PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμπλήρωμα για κάψιμο λίπους



morales
23-01-09, 14:43
καλησπερα παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας.θελω να καψω λιπος.υπαρχει καποιο συμπληρομα που να σε βοηθαει στο καψημο λιπους κ παραλληλα να σου κραταει κ το μυικο ογκο?πιστευω να τα ειπα σωστα.ευχαριστω :help: :wcourt: :food:

SiCkOheL
23-01-09, 15:01
όχι δεν υπάρχει!
θα κανεις διατροφή, αερόβιο, βάρη και θα χάσεις λίπος :notice:

polydeykis
23-01-09, 15:02
ΕΦΕΔΡΙΝΗ

ΚΑΙΕΙ ΛΙΠΟΣ ΚΑΙ ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΟΡΤΙΖΟΛΗΣ

η κορτιζολη ειναι η ανταγωνιστικη ορμόνη της ινσουλίνης και η εφεδρινη την "καταπιέζει"

βέβαια η εφεδρίνη έχει απαγορευτεί..το μόνο νόμιμο υποκατάσταστο της είναι το sida που περιέει 8% εφεδρίνη αν δεν κάνω λαθος

vagg
23-01-09, 15:57
βασικα θα τρως λιγοτερο απο οτι καις και θα χασεις λιπος... :box1:
πειτε στην εφεδρινη ακομα την ψαχνω :green:

tezaman
23-01-09, 18:19
εγω βρήκα μια φέδρα, μας κάνει?

της φωνάζω απο μακριά εεεε-φέδρα!!!

harispower
23-01-09, 19:53
διατροφή σοβαρή.αερόβια γυμναστική και βάρη..τώρα για τον μυϊκό όγκο δεν γίνετε θα χασίς λίγο από παντού

morales
23-01-09, 23:11
[quote="harispower"]διατροφή σοβαρή.αερόβια γυμναστική και βάρη..τώρα για τον μυϊκό όγκο δεν γίνετε θα χασίς λίγο από παντού[/


δηλαδη ρε παιδια απο το 100%του μυικου που εχει κερδιση καπποιος ητε απο υγρα ητε απο καπου τελοσπαντων ποσο ποσοστο μπορει να χασει μυικου χονδρικα που λενε?πχ το 30%? :awesome: :thumbsup:

RUHL
23-01-09, 23:23
καλα αν βρεις ποση μαζα χανεις αναλογως τι κανεις σφυρα μου και εμενα κλεφτηκα



Νεος κοσμος του ββινγκ κερδηζεις 11,2 % μαζα και χανεις 31,43 % στην γραμμωση :thumbsup: (φυσικα ειναι ιδια για ολους οτι και να κανουν)

morales
24-01-09, 00:08
καλα αν βρεις ποση μαζα χανεις αναλογως τι κανεις σφυρα μου και εμενα κλεφτηκα



Νεος κοσμος του ββινγκ κερδηζεις 11,2 % μαζα και χανεις 31,43 % στην γραμμωση :thumbsup: (φυσικα ειναι ιδια για ολους οτι και να κανουν)

δηλαδη ρε φιλε τι προτεινεις?
εχω παρει καποιον ογκο ικανοποιητικο για μενα αλλα τηελο να χασο λιγο στομαχι χωρισ να χασω κ ολο μου τον ογκο?το λιποδιαλυτικο THERMOGAIN λεει οτι καις λιπος κ κρατα το μυικο.πωσ το βλεπεις? :???: :???:

RUHL
24-01-09, 00:15
Πως το βλεπω? να μην παρεις κανενα συμπληρωμα καθολου και να διαβασεις το φορουμ να φτιαξεις την διατροφη σου γιατι με αυτην θα κρατησεις μυεις και να φτιαξεις και την προπονηση και αεροβια σου αναλογα
"συμπληρωματα" που χανεις λιπος και προστατευουν μαζα ειναι απαγορευμενα
Ολα τα αλλα που διαβαζεις ειναι κοροιδια και δουλεμα


Η γραμμωση ειναι πολυ μεγαλη ιστορια και αν δεν την κανεις καλα μπορεις να χασεις αρκετα και εκει που εκανες 1 βημα μπροστα στην μυικη αναπτυξη να πας 2 βηματα πησω τι προτηνω διαβασε το φορουμ κατι που δεν κανεις γιατι αυτα που ρωτας :clown2: :clown2: τεσπα το πιασες λογικα :chinese:

morales
24-01-09, 00:58
οκ θα ακολουθησω την συμβουλη σου διατροφη,προπονηση,οχι συμπληρωματα.ευχαριστω πολυ.
:rocking: :thumbup: :wcourt:

the_big_litho
24-01-09, 01:12
δεν νομιζω οτι ο ρουλ σου ειπε οχι συμπληρωμα. Η σωστη τακτικη ειναι,

1) φτιαχνουμε το προγραμμα προπονησης

2) φτιαχνουμε το προγραμμα διατροφης

3) ξεκουραζομαστε επαρκως

4) ΤΗΡΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ

5) χρησιμοποιουμε συμπληρωματα που ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ

για να τα κανεις ολα αυτα διαβασε το φορουμ, εχει πολλες πληροφοριες που αγγιζουν ακαδημαικο επιπεδο....

