PDA

Επιστροφή στο Forum : Μείωση λίπους σε σημεία



CAOFNOT
05-10-16, 16:47
Καλησπέρα σε όλους,

Ήμουν 110 κιλά και με γυμναστική και διατροφή έπεσα στα 87.5, αλλά έχω συσσωρευμένο λίπος στο στήθος και στην κοιλιά.
Τώρα ξαναξεκινάω γυμναστήριο και θα ήθελα μια γνώμη για να χάσω αυτό το περιττό λίπος στα συγκεκριμένα σημεία, όσον αφορά πάντα την διατροφή, και όποιος έχει την καλοσύνη θα με ενδιέφερε να ακούσω την γνώμη του και για κάποια συμβουλή πάνω στην γυμναστική που πρόκειται να κάνω.

Ευχαριστώ!

beefmeup
05-10-16, 18:34
τοπικη λιποδιαλυση δεν υπαρχει..απλα θα χανεις λιπος γενικα κ στα σημεια που ειναι πιο δυσκολο για σενα να χασεις, θα φυγει τελευταιο..κ μπορει να σε δυσκολεψει περισοτερο.
η αρχη ειναι απλη..θα κανεις προπονησεις με βαρη, συν αεροβιες, κ υποθερμιδικη διατροφη.
αν ριξεις μια ματια στο φορουμ θα βρεις ολα τα απαραιτητα για να ξεκινησεις..ο,τι αποριες εχεις, τις ποσταρεις στα αναλογα θεματα

Bodybuilder wannabe
05-10-16, 19:36
Κανε υπομονη θα φυγει, ημουν 90κατι κ τωρα ειμαι 83 αγνωριστος σωματικα, εχει φυγει πολυ λιπος.

Θα σου πω ενα μυστικο κανε πρωινο περπατημα , αεροβικη πριν το φαγητο. μετα μην τρως κατευθειαν, Ασε χρονο στον οργανισμο να καψει λιπος. Οσο του δινει εσυ υδατανθρακα δεν καιει το λιπος.
Μειωσε σημαντικα επισης τον υδατανθρακα, κυριως μετα το απογευμα και αυξησε πρωτεινες και λιπαρα. Ακολουθα υποθερμικη διατροφή και καθε βδομαδα, να ζυγιζεσαι και να μετρας ποντους απο μεση.

Το κλειδι ειναι να αφηνεις χρονο στον οργανισμο να καψει λιπος, αν τρως καθε 1 ωρα δεν προκειται να καψεις λιπος, να το ξερεις. Γι αυτο μονο 2 καλα γευματα, με μειωμενο υδατανθρακα

Ναι δεν ειναι δυνατον να φυγει τοπικα το λιπος, αλλα οσο περισσοτερο εχεις σε καποιο σημειο τοσο περισσοτερο θα καιγεται αναλογικα με τα σημεια που εχεις λιγοτερο, αφου αποτελει την κυρια πηγη ενεργειας οταν δεν εχει τι αλλο να καψει ο οργανισμος.

Θα σου συνιστουσα να διαβασεις για τα οφελη του Intermittent Fasting στην καυση λιπους.

beegee
05-10-16, 20:30
μπορει να μου πει καποιος που ειναι το θεμα με το fasting γιατι δεν μπορω να το βρω????:welcome:

Bodybuilder wannabe
05-10-16, 20:58
Υπαρχουν απειρα αρθρα για τα οφελη του ΙF στην καυση λιπους. Θεωρω οτι ειναι ενα πολυ σημαντικο εργαλειο για οποιον θελει να χασει λιπος, το χω δοκιμασει αλλη μια φορα στο παρελθον με καλα αποτελεσματα.

Μερικα απο τα οφελη του ΙF
Αυξανει την παραγωγη αυξητικης ορμονης
Ρυθμιζει την ευαισθησιας της ινσουλινης
Μειωνει τις φλεγμονες
Ελεγχεις καλυτερη την πεινα σου
Βελτιωνει την ψυχολογια
Κανεις οικονομια σε αχρηστα φαγητά, γιατι εχεις λιγοτερο χρονο να φας τα απαραιτητα και δεν εισαι συνεχως μπουκωμενος

Ο δογματισμος των 6 γευματων τη μερα, ως μεσον υγειας, μυικης αναπτυξης και ευεξιας ειναι εντελως παρωχημενος. Δε λεω οτι δεν μπορει καποιος να πετυχει κ αλλιως καλα αποτελεσματα. Αλλα για χρονια αποτελουσε το Ιερο Δισκοποτηρο του bodybuilding κατι το οποιο δεν ισχυει.

Παραδειγματα: Υπαρχουν απειροι επαγγελματιες και ερασιτεχνες bodybuilders, powerlifters, fitness models, stars του Hollywood, διασημοι τρααγουδιστες, γυμναστες που ακολουθουν χρονια αυτη τη διατροφη.

Πιστευω να σου εδωσα ενα εναυσμα να το ψαξεις και ειμαι σιγουρος θα σε βοηθησει πολυ στην απωλεια λιπους και στην μυικη αναπτυξη

Feth
05-10-16, 21:03
IF


http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?13339-Intermittent-fasting-(IF)-LeanGains-Diet/page1

beegee
05-10-16, 21:07
thanks :welcome: