PDA

Επιστροφή στο Forum : True-Mass (ΒSN)



Papaflesas
19-01-09, 17:06
Παιδες πως σας φενεται το λεγομενο true-mass της βσν κανει δουλεια?ειμαι 17 και εχω αγχος να το παιρνω η οχι εσεισ τι λετε? :???:


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=895&stc=1&d=1239360938
61720

RUHL
19-01-09, 18:50
Maltodextrin :clown2: :clown2: :clown2: :porc: :porc: :porc:

slaine
19-01-09, 18:59
θα έλεγα να μην την πάρεις. πολλή ζάχαρη και χοληστερόλη. έχει και πολλές πηγές πρωτείνης... τώρα αν θες να το πάρεις ντε και καλά πάρτο για γεύμα στο σχολείο :wink:

RUHL
19-01-09, 19:09
Γεια σας παιδια τους ταιλευτεους μηνες εχασα περιπου στα 31κιλλα και εφτασα 92.3 και εγω 17 ειμαι 1.82
:clown2: :clown2: :clown2: Maltodextrin :porc:

Papaflesas
20-01-09, 21:59
rε συ αλο μυικο λιπος και αλο κανονικο και εξαλου αυτο το συμπληρωμα βοηθαει και στην καυση του κακου λιπους και προσφερει μυικο λιπος οχι δηλαδη κοιλιες αλλα μυς

peris
20-01-09, 22:36
rε συ αλο μυικο λιπος και αλο κανονικο και εξαλου αυτο το συμπληρωμα βοηθαει και στην καυση του κακου λιπους και προσφερει μυικο λιπος οχι δηλαδη κοιλιες αλλα μυς

τι αλλο θα ακουσουμε :cyclops: :cyclops: :cyclops:

μυικο λιπος και κανονικο λιπος καινουργιος διαχωρισμος αυτος ειναι? τι να πω που τα εχετε δει αυτα ελεος :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

ρε μπας και ειναι κατι που δε ξερουμε εμεις :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

isis
20-01-09, 22:42
Παιδες πως σας φενεται το λεγομενο true-mass της βσν κανει δουλεια?ειμαι 17 και εχω αγχος να το παιρνω η οχι εσεισ τι λετε? :???:

Καταρχήν κακέ τεζούλη και peri , δε χρειάζεται να ταπεινώνουμε το παιδί , απλώς δε ξέρει. Προσωπικά θα σου συνιστούσα μία πρωτεΐνη πολλών πηγών με λίγους υδατάνθρακες και θερμίδες και όχι το true mass. Τους υδατάνθρακες μπορείς πολύ εύκολα να τους βρεις και να τους προσθέσεις στη διατροφή σου , χωρίς να χρειάζεται να πάρεις κάποιο συμπλήρωμα με υδατάνθρακες!

NASSER
20-01-09, 23:19
εγω εκανα οντως λαθος και αντι για να με διορθωσουν να τι απαντησανε.. πω πω τρεμω τι αντρες ρυλ και τεζαμαν πω σωματαραδες τρεμω ρε αμαν αμαν μανα μου τι αντρες ειστε εσεις

Οκ το θεμα καλο ειναι να θεωρηθει ληξαν.

Το λαθος σου ειναι πως το λιπος δεν μετατρεπεται σε κατι αλλο, ουτε οι μυς γινονται λιπος.
Το λιπος μπορει να καει και να φυγει αλλα και ο μυς με λαθος διατροφη στη διαιτα μπορει να καει.

Αυτα με λιγα λογια papaflesas.

Αντρες και σωματαραδες κομμενη η πλακα. :2guns:

RUHL
20-01-09, 23:41
μονος του εμπλεξα τα μπουτια του με τα ειδη του λιπους ναι ειναι 2 το ασπρο και το καφε αλλα κανενα απο αυτα δεν ειναι μυικο :lol: :lol: :rolf: :rolf: :rolf:
το ασπρο ειναι 80-85% στο σωμα και το υπολοιπο ειναι το καφε που βρησκετε στα οργανα κυριως

Με λιγα λογια αν παρεις την πρωτεινη λιπους που μας πρηζεις τοσες μερες θα αυξησεις το ασπρο λιπος και αλλο και θα γηνεις ακομα πιο χοντρος

αυτα :clapping: :wave:

να παρε και αυτο που αμφηβαλω αν θα το διαβασεις αλλα τελος παντων
http://www.bodybuilding.com/fun/sclark69.htm




ΥΓ τεζα εσυ ποιος εισαι ο σωματαρας η ο ανδρας για να ξερω :green: :P :P :lol:

slaine
21-01-09, 00:34
τώρα είδα το τόπικ... :sneaky: έφυγα και έχασα τα καλά. :P

το παιδί μπορέι να εννούσε σπλαχνικό και υποδόρειο λίπος? ίσως. όπως και να'χει δεν είναι αυτή συμπεριφορά παλιόπαιδα :spank:

πρωτείνη όγκου=λίπος 8)

και εσύ ειδικά που έχεις την τάση να πάρεις λίπος θα πρέπει να τις αποφεύγεις εκτός παό σπάνιες περιπτώσεις.

πάρε μία με 80% περιεκτικότητα που έχεις και άπειρες επιλογές και είσαι κομπλέ.

μη μασάς όλοι μας έχουμε τσακωθεί με το ρούλη. δείξτου τα ποντίκια σου του παλιοχοντρού να μάθει :bodybuilder2:

JasonBlack
21-01-09, 17:13
Απο προσωπική εμπειρία είναι καλή πρωτεϊνη για όγκο. Πρέπει όμως να αποφεύγεις τα cheat meals γιατί έχει πολύ υδατάνθρακα.
Αν θες να πάρεις βάρος και να χτυπήσεις μετά μια βριά γράμμωση η οποία θα πάρει το κάπως παραπάνω (χαρακτηριστικό γνώρισμα του να κερδίζεις μυς χωρίς να περιορίζεις το λίπος που κερδίζεις)...προχώρα άφοβα.

tezaman
21-01-09, 17:45
το θέμα δεν είναι πως είναι έχει πολύ υδατάνθρακα, αλλα τι υδατάνθρακας είναι αυτός 8) ----- μαλτοδεξτρίνη :lol:

SiCkOheL
21-01-09, 20:02
εγώ λέω να τα πάρεις όλα για να γίνεις κτηναρι για να μπορέσεις να τα σηκώσεις όλα μετά

kostaras8
29-05-10, 15:36
Είμαι 1.87 και 65 κιλα.στοχος μου ειναι να αυξησω την μυικη μου μαζα.εχω ξεκινησει απο τον Γεναρη γυμναστηριο και δεν εχω δει ακομα καποια ιδιατερη διαφορα στο σωμα μου οσον αφορα την μυικη μαζα.εχω ξεκινησει να κανω διατροφη και πηγα και πηρα μια πρωτεινη την mass true για να με βοηθησει στο στοχο μου.θα ηθελα να σας ρωτησω πως σας φαινεται αυτη η πρωτεινη?μου την συστησε αυτος απο το μαγαζι..αν μπορουσατε και εσεις να μου δωσετε καποια συμβουλη την δεχομαι ευσπροδεκτα..

kaiowas
29-05-10, 21:21
σβήσε το λινκ, απαγορεύεται
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3435&highlight=true+mass

kostaras8
29-05-10, 22:04
σβήσε το λινκ, απαγορεύεται
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3435&highlight=true+mass

σε ευχαριστω για την παρατηρηση!

TEFAAtzis
29-05-10, 22:18
τα εχουμε ξαναπει για τις πρωτεινες ογκου.Διαβασε για αυτες στο φορουμ και βγαλε τα δικα σου συμπερασματα.Οσον αφορα για τον ογκο που λες οτι δεν παιρνεις η διατροφη σου πως ειναι?Γραψε μας τι προγραμμα διατροφης κανεις γιατι ολα απο κει ξεκινανε και μετα απο τα συμπληρωματα!!!

Rampage
09-09-10, 13:30
Φίλε μου εάν αγόρασες τελικά αυτή την πρωτείνη(true mass)!!! Μπορείς να μας πείς τι αποτελέσματα είδες!!! Επειδή βλέπω οτι το αρχικό post είναι αρκετούς μήνες πρίν και αν δεν την αγόρασες μόνο μία φορά κάποια διαπίστωση θα έχεις κάνει!!!
Ευχαριστώ!!

Kaloutsikos
23-10-10, 12:21
Εγώ πάλι την παίρνω μετά το γυμναστήριο, τι λέτε κάνω καλά που την παίρνω για μεταπροπονητηκό? Από Δευτέρα ξεκινάω για πριν την προπόνηση της gaspari super pumb 250 και για μετά σκέφτομαι την true mass να την παίρνω με amino ή bcaa. Περιμένω γνώμες.....

savage
23-10-10, 12:37
μπα δεν ειναι καθολου καλη ιδεα για μετα το γυμναστηριο.αυτο δεν ειναι whey,ειναι meal replacement.εχει καμποσα λιπαρα και ειναι blend protein,oxi whey οπως εγραψα και πιο πριν.
εγω το χρησιμοποιουσα πριν 2 χρονια οταν ημουν στο ναυτικο και πολλες φορες δεν προλαβαινα να φαω.για meal replacement εχει καλη αναλογια υδατανθρακων/πρωτεινων/λιπων και παρα πολλες βιταμινες σε πολυ μεγαλη περιεκτικοτητα,αν και θα προτιμουσα να ειχε ακομα λιγοτερη ζαχαρη.
σιγουρα δε συνισταται σε ενδομορφους η ατομα που βαζουν ευκολα λιπος.

τελος παντων ανακεφαλιωνοντας ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ για μετα την προπ.

παρε αμινοξεα οπως πολυ σωστα γραφεις για μετα την προπ μαζι με καποια πηγη υδατανθρακα της επιλογης σου,και μετα απο 20 λεπτα πηγαινε φαε το φαι σου,και κρατα τα λεφτα σου για κατι αλλο:thumbup:

Kaloutsikos
23-10-10, 12:59
μπα δεν ειναι καθολου καλη ιδεα για μετα το γυμναστηριο.αυτο δεν ειναι whey,ειναι meal replacement.εχει καμποσα λιπαρα και ειναι blend protein,oxi whey οπως εγραψα και πιο πριν.
εγω το χρησιμοποιουσα πριν 2 χρονια οταν ημουν στο ναυτικο και πολλες φορες δεν προλαβαινα να φαω.για meal replacement εχει καλη αναλογια υδατανθρακων/πρωτεινων/λιπων και παρα πολλες βιταμινες σε πολυ μεγαλη περιεκτικοτητα,αν και θα προτιμουσα να ειχε ακομα λιγοτερη ζαχαρη.
σιγουρα δε συνισταται σε ενδομορφους η ατομα που βαζουν ευκολα λιπος.

τελος παντων ανακεφαλιωνοντας ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ για μετα την προπ.

παρε αμινοξεα οπως πολυ σωστα γραφεις για μετα την προπ μαζι με καποια πηγη υδατανθρακα της επιλογης σου,και μετα απο 20 λεπτα πηγαινε φαε το φαι σου,και κρατα τα λεφτα σου για κατι αλλο:thumbup:


Tι μου προτείνεις?

savage
23-10-10, 13:12
αναλογως με τα λεφτα που εχεις να διαθεσεις.μακραν ο,τι καλυτερο ειναι vitargo η waxy maize,αλλα ειναι και μακραν τα πιο ακριβα.
απο κει και περα μπορεις να πας σε συμβατικες λυσεις τυπου δεξτροζη/μαλτοδεξτρινη η μπανα/μελι η σε ξινομηλο,ειδικα αν εχεις τασεις να παχαινεις ευκολα.βλεπεις σου απανταω τελειως υποθετικα μιας και δεν εχω ιδεα για το σωματοτυπο σου

Kaloutsikos
23-10-10, 13:20
αναλογως με τα λεφτα που εχεις να διαθεσεις.μακραν ο,τι καλυτερο ειναι vitargo η waxy maize,αλλα ειναι και μακραν τα πιο ακριβα.
απο κει και περα μπορεις να πας σε συμβατικες λυσεις τυπου δεξτροζη/μαλτοδεξτρινη η μπανα/μελι η σε ξινομηλο,ειδικα αν εχεις τασεις να παχαινεις ευκολα.βλεπεις σου απανταω τελειως υποθετικα μιας και δεν εχω ιδεα για το σωματοτυπο σου


Που να μπω να δω γι αυτά τα προϊόντα γιατί δεν τα ξέρω?

o.k. βρήκα θέμα μεσα στο site.

savage
23-10-10, 13:41
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7081&highlight=waxy+vitargo

ΣΙΑΜΙ
04-01-11, 14:41
συγνωμη δεν μπορω να μην ποσταρο και εγω με αυτα που βλεπω...μιλατε ετσι σε ενα παιδι 17 χρονον που δεν εχει ασχοληθει με συμπλιρωματα μαλλον αλλος εχει το προβλημα...Για εμενα αν θε σοι και καλα (ογκου) η true mass ειναι απο τις....καλες μου την πρωτεινη συχνα ενας μεγαλος ελληνας αθλητης (ο οποιος εχει τροπους)....συγνωμη που ανοιξα παλι το θεμα αλα τσαντιστικα :toast:

Devil
04-01-11, 14:55
συγνωμη δεν μπορω να μην ποσταρο και εγω με αυτα που βλεπω...μιλατε ετσι σε ενα παιδι 17 χρονον που δεν εχει ασχοληθει με συμπλιρωματα μαλλον αλλος εχει το προβλημα...Για εμενα αν θε σοι και καλα (ογκου) η true mass ειναι απο τις....καλες μου την πρωτεινη συχνα ενας μεγαλος ελληνας αθλητης (ο οποιος εχει τροπους)....συγνωμη που ανοιξα παλι το θεμα αλα τσαντιστικα :toast:

κερδος εχει????

ενα gainer του κ*λου ειναι.... ισως ειναι καλητερο απο αλλα..... αλλα παραμενει gainer.... και ειναι και ακριβο... με μια πρωτεινη (whey) και μια μαλτοδεξτρινη κανεις την ιδια δουλεια και με λιγοτερα λεφτα....

ΣΙΑΜΙ
04-01-11, 15:05
δεν εχεις αδικο αλλα δεν ειναι ευκολο για ενα παιδι 17 χρονον που εχει σχολειο και διαβασμα να τα βρει και να ασχολιθη με ολλα αυτα...ειναι μια καλη αρχι τα gainer kai πρωσοπικα το λιπος που εχω παρει απο gainer δεν δυσκολευτηκα να το χασο...(δεν λεω πως ειναι καλιτερα)αλα απο καπου αρχιζουμε ολοι...οσο αφορα τον αθλητη που λεω οχι δεν εχει...εξαλου η θεση και το επιπεδο του δεν ειναι για ελλαδα αλα οπως κσερετε πολυ καλα το bodybuilding στην ελλαδα σαν επαγγελμα ειναι σχεδον (ανουσιο)....σε σχεση με την αμερικη και τα λεφτα που παιρνουν

Devil
04-01-11, 15:10
δεν εχεις αδικο αλλα δεν ειναι ευκολο για ενα παιδι 17 χρονον που εχει σχολειο και διαβασμα να τα βρει και να ασχολιθη με ολλα αυτα...ειναι μια καλη αρχι τα gainer kai πρωσοπικα το λιπος που εχω παρει απο gainer δεν δυσκολευτηκα να το χασο...(δεν λεω πως ειναι καλιτερα)αλα απο καπου αρχιζουμε ολοι...οσο αφορα τον αθλητη που λεω οχι δεν εχει...εξαλου η θεση και το επιπεδο του δεν ειναι για ελλαδα αλα οπως κσερετε πολυ καλα το bodybuilding στην ελλαδα σαν επαγγελμα ειναι σχεδον (ανουσιο)....σε σχεση με την αμερικη και τα λεφτα που παιρνουν

ενα παιδι 17 χρονων δεν νομιζω οτι μπορει να βγαζει λεφτα.... ενα χαρτζηλικη εχει και ειναι μ***κια να το τρωει ολο σε συμπληρωματα.... αλλα και παλι αν θελει να το φαει ολο εκει καλητερα να το χαλασει για κατι που θα του κρατησει παραπανω...

η διαφορα τιμης ειναι μεγαλη.... αναμεσα σε gainer και whey+μαλτο

το να σου πουλανε τη ζαχαρη χρυση και να σου λενε οτι θα παρεις κιλα ειναι μεγαλη μ***κια...

ΣΙΑΜΙ
04-01-11, 15:22
την gainer την βρισκεις και με 45 η wey συνηθως πανο απο 60 μια καλη...+6 η γλυκοζη + 8 περιπου η μαλτο(δεν ειμαι σιγουρος για αυτην γιατι δεν την εχω βρει για να την παρω...)εξαλου μπορει καλιστα μετα την πρωτεινη να φαει 2 με 3 ασπραδια αυγών...οπως εχουν αφησει να εννοηθει καποια ατωμα στο φορουμ (καμια) πρωτεινι δεν ειναι σκουπιδι αναλογα πως την χρησιμοποιεί ο καθενας και τις αναγκες του

Devil
04-01-11, 15:30
την gainer την βρισκεις και με 45 η wey συνηθως πανο απο 60 μια καλη...+6 η γλυκοζη + 8 περιπου η μαλτο(δεν ειμαι σιγουρος για αυτην γιατι δεν την εχω βρει για να την παρω...)εξαλου μπορει καλιστα μετα την πρωτεινη να φαει 2 με 3 ασπραδια αυγών...οπως εχουν αφησει να εννοηθει καποια ατωμα στο φορουμ (καμια) πρωτεινι δεν ειναι σκουπιδι αναλογα πως την χρησιμοποιεί ο καθενας και τις αναγκες του

για την πρωτεινη πολλα λες.... και με 40 παιρνεις πολυ καλη... με τα 60 παιρνεις 2,5κιλη...

οκ πες οτι κανουν περιπου τοσο.... μετρα και τα servings;)

το true mass βγαζει 18 servings.... μια 2,5κιλη πρωτεινη βγαζει.... 50 servings (αν υποθεσουμε οτι θελουμε 50γρ πρωτεινης οπως και στο true mass...)

μετα παιρνεις και 5 κιλα μαλτο σου βγαζει καπου στα 60-70 servings... (αναλογα με τους υδατανθρακες του true mass...)

τωρα κοιτα τα servings.... το gainer 18 και τα αλλα απο 50 μινιμουμ πανω απο το διπλασιο.... και η τιμη τους..... ουτε καν η διπλασια.... 50 ευρα η πρωτεινη αντε και κανα 20 η μαλτο....

ΣΙΑΜΙ
04-01-11, 15:41
εγω προσωπικα δεν παιρνω πανω απο 2 σκουπ....αν κανεις καλη διατροφη το θεωρο υπερβολη...αναλογα τι θελει ο καθενας....εγω 2 χρονια που κανο κανο μονο ογκο.....και γραμμωση μια χαρα τα παω...το να παρει για κανα 2 μηνο gainer δεν ειναι κακο...μετα σιγα σιγα θα το ψαχνη το θεμα(οσο για τις τιμες για 2.5kg παντα)αμα εχω gainer τρωω και πολλα ασπραδια δλδ ενα μηνα gainer και 2 καθαρη με γλυκοζη και κρεατινι....