PDA

Επιστροφή στο Forum : Γεια σας παιδια μπορειτε να βοηθησετε..?



Papaflesas
18-01-09, 12:34
Γεια σας παιδια τους ταιλευτεους μηνες εχασα περιπου στα 31κιλλα και εφτασα 92.3 τον τελευτεο καιρο εχει αρχισει να μου αρεσει πολυ το ββ και ακουσα οτι ειναι και θεμα διατροφης θα με βοηθουσε να μου προτεινετε και εσεις καμια καλη διατροφη για απολια βαρους-λιπουσ αλλα και muscle gain λοιπον επειδη δεν εχω σταθερη διαιτα δηλαδη κανω πιο πολυ προσεγμενη διατροφη παρα συγκεκριμενη να σας αναφερω καλητερα τι τρωο και τι δεν τρωο να μου πειτε να κανω κατι λαθος

Σηνυθιζω να κανω 3γευματα την ημερα προι μεσημερι απογευμα
Προι:1 τοστ[μαυρο ψωμι,κασερι με χαμηλα λιπαρα]200θερμιδες+ ενα πρασινο τσαι

Μεσιμερι:Μπορει να φαω ειτε κρεας ειτε μακαρονια ειτε ριζι ειτε πατατες στο φουρνο με κρεας αλλα οτι και αν τρωο δεν ξεπερνα της 500 θερμιδες

Απογευματινο:Τρωο συνηθος μετα την γυμναστικη και ειναι ενα μεγαλο μπολ δημητριακα περιπου 300θερμιδες

Αναμεσα στα γευματα:Υπαρχει περιπτωση να καταναλωσω γαλα[πληρες]η λιγο μελι σκετο η χυμο

ΔΕΝ ΤΡΩΟ ΠΟΤΕ:οτι εχει ανθρακικο,τιποτα απ εξω[γυρο.πιτσα κτλ]σνακ,τυγανιτα,κακο λαδι,γλυκα[εκτος μαυρι σοκολατα]


Συγνωμη για τα ορθογραφικα[/b]

RUHL
18-01-09, 13:49
Ο γατος μου ποιο πολυ τρωει σενα

συνχαρητηρια μολις κατεστρεψες τον μεταβολισμο σου και δεν θα χασεις αλλο βαρος

vagg
18-01-09, 13:50
η διατροφη σου ειναι χαλι μαυρο...δεν μπορεις να κανεις ββ ετσι ουτε για πλακα...κιλα χανεις επειδη περνεις λιγες θερμιδες αλλα τι κιλα ειναι αυτα...καποια στιγμη η ζυγαρια 8α λεει τα κιλα που 8ες αλλα τα χερια σου θα ειναι σαν ατροφικα...

slaine
18-01-09, 16:06
πολλά λάθη τι να πρωτοπώ. στα γρήγορα:
κάνε πολλα΄και μικρά γεύματα πχ κά8ε 3-4 ώρες.
κάθε γεύμα να περιέχει οπωςσδήποτε πρωτείνη και ανάλογα τώρα καθόλου έως αρκετό υδατάνθρακα και σαλάτα/φρούτα πάλι ανάλογα την ώρα. διάβασε το άρθρο γράμμωσης του ΜΒ και θα καταλάβεις πολλά