PDA

Επιστροφή στο Forum : περιφερεια



ThoTeo
13-06-16, 22:00
Γεια σας, ειχα ξαναγραψει πιο παλια στο φορουμ για ενα θεμα που αντιμετωπιζω στην περιφερεια μου. Καταρχην ειμαι αντρας, 1,93υψος κιλα 97, ειχα χασει περιπου 45κιλα πριν απο 6-7 χρονια. Τα εχασα σε μικρο διαστημα περιπου 5 μηνων. Ολα αυτα τα χρονια το μονο θεμα που αντιμετωπιζω ειναι η περιφερεια μου! Δεν γινεται να τα χασω με τιποτα! Μετα απο τοσα χρονια αρχισε να μου φαινεται πως ειναι αδυνατον να το χασω! Γυμναζομαι 4εως6 φορες την εβδομαδα. 40λεπτα βαρη κ 30-40λεπτα αεροβιο. Κανω διαφορετικες μυικες ομαδες καθε μερα και παντα το συνδιαζω με αεροβιο ειδηκα τωρα το καλοκαιρι. αρχισα να κανω δουλεια γραφειου αυτο το διαστημα και μου φαινεται πως παχαινω, μεγαλωνει η περιφερεια μου, πως κρεμαω κτλ ενω ισως και να μην ειμαι οπως νομιζω! Αυτη την στιγμη η περιφερεια μου ειναι στα 112εκ(!!!!) και ειμαι 97 κιλα. Το πιο λιγο που εχω καταφερει να κατεβασω την περιφερεια μου ειναι στα 107εκ περυσι το καλοκαιρι οταν επαιρνα την πρωτεινη Scitec Nutrition
100% Whey Protein Professional και τα cla olimp και κατι θερμογεννητικους λιποδιαλυτες που δν θυμαμαι ποιοι ηταν . Ξερω οτι ειναι συμπληρωματα και δν ξερω αν οντως ηταν αυτα που με ειχαν βοηθησει η ηταν η δουλεια μου που με βοηθησαν γιατι ημουν απο το πρωι μεχρι το βραδυ στην οικοδομη. Το μονο που μου εμεινε να δοκιμασω ειναι αυτο που ειχα σκεφτει εξ αρχης πριν χασω τα κιλα, να κατεβω 10κιλα κατω απο το κανονικο μου δλδ να παω 80 κιλα περιπου ωστε να εξαφανιστει καθε ιχνος λιπος απο πανω μου αλλα φοβαμαι πως θα χασω πολυ μυικη μαζα και να ξαναχτισω απο την αρχη με διατροφη και γυμναστικη αλλα δεν ιεμαι σιγουρος για ποσο θα αντεξω λογω οικονομικων και ειναι ενας απο τους πολλους λογους που δεν το κανω. Εχετε να με προτεινεται κατι ωστε να κανω σε αυτο το θεμα? Οπως και να εχει η περιφερεια φαινεται πολυ ασχημα πανω στο σωμα. οταν απο την κοιλια και πανω εισαι σχεδον σε κανονικα επιπεδα και απο την κοιλια και κατω μεχρι τους τετρακεφαλους στο ποδι εισαι σαν αχλαδι χτυπαει ασχημα. Με ρουχα κτλ δν φαινεται αλλα οπως και να εχει δν μ αρεσει να βλεπω τον εαυτο μου ετσι. Αν υπαρχει καποιος γυμναστης η καποιος γνωστης απο βορειο ελλαδα, Πελλα η ημαθια εδω μεσα ωστε να παω απο κοντα να συμβουλευτω θα ηταν ακομα καλυτερα. Βαρεθηκα να ακουω τον καθε ενα να μου λεει το μακρυ και το κοντο του. Ο αλλος με λεει παρε κλενμπουτερολ , ο αλλος με λεει κανε μονο αεροβιο , ο αλλος μονο βαρη , ο αλλος μονο τρεξιμο και μπλα μπλα :(:unsure::shock:

beefmeup
13-06-16, 22:06
με ποιον λογαριασμο εγραφες?
κ βασικα γιατι δεν ποσταρεις με τον ιδιο λογαριασμο?

για αυτο που ρωτας, υποθερμιδικη θελει κ πρoπονησεις, βαρη κ αεροβια στην δικη σου περιπτωση, κατι αλλο δεν υπαρχει..
σαφως καποιοι χανουν πιο δυσκολα σε σημεια απο αλλους, αλλα αυτα ειναι η μονη λυση.