PDA

Επιστροφή στο Forum : Mammoth 2500 (Ιnteractive)



isis
03-02-09, 13:22
Mammoth 2500 (Ιnteractive)

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15403&stc=1&d=1283506921


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15404&stc=1&d=1283506909




Per 235 g Serving = 4 Rounded Scoops (Servings best halved)

* Energy 970 Cal 4058 kJ
* Protein 50 g
* Fat** 18 g
* Carbohydrate 152 g

Take one half serving after your workout, and 1-2 servings at other times during the day - preferably between meals to spread your protein intake throughout the day.

Looking to increase your muscle size and strength quickly? Look no further than Mammoth 2500 weight gain powder. Mammoth 2500 is a high calorie weight gain formula that contains 50g of multi-blend protein (Whey protein concentrate, total milk protein, pure egg protein) per serving.

This award-winning formula is a comprehensive blend of staggered release proteins, 152g of varying glycemic load carbs to help fuel your body, along with enough quality calories to help you grow, as well as, MCTʼs for prolonged energy levels. Mammoth 2500 has been specifically formulated with the hard gainer in mind and is the best tasting weight gain powder on market. Available in 4 amazing flavours Chocolate, Vanilla, Strawberry and Banana. Enjoy every serving of Mammoth 2500 to the last drop.

Quite simply the most calorie-dense and best-tasting weight gain product on the market today! GROW BIG with a MAMMOTH dose of Protein 50 grams of a premium quality, multi-blend protein (Whey protein concentrate, total milk protein, pure egg protein).

slaine
03-02-09, 15:44
τι υδατάνθρακες έχει, ξέρεις?

Niiick
03-02-09, 15:58
ζαχαρες νομιζω το χα δει καπου ειναι και φτηνο αν θυμαμαι

MpaKouri
29-09-09, 17:39
Παιδια τι λεει ειναι καλη η πρωτεινη?...Την εχετε δοκιμασει?

flexakis
29-09-09, 17:51
Το σκευασμα αυτο απευθυνετε σε εκτομορφους σωματοτυπους(δλδ ατομα που βαζουν δυσκολα βαρος),οποτε λογικο ειναι να εχει πολους υδατανθρακες και ισως και λιγο παραπανω ζαχαρη.
Εχει καλη γευση και διαλυτοτητα και αν συμπεριλαβεις και την καλη τιμη,το σκευασμα ειναι σουπερ.
Υ.Γ δλδ αν εκανε 200euro θα σημενε απαρετιτα οτι ειναι και καλο πρωιον?

Niiick
29-09-09, 18:49
εγω ειπα σαν πλεονεκτημα οτι ειναι φθηνο οχι υποτιμητικα.

Antonis Giannoulis
29-09-09, 18:55
παιδια που την πουλανε αυτην την πρωτεινη, δεν εχω καταφερει να την βρω πουθενα? τι τιμη εχει?

flexakis
29-09-09, 19:04
παιδια που την πουλανε αυτην την πρωτεινη, δεν εχω καταφερει να την βρω πουθενα? τι τιμη εχει?
Aπο internet περιπου 33euro χωρις μεταφορικα,αν θες στειλε p.m να σου πω το site.

zois
02-09-10, 23:15
εγω την πηρα αυτην την πρωτεινη αλλα δεν ξερω καθε ποτε να παιρνω...λεει 3 φορες την ημερα και η μια να ειναι μετα την προπονηση...εσεις τι λετε?ειναι η πρωτη πρωτεινη που παιρνω...

Devil
03-09-10, 05:12
εγω την πηρα αυτην την πρωτεινη αλλα δεν ξερω καθε ποτε να παιρνω...λεει 3 φορες την ημερα και η μια να ειναι μετα την προπονηση...εσεις τι λετε?ειναι η πρωτη πρωτεινη που παιρνω...

καταρχην αυτο το πραμα δεν ειναι πρωτεινη

απλα εχει και πρωτεινη μεσα

λεγετε gainer ειναι σαν ενα πιατο φαι αλλα σε υγρη μορφη

και γενικα σαν gainer ειναι και @@ γιατι ειναι γεματο ζαχαρη

με λιγα λογια μπορεις να αρχησεις να κλαις τα λεφτα που εδωσες

deluxe
03-09-10, 07:46
Καλα γεματο ζαχαρη δεν ειναι.. Κυριως μαλτοδεξτρινη εχει μεσα.

KATERINI 144
03-09-10, 08:44
Καλα γεματο ζαχαρη δεν ειναι.. Κυριως μαλτοδεξτρινη εχει μεσα.μαλτοδεξτρινη-δεξτροζη-ζαχαρη= 1 και το ιδιο.

zois
03-09-10, 09:46
να κλαιω τα λευτα μου?????

zois
03-09-10, 10:12
επεισης θελω βαρος γιατι ειμαι 1.70 και 57 κιλα!οποτε αφου ειναι σαν gainer και λοιπος αν μου δωσει δεν υπαρχει προβλημα εγω κιλα θελω!!και επεισης στην ερωτηση που κανω απαντηση δεν πηρα....:unsure::unsure:

KATERINI 144
03-09-10, 10:18
το συγκεκριμένο δίνει αρκετες επιπλέον θερμίδες (Per 235 g Serving = 4 Rounded Scoops (Servings best halved)* Energy 970 Cal) για να βάλεις κιλά,
το κακο ειναι πως αυτες οι θερμίδες προέρχονται απο σάκχαρα,
πάντως βράδυ μη το πιεις...

zois
03-09-10, 10:30
ευχαριστω για την απαντηση σου ΚΑΤΕRΙΝΙ ομως τα σακχαρα τι κανουν?

KATERINI 144
03-09-10, 10:41
ευχαριστω για την απαντηση σου ΚΑΤΕRΙΝΙ ομως τα σακχαρα τι κανουν?

Όλοι οι υδατάνθρακες έχουν περίπου 4 θερμίδες ανά γραμμάριο. Οι απλοί υδατάνθρακες απορροφώνται ταχύτατα από το σώμα σας και σας προσφέρουν γρήγορα ενέργεια. Ωστόσο, αυτοί οι υδατάνθρακες διασπώνται εξίσου γρήγορα. Είναι καλύτερο να μην λαμβάνετε πάρα πολλούς από αυτούς τους μικρούς υδατάνθρακες επειδή αναγκάζουν το επίπεδο του σακχάρου αίματος να ανεβεί γρήγορα και ύστερα να ξαναπέσει αμέσως. Πάρα πολλές θερμίδες από απλους υδατάνθρακες σε λιγο χρονο θα αποθηκεύονται ως λίπος. Υδατάνθρακες που γρήγορα αφομοιώνονται θα είναι πιο πιθανό να αποθηκεύονται ως λίπος, επειδή το σώμα δεν λαμβάνει αρκετό χρόνο για να κάψει τις θερμίδες τους. Τα τρόφιμα που περιέχουν απλά σάκχαρα είναι η ζαχαρη των φρούτων, χυμοί φρούτων, γλυκά και junkfood που περιέχουν ζάχαρη (συμπεριλαμβανομένων της μαυρης ζαχαρης, μπισκότα, κέικ, σόδα,αναψυκτικα κ.λπ.)

τα υπολοιπα εδω: Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο... (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5923)

zois
03-09-10, 11:15
ααα τωρα το επιασα....δηλαδη εγω δεν εχω κανενα προβλημα διοτι ειμαι πολυ λιγα κιλα για το υψος μου και επεισης δεν εχω πολυ λοιπος....

KATERINI 144
03-09-10, 11:22
ααα τωρα το επιασα....δηλαδη εγω δεν εχω κανενα προβλημα διοτι ειμαι πολυ λιγα κιλα για το υψος μου και επεισης δεν εχω πολυ λοιπος....μηπως βαριεσαι να το διαβάσεις και θες να στο πω περιληπτικά? :green:

λάθος κατάλαβες ξαναδιάβασε το.

zois
03-09-10, 11:27
βρε σου λεω το καταλαβα...:thumbup:

GEORGEXX1
03-09-10, 11:41
zois εδω ειναι τα παντα.

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=27

zois
03-09-10, 13:00
GEORGEXX1 σε ευχαριστω να σαι καλα...:weights:

zois
03-09-10, 18:20
καλα παιδια απλα η πρωτεινη ειναι φοβερη οταν την ανακατεβεις δεν αφηνει τιποτα και η γευση της απιθανη!!πολυ καλη!!

zois
03-09-10, 20:45
το συγκεκριμένο δίνει αρκετες επιπλέον θερμίδες (Per 235 g Serving = 4 Rounded Scoops (Servings best halved)* Energy 970 Cal) για να βάλεις κιλά,
το κακο ειναι πως αυτες οι θερμίδες προέρχονται απο σάκχαρα,
πάντως βράδυ μη το πιεις...

το βραδυ γιατι να μην το πειω??

deluxe
03-09-10, 21:31
Γιατι ολη η ζαχαρη θα παει σε λιπος. Αυτη ειναι για μετα την προπονηση, αντε και για κανενα υποκαταστατο γευματος ( κυριως σε αυτους που παιρνουν δυσκολα κιλα ) ή στο πρωϊνο, αν δε μπορεις να φας κατι αλλο. Και οχι τοσα scoop που λεει.

Παντως εισαι σε πολυ καλη κατασταση, δε μπορω να καταλαβω γιατι πηρες αυτο το αθλιο συμπληρωμα. Το ενα scoop εχει μονο 12,5γρ πρωτεϊνης..

arisfwtis
03-09-10, 21:35
και για μετα την προπο δν κανει
τοση ζαχαρη
για κανα γευμα οπως λεει και ο deluxe

zois
03-09-10, 21:47
το πηρα παιδια γιατι δεν βαζω ευκολα κιλα και ας τρωω τον περιδρομο....δεν εχω λοιπος σχεδον καθολου οποτε και λοιπος να βαλει δεν εχω προβλημα εγω κιλα θελω να παρω και το ξανα λεω πως ειμαι 1.70 και 57 κιλα :(

arisfwtis
03-09-10, 21:51
χτυπα καμια σοκολατα ρε σ
muscle milk oh yeah
πολυ λιγοτερη ζαχαρη
και θα το φχαριστηθεις κιολας
και κανα μπισκοτο χωρις τρανς
900 και θερμιδες σε ενα ροφημα it too much

zois
03-09-10, 21:54
και την πρωτεινη τι να την κανω?να την κανω διακοσμητικο? :P:P

arisfwtis
03-09-10, 21:57
οχι ρε συ κουβεντα κανουμε αφου την πηρες εννοειτε οτι θα την πιεις
δν ειναι καιρος να πεταμε λεφτα:green:

zois
03-09-10, 22:13
αα οκ θα την πιω και θα σας πω αποτελεσματα παντως απο την επομενη φορα EAS whey protein!!

zois
08-09-10, 19:53
παιδια κοντευω να την τελειωσω την μιση την εδωσα σε ενα φιλο και κρατησα την αλλη μιση.....την περνω πρωη,μετα την προπονηση και πριν κοιμηθω....ε ενα θα σας πω εβαλα 2 κιλα αλλα καθολου λοιπος η γραμμωση μου εχει μεινει ιδια...δεν ξερω τι παιζει αλλα μου αρεσω!!! :P:P:P

Mitsen
08-09-10, 20:09
παιδια κοντευω να την τελειωσω την μιση την εδωσα σε ενα φιλο και κρατησα την αλλη μιση.....την περνω πρωη,μετα την προπονηση και πριν κοιμηθω....ε ενα θα σας πω εβαλα 2 κιλα αλλα καθολου λοιπος η γραμμωση μου εχει μεινει ιδια...δεν ξερω τι παιζει αλλα μου αρεσω!!! :P:P:P
2 κιλά μυϊκού ιστού? Δεν παίζει! πως??:unsure:

Βάλε καμια photo, πριν και μια μετά να δούμε k εμείς:toast:

Senereison
08-09-10, 20:36
2 κιλά μυϊκού ιστού? Δεν παίζει! πως??:unsure:

Βάλε καμια photo, πριν και μια μετά να δούμε k εμείς:toast:

1+

zois
08-09-10, 20:46
πριν απο αυτην την πρωτεινη και το μετα απο αυτην την πρωτεινη...

http://img687.imageshack.us/img687/9786/snc00432n.jpg

προσεξτε καλα το πριν και το μετα...

beefmeup
08-09-10, 21:06
αφου εχεις γραψει οτι εχεις τρελο μεταβολισμο,εχω την εντυπωση οτι σου ελειπαν υδατανθρακες απτην διατροφη..γιαυτο κ βλεπεις αυτη τη διαφορα τωρα.

Mitsen
08-09-10, 21:10
Όντως, έχεις βάλει μυϊκά κιλά! Τι στο καλο?:unsure:
Εν το μεταξύ φαίνεται ότι ασχολείσαι με το άθλημα...

Πάντως είσαι ο καταλληλότερος για να διαφημίσεις αυτό το σκεύασμα:green:

Mitsen
08-09-10, 21:11
αφου εχεις γραψει οτι εχεις τρελο μεταβολισμο,εχω την εντυπωση οτι σου ελειπαν υδατανθρακες απτην διατροφη..γιαυτο κ βλεπεις αυτη τη διαφορα τωρα.

Μου κανει τεραστια εντύπωση, σε τόσο γρήγορο χρονικό διάστημα ρε Beef?:unsure:

zois
08-09-10, 21:14
παιδια δεν κσερω τι να σας πω η πρωτη μου πρωτεινη ειναι αυτη και με εκανε ετσι....δεν ξερω τι γινετε...παντως πηγαινω καθε μερα γυμναστηριο και τροω πολυ.... :unsure::unsure:

Napakos
08-09-10, 21:57
μηπως τν πειρες μετα απο πολυ καιρο που εκανες διαιτα ? συνηθως μετα απο 2,3 μηνες διαιτα δυσκολα λιπωνεις....και ποσο μαλλον αν εχεις αναγκη απο carbs .. τεσπα εγω που την ειχα παρει ουτε διαλυτοτητα καλη ειχε και γευση χαλια ... μεγαλη μοθφα μου ειχε φανει ...

zois
08-09-10, 23:11
δεν εκανα ποτε μου διαιτα και την προτεινη αθτην την αρχησα πριν 2 εβδομαδες καπου.....η διαλυτοτητα σχετικα καλη ειναι αλλα η γευση της με τρελαινει μου αρεσει παρα πολυ.....

Anithos
09-09-10, 08:42
αφου εχεις γραψει οτι εχεις τρελο μεταβολισμο,εχω την εντυπωση οτι σου ελειπαν υδατανθρακες απτην διατροφη..γιαυτο κ βλεπεις αυτη τη διαφορα τωρα.
μα αφου ειναι στεγνος ο φιλος μας ..πως να μη βαλει καθαρα κιλα ,και περαν τουτου εκτος απο το βραδυ, την χρησιμοποιεί σωστα την πρωτεινη.

zois
09-09-10, 13:55
οταν λες σωστα τι εννοεις?

Anithos
10-09-10, 08:07
οταν λες σωστα τι εννοεις?

tis ωρες που πρεπει να παρεις μια προτεινη ογκου χωρις να βαλεις λιπος, αλλα επιφιλλάσομε για το βραδυ γιατι αμα παρεις τωρα στην αρχη καποια μυικά κιλά ισως ανεβεις και σε λιπος αργοτερα μπορει να τα βαλεις σε λιπος .

zois
10-09-10, 20:02
δεν ξερω εγω την τελειωσα αυτην την πρωτεινη τωρα παμε για καθαρη πλεον!!