PDA

Επιστροφή στο Forum : Best Creatine (BPI Sports)



Chrisis
19-02-16, 19:40
102839

102840

Τι γνώμη έχουμε για το συγκεκριμένο ? Καινούριο είναι, δεν υπάρχει στο forum. Μου φενεται παρόμοιο με την κρεατίνη της MusclePharm, ψάχνομε για blend βασικά επειδή η monohydrate δεν μου δίνει κάτι. Σε σύγκριση με της MusclePharm αυτo έχει 4g creatine + betaine.

ερώτηση: τα 500mg betaine + 50mg himalyan crystal salt (τι είναι?) είναι έξτρα ή συμπεριλαμβάνονται στα 4g του blend ?

ευθυμης
20-02-16, 09:59
εχει μεσα αλατι ιμαλαιων για περισοτερη κατακρατηση και βεταινη γιατι καποιες μελετες εχουν δειξει οτι μαζι με την κρεατινη ανεβαινει η δυναμη παραπανω κλαιν μαιν δηλαδη . εμενα μου φαινεται οτι τα πεταξαν ολα μαζι και οτι γινει! γιατι η μονο δεν σε πιανει?

Chrisis
20-02-16, 12:17
εχει μεσα αλατι ιμαλαιων για περισοτερη κατακρατηση και βεταινη γιατι καποιες μελετες εχουν δειξει οτι μαζι με την κρεατινη ανεβαινει η δυναμη παραπανω κλαιν μαιν δηλαδη . εμενα μου φαινεται οτι τα πεταξαν ολα μαζι και οτι γινει! γιατι η μονο δεν σε πιανει?

καπου διαβασα τωρα πως ειναι στα 4g, δηλαδη εχουμε 3,45g συνολικη κρεατινη στο εν λογω συμπληρωμα. Δεν ξερω τι γινεται με την μονο αν κανω κατι λαθος, δοκιμασα αρκετες μαρκες και τελευταια της reflex που ειναι αριστη ποιοτητα, αλλα τιποτε, ουτε δυναμη ουτε και κατακρατηση υγρων που λενε πολλοι !! Υδατανθρακες ειμαι παντα ψηλα οταν την παιρνω, ποσοτητα νερου πινω αρκετη, 1.5L στο γυμναστηριο + 2-2.5L την υπολοιπη μερα. Δεν ξερω τι παιζει μαζι μου :angry:

beefmeup
20-02-16, 12:22
λιγοτερο απο αυτο που διαβασες εχει..
αν σκεφτεις οτι το μισο γρ του μπλεντ ειναι η betain, υπολογισε στα υπολοιπα 3,5γρ τις ενωσεις των αλλων μορφων κρεατινης που εχει..
καπου 3γρ θα ελεγα οτι δινει, μπορει κ ελαφρως λιγοτερο..
πολυ πιθανο αν δεν βλεπεις αποτελεσματα απο την κρεατινη να εισαι non respondent..συμβαινουν κ αυτα..
απο την αλλη οι περισοτεροι παρεξηγουν τα αποτελεσματα που θα περιμεναν απο την κρεατινη..οποτε..

Chrisis
20-02-16, 12:41
λιγοτερο απο αυτο που διαβασες εχει..
αν σκεφτεις οτι το μισο γρ του μπλεντ ειναι η betain, υπολογισε στα υπολοιπα 3,5γρ τις ενωσεις των αλλων μορφων κρεατινης που εχει..
καπου 3γρ θα ελεγα οτι δινει, μπορει κ ελαφρως λιγοτερο..
πολυ πιθανο αν δεν βλεπεις αποτελεσματα απο την κρεατινη να εισαι non respondent..συμβαινουν κ αυτα..
απο την αλλη οι περισοτεροι παρεξηγουν τα αποτελεσματα που θα περιμεναν απο την κρεατινη..οποτε..

αρα μακρια απο αυτο το συμπληρωμα. Ισως να δοκιμασω της musclepharm τοτε, ειδα καλα σχολια απο τα παιδια στο forum. Να περιμενω αλλα αποτελεσματα απο την κρεατινη οχι, απλα δεν μου εδωσε αυτη τη "δυναμη για μια ακομα επαναληψη" να το πω ετσι. Εαν ειμαι non respondent ειναι γενικα σε ολες ή στη monohydrate μονο ?

COBRA_STYLE
20-02-16, 23:11
Υπαρχει κοσμος που δεν ανταποκρινεται στην monohydrate και βλεπει αποτελεσματα με blend.Τσιμπα της musclepharm,ειναι πολυ καλη κατα τη γνωμη μου...εχω παρει πολλα κουτια και τωρα παλι ειμαι στο 3ο συνεχομενο κουτι κ θα το παω επ'αοριστον.

Επισης οι μελετες λενε οτι οσο περισσοτερη η διαρκεια χρησης τοσο καλυτερα κ τα αποτελεσματα μακροπροθεσμα...αν κρινεις απο τον τροπο δρασης σε satellite cells,igf-1 κτλ κτλ.

ευθυμης
21-02-16, 01:07
Υπαρχει κοσμος που δεν ανταποκρινεται στην monohydrate και βλεπει αποτελεσματα με blend.Τσιμπα της musclepharm,ειναι πολυ καλη κατα τη γνωμη μου...εχω παρει πολλα κουτια και τωρα παλι ειμαι στο 3ο συνεχομενο κουτι κ θα το παω επ'αοριστον.

Επισης οι μελετες λενε οτι οσο περισσοτερη η διαρκεια χρησης τοσο καλυτερα κ τα αποτελεσματα μακροπροθεσμα...αν κρινεις απο τον τροπο δρασης σε satellite cells,igf-1 κτλ κτλ.

Πόσο καιρό εννοείς μακροπροθεσμα ? Να ξέρεις ότι τι γνώμη σου τι παίρνω σοβαρά γιατί είσαι απ αυτούς που το κατέχουν ! Δε κουράζουμε τα νεφρά?

COBRA_STYLE
21-02-16, 01:21
E οταν λενε οσο μεγαλυτερη η διαρκεια τοσο το καλυτερο και μακροπροθεσμα εγω καταλαβαινω 5-6 μηνες plus...και γενικα non-stop,μιας κ δεν εχει αποδειχτει κατι αρνητικο.Εχουν κανει μελετες ετους και πανω.

Για τα νεφρα δεν εχει βρεθει τπτ σε υγιεις ανθρωπους νωρις νεφρικες παθησεις κτλ.Εγω τις μερες οn παιρνω 5gr(καποιες φορες βαζω κ 10 γτ ειμαι overdose junkie :P ) πριν κ 5 μετα και τις off 5γρ γενικα.

Συν οτι εχει βρεθει οτι οσο μεγαλυτερη η δοση τοσο μεγαλυτερη και η μετατροπη σε DHT.

Chrisis
23-02-16, 10:57
E οταν λενε οσο μεγαλυτερη η διαρκεια τοσο το καλυτερο και μακροπροθεσμα εγω καταλαβαινω 5-6 μηνες plus...και γενικα non-stop,μιας κ δεν εχει αποδειχτει κατι αρνητικο.Εχουν κανει μελετες ετους και πανω.

Για τα νεφρα δεν εχει βρεθει τπτ σε υγιεις ανθρωπους νωρις νεφρικες παθησεις κτλ.Εγω τις μερες οn παιρνω 5gr(καποιες φορες βαζω κ 10 γτ ειμαι overdose junkie :P ) πριν κ 5 μετα και τις off 5γρ γενικα.

Συν οτι εχει βρεθει οτι οσο μεγαλυτερη η δοση τοσο μεγαλυτερη και η μετατροπη σε DHT.


Ευχαριστω φιλε μαλλον για της musclepharm θα παω. Αυτο με την DHT κακο δεν ειναι ? αρα καλυτερα να μεινω στα 5g σωστα ? Επειδη και εγω συνηθιζα να παιρνω 5g πριν και 5g μετα ενω στις οφφ επερνα 5g το πρωι.

beefmeup
23-02-16, 11:47
αυτο για τη dht ηταν μια κατα γενικη ομολογια κακως δωσμενη/σχεδιασμενη μελετη, που εδω κ 6-7 χρονια δεν εχει δει καποιο follow up, πραγμα περιεργο για την κρεατινη..
υπαρχει βεβαια, αυτη η μια μελετη που δειχνει κατι τετοιο ,αλλα γενικα δεν θα με πολυ απασχολουσε..ετσι κ αλλιως 5γρ ειναι αρκετα..

sobral
23-02-16, 12:12
Ευχαριστω φιλε μαλλον για της musclepharm θα παω. Αυτο με την DHT κακο δεν ειναι ? αρα καλυτερα να μεινω στα 5g σωστα ? Επειδη και εγω συνηθιζα να παιρνω 5g πριν και 5g μετα ενω στις οφφ επερνα 5g το πρωι.

Ρίξε μια ματιά και σε αυτή: http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?33760-Complete-Creatine-(Stacker2-Europe)

Τα 5γρ είναι μια νορμάλ δόση όπως σου είπαν και από πάνω, δεν χρειάζονται φάσεις loading...

Chrisis
23-02-16, 12:20
Ναι ειδα πως μια μονο μελετη ηταν γι'αυτο δεν εδωσα πολλη σημασια. Θα δω και αυτη που εδωσε ο sobral και αποφασιζω. Ευχαριστω :thumbup:

COBRA_STYLE
24-02-16, 01:05
Ευχαριστω φιλε μαλλον για της musclepharm θα παω. Αυτο με την DHT κακο δεν ειναι ? αρα καλυτερα να μεινω στα 5g σωστα ? Επειδη και εγω συνηθιζα να παιρνω 5g πριν και 5g μετα ενω στις οφφ επερνα 5g το πρωι.
Προσωπικα δε θα λεγα οχι σε κατι που boostarei την DHT,αντιθετως.

Ειναι η κυρια ορμονη που δινει τα ανδρογονικα χαρακτηριστικα στον αντρα,ολη η γκαμα των γνωστων λιγο πολυ χαρακτηριστικων.
Τωρα τι δοσολογια θα παρεις εξαρταται κ λιγο απο τα stats σου...ναι τα 5γρ ειναι η κλασσικη δοση,αλλα για μενα προσωπικα με βαση τα stats μου τη θεωρω λιγη ας πουμε.

Chrisis
27-02-16, 00:36
Προσωπικα δε θα λεγα οχι σε κατι που boostarei την DHT,αντιθετως.

Ειναι η κυρια ορμονη που δινει τα ανδρογονικα χαρακτηριστικα στον αντρα,ολη η γκαμα των γνωστων λιγο πολυ χαρακτηριστικων.
Τωρα τι δοσολογια θα παρεις εξαρταται κ λιγο απο τα stats σου...ναι τα 5γρ ειναι η κλασσικη δοση,αλλα για μενα προσωπικα με βαση τα stats μου τη θεωρω λιγη ας πουμε.

Ναι το γνωριζω φιλε, απλα ειδα και καποια sides οπως τριχοπτωση γι'αυτο ημουν καπως σκεπτικος αν ειναι καλο αν ανεβαινει η dht. Για την δοση, μαλλον για 5 πριν + 5 μετα θα το κανω και 5 μονο στις οφφ.
:thumbup:

Thomas99
03-09-16, 00:37
Τελικά αξίζει σαν προϊόν ή συγκεκριμένη κρεατινη; έχω ακούσει ότι η Bpi έχει πόλη καλής ποιότητας κρεατινη και Bcca.
Αληθεύει;