PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχεση bodybuilding και φαλακρα!



stavrosbmw123
18-07-16, 12:44
Γεια σας παιδια.Η ερωτηση μου ειναι ισως χαζη.Παλια ειχα διαβασει ενα αρθρο το οποιο δεν θυμαμαι που το βρηκα(οχι εδω μεσα) οτι οποιοι ασχολουντε με τα βαρη συνηθος χανουν τα μαλλια τους.Αυτο ισχυει?Εγω παντος τα περισσοτερα ατομα που βλεπω και ασχολουντε εχω παρατηρησει οτι μπροστα στο μετωπο και στους κροταφουν πηγαινει προς τα μεσα το μαλλι,δλδ πεφτει.Ξερεις κανεις περισσοτερο για το θεμα?

lila_1
19-07-16, 01:27
οχι δεν ισχυει. οι άντρες έτσι κ αλλιώς καραφλιάζουν σε ένα σεβαστό ποσοστό νωρίς

ThomasK
19-07-16, 01:35
Οι περισσότεροι άντρες καραφλιαζουν. Προφανώς αυτοί οι "body builders" που αναφερεσε δεν ασχολούνται και τόσο αθώα με το άθλημα

Feth
19-07-16, 10:13
Καιρος να αρχισεις να βαζεις φιναστεριδη στο post workout γευμα

vaggan
19-07-16, 10:34
Γεια σας παιδια.Η ερωτηση μου ειναι ισως χαζη.Παλια ειχα διαβασει ενα αρθρο το οποιο δεν θυμαμαι που το βρηκα(οχι εδω μεσα) οτι οποιοι ασχολουντε με τα βαρη συνηθος χανουν τα μαλλια τους.Αυτο ισχυει?Εγω παντος τα περισσοτερα ατομα που βλεπω και ασχολουντε εχω παρατηρησει οτι μπροστα στο μετωπο και στους κροταφουν πηγαινει προς τα μεσα το μαλλι,δλδ πεφτει.Ξερεις κανεις περισσοτερο για το θεμα?οχι δεν ισχυει απλα ηταν να κραφλιασουν και καραφλιασαν βεβαια υπαρχουν καποιοι που απλα ξυριζουν το κεφαλι τους γιατι τους αρεσει

beegee
19-07-16, 14:04
βεβαια ειναι γεγονος οτι η αυξημενη τεστοστερονη στον οργανισμο προκαλει τριχοφυια στο σωμα και τριχοπτωση στην κεφαλη . ισως λοιπον και να υπαρχει μια μικρη σχεση

MALE
19-07-16, 14:20
Ούτε κατα διάνοια να ακολουθήσεις την συμβουλή της Feth!
Απορώ πως προτείνουν έτσι εύκολα μια ουσία που προκαλεί στυτική δυσλειτουργία! :shock:


Εάν έχεις προδιάθεση φιλε να χάσεις κάποια μαλλιά (DNA) θα τα χάσεις ότι και να κανεις.
Κάποια συμπληρώματα αθώα ή μη ίσως επιταχύνουν αυτή τη διαδικασία.

Εάν δεν έχεις προδιάθεση να χάσεις μαλλιά τότε οτιδήποτε και να πάρεις πολύ απλά δεν θα χάσεις.

Όπου_υπάρχει_θέληση_
19-07-16, 14:22
Όλοι κάποια στιγμή θα καραφλιάσουμε φίλε μου....Καλύτερα να είσαι μυώδης και καράφλας παρά σκέτο καράφλας :turtle:

αλλά όχι δεν ισχύει αυτό που ρώτησες :welcome:

Feth
19-07-16, 14:28
Ούτε κατα διάνοια να ακολουθήσεις την συμβουλή της Feth!
Απορώ πως προτείνουν έτσι εύκολα μια ουσία που προκαλεί στυτική δυσλειτουργία! :shock:




1ον ειμαι γένους αρσενικού και 2ον το ποστ μου ηταν σαρκαστικου υφους λολ, oπως ειπαν και τα παιδια οι αντρες καραφλιαζουν και ξεκιναει η αραιωση απο κροταφους κ.ο.κ

lila_1
19-07-16, 14:31
ασε μωρή φεθ που είσαι αρσενική... ποιον δουλεύεις τώρα:turtle:

vaggan
19-07-16, 14:51
βεβαια ειναι γεγονος οτι η αυξημενη τεστοστερονη στον οργανισμο προκαλει τριχοφυια στο σωμα και τριχοπτωση στην κεφαλη . ισως λοιπον και να υπαρχει μια μικρη σχεση+1 σε αυτο προδιαθεση σε συνδιασμο με φαρμακο θα αποχαιρετησεις μαλλια μια ωρα αρχιτερα

MALE
19-07-16, 14:54
1ον ειμαι γένους αρσενικού και 2ον το ποστ μου ηταν σαρκαστικου υφους λολ, oπως ειπαν και τα παιδια οι αντρες καραφλιαζουν και ξεκιναει η αραιωση απο κροταφους κ.ο.κ

Αν έκανες πλακα ok.

