PDA

Επιστροφή στο Forum : Kρεατίνη



ΣΕΡΝΙΚΟΣ
15-10-16, 15:44
Γεια σας
Ακολουθω το προγραμμα stronglifts και εχω φτασει σε επιπεδο
Σκουοτς 85 5x5
Πιεσεις 70 5x5
Ροους 80 5x5
Στρατιωτικες 50 5x5
Αρσεις 110 1x5
Εχω αρχισει να κολαω και ενα φιλος μιυ συστησε μονουδρικη κρεατινη..
5 γραμμαρια οταν εχω προπονηση πριν η μετα?
Τις μερες που δεν εχω να παιρνω?
Με αδειο στομαχι?
Μαζι με την πρωτεινη?
Ειμαι 33 ετων 1.78 υψος και 83 βαρος
Διτροφη γυρω στις 3000 θερμιδες σε 4 γευματα συν 1 δοση πρωτεινη μετα την προπονηση μονο απο συμπκηρωματα.
Ευχαριστω

Feth
15-10-16, 16:18
5 γραμμαρια οταν εχω προπονηση πριν η μετα?
Τις μερες που δεν εχω να παιρνω?









Μια κλασσική περίπτωση είναι η πρώτη εβδομάδα όπου κάνεις φόρτωμα με 10-15γρ τη μέρα σπασμένα σε 3δοσεις των 5γρ.και μετά συνεχίζεις από την επόμενη εβδομάδα ως εξής
με 5γρ το πρωί τις ημέρες που δεν έχεις προπόνηση και 5πριν+5μετα τις μέρες που έχεις προπόνηση




Μπορεις 5 πριν κ 5 μετα τις μερες on και 5 τις μερες οff.




Τις μέρες που πας στο gym παίρνεις μία δόση πριν και μία μετά. Στις off μέρες, μία δόση το πρωί.





Μαζι με την πρωτεινη?

Ναι μπορεις.

Ριξε και μια ματια εδω:

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?33210-%CE%9F-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BA%CF%81%CE%B5%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B7

Feth
15-10-16, 16:36
5 γραμμαρια οταν εχω προπονηση πριν η μετα?
Τις μερες που δεν εχω να παιρνω?
Με αδειο στομαχι?
Μαζι με την πρωτεινη?



.


Τις μερες που δεν γυμναζεσαι την παιρνεισ το πρωι που ξυπνας με αδειο στομαχι



Μετα το γυμναστηριο κρεατινη,πρωτεινη μαζι.Πριν το γυμναστηριο δεν χρειαζεται αλλα αν θες παιρνεις μια δοση κρεατινης κανα μισαωρο πριν πας.


Training days : 5 γρ το πρωϊ (άλλοι την παίρνουν πριν την gym) + 5 γρ με το μεταπροπονητικο ρόφημα

Resting days: 5 γρ το πρωϊ 5 λεπτα πριν το πρωϊνο


Gt

amateur666
16-10-16, 16:34
Γεια σας
Ακολουθω το προγραμμα stronglifts και εχω φτασει σε επιπεδο
Σκουοτς 85 5x5
Πιεσεις 70 5x5
Ροους 80 5x5
Στρατιωτικες 50 5x5
Αρσεις 110 1x5
Εχω αρχισει να κολαω και ενα φιλος μιυ συστησε μονουδρικη κρεατινη..
5 γραμμαρια οταν εχω προπονηση πριν η μετα?
Τις μερες που δεν εχω να παιρνω?
Με αδειο στομαχι?
Μαζι με την πρωτεινη?
Ειμαι 33 ετων 1.78 υψος και 83 βαρος
Διτροφη γυρω στις 3000 θερμιδες σε 4 γευματα συν 1 δοση πρωτεινη μετα την προπονηση μονο απο συμπκηρωματα.
Ευχαριστω

μια χαρα ειναι οτι πρεπει..
εγω τις περισσοτερες φορες δεν κανω φορτωμα(οταν κανω παιρνω για 7 μερες περιπου 10 γρ) και περνω απλα 5 γρ πριν την προπο κ τις μερες που δεν παω τα 5 γρ τα περνω οποιαδηποτε στιγμη της ημερα πιστευω δεν παιζει ρολο

Panhell34
30-11-16, 19:52
Εχω διαβάσει ότι η πιο αποτελεσματική μορφή κρεατίνης είναι η μονουδρική που έχουν γίνει και οι περισσότερες έρευνες!Και ότι οι υπόλοιπες μορφές έχουν βγει περισσότερο για λόγους marketing!Είναι αλήθεια αυτό?Υπάρχουν έρευνες που να αποδεικνύουν την αποτελεσματικότητα των άλλων μορφών και των blends?

Eggbo
30-11-16, 20:23
Εχω διαβάσει ότι η πιο αποτελεσματική μορφή κρεατίνης είναι η μονουδρική που έχουν γίνει και οι περισσότερες έρευνες!Και ότι οι υπόλοιπες μορφές έχουν βγει περισσότερο για λόγους marketing!Είναι αλήθεια αυτό?Υπάρχουν έρευνες που να αποδεικνύουν την αποτελεσματικότητα των άλλων μορφών και των blends?

Ποιο αποτελεσματικη δε ξερω, ισως το λενε γιατι ειναι η κρεατινη πανω στην οποια γιναν οι περισσοτερες ερευνες εναντι των αλλων..γιαυτο μπορεις με σιγουρια να πεις οτι δουλευει ,υπαρχουν και ατομα non respond στους οποιους δε ποιανει. Στα ιδια ατομα καποιο μολεντ ισως ποιασει ομως. Οποτε δοκιμασε τα και τα 2 και δες τι σου καθεται καλυτερα αν ρωτας με αυτο το σκεπτικο.

Panhell34
30-11-16, 21:07
Ρωτάω γενικά να μου πείτε τι γνωρίζετε εσείς μήπως αυτό που διάβασα είναι και μπαρούφα

Eggbo
30-11-16, 21:36
Ρωτάω γενικά να μου πείτε τι γνωρίζετε εσείς μήπως αυτό που διάβασα είναι και μπαρούφα

Αυτο σου οεω...σαν πολυ ποιο δοκιμασμενο προιον μπορεις να πεις με μεγαλυτερη σιγουρια οτι δουλευει. Οχο οτι οι υπολοιπες δεν ειναι ιδιου η και ανωτερου επιπεδου . απο κει και περα ειναι και αυτο που σου ειπα με τυπους που δεν τους ποιανει η μονουδρικη και πανε σε μπλεντ η και το αντιστροφο.