PDA

Επιστροφή στο Forum : BODYBUILDING και CLUBBING



SharpenedArrow
30-01-09, 17:56
Μπορουν αυτα τα δυο τελικα να συμβαδισουν ?
Κατα ποσο ενας Αθλητης που γυμναζεται με βαρη, μπορει να πινει και ποτα και να Χορευει και να Ξενυχταει ?

mantus3
30-01-09, 18:00
φίλε μου δύσκολη ερώτηση... κοιτα, αμα στην ζωη του δεν κανει τιποτα αλλο τοτε ναι μπορει... αμα εργαζεται παραληλα πιστεβω μπορει να το κανει κ μια στο τοσο... βεβαια πολοι μπορουν να το κανουν κ συνεχεια.. εχει να κανει με το ποσο αφοσιομενος ειναι ο καθενας...

αλλα αυτο που θα ειχε ενδιαφερον θα ηταν να μας απαντουσαν τα "παιδια" που ειναι αγωνιστικοί...

το παιδια μεσα σε "" γιατι οι περισοτεροι θα μπορουσαν να με ειχαν γιο τους...

Polyneikos
30-01-09, 18:03
Οποιοσδήποτε αθλητης που εχει απαιτησεις από τις επιδόσεις του δεν μπορεί να αθλείται κα να ξενυχταει και να πίνει,είναι πράγματα αταιριαστα.Αν εννοείς καποιος να κανει την γυμναστική του ,να προσέχει όσο μπορεί και να βγαινει συχνα πυκνα γίνεται αλλά το αλκοολ καταστέλει και την μυική ανάπτυξη αλλά και την διατροφή σου καθως επίσης και η ελλειπης ξεκούραση σε συνδυασμο με τα ξενυχτια.

RAMBO
30-01-09, 18:04
εξαρταται.αν προσεχει τοτε δεν νομιζω να πηγαινει μεσα στα τσιγγαρα και τα ποτα.

asdf
30-01-09, 23:38
Φυσικα και συμβαδιζει man αρκει καθε μερα να μην ξημεροβραδιεζεσαι στα clubs. Τα παντα χρειαζονται για να μπορει να ξεφευγει το μυαλο σου αλλα και το σωμα σου. Στην τελικη δεν νομιζω στις μερες μας καποιος να εχει την πολυτελεια να ειναι σχεδον καθε βραδυ στα clubs, οχι μονο απο χρηματικη αποψη αλλα και απο ελειψη χρονου.
Τωρα αμα εισαι κανα go go boy τι να σου πω... εσυ ξερεις :green: . Παντος την μια φορα στο τοσο που θα πας κοιτα να το ευχαριστιεσε :rocking:.

Tωρα αμα θες να μιλησουμε σε πιο αυστηρο υφος θα σημφωνησω με τον προλαλισαντα polyneiki :D

TRIANTAFYLLOU
30-01-09, 23:59
εδώ ξεκαθαρίζουμε τα πράγματα άλλο αθλητής αγωνιστικός και άλλο απλά γυμναζετε και κάνει βάρη .

δηλαδή εγώ πχ αν δεν κατεβαίνω σε αγώνες και γυμναζομαι για λόγους υγείας τι θα με χαλάσει αν βγώ και 2 και 3 φορες την εβδομάδα , αν βέβαια έχω επιθυμία και να πιώ και κανένα ποτό , όχι βέβαια να γίνομε κουδούνι αυτό είναι κακό και για κάποιον που δεν γυμνάζετε και μην ξεχνάμε κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικά θέλω και αντοχές .

τώρα θα μου πείτε αν πιώ θα πέσει η απόδοση μα αν δεν είμαι αγωνιστικός τι με νοιάζει η θα χαλάσω την υγεία με κανένα ποτό παραπάνω, περισσότερο θα χαλάσω αν έχω όρεξη να πιώ είμαι συνηδητοποιημένο άτομο ως πρός την ορθή χρήση του αλκοόλ και δεν το κάνω ,στό κάτω κάτω εδώ που τα λέμε δεν θέλω να πεθάνω και υγιής .

αυτό το λέω σε μερικούς που κυριολεκτικά δεν κάνουν ποτέ καμία κατάχρηση και είναι όλο μη και μή , εσεις τους λέω θα πεθάνετε υγιής.

γι αυτό παν μέτρον άριστον και σε περιπτώσεις που έχουμε στόχους εκεί κομένα όλα , αλλά και γενικότερα το να έχουμε τον έλεγχο δεν βλάπτει .

εγώ για να είμαι ειληκρινής στον τελευταίο αγώνα που κατέβηκα στην δίαιτα έβγαινα έξω για κανένα ψαράκι και σαλάτα αλλά κοπανούσα και κανένα ουζάκι η τσιπουράκι , τώρα αν με χάλασε και θα ήμουν καλύτερος δεν ξέρω, αλλά δεν τα έκανα και όλα σωστά για να ξερω σίγουρα οτι αυτό με χάλασε , τουλάχιστον το φχαριστήθηκα. :toast:

Steve KinG STyLe
31-01-09, 00:10
Ωραιος ο Ηλιας :toast: :toast:

mantus3
31-01-09, 00:35
ωραιος ο ηλιας!!!!

παντως πανω σε αυτο που λες ηλια, ακομα κ εμεις που δεν ειμαστε αγωνιστικοί (και θελουμε παρΑ πολα χρονια ακομα για να γίνουμε) πιστεβω οτι ολα ειναι θεμα προτεραιοτήτων... πχ εγω εχω κοψει μαχαιρι το ποτο κ το τσιγαρο αλλα δεν μπορω να κοψω το σαβουρο-φαι... οποτε : οπως μπορει ο καθενας!

Parakelsos
31-01-09, 00:36
Γινεται..πως δεν γινεται.....πορτιερης με κανα Red bull στο χερι.

Gasturb
31-01-09, 02:59
Κατα ποσο ενας Αθλητης που γυμναζεται με βαρη, μπορει να ......... Χορευει ?

στην περιόδο της γράμμωσης ειναι ότι πρέπει :green:

_kwstas_
31-01-09, 06:15
ΠΑΝ μετρον αριστον ετσι ολα γινοντε!

SharpenedArrow
01-02-09, 23:18
Πολυ Καλα τα λες Ηλια !
Συμφωνω απολυτα μαζι σου και Διαφωνω ριζικα με τους σκληροπυρηνικα αφοσιωμενους και αυστηρους με τους εαυτους τους, σε οτι αφορα διαιτα, ποτο, ξενυχτι (με και μη)κτλ...
Βεβαιως ουτε το αλλο ακρο ειναι σωστο... Το να μην ασκειται κανεις καθολου και να το ριχνει μονο στο φαγητο και στο Alcohol...
Ολα χρειαζονται και μπορουν να γινονται και παραλληλα,σε ενα βαθμο φυσικα, χωρις φοβιες στερησεις κτλ...
Φιλε Ηλια εδω στην Ελλαδα συνηθως οι 50 αρηδες εχουν μεγαλες κοιλιες και δεν προσεχουν καθολου.... Πολλοι λιγοι συνομηλικοι σου ειναι σαν εσενα.... Θα πρεπε να ακολουθουν το παραδειγμα σου !

kutsup
02-02-09, 09:11
Ε κανά δυο ποτηράκια κρασάκι λέει, δροσερό δροσερό συνοδεία με ψαράκι στη σχάρα .... αλλιώς το ψάρι είναι άνοστο.

Polyneikos
03-02-09, 10:19
:awesome: :awesome:

vagg
03-02-09, 16:46
Φιλε Ηλια εδω στην Ελλαδα συνηθως οι 50 αρηδες εχουν μεγαλες κοιλιες και δεν προσεχουν καθολου.... Πολλοι λιγοι συνομηλικοι σου ειναι σαν εσενα.... Θα πρεπε να ακολουθουν το παραδειγμα σου !

με λιγα λογια σε ειπε 50αρι :drunken:

Polyneikos
03-02-09, 17:13
ενταξει δεν νομιζω ότι ηθελε να τον προσβαλλει λεγοντας τον 50 χρ..Εγω αντιθετως θα έλεγα ότι μακαρι πολλοι 30ΑΡΗΔΕΣ να ήταν σαν τον Ηλία που δεν ξερω ακριβως πόσο είναι αλλά υπολογίζω περίπου,πάντως στα σοβαρα τωρα τετοια δίψα για να εξηγει καποις φτασμενος σαν τον Ηλία τόσα πολλά πράγματα σε θεματα προπόνησης,αγωνιστικων εμπειριων,αθλητικης παιδειας κ.α. πρώτη φορα βλέπω,ποσο μαλιστα μεσω ίντερνετ,παλια τουλαχιστον επικρατουσε ο καθενας να εχει τα στεγανα του και να μν εξηγει,άλλοι ήταν τόσο "μικροι" που σου λέγαν και αντίθετα πράγματα,να μην πολυλογω, καταλαβένετε,για μενα αυτο είναι το πιο σημαντικο, γιατί τα σώματα ερχονται και παρέρχονται αλλά η προσωπικότητα παραμενει,αθλητες εχουν περασει και πολύ καλοί αλλά τι να τους κανω αν είναι κωλοπαιδαραδες ή καβαλημενοι ή κρυψίνοι,για μενα μόνο και μόνο που ο Ηλίας είναι εδω μεσα τόσο ενεργος μου κανει λες και τον βλέπω επί σκηνης !! :bowdown: :bowdown: (Συγνωμη για το σχετικα οφ τόπικ αλλά πάτησα σε αυτό που γραψατε για 50άρηδες και ήθελα να το εκφράσω.)

NASSER
03-02-09, 18:28
ενταξει δεν νομιζω ότι ηθελε να τον προσβαλλει λεγοντας τον 50 χρ..Εγω αντιθετως θα έλεγα ότι μακαρι πολλοι 30ΑΡΗΔΕΣ να ήταν σαν τον Ηλία που δεν ξερω ακριβως πόσο είναι αλλά υπολογίζω περίπου,πάντως στα σοβαρα τωρα τετοια δίψα για να εξηγει καποις φτασμενος σαν τον Ηλία τόσα πολλά πράγματα σε θεματα προπόνησης,αγωνιστικων εμπειριων,αθλητικης παιδειας κ.α. πρώτη φορα βλέπω,ποσο μαλιστα μεσω ίντερνετ,παλια τουλαχιστον επικρατουσε ο καθενας να εχει τα στεγανα του και να μν εξηγει,άλλοι ήταν τόσο "μικροι" που σου λέγαν και αντίθετα πράγματα,να μην πολυλογω, καταλαβένετε,για μενα αυτο είναι το πιο σημαντικο, γιατί τα σώματα ερχονται και παρέρχονται αλλά η προσωπικότητα παραμενει,αθλητες εχουν περασει και πολύ καλοί αλλά τι να τους κανω αν είναι κωλοπαιδαραδες ή καβαλημενοι ή κρυψίνοι,για μενα μόνο και μόνο που ο Ηλίας είναι εδω μεσα τόσο ενεργος μου κανει λες και τον βλέπω επί σκηνης !! :bowdown: :bowdown: (Συγνωμη για το σχετικα οφ τόπικ αλλά πάτησα σε αυτό που γραψατε για 50άρηδες και ήθελα να το εκφράσω.)

Polyneikos πολυ καλα τα ειπες, αν και ο Ηλιας απεχει ακομα απο τα 50 :wink:
Εχω την τυχη να γνωριζω πολλους παλιους στο χωρο του αθληματος και ολοι εχουν να λενε πως ο Ηλιας ειναι το καλο παιδι του ελληνικου bodybuilding!! Και με μια λεξη ''αρσενικος'' !!!

Polyneikos
03-02-09, 19:05
όταν είπα υπολογίζω περίπου δε ενννουσα περίπου 50,εννουσα υπολογίζω περιπου πόσο μπορεί να είναι. :thumbsup:

RUHL
03-02-09, 19:13
ενταξη τι τον προσβαλετε τον ανθρωπο :box1: :box1: :box1: ακους εκει 50 :box1: :box1: :box1: :box1: :box1: :box1:












49,5 ειναι :green: :green: :green: :P :P :P :joker:









περα απο την πλακα αυτο ειναι η αληθεια Γεννήθηκα 08-10-65 στο Tσελε της γερμανίας 43

vagg
03-02-09, 20:08
μπορει να το ειπε και για καλο γιατι 50 και σε τετοια κατασταση,ακομα πιο respect :awesome:

TRIANTAFYLLOU
03-02-09, 20:18
δεν θεωρώ οτι κάνω κάτι το συγκλονιστικό όταν έχεις βιώσει κάποια πράγματα τόσα χρόνια , το θεωρείς υποχρέωση να πείς τις απόψεις σου όχι μόνο στα θέματα προπόνησης αλλά και στον τρόπο σκέψης και ζωής , θεωρώντας οτι μπορεί να βοηθηθεί κάποιος και να αποφύγει τυχόν λάθη.

είναι και θέμα συνείδησης αυτό .

όσο για την ηλικία δεν είμαστε και γυναίκες να κρύβουμε χρόνια και πιστεύω καθένας πρεπει να συμβιβάζετε με την ηλικία του , δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα να είναι κάποιος μεγάλος και να το παίζει πιτσιρικάς εκεί ξεφτιλίζετε και αυτά που κορόιδευα κάποτε δεν θέλω να τα κάνω . άλωστε έχουμε μερικούς δεινόσαυρους και εδω μέσα.

και για να μην έχετε απορία εγώ είμαι 19 χρονών με 24,5 χρόνια εμπειρία!!! :rocking: :rocking:

tezaman
03-02-09, 20:24
Ηλία ένα έχω να πω μακάρι όλοι μας να είμαστε σαν και σένα στα 40άντα μας και από άποψη σώματος και ακόμα ποιο πολύ από άποψη χαρακτήρα :clap:

KM2909
03-02-09, 21:26
συμφωνώ 1000% με τέζα... :awesome: :awesome: :awesome:

stavro
03-02-09, 21:50
μια που βγηκαμε λιγο οφ τοπικ παιδες , να κανω και μια αποκαλυψη για τον ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ τωρα τελευταια τον βλεπω πολυ ορεξατο στο gym οταν πιανει μπαρα στα χερια του της αλαζει τα φωτα ειδικα σε μερα στηθους οι μπαρες <<σφυριζαν>> :affraid: λετε να εχει κανενα αγωνα στο μυαλο του :???:

TRIANTAFYLLOU
03-02-09, 22:09
σταυράκο πολλά ξέρεις, αγώνα για επιβίωση να κρατήσω λίγο σφηχτα τα κρέατα μπορεί, αλλα για αγώνες ββ χλωμό, αλλά αν ήταν καλά τα γόνατα τότε χαλαρά θα κατέβαινα , για μένα 3 με 4 μήνες υπόθεση είναι αλλά ούτε χρόνος δεν υπάρχει . :cry: