PDA

Επιστροφή στο Forum : Να πάρω συμπλήρωμα πρωτεΐνης;



Maraki@
26-03-16, 11:32
Γεια σας και απο εμενα! Σημερα εκανα έγγραφη και ειμαι ενθουσιασμένη με ολο αυτά τα θέματα που περιέχει το forum! Η ερώτηση που θελω να κάνω ειναι η εξής: εχω ύψος 1.72 και ειμαι 63 κιλά, γυμναζομαι τα τελευταία 2 χρόνια εντατικά 4-5 φορές την εβδομάδα προπόνηση με βαρη κυρίως και αεροβιο. Θεωρώ οτι το σώμα μου ειναι σε καλο επίπεδο αλλα σκέφτομαι να πάρω συμπλήρωμα πρωτεΐνης για "καλύτερα αποτελέσματα". Ειμαι τελείως άσχετη με ολα αύτα και θα ήθελα τη γνώμη σας. Σε καμια περίπτωση δεν θελω να πάρω όγκο, αυτο που θελω ειναι να βελτιώσω τη γραμμωση μου. Θα βοηθήσει σε αυτο η πρωτεΐνη;;

Polyneikos
26-03-16, 11:37
Kαλως ήρθες στο φόρουμ
Το συμπληρωμα πρωτεϊνης καθαυτού δεν θα σου δώσει ούτε γράμμωση, ούτε όγκο, καθώς αυτά είναι θέμα συνολικής λήψης θερμιδών, τι καταναλώνεις δλδ γενικά μέσα στην μέρα.
Το ατού ενός συμπληρωματος είναι ότι σου συμπληρώνει κάποια γρ πρωτεϊνης -απο τα συνολικά που αναζητάς ημερησίως- χωρίς ιδιαίτερα αυξημένες θερμίδες καθώς και η ευκολία κατανάλωσης μετά την προπόνηση, στο πρωϊνο, ή όποια άλλη ωρα της ημέρας σου ειναι δύσκολο να κάνεις ένα στέριο γεύμα.

beefmeup
26-03-16, 11:38
καλημερα, ριξε μια ματια εδω..τα ιδια ρωταει κ ο φιλος πανω κατω..

Τι να παρω?? (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?34152-%CE%A4%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CF%80%CE%B1%CF%81%CF%89)

Maraki@
26-03-16, 12:28
Με ολα αυτά που διαβάζω εχω μπερδευτεί

Maraki@
26-03-16, 12:30
Θα μου προτείνετε κάποια καλη πρωτεΐνη που να συμπληρώνει τη διατροφή μου

lila_1
26-03-16, 12:44
σε τί έχεις μπερδευτεί, κάνε πιο συγκεκριμένες ερωτήσεις.

Θα πάρεις μία πρωτείνη με τα εξής κριτήρια:
1) να έχει απο 75% και πάνω πρωτείνη
2) να έχει όσο το δυνατόν λιγότερα συστατικά
3) να έχει καλή τιμή