PDA

Επιστροφή στο Forum : Nίκη Ζαμάγια



Polyneikos
26-03-16, 22:26
H Nίκη Ζαμάγια (ή marvin (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?6575-marvin)για τον κόσμο του forum καθότι παλιό μέλος) , ξεκίνησε τον αθλητισμό απο τον στίβο.
Με τα χρόνια, μεταπήδησε στο bodybuilding, όπου γυμναζόταν συστηματικά ,χωρίς όμως αγωνιστικές βλέψεις αρχικά.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=103944&stc=1

Το 2013 ήρθε το πλήρωμα του χρόνου, όταν αποφάσισε να κάνει την παρθενική της εμφάνιση στο Mr Hellas και στο World Championships της ΙΝΒΑ που διοργανώθηκε στην Ζάκυνθο.
Κερδίζει την 1η θέση και στις δύο διοργανώσεις.
Την ίδια χρονιά , ταξιδεύει στο Hollywood, για να διαγωνιστεί στο World Cup της ΙΝΒΑ , όπου βγαίνει 1η στην κατηγορία Physique Masters και στην κατηγορία Physique Open και παίρνει πρόκριση στο INBA Natural Olympia στο San Diego.
Εκεί βγαίνει 2η στην κατηγορία Physique Masters και 3η στην κατηγορία Physique Οpen

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=103945&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=103946&stc=1

Το 2014, επανέρχεται στο INBA Natural Olympia του San Diego.
Βγαίνει πρώτη στην κατηγορία Bodybuilding Masters (40+), παίρνει το Οverall στις κατηγορίες Masters καθώς και την 1η θέση στην κατηγορία Women's Bodybuilding Open!



http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=103947&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=103948&stc=1

Χρήστος Τριανταφύλλου
27-03-16, 00:04
Παραδειγμα δυναμης, θελησης κ αποφασιστικοτητας η Νικη.

Spiros Maragakis
28-03-16, 14:41
Πέρα από την αθλητική της πορεία που είναι γνωστή και επιτυχημένη, η Νίκη αντιπροσωπεύει κάτι πολύ μεγαλύτερο:
Αντιπροσωπεύει την Ελληνίδα εργαζόμενη, σύζυγο, και μητέρα, που μέσα στις πολλές υποχρεώσεις της καθημερινότητας βρίσκει τη διάθεση και το σθένος να γυμναστεί σκληρά και να φέρει αυτό το αποτέλεσμα.

Ιδιαίτερα η παρακάτω φωτογραφία που κρατάει περήφανη την Ελληνική σημαία στους αγώνες του San Diego, και ακούει τον Εθνικό μας Ύμνο συγκινημένη, προσωπικά με άγγιξε πολύ.

Η δεύτερη φώτο είναι από επίσκεψή της στο X-TREME της Καισαριανής πριν από λίγο καιρό.

103993 103994

Nive
28-03-16, 17:05
Αξια!!!

sobral
29-03-16, 11:05
Διαβάζοντας τα παραπάνω με τις καθημερινές δυσκολίες, οι εμφανίσεις της στους εγχώριους και όχι μόνο αγώνες, μόνο αξιέπαινες είναι. Το ψευδώνυμο marvin το θυμάμαι πολύ πριν κάνω εγγραφή κι εγώ στο φόρουμ. Καλώς ήρθε και πάλι στην παρέα. :)

Fataoulas
29-03-16, 11:29
Παραδειγμα προς μιμηση η Νικη. Το ειπε, το εβαλε στοχο, το προσπαθησε, το καταφερε :bowdown:

marvin
29-03-16, 21:28
Καλησπερα και απο εμενα! :-)
Βρισκομαι παλι σε παλια λημερια, εκει που διαδικτυακα ξεκινησε η marvin δειλα να ψαχνει πληροφοριες για το bb!
Να διαβαζω για αθλητες και αθλητριες πρωτυπα στο χωρο αυτο που εχουν προσφερει πολλα και να που τωρα διαβαζω την δικη μου μικρη ιστορια .
Να ευχαριστησω το φορουμ και κυριως τον Polyneiko για το αφιερωμα αυτο! :-)
Ενα μεγαλο ομως ευχαριστω οφειλω στα Xtreme stores και προσωπικα στον κ.Μαραγκακη που πιστεψε σε εμενα και στην προσπαθεια μου.Οπως εχω αναφερει και στον ιδιο ποτε δεν ξεχνω οσους ηταν και ειναι διπλα μου!

marvin
29-03-16, 21:31
Παραδειγμα δυναμης, θελησης κ αποφασιστικοτητας η Νικη.
Σε ευχαριστω πολυ Χρηστο νομιζω πως οταν θελεις κατι πολυ παντα βρισκεις τον τροπο αλλα κυριως την δυναμη να το κανεις ! :-)

Παραδειγμα προς μιμηση η Νικη. Το ειπε, το εβαλε στοχο, το προσπαθησε, το καταφερε :bowdown:

marvin
29-03-16, 21:38
Πέρα από την αθλητική της πορεία που είναι γνωστή και επιτυχημένη, η Νίκη αντιπροσωπεύει κάτι πολύ μεγαλύτερο:
Αντιπροσωπεύει την Ελληνίδα εργαζόμενη, σύζυγο, και μητέρα, που μέσα στις πολλές υποχρεώσεις της καθημερινότητας βρίσκει τη διάθεση και το σθένος να γυμναστεί σκληρά και να φέρει αυτό το αποτέλεσμα.

Ιδιαίτερα η παρακάτω φωτογραφία που κρατάει περήφανη την Ελληνική σημαία στους αγώνες του San Diego, και ακούει τον Εθνικό μας Ύμνο συγκινημένη, προσωπικά με άγγιξε πολύ.

Η δεύτερη φώτο είναι από επίσκεψή της στο X-TREME της Καισαριανής πριν από λίγο καιρό.

103993 103994
Τιμη μου τα λογια σας κ.Μαραγκακη..Η συγκεκριμενη φωτο περιγραφει χωρις λογια τα συναισθηματα που ενιωσα και ενα απο αυτα ειναι περηφανεια. Ειναι μια απο τις σημαντικοτερες στιγμες στη ζωη μου .Οχι τοσο για τα μεταλια οποια θεση και αν εκφραζουν, για μενα το καθενα απο αυτα περιγραφει και μου θυμιζει το ταξιδι προς τον στοχο, οσο γιατι μου δωθηκε η ευκαιρια μακρυα απο την χωρα μου να σηκωσω την σημαια μου ψηλα!

marvin
29-03-16, 21:39
Αξια!!!
Σρ ευχαριστω πολυ Nine!

marvin
29-03-16, 21:40
Διαβάζοντας τα παραπάνω με τις καθημερινές δυσκολίες, οι εμφανίσεις της στους εγχώριους και όχι μόνο αγώνες, μόνο αξιέπαινες είναι. Το ψευδώνυμο marvin το θυμάμαι πολύ πριν κάνω εγγραφή κι εγώ στο φόρουμ. Καλώς ήρθε και πάλι στην παρέα. :)
Σε ευχαριστω sobral καλως σας βρηκα!

goldenera
29-03-16, 21:58
Επειδή είχα την τύχη να γνωρίσω τη Νίκη από κοντά πριν καιρό, καταλάβαινες από την πρώτη στιγμή ότι είναι ένα άτομο με πίστη, θέληση και αστείρευτη όρεξη για σκληρή δουλειά προκειμένου να πετύχει τους στόχους τις. Μόνο έκπληξη δε μου προκέλεσαν οι μεγάλες τις επιτυχίες. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στους στόχους σου Νίκη!

TRIANTAFYLLOU
29-03-16, 23:11
τίποτε δεν είναι τυχαίο και τίποτε δεν χαρίζεται όταν κάποιος το θέλει πολύ και το πιστεύει και η Νίκη απο ένα σημείο και μετα έδειξε ότι ήταν θέμα χρόνου να πάρει και την απόφαση ώστε να υλοποιήσει αυτό που αγαπούσε
εγω τουλάχιστον το είχα καταλάβει και προβλέψει και το θεώρησα μια φυσιολογική εξέλιξη
και ο Σπύρος Μαραγκάκης είδε όλα αυτα τα στοιχεία σε συνδιασμό με τις δυσκολίες του να είναι μια γυναίκα εκτός απο αθλήτρια και σύζυγος, μάνα, εργαζόμενη και αποφάσισε να στηρίξει και να εντάξει στην ομάδα των ΕΞΤΡΙΜ

καλή επιτυχία στούς επόμενους στόχους όποιοι και να είναι, αγωνιστικοί , οικογενειακοί, προσωπικοί :thumbup:

aepiskeptis
30-03-16, 00:57
Γεια σου Μαρβινα
Χαχα

Πάντα πρωτιές!
Ο,τι επιθυμείς!

marvin
30-03-16, 21:05
Επειδή είχα την τύχη να γνωρίσω τη Νίκη από κοντά πριν καιρό, καταλάβαινες από την πρώτη στιγμή ότι είναι ένα άτομο με πίστη, θέληση και αστείρευτη όρεξη για σκληρή δουλειά προκειμένου να πετύχει τους στόχους τις. Μόνο έκπληξη δε μου προκέλεσαν οι μεγάλες τις επιτυχίες. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στους στόχους σου Νίκη!
Να σαι καλα Goldenera σε ευχαριστω πολυ! :-)

marvin
30-03-16, 21:12
τίποτε δεν είναι τυχαίο και τίποτε δεν χαρίζεται όταν κάποιος το θέλει πολύ και το πιστεύει και η Νίκη απο ένα σημείο και μετα έδειξε ότι ήταν θέμα χρόνου να πάρει και την απόφαση ώστε να υλοποιήσει αυτό που αγαπούσε
εγω τουλάχιστον το είχα καταλάβει και προβλέψει και το θεώρησα μια φυσιολογική εξέλιξη
και ο Σπύρος Μαραγκάκης είδε όλα αυτα τα στοιχεία σε συνδιασμό με τις δυσκολίες του να είναι μια γυναίκα εκτός απο αθλήτρια και σύζυγος, μάνα, εργαζόμενη και αποφάσισε να στηρίξει και να εντάξει στην ομάδα των ΕΞΤΡΙΜ

καλή επιτυχία στούς επόμενους στόχους όποιοι και να είναι, αγωνιστικοί , οικογενειακοί, προσωπικοί :thumbup:
Σας ευχαριστω πολυ κ.Τριανταφυλλου! Οντως νομιζω το ειχατε προβλεψει ..βεβαια ολα θελουν τον χρονο τους και την καταλληλη στιγμη που θα νιωσεις ετοιμος για το επομενο βημα!
Ειναι χαρα μου που ενας ανθρωπος σαν τον κ.Μαραγκακη με πιστεψε και μεγαλη μου τιμη που μπηκα στην οικογενεια των Xtreme stores!
Στοχοι παντα θα υπαρχουν..χωρις αυτους δεν κανουμε ονειρα! :-)

marvin
30-03-16, 21:14
Γεια σου Μαρβινα
Χαχα

Πάντα πρωτιές!
Ο,τι επιθυμείς!
Αγαπημενε aepiskepti σε ευχαριστω..ακομα προσπαθω να μαθω να διαβασω τις παντα ενδιαφερουσες προπονησεις σου..που θα παει θα μαθω!! :-)
Σε ευχαριστω πολυ και σε εσενα οτι καλυτερο!

Ariel
09-05-16, 20:28
ΤΟ ΚΟΡΜΙ!:shock:

ΑΘΛΗΤΗΣ
19-05-16, 14:05
Στην επανέκδοση του περιοδικού των εκδόσεων ΑΘΛΗΤΗΣ, Bodybuilding & Fitness τεύχος Νο18 (http://blog.athlitis.gr/bodybuilding-fitness-18/)-Μάιος 2016, φιλοξενείται ένα αφιέρωμα στη Νίκη Ζαμάγια.

Καλή επιτυχία Νίκη στους προσεχείς διαγωνισμούς!

Από το blog.athlitis.gr
(http://blog.athlitis.gr/)

105331105332

Fataoulas
01-06-16, 13:35
Βλεποντας την σε αγωνιστικη κατασταση απο κοντα (περισυ ηταν κριτης) δε μπορω παρα να μην εντυπωσιαστω απο τις κοντρες, τη σκληραδα και τη κατασταση της, κατι που ΔΕ το βλεπεις σαν θεατης, παρα μονο αν το δεις απο κοντα....

Την πετυχα στο τελος του event, την ωρα που ξεβαφοταν, και δεν ηθελα να την ταλαιπωρησω κι'αλλο, (ο'τι ειχε παρει τη πρωτη θεση στη κατηγορια της) αλλα μας χαρισε μια ποζα για το forum :thumbup:

Νικη καλη τυχη στο παγκοσμιο σε 2 εβδομαδες :bowdown:


106261

106262

106263

sobral
11-06-16, 20:38
Δεύτερη θέση για τη Νίκη Ζαμαγια στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της INBA στην Βουδαπέστη! :clap: Συγχαρητήρια, σταθερά σε υψηλές θέσεις σε παγκόσμιο επίπεδο η Ελληνίδα αθλήτρια.

goldenera
11-06-16, 21:19
Άξια συγχαρητηρίων η Νίκη, συνεχίζει την επιτυχημένη πορεία της πετυχαίνοντας υψηλές διακρίσεις:clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
11-06-16, 23:12
Συγχαρητήρια στη Νίκη μεγάλη διάκριση και έφερε ψηλά τα Ελληνικά χρώματα , άλλωστε πάντα κατεβαίνει στην καλύτερη δυνατη κατάσταση :clap: