PDA

Επιστροφή στο Forum : Whey Shake (Revolutions)



the_big_litho
23-01-09, 01:28
Oπως τα λεει ο τιτλος.... 55 ευρω τα 2.3 κιλα, πολυ καλη γευση, ισαξια με την ον που παιρνω χρονια αλλα με κουρασε η τιμη της

πολυ καλες πηγες πρωτεινης με αρνητικο την ζαχαρη που εχει για υδατανθρακα

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=19349&stc=1&d=1292049650



Serving size : 1 Scoop (30 g)
Servings per container : 75
Amount per serving and % ADH*
Calories 117
Calories from fat 17
Total Fat 1.9 g 0%
Satured fat 0 g 0%
Cholesterol 30 mg 10%
Total Carbohydrates 4.1 g 0%
Dietary fiber 0 g 0%
Sugars 4.1 g
Protein 21 g 45%
*Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.
Ingredients:
Cold processed Undenatured Whey Protein Concentrate and Isolate, Natural Flavors, Aspartame, Fructose

tezaman
23-01-09, 06:23
μα αυτή είναι ποιο ακριβή απο την ON :o

mantus3
23-01-09, 06:51
μα αυτή είναι ποιο ακριβή απο την ON :o

10 πανω, 10 κατω τι σημασία εχει? παντως καλο θα ηταν να μην βαζαμε τιμουλες...

οσο για την κουραση, η ον εχει ενα σορο γευσεις...

the_big_litho
23-01-09, 11:59
:roll: :roll: γιατι ποσο εχει η ον ρε τεζα ? Εμεις εδω στη νικαια την παιρνουμε πανω απο 70...

mantus, τιμες λεμε για να ξερουμε τι μας γινεται και να μην μας κλεβουνε

δεν νομιζω να αντιτειθομαι στους κανονες περι χορηγων.....

slaine
23-01-09, 12:21
καλά κάνεις και λες τιμές. απλά ο τέζας μάλλον "σκέφτεται ιντερνετικά".... :chinese:

the_big_litho
23-01-09, 12:24
τεζοχακερ τεντυμποη, δεν στηριζεις την εγχωρια αγορα :P :P :P

tezaman
23-01-09, 17:20
αχαχαχαα σας την έσκασα παίδες, δεν μηλάω ιντερνικά.. έχουμε έναν μάγκα εδώ στην πάτρα που την δίνιε 50ε, μαύρα βέβαια :chinese:

vagg
23-01-09, 17:45
η ΟΝ ειναι τωρα προσφορα 99e οι 10lb
πολυ καλη τιμη αλλα μαλλον δεν θα βρειτε γευσεις

slaine
23-01-09, 17:47
που είναι τόσα? για τιμές ελλάδας είναι καλή. την έχουν και οι χορηγοί μας εδώ και καιρό (δε θυμάμαι ποιος συγκεκριμένα) σε αυτή την τιμή.

tezaman
23-01-09, 17:49
τα εξτρίιμ την είχανε, για ελλάδα πραγματικά πολύ καλή :awesome:

vagg
23-01-09, 17:49
στα xtreme

+1 sto vagg που κανει διαφημηση στους χορηγους...χαχαχαχαχαχαχαχαχ

vagg
23-01-09, 17:51
με προλαβε ο αλητης :clown:

tezaman
23-01-09, 17:51
+2 στον Τέζα που σε πρόλαβε :green:

goutsos
24-01-09, 15:23
την παλια σακουλα εχουν τοσο οχι την καινουρια.........

tezaman
24-01-09, 16:14
τι εννοείς :clown2:

RUHL
24-01-09, 16:29
την παλια συσκευασια που δεν βγαινει αλλο με λιγα λογια επειδη θα ληξουν θελουν σπροξιμο δεν φυλοτημηθηκαν ξαφνηκα οι ελληνες πωλητες συμπληρωματον

ετσι πιστευω εγω γιατι ετσι βγαζει νοημα

tezaman
24-01-09, 21:04
ώστε έτσι εξηγούνται όλα :lol:

mantus3
24-01-09, 21:16
και παλι κ 99 πολα ειναι σε σχεση με αλου.. διαφοροι στην αγγλια την στελνουν κ με 70 (αν παρεις 2)... οπως κ να εχει, αμα την κατεβαζαν 85 τοτε ναι θα ηταν καλη τιμη, αλλα τοσο πανω μπα...

tezaman
24-01-09, 21:31
σε σχέση με την περιουσία που την είχανε σαν αρχική τιμή είναι πολύ καλή :lol:

slaine
24-01-09, 21:34
ξέφυγε η κουβλεντα παιδιά. ο καθένας πουλάει όσο θέλει. εμείς αποφασίζουμε αν θα πάρουμε ή όχι.

just chris
22-10-12, 20:30
εχει να σχολιαστει απο το 2009 βλεπω.
λοιπον τι λεει η συγκεκριμενη? απο γευση?την εχω βρει σε τρελη τιμη.

oldhiphop
25-10-12, 13:34
καπιος που την εχει δοκιμαση?

just chris
25-10-12, 13:36
ειδες τιμη ε?ελκυστικοτατη...

oldhiphop
25-10-12, 13:45
ειδες τιμη ε?ελκυστικοτατη...

xaxax γιαυτο εκανα στα καπακια ποστ :thumbup:

just chris
25-10-12, 19:09
πολυ ησυχια βλεπω παντως εδω κ δε νομιζω να λεει κ τπτ η συγκεκριμενη...

oldhiphop
13-05-13, 22:09
παιδια τελικα την εχει δοκιμαση κανεις? εχω ξεμινη και λεω να την παρω απο ελλαδα διοτι ειναι σε λογικη τιμη.

just chris
13-05-13, 22:37
ελα μωρε χτυπατη,τι θα παθεις?αλλη μια πρωτεινη ειναι.
μου εχει γυαλισει κ 'μενα να σου πω, γιατι στον πορτο την εχει φθηνα.
εγω ρισκαρα με την whey της xcore κ μου βγηκε ισως κ η καλυτερη πρωτεινη
που εχω δοκιμασει, χωρις πολλα πολλα προσθετα.
εγω λεω χωσου,μην περιμενεις review απο κανεναν.ετσι κ αλλιως οι αποψεις διίστανται γενικως.

oldhiphop
14-05-13, 16:37
την περιμενω αυριο απο χτρ διοτι δεν την ειχαν αυθημερον. σε τιμη πεζη ιδια με τον πορτογαλο.
πηρα μπανανα ελπιζω να πινετε!

just chris
14-05-13, 17:18
δωσε review γευση διαλυτοτητα φουσκωματα μολις δοκιμασεις

oldhiphop
16-05-13, 22:41
την παρελαβα σημερα.
διαλιτοτητα 10/10
γευση 8.5/10 πολυ καλη γευση για για μπανανα!
τωρα απο θεμα πεψης θα ξερω αυριο διοτι σημερα ειχα φαει πολυ και γρηγορα και στα καπακια την ιπια με 350 μλ νερο και με φουσκοσε αλα δεν νομιζω να προερχετε απο αυτη.

αυτο που με προβληματισε ειναι. η διατροφικη αξια της ειναι ανα 30γρ. Ομως το σκουπ που εχει μεσα ειναι πολυ μικρο και ετση εβαλα ενα παλιο.
τωρα η ερωτιση μου ειναι. 30γρ μαζη με το σκουπ? η μονο σκονη?

RAMBO
21-11-13, 06:00
Tην εχω βαλει στο ματι καθως την βρηκα σε πολυ χαμηλη τιμη και περιμενω ποτε θα την φερουν να την παρω, σκουπ 30γρ με 23 γρ πρωτεινη,συσκευασια 2270kg και 75 δοσεις :clap:

75370

kostas kou
17-12-13, 02:33
Tην εχω βαλει στο ματι καθως την βρηκα σε πολυ χαμηλη τιμη και περιμενω ποτε θα την φερουν να την παρω, σκουπ 30γρ με 23 γρ πρωτεινη,συσκευασια 2270kg και 75 δοσεις :clap:

75370

και εγω την εχω βαλει στο ματι,ποσα γρ ζαχαρι εχει ανα σκουπ?και απο τι πηγη ειναι?

RAMBO
18-12-13, 13:06
Α δεν τα ψαχνω και τοσο:unsure:

BODYMPAL
21-01-14, 11:40
παράγγειλα απο τα xtr store 2 απο αυτή εχω ακούσει πολυ καλα σχόλια απο οσους την εχουν παρει!και η τιμη ρε παιδια ειναι παρα πολυ καλη!!!34 ευρω τα 2270 γρ !!!!!!;)

Ίων Δραγούμης
22-01-14, 02:18
παράγγειλα απο τα xtr store 2 απο αυτή εχω ακούσει πολυ καλα σχόλια απο οσους την εχουν παρει!και η τιμη ρε παιδια ειναι παρα πολυ καλη!!!34 ευρω τα 2270 γρ !!!!!!;)

Έλα ρε... μια χαρά η τιμή της. Εύγε στα xtr-τον έσκισε τον Πορτογάλλο!! Δώσε στο λαό να πιεί.... :turtle: :turtle:

ΥΣ. όταν σου έρθει γράψε μας τι ημερομηνία λήξης έχει.. ελπίζω να μην είναι προς λήξη,αν και δε νομίζω.

totis
22-01-14, 02:34
Mια χαρα πρωτεινη είναι για την τιμη που την δινουν τωρα και είναι και 5lb......Και επισης το σημαντικο ειναι οτι Δεν εχει και ασπαρταμη όπως ειχε η παλια εκδοση την εχουνε ανανεωση αυτή που εχει στην αρχη το τοπικ είναι η πρωτη εκδοση......όπως επισης δινει και 23 γραμμαρια πρωτεινη το σκουπ από 21 που εδινε η παλια εκδοση......Οσο είναι σε προσφορα συμφερει.....

totis
22-01-14, 03:01
79722 79723


Ingredients: Ultra Pure Undenatured Whey Protein Concentrated, Natural and Artificial Flavours including Acesulfame Potassium, Sucralose, Xanthan Gum, Guar Gum.

RAMBO
22-01-14, 13:51
Εγω πριν κανα μηνα στα 42 ευρω την πηρα και το σκουπ λεει 21 γρ πρωτεινη

totis
22-01-14, 14:15
Εγω πριν κανα μηνα στα 42 ευρω την πηρα και το σκουπ λεει 21 γρ πρωτεινη

Mηπως πηρες την παλια που ειχε και ασπαρταμη μεσα?...Αυτή παντος που εχω βαλει από πανω με φωτογραφια και συστατικα της είναι η τελευταια που βγαινει.....Τα xtreme που την εχουνε προσφορα σε φωτογραφια εχουνε την καινουργια όπως και το πινακακι που εχουνε ειναι με συστατικα της καινούργιας(αυτο που ανεβασα και εγω) Τωρα δεν ξερω αν εχουνε κανει απατεωνιά και πουλανε την παλια πρωτεινη με φωτογραφια και τα συστατικα της καινουργιας...Ας πει καποιος την γνωμη του που την εχει αγορασει από εκει(xtreme).....

leftis
22-01-14, 14:34
Θα την τσιμπήσω αύριο γιατί μου τελειώνει η άγευστη της mp, και βαριέμαι να περιμένω άλλες 15 μέρες. Φαίνεται καλή για λύση ανάγκης.

RAMBO
22-01-14, 15:02
Οχι αυτη που ποσταρες και συ πηρα :unsure:

COBRA_STYLE
22-01-14, 15:16
Xanthan Gum,Guar Gum:thumbdown:

leftis
22-01-14, 15:24
Xanthan Gum,Guar Gum:thumbdown:

Για εξήγα λίγο :green:
Την έχω ήδη προπαραγγείλει στα χτρ, τι θα πάθω?
Το xanthan gum δεν είναι γλυκαντική ουσία?

totis
22-01-14, 15:28
Xanthan Gum,Guar Gum:thumbdown:

Ενταξει για 33 ευρω που την εχουνε τωρα σε προσφορα δεν δινεις σημασια σε τετοια λεπτομερια......Και μιλαμε δινει 75 δοσεις.......Για καποιον που θελει κατι πολύ οικονομικο και δεν μπορει να διαθεση παραπανω λεφτα είναι ότι πρεπει.....Σε όλα τ αλλα είναι προσεγμενη.....

totis
22-01-14, 15:39
Για εξήγα λίγο :green:
Την έχω ήδη προπαραγγείλει στα χτρ, τι θα πάθω?
Το xanthan gum δεν είναι γλυκαντική ουσία?

Φιλε τιποτα δεν θα παθεις όπως ειπες και εσυ γλυκαντικες ουσιες είναι απλα εχει λιγο παραπανω,αντι να βασιζετε σε μια....Ακριβως τις ιδιες γλυκαντικες ουσιες εχουνε αν δεις και οι πρωτεινες της muscletech οι καινούργιες, που εχουνε και σχεδόν διπλασια τιμη οπως και αρκετες αλλες....

