PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωινο Ξυπνημα = 0 Ορεξη για φαι...



XtremeHardCore
03-02-09, 20:12
Εχω ενα τεραστιο προβλημα
Δεν μπορω με ΤΙΠΟΤΑ να φαω το πρωι που ξυπναω
Μετρημενες στα δαχτυλα ειναι οι φορες που εχω ξυπνησει κ πειναω...
Με δυσκολια δλδ φτιαχνω κ την πρωτεινη να πιω...
Αλλα για να φαω το ξεχναμε...!!!
Το μονο που θελω ειναι μια τζουρα καφε (απο της μαμακας μου που παω κ πεινω χωρις να με δει κ μου αρχισει μουρμουρα :rocking: )
κ επειτα αμεσως τουαλετα (χωρις να θελω να κανω κατι)
να κατσω στην λεκανη κ να κανω τσιγαρο!!!!
(θα καπνιζα κ στον υπνο μου αν μπορουσα)

Εχει αλλος το ιδιο προβλημα?
Να μην μπορει να φαει το πρωι?

Μπορω να κανω κατι για να πειναω τα πρωινα?

tezaman
03-02-09, 20:19
Μπορείς να μείνεις νηστικός όλη την προηγούμενη μέρα Σπύρο!! :green:

κόφτο το μαμιμένο το τσιγάρο επιτέλους :smash: :spank: :jason:

slaine
03-02-09, 20:20
θέμα συνήεθιας είναι. ξεκίνα με το ζόρι με μικρές ποσότητες και σιγά σιγά ανεβάζεις. αν και αν φας μετά από 30-60 λεπτά δε θα καταστραφείς...

υπάρχει ήδη τόπικ/τόπικς για το θέμα

tezaman
03-02-09, 20:25
εγώ το πρωί που ξυπνάω πεινάω σαν λύκος 8)

vagg
03-02-09, 20:27
και ο καφες κοβει την ορεξη...αυτο σε πριπτωση που πινεις παραπανω...καμια μανα δεν βαζει τις φωνες για μια τζουριτσα :P :P :P



εγώ το πρωί που ξυπνάω πεινάω σαν λύκος 8)

αμα εισαι απο το ωραδυ με ενα γιαουρτακι.... :food:

XtremeHardCore
03-02-09, 20:44
και ο καφες κοβει την ορεξη...αυτο σε πριπτωση που πινεις παραπανω...καμια μανα δεν βαζει τις φωνες για μια τζουριτσα :P :P :P


Βαζει τις φωνες που πινω απο τον καφε της :P

RAMBO
03-02-09, 20:48
ΕΓΩ ΠΑΛΙ τρωω τα παντα

alextg
03-02-09, 20:52
θα τρως με το ζόρι ... και εγω ετσι ειμουν πριν απο χρονια οταν δεν ετρωγα πρωινο ... Καφε ηθελα το πρωι και τσιγαρο :P μετα απο λιγο καιρο θα δεις οτι με το που ξυπνας θα θες να φας ... εγω πολλες φορες ξυπναω γιατι γουργουριζει η κοιλια μου :P

BRaWNy
03-02-09, 21:30
Δεν χρειάζεται σώνει και καλά να φας αμέσως μετα το ξύπνημα.
Πιες τον καφέ σου (εγω είμαι της άποψης ότι ανοίγει την όρεξη), πάνε τουαλέτα κλπ, και μετα (μέχρι μεσα σε 1 ωρα) κάνε το πρωτο σου γεύμα.

Εγω έτσι κάνω, (όχι επειδή δεν πεινάω).
Πάντα καφέ και πολύ νερό (σχεδόν ένα λίτρο), σιγα σιγά βέβαια, και μετα απο κάποια ώρα (και αφου παώ και τουαλέτα), κάνω το γεύμα μου.

Το ότι δεν πεινάς μπορει να οφειλεται σε διάφορους παράγοντες.
Ένας είναι, να είναι θέμα γενικής διατροφής.
Ένας άλλος, αν πίνεις αλκοόλ το προηγούμενο βράδυ, μπορει να σε κόβει την όρεξη το επόμενο πρωί.

_kwstas_
03-02-09, 21:57
ΤΟ αντιθετο οταν ποιω αλκολ εγω το επομενο πρωι μπορω να φαω και ενα γουρουνι! ρε παιδια πως καταφερνετε κ πηγενετε τουαλετα το πρωι??? δεν το εχω κανει ποτε......

XtremeHardCore
03-02-09, 22:07
Δεν παω τουαλετα για να κανω κατι για πιπι η κακα...
Παω για να πιω καφε , να κανω τσιγαρο κ να διαβασω εφημεριδα ακουγοντας μουσικη!!!

Σωστος???

:1laugh: :1laugh:

kutsup
03-02-09, 22:28
Το πρωινό είναι συνήθεια. Όσο τρως τόσο παραπανω θέλεις. Τρώγοντας έρχεται η όρεξη που λένε.
Ειδικά αν κόψεις και το τσιγάρο...ποιος σε πιάνει.

the_big_litho
03-02-09, 22:30
μπορεις να χτυπησεις μια πρωτεινη σε νερο και τρως μετα απο λιγο....

XtremeHardCore
03-02-09, 22:33
μπορεις να χτυπησεις μια πρωτεινη σε νερο και τρως μετα απο λιγο....

Το κανω αλλα σε γαλατακι :D

Το προβλημα ειναι στον υδατανθρακα...

KATERINI 144
03-02-09, 22:36
μαλλον δεν εχει μπει ακομη σε σειρα ο μεταβολισμος σου, οταν μπει σε σειρα θα πεινας.
μεχρι τοτε κανε αυτα που λενε οι προλαλισαντες.

the_big_litho
03-02-09, 22:46
μαλλον δεν εχει μπει ακομη σε σειρα ο μεταβολισμος σου, οταν μπει σε σειρα θα πεινας.
μεχρι τοτε κανε αυτα που λενε οι προλαλισαντες.

+1

skrwz21
03-02-09, 22:57
Εγω παλι με το που ξυπνησω .. μισο λιτρο γαλα με κορν φλεικς η βρωμη , μελι 1-2 φετες ψωμι 4-5 αυγα 1-2 φετες γαλοπουλα και whey με νερο !

kyriakos23
03-02-09, 23:04
ουτε εγω πινο.
να καταλαβεις θαυμαζω αυτους που ξιπνανε κ τρωνε αυγα,φασολια,μπεικον κ.τ.λ...
που βρισκουν ετσι ωρεξη...

Exci
03-02-09, 23:07
Εγω παλι με το που ξυπνησω .. μισο λιτρο γαλα με κορν φλεικς η βρωμη , μελι 1-2 φετες ψωμι 4-5 αυγα 1-2 φετες γαλοπουλα και whey με νερο !Ο χριστος και η παναγια, μετα απο ποση ωρα ξανατρως?

XtremeHardCore
03-02-09, 23:13
ουτε εγω πινο.
να καταλαβεις θαυμαζω αυτους που ξιπνανε κ τρωνε αυγα,φασολια,μπεικον κ.τ.λ...
που βρισκουν ετσι ωρεξη...

Τωρα που ειναι βραδυ
πεινασα
κ σκεφτηκα το φαγητο των αμερικανων
Αυγα...Μπεικον...κτλπ κτλπ
αχχχχχχχχ

peris
03-02-09, 23:21
χαχαχαχα αντε καλη ορεξη :food: :food:

προπονησεις κανεις τωρα η δε μπορεις καθολου?αν οχι σε ποσο καιρο λες να ξεκινησεις?

XtremeHardCore
03-02-09, 23:57
Λιγο αεροβιο κανω κ προσπαθησα παλι να κανω Kick Boxing αλλα @@
δεν μπορω να κανω εκρηξεις με το αριστερο
θα μου παρει καιρο
αλλα δεν μασαω
εχω τον Τεζαμαν να μου λεει ατακες σαν τον Ψαλτη

Τεζαμαν : "Τι εισαι Σπυρο μου?, Μπουλντοζα ΕΙΣΑΙ"
Εγω: "Ειμαι μπουλντοζα"
Τ: "Εισαι ΜΠΟΥΛΝΤΟΖΑ"
Ε: "ΕΙΜΑΙ"

κ ανεβαινει το ηθικο :P :eleph:

tezaman
04-02-09, 00:12
:bowdown: :bowdown: :bowdown: T

peris
04-02-09, 00:21
χαααχαχαχαχ ειστε τρελοι εσεις οι 2 :green: :P :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

psv
04-02-09, 00:55
Δεν παω τουαλετα για να κανω κατι για πιπι η κακα...
Παω για να πιω καφε , να κανω τσιγαρο κ να διαβασω εφημεριδα ακουγοντας μουσικη!!!

Σωστος???

:1laugh: :1laugh:

Αδερφε,μαλλον σε καφετερια πρεπει να πας :green: :green: :green:

Εγω δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να πεινας για να φας βρωμη,κορν φλεικς,μουσλι ήοτιδηποτε χρειαζεται για bb...Δεν ειπε κανεις να φας και μπριζολα χοιρινη!!!Εγω την βρωμη μου πχ την τρωω ανετα κι ας μην πειναω.Οσο για κατι αυγα με μπεικον που διαβασα.....................Ποπο...Παλια ετρωγα τις κυριακες.Εφτιαχνα ενα τοστ με τηγανητο αυγο,μπεικον και φετα μεσα...Αφηστε...Παραδεισος...Πεινασα κιολας και το μονο που μου μενει να φαω ειναι ενα γιαουρτακι και κατι αμυγδαλα :cry:

_kwstas_
04-02-09, 01:27
XTREAM HARDCORE ΠΩς ΤΗΝ βρισκετεμερικοι με τιγαρο και καφε στην τουαλετα χωρις να .... ΤΟ ΘΕΟΡΩ ΑΦΥΣΙΚΟ ετσι κ ο κολιτος μου τσιγαρο μουσικη καφε και 2 ωρο στο wc περιεργα πραγματαααα.... :bounce: :bounce: :bounce: ποσο καπνιζεις την ημερα????

m3ssias
04-02-09, 01:55
τρώγε με το ζόρι ρε!!!!δεν έχεις ανάγκη!!πολύ φαφητο μέχρι να σκάσεις!!!!με το ζόρι.....και βάλε την μάνα σου να κρατάει τον πλάστη απο απέναντι και άμα δεν τρώς να σε κοπανάει......(Παλιές τεχνικές τησ γιαγιάς......ΠΑΝΤΑ ΠΙΑΝΟΥΝ :rolf: :rolf: )

skrwz21
04-02-09, 16:34
Εγω παλι με το που ξυπνησω .. μισο λιτρο γαλα με κορν φλεικς η βρωμη , μελι 1-2 φετες ψωμι 4-5 αυγα 1-2 φετες γαλοπουλα και whey με νερο !Ο χριστος και η παναγια, μετα απο ποση ωρα ξανατρως?

Kανονικα. μετα απο 2 ωρες ενδιαμεσο σαντουιτσακι και ξανα μετα απο 1,5-2 ωρες μεσημεριανο !

Exci
04-02-09, 17:04
Εγω παλι με το που ξυπνησω .. μισο λιτρο γαλα με κορν φλεικς η βρωμη , μελι 1-2 φετες ψωμι 4-5 αυγα 1-2 φετες γαλοπουλα και whey με νερο !Ο χριστος και η παναγια, μετα απο ποση ωρα ξανατρως?

Kανονικα. μετα απο 2 ωρες ενδιαμεσο σαντουιτσακι και ξανα μετα απο 1,5-2 ωρες μεσημεριανο ! :affraid:
επισης, ποση προτεινη και υδατανθρακες ειναι ολο αυτο :clown2:

skrwz21
04-02-09, 17:23
Εγω παλι με το που ξυπνησω .. μισο λιτρο γαλα με κορν φλεικς η βρωμη , μελι 1-2 φετες ψωμι 4-5 αυγα 1-2 φετες γαλοπουλα και whey με νερο !Ο χριστος και η παναγια, μετα απο ποση ωρα ξανατρως?

Kανονικα. μετα απο 2 ωρες ενδιαμεσο σαντουιτσακι και ξανα μετα απο 1,5-2 ωρες μεσημεριανο ! :affraid:
επισης, ποση προτεινη και υδατανθρακες ειναι ολο αυτο :clown2:

δεν τα υπολογιζω ρε φιλε.. απλα προσπαθω να ισοζυγω τα γευματα αν και το πρωτο παντα ειναι και το πιο πλουσιο της ημερας.
καποιες φορες αφηνω τα αυγα και τη γαλοπουλα για 2ο γευμα ..

XtremeHardCore
11-02-09, 15:28
σκρο21
Δεν μου δινεις λιγο απο την ορεξη σου?

egw
14-02-09, 02:48
Όλα είναι θέμα συνήθειας κι εγώ πριν ξεκινήσω να κάνω διατροφή,το πρωί όταν ξύπναγα μόνο ένα γάλα έπινα κι αν δοκίμαζα να φάω κάτι μέτα ένιωθα ότι έχω σκάσει και τώρα το πρωινό μου έιναι--- γάλα,μια γαβάθα γεμάτη δημητριακά,μια φέτα ψωμί με μέλι και 2 ασπράδια και όταν τα φάω όλα αυτά νιώθω ότι άνετα θα μπορούσα να φάω και τα διπλάσια αλλά κάνω υπομονή μέχρι το επόμενο μου γεύμα 2,5 ώρες μετά.τοστ γαλοπούλα τυρί.Το στομάχι δεν μας οδηγεί αυτό,εμείς το οδηγούμε και το μαθαίνουμε να συνηθίζει είτε σε καλά είτε σε κακά πράγματα.

Piratis
14-02-09, 12:29
Εχω ενα τεραστιο προβλημα
Δεν μπορω με ΤΙΠΟΤΑ να φαω το πρωι που ξυπναω
Μετρημενες στα δαχτυλα ειναι οι φορες που εχω ξυπνησει κ πειναω...
Με δυσκολια δλδ φτιαχνω κ την πρωτεινη να πιω...
Αλλα για να φαω το ξεχναμε...!!!
Το μονο που θελω ειναι μια τζουρα καφε (απο της μαμακας μου που παω κ πεινω χωρις να με δει κ μου αρχισει μουρμουρα :rocking: )
κ επειτα αμεσως τουαλετα (χωρις να θελω να κανω κατι)
να κατσω στην λεκανη κ να κανω τσιγαρο!!!!
(θα καπνιζα κ στον υπνο μου αν μπορουσα)

Εχει αλλος το ιδιο προβλημα?
Να μην μπορει να φαει το πρωι?

Μπορω να κανω κατι για να πειναω τα πρωινα?


επι 25 χρονια ημουνα ετσι και το ειχα παρει αποφαση οτι απλα δε μπορω να φαω το πρωι , μεχρι που αλλαξα το βραδυνο μου , το μειωσα με αποτελεσμα καθε πρωι να εχω ορεξη.

blackgym
14-02-09, 14:05
ολοι οι καπνιστες εχουν το ιδιο προβλημα ..αντιμετωπιζουν δυσκολια στο να φανε ..ετσι ειμουν και εγω..τσιγαρο καφε και τουαλετα :o :o , απλα ξεκινησα σιγα σιγα με τιν whey και τωρα τροω οτι θελω το πρωι..ειναι θεμα συνηθειας..εκοψα και τα πολλα τσιγαρα και τον καφε..

η γνωμη ειναι να φας και μετα να ποιεις καφε...

polydeykis
27-02-09, 03:27
και εγω εχω το ίδιο πρόβλημα!!! ρε συ xtreme, τι προβλημα είναι αυτο..και δε καπνιζω κιολας!!!

επισης ΜΙΣΩ (σε σημειο που μου ρχεται να ξερασω) τον τονο και το κουακερ...ειδικα μια φορα που εβαλα στο σεηκ κουακερ μου ηρθε αναγουλα....

αν ξυπνησω πριν τις 11, αν δε πιω εναν διπλο αχτυπητο νες δε λειτουργω

_kwstas_
27-02-09, 06:28
γιατι ρε πολυδευκη τα κουακερ εμενα μου θυμιζουνε τριμενα μπισκοτα..και ειναι ωραια.. ο τονος επισεις πολυ ωραιος το ποιο ομως απεσιο ΕΙΝΑΙ Η ΡΕΓΓΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.. Η ΨΑΡΙΛΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΟ..

vagg
27-02-09, 14:14
e oxi και τριμεννα μπισκοτα το quaker,να μου πεις τριμμενα φθινοπορινα φυλλα μαζι με χωμα να συμφωνησω...χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
εγω με το ζορι το τρωω,σπαω και λιγο υγειας μεσα για να κοροιδεψω τη κοινωνια

polydeykis
28-02-09, 18:09
e oxi και τριμεννα μπισκοτα το quaker,να μου πεις τριμμενα φθινοπορινα φυλλα μαζι με χωμα να συμφωνησω...χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
εγω με το ζορι το τρωω,σπαω και λιγο υγειας μεσα για να κοροιδεψω τη κοινωνια


σαν φθινοπωρινα φυλλα και λιγα λες!!!

willy
05-08-09, 22:29
Eχώ εδώ και πέντε περίπου μήνες, που ασχολούμαι με το γυμναστήριο και προσπαθώ να κάνω πιο ισορροπημένη διατροφή.

Τους πρώτους 3 μήνες έτρωγα με το ζόρι πρωινό, πλέον τώρα ΠΕΙΝΑΩ όταν ξυπνάω. :green:

Είναι θέμα μεταβολισμού.
Άποψη μου... ΜΗΝ ξεχνάς να φας πρωινό. ;)

Geo84
05-08-09, 22:40
Σοβαρά??Εγώ το πρωί όσο και φάω δε χορταίνω...άσε που τα κατεβάζω σε χρόνο ρεκορ...και 7 χρόνια που ήμουν καπνιστής δε θυμάμαι να μου έκοβε την όρεξη τέλοσπάντων.Με τα νερόβραστα που τρώω αυτό το χρόνο ο τόνος μου φαίνεται γλυκός και σπάει τη μονοτονία (άκου που έφτασα) και τα κουάκερ με γάλα είναι αρκετά νόστιμα ^^ Τέσπα φαι φαι με το ζόρι...μετά θα πεινάς κάθε 2 με 3 ώρες.

stelios17
05-08-09, 22:46
Βασικα το στομαχη ειναι οπως το μαθει ο καθενας ...
Εαν για ενα χρονικο διαστημα τρως πολυ το πρωι (εστω και αν δεν το θες) τοτε γινετε συνηθεια και μετα το αισθημα της πεινας ειναι εντονο ...
Οσο αυτο για τις τροφες που δεν μπορεις να φας τι να πω και εγω που με το βαλω στο στομα μου μπουκια κρεας ξερναω (:puke:) :shock:...!
Αυτο γιναιτε και με τα αυγα ....!
Με λιγα λογια δεν μπορω να φαω τις κυριοτερες τροφες που περιεχουν πρωτεινη...
(Μωρε παλι καλα που τρωω τα φασολια με το κιλο !!!!:toast::bbbiceps:)

anjelica
06-08-09, 09:32
Σοβαρά??Εγώ το πρωί όσο και φάω δε χορταίνω...άσε που τα κατεβάζω σε χρόνο ρεκορ...και 7 χρόνια που ήμουν καπνιστής δε θυμάμαι να μου έκοβε την όρεξη τέλοσπάντων.Με τα νερόβραστα που τρώω αυτό το χρόνο ο τόνος μου φαίνεται γλυκός και σπάει τη μονοτονία (άκου που έφτασα) και τα κουάκερ με γάλα είναι αρκετά νόστιμα ^^ Τέσπα φαι φαι με το ζόρι...μετά θα πεινάς κάθε 2 με 3 ώρες.

