PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποτε να σταματησω την χρηση Κρεατινης;



Georgekay
18-05-17, 21:29
Καλησπερα σε ολους
Ειμαι νεος στο forum και εχω την εξης απορια.Εδω 1 μηνα περιπου περνω καθημερινα 5 γραμμαρια κρεατινης..Ποτε πρεπει να κανω την παυση ? και για ποσο καιρο?
Ευχαριστω

beefmeup
18-05-17, 21:31
δεν χρειαζεται να κανεις καποια παυση, ολο τον χρονο μπορεις να παιρνεις.
αν παρολαυτα θες να κανεις, κανε μετα απο 2 μηνες για 15 μερες..

Georgekay
18-05-17, 21:36
σε ευχαριστω πολυ αδερφε μου

Δικεφαλος
18-05-17, 21:46
Καλησπερα σε ολους
Ειμαι νεος στο forum και εχω την εξης απορια.Εδω 1 μηνα περιπου περνω καθημερινα 5 γραμμαρια κρεατινης..Ποτε πρεπει να κανω την παυση ? και για ποσο καιρο?
Ευχαριστω
γιατι να την κοψεις? κραταει ενυδατωμενους τους μυς βγαζεις καλυτερες προπονησεις και αναρωνεις πιο γρηγορα! κοψτην το καλοκαιρι στο διαστηνα διακοπων αν ειναι που δε θα γυμναζεσαι εντατικα!

Δημητρης 1924
18-05-17, 23:42
Ποτε, ειναι απο τα πιο ασφαλή.

FitPal
19-05-17, 12:43
Πινε απλα πολυ νερο...3 λιτρα το λιγοτερο αν μπορεις καντο 4 γιατι κραταει νερα απο το σωμα και υπαρχει κινδυνος αφυδάτωσης

beefmeup
19-05-17, 12:50
ο,τι ναναι..

FitPal
19-05-17, 14:38
Γιατι ετσι? Ειπα κατι λαθος? Αν ναι διορθωσε με και ασε τα οτι ναναι φιλαρακι:)

beefmeup
19-05-17, 14:58
φιλαρακι επειδη το εχεις λιγο να σπαμαρεις, κ δεν ειναι η πρωτη φορα που στο λενε εδω μεσα, πριν γραψεις να καθεσαι να ψαχνεις λιγο για να δεις αν αυτο που γραφεις ισχυει η οχι..τι ειμαι εγω για να σε διορθωσω, ο δασκαλος του χωριου?

FitPal
19-05-17, 15:36
φιλαρακι επειδη το εχεις λιγο να σπαμαρεις, κ δεν ειναι η πρωτη φορα που στο λενε εδω μεσα, πριν γραψεις να καθεσαι να ψαχνεις λιγο για να δεις αν αυτο που γραφεις ισχυει η οχι..τι ειμαι εγω για να σε διορθωσω, ο δασκαλος του χωριου?

Κατσε ρε φιλε...πρωτον ποτε μου το ξαναπαν?! Και εκτος αυτου θες να μου πεις οτι αυτο για τν κρεατινη και το νερο δεν υσχιει?
Και δηλαδη στην παρεα σου π.χ οταν ακους κατι λαθος τοτε τι? Λες ενα ο,τι να'ναι απλα? Δε χρειαζεται να εισαι δασκαλος του χωριου για να διορθωσεις καποιον νομιζω...και περα απο αυτα αν ειπα κατι λαθος ξαναλεω πες το...γιατι για την κρεατινη συγκεκριμενα εγω ξερω οτι θελει πολυ νερο...τι το λαθος εχει αυτο...ειναι κατι που διαβασα και εδω μεσα

Δικεφαλος
19-05-17, 15:54
Κατσε ρε φιλε...πρωτον ποτε μου το ξαναπαν?! Και εκτος αυτου θες να μου πεις οτι αυτο για τν κρεατινη και το νερο δεν υσχιει?
Και δηλαδη στην παρεα σου π.χ οταν ακους κατι λαθος τοτε τι? Λες ενα ο,τι να'ναι απλα? Δε χρειαζεται να εισαι δασκαλος του χωριου για να διορθωσεις καποιον νομιζω...και περα απο αυτα αν ειπα κατι λαθος ξαναλεω πες το...γιατι για την κρεατινη συγκεκριμενα εγω ξερω οτι θελει πολυ νερο...τι το λαθος εχει αυτο...ειναι κατι που διαβασα και εδω μεσα

δεν υπαρχει κινδυνος αφυδατωσης με την κρεατινη αδερφε ! 3 4 λιτρα νερο τη μερα ειδικα τωρα πρεπει να πινουμε ουτως η αλλως γιατι τα χρειαζομαστε η κρεατινη δεν εχει να κανει κατι μαυτο :P η αφυδατωση που λες παντως δεν παιζει το αντιθετο μαλιστα ! 4 λιτρα παντως πρεπει να πινουμε ολοι παντως ανεξαρτητως κρεατινης η μη :thumbup:

bjj
19-05-17, 16:04
ενας καλος τροπος για να υπολογιζεις ποσο νερο θες ειναι τα κιλα σου δια του 20 συγγνωμη για το off

FitPal
19-05-17, 16:27
δεν υπαρχει κινδυνος αφυδατωσης με την κρεατινη αδερφε ! 3 4 λιτρα νερο τη μερα ειδικα τωρα πρεπει να πινουμε ουτως η αλλως γιατι τα χρειαζομαστε η κρεατινη δεν εχει να κανει κατι μαυτο :P η αφυδατωση που λες παντως δεν παιζει το αντιθετο μαλιστα ! 4 λιτρα παντως πρεπει να πινουμε ολοι παντως ανεξαρτητως κρεατινης η μη :thumbup:

"Efoson pineis poly nero den tha exeis kanena provlima. An den pineis poly nero otan xrisimopoies kreatini mporei na exeis kapoies krampes stous myes kai kapois sxetikosu ponous."
Ενα ποστ του muscleboss πριν κατι αιωνες ;p
Μπορει να μη θυμομουν 100% αλλα το νοημα ειναι οτι η κρεατινη θελει νερο προς αποφυγην αυτων που αναγραφει...δε γινετε να πινεις 1,5 λιτρο νερο με χρηση κρεατινης αυτο λεω..θεωρω πως καποιος που παιρνει κρεατινη επιβαλεται να πινει αρκετα νερα...
Τεσπα δε κανω αλλο ποστ για το επομενο 24ωρο γιατι θα με μαλωσει ο δασκαλος του χωριου :green:

Χαράλαμπος
19-05-17, 16:52
Προσοχή μόνο μην σκουριάσετε με το νερό.:green:

Ioannis Duff
19-05-17, 20:30
Τωρα σοβαρα το παιδι εφαγε ban επειδη διαφωνουσε με τον mod?

Οι μυικες κραμπες που αναφερει ειναι οντως στην λιστα των side-effects της κρεατινης σε περιπτωση που καποιος δεν πινει αρκετο νερο. Παραθεσε μεχρι και αλλο ενα ατομο που το εχει αναφερει στο παρελθον. Τι ακριβως παιχτηκε?

beefmeup
19-05-17, 20:42
αλλο μυικες κραμπες, κ αλλο πινε νερο μην παθεις αφυδατωση...ακομα κ οι κραμπες ειναι κατι σπανιο, κ πρεπει να εισαι ηδη αφυδατωμενος για να παθεις, ακομα κ με την ληψη της κρεατινης.
για να εισαι αφυδατωμενος, δεν πρεπει να πινεις νερο, η ακομα κ να τρως τροφες που περιεχουν νερο..ακομα κ με το ενα-εναμιση λιτρο νερο την μερα αν δεν τρεχεις μαραθωνιο δεν αφυδατωνεσαι.

οταν γραφουμε κατι σε καποιον που ρωταει, καλο ειναι να ειμαστε σοβαροι κ μετρημενοι σε αυτο που γραφουμε, μιας κ διαβαζει κοσμος..
δεν ειναι θεμα "διαφωνιας με τον mod" αφου κ εδω κ 2-3 μερες του εχω σβησει ασχετα ποστ spam που εχει κανει σε διαφορα θεματα, πραγμα που εχει κανει κ στο παρελθον.
επισης, φιλε, ειρωνια δεν σηκωνω..εγραψε κατι, του απαντησα, κ μετα το συνεχισε..κ ετσι κ αλλιως το μπαν ειναι λιγες μερες.

Ioannis Duff
19-05-17, 22:52
αχα δεν ηξερα το ιστορικο του ουτε οτι δεν ηταν permaban my bad.