PDA

Επιστροφή στο Forum : Θα μπει ο Kevin Levrone στο ΤOP-6 του Mr Olympia 2016;



Polyneikos
09-09-16, 11:52
Πολλά λέγονται και ακούγονται για την επιστροφή του Kevin Levrone μετά από 13 χρονια αποχής απο το αγωνιστικό BB.
Το ερώτημα της δημοσκόπησης είναι:
Θα είναι μέσα στην πρώτη εξαδα θεωρείτε;


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=108907&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=108905&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=108906&stc=1

Όπου_υπάρχει_θέληση_
09-09-16, 12:21
Εδώ έμπαινε ο Branch Warren :P Εγώ ψηφίζω ναι

Polyneikos
09-09-16, 13:47
Αν τα πόδια του ακολουθουν τον ανω κορμο που παρουσιάζει, μπορεί να μπει κατ΄εμέ.
Ναι.

beefmeup
09-09-16, 13:52
κ εγω πιστευω οτι θα μπει..οχι για κανενα αλλο λογο, αλλα γιατι ειναι φτωχο το line up..
ασχετως αν κατα λαθως ψηφισα οχι:P

Όπου_υπάρχει_θέληση_
09-09-16, 14:14
Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θέλω να κερδίσει ο Heath....Ιδανική περίπτωση θα ταν να τον εκθρονίσει ο Levrone :turtle:

sobral
09-09-16, 14:24
Φέτος πάμε φανατικά με Dexter, Rhoden (κλασικά, αν και πέρσι είχε θέμα με την κοιλιά του, κάτι που δεν παρουσίασε προηγούμενες χρονιές) και αναμένω να δω τον θηριώδη McCarver πως θα παρουσιαστεί. Για τον Levron, πιστεύω πως 6άδα θα μπει έστω και με δυσκολία.

Χρήστος Τριανταφύλλου
09-09-16, 14:28
Θελω να ειναι, πιστευω πως οχι. Εκτος εαν εχουν σκοπο να τον ευνοησουν μεσα σε λογικα ορια πιστευω κ βγει 5ος-6ος κ φυγει ευτυχισμενος.

Nive
09-09-16, 14:31
Ο παλιος ειναι αλλιως λενε...πιστευω θα μπει.

sobral
09-09-16, 14:46
Θελω να ειναι, πιστευω πως οχι. Εκτος εαν εχουν σκοπο να τον ευνοησουν μεσα σε λογικα ορια πιστευω κ βγει 5ος-6ος κ φυγει ευτυχισμενος.

κι εγώ με αυτή την λογική τον έβαλα 6άδα. Πιστεύω σπρώξιμο θα φάει, για να πλασαριστεί ψηλά. Περιμένω δυνατό και τον Compton φέτος, οπότε με το ζόρι μπορεί να πάει ο Λαβρόν 6ος. Συναισθηματική ψήφος ήταν...:P

Levrone
09-09-16, 17:56
Το ερώτημα θα έπρεπε να είναι αλλιώς..

Αν μπει στην εξάδα ένας αθλητής που

(άσχετα με το ένδοξο παρελθόν του) επί τόσα χρόνια απέχει ,
που κάποτε τον είδαμε σε φαση που πιο αδύνατο δεν πήγαινε,
που πάνω από δύο χρόνια καλά καλά προπόνηση για Ολυμπια δεν κάνει ,

το ξεφτιλίζει το άθλημα ή όχι? Για μενα ναι.

Και γι αυτό δε θέλω και να μπει.
Και γι αυτο δεν ήθελα και να επιστρέψει.

vaggan
09-09-16, 18:11
οχι

Polyneikos
09-09-16, 22:19
Το ερώτημα θα έπρεπε να είναι αλλιώς..

Αν μπει στην εξάδα ένας αθλητής που

(άσχετα με το ένδοξο παρελθόν του) επί τόσα χρόνια απέχει ,
που κάποτε τον είδαμε σε φαση που πιο αδύνατο δεν πήγαινε,
που πάνω από δύο χρόνια καλά καλά προπόνηση για Ολυμπια δεν κάνει ,

το ξεφτιλίζει το άθλημα ή όχι? Για μενα ναι.

Και γι αυτό δε θέλω και να μπει.
Και γι αυτο δεν ήθελα και να επιστρέψει.

Κωστα ειναι ατοπο αυτό που λες.
Δεν το ξεφτιλίζει το άθλημα, ο Levrone ποτέ δεν τον ενδιέφερε μονόχνωτα το bodybuilding, αν εχεις υπόψην σου έπαιζε σε μπάντα όσο εκανε αγωνιστικό bbing, προσπάθησε να μπει στην ηθοποία κτλ.
Πάντα έχανε κιλά αλλά επανερχόταν.
ο Shawn Ray ας πουμε που έχει γίνει πιο μαλακός από το βούτυρο, σαν όψη, το ξεφτιλίζει; Θεωρώ πως όχι.

Αν φέρει το πακέτο στην σκηνή, καλώς να μπεί, αν δεν ειναι καλος, να μην μπει..
Για μένα να στο πω κι αλλιώς , αν καταφερει να φερει και θέση, τους άλλους θα ξεφτιλίσει που το παλεύουν χρόνια..

Με την ίδια λογική, ο Kai Greene που έκανε στριπτίζ για αντρες και του χωνανε δολλάρια κατω από την πετσέτα για να τον μπαλαμπουτιάζουν, ούτε απ΄εξω δεν πρέπει να πέρναγε.:P

Levrone
09-09-16, 22:51
Απλά Κώστα νομίζω πως αν απέχεις τοσα χρόνια και γυρίσεις μεσα σε 2 χρονια η 10αδα απαγορεύεται.

Νομίζω δεν τιμάει το άθλημα.
Ακόμα κι αν είσαι ο Λεβρον , που για μένα ήταν τοπ, αρκεί μετά από τόσα χρόνια αποχή και πλέον στα 52 σου ετσι απλά να χτυπησεις 6αδα? Για να δούμε..

Όσο για τον Γκριν, δε μπλεκω τα προσωπικά του με τους αγώνες. Αυτά μπορούν οι θαυμαστές του να τα κρίνουν.

Βασικά με ξενίζει λίγο με το Λεβρον τα "ξαναζεσταμενα μακαρόνια". Είναι σεβασμός για το άθλημα, είναι όνομα, ήταν έμπνευση αλλά η εποχή του έκανε τον κύκλο της.

Όπου_υπάρχει_θέληση_
09-09-16, 22:56
Απλά Κώστα νομίζω πως αν απέχεις τοσα χρόνια και γυρίσεις μεσα σε 2 χρονια η 10αδα απαγορεύεται.

Νομίζω δεν τιμάει το άθλημα.
Ακόμα κι αν είσαι ο Λεβρον , που για μένα ήταν τοπ, αρκεί μετά από τόσα χρόνια αποχή και πλέον στα 52 σου ετσι απλά να χτυπησεις 6αδα? Για να δούμε..

Όσο για τον Γκριν, δε μπλεκω τα προσωπικά του με τους αγώνες. Αυτά μπορούν οι θαυμαστές του να τα κρίνουν.

Βασικά με ξενίζει λίγο με το Λεβρον τα "ξαναζεσταμενα μακαρόνια". Είναι σεβασμός για το άθλημα, είναι όνομα, ήταν έμπνευση αλλά η εποχή του έκανε τον κύκλο της.

Φίλε μου έχεις άδικο σ'αυτό...Γτ δεν τιμάει το άθλημα; Τι φταίει ο Levrone; Αν δεν είναι οι άλλοι καλυτεροί του γτ να μην πάρει την θέση?

vaggan
09-09-16, 23:02
προσωπικα αυτα δεν τα κοιταω καν αν αξιζει πραγματικα καλως να μπει δεν θα μου αρεσει να υποσκελισει ομως καποιους με το ονομα και μονο και με τον ντορο που εχει δημιουργησει

Levrone
09-09-16, 23:52
Φίλε μου έχεις άδικο σ'αυτό...Γτ δεν τιμάει το άθλημα; Τι φταίει ο Levrone; Αν δεν είναι οι άλλοι καλυτεροί του γτ να μην πάρει την θέση?

Εγώ δε λέω αν είναι καλύτερος να μη νικήσει.
Εγώ λέω ότι στο μυαλό το δικό μου , το Ολυμπια είναι μια χρονια προσπάθεια , με πίστη και προπόνηση και βέβαια φουλ φάρμακο. Τα γονίδια είναι αδιαφορα.

Την τρελή ποσότητα φαρμάκου(που κάνει το κουμάντο εν τελει) την "ξεχναμε" στο βωμό της χρόνιας προσπαθειας , της πιστής διατροφής, της καλής ζωής , της εμπειρίας στην προπόνηση , και ξέρω γω τι...

Τώρα αν σ ένα που είναι ονομα στό χώρο , αρκούν στα 52 του 2 χρόνια προπόνησης για να γυρίσει στην 6αδα, τότε μήπως και δεν είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα? Έτσι εύκολα μπαίνει κάποιος στην εξάδα? Δεν είναι τυχαίος αυτός ο κάποιος, αλλα τόσο σύντομο διάστημα για να μπεις σε μια εξάδα ίσως σημαίνει ότι το άθλημα ε δεν είναι και τόσο δύσκολο, τι λέτε? Ή μήπως ένα τσουβάλι φάρμακα αρκεί για να νικησει ένας προερχόμενος από μακροχρονια αποχή 52αρης ενα ενεργό με 20 χρόνια σερί 35αρη?

Και κάτι ακόμα.. Αν κατέβαινε ο Κατλερ μετά αποχή λίγων χρόνων που όπου και αν τον δούμε είναι πεσμένος αλλά τούμπανο , μπορεί να μην το λεγα. Αλλά ο Λεβρον είχε γίνει αγνωριστος...

Όπου_υπάρχει_θέληση_
10-09-16, 00:15
Εγώ δε λέω αν είναι καλύτερος να μη νικήσει.
Εγώ λέω ότι στο μυαλό το δικό μου , το Ολυμπια είναι μια χρονια προσπάθεια , με πίστη και προπόνηση και βέβαια φουλ φάρμακο. Τα γονίδια είναι αδιαφορα.

Την τρελή ποσότητα φαρμάκου(που κάνει το κουμάντο εν τελει) την "ξεχναμε" στο βωμό της χρόνιας προσπαθειας , της πιστής διατροφής, της καλής ζωής , της εμπειρίας στην προπόνηση , και ξέρω γω τι...

Τώρα αν σ ένα που είναι ονομα στό χώρο , αρκούν στα 52 του 2 χρόνια προπόνησης για να γυρίσει στην 6αδα, τότε μήπως και δεν είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα? Έτσι εύκολα μπαίνει κάποιος στην εξάδα? Δεν είναι τυχαίος αυτός ο κάποιος, αλλα τόσο σύντομο διάστημα για να μπεις σε μια εξάδα ίσως σημαίνει ότι το άθλημα ε δεν είναι και τόσο δύσκολο, τι λέτε? Ή μήπως ένα τσουβάλι φάρμακα αρκεί για να νικησει ένας προερχόμενος από μακροχρονια αποχή 52αρης ενα ενεργό με 20 χρόνια σερί 35αρη?

Και κάτι ακόμα.. Αν κατέβαινε ο Κατλερ μετά αποχή λίγων χρόνων που όπου και αν τον δούμε είναι πεσμένος αλλά τούμπανο , μπορεί να μην το λεγα. Αλλά ο Λεβρον είχε γίνει αγνωριστος...


Δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα δυσκολίας ή όχι αθλήματος....ο συλλογισμός σου έχει κενά για τους εξής λόγους:

1) Δεν συζητάμε για το επίπεδο του αθλήματος γενικά και αόριστα....Συζητάμε για το επίπεδο του αθλήματος ΤΩΡΑ. Δεν λέμε να μπει 6άδα μαζί με Yates, Coleman, Wheeler, Ray κλπ κλπ. Δεν ακυρώνω τους σημερινούς αθλητές αλλά ήδη είναι εκτός Dennis Wolf και Kai Greene που κατά την γνώμη μου υπό κανονικές συνθήκες θα ήταν μέσα στην 6άδα.
2) Γενικά ο Levrone είχε την τάση να κάνε τρελές μεταμορφώσεις σε μικρό χρονικό διάστημα απ'όσο έχω ακούσει με ότι αυτό συνεπάγεται...
3) Ένας 52χρονος με την "κατάλληλη βοήθεια" και αν είναι balls to the wall αυτά τα δύο χρόνια γτ να μην το καταφέρει?

Χρήστος Τριανταφύλλου
10-09-16, 00:16
Ε οχι κ τα γονιδια ειναι αδιαφορα ρε γιατρε! Θελεις να το δει ο κουμπαρος σου κ να ξαναπει οτι δεν κανουν ολες οι μελισσες μελι;:P
Οσο για το ποσο θα μπορεσει να ''τερατοποιηθει'' ο Levrone μεσα σε δυο χρονια κ μετα απο την αδυνατη κατασταση που ηταν ,θα φανει επανω στην σκηνη.
Οσο καλυτερος γινει τοσο προς τιμη του θα ειναι.

TRIANTAFYLLOU
10-09-16, 03:52
ο καθένας στηρίζοντας τα λεγόμενά του έχει τα δίκια του και έχω πιάσει το νόημα των όσων λέει ο κουμπάρος μου!
και απλα θα επαναλάβω αυτο που έχω πεί δεκάδες φορές ότι το ότι κάποιος είναι τεράστιος δεν σημαίνει ότι γυμνάζετε και πιο σκληρά (όπως νόμιζα εγω προ αμνημονεύτων χρόνων ) αλλα εξαρτάται κατ αρχήν απο τα γονίδια και τον σωματότυπο γενικότερα που όπως έχω πάλι πεί πολλες φορες και 10 άτομα να πάρουμε και να γυμναστούν το ίδιο σκληρά να παρουν όλοι τα ίδια συμπληρώματα , τα ίδια ματζούνια και όλοι καλή ζωή , πάλι θα ξεχωρίσει το ταλέντο
γιατι έχω δεί άτομα και πολλοι φαντάζομαι να παίρνουν ότι καλύτερο και σε δοσολογίες τρελές για να γίνουν όπως θα είναι κάποιος με ψιλοπράματα ο οποίος έχει τις προδιαγραφες

άρα με τα σημερινα δεδομένα ο όγκος είναι πιο ευκολη υπόθεση με την εξέλιξη των μαντζουνίων και την εξέλιξη των συνδιασμών που χρησιμοποιούνται , απλα χρειάζετε και η προπόνηση
η προπόνηση δεν χρειάζετε στην περίπτωση των ζωντανών που εκτρέφονται με χημική υποστήριξη με στόχο την παραγωγή κρέατος , που απλα τρωνε και παίρνουν τα σχετικα που τα αναπτύσουν με ραγδαίους ρυθμούς

ο Λεβρόν αν δεν ήταν παλιός πρωταθλητής και προσπαθούσε στα 52 του η απο τα 50 για να κατέβει στα 52 σε ολύμπια το πολύ πολυ για κανένα φίτνες Ολύμπια να κατέβαινε , αλλα επειδη υπάρχει η μνήμη του σώματος τα κύταρα που άδειασαν και ατρόφησαν να το πω χωριάτικα με την επανένταξη και τις γνώσεις και εμπειρία που δεδομένα έχει σε μήνες μέσα απλα θα ξαναγεμίσουν
Απλά σε τετοια επίπεδα στην λεπτομέρεια πάλι δεν θα είναι όπως τον παλιό του εαυτό αλλα πάλι μπορεί να βγεί καλός
και όπως σε όλους τους αγώνες σε όλα τα αθλήματα κερδίζει όχι απλα αυτός που είναι καλός αλλα αυτός που είναι καλύτερος απο τον ανταγωνισμό , για αυτο λεμε πολλες φορές απαξιωτικά σε διάφορους αγωνες με χαμηλό επίπεδο κερδίζει στούς τυφλούς ο μονόφθαλμος
το Ολύμπια όμως είναι Ολύμπια και δεν είναι εύκολη υπόθεση αλλα δεν σημαίνει ότι ο πρώτος σωνει και καλα γυμνάζετε πιο σκληρά απο ότι ο τελευταίος και γι αυτο βγήκε πρώτος , ούτε αυτες οι μάζες είναι αποτέλεσμα πιο σκληρής δουλειάς , αυτο ενοεί ο Κουμπάρος γιατι και πρίν 30 χρόνια σκληρά γυμναζόταν αλλα έτσι δεν γινόταν
οπότε και η θέση που θα πάρει εξαρτατε όχι μόνο απο τον Λεβρόν αλλα απο το πως θα εμφανιστούν και οι άλλοι και πόσο αντικειμενικοί θα είναι και αμερόληπτοι οι κριτές
γιατι έχει Χιθ για εξάδα , έχει Ντέξτερ , έχει Μπιγκ Ράμυ που μπαίνει αυτός εξαδα, έχει Ροντεν (λές λίγος είναι σε σχέση με χιθ αλλα δεν τον λές και λίγο σε σχέση με λεβρόν ακόμη και στα ντουζένια του)εχει Γουινκλαρ, έχει Μαρτινεζ που μπαίνει και αυτός, έχει τον καινούριο που πάει με φόρα τον Νταλας και κανα δυο ακόμη που είναι υπολογίσιμες μονάδες

Muscleboss
10-09-16, 04:42
Ψήφισα όχι...

Τον συμπαθώ πολύ σαν αθλητή και θεωρώ η φόρμα του θα είναι επιτυχημένη για την ηλικία και τα χρόνια αποχής του, αλλά ούτε για 10άδα δεν τον βλέπω. Αν μπει 10άδα θα είναι μεγάλη επιτυχία κατά τη γνώμη μου.

orck
10-09-16, 07:53
Εγώ δε λέω αν είναι καλύτερος να μη νικήσει.
Εγώ λέω ότι στο μυαλό το δικό μου , το Ολυμπια είναι μια χρονια προσπάθεια , με πίστη και προπόνηση και βέβαια φουλ φάρμακο. Τα γονίδια είναι αδιαφορα.

Την τρελή ποσότητα φαρμάκου(που κάνει το κουμάντο εν τελει) την "ξεχναμε" στο βωμό της χρόνιας προσπαθειας , της πιστής διατροφής, της καλής ζωής , της εμπειρίας στην προπόνηση , και ξέρω γω τι...

Τώρα αν σ ένα που είναι ονομα στό χώρο , αρκούν στα 52 του 2 χρόνια προπόνησης για να γυρίσει στην 6αδα, τότε μήπως και δεν είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα? Έτσι εύκολα μπαίνει κάποιος στην εξάδα? Δεν είναι τυχαίος αυτός ο κάποιος, αλλα τόσο σύντομο διάστημα για να μπεις σε μια εξάδα ίσως σημαίνει ότι το άθλημα ε δεν είναι και τόσο δύσκολο, τι λέτε? Ή μήπως ένα τσουβάλι φάρμακα αρκεί για να νικησει ένας προερχόμενος από μακροχρονια αποχή 52αρης ενα ενεργό με 20 χρόνια σερί 35αρη?

Και κάτι ακόμα.. Αν κατέβαινε ο Κατλερ μετά αποχή λίγων χρόνων που όπου και αν τον δούμε είναι πεσμένος αλλά τούμπανο , μπορεί να μην το λεγα. Αλλά ο Λεβρον είχε γίνει αγνωριστος...

Συμφωνω με το σκεπτικο σου. Πιστευω οτι στο συγκεκριμενο αθλημα ουσιαστικα συναγωνιζονται οι παρανομες χημειες για να φτασεις το αποτελεσμα και την νικη (η δεξιοτητα του καθενος μπαινει σε δευτερη μοιρα καθως μιλαμε μονο για ενα ατομικο ποζαρισμα με χαμογελο, ειναι πολυ πιο δυσκολο να μπορεις να κανεις την σωστη πασα την σωστη χρονικη στιγμη στον καταλληλο συμπαικτη ή να κανεις την καταλληλη λαβη στον αντιπαλο για να τον ριξεις κατω).

Ειδικα εαν παει καλα καποιος που στα 50 χρονια του με επιστροφη λιγοτερο απο 1-2 χρονια προπονησης τοτε ουσιαστικα το ξεφτιλιζεις μετατρεπωντας το σε αθλημα πρωτιστος καλων αναβολικων και δευτερευοντος δημοσιων σχεσεων, το ονομα που κουβαλας.
Να πω επισης οτι ειμαι ασχετος, δεν ξερω σχεδον κανεναν περα απο τον Arnold, και οτι θεωρω ολη την φαση freak show. Τα παραπανω ειναι προσωπικη αποψη.

TheWorst
10-09-16, 08:15
Πολυ προσπαθησαν να κανουν comeback και απετυχαν . Αν ηταν ετσι απο τα ΑΑΣ τα κανουν οποτε θελουν.. Ο λεβρονε και ο Αρνι νομιζω ειναι οι μοναδικοι . Και ο κολεμαν προσπαθησε και ο Κατλερ το 2013 μετα απο μονο 1 χρονο αποχης απο το ολυμπια και τα αποτελεσματα ηταν οτι εμοιαζε σαν πιτσιρικας διπλα στους αλλους. Η μηπως ο Τζει βγηκε νατουραλ ...

Polyneikos
10-09-16, 09:53
Παντως αν δουμε και την εξέλιξη του Big Ramy που γυμνάζεται 5 χρονια και εφτασε Ολυμπια, με σκληρή προπόνηση όλα γίνονται:P
Οταν κατεβαινε ο Λεβρόνης αυτος φορούσε πιπίλα:P

beefmeup
10-09-16, 10:48
τοτε ουσιαστικα το ξεφτιλιζεις μετατρεπωντας το σε αθλημα πρωτιστος καλων αναβολικων και δευτερευοντος δημοσιων σχεσεων, το ονομα που κουβαλας.


