PDA

Επιστροφή στο Forum : Hellenic Challenge II (Powerlifting - Bench Press - Kettlebell Sport) 19-20/3/2016



chro
14-03-16, 23:08
Το Σαββατοκύριακο 19-20 Μαρτίου 2016 θα διεξαχθεί το Hellenic Challenge II στο The Core Crossfit (Γιαννιτσών 97, Περιστέρι). Οι συμμετοχές ξεπέρασαν κάθε προσδοκία (96 στο Powerlifting - 20 στους Πανελλήνιους Αγώνες SPECIAL OLYMPICS - 40 στο kettlebell Sport). Παρακάτω ακολουθεί το πρόγραμμα των αγώνων.
103482

strong(er)
15-03-16, 09:32
Yeah, ευτυχώς τελικά οι κατηγορίες μου είναι Κυριακή οπότε θα δώσω το παρόν και ελπίζω τουλάχιστον να πιάσω τα τελευταία pr σε sq-dl.
Καλή δύναμη σε όσους και όσες πάρουν μέρος και καλή επιτυχία.

chro
16-03-16, 13:25
Ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο οι δηλώσεις συμμετοχής αθλητών στον αγώνα Hellenic Challenge II (Powerlifting και Kettlebell Sport), που θα πραγματοποιηθεί το ερχόμενο Σαββατοκύριακο, 19 και 20 Μαρτίου, στο The Core Crossfit-Kickbox, στο Περιστέρι (επί της οδού Γιαννιτσών 97).

To πρώτο Hellenic Challenge είχε πραγματοποιηθεί το Μάρτιο του 2015 ως μία συνεργασία ανάμεσα στο Ελληνικό Σωματείο Δυναμικού Τριάθλου και το σωματείο Dynamo Club, στο πλαίσιο μίας πρώτης οργανωμένης προσπάθειας να διαδοθούν τα αθλήματα δύναμης στη χώρα μας. Ένα χρόνο μετά, τα πράγματα για το powerlifting και το kettlebell sport στην Ελλάδα δείχνουν να έχουν πάρει τον καλύτερο δυνατό δρόμο, με τα αθλήματα αυτά να αναπτύσσονται με γρήγορους ρυθμούς.

Το Hellenic Challenge II θα περιλαμβάνει αγώνες Powerlifting (Benchpress, Deadlift, Powerlifting), Kettlebell Sport BOLT και Ημι-μαραθώνιο 30 λεπτών με kettlebell, ενώ πραγματοποιείται με συνεργαζόμενους φορείς τις Παγκόσμιες Ομοσπονδίες Global Powerlifting Alliance, International Kettlebell Lifting Federation και International Kettlebell Marathon Federation.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε το The Core Crossfit-Kickbox, την Εθελοντική Ομάδα Πολιτών Περιστερίου, τον Πανελλήνιο Σύλλογο Επαγγελματιών Μάλαξης & Εναλλακτικών Θεραπειών, καθώς και τους υποστηρικτές-χορηγούς Legacy Apparel, Energy Club Sportsfood, Body Fitness, Fitness Warehouse, Scitec Nutrition, Ιατρικό Κέντρο Αρχάγγελοι 'Υπερβαρική-Καταδυτική Μονάδα', κατάστημα Tsiatis 'Fruits of the Greek Land', Personal trainers-Nutritionists Team Power Fit

Οι συμμετοχές αθλητών στον αγώνα έχουν ξεπεράσει κάθε προηγούμενο και ο συναγωνισμός αναμένεται συναρπαστικός, αγγίζοντας τους 100 συμμετέχοντες στο Powerlifting και τους 40 στο Kettlebell. Όλοι οι φίλοι των αθλημάτων δύναμης στην Ελλάδα πρέπει να δώσουν το παρόν στο Hellenic Challenge II!

chro
19-03-16, 09:35
Όλα έτοιμα, σας περιμένουμε σήμερα και αύριο να χειροκροτήσετε την προσπάθεια των αθλητών.
103616
103617

Polyneikos
19-03-16, 10:17
Καλή επιτυχία Χρονη στους διοργανωτές και σε όσους συμμετάσχουν:thumbup:

strong(er)
23-03-16, 11:55
Να γράψω και εγώ την άποψή μου λοιπόν. ...
Πολλά μπράβο στο ΕΣΔΤ τους εθελοντές και όσους βοήθησαν για να βγει αυτό το αποτέλεσμα.
Όσο έμεινα στον χώρο όλα ήταν όπως πρέπει, σαφώς βελτιωμένα σε σχέση με πέρυσι και σίγουρα η καλύτερη διοργανώση που έχω λάβει μέρος (μέχρι την επόμενη ).
Δεν υπήρχαν καθυστέρησεις ούτε αλλά προβλήματα και τα πάντα κυλούσαν ομαλά.
Το ΕΣΔΤ έχει ανεβάσει τον πήχη ψηλά και αυτό φαίνεται και από τους αθλητές που πήραν μέρος τόσο σε συμμετοχή όσο και σε επιδόσεις
Περιμένουμε ακόμα περισσότερα πράγματα στο μέλλον.

Εγώ από μέρους μου πήγα με στόχο να επαναλάβω τα pr που είχα πέτυχει προ τριμήνου και όχι μόνο τα επανελαβα αλλά τα ανέβασα κιόλας.
SQ@185K (+5k)
DL @205k (+5k)
Υπερευχαριστημενος λοιπόν και ραντεβού σε 2 μήνες για την επόμενη διοργάνωση.

υγ.το αποκορύφωμα ήταν όταν μετά το τέλος των προσπαθειών μου συνέχισα με ......μασάζ μιας και υπήρχε (και) η δυνατότητα αυτή από τους διοργανωτές .

chro
24-03-16, 23:28
Πραγματικά αυτό που έγινε δε το περίμενα ούτε στο πιο τρελό όνειρό μου. Ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια, οι συμμετοχές ξεπέρασαν κάθε προηγούμενο, το επίπεδο των αθλητών ιδιαίτερα υψηλό, η κούραση μου ωστόσο δε περιγράφεται.
103869

Δημητρης 1924
25-03-16, 02:23
Πολυ καλη διοργάνωση αν και τράβηξε αρκετά,πολυ καλο το επίπεδο των αθλητών οχι μονο στης κινήσεις που αγωνιζόντουσαν αλλα και στην βοήθεια που έδινε ο ενας στον αλλο.
Χρονη με τοσο μπλα μπλα που έριξες θα πρέπει να έκανες αφωνία κανα διήμερο :)
Καλη επιτυχία στους αθλητές που θα παίξουν στην Ρωσία και στην Ουκρανία.
Πάμε για Μάιο με το καλο.