PDA

Επιστροφή στο Forum : INBA 6o Natural Mr Hellas 2017 (21 Μαϊου, Αθήνα)



Polyneikos
20-01-17, 22:15
Στην Αθήνα αυτή την φορά, το 6o Natural Mr Hellas της ΙΝΒΑ Ηellas.

113223

Polyneikos
27-01-17, 22:46
Στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας θα γίνει ο αγώνας, στην αίθουσα Μελίνα Μερκούρη.

Fataoulas
28-01-17, 14:52
Για τους συμμετεχοντες αυτου του event

113332

Δημητρης 1924
28-01-17, 16:45
Δηλαδή οσοι αθλητές /αθλήτριες κληθούν για ελενχο αυτο θα γινει πρην απο την ημέρα του αγώνα,και αν τυχών βρεθεί θετικό δείγμα θα αποκλείονται ;
Εγω αυτο κατάλαβα απο την ανακοίνωση,αν κανω λάθος διορθώστεμε.

Χρήστος Τριανταφύλλου
28-01-17, 16:54
Οπως το γραφει Δημητρη:welcome: λογικα η αιτηση συμμετοχης μαζι με την αποδοχη για ελεγχο θα πρεπει να γινονται τρεις μερες τουλαχιστον πριν. Αλλιως πως;

Polyneikos
28-01-17, 17:04
Οι δηλώσεις συμμετοχής είναι εως τις 21 Μαρτίου.
Αρα λογικά, από εκεινη την ημερομηνία και μετά, μπορουν να γίνονται έλεγχοι..
Αν γίνουν μια ημέρα πριν τον αγώνα, πιθανον δεν θα εχει ουσία...:thumbup:

Fataoulas
29-01-17, 14:24
Όπως το καταλαβαίνω εγω, από τη στιγμή που ο αθλητής δηλώσει συμμετοχή αποδέχεται τον οποίο αιφνίδιο έλεγχο, και πρέπει να δώσει το παρών μέσα σε 3 ημέρες από τη στιγμή που θα κληθεί αλλιώς αποκλείεται από το event

Fataoulas
30-03-17, 20:18
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ INBA Global GREECE


για πρώτη φορά στα ελληνικά χρονικά τελούνται off season αιφνίδιοι αντί ντόπινγκ έλεγχοι.
Συγκεκριμένα
Καλούνται για έλεγχο υποψήφιοι συμμετέχοντες στο 6ο Natural MrHellas που θα διεξαχθεί 21 Μάιου του 2017 στον Πειραιά (αίθουσα Μέλινα Μερκούρη, Σ.Ε.Φ).
Κάθε υποψήφιος συμμετέχων έχει υπογράψει τη φόρμα συμμετοχής με την οποία αποδέχεται την πιθανότητα διενέργειας του αιφνίδιου ελέγχου καθώς και τους κανόνες που διέπουν την εν λόγω διαδικασία. Όπως επίσης και τις συνέπειες αρνήσεως τέλεσης αυτής.
Ο συμμετέχων αποδέχεται την απαίτηση να μεταβεί στο χώρο δειγματοληψίας εντός 72 ωρών. Εάν μεταβούν οι δειγματολήπτες στο χώρο του καλείται να δώσει δείγμα ΑΜΕΣΑ.
Η όλη δειγματοληπτική διαδικασία επιβαρύνει κοστολογικά αποκλειστικά την INBA GREECE. Μόνη (ενδεχόμενη) επιβάρυνση των συμμετεχόντων αφορά τα των μετακινήσεων τους από και προς το σημείο δειγματοληψίας.
Τα σφραγισμένα δείγματα αποστέλλονται στις Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής. Στο ένα από τα δυο αναγνωρισμένα εργαστήρια από τη Wada σε όλη τη χώρα. Συγκεκριμένα το Sports Medicine Research & Testing Laboratory (SMRTL) , στο Salt Lake City της Utah.
Τα αποτελέσματα των δειγμάτων θα ανακοινωθούν δημόσια εντός 15-20 ημερών.
Με βάση τα παραπάνω η ΙΝΒΑ Global GREECE έχει ήδη καλέσει σε δειγματοληπτικό έλεγχο τρεις (3) εκ των συμμετεχόντων. Δυο εξ αυτών είναι εν εξελίξει. Ο τρίτος συμμετέχων έχει ήδη αρνηθεί τον έλεγχο.
Συγκεκριμένα : ο κύριος Μακρυπούλιας Δημήτριος αρνήθηκε το δειγματοληπτικό έλεγχο. Ενέργεια που επιφέρει τον αποκλεισμό του από το 6Ο Natural MrHellas. Επίσης με βάση τους ισχύοντες κανονισμούς της INBA Global Greece , για να γίνει αποδεκτή στο μέλλον ενδεχόμενη επιθυμία συμμετοχής του στο εν λόγω event θα πρέπει να προβεί προηγουμένως σε αιφνίδιο έλεγχο, το κόστος του οποίου θα επιβαρύνει τον ίδιο.
Ο εν λόγω υποψήφιος συμμετέχων , όντας εναρμονισμένος με τις έως τώρα απαιτήσεις του event (αποστολή εμπρόθεσμης φόρμας συμμετοχής), και αποδεχόμενος τις προϋποθέσεις αυτού, έλαβε πρόσκληση σε αιφνίδιο έλεγχο το βράδυ τις 28ης Μαρτίου.
Αρνηθηκε να μεταβει στο τόπο δειγματοληψίας κατ'επανάληψη. Κατόπιν όλων αυτών και εντός λίγων ωρών οι δειγματολήπτες μετέβησαν στη τοποθεσία που δήλωσε παρών. Ο συμμετέχων αρνήθηκε και πάλι. Ζητώντας χρόνο 2 ημερών.
Αυτή του η άρνηση του επιφέρει την ποινή αποκλεισμού από το 6Ο Natural MrHellas.

Η INBA GREECE θα ενημερώνει το κοινό της για κάθε ενέργεια που τελείται. Παρέχοντας συνεχής και ξεκάθαρη ενημέρωση για κάθε πεπραγμένο αυτής

TheWorst
15-04-17, 22:20
Μπορειτε να δωσετε λιγο περισσοτερο πληροφορια για τους αγωνες στην INBA γιατι στο οφισιαλ σαϊτ βλεπω εχει μονο εκτος Ευρωπης . Πριν μερικα χρονια ειχε στις Σερρες στην Ελλαδα . Μου ξεφευγει κατι μηπως ή απλα δεν εχει καν αγωνες στην Ευρωπη φετος ?

Fataoulas
17-04-17, 13:11
Τα τελευταία 5 events εχουν γίνει σε Σέρρες κ Ζάκυνθο. Το 6ο θα γίνει για πρώτη φορά στην Αθήνα.

Θα σου στείλω link που αφορά τη συγκεκριμένη οργάνωση μεχρι το βραδυ ;)

Fataoulas
17-04-17, 13:16
Νίκη Ζαμαγια και Στεφανος Λαινας αποδέχτηκαν τον αιφνίδιο έλεγχο που τους ζητήθηκε, τα δείγματα έχουν ήδη επιστρέψει από τον έλεγχο όπου και βρέθηκαν αρνητικά σε παράνομες/απαγορευμένες ουσίες. :thumbup:

Fataoulas
15-05-17, 11:26
Θα παει κανενας απο εμας στο event?

Polyneikos
16-05-17, 14:08
Εσύ θα είσαι;:bbbiceps:

Fataoulas
16-05-17, 18:52
Δυστυχως Κωστα, οσο πολυ και αν το θελω, δεν ιππαρχει καποιος να αφησω στο ποδι μου :(

Polyneikos
22-05-17, 18:57
Χθες έγινε το 6ο Natural Mr Hellas της ΙΝΒΑ στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας
Παρευρέθηκε ο Τόλης και η Χριστίνα εκ μέρους του forum και μας παραχωρούν υλικό.Τους ευχαριστούμε :thumbup:

Η μάχη του Γενικού Τίτλου


115686


115687


115688



115689


115690


115691


115692


115693


115694

Polyneikos
22-05-17, 19:01
OVERALL BB, Mέρος 2ο

115696


115697


115695


115698


115699


115700


115701


115702

115703

Polyneikos
22-05-17, 19:04
Γενικός Νικητής ο Βαλεντίνο Ράντος

115705


115704


115707


115708


115709



115706

Polyneikos
22-05-17, 19:17
Βikini Fitness

115711


115713

115710

115712

Physique

115717

115716


115715


115714

Βodybuilding



115720


115719

115718


115721

Polyneikos
22-05-17, 22:59
Mens Physique

115722

115725

115724


115723


115726


115727

115728

115729

115730

Polyneikos
23-05-17, 00:41
Mens Physique

115741

115739


115740

115738

115737

115736

115742

115743

Fataoulas
23-05-17, 19:23
Θα'θελα να ακουσω και την γνωμη του Τολη ως "θεατη με γνωσεις και ματι" για το event/αθλητες ;)

Polyneikos
24-05-17, 11:26
115809

115808

115810

115811

115812

115813

115814


115815

115816

Polyneikos
24-05-17, 11:45
Μen BB -1.70

115818

115819

115817

115820


115821

115822

Polyneikos
24-05-17, 12:04
Μen BB -1.80

115823

Men BB +1.80

115824

115825


115826


115827

Nive
24-05-17, 17:01
Natural...:unsure:

Ioannis Duff
24-05-17, 17:48
Natural...:unsure:
Καλα μην ξαφνιαζεσαι και στο εξωτερικο τα ιδια συμβαινουν, δεν ξερω πως ακριβως εξεταζουν τους διαγωνιζομενους αλλα μαντευω οτι natural competition σημαινει φτιαχνω το σωμα μου κανονικα και μετα παιζω με clen για να κατεβω παρα πολυ γρηγορα με 0 καταβολισμο, η κανω κυκλους μεχρι καποιο συγκεκριμενο χρονο νωριτερα για να μην εντοπιζεται.

vaggan
24-05-17, 18:19
αγωνες ντροπης για το μποντυμπιλντινγκ οι συγκεκριμενοι ψευτια υποκρισια χωρις τελος ας τους κανουν αιφνιδιες εξετασεις στο αιμα να δουμε με ποση χαρα θα καθησουν να τους υποβαλλουν και αυτους που υποβαλλουν μιλημενα ειναι αθλητες τους ειναι το κομματι του θεαματος πολυ φτωχο. ειναι σαν να εχω την δυνατοτητα να δω αγωνες φορμουλα ενα και εγω να παω να δω αγωνες καρων

Ioannis Duff
24-05-17, 19:34
Πολυ ενδιαφερον η παρομοιωση σου :thumbup:

Nive
24-05-17, 22:07
Δεν ξαφνιαζομαι απλα ειμαι δυσπιστος πως αυτα τα σωματα ειναι φυσικα.
Εκτος και εαν εχουν μαζευτει ολοι οι γενετικα προικισμενοι, με τις ιδανικες διατροφες και προπονητικα πλανα σε αυτο τον αγωνα.
Τωρα το οτι γινεται και στο εξωτερικο δεν μας δινει αφεση :green:

Δημητρης 1924
25-05-17, 00:01
Ρε παιδια καποια πράγματα βγάζουν ματια απο εκει και πέρα αν τους κανει να αισθάνονται καλα μέ τον εαυτό τους οκ ας λεει ο καθένας οτι θελει ας μείνουμε στην ουσία και η ουσία ειναι οτι δεν πείθουν κανένα ειναι σαν την παροιμία που λεει ' ο κόσμος τοχει τούμπανο και εμεις κρυφό καμάρι'.

TheWorst
25-05-17, 04:08
Παιδια δε θελω να προσβαλω κανεναν γενικα κι ελπιζω να μην παρακολουθει κανεις απο αυτους το φορουμ και το παρει ετσι αλλα εκτος απτον πρωτο οι αλλοι ουτε για παραλια δεν ειναι οι περισσοτεροι. Μηδεν συμμετρια στο σωμα οι περισσοτεροι δεν φαινεται να εχουν κανει ποδια . Καποιοι μου φαινεται οτι μαλλον κατεβηκαν για χαβαλε γιατι ηταν θωλοι παντου , ολοι κρατουσαν νερα αρκετα παντως , ακομα και ο πρωτος. Γενικα δε βλεπω ουτε εναν ο οποιος να μην μπορει να ειναι νατουραλ

Ioannis Duff
25-05-17, 12:15
Ναι οντως οι περισσοτεροι ειναι αδιαμφισβητητα νατουραλ αλλα υπαρχουν ενα δυο που βγαζουν λιγο ματι, προφανως δεν θα τους αναφερω βεβαια γιατι θα φαω μπανακι.

COBRA_STYLE
25-05-17, 22:56
Το οτι πολλοι δεν ξερανε να ποζαρουν και αρα δεν προβαλλανε στο μεγιστο ο,τι ειχαν φτιαξει,δε τους κανει και νατουραλ.

Worst αμα δε βλεπεις ουτε εναν που να μη μπορει να ειναι νατουραλ,μαλλον απειρια θα το λεγα.

nicolaos_m
26-05-17, 00:17
Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και ιδιαίτερα στην αθλήτριά μου Σοφία Κωστοπούλου για την νίκη της!

Πολλοί είστε δύσπιστοι για το ότι είναι φυσικοί οι αθλητές. 100% μπορώ να πω μόνο για την αθλήτριά μου, αλλά από όσα σώματα είδα στον αγώνα, εγώ δεν είδα κανένα που να μην μπορεί να είναι φυσικό.
Δεν μπορώ να πιστέψω πως γίνεται στην Ελλάδα και ενώ όλοι πιστεύουν ότι είναι απόγονοι των αρχαίων Ελλήνων και ότι ο Έλληνας αν θέλει μπορεί να κάνει πολλά, ταυτόχρονα να θεωρούν τον εαυτό τους άχρηστο και ότι χωρίς φάρμακα δεν μπορούν να κάνουν τίποτα.
Θα μιλήσω ανοιχτά για να βοηθήσω κάποιους ή έστω και έναν.
Είναι λογικό να νομίζεται πολλοί ότι χωρίς φάρμακα δεν γίνεται τίποτα, γιατί μόνο αυτόν τον τρόπο έχετε δει και μάθει. Αν κάποιος, με τον ίδιο τρόπο προσπαθήσει να κάνει μία προετοιμασία, τότε δεν θα καταφέρει και πολλά.
Για να κάνεις σωματική διάπλαση χωρίς φάρμακα, θα πρέπει να γνωρίζεις πάρα πολλά πράγματα από διατροφή και προπόνηση, όχι μόνο από ποσότητα γνώσεων, αλλά και τον τρόπο που πρέπει να ετοιμάσεις κάποιον φυσικό αθλητή. Άρα, αν έχεις προπονητή σου τον "Μήτσο" από το γυμναστήριο που σου πουλάει τα φάρμακα σαν μόνη λύση, μην περιμένεις να το πετύχεις. Επίσης ακόμα και ο "Μήτσος" ξέρει ότι μπορείς να πετύχεις κάτι χωρίς φάρμακα, αλλά αν στο πει, τότε πως θα βγάζει αυτός χρήματα. Για να είσαι προπονητής, σημαίνει ότι προπονείς τον άλλο και δεν του δίνεις απλά ένα χαρτάκι με οδηγίες και 5 κουτάκια φάρμακο. Αν λοιπόν ο κάθε "προπονητής" θελήσει να σας ετοιμάσει, δεν θα έχει και πολλές δυνατότητες να βγάλει λεφτά από εσάς. Φυσικό λοιπόν είναι να μην θέλει να χαλάσει η δουλειά του.
Ένας άλλος λόγος που δεν πιστεύουν πολλοί ότι μπορείς να φτιάξεις το σώμα σου χωρίς φάρμακα, είναι ότι έχουν βρεθεί κάποιοι και έχουν πει ότι είναι φυσικοί αθλητές χωρίς να είναι, για να φανούν καλύτεροι και να κάνουν εντύπωση. Έτσι, όταν βρεθεί κάποιος και πει την αλήθεια, περισσότερο θα πιστέψουν ότι ανήκει σε αυτή την κατηγορία. Να μην ξεχνάμε επίσης ότι ο φυσικός τρόπος θέλει και περισσότερο χρόνο, κάτι που στις μέρες μας είναι δύσκολο να βρεις γιατί η υπομονή δεν υπάρχει και όλοι θέλουν την εύκολη και γρήγορη λύση.
Τέλος, το φυσικό μποντι μπίλντινκ δεν είναι για όλους. Εγώ δεν αναλαμβάνω ποτέ έναν αθλητή αν δεν έχει ταλέντο. Αυτό βέβαια μου έχει κοστίσει πολύ οικονομικά και λογικό είναι να μην το κάνουν πολλοί προπονητές.
-Αν δείτε τους αθλητές, δεν θα δείτε κανέναν +100 κιλά. Οι περισσότεροι αθλητές είναι αρκετά κιλά κάτω από το ύψος τους. π.χ. με 1.80 ύψος μπορεί να είναι 75 κιλά. Γιατί σας φαίνεται τόσο απίστευτο; Να ήταν 120 κιλά και να το έλεγε κάποιος αυτό θα το καταλάβαινα, αλλά δεν έχετε δει ποτέ σας ανθρώπους που να έχουν από την φύση τους μυικότητα, την οποία αν δουλέψουν να μπορεί να παρουσιάσει ένα σώμα 75 ή και 80 κιλών; Τόσο άχρηστο θεωρείτε το ανθρώπινο σώμα;
Ο Ντόριαν Γέιτς είχε πει ότι "αν πιστεύετε πως μόνο το φάρμακο με έκανε πρωταθλητή, τότε είναι σαν να λέτε ότι ο Τζόν Λένον δεν θα έγραφε το Ιμάτζιν χωρίς LSD".
Τέλος, ελάτε στον επόμενο αγώνα. Δείτε τους αθλητές από κοντά, γνωρίστε τους και τότε θα έχετε πραγματικά μία άποψη για το τι συμβαίνει. Μέσα από λεγόμενα άλλων ή με μία σκληρή και πολλές φορές άδικη κριτική, το μόνο που κάνουμε είναι να μειώνουμε την προσπάθεια των αθλητών.
Ακόμα και να μην είναι όλοι φυσικοί αθλητές, (Βάζω και αυτή την άποψη) θεωρείτε σωστό για αυτούς τους λίγους, που το κάνουν σοβαρά και δύσκολα, να τους μειώνουμε την προσπάθεια από την καρέκλα και το πληκτρολόγιο, αντί να τους ωθούμε να συνεχίσουν τον αγώνα τους;
Ας δώσουμε μία ευκαιρία σε αυτή την προσπάθεια και σίγουρα το αποτέλεσμα μόνο θετικά πράγματα θα φέρει.

beefmeup
26-05-17, 00:28
ωραιο κ σωστο ποστ φιλε:thumbup:
αλλα αν εχω μια ενσταση μονο, ειναι οτι δεν μπορεις να μιλας εσυ κ για τους υπολοιπους..για τους αθλητες σου οκ, το καταλαβαινω κ το δεχομαι, αλλα δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για το τι κανουν ολοι οι αλλοι..
ανθρωποι 45+ ετων με τετοια μυικοτητα κ σκληραδα natural δεν γινεται, εκτος αν καταριψουμε ολη την βιοχημεια κ τους νομους της φυσικης..συγνωμη κ ολας..:)

Ioannis Duff
26-05-17, 00:45
Οντως πολυ καλο ποστ, τα συγχαρητηρια μου στην αθλητρια σου και στην δικη σου δουλεια ως προπονητης της.
Ομως σε ενα πραγμα θα διαφωνησω, εχει αποδειχτει επανειλημμενως οτι τα φαρμακα δεν χρησιμοποιουντε μονο απο τα "mass monsters". Εως και ποδηλατες εχουν εκτεθει ως χρηστες ποσο μαλλον στην κατηγορια men's physique που δεν απαιτει τοσο ογκο. Νατουραλ αθλητης σε τοσο χαμηλα επιπεδα λιπους στο σωμα να διατηρει ολη την μυικοτητα του και πιο σημαντικα την "σκληραδα" στους μυς του λιγο δυσκολο.

billy89
26-05-17, 01:24
Σ αυτή τη demi κατάσταση που είναι σχεδόν όλοι τους (γραμμωμένοι αλλά σχετικά "μικροί") μπορεί να είναι νατουραλ μπορεί και να μην είναι.

Κατά τη γνώμη μου αν θες να λέγεσαι ομοσπονδία νάτουραλ κάνεις τεστ σε όλους την ημέρα του αγώνα κατά τα πρότυπα της wada και 2 αιφνιδιαστικά τεστ το χρόνο, σε όλους πάλι όχι ενδεικτικά. Και πάλι δε θα πιάσεις τα άτομα που έκαναν χρήση παλιότερα αλλά έχουν πλέον σταματήσει, αφού ως γνωστόν τα κέρδη από τα στεροειδή διατηρούνται για χρόνια.

Τώρα θα μου πεις αυτά κοστίζουν ποιος θα πληρώσει για όλα αυτά τα εργαστηριακά τεστ;

Ε και γω θα σου πω μη βάζεις τη ταμπέλα νάτουραλ και είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.

Ioannis Duff
26-05-17, 01:34
Σ αυτή τη demi κατάσταση που είναι σχεδόν όλοι τους (γραμμωμένοι αλλά σχετικά "μικροί") μπορεί να είναι νατουραλ μπορεί και να μην είναι.

Κατά τη γνώμη μου αν θες να λέγεσαι ομοσπονδία νάτουραλ κάνεις τεστ σε όλους την ημέρα του αγώνα κατά τα πρότυπα της wada και 2 αιφνιδιαστικά τεστ το χρόνο, σε όλους πάλι όχι ενδεικτικά. Και πάλι δε θα πιάσεις τα άτομα που έκαναν χρήση παλιότερα αλλά έχουν πλέον σταματήσει, αφού ως γνωστόν τα κέρδη από τα στεροειδή διατηρούνται για χρόνια.

Τώρα θα μου πεις αυτά κοστίζουν ποιος θα πληρώσει για όλα αυτά τα εργαστηριακά τεστ;

Ε και γω θα σου πω μη βάζεις τη ταμπέλα νάτουραλ και είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.
:thumbup::thumbup::thumbup:

Χρήστος Τριανταφύλλου
26-05-17, 01:54
Ακόμα και να μην είναι όλοι φυσικοί αθλητές, (Βάζω και αυτή την άποψη) θεωρείτε σωστό για αυτούς τους λίγους, που το κάνουν σοβαρά και δύσκολα, να τους μειώνουμε την προσπάθεια από την καρέκλα και το πληκτρολόγιο, αντί να τους ωθούμε να συνεχίσουν τον αγώνα τους;
.

Θα σταθω μονο σ αυτη την αποψη....που ειναι κ η πιθανοτατη νομιζω , αυτοι οι λιγοι λοιπον ειναι οι πρωτοι που μειωνουν την προσπαθεια αυτων που το κανουν σοβαρα κ δυσκολα οπως λες.

Συμφωνω οτι καποιοι θα μπορουσαν να φτασουν σε αυτο το επιπεδο μονο με καλη προπονηση κ διατροφη...χωρις ομως αυτο να ειναι σιγουρο κ δεδομενο , καποιοι ομως θα πρεπει να ειναι ΤΑ ταλεντα για να ειναι τοσο ''σκληροι'' κ γραμμωμενοι.
Για την ρομαντικη διαθεση κ υγιη νοοτροπια συμφωνω απολυτως. Θα πρεπει να ανατρεξουμε μεχρι τις αρχες του 80'' που κερδιζαν ΜΟΝΟ οσοι ειχαν ταλεντο κ φυσικα με την αναλογη προσπαθεια κ βαθος χρονου.
Σημερα κ για λογους που ειπες θα υπαρχει δυσπιστια ακομα κ εκει που δεν φαινεται ,ποσο μαλιστα εκει που φαινεται;)

TheWorst
26-05-17, 13:42
Το οτι πολλοι δεν ξερανε να ποζαρουν και αρα δεν προβαλλανε στο μεγιστο ο,τι ειχαν φτιαξει,δε τους κανει και νατουραλ.

Worst αμα δε βλεπεις ουτε εναν που να μη μπορει να ειναι νατουραλ,μαλλον απειρια θα το λεγα.

Οντως καποιοι πολυ χαλια ποζαρουν και τους μειωνει αρκετα. Κι εγω πολλους βλεπω που μπορει να μην ειναι εδω περα καποιοι που δεν τους φαινεται τπτ 1.75 65 κιλα με 15+ λιπος στο γυμ μισο χρονο στο φαρμακο λενε οτι ειναι ποσο μαλλονα αυτοι,αλλα αυτο δε σημαιναι και τπτ ,η προετοιμασια για αγωνες ειναι προετοιμασια. Σε καπιους φαινεται η διαιτα παντως παρα πολυ , η ταλαιπωρια στο προσωπο τους.Ωραιο το ποστ μετα απο σενα , πολυ σωστο :clap:

vaggan
26-05-17, 15:28
Το οτι πολλοι δεν ξερανε να ποζαρουν και αρα δεν προβαλλανε στο μεγιστο ο,τι ειχαν φτιαξει,δε τους κανει και νατουραλ.

Worst αμα δε βλεπεις ουτε εναν που να μη μπορει να ειναι νατουραλ,μαλλον απειρια θα το λεγα.η και πονηρια μια και θελει να παρει σε τετοιους αγωνες μερος;)επισης δεν ξερουμε σε ποσο καιρο καποιοι απο αυτους το εκαναν το σωμα γιατι μπορει να γυμναζονται 4-6 μηνες ακομα και τα ματζουνια εχουν περιορισμους η ασυμετρια δεν ειναι παλι ενδειξη οτι καποιος ειναι νατουραλ ισα ισα μπορω να βγαλω εκει περα τους παντες ντοπε αν τους πω να υποβληθουν σε υγκεκριμενες εξετασεις ξερω τι βαζουν πως το βαζουν και ποτε το κοβουν ξερω για τους νατουραλ οσα δεν ξερει ελληνας ταριφας

TheWorst
26-05-17, 18:19
Ε τωρα για 4-6 μηνες και να εχουν πανε για αγωνες , δεν ξερω... Αμα ειναι ετσι και νατουραλ μπραβο τους . Ο πρωτος αρκετα καλος μυωδης κραταει νερα λιγο , αυτους που ποζαρει διπλα του(μαλλον 2ο θα τον εκαναν) που ειναι αρκετα πιο κοντος ειναι πολυ κομμενος παροτι δεν εχει την μυικη μαζα του αλλου. Οι αλλοι τωρα θα μου πεις πρεπει απο κοντα να τους δω γιατι ετσι απο φωτογραφιες μπορει και λαθος συμπερασματα να βγαλουμε . Παντως για τον ψηλο τον κυριο (τον αδυνατο διπλα στο2ο)βλεποντας το προσωπο του και το σωμα του ανησυχω για την υγεια του

liveris
26-05-17, 18:22
βλεποντας το προσωπο του και το σωμα του ανησυχω για την υγεια του

+ 1 κ γω οταν τον ειδα τρομαξα!

lila_1
27-05-17, 13:41
εγώ δεν είδα τίποτα εξωπραγματικό στις φωτογραφίες, ειδικά στις γυναικείες κατηγορίες (από physique και πανω δηλαδή )
Αυτα τα σώματα επιτυγχάνονται με φυσικό τρόπο 100%, ανάλογα και τα genetics του καθενός φυσικά.
Το αν είναι ή όχι τελικά, είναι άλλο θέμα και κανονικά η ομοσπονδία έχει την υποχρέωση να το διασφαλίζει.

Ioannis Duff
27-05-17, 14:53
εγώ δεν είδα τίποτα εξωπραγματικό στις φωτογραφίες, ειδικά στις γυναικείες κατηγορίες (από physique και πανω δηλαδή )
Αυτα τα σώματα επιτυγχάνονται με φυσικό τρόπο 100%, ανάλογα και τα genetics του καθενός φυσικά.
Το αν είναι ή όχι τελικά, είναι άλλο θέμα και κανονικά η ομοσπονδία έχει την υποχρέωση να το διασφαλίζει.

Απο το φαρμακειο της φυσης στην γειτονια μας. :turtle:

115857

TRIANTAFYLLOU
27-05-17, 15:57
τωρα τα έχουμε χιλιοειπωμένα και απόψεις έχουμε κατα καιρούς εκφράσει και τα πάντα ολα
οι κοπέλες άνετα θα μπορούν να είναι νατουραλ και γιατι οχι άλλωστε αν κάποια έχει ταλέντο και ομορφια , με σωστη εκγύμναση πειθαρχία και διατροφη , όπως πολυ σωστα λέει και ο Νίκος άνετα μπορει να βγάλει ένα άριστο αποτέλεσμα , αν έχει μάλιστα και σωστη καθοδήγηση
Οι άντρες ενω άνετα κάποιος με ταλέντο φτάνει σε πολυ καλύτερο επίπεδο απο αυτές τις κατηγορίες παρ όλα αυτα μερικοί αθλητες έχουν κατέβει και σε μη νάτουραλ αγωνες , αυτο όμως δεν τούς χρεώνει σώνει και καλα οτι δεν είναι
Ό αδιάψευστος παράγων είναι τα τεστ αν γίνουν σωστα και περάσουν τότε δεν υπάρχει θέμα αμφισβήτησης
Εγω ξέρω πολυ καλα γιατι έχω κατεβει νάτουραλ στούς πρώτους αγωνες , (γιατι πολυ απλα δεν ξέραμε και ούτε μιλούσε ποτε κανείς για φάρμακα )και ούτε με ένιαζε τι κάνουν οι άλλοι ούτε γκρίνιαξα ποτε σαν αδικημένος αφου και δεύτερη θεση στο μρ βόρειος έχω πάρει και 4η στο πανελλήνιο , χωρίς ουτε συμπληρώματα , αν θεωρείτε λήψη τα 2-3 κουτια πρωτεινης σύνολο το χρόνο

Εφόσον όμως δεν γινόταν τεστ απλα το ράβουμε γιατι ο καθένας ότι δηλώνει είναι
Και νάτουραλ δεν θεωρείτε αυτος που δεν παίρνει , αλλα αυτος που δεν πιάστηκε ενω έκανε τα τεστ και αυτο ισχύει και για όλα τα Ολυμπιακα αθλήματα

Και όπως πολυ σωστα είπαν αν κάποιος είναι χάλια σε φόρμα και λίγος , η ασύμετρος κτλ , αυτο δεν αποτελεί εγγύηση οτι είναι νάτουραλ , αλλα η μόνη εγγύηση είναι τα ολοκληρωτικά τεστ

απο την άλλη παλιότερα είχα βάλει και φωτο 1-2 παιδιων που είχαν 1-2 βδομάδες στο γυμναστηριο και δούλευαν σε τοποθέτηση πλακιδίων , αλλα αν τούς έβλεπε κάποιος θα νόμισε γυμνάζονται χρόνια και με διατροφη , ενω καθημερινα έτρωγαν "βρώμικα" απο καντίνα, αντε εξηγήστε μου πως γίνετε αυτο , μήπως παίρναν φάρμακα?