οτι δεν ξερεις πολλα πραγματα για το πως λειτουργουν ολα αυτα φανηκε απο αυτη την προταση:P
αλλα γενικα το ονομα κ μονο θα βοηθησει μονο σε περιπτωση που εισαι ηδη ο τρεχων Ολυμπια..εκει παντα, υπαρχει αβαντα, οπως ο Ντοριαν ειχε παρει τιτλο με κομμενους δικεφαλους, ετσι κ ο Κολεμαν στην πορεια ειχε κανα 2 πολυ αμφιβολες νικες, ο Κατλερ το ιδιο, καθως κ προσφατα ο Χηθ..
απειρες οι περιπτωσεις αθλητων που καταποντιστηκαν γιατι δεν ειχαν καλα συμβολαια (ζμπρωξιμο) ενω αξιζαν περισοτερο απο αλλους που πηραν καλυτερες θεσεις..
οσο για το αλλο θεμα, για να μην το αναλυσουμε γιατι παντα καταληγει σε φαγωμαρα, ειναι μονο αυτο κ τπτ αλλο, κ οποιος θεωρει κατι διαφορετικο ας κανει ενα reality check..:turtle:

τωρα για τον Λεβρονι, ετσι κ αλλιως αυτος απο παλια στα οφ σηζον μεταμορφωνοταν στο μικρο ξαδερφακι του, οπως πολυ πετυχημενα ειχε πει για αυτον καποτε ενας αλλος κορυφαιος της ifbb..για ευνοητους λογους..αρα λοιπον, οταν μεσα σε μια διαρκεια 12 μηνων τους 6 εισαι σαν εμενα, κ τους υπολοιπους 6 κατεβαινεις κ κοντραρεις 3αδα στο Ολυμπια, τι καταλαβαινεις δλδ οτι μπορει να γινεται?

απλα γενικα το θεμα με το Ολυμπια τα τελευταια χρονια ειναι το αδυναμο line-up, καθως ολοι επικεντρωνοται σε πολεμο εντυπωσεων πριν τον αγωνα, λογω της αυξημενης προβολης που υπαρχει απο τα μεσα κοινωνικης δικτυωσης, κ μετα τη μερα του αγωνα οι περισοτεροι ειναι λασπη, ή τους λενε Και Γκρην, οποτε σιγουρα δεν θα παρουν πρωτη θεση..
αρα με αυτα τα δεδομενα κ οτι τα τελευταια χρονια δεν εχει αλλαξει κατι πανω σε αυτο, οπως το βλεπω εγω δλδ, ειναι πολυ πιθανο να μπει 6αδα..

Polyneikos
10-09-16, 11:00
απλα γενικα το θεμα με το Ολυμπια τα τελευταια χρονια ειναι το αδυναμο line-up, καθως ολοι επικεντρωνοται σε πολεμο εντυπωσεων πριν τον αγωνα, λογω της αυξημενης προβολης που υπαρχει απο τα μεσα κοινωνικης δικτυωσης, κ μετα τη μερα του αγωνα οι περισοτεροι ειναι λασπη, η τους λενε Και Γκρην, οποτε σιγουρα δεν θα παρουν πρωτη θεση..
αρα με αυτα τα δεδομενα κ οτι τα τελευταια χρονια δεν εχει αλλαξει κατι πανω σε αυτο, οπως το βλεπω εγω δλδ, ειναι πολυ πιθανο να μπει 6αδα..

+φωνω, τα τελευταία χρόνια κατεβαίνουν οι ίδιοι και οι ίδιοι, πλεον και σε ενα 8χρονο να του πεις βγάλε μου την 5αδα θα μπορεί να την διαμορφώσει.:P
Οι αθλητές δεν εχουν βελτιώσεις, ο Kai Greene δεν μπορεί να βελτιωθεί -απεναντίας χαλαει-, ώσπου βαρεθηκε να χάνει, ο Dennis Wolf πεταχτηκε έξω, αλλα μια 5ετία φωτοτυπία του ευατού του, οne man show έχει γινει για τον Heath (οπως κάποτε με τον Lee Haney) και με τον φιλότιμο Dexter να παλευει με μικροβελτιώσεις σε μια 20 χρονη πορεία.
Για εμάς που παρακολουθούμε το παγκόσμιο ερασιτεχνικό bb, βλέπουμε ότι η IFBB κάθε χρονο κανει 8 αγωνες που μοιράζει επαγγελματικές καρτες στην Ευρώπη και πάλι δεν μπορούν να πλαισιωθούν οι αγώνες με καινούργια ονόματα.
Σε αυτό το Olympia λοιπόν,έχει θέση ένας Levrone, όπως καποτε κατέβαινε ο Albert Beckles, ο Vince Taylor Κτλ.


υ.γ. H IFBB για φέτος έχει κερδισει το στοίχημα των εντυπώσεων

Γιώργος Ν. Τουλιάτος
10-09-16, 11:15
Πιστεύω θα πιάσει δεκάδα,αφού για μένα προσωπικά,δε μπορεί να κερδίσει τους Heath,Jackson,Rhoden,Mc Millan,Winklar,Kuclo,Compton,Martinez,Mc Garver.
Ίδωμεν...

vaggan
10-09-16, 11:25
οτι δεν ξερεις πολλα πραγματα για το πως λειτουργουν ολα αυτα φανηκε απο αυτη την προταση:P
αλλα γενικα το ονομα κ μονο θα βοηθησει μονο σε περιπτωση που εισαι ηδη ο τρεχων Ολυμπια..εκει παντα, υπαρχει αβαντα, οπως ο Ντοριαν ειχε παρει τιτλο με κομμενους δικεφαλους, ετσι κ ο Κολεμαν στην πορεια ειχε κανα 2 πολυ αμφιβολες νικες, ο Κατλερ το ιδιο, καθως κ προσφατα ο Χηθ..
απειρες οι περιπτωσεις αθλητων που καταποντιστηκαν γιατι δεν ειχαν καλα συμβολαια (ζμπρωξιμο) ενω αξιζαν περισοτερο απο αλλους που πηραν καλυτερες θεσεις..
οσο για το αλλο θεμα, για να μην το αναλυσουμε γιατι παντα καταληγει σε φαγωμαρα, ειναι μονο αυτο κ τπτ αλλο, κ οποιος θεωρει κατι διαφορετικο ας κανει ενα reality check..:turtle:

τωρα για τον Λεβρονι, ετσι κ αλλιως αυτος απο παλια στα οφ σηζον μεταμορφωνοταν στο μικρο ξαδερφακι του, οπως πολυ πετυχημενα ειχε πει για αυτον καποτε ενας αλλος κορυφαιος της ifbb..για ευνοητους λογους..αρα λοιπον, οταν μεσα σε μια διαρκεια 12 μηνων τους 6 εισαι σαν εμενα, κ τους υπολοιπους 6 κατεβαινεις κ κοντραρεις 3αδα στο Ολυμπια, τι καταλαβαινεις δλδ οτι μπορει να γινεται?

απλα γενικα το θεμα με το Ολυμπια τα τελευταια χρονια ειναι το αδυναμο line-up, καθως ολοι επικεντρωνοται σε πολεμο εντυπωσεων πριν τον αγωνα, λογω της αυξημενης προβολης που υπαρχει απο τα μεσα κοινωνικης δικτυωσης, κ μετα τη μερα του αγωνα οι περισοτεροι ειναι λασπη, ή τους λενε Και Γκρην, οποτε σιγουρα δεν θα παρουν πρωτη θεση..
αρα με αυτα τα δεδομενα κ οτι τα τελευταια χρονια δεν εχει αλλαξει κατι πανω σε αυτο, οπως το βλεπω εγω δλδ, ειναι πολυ πιθανο να μπει 6αδα..ετσι και να κανει ενα λογαριασμο στο φβ (ρεαλιτυ τσεκ):P να δει τι τρωνε απλα ασκουμενοι οχι πρωταθλητες και σε τι κατασταση βρισκονται:P δεν μιλαμε για σαβουρωμα μια στο τοσο μιλαμε για περιδρομιασμα στην ημερησια διαταξη.δεν λεω τιποτα αλλο ειναι χιλιοειπωμενα και κουραζουν η σουμα ειναι ανεξαρτητα για το πως βλεπει ο καθενας την επιστροφη του λεβρονε (για μενα μαγκια του και μπραβο του) να παρει την θεση που πραγματικα αξιζει

Άθλησης
10-09-16, 13:22
Όχι 6αδα δεν θα μπει και λόγο φυσικής κατάστασης αλλα και ότι δεν έχει κάποια από τις εταιρείες που στηρίζουν τον διαγωνισμό για να του δώσουν ελαφρυντικά.Ουτε λόγο της καριέρας που ειχε θα του πουν έλα ας είμαστε χαλαροί στην βαθμολογία αντιθέτως επειδή παράτησε τον θεσμό θα του την "φιλάνε".

nicolaos_m
10-09-16, 14:03
Κι εγώ έβαλα ΟΧΙ.
Θεωρώ πολύ δύσκολο να καταφέρει να πιάσει φόρμα με την ποιότητα που απαιτείται για έναν τόσο μεγάλο διαγωνισμό, στα 52 του χρόνια και μάλιστα μέσα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα.
Βέβαια, είμαι χαρούμενος που θα δω ξανά στη σκηνή, έναν αθλητή της γενιάς μου! Και μόνο η συμμετοχή του, είναι μία νίκη!

goldenera
10-09-16, 17:19
Eξάδα για εμένα πολύ δύσκολα γι'αυτό ψηφίζω όχι, αλλά μακάρι να με διαψεύσει. Aν μιλάγαμε για 10δα θα ψήφιζα ναι αφού πιστεύω πως θα είναι κοντά σε αυτή τη θέση με μικρή απόκλιση.

Από τις φωτό (και βέβαια όπως έχουμε χιλιοπεί δεν μπορούμε να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα έτσι) φαίνεται πως παρά την ηλικία και την αγωνιστική αποχή το σώμα του αντιδράει καλά. Τώρα, πώς θα φανεί στις συγκρίσεις με τους υπόλοιπους μένει να το δούμε στη σκηνή.

Μην ξεχνάμε ότι διατηρεί εταιρεία με συμπληρώματα, ήδη η συμμετοχή του στο φετινό Μρ.Ο είναι μια πολύ καλή διαφήμιση ώστε να αυξήσει την αγοραστική πίτα και με νεότερες ηλικίες, οπότε φανταστείται αν καταφέρει να διακριθεί ή εμφανιστεί σε αρίστη κατάσταση πόσο ακόμα περισσότερο θα τον ωφελήσει.

goldenera
10-09-16, 17:34
ο Shawn Ray ας πουμε που έχει γίνει πιο μαλακός από το βούτυρο, σαν όψη, το ξεφτιλίζει; Θεωρώ πως όχι.

Με την ίδια λογική, ο Kai Greene που έκανε στριπτίζ για αντρες και του χωνανε δολλάρια κατω από την πετσέτα για να τον μπαλαμπουτιάζουν, ούτε απ΄εξω δεν πρέπει να πέρναγε.:P

Δεν μπορώ και εγώ να μπώ την λογική ότι ο Ray ξεφτιλίζει το άθλημα, αλλά αναλογιζόμενος το πώς ήταν (εξαιρετικός, τουλάχιστον 1 Μρ.Ο έπρεπε να είχε πάρει κατά τη γνώμη μου) και πώς έχει γίνει το λιγότερο που μπορώ να πω είναι ότι μου προκαλεί θλίψη:(

Συμφωνώ για τον Κai, όπως το ίδιο θα έπρεπε να ισχύει και για πολλούς άλλους ακόμα και για την Αυστριακή βελανιδιά (με τις γυμνές φωτογραφήσεις σε στούντιο) και για άλλους που για να εξοικονομήσουν τα της προετοιμασίας τους έκαναν σόδομα και γόμορα;)

TRIANTAFYLLOU
10-09-16, 17:50
Το πιο δύσκολο είναι να κάνεις πρόβλεψη για το Ολύμπια ειδικα με την περίπτωση του Λεβρόν , το να κερδίσεις το λαχείο είναι απλα θέμα τυχης , αλλα εδω πιο εύκολα στην τυχη να πέσει κάποιος , επειδή ακόμη και να μην αξίζει για εξάδα καμία φορα συμφέροντα και αποφάσεις κριτων μπορει να τον βάλουν και μετα να αρχίσουν γκρίνιες και παραπονα , απλα εδω όπως προανέφερα υπάρχουν τουλάχιστον 6-7 που θεωρούνται φαβορί για εξάδα , αν καταφέρει να στριμωχτει και να μπεί εκεί μέσα επιτυχία θα είναι αν το αξίζει βέβαια , αλλα αν δε το αξίζει ποιός θα το θυμάται αυτό? μετα απο μερικά χρόνια όλα ξεχνιούνται και θα μείνει στην ιστορία ότι ο λεβρόν κατεβηκε μετα απο χρόνια και κατάφερε το ακατόρθωτο

και αν έχει και καμια εταιρία χορηγό , θα βγεί και το φασόλι ότι κατάφερε το ακατόρθωτο παίρνοντας τα συγκεκρημένα συμπληρώματα που είναι θαυματουργά και να οι πωλήσεις στα ύψη:P

KATERINI 144
16-09-16, 12:27
οχι :bounce::bounce::bounce::bounce:



https://www.youtube.com/watch?v=FKZyiUiTBG0

Fataoulas
19-09-16, 11:39
Τελικα το δημοΜΠΖηφισμα επρεπε να ειναι για το αν θα εμπαινε 15δα :rolf:

Nive
19-09-16, 12:40
...τον πιστεψα...με προδωσε!!

COBRA_STYLE
19-09-16, 12:51
χαχαχα...το δημοΜΠΖηφισμα επρεπε να ηταν αν οντως επρεπε να κατεβει:rolf:

Fataoulas
19-09-16, 13:23
χαχαχα...το δημοΜΠΖηφισμα επρεπε να ηταν αν οντως επρεπε να κατεβει


:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:



Καλα το'πε ο Ηλιας τις προαλλες

εγω λέω όπως ξύπνησε ας γυρίσει πλευρό να ρίξει ενα συμπληρωματικό μύπνο , γιατι είναι καλός όχι μόνο για την ηλικία του αλλα γενικότερα , αλλα για το επίπεδο του Ολύμπια θα πάει στα αζήτητα :P

TRIANTAFYLLOU
19-09-16, 17:03
ντάξ εγω δε πιάνομαι γιατι έχω και παρτίδα με τον συνονόματο τον προφήτη Ηλία :P

procop
21-09-16, 17:09
Ουτε με σφαιρες δεν μπαινει

TRIANTAFYLLOU
21-09-16, 17:11
εδω είναι που λέμε "μετα Χριστό προφήτες ":P

Nive
21-09-16, 17:17
:rolf: χαχαχαχα και'γω πλεον το πιστευω πως δεν ΘΑ μπει εξαδα!

vaggan
21-09-16, 17:56
καλα οκ πεντε μερες πριν το ολυμπια κανεις δεν ηταν σιγουρος για τιποτα τωρα βγειτε και πειτε οτι θελετε και φυσικα κανεις δεν τον ειχε εκτος δεκαδας εκτος απο τον γιωργο τουλιατο:thumbup:

COBRA_STYLE
21-09-16, 18:09
Και γω για πολυ εκτος 10αδας τον ειχα,αν διαβασεις τα ποστ μου.

TRIANTAFYLLOU
21-09-16, 18:16
εντάξει σιγουράκι ήταν άλλωστε φαίνετε απο το πόστ πιο πάνω που έγινε γκουώτ , οτι απλα θα πάει στα αζήτητα όπως και έγινε

Polyneikos
21-09-16, 21:19
Και ο Παϊσιος το είχε προβλέψει :turtle:

orck
21-09-16, 21:29
Χαχα, οτι εχει προβλεψει ο Παισιος εχει παει στον κουβα.
Εψαξα να δω ποσο καλος αθλητης ηταν αυτο ο Λεβρον, ποσα Ολυμπια ειχε κερδισει οταν ηταν στην καλυτερη του φορμα και ειδα οτι δεν ειχε κερδισει τιποτα. Κατι δευτερες και τριτες θεσεις μονο.
Προβλεπω οτι θα βγει τελευταιος. :)

Χρήστος Τριανταφύλλου
21-09-16, 22:00
Ιεροσυλια αυτο που λες ,δυο 2ες κ 3ες κ 4η στο Οlympia δεν το λες κ τπτ! Χαρισματικος κ ''χαρακτηριστικος'' ΒΒερ στην εποχη του που θα μεινει.
109294

Nive
21-09-16, 22:47
Οντως...σωστος ο Χρηστος!

TheWorst
22-09-16, 02:45
Ιεροσυλια αυτο που λες ,δυο 2ες κ 3ες κ 4η στο Οlympia δεν το λες κ τπτ! Χαρισματικος κ ''χαρακτηριστικος'' ΒΒερ στην εποχη του που θα μεινει.
109294

τεσσερις 2ες εχει 92,95,00,02
Το 92 χανει με 1 ποντο απο τον Ντοριαν πολυ τον εχουν νικητη

vaggan
22-09-16, 11:49
στα ντουζενια του τον ειχε τον χηθ αναμφιβολα απλα ο χηθ ειναι τωρα γιγαντας μεσα σε μη πληρεις διεκδικητες καποιοι εχουν δυνατα σημεια αλλα κανενας δεν ειναι ολοκληρωμενος γνωμη μου

orck
22-09-16, 14:42
Ιεροσυλια αυτο που λες ,δυο 2ες κ 3ες κ 4η στο Οlympia δεν το λες κ τπτ! Χαρισματικος κ ''χαρακτηριστικος'' ΒΒερ στην εποχη του που θα μεινει.
109294

Ισως δεν το εγραψα ξεκαθαρα, δεν ειπα οτι ειναι χωμα. Ειπα οτι οταν ηταν στην καλυτερη του φορμα δεν ειναι καταφερει ποτε να κερδισει τον συγκεκριμενο διαγωνισμο. Παντα ηταν στην σκια καποιου αλλου αθλητη.
Ηταν τοτε ο καλυτερος και τον αδικησαν;

Όπου_υπάρχει_θέληση_
22-09-16, 14:49
Αυτοί που κέρδιζαν τότε τον Levrone, στην ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ τους μέρα είχαν τον ΚΑΛΥΤΕΡΟ Χηθ για τα τζάμια του αυτοκινήτου :welcome: (το ίδιο και ο τότε Levrone κατά την γνώμη μου)

Polyneikos
22-09-16, 18:49
Χαχα, οτι εχει προβλεψει ο Παισιος εχει παει στον κουβα.
Εψαξα να δω ποσο καλος αθλητης ηταν αυτο ο Λεβρον, ποσα Ολυμπια ειχε κερδισει οταν ηταν στην καλυτερη του φορμα και ειδα οτι δεν ειχε κερδισει τιποτα. Κατι δευτερες και τριτες θεσεις μονο.
Προβλεπω οτι θα βγει τελευταιος. :)


Ισως δεν το εγραψα ξεκαθαρα, δεν ειπα οτι ειναι χωμα. Ειπα οτι οταν ηταν στην καλυτερη του φορμα δεν ειναι καταφερει ποτε να κερδισει τον συγκεκριμενο διαγωνισμο. Παντα ηταν στην σκια καποιου αλλου αθλητη.
Ηταν τοτε ο καλυτερος και τον αδικησαν;
To να μην κερδίσεις ενα Mr Olympia, δεν σημαίνει ότι δεν εισαι κορυφαίος ειδάλλως ακυρώνουμε δεκάδες αθλητές όπως ο Shawn Ray, Κevin Levrone, Flex Wheeler, Nasser El Sonbaty κτλ κτλ κτλ. Eχει κερδίσει Arnold Classic,Night of Champions, πόσα grand prix.
Η αλήθεια είναι ότι νομιζα ότι αστειευόσουνα αλλά τώρα καταλαβαίνω ότι δεν πολυασχολείσαι :unsure:

TRIANTAFYLLOU
22-09-16, 19:12
πάντως να πώ και γω τη γνώμη μου για τις διάφορες συγκρίσεις ότι είναι ψιλοάκυρες , γιατι δεν είναι δυνατόν απο φώτο να βγαίνουν ασφαλή συμπεράσματα αλλα κατα προσέγγιση και αυτο φαίνεται απο το γεγονός ότι ενω οι αθλητες κρίνονται στην σκηνή δίπλα δίπλα πόζα πόζα , παρ όλα αυτα οι κριτες τούς αλλάζουν θέσεις γιατι δεν μπορεί να γίνει αντικειμενική αξιολόγηση όταν τούς βλέπουν απο διαφορετική οπτική γωνία

ο Λεβρόν ήταν καλός αλλα αν το δούμε με βάση ύψος - κιλά, τι να συγκρίνουμε μήλα με πορτοκάλια όταν με δεδομένο έχουν και οι 2 αισθητική , γιατι και ο Χίθ δεν κερδίζει μόνο λόγω μάζας αλλα και απο το γεγονός ότι έχει καλύτερο σχήμα και είναι πιο ολοκληρωμένος απο τούς άλλους
εγω προσωπικα αν έκρινα περίπου σ αυτα τα αποτελέσματα θα κατέληγα , χωρίς να σημαίνει ότι μ αρέσουν αυτο του στυλ σώματα που όπως πχ ο Χίθ αναλογικά τα πόδια είναι πιο μεγάλα απο τον κορμό , χίλιες φορές απο αισθητική πάντα μιλάμε αναλογίες Άρνολντ
αλλα αυτο είναι το σύγχρονο ββ και με βάση αυτα τα κρητήρια κρίνουν οι κριτες αλλα και έχουν ερεθίσματα οι θεατές

Το ανθρώπινο σώμα δεν είναι γεωμετρικό σχήμα απλα , ούτε το πρότυπο σώμα κλεψύδρα είναι και αντικειμενικά αρεστο σε όλους