PDA

Επιστροφή στο Forum : Creatine Protein (Body Attack)



Polyneikos
06-02-17, 21:19
Φορμουλα πολλών πηγών πρωτεϊνης, με κρεατίνη creapure και διαφορα άλλα καλούδια, που το προτείνει η Body Αttack ως preworkout ή post.
Προσωπικά επειδή παίρνω συνήθως κάποιο preworkout με 3000-5.000 mg κρεατίνης, θα το εντάξω μεταπροπονητικά.
Το έχω προς δοκιμή, θα δώσω ενα review.

113472


113473

aepiskeptis
06-02-17, 22:37
L glucine του λείπει και θα ηταν σαν να βγηκε απο αρθρο για nitrogen spiking


Εξαιρετικό μείγμα, αλλα στα 66 τα 16 ενδεχεται να ειναι τα πρόσθετα.

Και παλι με μια καλη τιμή, θα ηταν καλη επιλογή.

Περιμένω ρεβιου διαλυτοτητας, με ψηνει να τη δοκιμασω

Polyneikos
06-02-17, 22:45
^^Αν καταλαβαίνω τι εννοείς, τα αμινοξεα δηλωνονται ως έξτρα προσθήκες και όχι συμπεριλαμβανόμενα στην αρχική ποσότητα πρωτεινης (66gr), κάτι που είχε συζητηθεί οτι γίνεται απο καποιες εταιρίες ως "τρικ"
Αλλά επειδή το θέτεις, θα ζητησουμε διευκρινισεις επ΄αυτου

Polyneikos
09-02-17, 21:52
Η επίσημη απάντηση απο την εταιρία:thumbup:



The Creatine Protein contains every added substance on top of the 66g of protein. This mean in this product are 66g protein plus 3g of Taurine, 3g of Glutamine, 2g of Arginine etc.

I hope this clarifies the situation.

sobral
09-02-17, 22:03
Nitrogen spiking δεν υπάρχει εδώ για όποιον ξέρει πως γίνεται αυτό. Εδώ ίσα ίσα η εταιρία γράφει στις παρενθέσεις την ακριβή ποσότητα σε % συν στην ετικέτα από πάνω. Η φόρμουλα είναι all in one με ξεκάθαρη σύσταση. Το spiking γίνεται με άλλου είδους τρόπους και φαίνεται στα ingredients από κάτω συνήθως.

aepiskeptis
10-02-17, 00:51
Ευχαριστούμε Πολυνεικε

Οποτε σε μέτρηση θα βγάλει 82 γρ πρωτεινης. Πολυ ωραία

Κυριε Σοβραλ επειδή δε ξέρουμε για το nitrogen spiking θελετε να γράψετε ενα αρθρο με πηγες κτλ
Θα ηταν πολυ ενημερωτικο για ολα τα μελη που χρησιμοποιουμε πρωτεινες

LuNaT1C
11-02-17, 12:43
+1 :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

COBRA_STYLE
13-02-17, 22:09
Μου δωσε ο Πολυνεικος μια δοση σημερα,γευση βανιλλια.

Αν και γενικα δεν παιρνω βανιλλια,ηταν πολυ κομπλε,καλη διαλυτοτητα,λιγο πιο πηχτη απο αλλες πρωτεινες και ελαφρια στο στομαχι.:thumbup:

nikos_pagkritio
04-07-17, 22:55
Τελικά τι λέει; Καλή;

Polyneikos
05-07-17, 21:09
Δεν ξέρω πόσοι την έχουν δοκιμάσει ακομα, προσωπικά μου άρεσε μέχρι στο τελείωμα της, μια πολύ καλή επιλογή για afterworkout.

nikos_pagkritio
06-07-17, 01:33
Θα μου πρότεινες αυτήν ή την crea whey της inkospor;

Polyneikos
06-07-17, 01:58
Η συγκεκριμένη ,αν και concentrate, έχει πολύ πιο υψηλή αναλογία πρωτεινης, υστερώντας σε υδατανθρακες, σε σύγκριση με την Crea Whey της Ιnkospor, που όμως είναι isolate.
Eγω αυτήν θα επέλεγα, χωρίς όμως να υποστηρίζω οτι είναι λάθος να πάρεις μια καλή αναλογία υδατανθράκων μεταπροπονητικά.:thumbup:

nikos_pagkritio
06-07-17, 02:20
Εντάξει ευχαριστώ

giwrgos445
31-07-17, 15:46
Γεια σας! θα ηθελα να μου πειτε γνωμες για την creatine protein της body attack εχω ακουσει πολυ καλα λογια για αυτην και σε σκεφτομαι να την αγορασω...ευχαριστω!

RAMBO
31-07-17, 15:51
https://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?35437-Creatine-Protein-(Body-Attack)&highlight=creatine+protein

Φιλε μου υπαρχει αξιολογηση που μπορεις να διαβασεις εδω:thumbup:

bocanegra180
03-12-17, 20:25
Την παίρνω εδώ και 10 μέρες περίπου σε γεύση βανίλια . Γεύση μια χαρά , διαλυτοτητα μια χαρά, δεν αφρίζει και κανένα πρόβλημα με στομάχι ή έντερο. Βγαίνει υπερβολικά πηχτή στα 60 γραμμάτια που βάζω εγώ αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα. . Ίσα ίσα με χορταίνει αρκετά μέχρι να πάω σπίτι και να ετοιμάσω να φάω . Την πήρα για αλλαγή από creawhey που χρησιμοποιώ .

bocanegra180
03-02-18, 22:42
Γεύση φράουλα πολύ καλή ! Είναι ένα τακ κάτω από θέμα διαλυτοτητας σε σχέση με τη βανίλια ! Πηχτή και χορταστική !


Sent from my iPhone using Tapatalk