PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν τραβαει αλλο



makoukoulas
09-02-16, 23:10
Γεια σας παιδια.... μπορει να μην καταλαβαται πολλα απο τον τιτλο αλλα νμζω οτι δεν μπορω να ανεβω αλλο σε δυναμη εδω και 2 μηνες,,, σασ παραθετω καποια στοιχεια: ειμαι 21 χρονων 82 κιλα και κανω 2 χρονια βαρη οι επιδοσεις μ ειναι:
Παγκος οριζοντιος 100 χ3
Αρσεις Θανατου(δεν κανω συχνα) 100 χ6
Επικληνη μπαρα στηθος 80χ7
Τροχαλια πλατης 65χ 6
Πιεσεις ομων με αλτηρες 25χ 10
σε αυτα ειμαι εδω και 2 μηνες σχεδον και νιωθω σαν να εχω κουραστει να μην παει αλλο... βεβαια αρχισα εδω και λιγο καιρο να μειωνω την ληψη θερμιδων γιατι μπαινω σε γραμμωση μιας και τ λιπος εχει αγγιξει το 20%(εχω τοπικ με φωτο)

Τ μπορω να κανω? σκεφτομουν κανα προγραμμα δυναμης αλλα λογω του οτι δεν τρωω πια τοσο πολυ δεν ξερω κατα ποσο θα βγει.
περιμενω απαντησεις

Όπου_υπάρχει_θέληση_
09-02-16, 23:21
Φίλε μου...πρέπει να σαι συγκεκριμένος με τους στόχους σου...

Δεν γίνεται να χεις 12 φετα, να σαι σε υποθερμιδική διατροφή και να κάνεις 150 kg πιέσεις :P

Εγώ το μόνο που μπορώ σου προτείνω είναι να παίξεις ισοθερμιδικά...Και να παίξεις δύναμη

Αν θες να ανέβεις σε δύναμη αλλά ελέγχεις και το πόσο λίπος θα έχεις είναι ο μόνος τρόπος...

googlare και body recomposition να δεις κάποια πράγματα :welcome:

makoukoulas
09-02-16, 23:32
ευαχριστω φιλε για την απαντηση απλα αν παιξω με 2300 θερμιδες δεν ξερω κατα πσο θα βγαινει το προγραμμα φιλε γιατι αν ειμαι σωστος τα προγραμμα δυναμης περιεχουν τις 3 βασικες ασκησεις πιεσεις,αρσεις,σκουατσ οποτε δεν ξερω αν θα βγαινει η προπονηση + τις δευτεροντες ασκησεις ανα μυικη ομαδα... δεν ξερω αν με καταλαβαινεις

Όπου_υπάρχει_θέληση_
09-02-16, 23:38
Τα προγράμματα δύναμης είναι σχεδιασμένα για να βγαίνουν χωρίς οι αθλούμενοι να βάζουν περιτό λίπος γτ πολύ απλά δεν τους βοηθάει...

Το αν θα βγαίνει θα το δεις μόνο όταν το κάνεις...

Εμένα μου αφησε καλές εντυπώσεις ο Candito

Ακολούθησε ή το Linear ή το 6 week program...

Αν θες την γνώμη το 2ο γτ περιλαμβάνει πιο πολλές συμπληρωματικές αφού θες...

Υπάρχει δωρεάν στο site του με έτοιμο excel που σου βγάζει σετς και επαναλήψεις

makoukoulas
09-02-16, 23:51
πολυ καλο φιλε να σε καλα

Όπου_υπάρχει_θέληση_
09-02-16, 23:53
Τπτ φίλε...είσαι στην καλύτερη φάση να το ξεκινήσεις...ελπίζω να μείνεις ευχαριστημένος και να μην με βρίζεις:green:

Χρήστος Τριανταφύλλου
10-02-16, 00:28
Aς ξεκινησουμε πρωτα με το προβλημα που λες οτι εδω κ 2 μηνες δεν ανεβαινεις σε δυναμη. Δεν ειναι κατι το αφυσικο αυτο κ μην το βλεπεις σαν προβλημα. Κανεις 2 χρονια βαρη λες κ σιγουρα η δυναμη σου θα εχει αυξηθει ικανοποιητικα απ οτι βλεπω σε βασικες ασκησεις που εχεις βαλει:thumbup: (επιδοσεις σε τροχαλιωδη μην αναφερεις ,δεν εχει νοημα;)) ,για φαντασου να εχεις συνεχη αυξηση μηνα με τον μηνα ακαταπαυστα ,που θα εφτανες τελικα!:P
Σιγουρα ομως μπορει να υπαρχει καποιος κορεσμος κ να χρειαζεται καποια αλλαγη στο προγραμμα σου.
Απ οτι βλεπω πρωτος στοχος σου ειναι η δυναμη κ μετα οτι συνεπαγεται σε μυικα ωφελη απο αυτην.
Οπως σου ειπε κ ο ''Θελησης'' δεν μπορεις να τα κανεις ολα ,βγαλε ενα προγραμμα διαφορετικο απο το υπαρχον εαν νομιζεις οτι εχεις κολησει ,το ιδιο κ την διατροφη σου αναλογα με την περιοδο κ με αυτο που θελεις.
Εξετασε κ την περιπτωση μηπως πραγματικα εχεις κουραστει κ χρειαζεται ενα off καμια εβδομαδα για να επανελθεις δριμυτερος:weights:;)
*Τωρα ειδα οτι εχεις τοπικ με φωτο κ θα τις δω.

billy89
10-02-16, 00:36
για φαντασου να εχεις συνεχη αυξηση μηνα με τον μηνα ακαταπαυστα ,που θα εφτανες τελικα!:P

Ο αρχάριος μπορεί να έχει αύξηση με την ημέρα, και ο μέσος με την εβδομάδα.

Τι είδους πρόγραμμα κάνεις τώρα?

Σκουώτ πόσο έχεις?

Πιθανόν να σε βοηθήσει πιο αρχάριο πρόγραμμα από του Candito.

makoukoulas
10-02-16, 13:38
ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις... απο δευτερα κιολας θα αρχησω ημερολογιο προπονησης με τ 6 weeks για να δω και τ αποτελεσματα!!