PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλώς σας βρήκα κι εγώ



m3ssias
29-01-09, 16:18
Καλησπέρα!!!!είμαι νέος στο forum :D και βασικά ειναι η πρώτη φορά που συμμετέχω σε κάποιο forum......Σας θαυμάζω όλους και είμαι πολύ χαρούμενος που σ αυτό το forum βρίσκονται τόσοι μεγάλοι αθλητές :D

slaine
29-01-09, 16:21
καλώς ήρθες φίλε στην παρέα μας!

βλέπω φίλος του heavy duty...
πες μας και λίγα λόγια για σένα να γνωριστούμε καλύτερα. κάνεις το σύστημα προπόνησης που αναφέρεις?

:welcome:

Muscleboss
29-01-09, 16:35
m3ssias καλωσήρθες... :welcome:

από το αβαταρ και τη υπογραφή φαίνεσαι φίλος του Old school heavy duty... :thumbup:

ΜΒ

m3ssias
29-01-09, 16:54
Είμαι απο βόρεια....απο Σέρρες.....Χάριν σε κάποιους "βετεράνους" του αθλήματος,μεταδόθηκε και σε καποιους απο εμας εδω πάνω το μικρόβιο του bodybuilding.....Για να γίνω ποιό συγκεκριμένος είμαι αθλητής του ΑΤΛΑ....είναι ενα απο τα λίγα παλια(30 χρονών) σιδεράδικα που έχουν απομείνει....ο χρόνος εκεί είναι λές κ έχει σταματήσει στη δεκαετία του 80',προπονητής είναι ο Μενέλαος Μπα'ι'μπούτης,ένας αθλητής που τον ξέρουν οι μεγαλύτεροι,διότι ήταν πολλές φορές mr.ΕΛΛΑΣ καθώς και mr.ΒΟΡΕΙΟΣ ΕΛΛΑΣ επι δεκαετίας 80,αλλά και μέχρι το 1995....Ασχολούμαι με το bb εδώ και 7 χρόνια,γυμνάζομαι απο πολύ μικροτερος στην ενόργανη......αλλα σαν το bb ΔΕΝ ΕΧΕΙ :D Είμαι fan του Όγκου και της συμμετρίας και ΟΧΙ του όγκου και της ΚΟΙΛΙΑΣ.Ο τρόπος προπόνησης μου (καθώς και όλων των συναθλητών μου εδώ),θυμίζει παραπάνω άρση βαρών ή powerlifting,κι αυτό γιατί είμαστε οπαδοί του old school bb,καθώς και του στυλ Heavy Duty που έφερε στο φώς ο μεγάλος mike....Μέσα απο αυτό το είδος προπόνησης είδα τα καλύτερα αποτελεσματα,και σωματικά(1.87-115κγ-8-10%λιπος) αλλα καί σε δύναμη(180κγ Παγκος-270κγ Αρσεις-210κγ Καθισμα).......Άλλα δυστυχώς είδα και πολλούς φίλουσ να σακατεύονται,γι αυτό δεν το συνιστώ σε όλουσ και ΕΙΔΙΚΑ σε ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ.....Μ αρέσει παααααρα πολύ το φαγητό......είμαι λιγούρης αλλα και λαίμαργος.....και δεν ακολουθώ κάποια συγκεκριμένη διαιτα,αλλα αρκούμαι στο να τρώω πολύ κρεας(περιππου 2 κιλα ημερισίως) και πολύ ρύζι+πατάτες.....Δέν μέτρησα ποτέ πρωτείνη-υδατάνθρακες-θερμίδες,γιατί απλά τρώω όσο πεινάω και όσο ζητάει το σώμα μου.....ΑΥΤΑ :D Νά σται καλά και ελπίζω να φανώ χρισιμος στην συνέχεια :thumbsup:

NASSER
29-01-09, 17:13
Καλως μας ηρθες m3ssias στο φορουμ και στην παρεα μας :wave:

kyriakos23
29-01-09, 17:38
καλωσορισες

TRIANTAFYLLOU
29-01-09, 18:50
καλώς ήρθες στην παρέα μας μιας και είσαι της παλιάς σχολής το φόρουμ συνδιάζει το παλιό με το νέο.

τον μενέλαο τον ξέρω καλά γυμναζόταν όταν ήταν φανταρος στην καβάλα και ήταν όπως λές δυνατός αθλητής απλά χάθηκε ξαφνικά απο το αγωνιστικό ββ η δεν ήθελε να προσαρμοστεί στα καινούρια δεδομένα .

αλλά απο σερες εχω πολλούς φίλους και γνωστούς απο διαφορους χώρους, απο ββ τους αδερφούς γιαντζόγλου και τον πατέρα τους , απο ταεκβον ντο , δανιηλίδη σάββα και παναγιώτη , τον τόλιο τον μιχάλη .

καλή διαμονή στο :bodybuildinggr:

Polyneikos
29-01-09, 19:48
Καλώς ήρθες φίλε μας στο :bodybuildinggr: ,πανω απ΄ολα προσπαθουμε να είμαστε μια καλη παρέα,νεοι και παλιοι,θα είμαστε εδω να ανταλλάξουμε γνωσεις και εμπειρίες.Καλη διαμονη!! :wave:

ovelix
29-01-09, 22:04
:wave:

peris
29-01-09, 22:14
καλωσηρθες και απο μενα :wave:

_kwstas_
29-01-09, 22:32
καλος τον μ3σσια πραγματικα ισως εισαι ενα απο τα λιγα ατομα εδω μεσα που θα μπορω να συνενοηθω!!! συμφονω 100% σε ολα οσα ειπες... και εγω μια απο τα ιδια τρωω σαν γουρουνι ποτε δεν υπολογισα γραμμαρια,θερμιδες και τα σχετικα κρεας και ψαρι να υπαρχει στο τραπεζι... :rocking: :rocking: :rocking: επισεις ειμαι και εγω λατρεις τον πολλων κιλων 190 παγκο 220 αρσεις θανατου(τελικη προσπαθεια) 170 σκουωτ. :liftheavy:

peris
29-01-09, 22:38
καλος τον μ3σσια πραγματικα ισως εισαι ενα απο τα λιγα ατομα εδω μεσα που θα μπορω να συνενοηθω!!! συμφονω 100% σε ολα οσα ειπες... και εγω μια απο τα ιδια τρωω σαν γουρουνι ποτε δεν υπολογισα γραμμαρια,θερμιδες και τα σχετικα κρεας και ψαρι να υπαρχει στο τραπεζι... :rocking: :rocking: :rocking: επισεις ειμαι και εγω λατρεις τον πολλων κιλων 190 παγκο 220 αρσεις θανατου(τελικη προσπαθεια) 170 σκουωτ. :liftheavy:

γιατι απο τα λιγα οι υπολοιποι μιλαμε τουρκικα :lol: :unsure:

_kwstas_
29-01-09, 22:51
οχι απλα ο συγκεκριμενος τινει ποιο πολυ προς τις δικες μου αποψεις!! και τουρκικα να μηλαγατε θα ανοιγα λεξικο... :clapping: :clapping: :awesome: :awesome:

peris
29-01-09, 23:06
οχι απλα ο συγκεκριμενος τινει ποιο πολυ προς τις δικες μου αποψεις!! και τουρκικα να μηλαγατε θα ανοιγα λεξικο... :clapping: :clapping: :awesome: :awesome:

αλλιωτικα τοτε αλλα ετσι οπως το εγραψες ηταν καπως

napstor
29-01-09, 23:38
καλωσηρθες.πιστευω σιγουρα θα βοηθησεις στο φορουμ μας με τις γνωσεις σου :awesome:

SOLID
30-01-09, 02:15
Καλως ηρθες φιλε σιγουρα θα φανεις χρησιμος!!!!Δοξα και τιμη στην παλια φρουρα του αθληματος!!!!!

m3ssias
30-01-09, 04:03
ΑΙΝΤΕ SOLID!!!!!!ΝΑ ΖΗΣΕI Ο DAVE DRAPPER......Oι παλιοί κάνανε προπονήσεις και σπάζανε τις μπάρες!!......Οι καινουργιοί παίζουν playstation....... :puke:

Steve KinG STyLe
30-01-09, 12:25
Καλως μας ηρθες :wave: :wave:
Ο Dave τα σπαει γιατι ακομα και σημερα που ειναι σε πολυ μεγαλη ηλικια κανει ακομα βαρη :bowdown: :bowdown:

http://www.bodybuilding-pics.com/75/images/Dave_Draper_66.jpg

ioannis1
31-01-09, 01:58
καλως ηρθες.τον μενελαο τον ηξερα απο θεσσαλονικη απο το σουπερμαν γυμν.φοβερο σωμα και πολυ δυναμη.

m3ssias
31-01-09, 05:09
:D :D :D Ναι,μας έχει μιλήσει πολλές φορές για το σύπερμαν.....ήταν συναισθηματικά δεμένος με αυτό το γυμναστήριο....τώρα προσπαθούμε να τον ψίσουμε να κατεύευει στα master,αλλα δεν θέλει με τίποτα.....άμα κατεύει πάντως ο δάσκαλος μαζί του θα κατεύουμε αλλοι 2-3 απο τον ΑΤΛΑ.....θα μας παρακινίσει πάαααααρα πολύ,αλλα δεν θέλει ή μαλλον δέν μπορεί πλεον.....παντως άν και πλέον δεν είναι ογκώδης όπως παλιά είναι γύρω στα 90 κιλα,όταν βγάζει τα ρούχα και κάνει ποζάρισμα,εμείς οι νέοι ΟΛΟΙ βαράμε ΠΡΟΣΟΧΗ!!!ο άνθρωπος είναι κατακομματιασμένος......δεν έχω ξαναδεί πιο γραμμωμένο ανθρωπο,και το σώμα του έχει καλύτερο σχήμα απο το δικό μου και των υπολοίπων αθλητών στο gym(τα χέρια του είναι ακόμη καμια 46-47 πόντουσ.....!!!)Κι αυτό είναι που κάνει γιάννη όοοοολους εσάς τουσ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ,όπως και τον ηλία,όπως και τον αργυράκη,όλουσ σας να ΞΕΧΩΡΙΖΕΤΕ απο εμάς τους απλά πωρωμένους.....Σας σέβομαι όλους και ξέρω πως θα είστε πάντα τα πρότυπα μας,αλλά και τα πρότυπα των παιδιών μας,Να είστε καλά!! :D :D :D