψατε και μάλλον θα τα δοκιμάσω το απόγεμα. Οταν μου τα έδωσαν δεν κατάλαβα τι ήταν, αλλά ευτυχώς υπάρχει το φορουμ.

sTeLaKoS
02-10-09, 16:02
Γενικά να προσέχεις με τα δείγματα... Εκτός κι αν εμπιστεύεσαι πολύ τον πωλητή, οπότε αλ΄΄αζει το θέμα

No Cash
02-10-09, 16:23
εδω σε θελω μαγκα ...γι αυτο εγω δεν περνω νιτρικα ...
μολις το σταματησεις ακομα και στο γυμναστηριο θα βαριεσαι να πας ασ που θα ξενερωσεις επειδη θα ξεφουσκωσεις και θα χασεις την δυναμη...τεσπα ..πολυ μιλαω..ισως να το δοκιμασω και γω στο μελλον και να αλλαξω γνωμη για τα νιτρικα..:bbbiceps:


ε αν ειναι να ξενερωσεις τοσο πολυ.... ασε στην ακρη αλλον ενα κουβα να ξεπατωσεις!αχαχα


εγω αλλον ενα εχω για τον οκτωβρη... μετα απο 2 μηνες με νιτρικο θα κανω εναν μηνα off.. και μετα λεω να δοκιμασω το amped της met rx..... αλλιως σκετη κρεατινουλα.. :bbbiceps: :rolf:

-beba-
02-10-09, 16:36
Γενικά να προσέχεις με τα δείγματα... Εκτός κι αν εμπιστεύεσαι πολύ τον πωλητή, οπότε αλ΄΄αζει το θέμα

Γιατί το λές αυτό? Υπάρχει περίπτωση το δείγμα να είναι κάτι διαφορετικό από ότι το προϊόν στο κουτί? Και άλλες φορές μου δώσαν δείγματα από πρωτείνες και τα πήρα και διαπίστωσα ότι είναι όπως και τα κουτιά.

sTeLaKoS
02-10-09, 22:04
Γιατί το λές αυτό? Υπάρχει περίπτωση το δείγμα να είναι κάτι διαφορετικό από ότι το προϊόν στο κουτί? Και άλλες φορές μου δώσαν δείγματα από πρωτείνες και τα πήρα και διαπίστωσα ότι είναι όπως και τα κουτιά.

Όχι αλλιώς το εννοούσα. Πχ, πριν κάποιο καιρό όταν απαγόρευσαν την εφεδρίνη, τα μαγαζιά με τα συμπληρώματα έδιναν δείγματα με σκευάσματα που είχαν εφεδρίνη, για να δει ο κόσμος ο,τι δουλεύουν και να τους φύγει το στοκ. Εννοείται πως δεν έλεγαν κουβέντα για τα συστατικά των σκευασμάτων...

-beba-
03-10-09, 11:58
Όχι αλλιώς το εννοούσα. Πχ, πριν κάποιο καιρό όταν απαγόρευσαν την εφεδρίνη, τα μαγαζιά με τα συμπληρώματα έδιναν δείγματα με σκευάσματα που είχαν εφεδρίνη, για να δει ο κόσμος ο,τι δουλεύουν και να τους φύγει το στοκ. Εννοείται πως δεν έλεγαν κουβέντα για τα συστατικά των σκευασμάτων...
Κατάλαβα. ΟΚ. Θα το έχω υπόψη μου. Σε ευχαριστώ.

MuscleBuildingMachine
13-11-09, 17:26
Νέο Νιτρικό Οξείδιο Το οποίο υσποστηρίζει πως αυξάνει τα επίπεδα ορισμένων ορμονών οι οποίες συμβάλουν θετικά στα επίπεδα Ενέργειας-Διάθεσης-Όρεξης!!

Ισχύει? ΤΙ βαθμολογία δίνεται από το 0% έως 100% ??


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6602&stc=1&d=1258123744


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6603&stc=1&d=1258123748



ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

*** Απαγορευονται τα λινκς από ξενα φόρουμ.Διορθωθηκε το ποστ.Επίσης το ποστ μεταφερεται στην Αξιολογηση Συμπληρωματων σε ηδη υπάρχον τόπικ.Παρακαλουμε πριν ανοιγονται καινουργια τόπικς να χρησιμοποιείτα την αναζητηση,είναι λειτουργικο οι πληροφορίες να είναι συγκεντρωμενες.Mods Team ***

Machiavelli
17-11-09, 14:51
Όποτε παίρνω το super pump νιώθω άσχημα δε ξέρω πως να περιγράψω αυτό το συναίσθημα. Άντε κατά την διάρκεια της προπόνησης ξεχνιέμαι, όταν γυρίσω σπίτι όμως... Πραγματικά μου καταστρέφει την ψυχολογία. Κάθε φορά λέω θα δοκιμάσω δε μπορεί να είναι τόσο άσχημο και τελικά είναι, όχι η γεύση, απλώς μου κάθεται στο στομάχι και (μετά συγχωρήσεως) το ρεύομαι ακόμα και μετά την προπόνηση, με λίγο νερό δοκίμασα, με όσο προτείνεται δοκίμασα, με πολύ δοκίμασα, τα ίδια. Όσον αφορά το αποτέλεσμα δε ξέρω... Στους περισσότερους δούλεψε, εμένα το στομάχι μου δεν είναι για super pump.

jmone
17-11-09, 17:11
δοκίμασες να το πάρεις καμιά ώρα πριν το γυμναστήριο?
εμένα μια χαρά μου κάθετε στο στομάχι και κατά τη
διάρκεια της προπόνησης παίρνω και sizeon
πέτρες αλέθει το στομάχι μου :)

Machiavelli
17-11-09, 18:58
45 λεπτά πριν το έπαιρνα. Αλλά αυτή η downίλα μου κρατούσε ώρες... Να φανταστείς αρχικά είχα ενθουσιαστεί με τη γεύση και μετά δε μπορούσα ούτε να το μυρίσω.

deluxe
19-11-09, 23:28
Το εχω παρει πριν 10 ημερες. Το επαιρνα για 5 ημερες και μετα το σταματησα για 4 ημερες. Σημερα που πηρα 2 scoop ημουν πολυ χαλια και με πονουσε το στομαχι και ζαλιζομουν. Γιατι; Επισης παιρνω και τους lipo6. 2 λιποδιαλυτες το πρωι και ενα το απογευμα. 300mg καφεϊνης + οση εχουν τα 2 scoop απο το νιτρικο. Ειναι πολυ μηπως;

Το νιτρικο οντως δε διαλυεται καλα με ανακατεμα στο ποτηρι. Εγω το βαζω σε μπουκαλακι νερο και το ανακατευω. Ευτυχως δε γινεται καμμια εκρηξη, οπως εγραφαν τα αλλα νιτρικα ( nano vapor και xplode.. :p )

Εσεις παιρνετε το νιτρικο με αδειο το στομαχι; Εγω παιρνω ενα λιποδιαλυτη, μετα απο 15 λεπτα κανω ενα μικρο γευματακι και μετα απο 15-20 λεπτα παιρνω το νιτρικο.

Απο γευση εχω τη tropical. Ουτε κρυο, ουτε σχεση. Τουλαχιστον σε σχεση με τα αλλα νιτρικα που ειχα, ( nano vapor, noz, noxplode ) πινεται πολυ πιο ανετα.


Να φανταστείς αρχικά είχα ενθουσιαστεί με τη γεύση και μετά δε μπορούσα ούτε να το μυρίσω. Με ολα τα νιτρικα ετσι γινεται! Δε ξερω γιατι.. Την πρωτη φορα που το μυρισα και το ηπια, ειπα οτι ηταν τελειο.. Τωρα ομως αρχιζει να μη μου αρεσει.. Παραξενο.

Niiick
19-11-09, 23:43
τα νιτρικα να τα ανακατευεις μη τα χτυπας. Οσα εχω δοκιμασει μια χαρα δυαλητοτητα ειχαν.Και ναι 300 mg δεν ειναι και λιγα..βαλε και του νιτρικου που δε θα το μαθεις πισω απο το propietary blend..μαζευτηκαν αρκετα..και μετα που δε θα σε πιανουν τι κανεις? το κακο με ολα τα stimulants αυτο ειναι! Σε αδειο στομαχι με επιανε καλυτερα παντως το λεει και ο κατασκευαστης πως σε γεματο στομαχι δεν αφομιονεται σωστα.

kostas247
21-11-09, 06:52
απαντηση προς τον φιλο που ρωταει παραπανω για συγκριση αναμεσα σε xplode και super pump τα εχω παρει και τα δυο και με διαφορα διαλεγω το πρωτο και σε αποτελεσματα αλλα ειδικα σε τσιτωμα και focus δεν ειπαρχει συγκριση:thumbup:

deluxe
21-11-09, 23:30
Και εγω εχω δοκιμασει τα Nano Vapor, Noz, Xplode και τωρα το Superpump. Μονο με το No-Xplode ειδα φλεβες και αποτελεσμα.

AGGELOS.K
22-11-09, 14:30
Εδω και 4 ημέρες τελείωσα τον κύκλο με super pump παρατήρησα μεγάλη διαφορά σε δύναμη και σε φλεβικότητα ..το έπινα 30 λεπτα πριν και μόνο τις ημέρες προπόνησης , σε 400ml παγωμένο νερό και γεύση fruit punch (απλα τέλεια γεύση και διαλυτότητα)το μόνο κακό ήταν ότι μου καθόταν κάπως στο στομάχι μερικές φορες εαν δεν είχα χωνέψει καλα το μεσημεριανό.
Αξίζει να το δοκιμάσετε!!!:thumbup::thumbup:

thegravijia
22-11-09, 16:47
Εδω και 4 ημέρες τελείωσα τον κύκλο με super pump παρατήρησα μεγάλη διαφορά σε δύναμη και σε φλεβικότητα ..το έπινα 30 λεπτα πριν και μόνο τις ημέρες προπόνησης , σε 400ml παγωμένο νερό και γεύση fruit punch (απλα τέλεια γεύση και διαλυτότητα)το μόνο κακό ήταν ότι μου καθόταν κάπως στο στομάχι μερικές φορες εαν δεν είχα χωνέψει καλα το μεσημεριανό.
Αξίζει να το δοκιμάσετε!!!:thumbup::thumbup:
ποσα κιλα ανεβηκες σε παγκο - κ σκουοντ?

thegravijia
22-11-09, 16:48
ξερει κανεις τι εχουν μεσα αυτα τα νιτρικα και αν μπορουμε να τα φτιαξουμε μονοι μας ? ποια ειναι τα κυριως συστατικα τους?

deluxe
22-11-09, 17:22
αργιρινη, ορνιθινη, κρεατινη, ταυρινη σε μερικα. Εχει και προϊον με χαπακια αργιρινη-ορνιθινη-ταυρινη.

deluxe
22-11-09, 23:42
Παιδια σημερα πηρα 3 scoop και πηγα να λιποθυμησω στην προπονηση. Τι γινεται;

Machiavelli
23-11-09, 00:55
Αν έπαιρνες δύο και θες ντε και καλά να το αυξήσεις, καν' το σταδιακά, 2 + 1/5, 2 + 2/5 κλπ. Αν και το εν λόγω συμπλήρωμα είναι πολύ ακριβό για να παίρνεις πάνω από 2 κατά τη γνώμη μου. Άσε που με τα τρία η γεύση του θυμίζει τσιμέντο με λεμόνι.

kyriakos23
23-11-09, 03:09
παιδια δοκιμασα ενα νιτρικο που καθε δοση εχει 20γρ πρωτεινη.για το συγκεκριμενο 8α σας γραψω καποια αλλη στιγμη κ θα σας πο εντυποσεις.
απλα μια απορια το νιτρικο το πινουμε με αδιο στομαχι ετσι?

manos_
23-11-09, 03:25
Το χω ξαναγραψει αλλα κανενας δεν εδωσε σημασια μαλλον.Οταν παιρνεις νιτρικο τουλαχιστον ενα δυοωρο πριν πρεπει να εχεις φαει αρκετα καλα αλλοιως παθαινεις αυτα που περιγραφεις.