Ναι σαφώς όταν αραιώνουν οι κρόταφοι είναι ένα δείγμα ότι αραιώνεις. Απλά εξηγώ στον φίλο πως το γυμναστήριο μπορεί να επηρεάσει μονο όσους έχουν προδιάθεση να χάσουν κάποια μαλλιά, να την επιταχύνουν. Όχι τα βάρη από μονα τους, πιθανών κάποια συμπληρώματα.

stavrosbmw123
19-07-16, 15:22
+1 σε αυτο προδιαθεση σε συνδιασμο με φαρμακο θα αποχαιρετησεις μαλλια μια ωρα αρχιτερα

Οταν λες φαρμακο?

stavrosbmw123
19-07-16, 15:24
οχι δεν ισχυει απλα ηταν να κραφλιασουν και καραφλιασαν βεβαια υπαρχουν καποιοι που απλα ξυριζουν το κεφαλι τους γιατι τους αρεσει

Ενταξη εδω που τα λεμε φαινεται ολοκαθαρα ποιος ξυριζει το κεφαλι γτ του αρεσει και ποιος γτ ειναι καραφλας

stavrosbmw123
19-07-16, 15:25
Οι περισσότεροι άντρες καραφλιαζουν. Προφανώς αυτοί οι "body builders" που αναφερεσε δεν ασχολούνται και τόσο αθώα με το άθλημα

Δηλαδη λες οτι μαλλον αυτοι περνουν τεστο?

stavrosbmw123
19-07-16, 15:27
Καιρος να αρχισεις να βαζεις φιναστεριδη στο post workout γευμα

Αν μου πεσουν θα παω να μου τα φυτεψουν,οχι να παρω τετοια σκευασματα(ξερω οτι το λες για πλακα αραξε) :green:

Eddie
19-07-16, 16:08
Εχω ακουσει ομως οτι η μεταμοσχευση δε λεει και πολλα.. Εχουν διαφορα οι υπαρχουσες τριχες απο τις νεες.

Περα απ την πλακα, εχει να προτεινει κανεις καποιο συμπληρωμα, ελαιο, ειδικο σαμπουαν κλπ για τη μειωση της τριχοπτωσης; Σε μενα που τα εχω μακρια απ το 09 παρατηρω το εξης κουλο.. Η μονη τριχοπτωση που παρατηρω ειναι στις ακρες επειδη βαριεμαι να τα ξεμπερδευω και τα βουρτιζω με αποτελεσμα να σπανε. Ουτε τριχες στο μαξιλαρι-λουσιμο κλπ αλλα παρατηρω οτι αρχιζω και αραιωνω στο πανω μερος κοντα στο τριχωτο και ξενερωνω.


Και κατι αλλο τωρα που θυμηθηκα.. Μου φαινεται λογικο πολλοι ΒΒ να το ξυριζουν γιατι οσο μικρο φαινεται το κεφαλι τοσο μεγαλυτερο και πιο φαρδυ δειχνει το σωμα.

beefmeup
19-07-16, 16:11
Μου φαινεται λογικο πολλοι ΒΒ να το ξυριζουν γιατι οσο μικρο φαινεται το κεφαλι τοσο μεγαλυτερο και πιο φαρδυ δειχνει το σωμα.

αχαχα, ειναι πανω κατω αυτο που λενε κ για το αντιστοιχο στο κατω κεφαλι?:P:P

Eddie
19-07-16, 16:21
Χαχα ακριβως! Η παροιμια που αρεσει πολυ στον Ηλια και τη λεει συνεχεια :turtle:

orck
19-07-16, 16:31
Οι περισσότεροι άντρες καραφλιαζουν. Προφανώς αυτοί οι "body builders" που αναφερεσε δεν ασχολούνται και τόσο αθώα με το άθλημα

Στον ατελειωτο καταλογο με τα γελοια προιοντα καποτε ειχαν βγαλει και σπρευ με μαυρο χρωμα "ειδικο", δεν ξερω τι το ιδιατερο ειχε, παντως στην κυριολεξια εβαφες το τριχωτο. Υποτιθεται γινοταν πιο πυκνα τα μαλια.
Εγω οταν τα χασω ολα θα κανω το συστημα που αφηνεις μακρια απο την μια μερια και τα περνας απεναντι. Το γελιο δινει ζωη και πρεπει να βοηθαμε τους γυρω μας :)

Όπου_υπάρχει_θέληση_
19-07-16, 16:49
Εγω οταν τα χασω ολα θα κανω το συστημα που αφηνεις μακρια απο την μια μερια και τα περνας απεναντι

Το λεγόμενο μαλλί δάνειο....Ο θείος μου το κάνει ακόμα...έχει γέλιο όταν φυσάει κόντρα :turtle:

beefmeup
19-07-16, 16:51
ειναι το μαλλι "φυκι" οπως τα παει κ τα φερνει η θαλλασσουλα, ετσι πανε κ αυτα με τον αγερα:turtle:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=107787&stc=1

TRIANTAFYLLOU
19-07-16, 17:07
Χαχα ακριβως! Η παροιμια που αρεσει πολυ στον Ηλια και τη λεει συνεχεια :turtle:


ναι της κοντής ψ@λής οι τρίχες φταίνε :P:P

αν είναι γεννετικό να μαδήσει κάποιος θα μαδήσει το θεό μπάρμπα να έχει , απο κεί και πέρα η διατροφή η άσκηση η καλή ψυχολογικη και φυσική κατάσταση ευνοούν την υγεία των μαλιών
εγω πάντως 30 χρόνια βάρη και παραπάνω δεν άφησα φαλάκρα , βέβαια παλιότερα σαν μοκετα ήταν το κεφάλι μου αλλα πάλι κρατανε
οι παρενέργειες των στεροειδών συμπεριλαμβάνουν και το μάδημα των μαλιών αλλα όχι να λέμε και όποιος κάνει βάρη θα καραφλιάσει
άλλωστε βλέπουμε πλέον συχνό φαινόμενο και δεν πάνε να φυτεψουν γιατι δείχνουν άσχημα σαν βούρτσες τα κεφάλια και τωρα η μόδα είναι ότι φεύγει απο πάνω το αφήνουν απο κάτω σε μούσι :P

vaggan
19-07-16, 17:15
Οταν λες φαρμακο?ντεπον

stavrosbmw123
19-07-16, 19:35
Εχω ακουσει ομως οτι η μεταμοσχευση δε λεει και πολλα.. Εχουν διαφορα οι υπαρχουσες τριχες απο τις νεες.

Περα απ την πλακα, εχει να προτεινει κανεις καποιο συμπληρωμα, ελαιο, ειδικο σαμπουαν κλπ για τη μειωση της τριχοπτωσης; Σε μενα που τα εχω μακρια απ το 09 παρατηρω το εξης κουλο.. Η μονη τριχοπτωση που παρατηρω ειναι στις ακρες επειδη βαριεμαι να τα ξεμπερδευω και τα βουρτιζω με αποτελεσμα να σπανε. Ουτε τριχες στο μαξιλαρι-λουσιμο κλπ αλλα παρατηρω οτι αρχιζω και αραιωνω στο πανω μερος κοντα στο τριχωτο και ξενερωνω.


Και κατι αλλο τωρα που θυμηθηκα.. Μου φαινεται λογικο πολλοι ΒΒ να το ξυριζουν γιατι οσο μικρο φαινεται το κεφαλι τοσο μεγαλυτερο και πιο φαρδυ δειχνει το σωμα.

Εγώ ξέρω ότι το δαφνελαιο κάνει για τριχοπτωση και για να βελτιώσει την όψη της τριχας.

stavrosbmw123
19-07-16, 19:36
Στον ατελειωτο καταλογο με τα γελοια προιοντα καποτε ειχαν βγαλει και σπρευ με μαυρο χρωμα "ειδικο", δεν ξερω τι το ιδιατερο ειχε, παντως στην κυριολεξια εβαφες το τριχωτο. Υποτιθεται γινοταν πιο πυκνα τα μαλια.
Εγω οταν τα χασω ολα θα κανω το συστημα που αφηνεις μακρια απο την μια μερια και τα περνας απεναντι. Το γελιο δινει ζωη και πρεπει να βοηθαμε τους γυρω μας :)

Χαχαχαχαχα σωστός!

stavrosbmw123
19-07-16, 19:39
Στον ατελειωτο καταλογο με τα γελοια προιοντα καποτε ειχαν βγαλει και σπρευ με μαυρο χρωμα "ειδικο", δεν ξερω τι το ιδιατερο ειχε, παντως στην κυριολεξια εβαφες το τριχωτο. Υποτιθεται γινοταν πιο πυκνα τα μαλια.
Εγω οταν τα χασω ολα θα κανω το συστημα που αφηνεις μακρια απο την μια μερια και τα περνας απεναντι. Το γελιο δινει ζωη και πρεπει να βοηθαμε τους γυρω μας :)


ναι της κοντής ψ@λής οι τρίχες φταίνε :P:P

αν είναι γεννετικό να μαδήσει κάποιος θα μαδήσει το θεό μπάρμπα να έχει , απο κεί και πέρα η διατροφή η άσκηση η καλή ψυχολογικη και φυσική κατάσταση ευνοούν την υγεία των μαλιών
εγω πάντως 30 χρόνια βάρη και παραπάνω δεν άφησα φαλάκρα , βέβαια παλιότερα σαν μοκετα ήταν το κεφάλι μου αλλα πάλι κρατανε
οι παρενέργειες των στεροειδών συμπεριλαμβάνουν και το μάδημα των μαλιών αλλα όχι να λέμε και όποιος κάνει βάρη θα καραφλιάσει
άλλωστε βλέπουμε πλέον συχνό φαινόμενο και δεν πάνε να φυτεψουν γιατι δείχνουν άσχημα σαν βούρτσες τα κεφάλια και τωρα η μόδα είναι ότι φεύγει απο πάνω το αφήνουν απο κάτω σε μούσι :P

Έχω παρατηρήσει ότι όσοι καραφλα συνήθως είναι πολύ τριχωτο στο υπόλοιπο σώμα και στα μουσια και λογικά επειδή τους μεγαλώνουν γρήγορα βαριούνται να τα ξυριζουν.