PDA

Επιστροφή στο Forum : πρωτεινη whey για ογκο και mass tech



JayFitness
25-09-16, 19:18
Γειας σας θα ηθελα να μου συμβουλευσετε για 2 πρωτεινες...υπαρχει καποια whey για ογκο [πειτε ποιες] η μηπως να παρω την mass tech της muscle tech αλλιως την nitro tech?
αλλα για αυτην εχω ακουσει οτι μολις τη σταματησεις θα τα χασεις ολα λογω κρεατινης αλλα μου ειπαν κιολας οτι μπορεις να τη διατηρησεις με πολυ φαγητο μπορεις να κρατησεις και μερικα κιλα...εσεις τι λετε?

Feth
25-09-16, 19:34
Γειας σας θα ηθελα να μου συμβουλευσετε για 2 πρωτεινες...υπαρχει καποια whey για ογκο [πειτε ποιες] η μηπως να παρω την mass tech της muscle tech ?



Οι whey συνηθως κυμαινονται απο 100 εως 130-140 θεριμδες, το οποιο σημαινει οτι θα πρεπει να φας περισσοτερο στερεο φαγητο και να προμηθευτεις τον υδατανθρακα kαι τις υπολοιπες θερμιδες που σου προσφερει ενα gainer απο εκει.
Αν παρεις πρωτεινη ογκου τοτε το 1/3 των θερμιδων που πρεπει να καταναλωσεις για τον στοχο σου, θα προερχονται απο το gainer, συνεπως λιγοτερη καταναλωση στερεου φαγητου.


αλλα για αυτην εχω ακουσει οτι μολις τη σταματησεις θα τα χασεις ολα λογω κρεατινης αλλα μου ειπαν κιολας οτι μπορεις να τη διατηρησεις με πολυ φαγητο μπορεις να κρατησεις και μερικα κιλα...εσεις τι λετε?

Αν συνεχιζεις να λαμβανεις τις ιδιες θερμιδες απο στερεο φαγητο και δεδομενου οτι καταναλωνεις επαρκη πρωτεινη, δεν θα εχεις προβλημα.

JayFitness
25-09-16, 19:39
Feth δηλαδη εσυ τωρα ποια απο τις 3 μου προτεινεις να παρω?

Feth
25-09-16, 19:43
Εγω θα επαιρνα καποια whey concentrate η blend concentrate+isolate και θα ετρωγα περισσοτερο,βεβαια εμενα μαρεσει η μασα απο το να καταναλωνω τις θερμιδες απο πρωτεινες ογκου.

JayFitness
25-09-16, 20:29
Feth εγω παντως σκεφτομαι να παρω την mass tech πινω αρκετο νερο και οταν την σταματησω να τρωω αρκετα για να μπορεσω να διατηρησω καποια κιλα απο την κρεατινη αλλιως θα κανω αυτο που ειπες εσυ να παρω μια whey isolate και να καταναλωνω παραπανω θερμιδες