Machiavelli
11-12-09, 14:37
Αποφάσισα να συνεχίσω το κουτί του σούπερ παμπ γιατί είναι πολλά τα λεφτά. Έριξα ενάμισι σκουπ, κλασσικά είχα φάει 2 ώρες πριν και ήταν αρκετά καλά. Η προπόνηση βγήκε αρκετά καλά, χωρίς να ανέβω σε κιλά, αλλά πολλά 8άρια σετ τα έκανα 9άρια και 10άρια. Αν στα μισά μου ήρθε λίγο γεύση σούπερ παμπ αλλά μια χαρά. Αυτά για να αποκαταστήσω αυτά που είχα πει περί στομαχιού για το σούπερ παμπ, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι και πανάκεια.

Maxwell Wolfen
18-12-09, 22:39
παιδια μιας και δεν εχω δοκιμασει κανενα νιτρικο ως τωρα και θελω να δοκιμασω....μπορω να ξεκινισω με αυτο η να παρο καποιο αλλο???αν παρω μαλλον με κανα scoop θα τη βγαζω γιατι ειμαι λιγα κιλα 65

alextg
19-12-09, 22:11
παιδια μιας και δεν εχω δοκιμασει κανενα νιτρικο ως τωρα και θελω να δοκιμασω....μπορω να ξεκινισω με αυτο η να παρο καποιο αλλο???αν παρω μαλλον με κανα scoop θα τη βγαζω γιατι ειμαι λιγα κιλα 65

Ξεκινα να τρως , και να τρως , και να τρως , και να τρως ... ετσι θα παρεις σιγουρα κιλα :)

AGGELOS.K
20-12-09, 13:00
ποσα κιλα ανεβηκες σε παγκο - κ σκουοντ?
Με συνχωρείς για την καθυστέρηση της απάντησης μου..:bbbiceps:
Μπορώ να σου πω ότι γενικότερα με ξεκόλισε στα κιλα κ όχι μόνο στο σκουοτ και πάγκο περίπου απο 5 - 10 κιλά επίσης τα κιλά αυτά πλέον τα παίζω και τώρα που είμαι off απο νιτρικό...
Επίσης με βοήθησε στην γρηγορότερη ανάρωση και μικρότερα διαλλείματα ανάμεσα στα σετ την περίοδο που το έπαιρνα....
Με τον καινούργιο χρόνο σκέφτομαι να ξεκινήσω το nitrix της (BSN) εχω ακούσει πολύ καλα λόγια κ γι αυτό το νιτρικό θα δω διαφορές κ ενημερώνω για τα αποτελέσματα:toast:

AGGELOS.K
20-12-09, 13:05
Αποφάσισα να συνεχίσω το κουτί του σούπερ παμπ γιατί είναι πολλά τα λεφτά. Έριξα ενάμισι σκουπ, κλασσικά είχα φάει 2 ώρες πριν και ήταν αρκετά καλά. Η προπόνηση βγήκε αρκετά καλά, χωρίς να ανέβω σε κιλά, αλλά πολλά 8άρια σετ τα έκανα 9άρια και 10άρια. Αν στα μισά μου ήρθε λίγο γεύση σούπερ παμπ αλλά μια χαρά. Αυτά για να αποκαταστήσω αυτά που είχα πει περί στομαχιού για το σούπερ παμπ, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι και πανάκεια.
Φιλαράκι θα σου πρότεινα να παίρνεις ι scoop δουλεύει καλά και όχι 1 μιση
Και 30 λεπτά πρίν την προπονηση σου είναι ότι πιο ιδανικό
Επίσης άκουσα απο ένα φίλο στο gym ότι συνδυάζει το pump με το size on της gaspari κ αυτό και δουλεύει ακόμα καλυτερα σε πρηξίματα και ένταση προπόνησης:weights::weights::weights:

AGGELOS.K
20-12-09, 13:06
Ξεκινα να τρως , και να τρως , και να τρως , και να τρως ... ετσι θα παρεις σιγουρα κιλα :)
+100:thumbup::thumbup::thumbup:

foko
20-12-09, 13:12
Αυτο που γραφεις για συνδυασμο με το size on , το εχω διαβασει κ σε ξενα site-forum , δεν εχω κανει αυτο το stack για να κρινω αλλα το βλεπω αρκετα τελευταια

AGGELOS.K
20-12-09, 15:53
Αυτο που γραφεις για συνδυασμο με το size on , το εχω διαβασει κ σε ξενα site-forum , δεν εχω κανει αυτο το stack για να κρινω αλλα το βλεπω αρκετα τελευταια
Δεν μένει παρα να κάνεις την χημεία:toast:

flowin_through
12-01-10, 16:24
Μετα απο ολα τα καλα που εχω ακουσει για το SUPERPUMP περιμενα να ειναι πολυ καλο. Εκτος οτι απλα δε με επιασε καθολου εχει δύο μεγαλα μεινοκτηματα ( οπως πολλα συμπληρωματα του ειδους) : εχει πολυ Μαγνησιο, γυρω στα 3- 3,5 γραμμαρια και ειναι αυτο που δινει τισ τσιτες. Παρολα αυτα ειναι πολλες φορες πανω απο τη συνιστομενη ημερησια δοση και δεν προσφερει τιποτα. Αντιθετα, προκαλει ευκοιλια ( το δινανε και παλια στα παιδια για αυτο το λογο, π.χ. γάλα μαγνησίας) και εφτασα να εγκαταλειπω την προπονηση στη μεση για να τρεξω στην τουαλετα. Το δευτερο ειναι οτι εχει πολλα και αχρηστα fillers, δηλαδη γεμισματα για να μεγαλωσει η δοση. Αυτα ειναι κυριως μαλτοδεξτρινη. Πολυ ακριβα δεν την πληρωνεις τη μαλτοδεξτρινη? και χωρις να τη θες.

Georges
12-01-10, 18:47
Μετα απο ολα τα καλα που εχω ακουσει για το SUPERPUMP περιμενα να ειναι πολυ καλο. Εκτος οτι απλα δε με επιασε καθολου εχει δύο μεγαλα μεινοκτηματα ( οπως πολλα συμπληρωματα του ειδους) : εχει πολυ Μαγνησιο, γυρω στα 3- 3,5 γραμμαρια και ειναι αυτο που δινει τισ τσιτες. Παρολα αυτα ειναι πολλες φορες πανω απο τη συνιστομενη ημερησια δοση και δεν προσφερει τιποτα. Αντιθετα, προκαλει ευκοιλια ( το δινανε και παλια στα παιδια για αυτο το λογο, π.χ. γάλα μαγνησίας) και εφτασα να εγκαταλειπω την προπονηση στη μεση για να τρεξω στην τουαλετα. Το δευτερο ειναι οτι εχει πολλα και αχρηστα fillers, δηλαδη γεμισματα για να μεγαλωσει η δοση. Αυτα ειναι κυριως μαλτοδεξτρινη. Πολυ ακριβα δεν την πληρωνεις τη μαλτοδεξτρινη? και χωρις να τη θες.

Έπρεπε να πάρεις αυτό που έχει λιγότερο μαγνήσιο. Προφανώς πήρες προϊόν "παλιάς κοπής" καθώς όλες οι γεύσεις τώρα έρχονται με μειωμένη ποσότητα. Πάντως για την αποτελεσματικότητά του θα συμφωνήσω είναι πολύ μέτριο.

AGGELOS.K
12-01-10, 22:24
Βρε παλικάρια δεν μπορείς να το χαρακτηρήσεις πολύ μέτριο απο την στιγμή που δεν δούλεψε στο σώμα σου σε άλλους τους πιάνει και σε άλλους όχι και αυτό συμβαίνει με πολλα συμπληρώματα, τα πράγματα είναι απλά όταν σου επιφέρει δυσάρεστα αποτελεσματα όπως αυτό που προανέφερες το σταματας και τελειωνει η υπόθεση

nikos_ag90
27-01-10, 21:51
πολυ καλο συμπληρωμα! το επερνα για 2 μηνες ,2 σκουπ μιση ωρα πριν την προπονηση κ με βοηθησε πολυ σε φλεβικοτητα κ πρηξιματα ενω με τσιτωνε παλι! ολα αυτα σε συνδιασμο με διατροφη κ καλη προπονηση ομως! το καλυτερο συμπληρωμα που εχω δοκιμασει εως τωρα! μεχρι το επομενο βεβαια(plasmajet)

Svein
30-01-10, 00:27
Το δοκίμασα απίστευτη τσίτα ! Ένιωθα σαν τον Hulk ... εκεί που έκανα 1 επανάληψη στα max κιλά μου μπάρα έκανα 6 και στα δικέφαλα έβαλα 5 κιλά παραπάνω (είχα κολλήσει αρκετό καιρό...) το συνδύασα με κρεατίνη... πάντως είναι ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ !

Και έχει ένα μεγάλο κακό κάθε προπόνηση μετά από σήμερα χωρίς super pump250 θα μου φαίνεται βαρετή...!


Το χρησιμοποιείτε εσείς και τις μέρες όχι προπόνησης ? και αν ναι ποτε ?

-panos-
24-02-10, 20:58
Το δοκίμασα απίστευτη τσίτα ! Ένιωθα σαν τον Hulk ... εκεί που έκανα 1 επανάληψη στα max κιλά μου μπάρα έκανα 6 και στα δικέφαλα έβαλα 5 κιλά παραπάνω (είχα κολλήσει αρκετό καιρό...) το συνδύασα με κρεατίνη... πάντως είναι ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ !

Και έχει ένα μεγάλο κακό κάθε προπόνηση μετά από σήμερα χωρίς super pump250 θα μου φαίνεται βαρετή...!


Το χρησιμοποιείτε εσείς και τις μέρες όχι προπόνησης ? και αν ναι ποτε ?

φιλε svein με τι κρεατινη το εχεις συνδυασει?
εγω περνω τςρα το size on της ιδιας εταιριας και οταν του ειπα στο μαγαζι που τα πηρα να παρς μαζι και το super pump
μου ειπε οτι δεν χρειζεται..
γιατι εχει και κρεατινη μεσα το super pump..

Svein
27-02-10, 00:39
Καθαρη....!

gas
05-03-10, 20:14
παντος σε μενα στις 4-5 ρουφιες σαν να μου φερε μια μικρη ζαλαδα πρωτη φορα το περνω και εβαλα 1 σκουπ και ενιοσα το αιμα να κινιτε σε ολλο το σωμα αφου φοβειθηκα θα αναφερω και πως πειγε η προπονειση

gas
05-03-10, 22:51
:welcome: η προπονησει πηγε μια χαρα και ειχα πριξημο αρκετο πιο πολλη με το νιτρικο παντος εγω και απο την πρωτη μερα ειδα μια μικρη διαφορα ποσο μαλλον μετα απο 5 μερες το μονο που με ανησηχει ειναι γιατι ειχα μια μικρη ζαλη μηπως πρεπει να παρω μισο σκουπ?:unsure:

gas
05-03-10, 22:54
επεισης κατι που δεν ανεφερα αντι να επεφτα ανεβενα δλδ σημερα ειχα ομους και στο τελος εκανα σχεδον ολλο το σωμα εκανα δικεφαλους, τρικεφαλους, ομους,πλατη,και λιγο στηθος φοβερο συμπληρομα:clap::clap:

Machiavelli
05-03-10, 22:58
Πόσα κιλά είσαι; Δε τα κάνει αυτά, οποιοδήποτε νιτρικό. Δε νομίζω να φταίει το SP αν σου ήρθε τόσο σύντομα η ζαλάδα, θέλει την ώρα του για να δράσει άλλωστε, μπορεί να φταίει η γεύση του, που να βάλεις και 2-3 σκουπ, εκεί να δεις γεύση, σαν τσιμέντο με λεμόνι.

Adinamos
05-03-10, 23:03
... εκεί να δεις γεύση, σαν τσιμέντο με λεμόνι.

:bowdown:

gas
05-03-10, 23:55
δεμ μπορει αδειο στομαχι ειχα και με το που το πειρα μου εφερε ζαλαδα. ειμαι 63 κιλα

gas
07-03-10, 17:06
κανεις???:unsure::unsure:

Polyneikos
07-03-10, 19:31
δεμ μπορει αδειο στομαχι ειχα και με το που το πειρα μου εφερε ζαλαδα. ειμαι 63 κιλα

Το εχουμε ξαναπει,νιτρικο με αδειο στομαχι είναι antisos,πρεπει να έχεις φαει κατι,εστω και μια ωρα πριν.
Τα συνηθη συμπτωματα/παρενεργεργειες που εχουν αναφερθει είναι μια μικρη ζαλη,πονοκεφαλος,φουσκωματα και αερια.Δοκιμασε το αλλά να έχεις φαει κατι και λογικα δεν θα σε πειραξει.

gas
08-03-10, 12:11
Το εχουμε ξαναπει,νιτρικο με αδειο στομαχι είναι antisos,πρεπει να έχεις φαει κατι,εστω και μια ωρα πριν.
Τα συνηθη συμπτωματα/παρενεργεργειες που εχουν αναφερθει είναι μια μικρη ζαλη,πονοκεφαλος,φουσκωματα και αερια.Δοκιμασε το αλλά να έχεις φαει κατι και λογικα δεν θα σε πειραξει.

εχω φαει και το μεσημεριανο μου και πριν την προπονηση λεο να φαω ενα τοστ και μετα απο μιση ωρα το νιτρικο καλα ειναι ετσι?

Polyneikos
08-03-10, 12:43
To τι θας φας δεν εχει σημασία τόσο,όσο να μην είναι άδειο το στομαχι σου,γενικα έτσι πιστευω θα είσαι οκ !!Δοκιμασε και πες μας.

Machiavelli
08-03-10, 14:04
Εγώ λέω όχι τόσο κοντά με το τοστ που όσο να ναι θα έχει και το λίπος του μέσα, θα σου κάτσει το νιτρικό στο στομάχι, φάε καμιά μπανάνα μια ώρα πριν. Αν και πιστεύω πως το καλύτερο είναι κανονικό γεύμα 2 ώρες πριν. Εμένα έτσι και με πιάνουν καλά και είμαι ΟΚ από στομάχι.

Svein
08-03-10, 14:29
Μπανα και Whey....! Εγω κανω τρις ώρες πριν γεύμα !

gas
09-03-10, 01:52
παντος σημερα που εφαγα ενα τοστ 30 λεπτα πριν το νιτρικο δεν μου φερε ζαλαδα και δουλεψε καλα θα ελεγα αλλα φλεβικοτητα δεν εχω δη ακομα μηπως επειδη ειναι η 3η φορα?

flowin_through
09-03-10, 02:20
Φιλε ρηξε λιγο τις προσδοκιες σου. Η φλεβικοτητα δεν ερχεται με ενα συμπληρωμα. (Πόσο μαλλον το SUPERPUMP).

Machiavelli
09-03-10, 12:21
Δε μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θέλετε να πάρετε νιτρικό για να πρηστείτε για 2 ώρες, αφού δουλεύει από θέμα ενέργειας τι ψάχνεστε; Κάντε 21 να δείτε και φλέβες και πρηξίματα, από το super pump τα περιμένετε;

gas
09-03-10, 13:18
21 μια φορα?τα τρια σταδια εννοο ειναι αρκετα με μια φορα? η 5 ξερω γω:unsure: σουπερ παμπ πειρα για δοκιμη

flowin_through
09-03-10, 14:48
Δε λεει για 21 scoops ε! Μην πας και βαλεις λιγο νερο στο κουτι και να το κατεβασεις. Για επαναληψεις λεει. Ποια τρία στάδια? Ποια ¨η 5¨? Η προταση σου δε βγαζει νοημα.

Machiavelli
09-03-10, 15:01
21 μια φορα?τα τρια σταδια εννοο ειναι αρκετα με μια φορα? η 5 ξερω γω:unsure: σουπερ παμπ πειρα για δοκιμη

7 μέχρι μέση - 7 μέχρι πάνω - 7 ολόκληρα, εγώ κάνω 3 σετ. Εγώ αυτό κατάλαβα ότι ρωτάει, αλλά δεν παίρνω όρκο.
Εμένα μου φέρνει super pump, ένας φίλος από Αμερική, τα έχει μεγάλη αγάπη και τα έχει βρει με κάποιον έμπορο και τα παίρνει χονδρική και μου φέρνει. Δε μπορώ να πω ότι είναι το αγαπημένο μου, αλλά... Οικονομική κρίση. Επίσης αν σκεφτείς ότι αν είσαι βαρύς θες 2 scoop(+) είναι και πολύ λίγο...

-beba-
09-03-10, 16:05
Eπιτέλους κατάλαβα τι ήταν το 21.:doh::doh::doh:

gas
10-03-10, 00:23
7 μέχρι μέση - 7 μέχρι πάνω - 7 ολόκληρα, εγώ κάνω 3 σετ. Εγώ αυτό κατάλαβα ότι ρωτάει, αλλά δεν παίρνω όρκο.
Εμένα μου φέρνει super pump, ένας φίλος από Αμερική, τα έχει μεγάλη αγάπη και τα έχει βρει με κάποιον έμπορο και τα παίρνει χονδρική και μου φέρνει. Δε μπορώ να πω ότι είναι το αγαπημένο μου, αλλά... Οικονομική κρίση. Επίσης αν σκεφτείς ότι αν είσαι βαρύς θες 2 scoop(+) είναι και πολύ λίγο...

αυτο ηταν για 5 σετ του 21:green::green: 21 σκουπ σουπερ παμπ θα φηγω απο την ζωη αεροθουμενος:green::green::green::green:

Svein
10-03-10, 00:29
Αν πιεις 21 σκουπ θα φυγης πριν το καταλαβης :P !

DENNISGR
10-03-10, 03:43
:angry:Γνωμη μου ειναι οτι το προιον τα σπαεεειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...............!!! Because το εχω παρει προσωπικα και ειδα αποτελεσμα αλλα δεν εγινα σαν τον Hulk οπως στην διαφημηση.!

gas
10-03-10, 04:19
:angry:Γνωμη μου ειναι οτι το προιον τα σπαεεειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...............!!! Because το εχω παρει προσωπικα και ειδα αποτελεσμα αλλα δεν εγινα σαν τον Hulk οπως στην διαφημηση.!

ποσα κουτια εχεισ παρει?

DENNISGR
10-03-10, 12:07
ποσα κουτια εχεισ παρει? τωρα ειμαι στο 100 :P:P:P πλακα κανω ειναι το δευτερο που εχω παρει αλλα την διαφορα θα την δεις απο την πρωτη βδομαδα και μετα θα εισαι πρισμενος ... Τωρα ειναι και αναλογα τον ανθρωπο σε μερικους δεν "δουλευει"

Littlejohn
10-03-10, 12:40
Προσωπικά η τεράστια έκπληξη που είχα με το superpump ήταν η γεύση του. Το fruit punch απλά δε παίζεται από θέμα γεύσης και σκέφτομαι αν θα καταφέρω το καλοκαίρι να το φτιάξω σε μορφή γρανίτας... :green::green::green:

Όσο για το 21 που αναφέρατε, μιλάμε για τρελό κάψιμο και πρηξίματα. Εμένα 3 σετ μου βγάζουν πρήξιμο που παίρνω από 5 σετ κάμψεις δικεφάλων με μπάρα σε lary scott με drop set και τα δύο τελευταία σετ να είναι της τάξης των 25 επαναλήψεων.

Απλώς δεν μπορείς να φορτώσεις κιλά. Εγώ πχ που σε κανονικές κάμψεις με μπάρα το βαρύτερο μου σετ είναι 52 κιλά Χ 10 επαν. , στην 21 με 32 κιλά είμαι οριακά...

noz1989
10-03-10, 14:16
ΜΙας και μιλαμε kai off topic..

Δοκιμαστε να κανετε την 21 με αναποδη λαβη(δηλ οι [παλαμες να κοιτανε κατω) Δινει και τρελο πρηξιμο στους πηχεις!

sTeLaKoS
10-03-10, 15:00
Ας μη ξεφύγουμε άλλο παιδιά.. :thumbup:

KINK
17-03-10, 13:29
δε μπορω να καταλαβω αυτο τον ενθουσιασμο.. ενα απλο νιτρικο ειναι.. μετριο θα ελεγα...

Svein
17-03-10, 23:28
δε μπορω να καταλαβω αυτο τον ενθουσιασμο.. ενα απλο νιτρικο ειναι.. μετριο θα ελεγα...

Πιο θεωρείς καλύτερο ?

KINK
18-03-10, 12:40
το shock therapy της universal νομιζω πως ειναι απο τα κορυφαια του ειδους. δοκιμασα κ no xplode k nano vapor k animal-pump, το μονο που δε θα ξαναπαρω ειναι το super-pump..

flowin_through
18-03-10, 14:35
το shock therapy της universal νομιζω πως ειναι απο τα κορυφαια του ειδους. δοκιμασα κ no xplode k nano vapor k animal-pump, το μονο που δε θα ξαναπαρω ειναι το super-pump..
+100
(αλλα ουτε και το NanoVapor)

KINK
19-03-10, 12:14
+100
(αλλα ουτε και το NanoVapor)

:thumbup:

Annih
20-03-10, 00:55
Προσωπικά η τεράστια έκπληξη που είχα με το superpump ήταν η γεύση του. Το fruit punch απλά δε παίζεται από θέμα γεύσης και σκέφτομαι αν θα καταφέρω το καλοκαίρι να το φτιάξω σε μορφή γρανίτας... :green::green::green:

Όσο για το 21 που αναφέρατε, μιλάμε για τρελό κάψιμο και πρηξίματα. Εμένα 3 σετ μου βγάζουν πρήξιμο που παίρνω από 5 σετ κάμψεις δικεφάλων με μπάρα σε lary scott με drop set και τα δύο τελευταία σετ να είναι της τάξης των 25 επαναλήψεων.