RUHL
24-01-09, 02:36
Οι περισοτεροι δεν φτανουν στο σταδιο 4α ^ οποτε δεν του προτηνω συμπληρωματα εξαλου τι να παρει που δεν μπορει να το βρει μονος του καφε η πρασινο τσαι ολα τα αλλα ειναι :smash: :smash: :smash: :smash: εξαλου δεν δηνουν κατι μαγικο αυτα τα μαγικα ερχοντε απο τα 1-2-3 ^

polydeykis
24-01-09, 02:38
παρε εφεδρίνη

Muscleboss
24-01-09, 03:05
παρε εφεδρίνη

πιπέρι....

φίλε morales ότι είπε ο the_big_litho... φτιάξε την διατροφή σου και την προπόνηση (+αεροβική) σου πρωτα και συμπληρώματα που θα σε βοηθήσουν υπάρχουν αρκετά.

ΜΒ

polydeykis
24-01-09, 03:10
σορυ Boss..τι να του πω του παιδιου...

tezaman
24-01-09, 05:24
εμένα μαρέσει πολύ η ιδέα της εφεδρινης :green: :green: \

επίσης να παίζεις action games να ανεβάζεις την αδρεναλίνη σου όταν κάθεσαι :chinese:

slaine
24-01-09, 05:26
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3310 :chinese:

BRaWNy
24-01-09, 11:15
βασικα θα τρως λιγοτερο απο οτι καις και θα χασεις λιπος... :box1:

Ότι μπορει να χάσει βάρος λαμβάνοντας λιγότερες θερμίδες απο όσες καίει, ναι είναι πιθανόν σε μεγάλο βαθμό, αλλά όχι απόλυτο (κι ας έρχεται σε κόντρα με τους νόμους της φυσικής, διότι υπάρχει περίπτωση με ανάλογες επιλογές και διαδικασίες οργανισμού απο αυτές, να μειωθούν αυτές που καίει, π.χ. στα ίδια επίπεδα με αυτές που λαμβάνει και να νομίζει ότι καίει παραπάνω, άρα αν και έρχεται σε "κόντρα" με τους νόμους της φυσικής, στην ουσία δεν τους διαψεύδει, αν με πιάνετε).

Όσο για το αν χάσει λίπος, παίζεται και εξαρτάται απο πολλά πράγματα και περισσότερο απο όσα έχουν σχέση με θερμίδες.
Θα έλεγα ότι είναι θέμα περισσότερο των επιλογών τροφών, επιλογών συνδιασμών, επιλογών αναλογιών θρεπτικών στοιχειών και τέτοια.

π.χ.ένας καίει 3000 θερμίδες και σκέφτεται να λαμβάνει 2500.
Του προτείνουμε 3 τυχαία διαλεγμένες δίαιτες:

1-2500 θερμίδες απο τις οποίες το 70% "σαβούρα", και 3 γεύματα την μέρα.
2-2500 θερμίδες απο σωστές επιλογές, σωστό timing, 5-6 γεύματα/μέρα, και αναλογία π.χ. Πρωτεΐνες 40%, Υδατάνθρακες 40% και λιπαρά 20% των συνολικών θερμιδών.
3-2500 θερμίδες απο 50% σωστές επιλογές και 50% όχι κατάλληλες, όμως με αναλογία Υδατάνθρακες 45%, λιπαρά 45% και πρωτεΐνη μόνο 10%.

θα μπορουσα να παραθέσω κι άλλα παραδείγματα.

Πιστεύεις ότι θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα όποια και να διαλέξει απο τις παραπάνω, εφόσων θα λαμβάνει λιγότερες απο όσες καίει?
Ελπίζω πως δεν το πιστεύεις αυτό.

Υ.Γ.Άλλο χάνω απλά βάρος, κι άλλο χάνω λίπος, αν με πιάνετε.

Think more nutrients, timing of them etc....
and less about calories, of course without exclude them from the game.

vagg
24-01-09, 13:43
π.χ.ένας καίει 3000 θερμίδες και σκέφτεται να λαμβάνει 2500.
Του προτείνουμε 3 τυχαία διαλεγμένες δίαιτες:

1-2500 θερμίδες απο τις οποίες το 70% "σαβούρα", και 3 γεύματα την μέρα.
2-2500 θερμίδες απο σωστές επιλογές, σωστό timing, 5-6 γεύματα/μέρα, και αναλογία π.χ. Πρωτεΐνες 40%, Υδατάνθρακες 40% και λιπαρά 20% των συνολικών θερμιδών.
3-2500 θερμίδες απο 50% σωστές επιλογές και 50% όχι κατάλληλες, όμως με αναλογία Υδατάνθρακες 45%, λιπαρά 45% και πρωτεΐνη μόνο 10%.

θα μπορουσα να παραθέσω κι άλλα παραδείγματα.

Πιστεύεις ότι θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα όποια και να διαλέξει απο τις παραπάνω, εφόσων θα λαμβάνει λιγότερες απο όσες καίει?
Ελπίζω πως δεν το πιστεύεις αυτό.


σιγουρα οχι...θα μπορουσε για παραδειγμα να τρωει ενα γευμα την ημερα και αυτο το γευμα να ηταν μια πιτσα...οι 8ερμιδες που 8α επερνε 8α ηταν λιγες για μια ολοκληρη μερα....λογικα 8α εχανε κιλα αλλα αυτα τα κιλα τι θα ηταν???8α ατροφουσε ολοκληρος...απο γυμναστηριο εννοειτε δεν θα μπορουσε να περασει ουτε απ εξω

RUHL
24-01-09, 13:53
το νουμερο 2 θα χασει περισσοτερες απο τα αλλα :^^: :^^:

επειδη υσχηει αυτο
χανοντε κατα την αφωμιωση τα εξης

λιπος 100 γραμ χανοντε 3%
υδατανθρακας 100γραμ χανοντε 10%
πρωτεινη 100 γραμ χανοντε 20%

θερμογενεση

morales
24-01-09, 13:58
εγω παιδια νομιζω οτι θα δουλεψει καλυτερα το 2.καλο παλι δεν ειναι η κυκλικη αλλαγη θερμιδων?δηλαδη 2500 σημερα αυριο 2750 κ παει λεγοντας.σωστα το παω? :wcourt:

SiCkOheL
24-01-09, 14:07
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3310 :chinese:

:rolf: :rolf: δεν βγαίνει ρε slaine.. ποσο να το κανεις για να πέσεις σε μονοψήφιο αριθμό δηλαδή θα πεθάνεις στο τέλος

slaine
24-01-09, 14:14
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3310 :chinese:

:rolf: :rolf: δεν βγαίνει ρε slaine.. ποσο να το κανεις για να πέσεις σε μονοψήφιο αριθμό δηλαδή θα πεθάνεις στο τέλος :lol:

morales
25-01-09, 20:08
ρε παιδια να ρωτησω κατι?στο προγραμμα καψιμου λιπου μπορω να βαλω κρεατινη κ hmb? :bodybuilder1:

slaine
25-01-09, 20:15
η κρεατίνη δε θα αποδώσει τα μέγιστα αλλά θα σου δίνει ενέργεια για πιο δυνατές προπονήσεις αν έχεις ρίξει θερμίδες-υδατάνθρακες. με λιποδιαλύτη μαζί ίσως να κουράζεις τσάμπα τα νεφρά σου.

morales
30-03-09, 22:43
καλησπερα παιδια εγω να σας πω την αληθεια το νουμερο 2 προγραμμα προσπαθω ανα 3 ωρες τρωω απλα τα λιπαρα τα εχω πολυ μειωμενα μονο 2 κουταλακια του γλυκου λαδι ελαιολαδο(δικης μου παραγωγης)χαχαχαχαχα...:P βασικα εχω βρει κ μια βοηθεια εχω βρει το στακ το λυποδιαλυτικο με εφεδρινη..τσιτα τα γκαζια :turtle: χαχαχαχ

Eimai_fetes
11-04-09, 12:30
Εγω εχω αλλη λυση... που δουλευει κι ολας, αλλα θελει μετρο....
Οσο ακομα δεν εχουν πιασει η ζεστες, να καθεσαι στο δωματιο σου με μποξερακι κ τιποτα αλλο...λογικα α κρυωνεις...
ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ γιατι ο οργανισμος προσπαθωντας να ζεσταθει, θα ανεβαζει θερμοκρασια κ θα δουλευει περισσοτερο...
Κανε 2 σετ την ημερα / 1 ωρα το καθε σετ ... (δουλευει καλυτερα βραδυ) :shock:
Εκεινη την ωρα μπορεις να καθεσαι στον υπολογιατη κ να μας γραφεις πως αισθανεσαι...μπορεις να βλεπεις tv η να διαβαζεις βιβλιο....

Το καλοκαιρι, κανε το ιδιο, αλλα βαλε το κλιματιστικο στους 18 βαθμους . κ στο κρυο ..... εννοειται πως κλεινεις μπαλκονοπορτες για να μην μπαινει ο λιβας μεσα....... Γρηγορα κ φυσικα αποτελεσματα....

Ολα τα υπολοιπα διατροφη/γυμναστικη/αεροβια/ξεκουραση θα τα κανεις κανονικα.....

slaine
11-04-09, 12:41
Εγω εχω αλλη λυση... που δουλευει κι ολας, αλλα θελει μετρο....
Οσο ακομα δεν εχουν πιασει η ζεστες, να καθεσαι στο δωματιο σου με μποξερακι κ τιποτα αλλο...λογικα α κρυωνεις...
ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ γιατι ο οργανισμος προσπαθωντας να ζεσταθει, θα ανεβαζει θερμοκρασια κ θα δουλευει περισσοτερο...
Κανε 2 σετ την ημερα / 1 ωρα το καθε σετ ... (δουλευει καλυτερα βραδυ) :shock:
Εκεινη την ωρα μπορεις να καθεσαι στον υπολογιατη κ να μας γραφεις πως αισθανεσαι...μπορεις να βλεπεις tv η να διαβαζεις βιβλιο....

Το καλοκαιρι, κανε το ιδιο, αλλα βαλε το κλιματιστικο στους 18 βαθμους . κ στο κρυο ..... εννοειται πως κλεινεις μπαλκονοπορτες για να μην μπαινει ο λιβας μεσα....... Γρηγορα κ φυσικα αποτελεσματα....

Ολα τα υπολοιπα διατροφη/γυμναστικη/αεροβια/ξεκουραση θα τα κανεις κανονικα.....

διαφωνώ. αν κάνει σκληρές προπονήσεις (όπως πρέπει δηλαδή) τότε ο οργανισμός καταπονείται πολύ και αν παγώνουμε δεν κάνει καλό. άσε που εσύ μιλάς για μικρή μεταβολή και άποτέλεσμα στο λίπος από εκεί δε θα έχει. και σαν περιβαλλοντολόγος είμαι κάθετος με τέτοια χρήση του κλιματιστικού

Eimai_fetes
11-04-09, 12:59
@slaine Εννοειται πως μιλαω απο πλευρας χαβαλε...
Δεν μπορω να φανταστω καποιον να το κανει αυτο.....
Ειλικρινα με πιανουν τα γελια με αυτη την σκεψη....... ;)

slaine
11-04-09, 13:06
ok μαν, κι εγώ αρχικά νόμισα ότι κάνεις πλάκα αλλά επειδή έδωσες και λεπτομέρειες λέω λές να τα εννοεί?!?!?!?!? :toast::green:

Eimai_fetes
11-04-09, 13:12
ok μαν, κι εγώ αρχικά νόμισα ότι κάνεις πλάκα αλλά επειδή έδωσες και λεπτομέρειες λέω λές να τα εννοεί?!?!?!?!? :toast::green:

Οχι οχι προς Θεου.... Εννοειται για πλακα το γραψα.
Απλα εδωσα λεπτομεριες για να τονισω περισσοτερο την "ασκηση" .... :toast:

Levrone
25-04-09, 16:07
εφεδρινη ασπιρινη και καφεινη!!!!!!!!!..βεβαια ειναι οντως πιθανο να σκοτωσεις την πολυαγαπημενη σου μητερα, αλλα αναπνεεις και κοβεις!!!! :turtle:

εννοειται ειναι ΕΓΚΛΗΜΑ αυτο που γραφω και στην πλακα το γραφω, αλλα πιστευω πωσ ΟΛΑ τα λεφτα ειναι αεροβια πρωι και βραδυ , και διατροφη..

αν επαιρνα θα επαιρνα *****.

**** Πρoσοχη στις αναφορές μας σε σκευασματα όταν δεν βρισκόμαστε στην αναλογη ενότητα.Mods Team ****

Stephany
27-04-09, 16:17
το νουμερο 2 θα χασει περισσοτερες απο τα αλλα :^^: :^^:

επειδη υσχηει αυτο
χανοντε κατα την αφωμιωση τα εξης

λιπος 100 γραμ χανοντε 3%
υδατανθρακας 100γραμ χανοντε 10%
πρωτεινη 100 γραμ χανοντε 20%

θερμογενεση
Αυτό για την αφομοίωση δε το κατάλαβα RUHL, που λες πως χάνονται αυτά τα ποσοστά.. Εννοείς στο σύνολο της ημέρας? Εξήγησε το λίγο...