PDA

Επιστροφή στο Forum : Ελληνικό Pumping Iron



schinas
13-10-16, 12:54
Αυτούς τους κυρίους τους γνωρίζετε;
Κάπως έτσι ήταν στα 90's



https://www.youtube.com/watch?v=mlJKD4h0NPw

TRIANTAFYLLOU
13-10-16, 20:14
όπως τους βλέπω με θυμίζουν τα φιλαράκια μου τον Λέων κατσαφλιάκα και το Σπύρο Μέκρα , μπορει να κάνω και λάθος γιατι είναι και σκοτεινό το βίντεο και δεν διακρίνονται καλα

Απίστευτα παιδιά και οι δύο και ακόμη έχουμε παρτίδα και χαιρόμαστε όταν βρισκόμαστε:thumbup::toast:

schinas
13-10-16, 21:04
Ναί αυτοί οι δύο είναι όπως το λες και είναι σε μεγάλα κέφια.
Αλλά αυτό δεν είναι τίποτα!
Αν καταφέρω και ανεβάσω και το επόμενο βίντεο ... θα πρέπει κάποιος για να το δει να διαθέτει αντιαρματικούς κοιλιακούς για να αντέξει από τα γέλια.

goldenera
13-10-16, 22:16
Κωμικά είναι τα βίντεο?

schinas
13-10-16, 22:53
Όχι φίλε μου καλέ δεν είναι κωμικά τα βίντεο. Αυτό που ανέβασα έχει λίγο γέλιο εκεί που ο Σπύρος λέει του Λεωνίδα: Πάμε... άντε ...Σβαρτσενέγκερ θα γίνεις πάλι.. κι ο άλλος σκάει από τα γέλια!
Εννοείται πως η διάθεση είναι πολύ χαρούμενη αλλά με τόσο μικρό απόσπασμα δεν μπορείς να μπεις άμεσα στο κλίμα (υπομονή θα ανεβούνε κι άλλα βίντεο Greek pumping iron).
Επίσης κάτι που φαίνεται αστείο σ' εμένα, για σένα μπορεί να είναι και αδιάφορο. Αλλά αν κάποιος ξέρει τους δυο φίλους ... θα μπεί αμέσως στο νόημα και θα γελάσει λίγο!
Τα χρόνια εκείνα όπως ξέρεις το γυμναστήριο ήταν και η διασκέδασή μας. Περνούσαμε καλά και κάναμε εκτός από προπονήσεις και πλάκες μεταξύ μας μερικές φορές. υπήρχε έντονα παρεΐστικη διάθεση.
Ο ένας βοηθούσε τον άλλο και στα γυμναστήρια φτιάχναμε πολύ δυνατές φιλίες! Το ίδιο πάνω κάτω γινόταν και στους αγώνες, ειδικότερα αυτοί που γίνονταν στην επαρχία.

goldenera
13-10-16, 23:21
OK κατάλαβα με ποιά έννοια το λες, απλά περιμένω να δω σκληροπυρηνική προπόνηση old school όπως μας έχεις προιδεάσει:thumbup:

TRIANTAFYLLOU
14-10-16, 00:59
καλα εκεί γέλασα πολυ που τον λέει ο Σπύρος Σβαρτζενεγκερ θα γίνεις πάλι , έτσι ακριβως διασκέδαση ήταν η προπόνηση και μ αυτα τα παιδια γνωριζόμαστε χρόνια και έχουμε φιλία

έχω και γω κατι τρελά βίντεο απο το 86 το πιο παλιο , πολυ χαβαλέ αλλα που να τα βρω τις κασέτες τωρα και να τις φτιάξω σε ηλεκτρονικη μορφη εδω δεν έχω βίντεο απο επίσημους αγωνες που είχα κερδίσει κιόλας
ειδικαι κάτι βίντεο με τον τσοπουρίδη στη καβαλα που βγαίναμε και κάναμε και ποζάρισμα κανονικα με μουσική , άλλα βίντεο σε παραλία , ΄'οπως και προπονήσεις με τον Γιόχαν Ελευθεριάδη, όπου σε μια προπόνηση αφού σκάσαμε απ τη κούραση μετα έκανε την Μέριλην Μονρόε όταν έλεγε το χάπυ μπερθντεη μιστερ πρέζιντεντ , μιλάμε γέλιο μέχρι αηδίας :P

schinas
14-10-16, 01:23
110286

schinas
14-10-16, 01:41
Επειδή το Bodybuilding είναι τέχνη!!!.... το να είσαι heavyweight και ποζάρεις με vacuum είναι άθλος! (ποιότητες παλιάς σχολής).
Αυτό παρατήρησα επανειλημμένα όταν επεξεργαζόμουν τις φωτογραφίες σου και τουλάχιστον όφειλα να το αναφέρω.
Ειδικότερα όταν στην εποχή μας οι πιο πολλοί αφήνουν την κοιλιά να δείχνει σαν βρίσκονται σε προχωρημένη εγκυμοσύνη,
παρότι αγωνιστικοί Bodybuilder!

Χρήστος Τριανταφύλλου
14-10-16, 03:25
Τα χρόνια εκείνα όπως ξέρεις το γυμναστήριο ήταν και η διασκέδασή μας. Περνούσαμε καλά και κάναμε εκτός από προπονήσεις και πλάκες μεταξύ μας μερικές φορές. υπήρχε έντονα παρεΐστικη διάθεση.
Ο ένας βοηθούσε τον άλλο και στα γυμναστήρια φτιάχναμε πολύ δυνατές φιλίες! Το ίδιο πάνω κάτω γινόταν και στους αγώνες, ειδικότερα αυτοί που γίνονταν στην επαρχία.

Φιλε schinas εχεις απολυτο δικιο σ αυτο. Τωρα γιατι δεν ειναι το ιδιο; Λογω αλλαγης μορφης των γυμναστηριων; Λογω αλλαγης των ανθρωπων; Η εμας μας φαινεται ετσι που μεγαλωσαμε;:P
Οχι...ενταξει κ τωρα θα υπαρχει καπου αυτο το κλιμα ,ισως σε μικροτερο βαθμο αλλα θα υπαρχει.


Ηλια δεν ξερω τι θα κανεις αλλα ψαξε να βρεις αυτες τις κασετες:P ,μετα σε ηλεκτρονικη μορφη θα την φτιαξουν οι κομπιουτεραδες εδω μεσα:P

*Βλεποντας αυτες τις φωτο του Ηλια με την ''χυδαια'' γραμμωση κ μυικοτητα ,ας τις παραλληλησω με το αλλο θεμα σχετικα με τον Μαγκο στον αγωνα της Φιλανδιας.
Δλδ οταν ο Ηλιας σε εναν Ευρωπαικο αγωνα που εγινε στην Αθηνα κ με τρομερο ανταγωνισμο κερδισε τον (rip) Γιουσεφ που ειχε αναμφισβητητα καλυτερη καλουπαρα ,ογκο κ σχημα (οι παλιοι ξερουν) ,τι επρεπε να πουμε; Οτι αδικα τον κερδισε ο Ηλιας; Οχι! Ο Ηλιας υπερτερουσε τοσο σε αυτα που προανεφερα ωστε τα πλεονεκτηματα του αλλου δεν ηταν αρκετα.

TRIANTAFYLLOU
14-10-16, 18:05
καλα έπαθα πλάκα ουτε εγω τις έχω αυτες τις φώτο και τελικά πολλες απο αυτες που έχω και έχω δεί είναι απο φίλους η απο το Φόρουμ , γιατι εγω πήγαινα έφευγα απο αγώνες και ζήτημα 2-3 φωτο να είχα !
Ειδικά παλια που δεν υπήρχαν και ψηφιακές και μηχανές με ευκρίνεια :toast:

schinas
15-10-16, 01:03
Ηλία αυτό είναι το ευχαριστώ μου για τη στήριξη που μου έδωσες στον πρώτο μου αγώνα Στην Καβάλα το 1989!

Χρήστος Τριανταφύλλου
15-10-16, 01:14
Καλα μιλαμε εδω ο Ηλιας μικρουλης:green: ,με λιγοτερο ογκο αλλα στη κυριολεξια φωτια ηταν ο ατιμος!
Αυτος ο μαγουλιθρας:) που φαινεται σε μια φωτο ,ο Μαστροθανασης ειναι;

Χρήστος Τριανταφύλλου
15-10-16, 01:41
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=110310&d=1476480458





Αυτη η τροχαλια του schinas (βαρεου τυπου ,ετσι λεγοταν τοτε) κ την πουλουσε ο ΑΘΛΗΤΗΣ ,οσο κ πρωτογονη να φαινεται σημερα ,ηταν το ονειρο του καθε αθλουμενου τοτε που ειχε χωρο για home gym.
Δεν μπορεσα να την αποκτησω αλλα σαν υποκαταστατο πηρα ενα σετ πτυσσομενης κ την στηριζα σε ενα μονοζυγο πορτας. Τελικα την πληρωσε η κασα της πορτας θυμαμαι:P

Εν ετη 1977-78
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=110312&stc=1

schinas
15-10-16, 02:00
Έφτασα στην Καβάλα κατά τις 10:30 το βράδυ την παραμονή του αγώνα με την γνωστή παρέα από τη Λάρισα.
Κατσαφλιάκας, Μέκρας, Γουγουλής, Μπαρμπαγιάννης. Τρέχοντας πήγαμε στο γυμναστήριο για τη ζύγιση
όπου εσύ πόζαρες σε μια παρέα φίλων.

Γδύθηκα για τη ζύγιση. Κάποιος από τους παρευρισκόμενους, (πρέπει να ήταν Διεθνής κριτής Mr Universe και βάλε)
που από ώρα είχε χαζέψει να σε κοιτάει με ανοιχτό το στόμα, θέλησε να μας συγκρίνει!

Πήρες εσύ το λόγο άμεσα αφοπλίζοντας τον λέγοντας: Ρε συ το παλικάρι είναι μια χαρά για πρώτη φορά σε αγώνες!
Ναι όντως ήταν για μένα μια χαρά και κάτι παραπάνω! Βγήκα τέταρτος στον πρώτο μου αγώνα πίσω από τρεις πολύ καλούς αθλητές σου.
Τον Παναγιώτη Αφεντούλη 1ο, τον Λαβράνο Ανέστη 2ο και τον Κυράστα Χαράλαμπο 3ο.
Και οι 3 πολύ καλά παιδιά (μ΄οποιον δάσκαλο θα κάτσεις....) και το διασκεδάσαμε πραγματικά.

schinas
15-10-16, 02:07
110313

goldenera
15-10-16, 18:32
Αυτη η τροχαλια του schinas (βαρεου τυπου ,ετσι λεγοταν τοτε) κ την πουλουσε ο ΑΘΛΗΤΗΣ ,οσο κ πρωτογονη να φαινεται σημερα ,ηταν το ονειρο του καθε αθλουμενου τοτε που ειχε χωρο για home gym.
Δεν μπορεσα να την αποκτησω αλλα σαν υποκαταστατο πηρα ενα σετ πτυσσομενης κ την στηριζα σε ενα μονοζυγο πορτας. Τελικα την πληρωσε η κασα της πορτας θυμαμαι:P

Εν ετη 1977-78
110312

Κορυφαία φωτό Χρήστο, ένα pre workout κερασμένο από εμένα:green:!!!!!!!!!

Polyneikos
15-10-16, 18:56
Ωραίο θέμα! Sticky pls:thumbup:

TRIANTAFYLLOU
15-10-16, 22:05
Γιώργο έχω μείνει άναυδος , τι θυμάσαι ρε συ !!πόσα χρόνια πίσω με γύρισες και όντως είχα κατεβάσει 3 παιδια σ αυτη την κατηγορία ο 3ος ο Μπαμπης δούλευε σε σίδερα οικοδομών και κατευθείαν απ τη δουλειά στούς αγώνες και ενω ο Ανέστης ο Λαβρανος ήταν το φαβορί , τελικα έφαγε και χάλασε τη φόρμα του και τον κέρδισε ο Αφεντούλης ο Παναγιώτης
Ο Ανέστης πλέον εγινε μοναχός και έχει πάρει το Χρίσμα και άλλαξε και το όνομα του σε πατερ Ζωσιμάς , αλλα δεν είναι στο άγιο όρος αλλα κοντα σε ενα απομακρισμένο χωριό πάνω στα βουνα σε μια καλύβα και κάπου κάπου όταν κατεβαίνει τα λέμε απο κοντα

Χρήστο αυτός που λές ο μαγουλάς ο Κώστας Μαστροθανάσης είναι στου οποίου το γυμναστήριο γυμναζόμουν που το είχε με τον Τσοπουρίδη

schinas
15-10-16, 22:10
Κορυφαία φωτό Χρήστο, ένα pre workout κερασμένο από εμένα:green:!!!!!!!!!

Είχα αγοράσει μαζί με την τροχαλία και ορθοστάτες, το leg extension+leg curl και καμιά 300αριά κιλά σε δίσκους. Οι πατέντες όμως συνεχίστηκαν σε άλλο επίπεδο,αυτή τη φορά πιο προχωρημένο

schinas
15-10-16, 22:20
Γιώργο έχω μείνει άναυδος , τι θυμάσαι ρε συ !!πόσα χρόνια πίσω με γύρισες και όντως είχα κατεβάσει 3 παιδια σ αυτη την κατηγορία ο 3ος ο Μπαμπης δούλευε σε σίδερα οικοδομών και κατευθείαν απ τη δουλειά στούς αγώνες και ενω ο Ανέστης ο Λαβρανος ήταν το φαβορί , τελικα έφαγε και χάλασε τη φόρμα του και τον κέρδισε ο Αφεντούλης ο Παναγιώτης
Ο Ανέστης πλέον εγινε μοναχός και έχει πάρει το Χρίσμα και άλλαξε και το όνομα του σε πατερ Ζωσιμάς , αλλα δεν είναι στο άγιο όρος αλλα κοντα σε ενα απομακρισμένο χωριό πάνω στα βουνα σε μια καλύβα και κάπου κάπου όταν κατεβαίνει τα λέμε απο κοντα

Χρήστο αυτός που λές ο μαγουλάς ο Κώστας Μαστροθανάσης είναι στου οποίου το γυμναστήριο γυμναζόμουν που το είχε με τον Τσοπουρίδη

Ηλία οι καλές αναμνήσεις πάντα μένουν! Επίσης και οι καλοί άνθρωποι. Πάντα είχα την απορία τι έγιναν τα παιδιά της παρέας αλλά δεν είχα ξαναδεί ποτέ κανέναν, ούτε αγωνίστηκε ξανά κανείς τους. Για τον Ανέστη είχα ακούσει ότι θα πήγαινε στη Γερμανία...

schinas
15-10-16, 22:28
Γιώργο έχω μείνει άναυδος , τι θυμάσαι ρε συ !!πόσα χρόνια πίσω με γύρισες και όντως είχα κατεβάσει 3 παιδια σ αυτη την κατηγορία ο 3ος ο Μπαμπης δούλευε σε σίδερα οικοδομών και κατευθείαν απ τη δουλειά στούς αγώνες και ενω ο Ανέστης ο Λαβρανος ήταν το φαβορί , τελικα έφαγε και χάλασε τη φόρμα του και τον κέρδισε ο Αφεντούλης ο Παναγιώτης
Ο Ανέστης πλέον εγινε μοναχός και έχει πάρει το Χρίσμα και άλλαξε και το όνομα του σε πατερ Ζωσιμάς , αλλα δεν είναι στο άγιο όρος αλλα κοντα σε ενα απομακρισμένο χωριό πάνω στα βουνα σε μια καλύβα και κάπου κάπου όταν κατεβαίνει τα λέμε απο κοντα

Χρήστο αυτός που λές ο μαγουλάς ο Κώστας Μαστροθανάσης είναι στου οποίου το γυμναστήριο γυμναζόμουν που το είχε με τον Τσοπουρίδη

Που να δεις τι σου ετοιμάζω απο το Πανελλήνιο 1994 στη Λάρισα που ήμουν υπεύθυνος αποδυτηρίων και προετοιμασίας αθλητών για τη σκηνή.

schinas
15-10-16, 22:33
Ηλία ετοιμάζω υλικό από το 1994 με Τσοπουρίδη σε τρελές εκφωνήσεις, Διρβάνη Mr Άλλα κόλπα, εσένα με τον Γκίνη κλπ

TRIANTAFYLLOU
15-10-16, 23:10
τι να πω ρε Γιώργο όλα αυτα που λές μόνο στη μνήμη μου είναι αποτυπωμένα , αξέχαστες στιγμές με τους δυο Γιάννηδες τον Γκίνη που με εμψύχωνε μαζί με τον Βασίλη Ζαχείλα και τον μιστερ άλλα κόλπα (απο την εκπομπή που είχε πάει του Βλάση Μπονάτσου ) Διρβάνη , που δυστυχώς δεν ζει πλέον
απο κείνον τον αγώνα 1-2 φωτο να έχω και ότι ανεβασαν και πήρα απο το φόρουμ
εκεί κατεβήκαμε εγω και ένας αθλητής μου στα τζούνιορ και πήραμε το γενικό ο καθένας , αλλα εγω μια ζωή μεσα στην ανασφάλεια στούς αγωνες και ρωτούσα τον Γκίνη πως με βλέπεις ρε Γιάννη ? λέει το πήρες , λέω λές να χάσω στο γενικό απο κανέναν κατηγορία φτερού? :P γιατι ενω δεν ήμουν κανένα τερας παρ όλα αυτα πάνω απο 100 κιλά ήμουν και έλεγε ο Γκίνης ρε το γενικό σε λέω θα πάρεις εσύ ακόμα στην κατηγορία κολλάς?

schinas
21-10-16, 23:17
http://www.youtube.com/watch?v=9HAEI812h4g&feature=youtu.be

TRIANTAFYLLOU
22-10-16, 02:49
α ρε Γιώργο αρχαιολόγε σαν να το βλέπω πρώτη φορα ούτε κι απο αυτο τον αγώνα έχω βίντεο αλλα μπορεί και 2-3 φωτο μόνο , να σαι καλα που με τα θύμησες , εδω πάντως και ο Λάτσο ήταν πολύ καλός :toast:
Εκφωνητής Βασίλης Σερέτης και Κώστας Μαστροθανάσης και ο Μιχάλης Ανδρουλάκης με τον Λεωνίδα Κατσαφλιάκα στην απονομή

Χρήστος Τριανταφύλλου
22-10-16, 15:27
Ωραιο κ σπανιο βιντεο:clap:

Polyneikos
22-10-16, 21:22
Eυχαριστούμε για το βίντεο!
Σε πολύ καλη κατάσταση ο Ηλίας και ο Λάτσο.Ωραία μαχη!:thumbup:

Muscleboss
29-10-16, 21:55
Ωραίο βίντεο πραγματικά! Ευχαριστούμε! :thumbup: