PDA

Επιστροφή στο Forum : Aπορρόφηση πρωτείνης ..



kyriakos23
30-01-09, 06:12
αμεσως μετα το γυμναστηριο.για ποιο λογο?
αν την πιεις μετα απο 2-3 ωρες πειραζει και πρεπει να την πιεις αμεσως?

tezaman
30-01-09, 06:42
http://www.bodybuilding.gr/forum/viewtopic.php?t=95 :iconlink: :notice: :notice: :notice:

vagg
31-01-09, 14:29
εκεινη την ωρα πεινανε οι μυς σου....εσυ θες να τους ταισεις μετα απο 3 ωρες;;υποτιθετε περνεισ τη whey gia na δωσεισ γρηγορα τροφη στον οργανισμο σου...μετα την προπο θες πρωτεινη και τη θες τοσο γρηγορα που δεν μπορεις να περιμενεις να διασπασεις το κοτοπουλο η το ψαρι για να την παρεις... :rocking:

Gasturb
02-02-09, 17:27
αμεσως μετα το γυμναστηριο.για ποιο λογο?
αν την πιεις μετα απο 2-3 ωρες πειραζει και πρεπει να την πιεις αμεσως?

οταν παίξεις ποδόσφαιρο κ διψάσεις πίνες μετα απο 2-3 ώρες νερό;

blackgym
13-02-09, 21:30
απου περνουμε πρωτεινη βραδιας καυσης ..απο φαγητο οχι συμπληρωμα?

Steve KinG STyLe
13-02-09, 21:35
βραδυας καυσης?xaxa δεν μιλαμε για πετρελαιο my friend.Αργης αποροφησης "πρωτης διαλογης-ποιοτητας" ειναι η καζεινη η οποια βρισκετε στα γαλακτοκομηκα συνηθως σε ποσοτητα 80% επι της συνολικης συνηθως το τονιζω ειτε απο σημπληρωμα καζεινης. :awesome:

blackgym
13-02-09, 22:34
διλαδη ποσοτητα 30 γραμμαριων βραδειας καυσεως σε διατροφη ..για βραδυ τη μπορω να τροω εγω σινηθως cottage cheese kai ena giaourti 0% alla den mporw πλεον το cottage me aidiazei..

Steve KinG STyLe
13-02-09, 22:38
Γαλακτοκομηκα ειδικα εσυ που εισαι σε γραμωση καλυτερα λιγο περιορησετα ειδικα το γαλα πριν τον υπνο γιατι εχει υψηλο ισνουλινικο δεικτη σχετικα οποτε να εχεις εκρηση ινσουλινης βραδυατικα...η καλυτερη επιλογη κατεμε και γενικα σαν τροφη ειναι καλη ειναι το cottage και προσωπικα μου αρεσει αρκετα(dirollo 1.5%) ειδαλως στραγκηστο γιαουρτι 2% ειναι παλι οκ αλλα χρειαζεται μεγαλη ποσοτητα για να παρεις καπου 30γρ πρωτεινης.

blackgym
13-02-09, 22:50
dirollo den trogete gia mena den kserw...exei kai 2 eurw kai theloume panv kato mia 200aria..grammaria...tha dw ti tha kanw me to thema των γιαουρτιων εχει και κατι νοστημα με φραουλες..φαντασου να τρως 14 εβδομαδες cottage.. :puke:

Steve KinG STyLe
14-02-09, 02:02
Ειναι πολυ ακριβο δεν συμφερει αλλιως καθε μερα θα ετρωγα :chinese: :moderator:

yannis88
14-02-09, 02:40
Ειναι πολυ ακριβο δεν συμφερει αλλιως καθε μερα θα ετρωγα :chinese: :moderator: :puke: :puke: :puke: :puke:

Μετά τη γλυκοπατάτα το χειρότερο μου απο τις καλές τροφές :puke: :puke: :puke: :puke:

peris
14-02-09, 03:08
Ειναι πολυ ακριβο δεν συμφερει αλλιως καθε μερα θα ετρωγα :chinese: :moderator: :puke: :puke: :puke: :puke:

Μετά τη γλυκοπατάτα το χειρότερο μου απο τις καλές τροφές :puke: :puke: :puke: :puke:

+1000 :puke: :puke: :puke:

tezaman
14-02-09, 03:47
Γαλακτοκομηκα ειδικα εσυ που εισαι σε γραμωση καλυτερα λιγο περιορησετα ειδικα το γαλα πριν τον υπνο γιατι εχει υψηλο ισνουλινικο δεικτη σχετικα οποτε να εχεις εκρηση ινσουλινης βραδυατικα...η καλυτερη επιλογη κατεμε και γενικα σαν τροφη ειναι καλη ειναι το cottage και προσωπικα μου αρεσει αρκετα(dirollo 1.5%) ειδαλως στραγκηστο γιαουρτι 2% ειναι παλι οκ αλλα χρειαζεται μεγαλη ποσοτητα για να παρεις καπου 30γρ πρωτεινης.

το γάλα έχει υψηλό ινσουλινικό δείκτη λόγο της whey στιβακο

Steve KinG STyLe
14-02-09, 12:17
Γαλακτοκομηκα ειδικα εσυ που εισαι σε γραμωση καλυτερα λιγο περιορησετα ειδικα το γαλα πριν τον υπνο γιατι εχει υψηλο ισνουλινικο δεικτη σχετικα οποτε να εχεις εκρηση ινσουλινης βραδυατικα...η καλυτερη επιλογη κατεμε και γενικα σαν τροφη ειναι καλη ειναι το cottage και προσωπικα μου αρεσει αρκετα(dirollo 1.5%) ειδαλως στραγκηστο γιαουρτι 2% ειναι παλι οκ αλλα χρειαζεται μεγαλη ποσοτητα για να παρεις καπου 30γρ πρωτεινης.

το γάλα έχει υψηλό ινσουλινικό δείκτη λόγο της whey στιβακο
Nice 8)