PDA

Επιστροφή στο Forum : Serious Mass (ON)



kyriakos23
02-02-09, 02:01
τι λετε,καλη ειναι?η τιμη της ειναι 70.

Ένας μοναδικός συνδυασμός βιταμινών και μετάλλων καθώς και η προσθήκη Creatine και L-Glutamine δίνουν στη SERIOUS MASS ένα πλήρες διατροφικό προφίλ.

Θρεπτική αξία (γεύση σοκολάτα)
Σύνθεση ανά 2 scoops (334gr) σε νερό

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4388&stc=1&d=1250845529

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4389&stc=1&d=1250845535

slaine
02-02-09, 02:05
δεν την έχω χρησιμοποιήσει καθώς γενικά είμαι κατά των πρωτεινών όγκου. θα σου πρότεινα να την αποφύγεις γι αλόγους που έχουμε αναφέρει πολλάκις σε ένα σωρό τόπικ. αν ωστόσο τηνπάρεις με τόσο υδατάνθρακα κάνει μόνο γι αμετά την προπόνηση και άντε και το πρωί.

thomaslar
21-08-09, 11:46
μπορει καποιος να πει την δοσολογια,απο οτι βλεπω δεν εχει scoop μεσα αλλα κατι αλλο σαν μεζουρα,πρεπει να την περνουμε πριν την προπονηση και μετα?

Polyneikos
21-08-09, 12:10
Για μενα μετα είναι το καλύτερο αλλα αυτη η φόρμουλα δεν είναι και το καλυτερο deal..334 γρ. :shock: την φορα;;Δηλαδη το κουτι εχει 8 δόσεις (2727 γρ),αν σε παιρνει να δίνεις αυτα λεφτα ανα 8 ημερες τι να πω...Το εχεις παρει ήδη;;;Θα χρησιμοποιησεις όπως λεει,2 μεζουρες ..

Exci
21-08-09, 12:23
250γρ υδατανθρακα ανα δοση? :ο

Polyneikos
21-08-09, 12:27
Σωστα.αυτό που το πας;;

kyriakos23
23-08-09, 15:56
μηπως ενωει πως ειναι πολυς ο υδατανθρακας?

Anithos
23-08-09, 18:11
τα 250 γρ εχουν και 50 γρ πρωτεινη ,.....που σε μια καθαρή πρωτεινη ειναι 2 σκουπ .....εσεις περνεται 2 σκουπ πρωτεινη - 50 γρ -μετα την προπονηση ;

εννοείται οτι θα παρει την μιση δοση που ειναι 25 γρ πρωτεινη και 125 γρ υδατανθρακες.
επειδη λενε αυτοι τοσο τη δόση....

Exci
23-08-09, 19:49
τα 250 γρ εχουν και 50 γρ πρωτεινη ,.....που σε μια καθαρή πρωτεινη ειναι 2 σκουπ .....εσεις περνεται 2 σκουπ πρωτεινη - 50 γρ -μετα την προπονηση ;

Εμμ, βασικα, ναι.. ^^ (40-45 παιρνω αλλα πανω κατω εκει..)

Geo84
24-08-09, 11:12
Ναι και γω δυο σκουπ γεματα :unsure:

thomaslar
02-10-09, 00:02
μπορει καποιος να περνει την συγκεκριμενη πρωτεινη για 3-4 μηνες...το ρωταω επειδη περιεχει και κρεατινη μεσα...

KATERINI 144
02-10-09, 00:09
ναι μπορει, (ασε που δε θα φτασει 3-4 μηνες, σε δυο θα την εχεις καταναλώσει.)

Exci
02-10-09, 01:03
ναι μπορει, (ασε που δε θα φτασει 3-4 μηνες, σε δυο θα την εχεις καταναλώσει.)
Η μπορει να παρει και 2 κουτια :green:

KATERINI 144
02-10-09, 01:08
τα δυο κουτια τοσο πανε, 1 κουτι το μηνα. (αρχισε η κολοκυθια :rolleyes:)

Exci
02-10-09, 01:24
τα δυο κουτια τοσο πανε, 1 κουτι το μηνα. (αρχισε η κολοκυθια :rolleyes:)
Anyway ας παρει πολλα κουτια μαζι με την κολοκυθια..
..η..
..κατα προτιμηση..
...ας μην το παρει καθολου :idea:
...just saying

thomaslar
02-10-09, 08:16
δεν υπαρχει δηλαδη καποιο προβλημα με την συνεχομενη καταναλωση αυτης της ποσοτητας κρεατινης για μεγαλο χρονικο διαστημα?

Ballbreaker
02-10-09, 09:55
δεν υπαρχει δηλαδη καποιο προβλημα με την συνεχομενη καταναλωση αυτης της ποσοτητας κρεατινης για μεγαλο χρονικο διαστημα?


1 γρ κρεατινη / serving,αυτη η ποσοτητα ειναι μικρη,πρεπει να παιρνεις τουλαχιστον 3 γρ

Polyneikos
02-10-09, 10:01
Πολλοι δεν σταματανε την λήψη της κρεατινης για όλο τον χρόνο,μιλώντας για δόση 5 γρ. την ημέρα...

-beba-
02-10-09, 10:37
Κυριάκο εγώ πρωτα από όλα νομίζω πως είναι ακριβή. Εχω έχω δεί ότι αυτή υπάρχει και σε σακί (12 λίμπρες=5,5 κιλά) πιο οικονομικό. Επίσης το ποσοστό της πρωτείνης είναι πολύ μικρό. Μαλλον υδατάνθρακες αγοράζεις παρά πρωτείνη. Εχω δεί όμως και άλλες πρωτείνες όγκου με μεγαλύτερο ποσοστό πρωτείνης. Για παράδειγμα την Gainer της ΟΝ. Στα 165γρ έχει 60γρ πρωτείνης. Υπάρχει και αυτή σε σακί 12 λίμπρες. Σε συμφέρει άλλωστε το σακί γιατί είναι πιο οικονομικό και το κουτί θα σου τελειώνει αμέσως.

kyriakos23
02-10-09, 10:44
μπορεις να την πινεις μεγαλο διαστημα κ μονο τις μερες προπονησεις φανταζομε

kyriakos23
02-10-09, 10:45
εντωμεταξυ αυτο ειναι παλιο θεμα που το ξεθαψατε...:turtle::turtle:

sTeLaKoS
02-10-09, 10:55
Κυριάκο εγώ πρωτα από όλα νομίζω πως είναι ακριβή. Εχω έχω δεί ότι αυτή υπάρχει και σε σακί (12 λίμπρες=5,5 κιλά) πιο οικονομικό. Επίσης το ποσοστό της πρωτείνης είναι πολύ μικρό. Μαλλον υδατάνθρακες αγοράζεις παρά πρωτείνη. Εχω δεί όμως και άλλες πρωτείνες όγκου με μεγαλύτερο ποσοστό πρωτείνης. Για παράδειγμα την Gainer της ΟΝ. Στα 165γρ έχει 60γρ πρωτείνης. Υπάρχει και αυτή σε σακί 12 λίμπρες. Σε συμφέρει άλλωστε το σακί γιατί είναι πιο οικονομικό και το κουτί θα σου τελειώνει αμέσως.



Δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου, την παίρνει ο κολλητός μου που κάνουμε μαζί προπόνηση, μέσα σε 1 μήνα πήρε σύνολο 2 κιλά, το μεγαλύτερος μέρος αυτών λίπος.
Οι κοιλιακοί θόλωσαν απ' τη 2η κιόλας εβδομάδα. Και σκέψου οτί παίρνει τη μισή δόση απ' όση προτείνουν..
Η τιμή που σου τη δίνουν είναι πολύ ακριβή, υπάρχει σε προσφορά στα x-treme. Δες το link

EDIT: Τώρα είδα ό,τι το θέμα είναι παλιό. Γράψε άκυρο

Exci
02-10-09, 11:32
δεν υπαρχει δηλαδη καποιο προβλημα με την συνεχομενη καταναλωση αυτης της ποσοτητας κρεατινης για μεγαλο χρονικο διαστημα?
Δε θα'χεις προβλημα απο την κρεατινη, απο τον υδατανθρακα θα εχεις.

Polyneikos
02-10-09, 16:18
Για μενα μετα είναι το καλύτερο αλλα αυτη η φόρμουλα δεν είναι και το καλυτερο deal..334 γρ. :shock: την φορα;;Δηλαδη το κουτι εχει 8 δόσεις (2727 γρ),αν σε παιρνει να δίνεις αυτα λεφτα ανα 8 ημερες τι να πω...Το εχεις παρει ήδη;;;Θα χρησιμοποιησεις όπως λεει,2 μεζουρες ..

To ξαναγραφω,μπορεί να φαίνεται κουβας αλλά στην ουσία(οπως το περιγράφει-δεν την εχω δοκιμασει) δεν είναι προϊον που μπορεί να σε τραβηξει..Δηλάδη αν η δοση του είναι 334 γρ,έχει 8 δόσεις όλες και όλες στο κουτί των 2700 γρ..
Σου δίνει μια πολύ μεγαλη ποσότητα υδατανθρακων ανα δόση,θα κανεις ένα pick μεγάλο αλλά με πολλους κινδυνους να αποθηκευτει άσχημα το περίσσευμα...Μονο για εκτόμορφους θα το πρότεινα και μόνο στην περιπτωση που δεν τους παιρνει να πανε σπίτι τους μετα την προπόνηση να φανε το ρυζακι τους,τις πατατες τους κτλ...ίσως η μιση δόση να ήτνα πιο πρακτικη και ουσιώδης..Αποψη μου χωρίς να έχω δοκιμασει το εν λόγω προϊον....

SAKE
03-10-09, 04:31
Εγω την χρησημοποιώ μαζι με την gold. Βάζω ενα scoop απο την καθεμία, το πρωι και μετά την προπόνηση.

punisher23
08-10-09, 20:23
Ισως να μαι εκτος τοπικ...αλλα ειμαι καινουργιος και ζητω λιγη κατανοηση.....Μπορει καποιος γνωστης να μου πει την γνωμη του για την serious mass της on????Σκεφτομουν να την παρω για κανα 2μηνο τωρα που θα μπω σε προγραμμα ογκου...πιστευετε οτι θα βαλω πολυ λιπος????Ειμαι 8κιλα κατω απ το υψος μου και θελω να παρω 3-4κιλα μεχρι το Μαρτη...αλλα οχι βρωμικα.....τι λετε???(απο διατροφη κανω αρκετα καλη με 6γευματα τη μερα,χωρις καθολου γλυκα-αναψυχτικα,κτλπ...και γυμναστηριο 4φορες τη βδομαδα...)

versus
14-06-10, 23:57
πάλι καλά που δεν την πήρα δηλαδή γιατί......είδα τo topic και άλλαξα γνώμη!:)

tsarlatanos
10-01-11, 03:41
Καλημερα σε ολους...
Θα ηθελα να μου πειτε αμα αυτη η πρωτε'ι'νη δν κανει γ εμενα που ειμαι 17 χρονων 180 και 60 κιλα...
Πραγματικα θελω να βαλω κιλα και δεν μπορω...την περνω 1 μηνα 3ης φορες την μερα και ειδη εβαλα 1.5-2 κιλα.
Μου φενοντε λιγα ομως για αυτα που υποσχετε...
Μπορειτε να μου πειτε καπιο αλλο συμπληρωμα για αυξηση βαρους??
Ελπιζω να μην μου απαντησετε για τ φαγητο και τα γευματα γιατι ειμαι καλυμμενος απο αυτα...
Ευχαριστω σ ολους..
Καλως σας βρηκα σαν νεο μελος!!

edit:Να πω οτι θελω να συνδιασω αυτην την πρωτεινη η με το n.o.xplode η με καποια κρεατινη...

beefmeup
10-01-11, 12:36
για σενα καλη ειναι..

αλλα μπορεις να παρεις κ μια σκονη whey,κ να βαλεις εσυ μεσα τον υ/α που θα σου ρθει φτηνος σαν εναλακτικη.
οποτε ετσι θα περνεις κ παραπανω προτεινη γιατι αυτη εδω στα 2 σκουπ σου βγαζει πολυ λιγη.

α,κ κοιτα μην ξεφυγεις με τα ζαχαρα στην διατροφη σου,αφου την παρεις.

salpas18
11-01-11, 15:36
για σενα καλη ειναι..

αλλα μπορεις να παρεις κ μια σκονη whey,κ να βαλεις εσυ μεσα τον υ/α που θα σου ρθει φτηνος σαν εναλακτικη.
οποτε ετσι θα περνεις κ παραπανω προτεινη γιατι αυτη εδω στα 2 σκουπ σου βγαζει πολυ λιγη.

α,κ κοιτα μην ξεφυγεις με τα ζαχαρα στην διατροφη σου,αφου την παρεις.

μπορει να παρει και μια myofusion και αυτι πολυ καλη ειναι beef εγω κανο το εξεις 1 σκουπ μυο και 100 γρ μαλτο 3 φορες την μερα και εισαι πενα :P αλλα και γευματα καλα!

salpas18
11-01-11, 15:41
Καλημερα σε ολους...
Θα ηθελα να μου πειτε αμα αυτη η πρωτε'ι'νη δν κανει γ εμενα που ειμαι 17 χρονων 180 και 60 κιλα...
Πραγματικα θελω να βαλω κιλα και δεν μπορω...την περνω 1 μηνα 3ης φορες την μερα και ειδη εβαλα 1.5-2 κιλα.
Μου φενοντε λιγα ομως για αυτα που υποσχετε...
Μπορειτε να μου πειτε καπιο αλλο συμπληρωμα για αυξηση βαρους??
Ελπιζω να μην μου απαντησετε για τ φαγητο και τα γευματα γιατι ειμαι καλυμμενος απο αυτα...
Ευχαριστω σ ολους..
Καλως σας βρηκα σαν νεο μελος!!

edit:Να πω οτι θελω να συνδιασω αυτην την πρωτεινη η με το n.o.xplode η με καποια κρεατινη...

παρε μια κρεατινουλα καλο θα κανει κακο δεν θα κανει αμα εισαι ακομα πολυ αρχαριος μην παρεις νιτρικο παρε οταν θα κανεις δυνατες προπονησεις εκτος και αν δεν την παλευεις και το χριαζεσai :P εγω περνω πιο πολες φορες γιατι ειμαι συνεχεια κοιμισμενος νισταζο σηνεχεια :P

beefmeup
11-01-11, 16:13
μπορει να παρει και μια myofusion και αυτι πολυ καλη ειναι beef εγω κανο το εξεις 1 σκουπ μυο και 100 γρ μαλτο 3 φορες την μερα και εισαι πενα :P αλλα και γευματα καλα!

το ιδιο γραψαμε μικρε σαλπα:P

tsarlatanos
11-01-11, 21:26
Ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις σας παιδια...
Φιλε Salpa σκεφτομαι να παρω την creapure creatine reflex για 2 μηνες και μετα απο 2 μηνες που θα κανω off κρεατινης θα παρω νιτρικο...

Giakou
14-01-11, 00:05
Ισως να μαι εκτος τοπικ...αλλα ειμαι καινουργιος και ζητω λιγη κατανοηση.....Μπορει καποιος γνωστης να μου πει την γνωμη του για την serious mass της on????Σκεφτομουν να την παρω για κανα 2μηνο τωρα που θα μπω σε προγραμμα ογκου...πιστευετε οτι θα βαλω πολυ λιπος????Ειμαι 8κιλα κατω απ το υψος μου και θελω να παρω 3-4κιλα μεχρι το Μαρτη...αλλα οχι βρωμικα.....τι λετε???(απο διατροφη κανω αρκετα καλη με 6γευματα τη μερα,χωρις καθολου γλυκα-αναψυχτικα,κτλπ...και γυμναστηριο 4φορες τη βδομαδα...)

Εγώ φίλε να σου πω την ταπεινή μου γνώμη μιας και την πήρα πρόσφατα.
Δίστασα στην αρχή γιατί οι πιο πολλές γνώμες είναι εναντίων των προτεινών όγκου αλλά είπα να δοκιμάσω αφού παίρνω πολύ δύσκολα βάρος.
Κάνω καλή διατροφή με 5 γεύματα,μετράω θερμίδες κ.τ.λ. αλλά ποτέ δεν κατάφερα να ξεπεράσω τα 70 κιλά που είμαι.
Πήρα την Serious Mass την μεγάλη συσκευασία (5,4 κιλα ) σε απίστευτη τιμή -προσφορά για τον Νοέμβριο-από τη γνωστή αλυσίδα που τις φέρνει και ήταν το μόνο πράγμα που πρόσθεσα στη διατροφή μου κόβοντας τη δόση στη μέση-μία το πρωϊ και μια το απόγευμα.
Οταν τελείωσε μου έδωσε 1,5 κιλά χωρίς να έχω πάρει καθόλου λίπος ή να έχει χαλάσει η εικόνα του σωματός μου προς το χειρότερο (κοιλιά κτλ) και αυτό για μένα ήταν πολύ σπουδαίο.
Μην το φοβάσαι καθόλου.

General1991
03-03-11, 14:29
gia sas paidia....eimai neos sto site...eida to post....thelw na rotisw ti provlima borei na uparksei apo tis megales posotites udatanthraka pou periexei opws eipe ena palikari pio panw....kai genika an einai kali gia xrisi i oxi.....egw tin xrisimopoio...konteuw 20 xronon exw upsos 1,74 kai eimai 75 kila

***γραφε με ελληνικους χαρακτηρες.MODS TEAM***

PMalamas
03-03-11, 15:05
Τη χρησιμοποιησα 1 φορα στα 100γρ μεταπροπονητικο μαζι με κρεατινη + μισο σκουπ whey.
Για να φτασω την απαιτουμενη πρωτεινη μεταπροπονητικα.
Το σακουλι κρατησε για 2 μηνες τουλαχιστον.
Ειχα παρει βανιλια, αλλα εχω δοκιμασει και σοκολατα, μπανανα.
Και μαλλον η μπανανα κερδιζει σε γευση.

General1991
03-03-11, 15:16
επισης μιας και μιλαμε για συμληρωματα ογκου,εκτος της Serious Mass ποια θα μου προτεινατε;

tsarlatanos
03-03-11, 15:21
Φιλε αμα εισαι αρχαριος και θες να κανεις ενα ξεκινημα βαζοντας κιλα μου φενετε πολυ καλη λυση...
Πριν 4 μηνες ξεκινησα και στους 2 που την επερνα [αρχισα 58 κιλα] συνδιαζοντας την με κρεατινη και καλη διατροφη εφτασα τα 65 κιλα...
Μετα μολις τελειωσει παιρνεις και μια Whey και συμπληρωνεις τους υδατανθρακες απο την διατροφη σου...

ionos1
13-03-11, 00:34
To ξαναγραφω,μπορεί να φαίνεται κουβας αλλά στην ουσία(οπως το περιγράφει-δεν την εχω δοκιμασει) δεν είναι προϊον που μπορεί να σε τραβηξει..Δηλάδη αν η δοση του είναι 334 γρ,έχει 8 δόσεις όλες και όλες στο κουτί των 2700 γρ..
Σου δίνει μια πολύ μεγαλη ποσότητα υδατανθρακων ανα δόση,θα κανεις ένα pick μεγάλο αλλά με πολλους κινδυνους να αποθηκευτει άσχημα το περίσσευμα...Μονο για εκτόμορφους θα το πρότεινα και μόνο στην περιπτωση που δεν τους παιρνει να πανε σπίτι τους μετα την προπόνηση να φανε το ρυζακι τους,τις πατατες τους κτλ...ίσως η μιση δόση να ήτνα πιο πρακτικη και ουσιώδης..Αποψη μου χωρίς να έχω δοκιμασει το εν λόγω προϊον....
συμφωνω!!! την έχω δοκιμάσει το κουτί μου έδωσε γύρω στα 2kgr σε 1/2 μήνα μαζί με πολύ φαι! αλλα πρηξιμο ηταν το περισσοτερο, νερό και λίπος ! στη θεση σου θα προτιμουσα true mass bsn!

giannis122
31-05-11, 10:15
2 scoops σε ποσο νερο το περνουμε??

beefmeup
31-05-11, 13:52
σε οσο θες για να σου αρεσει το μιγμα..
αν το θες πιο πηχτο η πιο αραιο δλδ.

leftis
31-05-11, 17:22
2 scoops είναι τεράστια ποσότητα...

ihor
28-06-11, 02:13
επειδη την βρηκα φτηνα λεω να την παρω και να βαζω ενα σκουπακι το πρωινο μαζι με μισο σκουπ whey shake.τι λετε?εμενα μου φενεται οκ.θα βγενει περιπου στα 37 γρ πρωτεινη και 125 γρ υδατανθρακας.βαριεμαι να φτιαχνω τοστ πρωι πρωι :spank:

sofos
28-06-11, 02:17
επειδη την βρηκα φτηνα λεω να την παρω και να βαζω μισο σκουπακι το πρωινο μαζι με μισο σκουπ whey shake.τι λετε?εμενα μου φενεται οκ.θα βγενει περιπου στα 37 γρ πρωτεινη και 125 γρ υδατανθρακας.βαριεμαι να φτιαχνω τοστ πρωι πρωι :spank:

δωσε τα λεφτα σου αλλου καλυτερα,αυτη θα σε λιπωσει τρελα...παρε καλυτερα τπτ αμινοξεα xtend η καμια μονουδρικη απ το xtreme

sobral
28-06-11, 07:41
δωσε τα λεφτα σου αλλου καλυτερα,αυτη θα σε λιπωσει τρελα...παρε καλυτερα τπτ αμινοξεα xtend η καμια μονουδρικη απ το xtreme

ρε φίλε σόφο τι σχέση έχει το meal replacement που θέλει ο φίλος ουσιαστικά με την κρεατίνη κ τα αμινοξέα? είναι σα να θέλει αμάξι κ εσυ του λες πάρε βάρκα. :green: άλλη χρησιμότητα το καθένα. Τα bcaa που του λες δεν τα βάζουν στο πρωινό και με φαγητό. Η κρεατίνη άλλη δουλειά πάλι...anyway, ούτε εγώ θα το πρότεινα το συγκεκριμένο. Καλύτερα σκέτο υδατάνθρακα με μία πολυβιταμίνη. Καθαρά πράγματα και στην ποσότητα που θες εσύ.;)

sofos
28-06-11, 11:22
ρε φίλε σόφο τι σχέση έχει το meal replacement που θέλει ο φίλος ουσιαστικά με την κρεατίνη κ τα αμινοξέα? είναι σα να θέλει αμάξι κ εσυ του λες πάρε βάρκα. :green: άλλη χρησιμότητα το καθένα. Τα bcaa που του λες δεν τα βάζουν στο πρωινό και με φαγητό. Η κρεατίνη άλλη δουλειά πάλι...anyway, ούτε εγώ θα το πρότεινα το συγκεκριμένο. Καλύτερα σκέτο υδατάνθρακα με μία πολυβιταμίνη. Καθαρά πράγματα και στην ποσότητα που θες εσύ.;)

εγω του τα προτεινα γιατι απ οτι καταλαβα θελει ογκο κ αυτα ειναι οτι πρεπει για να παρει καποιο ογκο ειδικα αν ειναι αρχαριος ;)

ihor
05-07-11, 23:09
εγω του τα προτεινα γιατι απ οτι καταλαβα θελει ογκο κ αυτα ειναι οτι πρεπει για να παρει καποιο ογκο ειδικα αν ειναι αρχαριος ;)

δεν ειμαι αρχαριος φιλε.απλα θελω κατι γρηγορο για πρωινο με πολυ υδατανθρακα γιατι και βαριεμαι να φτιαχνω πρωινο και δεν μπορω να φαω παρα πολυ το πρωι :puke:.τωρα για τα αμινοξεα και την κρεατινη ηταν λιγο ακυρη η συμβουλη αλλα οκ tnx που ασχοληθηκες.:toast:

sofos
05-07-11, 23:11
δεν ειμαι αρχαριος φιλε.απλα θελω κατι γρηγορο για πρωινο με πολυ υδατανθρακα γιατι και βαριεμαι να φτιαχνω πρωινο και δεν μπορω να φαω παρα πολυ το πρωι :puke:.τωρα για τα αμινοξεα και την κρεατινη ηταν λιγο ακυρη η συμβουλη αλλα οκ tnx που ασχοληθηκες.:toast:

πες το ετσι αν το λεγες απο μια αρχη θα σου ελεγα παρτο με χιλια,απλα παλι να ξες εχει πολυ υδατανθρακα.....αλλα εσυ θα κρινεις...

razor36
03-08-11, 12:32
καλησπερα σε ολους,θα ηθελα τη συμβουλη σας μιας και ειμαι ασχετος απο συμπληρωματα διατροφης σχετικα με το Optimum Nutrition Serious Mass (http://www.optimumnutrition.com/products/serious-mass-p-241.html).Ειμαι 1,80 και 71 κιλα και εχοντας ξεκινησει γυμναστηριο εδω και 2 εβδομαδες θελω να ξεκινησω το συμπληρωμα αυτο για να αυξησω τη μυικη μου μαζα.Ημουν ετοιμος να παρω το 100% WHEY GOLD STANDARD αλλα μου ειπαν οτι το serious mass θα ειναι πιο αποδοτικο παρακαλω για τη δικη σας συμβουλη

Lao
03-08-11, 12:59
καλησπερα σε ολους,θα ηθελα τη συμβουλη σας μιας και ειμαι ασχετος απο συμπληρωματα διατροφης σχετικα με το Optimum Nutrition Serious Mass (http://www.optimumnutrition.com/products/serious-mass-p-241.html).Ειμαι 1,80 και 71 κιλα και εχοντας ξεκινησει γυμναστηριο εδω και 2 εβδομαδες θελω να ξεκινησω το συμπληρωμα αυτο για να αυξησω τη μυικη μου μαζα.Ημουν ετοιμος να παρω το 100% WHEY GOLD STANDARD αλλα μου ειπαν οτι το serious mass θα ειναι πιο αποδοτικο παρακαλω για τη δικη σας συμβουλη

Αν καταλαβαίνω καλά, ξεκίνησες να γυμνάζεσαι πριν 2 βδομάδες; Έχεις ξανακάνει βάρη;

razor36
03-08-11, 13:09
Αν καταλαβαίνω καλά, ξεκίνησες να γυμνάζεσαι πριν 2 βδομάδες; Έχεις ξανακάνει βάρη;

εκανα αρχικα ενδυναμωση και τωρα κανω βαρη ειμαι ακομα χαμηλα αλλα σταδιακα ανεβαζω τα βαρη

Lao
03-08-11, 13:12
εκανα αρχικα ενδυναμωση και τωρα κανω βαρη ειμαι ακομα χαμηλα αλλα σταδιακα ανεβαζω τα βαρη

Όταν λες ότι έκανες αρχικά ενδυνάμωση τι εννοείς;

Με συγχωρείς που σε πρήζω, απλά προσπαθώ να καταλάβω ποιο είναι το background σου. ;)

EDIT: Επίσης, πες μου αν θες την ηλικία σου καθώς και την προϊστορία σου με την γυμναστική.

razor36
03-08-11, 13:36
Όταν λες ότι έκανες αρχικά ενδυνάμωση τι εννοείς;

Με συγχωρείς που σε πρήζω, απλά προσπαθώ να καταλάβω ποιο είναι το background σου. ;)

EDIT: Επίσης, πες μου αν θες την ηλικία σου καθώς και την προϊστορία σου με την γυμναστική.
Λοιπον ειμαι 22 εχω 1,80 υψος 71 κιλα,και τα τελευταια 3 χρονια εκανα τρεξιμο και αντοχη.το μειωνεκτημα μου ηταν οτι δεν εχω αρκετη δυναμη οσον αφορα να σηκωνω βαρη αλλα ειμαι πιο πολυ αντοχης λογω του καλουπιου μου.Αυτο που θελω να επιτυχω τωρα ειναι ενδυναμωση στα χερια κυριως και γενικα απο τη μεση και πανω και ετσι ξεκινησα το γυμναστηριο χωρις να σημαινει οτι ειμαι εντελως φουσκας.Ετσι λοιπον επελεξα να κανω ενδυναμωση αρχικα για να μην τραυματιστω και σταδιακα τωρα θα προσπαθω να ανεβαζω σε βαρη.Ομως λογω της ιδιαιτεροτητας που εχω οπως και πολλοι αλλοι ειναι οτι δεν περνω καθολου κιλα και παραμενω στα ιδια κανοντας χρηση σωστης διατροφης χωρις fast food και αλλα ανουσια τροφιμα.αυτο που με απασχολει ΠΑΡΑ πολυ ειναι αν θα κανω σωστα να παρω το εν λογω προιον ετσι ωστε να μα βοηθησει να αποκτησω συτο που θελω χωρις υπερδοσολογιες και αλλα.

Lao
03-08-11, 13:50
Λοιπον ειμαι 22 εχω 1,80 υψος 71 κιλα,και τα τελευταια 3 χρονια εκανα τρεξιμο και αντοχη.το μειωνεκτημα μου ηταν οτι δεν εχω αρκετη δυναμη οσον αφορα να σηκωνω βαρη αλλα ειμαι πιο πολυ αντοχης λογω του καλουπιου μου.Αυτο που θελω να επιτυχω τωρα ειναι ενδυναμωση στα χερια κυριως και γενικα απο τη μεση και πανω και ετσι ξεκινησα το γυμναστηριο χωρις να σημαινει οτι ειμαι εντελως φουσκας.Ετσι λοιπον επελεξα να κανω ενδυναμωση αρχικα για να μην τραυματιστω και σταδιακα τωρα θα προσπαθω να ανεβαζω σε βαρη.Ομως λογω της ιδιαιτεροτητας που εχω οπως και πολλοι αλλοι ειναι οτι δεν περνω καθολου κιλα και παραμενω στα ιδια κανοντας χρηση σωστης διατροφης χωρις fast food και αλλα ανουσια τροφιμα.αυτο που με απασχολει ΠΑΡΑ πολυ ειναι αν θα κανω σωστα να παρω το εν λογω προιον ετσι ωστε να μα βοηθησει να αποκτησω συτο που θελω χωρις υπερδοσολογιες και αλλα.

