PDA

Επιστροφή στο Forum : Γραμοση/όγκος



Makka
07-02-16, 18:42
Γεια σας ειμαι νεος στο forum εδω και θα ηθελα την γνωμη σας, αρχικα να σας πω οτι ειμαι 1.83 90κιλα και ειμαι 18 χρονον! Αρχικα θα ηθελα να σας πω οτι ξεκινησα γυμναστήριο πριν 2μηνες, θελω να μου πειτε αν ειναι καλυτερα να κανω γραμμοση ή ογκο, σχετικα με το φαγητο δεν τρωω κατι ιδιαίτερο (οτι εχει η κουζινα με λιγα λογια )
Υ.Γ πριν απο την προπόνηση τι θα ηταν καλο να τρωω;
Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!!

beefmeup
07-02-16, 18:44
καλως ηρθες..:welcome:
αν θες μην ξαναρωτησεις καπου αλλου το ιδιο πραγμα, 2 φορες ειναι ηδη αρκετες.
περιμενεις να παρεις απαντησεις.

Makka
08-02-16, 18:45
καλως ηρθες..:welcome:
αν θες μην ξαναρωτησεις καπου αλλου το ιδιο πραγμα, 2 φορες ειναι ηδη αρκετες.
περιμενεις να παρεις απαντησεις.
Αν γινεται θα εκτιμούσα να με βοηθήσεις γιατι ακομα δεν εχω παρει καποια βοηθεια
Ευχαριστω

Feth
08-02-16, 18:49
Βαλε καμια φωτογραφια, τι σωματικο λίπος έχεις?

beefmeup
08-02-16, 18:50
ευχαριστως να βοηθησω, αλλα αν δεν ρωτησεις κατι συγκεκριμενο δεν μπορω..
αυτο που ρωτας ειναι πολυ γενικο κ αοριστο..
φανταζομαι οτι θα εχεις λιπακι πανω σου κ οχι τοσο μεγαλη μυικοτητα, οποτε στην θεση σου μεχρι να χασω λιγο κ να φανει μια μυικοτητα που θα εφτιαχνα απο την γυμναστικη θα εκανα γραμμωση.

Makka
08-02-16, 19:01
Βαλε καμια φωτογραφια, τι σωματικο λίπος έχεις?

25%

Makka
08-02-16, 19:02
ευχαριστως να βοηθησω, αλλα αν δεν ρωτησεις κατι συγκεκριμενο δεν μπορω..
αυτο που ρωτας ειναι πολυ γενικο κ αοριστο..
φανταζομαι οτι θα εχεις λιπακι πανω σου κ οχι τοσο μεγαλη μυικοτητα, οποτε στην θεση σου μεχρι να χασω λιγο κ να φανει μια μυικοτητα που θα εφτιαχνα απο την γυμναστικη θα εκανα γραμμωση.

Το οτι δεν ακολουθω καποια διατροφη δεν ειναι σχετικα κακο για γραμμωση;

beefmeup
08-02-16, 19:04
γενικα φανταζομαι οτι ειναι..
ριξε μια ματια στα παρακατω

Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο... (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5923-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF%87%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF)
Προγραμμα Υπολογισμου BMR και θερμιδων (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?4298-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1-%CE%A5%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%85-BMR-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CF%89%CE%BD)
Θερμιδομετρητής (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1240-%CE%98%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82)
Συχνές συζητήσεις Διατροφής (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?21980-%CE%A3%CF%85%CF%87%CE%BD%CE%AD%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%B6%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE%CF%82)

houyasnoopy
08-02-16, 21:04
25%

25% λιπος ειναι πολυ, αρα ειναι λαθος να προχωρησεις υπερθερμιδικα. Ακολουθα υποθερμιδικη διατροφη δηλαδη χασιμο λιπους. Αλλα πρεπει να βαλεις και φωτο αλλιως ετσι στα τυφλα δεν γινεται δουλεια. Επισης το ''τρωω οτι εχει το σπιτι'' δεν λεει τιποτα, δηλαδη δεν θα πετυχεις τον στοχο σου αν δεν κανεις θυσιες. Πρεπει να αλλαξεις τις διατροφικες συνηθειες, να κοψεις γλυκα, αναψυκτικα, αλλαντικα, τηγανιτα κλπ..να βαλεις καθαρες ποιοτικες τροφες δηλαδη βρωμη με ασπραδια για πρωινο π.χ., ασπραδια, τονο, λαχανικα κλπ..φτιαξε ενα πλανο ψαχνοντας πρωτα το φορουμ και ποσταρε το σε δικο σου θρεντ για διορθωσεις. Επισης με 2 μηνες γυμναστηριο δεν υπαρχει ογκος/γραμμωση..δεν εχεις μυς για να γραμμωσεις ουτε εχεις το υποβαθρο γενικα για εννοιες ογκος και γραμμωση, παρα να φτιαξεις ενα πλανο και να αρχισεις να μπαινεις σε ενα ρυθμο διατροφικα δουευοντας οσπου αργοτερα στο δουλεμενο σωμα θα μπορεις να πεις οτι προχωρας σε ογκο η γραμμωση. 2 μηνες δεν ειναι τιποτα.

houyasnoopy
08-02-16, 21:06
Γεια σας ειμαι νεος στο forum εδω και θα ηθελα την γνωμη σας, αρχικα να σας πω οτι ειμαι 1.83 90κιλα και ειμαι 18 χρονον! Αρχικα θα ηθελα να σας πω οτι ξεκινησα γυμναστήριο πριν 2μηνες, θελω να μου πειτε αν ειναι καλυτερα να κανω γραμμοση ή ογκο, σχετικα με το φαγητο δεν τρωω κατι ιδιαίτερο (οτι εχει η κουζινα με λιγα λογια )
Υ.Γ πριν απο την προπόνηση τι θα ηταν καλο να τρωω;
Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας!!

Xωρις δομημενη διατροφη θα κανεις μια τρυπα στο νερο.