Απλώς δεν μπορείς να φορτώσεις κιλά. Εγώ πχ που σε κανονικές κάμψεις με μπάρα το βαρύτερο μου σετ είναι 52 κιλά Χ 10 επαν. , στην 21 με 32 κιλά είμαι οριακά...


Η γευσή του fruit punch??!??!?!?!?!? Μάλλον δεν βλέπω καλά.. Αυτη η γευσή θυμίζει ένα μίγμα ponstan depon, και λίγα λεω... οτι είναι τραγική γευση είναι.. αλλα ντάξει, πινεται :shock: :puke: :puke: :puke:

Svein
20-03-10, 00:58
Η γευσή του fruit punch??!??!?!?!?!? Μάλλον δεν βλέπω καλά.. Αυτη η γευσή θυμίζει ένα μίγμα ponstan depon, και λίγα λεω... οτι είναι τραγική γευση είναι.. αλλα ντάξει, πινεται :shock: :puke: :puke: :puke:

Ολες οι γευσεις του Συπερ Πυμπ ειναι μια χαρα ... δεν εχεις δοκιμασει ηρακλη πρωτεινη γιαυτο μιλας....:shock::shock::shock::shock: !

TEFAAtzis
25-03-10, 16:02
Εγω που εχω δοκιμασει ομως......................

gas
26-03-10, 01:39
παντος εγω που το δοκιμασα με 1,5 σκουπ μου εφερνε παρα πολυ υπερεντασει παντος φλεβικοτητα που λεει δεν ειδα καμια διαφορα ισως γτ δεν τελιωσε το κουτι δεν χερο ισως γιατι δεν εκανα με μεγαλη ενταση αλλα τεσπα το προιων καλα τα παει :toast::toast:

salpas18
10-04-10, 20:06
γεια σας παιδια εχω παρι το super pump προχθες το δικιμασα 2 φορες απο 1 σκουπ δεν ειδα και πολυ φλεβικοτιτα τσιτσες σχετικα καλες το πιρα 45 λεπτα πριν τιν προπο το θεμα ειναι αλλο στο κουτι λεει να περνω καθε μερα για να δω τιν καλιτερι αποδοση του συμπλιροματος ειμαι 58 κιλα και εχω ξεκηνισι και διατροφη ογκου πριν δυο μερες παω 7 μινες γυμναστιριο

Svein
10-04-10, 23:02
γεια σας παιδια εχω παρι το super pump προχθες το δικιμασα 2 φορες απο 1 σκουπ δεν ειδα και πολυ φλεβικοτιτα τσιτσες σχετικα καλες το πιρα 45 λεπτα πριν τιν προπο το θεμα ειναι αλλο στο κουτι λεει να περνω καθε μερα για να δω τιν καλιτερι αποδοση του συμπλιροματος ειμαι 58 κιλα και εχω ξεκηνισι και διατροφη ογκου πριν δυο μερες παω 7 μινες γυμναστιριο

Παρε κρεατινη ξεχωριστα να περνισ και οχι καθε μερα SUper Pump (λογο τιμης !) Δοκιμασε 2 scoop και μετα ξανασιζιτα για τσιτομα και φλεβικοτητα...!

flowin_through
11-04-10, 00:40
Και με 3 scoops το αποτελεσμα ηταν το απολυτο μηδενικο. (οχι για την τουαλετα παντως, αυτη ειχε πολλη κινηση)

salpas18
11-04-10, 01:03
Παρε κρεατινη ξεχωριστα να περνισ και οχι καθε μερα SUper Pump (λογο τιμης !) Δοκιμασε 2 scoop και μετα ξανασιζιτα για τσιτομα και φλεβικοτητα...!

μπορεις να παθεις καμια καρδιακι προσβολη??? απο το πολυ νιτρικο?? γιαυτο φοβαμαι να παρω 2 σκουπ!!

Svein
11-04-10, 19:15
μπορεις να παθεις καμια καρδιακι προσβολη??? απο το πολυ νιτρικο?? γιαυτο φοβαμαι να παρω 2 σκουπ!!

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:


EΝας φίλος που ειναι 80 κιλα παίρνει 3 scoop εδω και ενα 2μηνο και ειναι ζωντανός...!

Annih
13-04-10, 19:04
Δοκίμασα σήμερα 2 + 1/4 scoops και πραγματικά είδα διαφορά ειδικά στις τελευταίες επαναλήψεις.. Δεν με απασχολεί η φλεβικότητα αν και ήταν ολίγον αυξημένη, δύναμη είδα πάντως.. Δεν ξέρω ίσως ήταν και Placebo γιατί με 1 1.5 δεν νιώθω κάποια ιδιαίτερη διαφορά :P ( 2 + 1/4 scoops WOW θα τα λιώσω :rolf: )

gas
14-04-10, 01:19
Δοκίμασα σήμερα 2 + 1/4 scoops και πραγματικά είδα διαφορά ειδικά στις τελευταίες επαναλήψεις.. Δεν με απασχολεί η φλεβικότητα αν και ήταν ολίγον αυξημένη, δύναμη είδα πάντως.. Δεν ξέρω ίσως ήταν και Placebo γιατί με 1 1.5 δεν νιώθω κάποια ιδιαίτερη διαφορά :P ( 2 + 1/4 scoops WOW θα τα λιώσω :rolf: )

παντος εγω σημερα πειρα 3,5 σκουπ και εννιοθα σαν μουρλος:shock::shock::shock::shock::green::green::green::green::green::green::shock::shock: και οι φλεβες μου πεταχτηκαν φοβερα οταν σηκονα τα βαρη οταν τελιωσα εμηναν για κανα 2 οριτσες αααα επεισης και ραγδεα αυξηση δηναμης αλλα μου φερε πολλα νευρα χερι κανεις γιατι?

Panoseph
14-04-10, 01:39
Με τις ποσότητες καφεΐνης k διεγερτικών που περιέχει καθόλου παράξενο..,

Svein
14-04-10, 11:19
παντος εγω σημερα πειρα 3,5 σκουπ και εννιοθα σαν μουρλος:shock::shock::shock::shock::green::green::green::green::green::green::shock::shock: και οι φλεβες μου πεταχτηκαν φοβερα οταν σηκονα τα βαρη οταν τελιωσα εμηναν για κανα 2 οριτσες αααα επεισης και ραγδεα αυξηση δηναμης αλλα μου φερε πολλα νευρα χερι κανεις γιατι?

το κουτί γραφει μην υπερβαίνεται τα 3 scoop δεν το διάβασες :shock::shock: ?

salpas18
14-04-10, 13:05
παιδια ποσο κρεατινι και ποσο καφεινι εχει μεσα ανα σκουπ ξερετε???:weights:

Annih
14-04-10, 13:16
το κουτί γραφει μην υπερβαίνεται τα 3 scoop δεν το διάβασες :shock::shock: ?

Οντως το γραφει, εγω αν νιώθω πως εχει αρχισει να το συνηθιζει ο οργανισμος μου, το σταματάω για καμια βδομάδα και μετά παλι...

Καλύτερα να μην παρακούμε τις εταιρίες, λογικα κατι ξερουν παραπάνω... Πιστευω πως κανενας μας δεν θελει να βρεθει προ δυσάρεστων εκπλήξεων :P

AGGELOS.K
14-04-10, 20:30
Η γνώμη μου παίδες μην κάνετε πειράματα απο μόνοι σας και ξεφεύγεται απο την προτινώμενη δόση .....για να το γράφουν στην συσκευασία κάτι θα ξέρουν παραπάνω.
Δεν έγινε και κάτι εαν δεν φαίνονται και οι φλέβες...με τον καιρό την σωστή προπόνηση και σωστή διατροφή να είσται σίγουροι και φλέβες θα φανούν και τα Παντα Όλα...:thumbup:

Adinamos
19-04-10, 20:06
Παιδια μετα απο 4 μερες χρησης του εν λογο προιοντος και δεδομενο οτι ειναι το πρωτο μου pre-workout sup, το βρηκα αρκετα καλο.. Βεβαια φλεβικοτητα δεν ειδα, αλλα δε περιμενα και τιποτα τρελο ουτος η αλλος... Αλλα ειδα αρκετη 'τσιτα' και ορεξη στο gym. Το οτι ξεκολησα σε κιλα πιθανως να μην οφειλεται σε αυτο, αλλα με βοηθησε σε πιο συγκεντρωμενη και γενικα πιο 'ποιοτηκη' προπονηση απ οτι πριν.
Να σημειωσω οτι παρατηρησα κατα τη διαρκεια της προπονησης κατι σαν μια πολυ ελαφρια ζαλαδα... σα να εκανα βαρη εχοντας πιει 1-2 jonnie walker ή κατι τετοιο..:unsure:

manos_
19-04-10, 20:14
παντος εγω σημερα πειρα 3,5 σκουπ και εννιοθα σαν μουρλος:shock::shock::shock::shock::green::green::green::green::green::green::shock::shock: και οι φλεβες μου πεταχτηκαν φοβερα οταν σηκονα τα βαρη οταν τελιωσα εμηναν για κανα 2 οριτσες αααα επεισης και ραγδεα αυξηση δηναμης αλλα μου φερε πολλα νευρα χερι κανεις γιατι?

Αμα σκιστει ο μυς σου μην κανεις παραπονα στο μαγαζι που στο πουλησε μετα.Εχω κανει και εγω αυτο το λαθος και νομιζα οτι θα σκασει το χερι και πεταχτηκανε οι φλεβες τραγικα και φυσικα σταματησα στην προπονηση.

Svein
19-04-10, 20:54
Παιδια μετα απο 4 μερες χρησης του εν λογο προιοντος και δεδομενο οτι ειναι το πρωτο μου pre-workout sup, το βρηκα αρκετα καλο.. Βεβαια φλεβικοτητα δεν ειδα, αλλα δε περιμενα και τιποτα τρελο ουτος η αλλος... Αλλα ειδα αρκετη 'τσιτα' και ορεξη στο gym. Το οτι ξεκολησα σε κιλα πιθανως να μην οφειλεται σε αυτο, αλλα με βοηθησε σε πιο συγκεντρωμενη και γενικα πιο 'ποιοτηκη' προπονηση απ οτι πριν.
Να σημειωσω οτι παρατηρησα κατα τη διαρκεια της προπονησης κατι σαν μια πολυ ελαφρια ζαλαδα... σα να εκανα βαρη εχοντας πιει 1-2 jonnie walker ή κατι τετοιο..:unsure:(:toast::toast::toast::toast: )

να τρως 2 ωρες πριν αμα σε πιάνει παλυ να τρως καλά 2 ωρες πριν και αμα δεν σε πιάνει παλυ να τρως 1 ωρα πριν το συπερ πυμπ !

thegravijia
19-04-10, 20:56
Αμα σκιστει ο μυς σου μην κανεις παραπονα στο μαγαζι που στο πουλησε μετα.Εχω κανει και εγω αυτο το λαθος και νομιζα οτι θα σκασει το χερι και πεταχτηκανε οι φλεβες τραγικα και φυσικα σταματησα στην προπονηση.
mano ποιο προτειμας το σουπερ παμπ η το noxlpode?

Eddie
19-04-10, 21:00
mano ποιο προτειμας το σουπερ παμπ η το noxlpode?

Η το shock therapy?

flowin_through
19-04-10, 23:28
Αμα σκιστει ο μυς σου μην κανεις παραπονα στο μαγαζι που στο πουλησε μετα.Εχω κανει και εγω αυτο το λαθος και νομιζα οτι θα σκασει το χερι και πεταχτηκανε οι φλεβες τραγικα και φυσικα σταματησα στην προπονηση.

Τοσο πολυ σας πιανουν ρε παιδια? Αν δε σας ηξερα θα ελεγα οτι παιζετε σε διαφημιση της Muscletech ή του Gaspari.
Πρεπει να το δω για να το πιστεψω.

manos_
21-04-10, 16:19
Τοσο πολυ σας πιανουν ρε παιδια? Αν δε σας ηξερα θα ελεγα οτι παιζετε σε διαφημιση της Muscletech ή του Gaspari.
Πρεπει να το δω για να το πιστεψω.

Εμενα με πιανουν παρα πολυ μαλλον ειναι θεμα οργανισμου.Μια φορα που ειχα παρει no xplode με nitrix απλα σταματησα παλι την προπονηση γιατι νομιζα οτι θα σκιστει ο τετρακεφαλος στο ποδι φοβηθηκα παρα πολυ,πεταχτηκανε οι φλεβες σαν καλωδια.Θελει προσοχη δεν κανω πλακα ποτε μην ξεπερνατε τις δοσολογιες και ποτε μην κανετε συνδιασμους που προτεινουν οι εταιριες.Ειχα παρει 3 σκουπ no xplode και 3 nitrix και παραλιγο να την παθω την ζημια αυτοι χεστηκανε να πουλησουνε θελουνε.Γκραβιγια σου απαντησα σε π.μ. ρε το no xplode προτιμω εγω απο τα τρια με δευτερο to shock.

gas
21-04-10, 16:35
Εμενα με πιανουν παρα πολυ μαλλον ειναι θεμα οργανισμου.Μια φορα που ειχα παρει no xplode με nitrix απλα σταματησα παλι την προπονηση γιατι νομιζα οτι θα σκιστει ο τετρακεφαλος στο ποδι φοβηθηκα παρα πολυ,πεταχτηκανε οι φλεβες σαν καλωδια.Θελει προσοχη δεν κανω πλακα ποτε μην ξεπερνατε τις δοσολογιες και ποτε μην κανετε συνδιασμους που προτεινουν οι εταιριες.Ειχα παρει 3 σκουπ no xplode και 3 nitrix και παραλιγο να την παθω την ζημια αυτοι χεστηκανε να πουλησουνε θελουνε.Γκραβιγια σου απαντησα σε π.μ. ρε το no xplode προτιμω εγω απο τα τρια με δευτερο to shock.

ti zimia peiges na pathis dld?:unsure:

thegravijia
21-04-10, 16:39
Εμενα με πιανουν παρα πολυ μαλλον ειναι θεμα οργανισμου.Μια φορα που ειχα παρει no xplode με nitrix απλα σταματησα παλι την προπονηση γιατι νομιζα οτι θα σκιστει ο τετρακεφαλος στο ποδι φοβηθηκα παρα πολυ,πεταχτηκανε οι φλεβες σαν καλωδια.Θελει προσοχη δεν κανω πλακα ποτε μην ξεπερνατε τις δοσολογιες και ποτε μην κανετε συνδιασμους που προτεινουν οι εταιριες.Ειχα παρει 3 σκουπ no xplode και 3 nitrix και παραλιγο να την παθω την ζημια αυτοι χεστηκανε να πουλησουνε θελουνε.Γκραβιγια σου απαντησα σε π.μ. ρε το no xplode προτιμω εγω απο τα τρια με δευτερο to shock.
οκ μαν - χθαριστω.
θα το δοκιμασω - με το που πληρωθω θα το χτυπησω.

επισης .μια ακομα ερωτηση μανο.

και πες μου αν στεκει αυτο που λεω.
λεω να περνω το νιτρικο μονο τις μερεςπου δεν νιωθω καλα και απλα θελω να μου βγει καλα η προπονηση .
στεκει αυτο ? ή θελει συνεχεια να το περνω για να με πιασει?

manos_
21-04-10, 16:58
οκ μαν - χθαριστω.
θα το δοκιμασω - με το που πληρωθω θα το χτυπησω.

επισης .μια ακομα ερωτηση μανο.

και πες μου αν στεκει αυτο που λεω.
λεω να περνω το νιτρικο μονο τις μερεςπου δεν νιωθω καλα και απλα θελω να μου βγει καλα η προπονηση .
στεκει αυτο ? ή θελει συνεχεια να το περνω για να με πιασει?

Λογικα χτιζει επιπεδα και αυτο οποτε μαλλον οχι.Μπορεις ομως να το παιρνεις μονο τις μερες που κανεις προπονηση οχι τις οφφ.

thegravijia
21-04-10, 17:18
Λογικα χτιζει επιπεδα και αυτο οποτε μαλλον οχι.Μπορεις ομως να το παιρνεις μονο τις μερες που κανεις προπονηση οχι τις οφφ.
γιατι κανονικα πρεπει να το παιρνω και τις μερες που ειμαι οφφ?
αμα το περνω μονο τις 4 μερες προπονησης την βδομαδα θα με πιασει κανονικα η τσαμπα λεφτα θα δωσω>?

manos_
21-04-10, 17:24
γιατι κανονικα πρεπει να το παιρνω και τις μερες που ειμαι οφφ?
αμα το περνω μονο τις 4 μερες προπονησης την βδομαδα θα με πιασει κανονικα η τσαμπα λεφτα θα δωσω>?

Κοιτα εγω θεωρω οτι πρεπει να το περνεις μονο οταν κανεις προπονηση γιατι το συνηθιζεις αλλοι λενε και τις οφφ καλυτερα να μας απαντησει ο μπειν αν το δει.

AGGELOS.K
21-04-10, 20:00
Κοιτα εγω θεωρω οτι πρεπει να το περνεις μονο οταν κανεις προπονηση γιατι το συνηθιζεις αλλοι λενε και τις οφφ καλυτερα να μας απαντησει ο μπειν αν το δει.
+1:thumbup:
Πάρτο μόνο τις ημέρες προπόνησης θα σε πιάσει και με το παραπάνω μην ανχώνεσαι επίσης θα σου κρατήσει και κανα 2μηνο περίπου

Adinamos
21-04-10, 21:51
Στην ετικετα αναφερεται να παιρνεις και 1 δοση τις off μερες. Εγω πιστευω οτι δεν υπαρχει λογος ομως...

manos_
21-04-10, 23:14
Στην ετικετα αναφερεται να παιρνεις και 1 δοση τις off μερες. Εγω πιστευω οτι δεν υπαρχει λογος ομως...

Ε ναι πως θα αδειασει το κουτι να παρεις αλλο.

Adinamos
22-04-10, 01:48
Να ρωτησω κατι.. Θελει κυκλο η χρηση superpump και γενικοτερα νιτρικων ή παμε να τελειωσουμε το κουτι και συνεχιζουμε με το επομενο??:unsure:

Polyneikos
22-04-10, 08:43
Δεν συνισταται η συνεχόμενη τους χρήση,για μενα καλό είναι αφού τελειωσεις το κουτι να κανεις ενα off για να αξιολογησεις και τα αποτελεσματα του ,το ποσο εντελει σε βοηθησε στην προπόνηση,μιας και το λαμβανουμε ως pre workout.
Γενικα από εμπειρα ατομα στον χωρο των συμπληρωματων εχει ακουστει ότι δεν είναι και τοσο αθωα τα νιτρικα οπότε δεν είναι για συνεχόμενη χρηση.

gas
22-04-10, 13:05
Δεν συνισταται η συνεχόμενη τους χρήση,για μενα καλό είναι αφού τελειωσεις το κουτι να κανεις ενα off για να αξιολογησεις και τα αποτελεσματα του ,το ποσο εντελει σε βοηθησε στην προπόνηση,μιας και το λαμβανουμε ως pre workout.
Γενικα από εμπειρα ατομα στον χωρο των συμπληρωματων εχει ακουστει ότι δεν είναι και τοσο αθωα τα νιτρικα οπότε δεν είναι για συνεχόμενη χρηση.

δηλαδη τι ακριβος εννοεις οταν λες δεν ειναι και τοσο αθωα?:unsure:

Polyneikos
22-04-10, 18:09
Επιστημονικα δεν μπορω να σου εκθεσω ερευνες κτλ,ίσως καποιοι αλλοι εδω μεσα το εχουν ψαξει σε αυτο το επίπεδο....Εμπειρικα παντα μιλωντας από προσωπικη μου χρήση προκαλεί ταχυπαλμίες αλλα αυτό μαλλον οφείλεται σε υψηλες αναλογίες καφεϊνης,σε φίλο μου του είχε ανεβασει πολυ την πίεση μια φορα (πήγε και την μετρησε),προσωπικα με ενοχλουν και στομαχικα ειδικα τον πρωτο καιτο και επίσης καπου είχα διαβασει ότι επηρεαζει τα αιμοπεταλια σου αλλα σε αυτο δεν εχω κανει εξετασεις μετα από χρήση για να ξερω...Γενικα περισσότερο φοβαμαι τα συμπτωματα που είναι undercover παρα μια απλη υπερδιεγερση που ειναι εμφανης ....

Adinamos
22-04-10, 18:44
+1.
Φυλαγε τα ρουχα σου για να χεις τα μισα.

ionos1
22-04-10, 23:43
[QUOTE=tezaman;46653]ρε Άλεξ τι κρεατίνες... εδω έχει ANABOLIC SIGNALING COMPLEX!!! :affraid: :shock: :affraid: :shock:[/QUOΤΕ]
καλησπέρα φίλε εξηγείς λίγο τι είναι αυτο>>>?

gas
22-04-10, 23:45
Επιστημονικα δεν μπορω να σου εκθεσω ερευνες κτλ,ίσως καποιοι αλλοι εδω μεσα το εχουν ψαξει σε αυτο το επίπεδο....Εμπειρικα παντα μιλωντας από προσωπικη μου χρήση προκαλεί ταχυπαλμίες αλλα αυτό μαλλον οφείλεται σε υψηλες αναλογίες καφεϊνης,σε φίλο μου του είχε ανεβασει πολυ την πίεση μια φορα (πήγε και την μετρησε),προσωπικα με ενοχλουν και στομαχικα ειδικα τον πρωτο καιτο και επίσης καπου είχα διαβασει ότι επηρεαζει τα αιμοπεταλια σου αλλα σε αυτο δεν εχω κανει εξετασεις μετα από χρήση για να ξερω...Γενικα περισσότερο φοβαμαι τα συμπτωματα που είναι undercover παρα μια απλη υπερδιεγερση που ειναι εμφανης ....

αρα τα νιτρικα εχουν και παρενεργιες

Machiavelli
22-04-10, 23:49
ionos1 το όνομα που δίνει η gaspari σε ένα συνδυασμό διάφορων ουσιών, τίποτα που έχει να κάνει με αναβολικά.

primordial
25-04-10, 17:29
Καλησπέρα σε όλους...........:welcome:

μετά από αποχή 7 εβδομάδων από το gym, η προηγούμενη εβδομάδα ήταν η 2η προσαρμογής. Μεταξύ των άλλων, δηλ. Animal Nitro, Myofusion & Animal Pak (< μέρα παρά μέρα 1 serving), πρόσθεσα και το Super Pump250 για pre workout.

Γεύση (Blue Rassberry Ice): Απλά απίθανη γεύση 10/10 (υποκειμενικό βέβαια)
Διαλυτότητα: Επίσης πάρα πολύ καλή 10/10. 2 scoop σε περίπου 300ml. παγωμένο νερό
Αποτελεσματικότητα: Για τον λόγο που την χρησιμοποιώ κάνει πολύ καλή την δουλεία της.

Να επισημάνω ότι η προπόνηση που κάνω είναι 15' πρίν τα βάρη αερόβιο, συνήθως ελλειπτικό, στην συνέχεια περίπου μιάμιση ώρα βάρη και τελειώνοντας 25' με 30' (μέρα παρά μέρα αυτό) ελλειπτικό.
Η διατροφή που ακολουθώ τώρα είναι ελαφρώς υποθερμιδική - συντήρησης, πράγμα το οποιό σημαίνει μείωση σε μεγάλο βαθμό των υδατανθράκων.
Μου δίνει αντοχή κατά την διάρκεια της προπόνησης, δύναμη, δεν μπορώ να πώ ότι χρειάζομαι ιδιαίτερο push στο συγκεκριμένο κομμάτι καθώς δουλεύω στο 70% με 80% περίπου της max. παρόλ' αυτά μπορώ να πώ ότι βγαίνουν αρκετά εύκολα τα set-ακια, πολύ καλό focus και κάτι που μου έκανε ενύπωση, ότι ιδρώνω πάρα πολύ.

Pumps & φλεβικότητα δεν μπορώ να πώ ότι έχω παρατηρήσει ιδιαίτερη διαφορά, αλλά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα κιόλας.

Side effects μέχρι στιγμής δεν έχει κάτσει κάτι. Διαβάζω πολύ συχνά για διάρροιες και άλλα ευχάριστα :P, το μόνο που έχω παρατηρήσει είναι κάποια ρεψίματα κατά την διάρκεια της προπόνησης, και την γέυση της να σκάει από του πουθενά (ζητώ συγνώμη από τις κυρίες του forum για τις αναφορές στα sid effects :P).

Γενικά θεωρώ ότι είναι ενα αρκετά καλό προϊόν....!!!!

Edit (Απορία):
Κάποιος από εσάς που την έχει χρησιμοποιήσει, έχει δεί - παρατηρήσει καθόλου water retention...???? Θεωρώ ότι είναι λογικό να υπάρξει κάποιο "νέρωμα", απλά σε τι βαθμό συμβαίνει αυτό.

Adinamos
03-05-10, 20:18
Κατα ποσο ειναι δυνατον να σε 'πιανει' μετα απο 5'-10' μετα την καταλανωση του?
Η ιδεα μου θα ειναι ετσι?:unsure:

romberto
03-05-10, 22:52
είχα ένα φακελάκι διαφημιστικό και το πήρα σήμερα. Ούτε σαν πλασίμπο, τίποτα ιδιαίτερο, ωραία γεύση όμως.

beefmeup
03-05-10, 22:53
είχα ένα φακελάκι διαφημιστικό και το πήρα σήμερα. Ούτε σαν πλασίμπο, τίποτα ιδιαίτερο, ωραία γεύση όμως.

κ γω φιλε ετσι το χω δοκιμασει 2-3 φορες σαν δειγμα..αλλα τζιφος..0 στο πηλικο.

Svein
04-05-10, 10:54
είχα ένα φακελάκι διαφημιστικό και το πήρα σήμερα. Ούτε σαν πλασίμπο, τίποτα ιδιαίτερο, ωραία γεύση όμως.

Ενα φακελακι ειναι ποσοτητα για κουνελη οχι για ανθρωπο !!!!

Παρε εκει 3-4 να νιοσης :green::green: περα απο την πλακα εμενα δεν μου κανει τπτ το ενα scoop-φακελακι στο 1,5 ανεβαίνω λιγο κιλα στα 2 τα βλεπω ολα :P !

romberto
04-05-10, 12:26
χαχα ναι δε δίνουν το μισό κουτί για δείγμα οι λακαμάδες.

Svein
04-05-10, 14:54
χαχα ναι δε δίνουν το μισό κουτί για δείγμα οι λακαμάδες.

Eμενα 4 φακελακια μου είχανε στείλει :P !

Micha3L_Myers
06-05-10, 13:03
Τελιωσα ενα κουτι super pump πρωτη φορα πηρα νιτρικο με εδωσε ενα καλο boost στην προπονηση μπορω να πω θα κανω λιγο καιρο οff τωρα και μετα θα δοκιμασω το shock therapy η το no explode.;)

Adinamos
13-05-10, 19:20
Τελειωσα κ εγω το σουπερ παμπ, επισης πρωτη φορα σε νιτρικα.
Καλο το τσιτωμα που μου εδινε, φλεβες κτλ ουτε καν...
Στην αρχη την ακουγα πολυ καλα με ενα σκουπ.....αν στο τελος επρεπε να παρω 3 για να με πιασει..... (ειμαι 70κιλα)
Μαλλον δε θα το ξανα πρωτιμησω.

salpas18
13-05-10, 20:20
γεια σας παιδια και εμενα τελιοσε το παμπ στην αρχη καλο μεχρη 4 τελευταίες δοσης επρεπε να παρο 3 σκουπ για να με πιαση αλλα γενικα καλο και φλεβηκοτητα και τσιτες καλες αλλα και εγω δν θα το ξανα παρο θα δοκημασο χ-πλοντε +σοκ θεραπη η μπορι και plasmajet

akishellas
15-05-10, 16:16
Λιγο ψιλοασχετο ,το επαιρνα κ εγω εδινε πρηξιματα πιο εντονα οπως επισης κ πιο πολυ ζωντανια στην προπονηση ,θα ρωτησω κατι ξεκαρφωτο ειδατε καμια μικρη αραιωση στα μαλλια ειδικα ατομα που εχουν προδιαθεση ?
Διαβαζω για αλλα νιτρικα πιο θεωρειτε εντελει εφαμιλο του κ να βοηθα τους μυς να πραγματικα να παραμεινουν κ οταν το σταματησεις,ευχαριστω.

flowin_through
15-05-10, 23:07
Διαβαζω για αλλα νιτρικα πιο θεωρειτε εντελει εφαμιλο του

Εφαμιλλο του ειναι το NanoVapor .



να βοηθα τους μυς να πραγματικα να παραμεινουν κ οταν το σταματησεις,ευχαριστω.

Η σκληρη προπονηση και η πολλη πρωτεΐνη.

gas
15-05-10, 23:24
Εφαμιλλο του ειναι το NanoVapor .



Η σκληρη προπονηση και η πολλη πρωτεΐνη.

ποση πρωτεινη δλδ? πχ ειμαι62 κιλα θα βαλω 62χ2=124γρ πρωτε9ινης

flowin_through
15-05-10, 23:34
Και 180 θα σου ελεγα εγω.
Και κανενα ¨προς τα πανω¨σφαλμα ακομα δεν το θεωρω κακο.

thegravijia
15-05-10, 23:40
ποση πρωτεινη δλδ? πχ ειμαι62 κιλα θα βαλω 62χ2=124γρ πρωτε9ινης
ναι τοσα θα τρως
παραπανω δεν τα αφοιωνεις.δεν εχει νοημα να τρως περισσοτερο.οταν φθασεις σε ενα επιπεδο κανντο επι 2.5

akishellas
16-05-10, 14:36
Οποτε 2.5 με 3 σκουπ που παιρνω εγω στο συνολο της ημερας ειναι λιγα ε(72kg) ,χμμμ οκ ανεβαζουμε δοσολογια :weights: .
Οκ σκληρη προπονηση καλη διατροφη σε συνδιασμο με πρωτεινη για να παραμεινουν .
Κατι αλλο τωρα η ηλικια δηλαδη ανω τα πρωτα αντα δεν ειναι δυσκολο καποιος να χτισει μυς (με νομιμα μεσα) ? Διοτι μετα τα 30 χανουμε σιγα σιγα οσο μεγαλώνουμε μυικο οστο .
Ευχαριστω για τις απαντησεις

flowin_through
16-05-10, 15:07
Ωπα, μισο. Εσυ πιανεις για πρωτεΐνη μονο το συμπληρωμα whey?
Οταν λεμε πρωτεΐνη εννοουμε πρωτεΐνη, ειτε ειναι απο φαΐ ειτε απο συμπληρωμα.

Τωρα για το χτισιμο ανω των 30 δεν ειναι και τοσο τραγικα οσο νομζεις. Βαλε το οριο στα 40 και βλεπουμε...

akishellas
16-05-10, 15:38
Ναι φιλε μου αυτο νομιζα κ μπερδευτηκα αλλα επρεπε να καταλαβω οπως λες πως το σωστο ειναι το συνολο της πρωτεινης απο την διατροφη κ απο τη whey . Αν ειναι τα γυρω στα 40 με νομιμους τροπους τοτε οκ :thumbup: .

Mitsen
03-06-10, 07:51
Θέλω να ρωτήσω μερικά πραματάκια, οποτε σκέφτηκα να τα κάνω paste εδώ νομίζω είναι καλύτερο από το να ανοίξω νέο topic.
Είχα δοκιμάσει το No-Explode από ένα φίλο μου, από την τρίτη φορα και έπειτα δεν έβλεπα καμια διαφορα. Την πρώτη φορα με 1 scoop είχα τρελα κέφια! προφανώς από ψυχολογικής πλευράς. Το τελευταίο καιρό αγόρασα superpump 250 επί μια βδομάδα το πήγα 1 scoop δεν κατάλαβα καμια διαφοά στο gym. Πολλές φορες ξέχναγα ότι είχα πάρει! Από προχτές το πήγα στα 2 σκόουπς αλλα πάλι δεν ida καμια τρελή διαφορα. Μονο στο τέλος που κάνω τρέξιμο έχω λίγο παραπάνω αντοχές. Το παίρνω πάντα μετά από 1 ώρα από το φαγητό και 40 λεπτά πριν το gym.

Επίσης διαπίστωσα κάτι τρελες αϋπνίες τελευταία.:( Έχω μια υποψία μήπως φταίει η καφεΐνη που περιέχει? Αλλα και πάλι το πίνω στις 7 το απόγευμα να διαρκεί τόσο πολύ η επίδραση? Μήπως να αυξήσω την ποσότητα νερού παράλληλα?:unsure:

Τώρα καταλαβαίνω γιατί μερικοί λένε ότι είναι άχρηστο προϊόν. Ποιο πολύ ψυχολογικά με επηρεάζει στην ιδέα και μονο δηλαδή...

salpas18
06-06-10, 20:53
Θέλω να ρωτήσω μερικά πραματάκια, οποτε σκέφτηκα να τα κάνω paste εδώ νομίζω είναι καλύτερο από το να ανοίξω νέο topic.
Είχα δοκιμάσει το No-Explode από ένα φίλο μου, από την τρίτη φορα και έπειτα δεν έβλεπα καμια διαφορα. Την πρώτη φορα με 1 scoop είχα τρελα κέφια! προφανώς από ψυχολογικής πλευράς. Το τελευταίο καιρό αγόρασα superpump 250 επί μια βδομάδα το πήγα 1 scoop δεν κατάλαβα καμια διαφοά στο gym. Πολλές φορες ξέχναγα ότι είχα πάρει! Από προχτές το πήγα στα 2 σκόουπς αλλα πάλι δεν ida καμια τρελή διαφορα. Μονο στο τέλος που κάνω τρέξιμο έχω λίγο παραπάνω αντοχές. Το παίρνω πάντα μετά από 1 ώρα από το φαγητό και 40 λεπτά πριν το gym.

Επίσης διαπίστωσα κάτι τρελες αϋπνίες τελευταία.:( Έχω μια υποψία μήπως φταίει η καφεΐνη που περιέχει? Αλλα και πάλι το πίνω στις 7 το απόγευμα να διαρκεί τόσο πολύ η επίδραση? Μήπως να αυξήσω την ποσότητα νερού παράλληλα?:unsure:

Τώρα καταλαβαίνω γιατί μερικοί λένε ότι είναι άχρηστο προϊόν. Ποιο πολύ ψυχολογικά με επηρεάζει στην ιδέα και μονο δηλαδή...

η δραση του πρεπει να ειναι γυρο στης 6 ωρες

Mitsen
07-06-10, 13:38
η δραση του πρεπει να ειναι γυρο στης 6 ωρες

Αυτό διάβασα και εγώ για το NO-EXPLODE αλλα μου φαίνεται υπερβολικό:unsure:

Svein
07-06-10, 14:46
Κοιτα οταν το επερνα εγω με κραταγε στην τσιτα 4-6 ωρες αναλογα με την δοσολογια...το θεμα ειναι οτι μετα απο πολυ δυνατες προπονησης και ενα καυτο μπανιο μετα και ας ειχε περασι μονο κανα 2 ωρο κοιμομουν σαν πουλακη !

salpas18
07-06-10, 18:15
egw pairnw 3 scoop, no'xplode kai de kanei kai tipota trelo. kai to superpump pou epairna, liga pramata. vevaia tote to epairna 1 fora stis 15 imeres, gia auto. lete na to ksanadokimasw twra pou teleiwnei to xplode? i na paw se kati pio dunato?

enas filos pou to pairnei, leei oti den exei kreatini. isxuei?

genika, se periodo grammwsis. einai kala ta nitrika? isws to idaniko tha itan 1 scoop nitriko (analoga to nitriko, px sto noz iv, tha evazes miso) + kaffeini h' lipodialuti?

ola auta ta rwtaw, giati aurio tha kanw paragelia kai de kserw ti na parw.

kala λογια λενε για το black powder sorry αν το εγραψα λα8ος και για το shock therapy

sTeLaKoS
07-06-10, 18:23
egw pairnw 3 scoop, no'xplode kai de kanei kai tipota trelo. kai to superpump pou epairna, liga pramata. vevaia tote to epairna 1 fora stis 15 imeres, gia auto. lete na to ksanadokimasw twra pou teleiwnei to xplode? i na paw se kati pio dunato?

enas filos pou to pairnei, leei oti den exei kreatini. isxuei?

genika, se periodo grammwsis. einai kala ta nitrika? isws to idaniko tha itan 1 scoop nitriko (analoga to nitriko, px sto noz iv, tha evazes miso) + kaffeini h' lipodialuti?

ola auta ta rwtaw, giati aurio tha kanw paragelia kai de kserw ti na parw.

deluxe (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=2324) κάνε μου τη χάρη και γράφε μόνο με ελληνικά. Κατανοούμε το οτι δεν έχεις υπολογιστή αυτές τις μέρες αλλά έχεις γεμίσει τον τόπο με greeklish. Δε μπορεί να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση, Μηνύματα σε greeklish θα διαγράφονται.

TEFAAtzis
07-06-10, 20:58
ναι τοσα θα τρως
παραπανω δεν τα αφοιωνεις.δεν εχει νοημα να τρως περισσοτερο.οταν φθασεις σε ενα επιπεδο κανντο επι 2.5

παλι δεν θα εχει νοημα.Μεχρι 2 μπορει να αφομοιωσει ο οργανισμος εκτος αν παρεις αλλες ουσιες μετα!!!

flowin_through
07-06-10, 23:39
παλι δεν θα εχει νοημα.Μεχρι 2 μπορει να αφομοιωσει ο οργανισμος εκτος αν παρεις αλλες ουσιες μετα!!!

Τωρα δε μ`αρεσουν τα off, αλλα ρε παιδια πως ειστε τοσο σιγουροι με τα νουμερα? Δεν ειναι ολοι ιδιοι.
Και αν θελετε να κανετε σωστη δουλεια και να ξερετε πηγαινετε μετρηστε ουρία και θα ξερετε αν αυτα που παιρνετε αφομοιωνονται ή αν θελετε κιαλλα.

thegravijia
07-06-10, 23:48
Τωρα δε μ`αρεσουν τα off, αλλα ρε παιδια πως ειστε τοσο σιγουροι με τα νουμερα? Δεν ειναι ολοι ιδιοι.
Και αν θελετε να κανετε σωστη δουλεια και να ξερετε πηγαινετε μετρηστε ουρία και θα ξερετε αν αυτα που παιρνετε αφομοιωνονται ή αν θελετε κιαλλα.
+1000

οταν λεω σε καποιον παρε το βαρος σου επι 2 μειον το λιπος αυτο ισχυει για αρχαριυς που δεν ξερουν να κανουν προπονηση

παει αναλογως τη μυικη μαζα και το επιπεδο του καθενος.

beefmeup
08-06-10, 13:00
η δραση του πρεπει να ειναι γυρο στης 6 ωρες


Αυτό διάβασα και εγώ για το NO-EXPLODE αλλα μου φαίνεται υπερβολικό:unsure:


Κοιτα οταν το επερνα εγω με κραταγε στην τσιτα 4-6 ωρες αναλογα με την δοσολογια...το θεμα ειναι οτι μετα απο πολυ δυνατες προπονησης και ενα καυτο μπανιο μετα και ας ειχε περασι μονο κανα 2 ωρο κοιμομουν σαν πουλακη !

τα δυο πρωτα δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα.αν παρεις αναλυτικα τα συστατικα του καθε προιοντος κ δεις τι κανει το καθενα,καταλαβαινεις γιατι.

το τριτο μπορει να εχει,μονο αν σε πιανει η καφεινη πολυ.

TNT
09-06-10, 15:40
Παιδιά ποσο το αγοράζετε εσείς το νιτρικό αυτό, γτ έκανα μια έρευνα αγοράς εδω και διαπίστωσα οτι η τιμή του κυμαίνεται αρκετά..

Svein
09-06-10, 15:52
τα δυο πρωτα δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα.αν παρεις αναλυτικα τα συστατικα του καθε προιοντος κ δεις τι κανει το καθενα,καταλαβαινεις γιατι.

το τριτο μπορει να εχει,μονο αν σε πιανει η καφεινη πολυ.

Μπορω να πω πως με πιανει το θεμα ειναι οτι εκανα πολυ δυνατες προπονησεις....!

beefmeup
09-06-10, 16:40
Παιδιά ποσο το αγοράζετε εσείς το νιτρικό αυτό, γτ έκανα μια έρευνα αγοράς εδω και διαπίστωσα οτι η τιμή του κυμαίνεται αρκετά..

αρκετα,σαν να λεμε??

Mitsen
09-06-10, 21:04
Παιδιά ποσο το αγοράζετε εσείς το νιτρικό αυτό, γτ έκανα μια έρευνα αγοράς εδω και διαπίστωσα οτι η τιμή του κυμαίνεται αρκετά..


Εγώ το πήρα 36 λίρες από Aamazon με μεταφορικά δηλαδή 43 ευρώ

deluxe
09-06-10, 21:18
Παντως οι τιμες απο Αγγλια σε σχεση με ελλαδα δεν ειναι και τοσο φθηνες. Η λιρα ειναι πολυ ισχυρη. Ειναι και τα μεταφορικα αρκετα. Μολις εκανα παραγγελια 160 ευρω + 25 ευρω μεταφορικα!!

salpas18
09-06-10, 21:20
Παντως οι τιμες απο Αγγλια σε σχεση με ελλαδα δεν ειναι και τοσο φθηνες. Η λιρα ειναι πολυ ισχυρη. Ειναι και τα μεταφορικα αρκετα. Μολις εκανα παραγγελια 160 ευρω + 25 ευρω μεταφορικα!!

εγω αγοραζω απο γερμανια πολυ φθηνα οπιος θελει ας μου στειλει πμ

Mitsen
09-06-10, 21:51
εγω αγοραζω απο γερμανια πολυ φθηνα οπιος θελει ας μου στειλει πμ

Ενδιαφέρομαι! Μόλις επιστρέψω από gym θα τα πούμε! ;)

Mitsen
09-06-10, 21:52
εγω αγοραζω απο γερμανια πολυ φθηνα οπιος θελει ας μου στειλει πμ

Τι παράγγειλες αν επιτρέπεται και σουρθε 160? Καλά η αποστολή σε Ελλάδα είναι ποιο ακριβά τα μεταφορικά

Polyneikos
09-06-10, 22:22
Παιδια,δεν επιτρεπονται οι τιμες στο φορουμ γιατι όταν διαβαζονται μεταχρονολογημενα μπερδευουν τους αναγνωστες,πόσο μαλιστα από ξενα sites.Μπορεί να γινομαστε κουραστικοι αλλα υπαρχουν καποιοι κανονες που πρεπει να τηρουνται απ΄όλους,that's the game.

Mitsen
09-06-10, 23:50
Παιδια,δεν επιτρεπονται οι τιμες στο φορουμ γιατι όταν διαβαζονται μεταχρονολογημενα μπερδευουν τους αναγνωστες,πόσο μαλιστα από ξενα sites.Μπορεί να γινομαστε κουραστικοι αλλα υπαρχουν καποιοι κανονες που πρεπει να τηρουνται απ΄όλους,that's the game.

Μα αναγράφονται οι ημερομηνίες του κάθε post!
anyway! Όπως και νάχει δεν θα επαναληφθεί:toast:

CrzY
30-06-10, 02:57
οποιος εχει δοκιμασει το no-xplode και αυτο του gasrari ποιο θεωρει οτι ειναι το καλυτερο????

Κατα τη γνωμη τ ΝΟ ειναι πολυ καλυτερο και εχει ψιφιστει και σαν καλυτερο προ-προπονιτικο καποιες χρονιες) αν και πρωτιμο την gaspari σαν εταιρια αλλα καλυτερα να τα δοκιμασεις και τ 2 να δεις πως δουλευουν πανω σου. Πολλοι παντως προτιμουν αυτο..

deluxe
08-07-10, 15:39
Γιατι πολλοι συνδιαζουν superpump με plasmajet;

dhmhtrhs
08-07-10, 16:07
για 2 λογους:1)για να εχουν ολη την ημερα πρηξιματα και 2)γιατι εχουν λεφτα για πεταμα..γνωμη μου ετσι..

beefmeup
08-07-10, 16:08
για 2 λογους:1)για να εχουν ολη την ημερα πρηξιματα και 2)γιατι εχουν λεφτα για πεταμα..γνωμη μου ετσι..

το 2ο περισοτερο..

dhmhtrhs
08-07-10, 16:09
το 2ο περισοτερο..

ναι απλως το 1ο ειναι για να δικαιολουν το 2ο...;)

deluxe
08-07-10, 16:21
Τις ημερες που παιρνεις plasmajet, 1 scoop superpump
Την επομενη 3 scoop superpump μονο

Καπως ετσι κανουν το κυκλο.

Μιλαμε για προπονηση 5+ ημερων.

beefmeup
08-07-10, 16:22
Τις ημερες που παιρνεις plasmajet, 1 scoop superpump
Την επομενη 3 scoop superpump μονο

Καπως ετσι κανουν το κυκλο.

Μιλαμε για προπονηση 5+ ημερων.

μονο ε?

κ που αποσκοπει ο κυκλος αυτος??σου δινει σε δυναμη,αντοχη κλπ?

dhmhtrhs
08-07-10, 16:28
Τις ημερες που παιρνεις plasmajet, 1 scoop superpump
Την επομενη 3 scoop superpump μονο

Καπως ετσι κανουν το κυκλο.

Μιλαμε για προπονηση 5+ ημερων.

ρε φιλε τι ειναι αυτα που λες??θα με τρελανεις τελειως???:turtle: 3 scoop???μιλας για ανθρωπους κιλων coleman????:turtle:

deluxe
08-07-10, 16:29
Οχι εμενα, τι διαβαζω στο bb.com.

Απο τη αλλη, δε ξερω αν το Plasmajet ταιριαζει σε προπονηση 5+ ημερων. Εσυ θα μου πεις, που ξερεις περισσοτερα. Αν λεει μεγιστη δοσολογια 4 φορες την εβδομαδα και κανεις 6-7 φορες προπονηση, τι γινεται;

Εγω μονο 3 scoop επαιρνα, μη πω 3.5.

dhmhtrhs
08-07-10, 16:33
Οχι εμενα, τι διαβαζω στο bb.com.

Απο τη αλλη, δε ξερω αν το Plasmajet ταιριαζει σε προπονηση 5+ ημερων. Εσυ θα μου πεις, που ξερεις περισσοτερα. Αν λεει μεγιστη δοσολογια 4 φορες την εβδομαδα και κανεις 6-7 φορες προπονηση, τι γινεται;

Εγω μονο 3 scoop επαιρνα, μη πω 3.5.

4 φορες την εβδομαδα ειναι μια χαρα...η εταιρεια προτεινει οχι περισσοτερο..παρ ολα αυτα απο υπερδοσολογια μπορεις να μην παθεις και τιποτα μπορει ομως και να εχεις μεγαλη αγγειοδιαστολη και να τραυματιστουν καποια αγγεια,να μην μπορεις να αναπνευσεις,ταχυπαλμιες κτλ κτλ....

αμα κανεις 6-7 προπονηση πολυ απλα θα το χρησιμοποιησεις μονο τις 4..μην ξεχνας οτι εχει μονο 10 δοσεις οποτε δεν ειναι και για χορταση...

εσυ επαιρνες 3 scoop??δεν παμε καλα...αμα ειναι να παιρνεις 3 scoop για να σε πιανει σημαινει οτι δεν σου δουλευει και να αλλαξεις νιτρικο...

deluxe
08-07-10, 16:48
Δουλευε, σηκωνα και περισσοτερα κιλα και πρηξιματα. Απλα επαιρνα 3 scoop. Τωρα τσιτα δε μου εδινε, γιατι απο καφεϊνη δε νιωθω και πολυ. Μαρεσει που ειπα οτι θα την κοψω για 1,5 μηνα, αλλα τωρα με cytolean και mito δε το βλεπω.. Μια ζωη καφεϊνη..

sTeLaKoS
10-07-10, 14:54
Οχι εμενα, τι διαβαζω στο bb.com.

Απο τη αλλη, δε ξερω αν το Plasmajet ταιριαζει σε προπονηση 5+ ημερων. Εσυ θα μου πεις, που ξερεις περισσοτερα. Αν λεει μεγιστη δοσολογια 4 φορες την εβδομαδα και κανεις 6-7 φορες προπονηση, τι γινεται;

Εγω μονο 3 scoop επαιρνα, μη πω 3.5.


Deluxe δε θα γίνουμε Αμερικανάκια. Για κάτι τέτοιους λόγους τους κοροϊδεύουμε, μη κάνουμε τα ίδια. :toast:

hunteranimator
25-07-10, 22:00
εχει μεσα και turkesterone,choline bitartate,dihydroyiecdysone και κατι αλλα.Ξερει κανεις τιποτα για αυτα?εχει ξανασυζητηθει εδω? ψαχνω στο google αλλα δεν βρηκα και κατι το διαφωτιστηκο.δεν τα εχω δει και σε πολλες φορμουλες.

beefmeup
25-07-10, 22:45
εχει μεσα και turkesterone,choline bitartate,dihydroyiecdysone και κατι αλλα.Ξερει κανεις τιποτα για αυτα?εχει ξανασυζητηθει εδω? ψαχνω στο google αλλα δεν βρηκα και κατι το διαφωτιστηκο.δεν τα εχω δει και σε πολλες φορμουλες.

αυτα ειναι το ιδιο πραμα.φυτικο τεστ μπουστερ αλλα στις δοσεις που το χει δεν νομιζω οτι κανει τπτ.απλα για να γεμιζουμε τα πανελ με τα συστατικα.

το μεσαιο,ειναι μια μορφη υδατοδιαλυτης βιταμινης Β,κ βοηθαει στην λυπολυση,κ καλα,αλλα κ στην σωστη λειτουργεια του συκωτιου,κ χοληστερινης.
η μορφη που εχει το παμπ(bitartate),την κανει πιο βιοδιαθεσιμη κ αποροφησιμη απτον οργανισμο.

Marios1991
05-08-10, 14:41
Παιδιά μολις αγόρασα απο το ebay το superpump tα 800gr γύρω στα 40Eυρω. Δεν ξέρω αν είναι λογική τιμη , αλλα θα ήθελα να ρωτησω το εξης :

Στο warning λέει οτι αν έχεις άσθμα δεν πρέπει να το πάρεις, εγώ έχω άσθμα αλλά οταν κάνω τα inhealers μου είμαι μια χαρά.

Θα με πειραξει λετε? Κάποιος που έχει ασθμα και το δοκιμασε να μας πει τη γνώμη του ??

ευχαριστώ..

giorgospet
05-08-10, 17:13
Παιδιά μολις αγόρασα απο το ebay το superpump tα 800gr γύρω στα 40Eυρω. Δεν ξέρω αν είναι λογική τιμη , αλλα θα ήθελα να ρωτησω το εξης :

Στο warning λέει οτι αν έχεις άσθμα δεν πρέπει να το πάρεις, εγώ έχω άσθμα αλλά οταν κάνω τα inhealers μου είμαι μια χαρά.

Θα με πειραξει λετε? Κάποιος που έχει ασθμα και το δοκιμασε να μας πει τη γνώμη του ??

ευχαριστώ..

Εφόσον λέει ετσι εννοείτε ότι δεν θα το παρεις,τι περιμένεις να σου πούμε.

Marios1991
05-08-10, 17:36
φίλε το πήρα τώρα σε κάποιο γνωστό μου που είναι γιατρός μου είπε φυσικά ειναι τα πράγματα που έχει και δεν νομίζω να μου προκαλέσει κάτι.. το ελπιζω :S

Θα περιμένω για γνώμες απο χρήστες με άσθμα για να το επιβεβαιώσω :P

metz
06-08-10, 13:16
φίλε το πήρα τώρα σε κάποιο γνωστό μου που είναι γιατρός μου είπε φυσικά ειναι τα πράγματα που έχει και δεν νομίζω να μου προκαλέσει κάτι.. το ελπιζω :S

Θα περιμένω για γνώμες απο χρήστες με άσθμα για να το επιβεβαιώσω :P

Ρώτα καλύτερα κάποιον γιατρό, ίσως κάποιο πνευμονολόγο.

Σε τέτοια εξειδικευμένα ζητήματα μην το παίζεις κωρόνα-γράμματα...

gefil
11-08-10, 14:38
Καλησπέρα παιδιά...

Επειδή θα αρχίσω σήμερα το Super Pump 250 σε συνδυασμό με το Size On, έχω μία ερώτηση.

Απ'οτι έχω διαβάσει στο forum (αλλά και στις συσκευασίες), η πιό ενδεδειγμένη χρήση είναι να λαμβάνεται το Super-Pump περίπου 40' πριν την προπόνηση και το Size-On κατά την διάρκεια της προπόνησης ή αμέσως μετά. Σωστά?

Τις ημέρες που δεν προπονούμαι, τι κάνω?

Η λογική λέει ότι τις ημέρες ξεκούρασης, δεν χρειάζομαι το Super-Pump μιας και είναι απλά ενεργειακό για πριν την προπόνηση. Το size-on? Να παίρνω μισή δόση το πρωί ή καθόλου?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

TEFAAtzis
11-08-10, 14:50
μην το παιρνεις καθολου φιλε.Αν εχεις σκετη μονουδρικη παρε ενα κουταλακι το πρωι πριν φας αλλιως αστο μονο για τις μερες προπονησεις

Devil Randime
11-08-10, 14:54
μην το παιρνεις καθολου φιλε.Αν εχεις σκετη μονουδρικη παρε ενα κουταλακι το πρωι πριν φας αλλιως αστο μονο για τις μερες προπονησεις

Συμφωνώ με τον TEFAA... Εχει νοημα να χρησιμοποιείς το PUMP 250 καθαρα πριν τη προπόνησή σου. Μολις μου τελειώσει το MYOSHOCK (Muscletech) το PUMP 250 θα παω να παρω για χρηση καθαρά και μόνο πριν τις προπονήσεις...

metz
12-08-10, 14:16
Κι εγώ μόνο πριν την προπόνηση το χρησιμοποιώ και τις υπόλοιπες μέρες 5γρ κρεατίνης. Δεν έχει νόημα να το πέρνεις κάθε μέρα. Έτσι δεν το συνιθίζει και ο οργανισμός :thumbup:

deluxe
13-08-10, 00:35
Καλα αμα το παιρνεις καθε ημερα, τοτε κραταει το πολυ 10 ημερες!! 30 δοσεις λεει, αλλα με 1 scoop. Με 3 scoop παμε αμεσως στις 10 δοσεις! Πολυ ακριβο, ειδικα αν το παρεις απο Ελλαδα.

PARAFOUSKOMENO AIDONI
15-08-10, 22:57
paidia anamfivola prokeitai gia mia ek twn kaliterwn formulwn nitrikwn sthn agora..h erotisi mou exei na kanei ena iparxoune formules nitrikwn kaliteres apo to super pump250?(formules to tonizw oxi nitrika auta katheauta logw xari nox3,plasmajet,nanox9)

*** Γραφουμε με ελληνικους χαρακτηρες.Mods Team***