PDA

Επιστροφή στο Forum : Kανείς με 1% λiπος?



kyriakos23
01-02-09, 01:45
2-3 φωρες που εκανα λιπομετρηση ειχα απο 1-1,5% λιπος.
μου ειπαν ετσι περιπτωση δεν ειδανε στην ζωη τους.καθαρο μυς μου βρηκανε 60%.
καλο αυτο η κακο?

Steve KinG STyLe
01-02-09, 01:57
που εκανα λιπομετρηση ειχα απο 1-1,5% λιπος.?
Τι ειδους λιπομετρηση εκανες?Μπα σιγουρα εχει γινει λαθος... :shock:

kyriakos23
01-02-09, 02:00
απαυτο που σου κολλανε πανω σου κατι πραγματα σαν καρδιογραφημα.
απο 2-3 μερη διαφωρετικα εκανα.

NASSER
01-02-09, 02:01
Εμφανισιακα πως δειχνεις?
Ξερω περιπτωση που το υποδορίως λιπος ειχε καει πρωτο και αυτο δημιουργησε νευρικα προβληματα. Και 1-1,5% λιπος δεν ειναι φυσιολογικο.

Ποσα κιλα εισαι? Και τι εκανες για να φτασεις σε αυτη την κατασταση?

kyriakos23
01-02-09, 02:06
ειμαι αδυνατος αλλα οχι το κοκαλο..64κιλα με 1,73 υψος.
εμφανισιακα νομιζω φενομε φισιολογικος.
απλα ετρωγα 1-2 φωρες την μερα,λιπος καθωλου(αν μου εφερνεσ κρεας εστω με λιγο λιπος το πεταγα) αλλα τωρα κανω διατροφη οσο μπορω για ογκο..
α στις πλατες ειμαι λιγο ανικτος δεν ειμαι ο αδυνατος το αιδιαστικο..

Steve KinG STyLe
01-02-09, 02:07
http://www.bodybuilding-pics.com/51/images/Andreas_Munzer_photo61.jpg

Να βρηκα φωτο σου Κυριακο :green: :rolf:

Parakelsos
01-02-09, 02:25
Κανε ενα search στο γουγλη για κατι σαν essential body fat percentage....και μαθε γιατι αυτο που εγραψες ειναι ανοησια.

kyriakos23
01-02-09, 02:26
τι ακριβως εγραψα που ειναι ανοησια?

NASSER
01-02-09, 02:30
Κανε ενα search στο γουγλη για κατι σαν essential body fat percentage....και μαθε γιατι αυτο που εγραψες ειναι ανοησια.


τι ακριβως εγραψα που ειναι ανοησια?

Ανοησια δεν ειναι, απλα ισως εχει γινει καποιο λαθος στις μετρησεις. Φυσιολογικη η απορια αν δεν γνωριζει καποιος.

the_big_litho
01-02-09, 02:36
Που εκανες τη λιπομετρηση? Μηπως θυμασαι τι ακριβως σου μετρησανε?

kyriakos23
01-02-09, 02:39
τωρα μπηκα στο google.
την εκανα σε γυμναστηριο,στα slim way,και σε διατροφολογο.
ειναι δυνατο να κανανε ολοι λαθος?

RUHL
01-02-09, 02:44
στο 3 % οταν εισαι με το ζορι εχεις οσο χρειαζετε για να εισαι σε λειτουργεια τα οργανα στο σωμα και οι ββερς που φτανουν εκει δεν καθοντε παρα μονο για μερικες ημερες η εβδομαδα-ες ποιο κατω απο αυτο πλεον δεν ζεις :lol: :lol:

μηλαμε με νεκρο :P

λαθος λιπομετρηση 1000000000000% τι συζηταμε τωρα αληθεια πες τι σου κανανε :???:

slaine
01-02-09, 02:47
με 1% λίπος δε θα ζούσες ή έστω θα ζούσες με προβλήματα. λογικά η λιπομέτρηση που σου έκαναν είναι λάθος. αν έβγαλαν όλοι το ίδιο αποτέλεσμα σημαίνει ότι χρησιμοποιούν την ίδια εσφαλμένη τεχνική λιπομέτρησης

kyriakos23
01-02-09, 02:55
τελιως αχρηστοι δηλαδη..
δεν ξερω τι ειδος λιπομετρηση ειναι παντος εβγαλα την μπλουζα και την καλτσα μου και μου εβαλε απαυτα που βαζουν στα καρδιογραφηματα αν τα ξερετε σαν βεντουζες ..τιποτα αξιοπιστη λιπομετριση πως κανω?

slaine
01-02-09, 03:01
αξιόπιστη λιπομέτρηση στην ελλάδα γίνεται σε ελάχιστα μέρη και έιναι πανάκριβη εκτός κι αν καταφέρεις να μπεις σε κάποιο πρόγραμμα-πείραμα-μελέτη αλλά θέλει προυποθέσεις. ένας φίλος μου είχε κάνει παλιά στη θεσσαλονική δε θυμάμαι λεπτομέρειες αλλά ήταν αθλητής της εθνικής-ολυμπιακής ομάδας και μπήκε έτσι. αλλιώς τρελά λεφτά...

RUHL
01-02-09, 03:03
ποσταρεις φωτος στο φορουμ και σου λενε οι εμπειρογνομονες :lol: :lol:

δερματοπτυχο ειναι καλο και φτηνο
απο τα ακριβα τωρα εχει διαφορα αλλα πληρωνεις

δεν ξερω πως τα πας απο αγγλικα να εδω εχει διαφοα και τα αναλυει καλυτερο και χειρωτερο
http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=56830

kostaspsa
01-02-09, 13:20
1% λιπος! :shock: Οκ προφανως καποιο λαθος εγινε, τα μηχανηματα αυτα δεν πιστευω οτι ειναι αξιοπιστα. Καλυτερα λοιπον δερματοπτυχομετρο και βαλε και καμια φωτο.

Muscleboss
01-02-09, 13:34
1% ? kyriako κάποιο λάθος έγινε..

είναι πιο πιθανό να έχεις 100% παρά 1%. πλάκα κάνω, χωρίς παρεξήγηση :green:

ΜΒ

the_big_litho
01-02-09, 13:56
ποσταρεις φωτος στο φορουμ και σου λενε οι εμπειρογνομονες :lol: :lol:



ακριβως

νομιζω το να βρισκουμε τα ακριβη νουμερα λιπους ειναι καπως ανουσιο εκτος αν εισαι σε πειραμα και θελεις να καταγραψεις τις παραμικρες μεταβολες

το λεω αυτο γιατι ερχονται πολυ πελατες και μου ζητανε λιπομετρηση που για μενα ειναι λεφτα παραπανω, αλλα τους εξηγω οτι δεν χρειαζεται να μπαινουν σ αυτη τη διαδικασια εφ οσον καλυτερος κριτης ειναι ο καθρεφτης

Parakelsos
01-02-09, 15:23
με 1% λίπος δε θα ζούσες ή έστω θα ζούσες με προβλήματα.

αυτο ακριβως εννοουσα

psv
01-02-09, 16:59
Αδερφε κι εγω ειχα κανει 2 λιπομετρησεις με την ιδια μεθοδο σε διαστημα 3-4 μηνων και εδειξε οτι σε αυτο το διαστημα ειχα χασει 7 κιλα λιπος και ειχα παρει 4 κιλα μυς...Οποτε καταλαβαινεις....

slaine
01-02-09, 18:02
Αδερφε κι εγω ειχα κανει 2 λιπομετρησεις με την ιδια μεθοδο σε διαστημα 3-4 μηνων και εδειξε οτι σε αυτο το διαστημα ειχα χασει 7 κιλα λιπος και ειχα παρει 4 κιλα μυς...Οποτε καταλαβαινεις....πότε κατεβαίνεις ολύμπια? :P

Exci
01-02-09, 18:04
Αδερφε κι εγω ειχα κανει 2 λιπομετρησεις με την ιδια μεθοδο σε διαστημα 3-4 μηνων και εδειξε οτι σε αυτο το διαστημα ειχα χασει 7 κιλα λιπος και ειχα παρει 4 κιλα μυς...Οποτε καταλαβαινεις....πότε κατεβαίνεις ολύμπια? :Pμε τετοιους ρυθμους, μεθαυριο

psv
01-02-09, 19:34
Αδερφε κι εγω ειχα κανει 2 λιπομετρησεις με την ιδια μεθοδο σε διαστημα 3-4 μηνων και εδειξε οτι σε αυτο το διαστημα ειχα χασει 7 κιλα λιπος και ειχα παρει 4 κιλα μυς...Οποτε καταλαβαινεις....πότε κατεβαίνεις ολύμπια? :P


Μολις ξανακανω την ιδια λιπομετρηση και δειξει οτι εχω κι εγω 1% λιπος,αλλιως δεν το διακινδυνευω να χασω.Οπως καταλαβαινεις οι απαιτησεις εχουν αυξηθει...