COBRA_STYLE
27-05-17, 17:46
Βρωμισε ο τοπος "καλα γεννετικα" απο ο,τι φαινεται...και μεις απλα κατουρησαμε στο πηγαδι:green:

Πώς δε το σκεφτηκα,αφου δεν ειναι κανεις τους κομματια και με 100kg+ αρα ειναι natural...ή μαζες Olympia και κομματια ταυτοχρονα...γιατι ως γνωστον υπαρχουν φαρμακα μονο για "εξωφρενικες μαζες" :doh:


Μαλλον μερικοι ή ειναι τελειως ασχετοι ή νομιζουν οτι μας δουλευουν.:bowdown:

115859

lila_1
27-05-17, 18:15
Ti λες ρε κόμπρα σοβαρά;
Κ εγώ δεν έχω ξαναδεί τρίφυλλη ντουλάπα σαν του λόγου σου και νάτουραλ, αλλά να που συμβαίνει απ ότι μας λες.

Εχετε πάρει μια φωτό, που ποζάρουν, σε κατάσταση αφυδάτωσης ,με φωτισμό μπλα μπλα μπλα.
Κανένας δεν έβαλε το χέρι του στη φωτιά οτι δεν έχει μπει φάρμακο, αλλα μη λέμε ότι γίνεται ΜΟΝΟ με φάρμακο.

TRIANTAFYLLOU
27-05-17, 18:32
ένας αθλητης όταν γραμμώνει χωρίς να έχει φορτωσει κιλά μυικά πάνω του , με τον φωτισμό και το χρώμα δείχνει εντελώς διαφορετικός πάνω στην σκηνή
Εμείς τουλάχιστον που το ξέρουμε δεν πρέπει να απορούμε , απο κεί και πέρα το χέρι στην φωτια κανείς για κανέναν δεν μπορεί να το βάλει
Όλοι φαντάζομαι η τουλάχιστον αυτοι που εχουν χρόνια στο χώρο σίγουρα θα έχουν δεί περιπτώσεις που ένας που δεν παίρνει τιποτε μπορεί να είναι πολύ καλύτερος απο κάποιον που παίρνει κάποια ψιλοπράματα , η και χοντροπράματα
Πάντως όποιοι παρακολουθούν αγωνες σίγουρα θα έχουν δεί αρκετούς απο αυτούς τους αθλητες σε παλιότερες συμμετοχές τους σε μη νάτουραλ αγώνες , χωρίς να σημαίνει η να υπονοώ κάτι , απλα είναι γεγονός

εδω ενω γίνονται αντιντόπινκ σε όλα τα Ολυμπιακά αθλήματα , πάλι όλοι αμφισβητούμε και λέμε υπάρχουν τα νταλαβέρια στον αθλητισμό και απλα κοροιδεύουν τα τεστ , στο ββ δε θα υπάρχει αμφισβήτηση ?

απλα το αστείο της υπόθεσης είναι ότι είμαστε το μοναδικό άθλημα στον πλανήτη που έχουμε αγωνες με τιτλο νάτουραλ , πχ παγκόσμιο κλειστού η ανοικτου στιβου σκέτο δεν υπάρχει τίτλος νατουραλ
Πανελλήνιο η πανευρωπαικό , η παγκόσμιο πρωτάθλημα ταεκβοντο , σκέτο και αυτο πάλι δεν αναφέρετε στον τιτλο νάτουραλ, κτλ

COBRA_STYLE
27-05-17, 19:08
Οκ Λιλα...:green::rolf:

TheWorst
27-05-17, 20:32
Στις φωτο ξερει κανεις τι υψος εχουν και ποσα κιλα ειναι οι αθλητες ? Για τον γενικο λεω

strong(er)
27-05-17, 22:37
Προσωπικα φωτογραφίες που είδα από 3 κατηγορίες,η τετράδες τουλάχιστον ήταν " μέσα".
Κρίμα γιατί κάποια παιδιά πιστεύουν στο θεσμό.
υγ
Κατέβηκε και ο κουμπάρος μου στην φυσικ +1,75 ,6η θέση.Καλα γενετικά χαρακτηριστικά σε κορμό και νατουραλ όπως δηλώνει...δεν ξέρω.

vaggan
28-05-17, 02:01
δεν χρειαζεται να εισαι κατι εξωπραγματικο για να εισαι στο φαρκακο που το ειδατε αυτο γραμμενο ρε παιδια τι νομιζετε δηλαδη οτι πρεπει να εισαι σαν τον κατλερ η τον σιδηροπουλο για να πουμε οτι καποιος βαζει φαρμακο?δηλαδη ενας που αγωνιζεται στην -75 τον παλιο καλο καιρο μελιπος κατω του 8% και χερια ανω των 40 ποντων και στηθια τουμπανο τι νομιζετε οτι ειναι φυσικος επειδη ειναι χαμηλα κιλα?εχετε δει ανθρωπο 70 κιλα με κανονικο υψος πως δειχνει??και μετα βλεπετε ατομα 90-95 κιλα με 20% λιπος με ρουχα και νομιζετε οτι ειναι στο φαρμακο ημαρτον δηλαδη η δεν σας κοβει τοσο η σκοπιμα λετε οτι λετε

TheWorst
28-05-17, 14:48
Οχι , ειναι πολλοι που ειναι στο φαρμακο μηνες και δε μοιαζουν τπτ 1.75 65 κιλα με το ματι 14-16 λιπος αλλα οταν με ρωτανε τη προπνοηση κανεις ρε τι παιρνεις και τους λεω το φαϊ πως ειναι οι απαντησεις ειναι του τυπου 'ε τρωω πολυ , το ενα αλλο' και καταλυγουμε στο οτι τρωει 2-3 φορες τη μερα οτι να'ναι και δε ξερει τι ειναι μακροσυστατικα. Ο καθενας που μπορει να αφιερωσει χρονο για να γνωρισει το σωμα του αν δεν εχει ορμονικα προβληματα μπορει να πετυχει αρκετα καλη γραμμωση και σκληραδα νατουραλ , απλα λιγοι ειναι που θα εχουν και καλη μαζα ταυτοχρονα οσο και χρονο να αφιερωσουν..

vaggan
28-05-17, 15:48
Οχι , ειναι πολλοι που ειναι στο φαρμακο μηνες και δε μοιαζουν τπτ 1.75 65 κιλα με το ματι 14-16 λιπος αλλα οταν με ρωτανε τη προπνοηση κανεις ρε τι παιρνεις και τους λεω το φαϊ πως ειναι οι απαντησεις ειναι του τυπου 'ε τρωω πολυ , το ενα αλλο' και καταλυγουμε στο οτι τρωει 2-3 φορες τη μερα οτι να'ναι και δε ξερει τι ειναι μακροσυστατικα. Ο καθενας που μπορει να αφιερωσει χρονο για να γνωρισει το σωμα του αν δεν εχει ορμονικα προβληματα μπορει να πετυχει αρκετα καλη γραμμωση και σκληραδα νατουραλ , απλα λιγοι ειναι που θα εχουν και καλη μαζα ταυτοχρονα οσο και χρονο να αφιερωσουν..αντρας 1,75 65 κιλα λιπος 15 16 δεν υ παρχει τελεια.εκτος αμ το 15 16 ειναι δικο σου αυθαιρετο συμπερασμα επειδη ισως δεν εχει στο σωμα του αρκετους μυες αρα λοιπον δεχεσαι οτι αυτοι ολοι ειναι στο φαρμακο εστω και με μικρες ποσοτητες που σαφεστατα εχουν καλυτερα στατς απο αυτους που προανεφερες

TheWorst
28-05-17, 16:01
Οχι , αντιθετως λεω οτι μπορει να'ναι αλλα οι περισσοτεροι μπορει να πετυχουν περισσοτερο απο αυτο χωρις φαρμακο :thumbup: ..

mono AEK
28-05-17, 16:41
Ειδικά στις γυναίκες (που αναφέρθηκε) η αλλοίωση στο πρόσωπο μπορεί να γίνει με νατουραλ τρόπο?


Εγω ξέρω άνθρωπο που πήρε μέρος σε τέτοιους αγώνες πριν κάποια χρόνια με καλό νατουραλ κορμί και ανύπαρκτα πόδια κάνα 2 μήνες πριν τον αγώνα

Στον αγώνα βγήκε πρώτος και τρόμαξα να τον αναγνωρίσω εννοείται με 'υποστήριξη '

Τη πιο σωστή κουβέντα την είπε ο τριανταφυλλου ότι είναι ηλιθιο να υπάρχει το νατουραλ στο τίτλο απτή στιγμή που οι ίδιοι που συμμετέχουν δε το σέβονται (αν όχι όλοι οι περισσότεροι)

raxos
28-05-17, 16:46
Συγνώμη είμαι εντελώς εκτός θέματος θέλω να ανοίξω ένα θέμα πώς μπορώ είμαι καινούργιος εδώ

Polyneikos
28-05-17, 16:54
Συγνώμη είμαι εντελώς εκτός θέματος θέλω να ανοίξω ένα θέμα πώς μπορώ είμαι καινούργιος εδώ

Πας στην ενότητα που θελεις και πανω αριστερά έχει ένα button ΝΕΟ ΘΕΜΑ

vaggan
28-05-17, 16:59
Οχι , αντιθετως λεω οτι μπορει να'ναι αλλα οι περισσοτεροι μπορει να πετυχουν περισσοτερο απο αυτο χωρις φαρμακο :thumbup: ..ναι μπορεις να φαινεσαι πιο ογκωδης στο ματι οπως ειπε πιο πανω η λιλα για τον κομπρα αλλα με μπαι φαρ μεγαλυτερο ποσοστο λιπους νερου στην διαιτα φαινεται τι πραγματικα εχεις εκτος και αν νομιζεις αν καποιος παει να κατεβει νατουραλ στο 7-8% αφυδατωμενος δεν θα ειναι σαν ρεγγα και οτι θα χανει απο το σωμα επιλεκτικα λιπος δεν γινονται αυτα τα πραγματα φιλε δεν υπαρχουν γεννετικα τερατα ουτε ασπροι γιγαντες και κοκκινοι νανοι ολοι εχουν περιορισμους και δοξα το θεο ολοι πλεον εχουμε δει πρωταθλητες πριν την χρηση μετα την χρηση και ποσες γενετικες προδιαγραφες ειχαν αλλα ξερω και μια περιπτωση εδω απο το φορουμ που κατεβαινε νατουραλ πως ηταν και πως εγινε αφου αφησε αγωνες υποτιθεται συμφωνα με τα λεγομενα σας οτι ο νατουραλ ειναι αυτος που το εχει γεννετικα και χρειαζεται να κανει πολυ λιγα πραγμτα για να αναπτυξει το σωμα του οποτε και να τα παρατησει απο την στιγμη που δεν θα βαλει η δεν θα χασει κιλα το καλο του σωμα θα φαινεται οπως και να εχει...ε κατι τετοιο δεν παιζει και δεν παιζει γιατι δεν παιζει οπως και να χει υπαρχουν εξετασεις που δεν υποβαλλονται οι νατουραλ αν υποβαλλονταν δεν θα πηγαιναν να υποβληθουν :P

TheWorst
28-05-17, 18:44
Καλα Βαγγελη εγω αλλα ελεγα , νατουραλ σε λεω οχι για τον κοσμο αλλα για τον εαυτο σου , εσυ ξερεις τι παιρνεις και τι δε παιρνεις. Τωρα εσυ εξετασεις , ποιος θα τον ποιασουν ποιον οχι , τωρα κρυφτο παιζουμε ή τι .. 7-8% λιπος στεγνος βλεπω και χωρις διαιτα παιδια μου κρατανε μονο καποια νερα αλλα ειναι 10 κιλα + κατα απτο υψος τους 1.75 62-64 κιλα. Τα ειπε τα ιδια και ο κ.Τριανταφυλλου. Και παλι δε μιλαω για γενετικα τερατα αλλα για καθημενιους ανθρωπους , απλα θελει αφοσιωση και να τα κανεις οπως πρεπει τα πραγματα τωρα τι 1.75 70 κιλα δε μπορεις να'σαι με 7-8% λιπος ημαρτον..

vaggan
28-05-17, 21:31
Καλα Βαγγελη εγω αλλα ελεγα , νατουραλ σε λεω οχι για τον κοσμο αλλα για τον εαυτο σου , εσυ ξερεις τι παιρνεις και τι δε παιρνεις. Τωρα εσυ εξετασεις , ποιος θα τον ποιασουν ποιον οχι , τωρα κρυφτο παιζουμε ή τι .. 7-8% λιπος στεγνος βλεπω και χωρις διαιτα παιδια μου κρατανε μονο καποια νερα αλλα ειναι 10 κιλα + κατα απτο υψος τους 1.75 62-64 κιλα. Τα ειπε τα ιδια και ο κ.Τριανταφυλλου. Και παλι δε μιλαω για γενετικα τερατα αλλα για καθημενιους ανθρωπους , απλα θελει αφοσιωση και να τα κανεις οπως πρεπει τα πραγματα τωρα τι 1.75 70 κιλα δε μπορεις να'σαι με 7-8% λιπος ημαρτον..δεν νομιζω να εχει κανεις απο αυτους 10 κιλα κατω απο το υψος του και εκει που την πατατε ολοι νομιζετε οτι ειναι θεμα κιλων δεν ειναι μονο θεμα κιλων αλλα και εμφανισης. ενυγουευ εγω αυτη την αποψη εχω και αποτι βλεπεις οσοι γνωριζουν πεντε πραματα εχουν την ιδια με εμενα δεν μπορω να λεω τα ιδια απο εκει και περα οι ελεγχοι ειναι της πλακας μενει να γινουν σωστοι ελεγχοι για να δουμε τι μελει γενεσθαι.

Fataoulas
31-05-17, 11:30
Παντως ειναι καλο το οτι απο φετος χουν ηδη γινει και θα συνεχισουν να γινονται αιφνιδιοι ελεγχοι σε αθλητες.

Καταλαβαινω οτι ολοι ειναι "καθαροι" μεχρι να αποδειχτει το αντιθετο, αλλα για οσους πιαστουν στον ελεγχο, παντα θα υπαρχει για αυτους μια θεση στο τοιχο της ντροπης :green:
https://naturalbodybuilding.com/hall-of-shame/

COBRA_STYLE
07-06-17, 21:57
^Εχουμε και δικια μας εκπροσωπηση βλεπω,πανω πανω στο λινκ...τον ζηλευω τον ατιμο παντως,γιατι εκτος τον αλλων ειχε πιαστει κ με γερανιο:lol:

Χρήστος Τριανταφύλλου
07-06-17, 22:13
5-6 απο εδω επαιξαν κ την Κυριακη στο Γαλατσι ,λογικα κ συμφωνα με το καταστατικο της Ifbb δεν θα τους επιτραπει να ξαναπαιξουν στην Inba.

COBRA_STYLE
07-06-17, 22:25
Eγω παντως τους βγαζω το καπελο,γιατι αν και natural τα παιδια,δε φοβηθηκαν να πανε να παιξουν και στην Ifbb:clap:

Χρήστος Τριανταφύλλου
07-06-17, 22:33
Ενας μαλιστα οντως πολυ καλος κερδισε την ΒΒ-70 με 10 συμμετοχες κ ανταγωνισμο.

Polyneikos
07-06-17, 23:25
Eγω παντως τους βγαζω το καπελο,γιατι αν και natural τα παιδια,δε φοβηθηκαν να πανε να παιξουν και στην Ifbb:clap:
:green:

Fataoulas
08-06-17, 12:45
Eγω παντως τους βγαζω το καπελο,γιατι αν και natural τα παιδια,δε φοβηθηκαν να πανε να παιξουν και στην Ifbb:clap:


ε αμα εισαι γεννετικα προικισμενος, δε δισταζεις ακομα και στο olympia να κατεβεις :rolf:

vaggan
08-06-17, 15:29
ασχετο αλλα και σχετικο δειτε κορμι ο καρνερα στα ιρλι θερτις μπορει να μην ειχε αναλογιες σχημα και καποιες μυικες ομαδες οπως το στηθος να ηταν πισω οπως το στηθος αλλα το κορμι πολυ μυικο και σιγουρα δεν εκανε μποντυμπιλντινγκ
https://www.youtube.com/watch?v=UZEEgw84l5o

Χρήστος Τριανταφύλλου
08-06-17, 17:20
^^ Αυτος ρε Vagg μονο απο το κρανιο του καταλαβαινεις οτι εχει ταση για γιγαντισμο :P ,ο οργανισμος του δλδ δεν ελεγχει πληρως την εκριση της αυξητικης του ορμονης.
Σιγα μη πουμε οτι κ αυτος επερνε αυξητικα φαρμακα επειδη ηταν γιγαντακος:P

vaggan
08-06-17, 18:00
^^ Αυτος ρε Vagg μονο απο το κρανιο του καταλαβαινεις οτι εχει ταση για γιγαντισμο :P ,ο οργανισμος του δλδ δεν ελεγχει πληρως την εκριση της αυξητικης του ορμονης.
Σιγα μη πουμε οτι κ αυτος επερνε αυξητικα φαρμακα επειδη ηταν γιγαντακος:Pμα γιαυτο εβαλα το βιντεο για να πω οτι σε μια εποχη που τα αναβολικα δεν υπηρχαν αυτος ηταν πολυ μυωδης χωρις να σηκωνει βαρη δεν εχει να κανει το υψος φιλε ποσους πανυψηλους βλεπουμε που μυωδεις δεν τους λεμε ο συγκεκριμενος 1,98 ηταν σιγουρα για την εποχη που ο μεσος ορος ηταν το 1,65-1,70 ηταν τερας αλλα και παλι δεν τον λεμε και γιγαντα ο φασουλας ειναι 2,13 αλλα δεν ειναι ετσι:P:P