B!LLAKO$
23-01-14, 01:32
Εγω ειχα παρει μια οταν εκανε 42 για να κανω πειραματα σε συνταγες, και τσεκαρα πως ληγει τον Μαρτη. Εμενα ομως μου ηρθε η παλια εκδοση με 21 γρ πρωτεινη δεν ξερω ποτε ληγει η καινουρια παρτιδα... αμα εχουν φερει κιολας τα x treme γιατι μπορει ολες να ειναι παλια παρτιδα και να τις σκοτωνουν πριν ληξουν.

BODYMPAL
23-01-14, 14:08
Εγω ειχα παρει μια οταν εκανε 42 για να κανω πειραματα σε συνταγες, και τσεκαρα πως ληγει τον Μαρτη. Εμενα ομως μου ηρθε η παλια εκδοση με 21 γρ πρωτεινη δεν ξερω ποτε ληγει η καινουρια παρτιδα... αμα εχουν φερει κιολας τα x treme γιατι μπορει ολες να ειναι παλια παρτιδα και να τις σκοτωνουν πριν ληξουν.

Φίλε έτσι όπως τα λες είναι Μάρτη λήγει κ εμένα......

Ίων Δραγούμης
23-01-14, 18:05
Φίλε έτσι όπως τα λες είναι Μάρτη λήγει κ εμένα......

Μάρτη;;;; :doh:
Προλαβαίνεις να τις πιείς;; Δηλαδή τάπα η δουλειά.. αποσύρω τα συγχαρητήρια στα xtr! :banghead:

BODYMPAL
23-01-14, 20:52
το περίμενα να σου πω την αλήθεια! σίγουρα θα την ξεκάνω πριν την ώρα!!:green:

COBRA_STYLE
23-01-14, 23:16
Για εξήγα λίγο :green:
Την έχω ήδη προπαραγγείλει στα χτρ, τι θα πάθω?
Το xanthan gum δεν είναι γλυκαντική ουσία?


Φιλε τιποτα δεν θα παθεις όπως ειπες και εσυ γλυκαντικες ουσιες είναι απλα εχει λιγο παραπανω,αντι να βασιζετε σε μια....Ακριβως τις ιδιες γλυκαντικες ουσιες εχουνε αν δεις και οι πρωτεινες της muscletech οι καινούργιες, που εχουνε και σχεδόν διπλασια τιμη οπως και αρκετες αλλες....

Tσου,δεν ειναι γλυκαντικα.Γλυκαντικα ειναι η Σουκραλοζη και η Ακεσουλφαμη στην παρουσα πρωτεινη.

Αυτα ανηκουν στην κατηγορια των πυκνωτικων κτλ...βοηθανε να ειναι ομογενοποιημενο το προιον επισης και στην καλυτερη διαλυτοτητα.

Οι κυριες παρενεργειες σε πολλους ειναι εντονο πρηξιμο στο στομαχι και διαρροια.Ρωτηστε τον beef,τα'χει ζησει εντονα:turtle:

leftis
23-01-14, 23:37
Τούς ρώτησα όταν την παράγγειλα, αν λήγει σύντομα, και μου λέει "δεν ξέρω γιατι δεν έχω εδώ, είναι στα κεντρικά".
Του λέω "συνήθως, όταν κάποια προιόντα λήγουν σύντομα το γράφει στο σαιτ", και μου κάνει "έ τότε δεν θα λήγει σύντομα"....
Θα τον ξαναπάρω και αύριο να τον ρωτήσω, τώρα που του την φέρανε στο κατάστημα ωστε αμα λήγει σύντομα μην πηγαίνω τσάμπα... Και κάτι μου βρώμαγε με τόσο χαμηλή τιμή. :turtle:

BODYMPAL
24-01-14, 00:07
σε 40 μέρες θα έχει τελειώσει η δικιά μου σίγουρα...έτσι κ αλλιώς θα έπαιρνα όποτε κομπλέ την έβγαλα..:)..και ένα μήνα ληγμένη να είναι ένα προϊών αποξηραμένη σκόνη δεν χαλάει παιδιά!!! έχει τουλάχιστον ενα 3μηνο ζωή σίγουρα...;)

Ίων Δραγούμης
24-01-14, 06:15
Ρε παιδιά,χωρίς να το κατέχω το θέμα μιας και δεν είμαι χημικός τροφίμων,αλλά έχω μια εύλογη ερώτηση. Παράδειγμα: Πως γίνεται μια πρωτεΐνη 30 του μηνός να μην είναι ληγμένη και 31 του μηνός να έχει λήξει;; Θέλω να πω.. στη μια μέρα λήγει;; Νομίζω σαφώς και όχι.. το ερώτημα που τίθεται είναι: μήπως όσο πλησιάζει η ημερομηνία λήξης,τόσο μειώνεται και η βιολογική της αξία;; :unsure: Εγώ θα προτιμούσα η συσκευασία μου να λήγει σε ένα χρόνο και όχι σε 1 μήνα.. επίσης αυτό που με είχε εντυπωσιάσει στη mp είναι πως στο ταμπελάκι της έγραφε ημερομηνία κατασκευής 1 μέρα μετά τη παραγγελία μου!!! :shock: Εννοείται πως τη στείλανε 3-4 μέρες μετά τη παραγγελία. Δηλ. τη παράγγειλα,τη φτιάξανε (=συσκευάσανε λογικά ;; ποιος ξέρει..) και μετά την έστειλαν. Μετά από αυτό πως να πιεις ένα προϊόν που λήγει οσονούπω;; :unsure: Νομίζω είναι ανέντιμο να μη γράφει πως λήγει σύντομα,γιατί για πολλούς λόγους ο καθένας μπορεί να μην επιθυμεί να την καταναλώσει άμεσα.

BODYMPAL
24-01-14, 11:57
Tο σωστο φιλε μου ειναι πως λογικα μετα την ημερομηνία λήξης αρχιζει να μειώνεται και η βιολογική της αξία!!:welcome:

liveris
24-01-14, 15:26
Ρε παιδιά,χωρίς να το κατέχω το θέμα μιας και δεν είμαι χημικός τροφίμων,αλλά έχω μια εύλογη ερώτηση. Παράδειγμα: Πως γίνεται μια πρωτεΐνη 30 του μηνός να μην είναι ληγμένη και 31 του μηνός να έχει λήξει;; Θέλω να πω.. στη μια μέρα λήγει;;

γιαυτο τα περισσοτερα προιοντα γενικα μιλαω γραφουν αναλωση κατα προτιμηση ως ταδε ημερομηνια η best before..

Ίων Δραγούμης
24-01-14, 17:23
:thumbup:

leftis
24-01-14, 17:36
Την παρέλαβα σήμερα. Κατ'αρχάς η δικιά μου έχει 21γρ πρωτεινη ανα σκοοπ, και λήγει 31/12/2016.

Στο δια'ταυτα:

Διαλυτότητα ?/10 . Δεν μπορώ να βαθμολογήσω γιατι η δοκιμή έγινε σε ποτήρι και ανακάτεμα με κουτάλι. Πάντως με κουτάλι διαλύεεται πολύ χειρότερα απο την άγευστη της mp που έχω.
Γεύση 9/10. Η καλύτερη σοκολάτα που έχω δοκιμάσει, ίσως στα ίδια επίπεδα με myofusion (ελπίζω αυτή να έχει όμως όσα γρ. πρωτεινης αναγράφει :turtle:). Γευση: Double chocolate chip flavour

Συνολικά, πολύ καλή μου βγήκε ειδικά για τα λεφτά της. Δεν θα την ξαναπροτιμήσω, γιατι με έχει κερδίσει η άγευστη της mp, εκτός και αν την ξαναπετύχω σε τέτοια γελοία προσφορά, οπού θα ήταν τραγικό να μην την αγοράσω.

totis
24-01-14, 18:25
Την παρέλαβα σήμερα. Κατ'αρχάς η δικιά μου έχει 21γρ πρωτεινη ανα σκοοπ, και λήγει 31/12/2016.

Στο δια'ταυτα:

Διαλυτότητα ?/10 . Δεν μπορώ να βαθμολογήσω γιατι η δοκιμή έγινε σε ποτήρι και ανακάτεμα με κουτάλι. Πάντως με κουτάλι διαλύεεται πολύ χειρότερα απο την άγευστη της mp που έχω.
Γεύση 9/10. Η καλύτερη σοκολάτα που έχω δοκιμάσει, ίσως στα ίδια επίπεδα με myofusion (ελπίζω αυτή να έχει όμως όσα γρ. πρωτεινης αναγράφει :turtle:). Γευση: Double chocolate chip flavour

Συνολικά, πολύ καλή μου βγήκε ειδικά για τα λεφτά της. Δεν θα την ξαναπροτιμήσω, γιατι με έχει κερδίσει η άγευστη της mp, εκτός και αν την ξαναπετύχω σε τέτοια γελοία προσφορά, οπού θα ήταν τραγικό να μην την αγοράσω.

Οποτε δεν ισχυει αυτο με την ημερομηνια μια χαρα καλα εκανες τοτε και την πηρες,είναι πολύ καλη προσφορα......