PDA

Επιστροφή στο Forum : Pre-load Creatine Complex (On)



mantus3
18-01-09, 21:03
καλησπερα παιδια,

http://www.optimumnutrition.com/products/images/pre-load-creatine.jpg

απο συστατικα εχουμε:

1 scoop - 47.5gr
calories 140
total carbohydrate 35g
sugars 32 (τα αλλα 3 δεν λεει τι ειναι)
phosphorus 140mg
magnesium 34mg
sodium 50mg
potassium 85mg
creatine monohydrate 5g
l-glutamine 1g
l-taurine 500mg
l-isoleucine 250mg
l-valine 250mg
trimethylglycine 250mg

διαλυτότητα: παρα πολυ καλη
γευση: παρα πολυ καλη (δωκιμασα την μανταρινη-πορτοκαλι)

λογο των σανχαρων που περιεχει (απο οτι καταλαβα προερχοντε απο δεξτροζει - λεει οτι εχει σε ενα σημείο) εγω την προτιμω μονο για πριν την προπονιση....

γενικα σαν αποκλιστικη πιγη κρεατινης δεν θα την προτιμουσα καθος στην ουσια πολυ σκονη για το τιποτα...

vagg
18-01-09, 21:56
εγω εκανα τη λαλακια και την πηρα...τρωω τωρα και τη ζαχαρη της θελωντας και μη :banghead:
παντω η γευση(fruit punch)τα σπαει....

tezaman
19-01-09, 05:07
βασικα είναι για μετά την προπόνα

mantus3
19-01-09, 06:36
βασικα είναι για μετά την προπόνα

Γιατι μετα? λογο του γρυγορου υδατανθρακα?

slaine
19-01-09, 17:11
εγώ θα τη χρησιμοποιούσα είτε κατα τη διάρκεια είτε μετά

tezaman
19-01-09, 17:21
εγω που γουστάρω την αυξητική θα την χρησιμοποιούσα μετά :P

μιάς και η έκκριση αυξητικής επηρεάζετε απο την γενική εξασθένηση της γλυκόζης στο σώμα :idea:

slaine
19-01-09, 17:37
εγω που γουστάρω την αυξητική θα την χρησιμοποιούσα μετά :P

μιάς και η έκκριση αυξητικής επηρεάζετε απο την γενική εξασθένηση της γλυκόζης στο σώμα :idea:

άμα θες αυξητική πάρε το όρίτζιναλ :evil2:

RUHL
19-01-09, 17:59
μιάς και η έκκριση αυξητικής επηρεάζετε απο την γενική εξασθένηση της γλυκόζης στο σώμα
Το αναποδω η ινσουλινη καταπιεζει την αυξητικη
απο τι να εχεις εκρηξη αυξητικης-εκτος απο τα βαρη? :lol: ποιο συστατικο? δεν εχει gaba μεσα

tezaman
19-01-09, 20:43
δεν με κατάλαβες... διάβασε ξανά το ποστ :shifty:

όταν η γλυκόζι στο αίμα εξασθενιθεί και με την σειρά τους και τα αποθέματα γλυκογόνου εκεί είνα που έχουμε την έκκριση της αυξητικής.. γιαυτό είπα να μην πίνει την ζάχαρη πριν η κατά την διάρκεια της άσκησης

ΕDIT: τώρα που ξαναδιάβασα το πόστ μου ίσως να έφταιγε και ο τρόπος που το σύνταξα γιαυτό μπερδεύτηκες ρούλη :o

RUHL
19-01-09, 20:51
εμενα δεν μου αρεσει η αυξητικη προτημω την τεστο για αυτο κανω μεγαλα διαλειματα :rocking:

tezaman
19-01-09, 21:07
εσυ που δεν έχεις τρίχες καλά κάνεις :P :P :P

Eimai_fetes
19-01-09, 22:01
Θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει απο καποιον που δεν εχει ξαναπαρει κρεατινη ?? Ειναι καλη κ μπορει να την παρεις σαν αποκλιστικη πηγη ?

mantus3
20-01-09, 00:51
φισικα θα μπορουσε, αλλα αν θες την γνωμη μου πολυ σκονη για το τιποτα... ασε που για να παρεις 10γρ πχ, πρεπει να παρεις ενα σορο υδατανθρακες...

SiCkOheL
23-01-09, 03:49
:bodybuilder2:

blackgym
11-02-09, 01:01
εγω ειχα παρει κανονικη κρεατινη πριν την γραμμωση μου εδωσε περιπου ενα κιλο και κατι σε νερο ...αλλα δυναμη..

τωρα πηρα αυτη λογο γραμμωσης ...5γρ τιν μερα ειναι αρκετα για γραμμωση σου δινει το εχτρα που εχει και γλουταμινη που αναπληρωνει..θα διξει τα αποτελεσματα σε 3 -4 εβδομαδες απο σημερα

blackgym
11-02-09, 20:35
τελικα πριν τιν προπονηση πρεπει ? η μετα? εδω εχει υδαταθρανκες και ταυρινη που λογικα ειναι πριν ? τιν κρεατινη μετα ξερω και εγω? η καλυτερα ενα σκοοπ πριν και ενα σκοοπ μετα ?

slaine
11-02-09, 23:38
εγώ θα τη χρησιμοποιούσα είτε κατα τη διάρκεια είτε μετά

blackgym
11-02-09, 23:42
και εγω λεω ενα και ενα...σημερα ειδα διαφορα σε δυναμη..

mantus3
12-02-09, 02:05
και εγω λεω ενα και ενα...σημερα ειδα διαφορα σε δυναμη..

ποτε προλαβες? στην συσκεβασια λεει πριν αλλα επιδι στην ON αρχησαν να το καβαλανε κ να τσιμπανε κολπα αλονων λεει σε ενα σημειο αμα δεν μπορεις να παρεις 2 πριν, παρε ενα πριν κ ενα μετα... 8) 8) :doh:

εγω αρχησα να την χρησιμοποιω καθαρα πριν γιΑ να φτιαχνει λιγο την γευση της πρωτεινης γιατι μετα το γυμν την πινεις επιδι διψας, πριν ομως? (επιστιμονικα τεκμηριομενες αποψεις αποψε...)

xectR
05-08-09, 01:01
Έχω μια απορία, από ότι κατάλαβα την συγκεκριμένη κρεάτινη δεν την παίρνουμε
με τον κλασικό τρόπο (20γρ τις πρώτες 5 μέρες /10γρ τις υπόλοιπες / 5γρ τις μέρες χωρίς προπόνηση)

Εδώ αρκεί απλά ένα scoop πριν ένα μετά;
2 μήνες On 1 off;

Πρώτη φορά θα πάρω κρεατίνη γιαυτό ρωτάω...

xectR
06-08-09, 02:54
Αν είναι εύκολο ας μου απαντήσει κάποιος διότι θα πάω αύριο να την πάρω
και θα ήθελα να ξέρω...

tolismann
06-08-09, 08:36
Έχω μια απορία, από ότι κατάλαβα την συγκεκριμένη κρεάτινη δεν την παίρνουμε
με τον κλασικό τρόπο (20γρ τις πρώτες 5 μέρες /10γρ τις υπόλοιπες / 5γρ τις μέρες χωρίς προπόνηση)

Εδώ αρκεί απλά ένα scoop πριν ένα μετά;
2 μήνες On 1 off;

Πρώτη φορά θα πάρω κρεατίνη γιαυτό ρωτάω...
1 μεζούρα αυτού του προϊόντος περιέχει πολλούς υδατάνθρακες, γι'αυτό καλύτερα μόνο μία μεζούρα μετά την προπόνηση.

Τις ημέρες που δεν προπονείσαι πάρε 5γρ καθαρής μονοϋδρικής μαζί με το πρωινό.
Μην έχεις την Pre-Load και τις off days.
Η δεξτρόζη που περιέχει δεν χρειάζεται όταν δεν προπονείσαι.

xectR
06-08-09, 15:27
Οκ ευχαριστώ!

Svein
22-08-09, 12:55
Την χρησιμοποίησα 1 μηνα και μου φάνηκε παρα πολύ καλή ειδικά για όγκο μιας και έχει και υδατάνθρακες.....!!!Είναι ότι πρέπει για μετά προπονητικό !!!!

Morfeas
15-10-09, 03:07
kalispera.. paidia egw agorasa tin pre-load kai tha tin xrisimoipoihsw otan arxisw proponisi se 4 meres... exw omws ena thema...
katalava oti ta molis 900gr pou einai i siskeuasia tha mou ftasoun mono gia tis 5 prwtes meres tou overdose... kai meta? prepei na parw alli? logika nai...
den einai ligo m@/kia ta 25 euro gia 5 meres?

(signwmi gia ta greeklish paidia alla anagkastika grafw apo to netbook tis aderfis mou kai einai berdema)

Ballbreaker
15-10-09, 10:14
Η ιδια εταιρεια βγαζει αυτο,σε συσκευασια των 2.000gr
http://e1h7.simplecdn.net/mhmw1/coop/pc/catalog/OP-180.jpg

Το παιρνεις και εχεις αποθεμα για ενα χρονο :welcome:
Μονο που δεν ξερω εαν το εισαγει κανεις στην Ελλαδα σε αυτη την συσκευσια

Morfeas
15-10-09, 10:55
egw piga se mia gnwsti alisida katastimatwn stin athina kai m edwsan ta 900gr.. sigoura i sigekrimeni siskeuasia pou m dixneis einai arketi kai as elpisoume kai oikonomika antagwnistiki..
auto pou thelw twra na rwtisw mias kai stin kreatini eimai kainourios.. an kratisw ta 900gr pou tha me vgaloun mia vdomada.. tha kanw tpt? tha dw diafora? i prepei anagkastika na agorasw alli mia na vgalw kana mina gia na exw apotelesmata?
euxaristw..

(signwmi gia ta greeklish kai pali)

Morfeas
15-10-09, 10:59
kai alli mia erwtisi.. mporei na exei apantithei kapou allou fisika.. se osa themata diavasa dn vrika apantisi.. opote sinxwreste me mias kai eimai kainourios..
tin anamigniw me nero i ximo kalitera? kai se peripou ti posotita?

(signwmi gia ta greeklish kai pali)

Ballbreaker
15-10-09, 11:12
Εδω θα βρεις αρκετα πραγματα να διαβασεις

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=886&highlight=%CE%BA%CF%81%CE%B5%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B7

Ballbreaker
15-10-09, 11:14
egw piga se mia gnwsti alisida katastimatwn stin athina kai m edwsan ta 900gr.. sigoura i sigekrimeni siskeuasia pou m dixneis einai arketi kai as elpisoume kai oikonomika antagwnistiki..
auto pou thelw twra na rwtisw mias kai stin kreatini eimai kainourios.. an kratisw ta 900gr pou tha me vgaloun mia vdomada.. tha kanw tpt? tha dw diafora? i prepei anagkastika na agorasw alli mia na vgalw kana mina gia na exw apotelesmata?
euxaristw..

(signwmi gia ta greeklish kai pali)



Προσοχη,μιλαμε για αλλο προϊον,εγω σου εδειξα σκετη κρεατινη που σε βγαζει για ενα χρονο.
Μια εβδομαδα ειναι μικρο χρονικο διαστημα.

souezass
15-10-09, 22:20
αυτη εδω τη κρεατινη τηω πιρα πριν απο 10 μερες.συγκεκριμενα δεν ειναι απλα μια κρεατινη.ειναι φορμουλα κρεατινης και καλο ειναι να την περνεις μετα το τελος της προπονησης για οπιον κανει ογκο.
η δοσολογια που πηρα εγω και ειλικρινα εχω δει αποτελεσματα και σε δυναμη αλλα και στο σωμα μου.

για 5 μερες 2 φορες την ημερα.μια πρωη μια μετα την προπονηση.
οποια μερα δεν κανεις μια φορα το πρωι.
απο εκει και περα μετα τις 5 μερες πινεις μια μετα την προπονηση.
οποτε δεν κανεις μια φορα το απογευμα.

σημειωσει. οπως ειπα ειναι φορμουλα κρεατινης και αυτο φενετε απο αυτα που εχει μεσα.ακομα πολλοι γνωριζουν πως το οριο της ποσημης κρεατινης που πρεπι να πινουμε ειναι 5-10 γρ. αρα οχι υπερβολες.αν την περνεις οπως εγω θα δεις αποτελεσμτα.και αν ειμαι κατα της κρεατινης αυτη σας την προτεινω γτ εγω ειδα αποτελεσματα μεσα σε 10 μερες.:thumbup:

Morfeas
16-10-09, 14:23
euxaristw para poly paidia.. pragmatika polytimi voitheia...
kati teleutaio thelw na pw..
exw paratirisei oti kai ta aminoksea pou pernw.. kai to auksintiko varous alla kai i kreatini periexoun ola arketa megales posotites gloutaminis..
einai kako auto? dld na ta sindiazw ola auta mazi me teties posotites gloutaminis?

euxaristw kai pali..
(signwmi gia ta greeklish)

Machiavelli
16-10-09, 14:52
euxaristw para poly paidia.. pragmatika polytimi voitheia...
kati teleutaio thelw na pw..
exw paratirisei oti kai ta aminoksea pou pernw.. kai to auksintiko varous alla kai i kreatini periexoun ola arketa megales posotites gloutaminis..
einai kako auto? dld na ta sindiazw ola auta mazi me teties posotites gloutaminis?

euxaristw kai pali..
(signwmi gia ta greeklish)

Άθροισε τα γραμμάρια γλουταμίνης που παίρνεις. 5-10 γραμμάρια είναι εντάξει.

Svein
26-01-10, 23:35
Τα xtreme stores σταμάτησαν να την φέρνουν ... αν ξέρετε που αλλου να την βρω pm !