PDA

Επιστροφή στο Forum : αρχαριος μεγαλη βοηθεια πλζ



Hawkins
19-03-16, 14:18
καλησπερα παιδια ειμαι ο Νικος ειμαι 20 χρονων και ζυγιζω 70 κιλα με υψος 1.78

οταν ξεκινησα γυμναστηριο στα 18 ειχα πολυ ασχημο σωμα...δλδ για να σας δωσω να καταλαβετε ημουν κοκαλιαρις σε ωμους και χερια και ειχα υπερβολικα πολυ λυπος στο στηθος,κοιλια και τριγηρω απο την κοιλια...πηγα για τρεις μηνες τοτε και μετα σταματησα...μπορω να πω πως εφτιαξα το σωμα μου λιγο εκεινη την περιοδο.Τωρα ξανα ξεκινησα πριν 5 μηνες και το ειδα πολυ σοβαρα το πραγμα,θελω να φτιαξω ενα πολυ ομορφο σωμα

εχω ψαχτει πολυ στο ιντερνετ για την διατροφη και κατεληξα σε τι πρεπει να τρωω.Το προβλημα μου ειναι οτι εχω χασει πολυ λυπος αυτους τους 5 μηνες.Μπορει να εχασα πολυ λυπος απο το στηθος και τριγιρω απο την κοιλια αλλα εχασα και αρκετο λυπος στο προσωπο και τα οπισθια...ιδικα στο πρωσοπο εχω μαζεψη αρκετα και μπορω να πω πως εχω ασχημηνη....μου το εχουν πει και πολυ αλλοι.Παρολα αυτα ομως αντικειμενικα το σωμα μου βελτιωθηκε...και πολυ καλητερη γραμμωση εχω αλλα ισως εδω να βοηθαει οτι εχω λεπτο δερμα

μεχρι τωρα δεν ζυγιζα το φαγητο μου,ετρωγα οσο θεωρουσα σωστο πλεον ομως σκεφτηκα να ζυγισω κυριος την πρωτεινη για να βεβαιωθω οτι δεν περνω λιγοτερο απο οσο χρειαζομαι που υπολογιζω οτι θελω 2x70 140 γραμμαρια την ημερα αν και μεχρι τωρα 2-3 φορες την εβδομαδα να εφτανα αυτο το ποσο λογο οικονομικον

και φτανουμε στο προβλημα μου τωρα.Παρατηρω στο σωμα μου οτι αλλιως ειναι το πρωι αλλιως το βραδυ σαν να βλεπω κατακρατηση υγρων στο καθρεπτη το βραδυ δεν ξερω που οφειλετε αυτο...μπορειτε να με βοηθησετε

beefmeup
19-03-16, 14:21
γεια χαρα φιλε..
λιγο ορθογραφια δεν βλαπτει..

σε αυτο που ρωτας ειναι φυσιολογικο να γινεται, οπως κ γινεται σε ολους τους ανθρωπους..το βραδυ ζυγιζεις περισοτερο.
σε αυτα που διαβασες στο νετ για διατροφη, δεν εγραφε πουθενα οτι καποιες τροφες σου κανουν κατακρατηση υγρων?

Hawkins
19-03-16, 15:09
ξερω οτι το γαλα ισως κανει κατακρατηση σε μεριους....η αληθεια ειναι οτι σημερα που εφαγα γαλα μαζι με βρωμη ειχα μια μικρη κατακρατηση...

επισης τη μου προτεινετε να κανω για να βαλω ογκο χωρις υπερβολικο λυπος?

beefmeup
19-03-16, 15:13
δεν ειναι μονο το γαλα φιλε..γενικα οι υ/ες κανουν κατακρατηση υγρων κ το σωμα τεινει να κραταει μεσα στην μερα για διαφορους λογους..

να τρως σχετικα καθαρα, και να κανεις προπονησεις..εισαι αδυνατος για το υψος σου, πραγμα που σημαινει οτι μαλλον δεν εχεις μυς.

Χρήστος Τριανταφύλλου
19-03-16, 17:20
.Μπορει να εχασα πολυ λυπος απο το στηθος και τριγιρω απο την κοιλια αλλα εχασα και αρκετο λυπος στο προσωπο και τα οπισθια...ιδικα στο πρωσοπο εχω μαζεψη αρκετα και μπορω να πω πως εχω ασχημηνη....μου το εχουν πει και πολυ αλλοι.

Οταν χανεις λιπος-πρηξιμο απο το προσωπο συνηθως ομορφαινεις, αρκει βεβαια να μην γινεις κ σκελετος.
Αυτοι που στο λενε η σε ζηλευουν ,η εχουν την λανθασμενη αντιληψη οτι προσωπο ''φραπα'' = υγεια.
Κανε μια σωστη διατροφη συμφωνα με τις αναγκες σου χωρις ακροτητες ωστε να βελτιωνεσαι αργα κ σταθερα.

Hawkins
19-03-16, 19:34
κοιτα φιλε μου μπορω να πω πως εχουν ενα δικιο για το προσωπο μου μιας και εχει μαζεψη παρα πολυ ασχετο αν το σωμα μου εχει βελτιωθει αρκετα....

το λυπος στο προσωπο μου ηταν σε νορμαλ πλεσια...γενικα ολλο το λυπος μου ηταν μαζεμενο οπως ειπα και πριν στην κοιλια και στο στηθος δεν ειχα περιττο λυπος πουθενα αλλου...και οταν καθομαι σε σκληρο μερος οπως ενα πλακακι πονανε τα οπισθια μου μιας και εχασα απο ολλο το σωμα κανοντας αεροβια

για αυτο ρωταω τη διατροφη να ακολουθησω ογκου η συντηρησης? αν ποσταρα μια φωτογραφια θα σας βοηθουσε?

Χρήστος Τριανταφύλλου
20-03-16, 23:48
Aφου νομιζεις κ εσυ οτι εχουν δικιο για το προσωπο ,σημαινει οτι εκανες αποτομα υποθερμιδικη διαιτα κ πιθανον οχι ισσοροπημενη γι αυτο σου βγηκε αυτη εμφανιση κοπωσης.
Οσο για τους γλουτους ειναι γενετικο αλλοι να ειναι περισσοτερο κ@λαρ@δες;) κ αλλοι λιγοτερο ,εσυ φαινεται ανηκεις στους δευτερους ,εχασες κ αρκετο λιπος απο εκει κ εχεις προβλημα με τα πλακακια:P. Κανε σκουωτ για περισσοτερο κρεας εκει για να εισαι καλυτερα;)
Καμια φωτο που λες θα βοηθουσε να παρεις γνωμες για την εμφανιση σου.