Ωραία, τώρα κάνουμε δουλειά!

Καταρχήν, για μένα πρέπει να ξεκινήσουμε από την διατροφή σου. Πιστεύεις ότι παίρνεις ό,τι χρειάζεσαι, δηλαδή βιταμίνες, μέταλλα, λιπαρά οξέα και, όσον αφορά την πρωτεϊνη, περίπου 100-120 γραμμάρια την μέρα;

razor36
03-08-11, 13:58
Ωραία, τώρα κάνουμε δουλειά!

Καταρχήν, για μένα πρέπει να ξεκινήσουμε από την διατροφή σου. Πιστεύεις ότι παίρνεις ό,τι χρειάζεσαι, δηλαδή βιταμίνες, μέταλλα, λιπαρά οξέα και, όσον αφορά την πρωτεϊνη, περίπου 100-120 γραμμάρια την μέρα;

μεσα στην εβδομαδα τρωω ολα τα ειδη τροφων και οχι μονο αυτα που μας ''αρεσουν''.τρωω 2 μερες της εβδομαδας κρεας 1 ψαρι 1-2 οσπρια και τις υπολοιπες ειναι ''φλου'' ειναι ειτε ξανα οσπρια ή ψαρι (τονο,γαυρο,ρεγγα,σαρδελες) οχι παντως κρεας,ομελετες και βεβαια σαλατα συνηθως ντοματας.το βραδυ πεφτει ΔΝΤ τρωω κορν φλεικς ή πινω ενα γαλα για χαλαρωση.το πρωι ενα γαλα σιγουρα και μεσα στη μερα τοστ γαλοπουλα και χαμηλων λιπαρων τυρι.σαφως τρωω και αρκετα φρουτα

Lao
03-08-11, 14:08
μεσα στην εβδομαδα τρωω ολα τα ειδη τροφων και οχι μονο αυτα που μας ''αρεσουν''.τρωω 2 μερες της εβδομαδας κρεας 1 ψαρι 1-2 οσπρια και τις υπολοιπες ειναι ''φλου'' ειναι ειτε ξανα οσπρια ή ψαρι (τονο,γαυρο,ρεγγα,σαρδελες) οχι παντως κρεας,ομελετες και βεβαια σαλατα συνηθως ντοματας.το βραδυ πεφτει ΔΝΤ τρωω κορν φλεικς ή πινω ενα γαλα για χαλαρωση.το πρωι ενα γαλα σιγουρα και μεσα στη μερα τοστ γαλοπουλα και χαμηλων λιπαρων τυρι.σαφως τρωω και αρκετα φρουτα

Ένα πρώτο συμπέρασμα που βγάζω εγώ, είναι ότι η διατροοφή σου είναι ανεπαρκής.

Δεν παίρνεις ό,τι χρειάζεσαι.

Πρέπει κάθε μέρα, γυμνάζεσαι δεν γυμνάζεσαι, να παίρνεις 100-120 γραμμάρια πρωτεϊνης. Εκτός αυτού, πρέπει να τρως αρκετές ποσότητες υδατανθράκων και μάλιστα, αν γίνεται, διαφορετικών πηγών στο ίδιο πιάτο (π.χ. μακαρόνια με ρύζι, πατάτες και μακαρόνια, ψωμί κτλ). Και, φυσικά, χρειάζεσαι σεβαστές ποσότητες βιταμινών και μετάλλων για να δουλέψουν όλα καλύτερα.

Αφού το κάνεις αυτό, δηλαδή να φτιάξεις την διατροφή σου, θα μάθεις να κάνεις σωστές προπονήσεις ώστε ο οργανισμός σου να αξιοποιεί το φαγητό που του δίνεις. Για παράδειγμα, αν θες να πάρεις όγκο, πρέπει να μάθεις να «καις» τους μύες σου, δηλαδή όταν φτάνεις στην τελευταία επανάληψη σε ένα σετ να «βαράς» 2-3 ακόμα καθώς εκεί είναι που παίζεται όλο το παιχνίδι.

Για μένα λοιπόν, μην μπεις από τώρα στην λογική των συμπληρωμάτων. Τα συμπληρώματα τα παίρνουμε όταν θέλουμε να βελτιώσουμε μια αξιοπρεπή διατροφή και όταν θέλουμε το «κάτι παραπάνω» που δεν μπορούμε να το πάρουμε από την διατροφή μας.

Σου προτείνω λοιπόν να πας στην ενότητα με τις διατροφές να πάρεις μερικές ιδέες και ίσως να ανοίξεις ένα θέμα ώστε να σε βοηθήσουμε να φτιάξεις μια δικιά σου.

thanasis76
03-08-11, 14:12
διαβαζοντας το θεμα σου θα συμφωνησω με τον φιλο απο πανω!!!!
ακομα δεν ξερεις καλα το αθλημα με τα βαρη και η διατροφη σου ειναι ανεπαρκεις...
δεν χρειαζεσαι συμπληρωματα αλλα ενα καλο προγραμμα με βαρη, και ενα καλο προγραμμα διατροφης!!!!
αν θελεις για την διατροφη σου, διαβασε εδω και θα καταλαβεις αρκετα....
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?107-%CE_%CE%B9%CE%B1%CF_%CF_%CE%BF%CF_%CE%AE-%CE_%CE%B3%CE%BA%CE%BF%CF_

razor36
03-08-11, 14:17
Ένα πρώτο συμπέρασμα που βγάζω εγώ, είναι ότι η διατροοφή σου είναι ανεπαρκής.

Δεν παίρνεις ό,τι χρειάζεσαι.

Πρέπει κάθε μέρα, γυμνάζεσαι δεν γυμνάζεσαι, να παίρνεις 100-120 γραμμάρια πρωτεϊνης. Εκτός αυτού, πρέπει να τρως αρκετές ποσότητες υδατανθράκων και μάλιστα, αν γίνεται, διαφορετικών πηγών στο ίδιο πιάτο (π.χ. μακαρόνια με ρύζι, πατάτες και μακαρόνια, ψωμί κτλ). Και, φυσικά, χρειάζεσαι σεβαστές ποσότητες βιταμινών και μετάλλων για να δουλέψουν όλα καλύτερα.

Αφού το κάνεις αυτό, δηλαδή να φτιάξεις την διατροφή σου, θα μάθεις να κάνεις σωστές προπονήσεις ώστε ο οργανισμός σου να αξιοποιεί το φαγητό που του δίνεις. Για παράδειγμα, αν θες να πάρεις όγκο, πρέπει να μάθεις να «καις» τους μύες σου, δηλαδή όταν φτάνεις στην τελευταία επανάληψη σε ένα σετ να «βαράς» 2-3 ακόμα καθώς εκεί είναι που παίζεται όλο το παιχνίδι.

Για μένα λοιπόν, μην μπεις από τώρα στην λογική των συμπληρωμάτων. Τα συμπληρώματα τα παίρνουμε όταν θέλουμε να βελτιώσουμε μια αξιοπρεπή διατροφή και όταν θέλουμε το «κάτι παραπάνω» που δεν μπορούμε να το πάρουμε από την διατροφή μας.

Σου προτείνω λοιπόν να πας στην ενότητα με τις διατροφές να πάρεις μερικές ιδέες και ίσως να ανοίξεις ένα θέμα ώστε να σε βοηθήσουμε να φτιάξεις μια δικιά σου.
Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου θα τσεκαρω το forum που μου ανεφερες σχετικα με τη διατροφη,δεν ηθελα να καταληξω να ρωταω ta xtr stores σχετικα με το τι να κανω γιατι ξερω οτι θα με διαλυανε σαν οργανισμο με στοχο το κερδος

Kaloutsikos
03-08-11, 15:04
καλησπερα σε ολους,θα ηθελα τη συμβουλη σας μιας και ειμαι ασχετος απο συμπληρωματα διατροφης σχετικα με το Optimum Nutrition Serious Mass (http://www.optimumnutrition.com/products/serious-mass-p-241.html).Ειμαι 1,80 και 71 κιλα και εχοντας ξεκινησει γυμναστηριο εδω και 2 εβδομαδες θελω να ξεκινησω το συμπληρωμα αυτο για να αυξησω τη μυικη μου μαζα.Ημουν ετοιμος να παρω το 100% WHEY GOLD STANDARD αλλα μου ειπαν οτι το serious mass θα ειναι πιο αποδοτικο παρακαλω για τη δικη σας συμβουλη

Γειά σου φίλος,

να ξέρεις πως όταν αφορά κάτι ένα συμπλήρωμα γράφουμε στο ανάλογο θέμα:thumbup:

Serious Mass (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?3556-Serious-Mass-%28ON%29)

carmello
08-05-12, 13:24
44671

beefmeup
08-05-12, 16:26
πασα μου απο πανω,εκανες ακυρο ποστ σε αλλο θεμα..
κ τι θες να πεις με την φωτο που ποσταρεις?

leonardos
30-07-12, 10:58
καλησπέρα στους φίλους,την πείρα να την δοκιμάσω και εγώ,μιας και ήθελα και μια όγκου πρωτεΐνη και επέλεξα να είναι σακούλα και βανίλια η γεύση.Μετά από της 3 μέρες χρήσεις της πρωτεΐνης βλέπεις τεράστιες αλλαγές σε ότι αφορά την σωματοδομή του όγκου...βάζει όμως και λίπος....για να το αποφύγεις πρέπει να προσέξεις την ώρα που την παίρνεις,για μένα καλύτερα πρωί η μετά την προπονήσει...αν υπάρχει ήδη πρόβλημα στα υπάρχον κιλά πιστεύω ότι η δοσολογία είναι καλύτερα στο ένα skoup το οποιο μέσα στο δίνουν και μάλιστα με αριθμομετρο ώστε να υπολογίζεις ακριβώς ποσο θες να βάλεις στην δώσει σου.....Από την άλλη πιστεύω ότι αν την αναμείξεις μισό skoup 100 ml-cc όγκου και 100 ml-cc whey τότε θα έχεις μια πιο ολοκληρωμένη δώσει πιο καθαρής πρωτεΐνης.....όπως και να έχει η κάθε πρωτεΐνη είναι καλή για την δουλειά που θέλεις να κάνει..και αυτή είναι για να σε γεμίζει υδατάνθρακες για την μυϊκή αυξήσει μέσα στον κύκλο του χειμώνα.

cuntface
30-07-12, 15:29
καλησπέρα στους φίλους,την πείρα να την δοκιμάσω και εγώ,μιας και ήθελα και μια όγκου πρωτεΐνη και επέλεξα να είναι σακούλα και βανίλια η γεύση.Μετά από της 3 μέρες χρήσεις της πρωτεΐνης βλέπεις τεράστιες αλλαγές σε ότι αφορά την σωματοδομή του όγκου...βάζει όμως και λίπος....για να το αποφύγεις πρέπει να προσέξεις την ώρα που την παίρνεις,για μένα καλύτερα πρωί η μετά την προπονήσει...αν υπάρχει ήδη πρόβλημα στα υπάρχον κιλά πιστεύω ότι η δοσολογία είναι καλύτερα στο ένα skoup το οποιο μέσα στο δίνουν και μάλιστα με αριθμομετρο ώστε να υπολογίζεις ακριβώς ποσο θες να βάλεις στην δώσει σου.....Από την άλλη πιστεύω ότι αν την αναμείξεις μισό skoup 100 ml-cc όγκου και 100 ml-cc whey τότε θα έχεις μια πιο ολοκληρωμένη δώσει πιο καθαρής πρωτεΐνης.....όπως και να έχει η κάθε πρωτεΐνη είναι καλή για την δουλειά που θέλεις να κάνει..και αυτή είναι για να σε γεμίζει υδατάνθρακες για την μυϊκή αυξήσει μέσα στον κύκλο του χειμώνα.

το ειχα απορια αυτο να παρεις καποιο gainer και να βαλεις κανονικα τιν δωσει π λεει 150-170g και να βαλεις ενα σκοοπ whey ιδιας γευσης θα νε φιλικο στο στομαχι? η μηπως η αναμιξη 2 διαφορετικον πρωτεινων θα σε παει αιμα :P:P

Steloukos
13-11-12, 00:00
Παιδια αποφασισα να παρω την συγκεκριμενη πρωτεινη.Την ειχα δοκιμασει και περυσι τον χειμωνα και απεκτησα κοιλια,αλλα η κοιλια περυσι μπορει να εγινε και απο τα πιτογυρα που ετρωγα οπως και απο το πρωινο μου που ηταν ενα ποτηρι γαλα με ενα πακετο μπισκοτα ή 4 φετες ψωμι με μερεντα.Τεσπα περυσι δεν εκανα διατροφη παρολο που ειχα τις γνωσεις για να την κανω.Τωρα λεω να δοκιμασω παλι την serious mass οπου θα την χωρισω σε 2 δοσεις των 600 περιπου θερμιδων.Θα παιρνω την 1 δοση με το που ξυπνησω και την αλλη μετα την προπονηση μαζι με bcaa και μιση δοση πρωτεινης syntrax matrix.Η διατροφη που θα ακολουθησω θα ειναι αυτη
Γευμα 1ο->μισο σκουπ serious mass+250ml γαλα+10 αμυγδαλα+1 πολυβιταμινη adam
Γευμα 2ο->100γρ κοτοπουλο+100γρ ρυζι+1κγ λαδι+1 κουπα λαχανικα
Γευμα 3ο->250ml ασπραδια+1κροκο+1κγ λαδι+1φ τυρι+1φ γαλοπουλα+100γρ ρυζι+1 πιπερια
Γευμα 4ο->100γρ κοτοπουλο+100γρ ρυζι+1κσ λινελαιο
Μεταπροπονητικο->μισο σκουπ serious mass+5g bcaa+1/2 scoup syntrax matrix
Μεταπροπονητικο γευμα->120γρ τσιπουρα ή μοσχαρι+300γρ πατατα ή 230γρ γλυκοπατατα+1κσ λινελαιο+1 μεριδα λαχανικων
Προ-υπνου->1 γιαουρτι+10 αμυγδαλα
Μεσα στη νυχτα->1 δοση syntrax matrix
Aυτα τα 2 βιντεο με επηρεασαν να παρω την serious mass http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_413112&feature=iv&src_vid=a-NvrAzKkLQ&v=FFnQ62c0lcM http://www.youtube.com/watch?v=NQxYOxj1jrY Ειμαι και εγω κατα των πρωτεινων ογκου οπως πολλοι αλλοι εδω μεσα,αλλα αποφασισα να τους δωσω αλλη μια ευκαιρια.Θα σας πω σε λιγο καιρο τα αποτελεσματα:thumbup:.

andrikos3kala
13-11-12, 00:45
Bαλε κοκκινο κρεας στη διατροφη σου για να βαλεις κρεας πρεπει να τρωως κρεας. Τουλάχιστον 2 φορες τη μερα για να λαβεις και αρκετη ποσοτητα κρεατινης.

Steloukos
13-11-12, 01:09
Bαλε κοκκινο κρεας στη διατροφη σου για να βαλεις κρεας πρεπει να τρωως κρεας. Τουλάχιστον 2 φορες τη μερα για να λαβεις και αρκετη ποσοτητα κρεατινης.

Ξεχασα να γραψω οτι πριν την προπο θα παιρνω NO Xplode και μετα την προπο το σεικερ θα εχει και 3γρ μονουδρικη κρεατινη.Μαλλον το γευμα 2 θα το αντικαταστησω με πατατες και μοσχαρι.Οντως για να βαλεις κρεας πρεπει να φας κρεας,πολυ σωστο:thumbup: και το καλυτερο γευμα για ογκο πιστευω ειναι μοσχαρισια μπριζολα με λιγες βραστες πατατες:weights:.

vasilisot
20-12-12, 12:28
σκεφτομαι να την χρησιμοποιησω μαζι με bcaa και κρεατινη...

math_
18-02-13, 19:59
Γεια σε ολουσ !ειμαι καινουριο μελος και το εν λογω συμπληρωμα ηταν ο λογοσ που με οδηγησε να γραφτω στην παρεα σασ.Διαβασα προσεκτικα τισ αποψεισ σασ και θα ηθελα να καταθεσω και την δικη μου.
Εχω παρει πολλα συμπληρωμα αλλοτε ''φορμουλεσ ογκου'' και καθαρεσ πρωτεινεσ απο αρκετεσ εταιρειεσ και απ ολεσ η serious mass(σοκολατα) ειναι η χειροτερη,ειλικρινα παιδια μου φαινεται τοσο ασχημη που μου μπηκαν υποψιεσ πωσ ειναι νοθευμενη........οποιοσ την εχει δοκιμασει και του φαινεται καλη (γευση,οσμη ,διαλυτοτητα) ασ μου απαντησει παρακαλω και τοτε θα πειστω πωσ κατι αλλο πινω.

panakos
18-02-13, 23:51
** Στο ακριβώς από πάνω ποστ,το quote ειναι πλεονασμός .Mods Team **
φιλε μου η γευση ειναι υποκειμενικη!δεν την εχω δοκιμασει,αλλα σε αλλους θα αρεσει σε αλλους οχι!;)

COBRA_STYLE
22-02-13, 22:42
Ξερει κανεις στα ποσα mL νερου διαλυεται το 1 scoop-φτυαρι που εχει?Μου την εδωσε ενας τσαμπα αθικτη την 5κιλη επειδη λεει δεν μπορουσε να την πιει με τπτ λογω γευσης κατι τετοιο...εμενα παλι μου φανηκε γαματη:turtle: γευση σοκολατα...με βλεπω να φτανω ανετα τα 110kg:turtle:

vasilisot
22-02-13, 23:16
παντος τα 2 σκουπ δεν χωρανε στο σεικερ!!!!εγω βαζω ενα σκουπ το πινω και μετα βαζω ξανα αλλο ενα!!!!

COBRA_STYLE
22-02-13, 23:29
καλα 2 scoop ειναι περα απο υπερβολικο για single dose...τρελο σοκ για το σωμα τετοιες ποσοτητες,ειδικα υ/α που μονο καλο δε θα κανει...1 scoop και παλι ο υ/ας ειναι στο Θεο.Δεν υπαρχει λογος να παρεις σε μια δοση 2 σκουπ...σπαστες μεσα στη μερα.

vasilisot
23-02-13, 16:21
σιγουρα το σωμα θα παθει σοκ γι'αυτο θα πρεπει να αυξηθει σιγα σιγα η ληψη υ/α..τωρα η συγκεκριμενη καλο ειναι να την χρησιμοποιεις μαζει με μια whey....εγω επερνα 1 σκουπ μασ μαζι με whey to πρωι και μετα την προπονιση και μειωσα τον υ/α απο την διατροφη...

math_
26-02-13, 01:17
Δεν ξερω παιδια!....μου περισσευουν πανω απο 3 κιλα και αν ειναι καποιοσ απο θεσσαλονικη, μπορω να του την χαρισω.

arnoldmitsos88
01-03-13, 13:45
όπως την είχα πάρει από το κατάστημα πριν 2 χρόνια μου είχανε πει σαβούρα είναι την ήθελα για να αυξήσω το βάρος μου την πείρα και τελικά έμεινα στην λέξη σαβούρα.:(

Steloukos
17-04-13, 20:41
Παιδια εγω απο την συγκεκριμενη εμεινα πολυ ευχαριστημενος εβαλα αρκετα κιλα εφτασα τα 82,απο τα 67 που ημουν τον Αυγουστο περυσι.Αλλαζα τις δοσεις και ξεκινησα να πινω στην αρχη 2 σκουπ τη μερα και στο τελος ειχα φτασει τα 3 και επισης ετρωγα 3-4 καθαρα γευματα την μερα.Αντε την βδομαδα να τρωγα 1-2φορες το πολυ απ εξω.Και συνηθως απ εξω επαιρνα καλαμακια κοτοπουλου και εφτιαχνα εγω ρυζι η πατατες να τα συνοδευσω.Ειχε μεγαλωσει η κοιλια μου αλλα κυριως λογο του οτι ετρωγα περιπου 3.500 θερμιδες,μολις ξεκινησα γραμμωση σε 2 βδομαδες η κοιλια εξαφανιστηκε δν ηταν πλεον φουσκωτη.Για μενα ειναι πολυ καλο προιον και το χρησιμοποιω και τωρα ακομα που ειμαι στην γραμμωση,πινω 1,5 σκουπ την μερα.

Greg1997
08-05-13, 23:51
θα με λιποσει αρκετα αν παιρνω μια δωση την ημερα δλδ 1 σκουπ το πρωι και ενα μετα την προπονηση?

panakos
09-05-13, 10:40
για μενα τετοιο καιρο δεν χρειαζεται πρωτεινη ογκου,αλλα αν προσεξεις την διατροφη σου δεν νομιζω να σε λιπωσει πολυ...βλεπεις και εσυ,με την ζυγαρια και το ματι το αποτελεσμα και κρινεις...

COBRA_STYLE
09-05-13, 11:10
Yπερβολικος υ/ας στο καθε σκουπ,λογικο αφου ειναι φτυαρι...αμα παιρνεις 2 σκουπ τη μερα,δε θα πρεπει να φας αλλο υ/α απο την τροφη,λολ...

Apollonas
03-06-13, 22:26
Σαν να τρως ασπραδια αυγου με κανταιφι ειναι αυτη η πρωτεινη ογκου...!!!

stam156
09-02-14, 18:33
Καλησπερα σας!!! Νεος και εγω στο φορουμ και με αποριες!!
Πηρα και εγω δυο απο αυτους τους κουβαδες και αποτελεσμα κανενα!!!
ειμαι 1.76 και 70 κιλα και θα ηθελα να βαλω καμια δεκαρια κιλα ακομα!!!
μετα απο δυο συσκευασιες των 2727 κιλων δεν ειδα ακομα αποτελεσμα στα κιλα απλα νιωθω και βλεπω πως σε καποια σημεια του σωματος μου γεμισα λιγο!!!
τι λετε??
Σας ευχαριστω.....

Mikekan
09-02-14, 19:26
Γεια σου φίλε μου.

Το βασικό για να βάλεις κιλά είναι η σωστή διατροφή και όχι κάποιο συμπλήρωμα. Γράψε μας αν θες τη διατροφή σου για να πάρεις τις γνώμες των μελών!

stam156
10-02-14, 00:50
Καλησπερα!!!
τρωω σχεδον τα παντα εκτος απο ψαρια!!!!
απλα τα ωραρια μου ειναι λιγο οτι να ναι απο θεμα ωρας λογω δουλειας!!!
το κυριο γευμα μου ειναι στις 5 το απογευμα!!μεχρι εκεινη την ωρα θα φαω μια με δυο φορες καποιο τοστ με σαλαμι κασερι και ενα φρουτο!!
και καθε βραδυ θα φαω κατι τις περισσοτερες φορες απο εξω ειτε αυτο ειναι πιτσα, καποιο σαντουιτς η γενικα οτιδηποτε!!!
γενικα ο μεταβολισμος μου ειναι πιστευω πολυ δυνατος γιατι και ολοι στην οικογενεια μου ειμαστε ετσι!!!!
επισης εχετε να μου προτεινεται καποιο προγραμμα διατροφης να ακολουθησω που να εχεια αποτελεσμα???

hoffman
10-02-14, 01:54
Αυτό φίλε με την διατροφή θα πρέπει να το φτιάξεις μόνος σου διάβασε λίγο στο Φόρουμ και θα μάθεις τα βασικά και επίσης και να σου πούμε δεν δουλεύουν όλες οι διαστροφέ σε όλους βρες τις ποσότητες και σημαντικό φτιάξε τα ωράρια σου να τρως γιατι Έτσι όπως τρως δεν θα βάλεις κιλό,φιλικά πάντα

KDD
14-02-14, 18:35
παιδια στα 2 σκουπ εχει 22 γραμαρια ζαχαρη??? :O

Giorgos29114
17-04-14, 15:18
δεν αξίζει..στα 330 γραμμαρια σου δινει 1250 θερμιδες... τρεις σοκολατες ή παστέλια να φας εχεις 1500 θερμιδες.. πεταμένα λεφτά είναι το συγκεκριμένο...

Brockles
05-08-14, 23:15
Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω μια πρωτεινη ογκου και είμαι ανάμεσα στη serious mass (ON) και στην Iron Mass. Τι μου προτείνετε εσείς παιδιά;

Source Of Energy
06-08-14, 10:45
Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω μια πρωτεινη ογκου και είμαι ανάμεσα στη serious mass (ON) και στην Iron Mass. Τι μου προτείνετε εσείς παιδιά;


Πολύ καλη η serious mass.. έχε στο νου σου και την ultra mass της stacker εχει 0 ζαχαρη!!

zisis.z
06-08-14, 12:57
Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω μια πρωτεινη ογκου και είμαι ανάμεσα στη serious mass (ON) και στην Iron Mass. Τι μου προτείνετε εσείς παιδιά;

Φιλε και οι δυο ειναι απο τις καλυτερες απλα η Iron Mass εχει μερικα πραγματακια που ειναι τοπ και δειχνει ακολα πιο προσεγμενη και οτι υπερτερη,παραδειγμα οι υδατανθρακες τις ειναι απο γλυκοπατάτα και κριθάρι το λιπος που εχει ειναι απο υγιεινα συστατικα και εχει μονο 4 γραμμαρια ζαχαρη στα 2 σκουπ ενω η Serious Mass 20 γραμμαρια στα 2 σκουπ.....Tωρα δικη σου η επιλογη,παντος οποια και να παρεις ειναι οκ........;)

Brockles
06-08-14, 16:59
η Iron Mass περιέχει μέσα και κρεατίνη? και αν ναι πόσα γραμμάρια. διοτι η Serious Mass περιέχει 1 γραμμάριο κρεατίνη.

zisis.z
06-08-14, 17:21
η Iron Mass περιέχει μέσα και κρεατίνη? και αν ναι πόσα γραμμάρια. διοτι η Serious Mass περιέχει 1 γραμμάριο κρεατίνη.

φιλε μην το κουραζουμε το θεμα, χαλαμε και το τοπικ της serious mass,και αυτη περιπου 1 γραμμαριο κρεατινη εχει οπως και ολες περιπου οι πρωτεινες αυτου του ειδους,αυτο δεν παιζει καποιο σημαντικο ρολο στο να σε βοηθησει, αυτο που θα σε βοηθησει και παιζει σημαντικο και πρωταρχικο ρολο στις πρωτεινες ογκου ειναι οι θερμιδες,τωρα κοιταξε και τις τιμες τους και τις δοσεις που βγαζουν γιατι και αυτο παιζει ρολο και αποφασισε.

sobral
06-08-14, 19:21
Από πότε καλή επιλογή η serious mass?? τι καλό έχει? που ουσιαστικά είναι σκέτος υδατάνθρακας κ αυτός με τη φθηνότερη πηγή? οι πηγές πρωτεινών της? την είχε πάρει φίλος κ το μόνο του έκανε ήταν να του κάνει το στομάχι μπόμπα για κάνα 2ωρο λες κ είχε φάει τα πάντα. Και έπαιρνε κ τη μισή δόση. Το θέμα είναι να παίρνεις ένα gainer για να πάρεις πιο εύκολα επιπλέον θερμίδες κ όχι να σε γεμίζει κ να μην μπορείς να φας. Αλλά πέρα από το περιστατικό του φίλου μου, είναι μια πάμφθηνη επιλογή με φθηνά υλικά κ άπειρες θερμίδες. Υπάρχουν καλύτερες επιλογές εκεί έξω. Πολύ καλύτερη επιλογή η iron mass, αν είναι να πάρει κανείς έτοιμο gainer.

zisis.z
06-08-14, 19:42
Από πότε καλή επιλογή η serious mass?? τι καλό έχει? που ουσιαστικά είναι σκέτος υδατάνθρακας κ αυτός με τη φθηνότερη πηγή? οι πηγές πρωτεινών της? την είχε πάρει φίλος κ το μόνο του έκανε ήταν να του κάνει το στομάχι μπόμπα για κάνα 2ωρο λες κ είχε φάει τα πάντα. Και έπαιρνε κ τη μισή δόση. Το θέμα είναι να παίρνεις ένα gainer για να πάρεις πιο εύκολα επιπλέον θερμίδες κ όχι να σε γεμίζει κ να μην μπορείς να φας. Αλλά πέρα από το περιστατικό του φίλου μου, είναι μια πάμφθηνη επιλογή με φθηνά υλικά κ άπειρες θερμίδες. Υπάρχουν καλύτερες επιλογές εκεί έξω. Πολύ καλύτερη επιλογή η iron mass, αν είναι να πάρει κανείς έτοιμο gainer.

Φιλε και εγω την iron mass του προτεινα αν δεις τα προηγουμενα μηνυματα, απλα εγω δεν εχω κακη αποψη για την serious mass την θεωρω καλη, εγω την εχω δουλεψει μια χαρα μου ητανε στην μιση δοση ομως οχι στα 2 σκουπ και 1250 θερμιδες ειναι υπερβολικο στο ενα σκουπ και 610 μου φανηκε καλη......Την iron mass δεν την εχω δοκιμασει ποτε αλλα απο τα συστατικα της φαινεται απο τις πολυ καλες,εχω σκοπο να την αγορασω απο σεπτεμβριο που ξεκιναω ογκο,παντα περνω μια πρωτεινη ογκου οταν ξεκιναω το προγραμμα ογκου μου, κιας κανω πολυ καλη διατροφη με βοηθαει παντα αρκετα και το συνεχιζω αφου ειμαι ευχαριστημενος....

raiden
14-01-15, 20:19
Υπαρχουν και πιο ποιοτικες θερμιδικες με καλυτερες πηγές .Το δικο μου στομαχι την διαχειριζοταν λιγο δυσκολα ..

ΑΘΛΗΤΗΣ
06-03-18, 13:12
Δυνατή προσφορά αυτές τις μέρες στον ΑΘΛΗΤΗ στη μεγάλη συσκευασία. Δείτε το εδώ. (https://athlitis.gr/simpliromata/afkiseis-varous/serious-mass-5455gr-optimum/)