PDA

Επιστροφή στο Forum : πρωτεινη καλη επιλογη?



biceps
26-02-16, 21:32
καλησπερα σας !! ειμαι σχεδον 16 χρονων υψος 1.76 και κιλα 58 . κανω προπονηση σπιτι γτ δν υπαρχουν χρηματα για γυμναστηρια και τετοια και κανω γυμναστικη για αρκετο καιρο αλλα καποιες φορες με διαλλειματα πχ μπορει να μην κανω καποιες μερες η καποιες βδομαδες. τεσπα εχω καλο σωμα αλλα ειμαι αδυνατος και κανω και γυμναστικη με βαρακια και θελω να φτιαξω και μπρατσα και εχω σκεφτει πολλες φορες να παρω πρωτεινη για να παρω ογκο και καποια κιλα. ειναι σωστη επιλογη πιστευετε? και αν ναι τι θα μου προτεινατε να παρω! αα και θελω να μαθω αν το να περνεις πρωτεινη εχεις καποιες επιπτωσεις στη υγεια σου ηη μπαα? θα εκτιμουσα αν γραφατε τις γνωμες σας ευχαριστω!:)

Fataoulas
26-02-16, 21:56
Φαγητο χρειαζεσαι φιλε μου, φαγητο. Τιποτα αλλο για την ωρα ;)

Χρήστος Τριανταφύλλου
26-02-16, 22:16
Μια κ εισαι αρκετα αδυνατος ενα συμπληρωμα πρωτεινης θα σε βοηθουσε. Μονο σαν συμπληρωμα ομως ,γιατι το κυριο λογο θα τον εχει μια πλουσια σωστη διατροφη.

biceps
26-02-16, 22:33
ευχαριστω παιδια αλλα σε περιπτωση που παρω πρωτεινη θα εχω επιπτωσεις στην υγεια μου η τιποτα δν ισχυει απο αυτα που λενε?

Χρήστος Τριανταφύλλου
26-02-16, 22:48
Απειρες συζητησεις εχουν γινει γι αυτο το θεμα ,οχι δεν θα εχεις επιπτωσεις στην υγεια σου! Η κακη διατροφη κ διαφορες αλλες καταχρησεις ειναι αυτα που κανουν κακο στην υγεια.

Χαράλαμπος
26-02-16, 22:48
Ότι επιπτώσεις μπορείς να έχεις από το κανονικό φαγητό, τις ίδιες θα έχεις και με το συμπλήρωμα πρωτεϊνης.;)

biceps
26-02-16, 22:51
οκ ευχαριστω παιδιαα!