PDA

Επιστροφή στο Forum : Καψιμο λιπους κοιλιας χωρις απωλεια βαρους



nikos19_89
04-03-16, 23:37
Παιδια καλησπερα


Εχω ξεκινησει γυμναστηριο εδω και 6 μηνες με σκοπο την αυξηση των κιλων(ημουν 66.5) και του ογκου μου. Μετα τον πρωτο μηνα ξεκινησα να περνω την ''Complete Gainer 670high quality calories'' και την συνεχιζω μεχρι και σημερα. Η αληθεια ειναι πως σε συνδυασμο με το συμπληρωμα και με τα πολλα κιλα εχω παρατηρησει διαφορα στο σωμα μου και πιστευω παω καλα.Εχω φτασει 70 κιλα.
Το θεμα ειναι αλλο...
Εγω παντα ειχα κοιλια και ''ψωμακια'' στη μεση παροτι ημουν αδυνατος και παντα ηθελα να τα χασω. Αυτους τους εξι μηνες ψιλοπροσεχω την διατροφη μου και τον τελευταιο μηνα εχω ξεκινισει πολυ χαλαρο αεροβιο(διαδρομο 15λεπτα) αλλα δεν ξερω αν εχω ακολουθησει τον σωστο δρομο.
Απο την αλλη ακουω με αεροβιο και καλη διατροφη θα τα χασω ομως επειδη εχω ως πρωταρχικο στοχο την αυξηση κιλων/ογκου φοβαμαι μηπως αν αυξησω την ενταση στο αεροβιο πανε στραφι ολες οι προσπαθειες που κανω για να παρω κιλα.

Θα ηθελα την γνωμη σας και την ''καθοδηγηση'' σας γιατι ειμαι εντελως αρχαριος:(

Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων!

humanoid
05-03-16, 16:22
sprints,σκαλια και farmer's walk-χτιζεις ενω καις παραλληλα

βαλε μια μερα προπονησης με αυτα

Metalhead|T|
05-03-16, 16:58
Το αερόβιο ειναι μονοδρομος,για να κρατιέται το σώμα σου τονωμένο,και ταυτοχρονα να καθαρίζει..αν η διατροφή σου σε καλύπτει θερμιδικα(υπερθερμιδικα συγκεκριμενα), θα πρεπει να εχεις μερα παρα μέρα τουλαχιστον 30-40λεπτα αερόβιο ,(ελλειπτικο ή διαδρομο) Για να σε βοηθαει να κανεις καυσεις σωστες...

Τώρα το να χάσεις συγκεκριμενα απο την κοιλιά,δεν γινεται.. :welcome:

Feth
05-03-16, 17:22
Απο την στιγμή που θα αυξήσεις το cardio, τρώς αντιστοιχα οσες θερμιδες καις στο cardio για να βεβαιωθείς οτι θα πάρεις κιλά.
Και μια ωρα να κανεις που λέει ο λογος, πάλι θα πάρεις κιλά αν φάς περισσοτερες θερμιδες απο αυτές που καις.

nikos19_89
06-03-16, 14:50
Σας ευχαριστω παρα πολυ για την ανταποκριση!
Απο αποψης διατροφης μπορει καποιος να με συμβουλεψει σε γενικες γραμμες?

Feth
06-03-16, 14:51
Σας ευχαριστω παρα πολυ για την ανταποκριση!
Απο αποψης διατροφης μπορει καποιος να με συμβουλεψει σε γενικες γραμμες?

Βαλε την τωρινη σου διατροφη να την δούμε

nikos19_89
06-03-16, 15:17
Κοιτα..
Παω γυμναστηριο 9μιση με 11 το πρωι.
Με το που τελειωνω περνω την πρωτεινη που ειπα πιο πιο πανω και μετα κατα τις 12 θα φαω κανα 2 τοστακια.
Μεσημεριανο τρωω σπιτικα φαγητα τυπου παστιτσιο,μακαρονια,μπιφτεκια μετα πατατες κτλ.
Το απογευματακι θα παρω παλι απο την πρωτεινη και θα φαω και κανα φρουτο.
Οσο για το βραδυ,απλα αποφευγω να τρωω βαρυα.
Αυτα...