Το αστειο ειναι οτι η κοπελα που εκανε την λιπομετρηση δεν ειχε αντιληφθει οτι μαλλον δεν ειναι ακριβη τα στοιχεια και ειχε παθει το σοκ της ζωης της :shock:

kyriakos23
01-02-09, 19:40
και εμενα η μια επαθε σοκ..
καποια στιγμη θα βαλω και φωτο..

Polyneikos
01-02-09, 21:25
Παιδια το 1% δεν είναι εφικτό για κανενα οργανισμο,είναι ακρως επικινδυνο και ανθυγιεινό,ακομα και καποιοι που κατεβαινουν κοντα στο 3%,βγάζουν φλέβες ακόμα και από τα ούλα,αλλά όλη αυτη η κατασταση κραταει για καποιες ώρες,φυσικα με χρήση αρκετων φαρμακων.Σίγουρα είναι λαθος οι μετρησεις που σας εκαναν και απ΄ότι δειχνει αυτοι που σας τις εκαναν δεν είχαν και σχεση αλλιως δεν θα δεχόντουσαν το αποτέλεσμα και θα το επαναλαμβαναν.Δεν το λεω για να σας θιξω ή να πω ότι λετε ψεματα απλά δεν ισχυει.

stavro
01-02-09, 22:35
αυτο που δεν μπορω να καταλαβω φιλε kyriako ειναι το εξης οσο λαθος και να εγινε και στις 3 μετρησεις οσο εσφαλμενα και να δουλεψαν τα οργανα, αδυνατο να πιστεψω οτι και οι γυμναστες και ο διατροφολογος ανοιξαν το στομα τους και σου ειπαν 1 τις εκατο λιπος ειπαμε υπαρχουν ασχετοι στον χωρο αλλα αυτο δεν καταπινεται συγνωμη αλλα νομιζω οτι μας δουλευεις πολυ ασχημα φιλε
εχουν καταγραφει σπανιες περιπτωσεις στα ιατρικα χρονικα ανθρωπων με τετοια ποσοστα λιπους μιλαμε για μια στα 2 η 3εκατομυρια αν θυμαμαι καλα οι οποιοι δεν μπορουσαν να επιβιωσουν χωρις ιατρικη βοηθεια

kyriakos23
02-02-09, 00:26
σταυρο μονο ενας προβληματικος η πνευμα της αντιλογιας θα το ελεγε αυτο.ποιος ο λογος ρε να σας δουλεψω?τι 8α κερδιζα?σοβαρος εισαι?δεν ειναι και κατι το οποιο θα εκανα σοου για να σας το πεξω καποιος.αν ηταν κατι τετιο κ το ελεγες αυτο να το καταλαβο.
να σκεφτεσε πριν μιλας.κουφος η στραβος ειμαι να μην ξερω τι μου λενε?

vagg
02-02-09, 00:37
δερματοπτυχο που βρισκεισ ???πηγα σε 2 φαρμακεια και δεν το ειχαν ακουσει καν :clown2:

slaine
02-02-09, 00:55
σε καταστήματα με αθλητικά είδη ή αλλιώς παραγγελία από έξω

vagg
02-02-09, 01:02
τα σπας :rocking: :rocking: :rocking:

psv
02-02-09, 01:13
Σίγουρα είναι λαθος οι μετρησεις που σας εκαναν και απ΄ότι δειχνει αυτοι που σας τις εκαναν δεν είχαν και σχεση αλλιως δεν θα δεχόντουσαν το αποτέλεσμα και θα το επαναλαμβαναν.Δεν το λεω για να σας θιξω ή να πω ότι λετε ψεματα απλά δεν ισχυει.


Polyneikos,επειδη λες ''σας'' θελω να σου πω οτι εγω το εχω παραδεχτει ηδη οτι ειναι απιστευτο να εχει συμβει αυτο με εμενα τουλαχιστον και το ειχα υποψιαστει απο την πρωτη στιγμη,αφου οταν μου ειπαν τα αποτελεσματα εκανα ενα ποστ εδω και μου ειπαν τα παιδια οτι οντως δεν ειναι φυσιολογικα.Το λεω απλως για να μην νομιζει κανεις οτι πιστευω οτι εχασα τοσο λιπος και πηρα τοσους μυς τοσο γρηγορα...

Polyneikos
02-02-09, 11:18
οκ man,το καταλαβα.Ετσι κι αλλιως εγω δεν ειπα ότι δεν πιστευω καποιον που το αναφερει,απλα ότι έχει γινει λαθος. :awesome:

stavro
02-02-09, 17:48
ενταξει kyriakos τοτε ποσταρε το ενγραφο με τα αποτελεσματα της λιπομετρησης, αφου εκανες σε μηχανημα με ηλεκροδια θα σου εδωσαν τα αποτελεσματα γραπτα, και εγω φιλε θα ανακαλεσω και θα σου ζητηζω συγνωμη για το παραπανω post μου , ως τοτε εισαι αμφησβητησιμος



να σκεφτεσε πριν μιλας.[/quote]


αυτο επρεπε να κανεις και εσυ πριν ανοιξεις ενα τετοιο τοπικ

Muscleboss
02-02-09, 17:50
peace guys. γραπτος λόγος είναι παρεξηγήθηκε. μην το συνεχίσουμε.

ΜΒ

TRIANTAFYLLOU
02-02-09, 18:02
1% λίπος μόνο νεκρός μπορεί να έχει κάποιος η αν τον ψήσουν στα κάρβουνα και λιώσει όλο το λίπος. ακόμη και κόκαλο να είναι κάποιος λίπος έχει .

εγω μια φορά που ήμουν σαν άρωστος το 97 έχω και φωτο στο φόρουμ είχα σύμφωνα με λιπομέτρηση με τον τσοπουρίδη 3 με 4 % για μια μέρα και πάλι μπορεί και να μην ήταν τελείως αξιόπιστη , εκείνο όμως που με χαρακτήριζε τότε ήταν το βάθος που είχαν οι μύς μου χωνόταν τα δάχτυλα ανάμεσα τους τέτοιο βαθυ διαχωρισμό είχαν και πάλι λέω μήπως είναι υπερβολη το 3%

kyriakos23
02-02-09, 23:02
σταυρο στα αρ....α μου αν με πιστευεισ η οχι.
πηγενε με την παπαρηγα να κανεις καμια ομιλια..

NASSER
02-02-09, 23:14
σταυρο στα αρ....α μου αν με πιστευεισ η οχι.
πηγενε με την παπαρηγα να κανεις καμια ομιλια..

Κυριακο δεν χριαζεται να νευριαζεις και να εκφαρεζαι ασχημα.
Σταυρο σε παρακαλω να ηρεμησεις και εσυ .

Υπαρχει μια πιθανοτητα να εισαι σωστος Κυριακο αλλα να ξερεις πως αυτη η κατασταση ειναι επικίνδυνη. Πιθανον να εχει χαθει το υποδοριο λιπος κατι που δεν ειναι φυσιολογικο και εχει ως ακολουθο νευρικη παραλληση.
Εχω γνωρισει μια τετοια περιπτωση και μετα πο χρονια ακομα δεν εχει συνελθει 100%

Μπορεις να μας πεις Κυριακο τι περιεχει καθημερινα η διατροφη σου και τι δραστηριοτητες κανεις?

TRIANTAFYLLOU
02-02-09, 23:57
απο το 86 κατεβαινα σε αγώνες έχω δεί και ακούσει τρελά πράγματα για εξωφρενικη γράμωση , αλλά ειληκρινά με 1% απλά δεν ζείς αυτά που λέω είναι προσωπικες εμπειρίες πάνω στο ββ που όλοι ξέρουμε οτι ο καθένας προσπαθεί να φτάσει σε ακραία κατάσταση σε αγώνες, το λίπος χρειάζετε και είναι σημαντικό για την υγεία γιατί οι λιποδιαλυτες βιταμίνες το χρειάζονται.

αν πάραυτα κάποιος φτάσει σε αυτό το επίπεδο τότε λογικά δεν θα μπορεί να περπατήσει μιλάμε για 1% βέβαια .

και πάλι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τσατίζεσε αν κάποιος δεν συμφωνεί μαζί σου , δηλαδή θα έπρεπε επειδή το λές χωρίς ο άλλος να σε έχει δεί , λές και είναι κάτι συνηθησμένο, όπως είπε και ο Muscleboss ο γραπτός λόγος παρεξηγείτε πολλές φορές .

kyriakos23
03-02-09, 04:47
φιλε μου δεν τσαντιζομε που δεν συμφωνει αλλα η συμπεριφωρα του και ο τροπος που το λεει.αντιθετα μαρεσει ο αλλος να εχει αποψεις και να υπαρχει μια ωρεα συζητηση.
οι δραστηριοτητες μου τωρα ειναι:ειμαι φοιτητης,και παω γυμναστηριο 5 φωρες απο 50 λεπτα την μερα.πινω 3 φωρες πρωτεινη με τοθλαχιστο 3-4 γευματα την μερα.ενταξει στην διατροφη δεν τα παω και τοσο καλα απλα προσπαθω να μην τρωγω πιτσες κ απαυτα αλλα οτι εχει πρωτεινη και υδατανθρακα.αυτο οσο μπορω το κανω φυσικα..