PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτογραφίες μου



egw
21-01-09, 02:07
Είπα κι εγώ να βάλω κάποιες φωτογραφίες μου να ακούσω καμιά γνώμη.Είμαι 28 χρονών 1.92 και 90 κιλά.Ξεκίνησα το γυμναστήριο εδώ και 17 μήνες με 1,5 μηνα διακοπή λόγω σοβαρού τραυματισμού από ατύχημα άσχετο με το γυμναστήριο,αλλά έκανα πολλά τραγικά λάθη στην προπόνηση μου αλλά και στην διατροφή.Δεν έκανα καθόλου πόδια,κοιλιακούς και ώμους σπάνια,στις υπόλοιπες μυικές ομάδες έκανα 2 φορές την εβδομάδα την καθεμία και από 7(!!!) σετ την κάθε άσκηση μέχρι που έφτανα στο σημέιο να κάνω 2,5 και 3 ώρες την ημέρα βάρη και μετά την δουλειά μάλιστα που δεν είναι καθιστική και μετά από ολά αυτά δεν έτρωγα στα καπάκια αλλά το βράδυ πριν κοιμηθώ που έτρωγα τουλάχιστον 2 πιάτα φαί και καπάκια ύπνος.Ότι χειρότερο δηλαδή.

Τους τελευταίους 4 μήνες όλα αυτά έχουνε αλλάξει κι είδα επιτέλους κάποια διαφορά πάνω μου(φυσικά θέλω πολύ δρόμο ακόμα για να φτάσω στο επιθυμιτό σημείο),αλλά και στα κιλά που σηκώνω αυξήθηκαν,πχ τους 2 πρώτους μήνες όταν είχα πάει γυμναστήριο στον πάγκο έπαιζα με το ζόρι 30 κιλά,τώρα παίζω 75 κιλά,αν και θέλω να τα ανεβάσω αρκετά ακόμα.

Πριν ξεκινήσω το γυμναστήριο ήμουν 78-82 κιλά και τώρα 90.
Προσπαθώ με κάθε τρόπο να απαλλαγώ από αυτά τα πλάγια ψωμάκια αλλά και να πάρω μυικό όγκο αλλά είναι πολύ δύσκολο γιατί από μικρός ακόμα κι όταν ήμουν πολύ αδύνατος πάντα είχα περιφέρεια και πάντα εκεί έπαιρνα τα κιλά.

Η πρώτη φωτογραφία είναι πως ήμουν πριν ξεκινήσω το γυμναστήριο κι οι υπόλοιπες είναι πρόσφατες.Κάθε σχόλιο αρνητικό η θετικό ευπρόσδεκτο.


http://img242.imageshack.us/img242/5334/dsc00553sv2.jpg



http://img242.imageshack.us/img242/15/dsc00531ks4.jpg

http://img206.imageshack.us/img206/1511/dsc00549sj7.jpg

http://img206.imageshack.us/img206/8818/dsc00550vo0.jpg

http://img513.imageshack.us/img513/3664/dsc00551fj5.jpg

slaine
21-01-09, 02:09
αν και οι φωτογραφίες δε βοηθάνε πολύ αυτό που βλέπω έιναι ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά με το πριν!!! :clap:

αν μπορείς βάλε κάποιον άλλο να σε τραβήξει απο λίγο πιο μακριά

Muscleboss
21-01-09, 02:33
φίλε μου,

η διαφορά που έχεις κάνει αν θεωρήσουμε ότι είναι μέσα σε 17 μήνες, είναι καλή, αλλά θα μπορούσε ναναι και πολύ καλύτερη. :)

μπραβο θα σου πώ όμως που αποφάσισες να αλλάξεις το κορμί σου και με μικρά βήματα τα καταφέρνεις. με το φόρουμ σιγά σιγά θα κάνεις και μεγαλύτερα.

έχεις δύσκολο δρόμο μπροστά σου, αλλά το σώμα σου μπορεί να αλλάξει δραστικά αν το πάρεις απόφαση.
από προσωπική εμπειρία μπορώ να πώ ότι οι μεγαλύτερες διαφορές γίνονται από ανθρώπους που το σώμα τους δεν τους βοηθάει, αλλά για αυτό πεισμώνουν και καταφέρνουν πολλά.

θα θεωρήσω ότι αυτές οι φώτος είναι η αρχή και θα περιμένω να μας ενημερωσεις με νές φώτος σε λίγους μήνες με την πρόοδό σου.

καλή συνέχεια, καιρός να αφήσεις τα λάθη και να κάνεις σωστές κινήσεις, και να επιταχύνεις την πρόοδό σου :awesome:

ΜΒ

TRIANTAFYLLOU
21-01-09, 02:49
όπως είπε και ο Muscleboss έχεις αισθητή διαφορά γιατί είχες έλειψη λόγω απώλειας βάρους απο το ατύχημα ,οπότε λογικό να πάρεις κατευθείαν κάποια κιλά , το θέμα είναι να έμαθες απο τα λάθη και με την βοήθεια απο το φόρουμ να βάλεις σωστές βάσεις για ανάπτυξη χωρις υπερβολές .

τίποτε δεν είναι ακατόρθωτο αλλά χρειάζετε γνώσεις και εφαρμογή με σωστή προπόνηση και διατροφή θα επιτύχεις τους στόχους .

και να ξέρεις αυτό που κάνεις όσο σωστό και να είναι πρέπει να το κάνεις σε διάρκεια για να φέρει αποτέλεσμα την πιό τέλεια διατροφή και προπόνηση να κάνεις αν δεν έχεις υπομονή δεν μπορείς να πετύχεις γιατί σιγά σιγα χτίζετε το σώμα και να μάθεις να απολαμβάνεις την προπόνηση και να μην το κάνεις σαν αγκαρία μόνο σαν αυτοσκοπό γιατί θα βαρεθείς , όπως και η σωστή διατροφή να σου γίνει τρόπος ζωής και συνήθεια.

egw
21-01-09, 20:51
Το ατύχημα δεν είχε σχέση με τα κιλά που ήμουν πριν γιατί πάντα σε τέτοια κατάσταση ήμουν μέχρι να ξεκινήσω γυμναστήριο.Και δεν ήταν θέμα ότι δεν έτρωγα,έτρωγα 2 δυνατά γεύματα μεσημέρι-βράδυ,ένα γάλα το πρωί και κανένα φρούτο-γλυκο ενδιάμεσα,απλά δεν έτρωγα σωστά πχ έτρωγα 4 σουβλάκια κι όλοι απορούσαν που έβαζα τόσο φαγητό κι εγώ από την μεριά μου ξενέρωνα που άκουγα όλον τον κόσμο δίπλα μου να θέλει να χάσει κιλά κι εγώ να μην μπορω να πάρω με τίποτα.Όσο πέρναγε ο καιρός και μεγάλωνα έτσι όπως έτρωγα το μόνο που κατάφερα ήταν να παιρνω στα πλάγια τα κιλά.

Όταν ξεκίνησα το γυμναστήριο αν και πάλι δεν τρεφόμουν σωστά,άρχισα να παίρνω και μυικό όγκο,όχι τιποτά σπουδαίο βέβαια,αλλά υπήρχε σίγουρα βελτίωση κι αυτό μου έδινε κουράγιο για την συνέχεια.Όταν μπήκε στο κόλπο κι η διατροφή(συμπληρώματα δεν παίρνω)τότε είχα πολύ μεγαλύτερη βελτίωση,αλλά εκτός από το εξωτερικό αποτέλεσμα για μένα μετράει αρκετά το εσωτερικό,λάτρεψα αυτόν τον τρόπο ζωής γιατί με έκανε να νιώθω πολύ πιο ζωντανός,πολυ πιο υγιής,έστω κι αν στους γύρω μου φαινόνταν ιδιαίτερα παράξενο ειδικά στην αρχή μέχρι να με συνηθίσουν,να υπολογίζω ανά 3 ώρες όπου κι αν βρίσκομαι να τρώω κάτι ποιοτικό,που τις περισσότερες φορές το είχα φέρει από το σπίτι μάζι,όπως και στην δουλειά που τα τάπερ έγιναν οι καλύτεροι μου φίλοι πια,αρνούμενος τα γνωστά σουβλάκια,πίτσες κτλ.

Αυτό που είπατε για το πείσμα έχετε δίκιο,γιατί όταν βλέπεις ότι δεν σε ευνοούν με τίποτα τα γονίδια κι είναι πολύ πιο δύσκολο σε σχέση με κάποιους άλλους να πετύχεις κάτι σημαντικό πεισμώνεις απίστευτα.Ευχαριστώ για τις ευχές σας για προόδο κι ελπίζω ότι σύντομα θα έχω κι άλλη βελτίωση.