και εγω το πρωι τρωω και δεν χορταινω με τιποτα:rolf:,πιστευω ειναι επειδη κοβω τον υδατανθρακα μετα της 3μ.μ.,ε αμα εχεις φαει 11 το βραδι πολυ και επεσες για υπνο 12-1,το πρωι λογικα ακομα θα χωνευεις.

anjelica
06-08-09, 09:38
Βασικα το στομαχη ειναι οπως το μαθει ο καθενας ...
Εαν για ενα χρονικο διαστημα τρως πολυ το πρωι (εστω και αν δεν το θες) τοτε γινετε συνηθεια και μετα το αισθημα της πεινας ειναι εντονο ...
Οσο αυτο για τις τροφες που δεν μπορεις να φας τι να πω και εγω που με το βαλω στο στομα μου μπουκια κρεας ξερναω (:puke:) :shock:...!
Αυτο γιναιτε και με τα αυγα ....!
Με λιγα λογια δεν μπορω να φαω τις κυριοτερες τροφες που περιεχουν πρωτεινη...
(Μωρε παλι καλα που τρωω τα φασολια με το κιλο !!!!:toast::bbbiceps:)

φασολια με το κιλο???ξερεις ποσο υδατανθρακα τρως???και μην ξεχναμε ειμαστε οτι τρωμε,φαει κρεας!!!!! με το ζορι!!!!

drago
06-08-09, 11:13
ο καφες σιγουρα κοβει την ορεξη. ειδικα αν βαζεις ζαχαρη και γαλα.

κανε αυτο που σου ειπαν παραπανω. 20-25 γρ whey σε νερο για να αποροφηθει γρηγορα. οχι σε γαλα. και μετα σιγα σιγα με το ζορι λιγο φαι. καφες μετα το φαι.

επισης ειναι και ψυχολογικο μερικες φορες. εγω εδω σε κανονικες συνθηκες τρωω λιγο με το ζορι. σε διακοπες ομως σαβουριαζω ασυστολα.

stelios17
06-08-09, 13:01
και μην ξεχναμε ειμαστε οτι τρωμε,φαει κρεας!!!!! με το ζορι!!!!
Εχω φτασει δυο τρεις φωρες στο σημειο να φαω με το ζορι κρεας και μετα απο λιγη ωρα να ξερασω ...
Οχι μονο με αηδιαζει το κρεας αλλα και αφου το φαω η ιδεα και μονο οτι το εφαγα μου φερνει τασεις προς εμετο!!!
Το ιδιο συμβαινει και με το αυγο...

Μηπως εινα κατι που πρεπει να το ψαξω???

vAnY
06-08-09, 13:50
Σοβαρά??Εγώ το πρωί όσο και φάω δε χορταίνω...άσε που τα κατεβάζω σε χρόνο ρεκορ...και 7 χρόνια που ήμουν καπνιστής δε θυμάμαι να μου έκοβε την όρεξη τέλοσπάντων.Με τα νερόβραστα που τρώω αυτό το χρόνο ο τόνος μου φαίνεται γλυκός και σπάει τη μονοτονία (άκου που έφτασα) και τα κουάκερ με γάλα είναι αρκετά νόστιμα ^^ Τέσπα φαι φαι με το ζόρι...μετά θα πεινάς κάθε 2 με 3 ώρες.


προσωπικα παντα πεινουσα το πρωι!! και στα παλια χρονια που σαβουριαζα κρουασαν με μαρμελαδες, νουτελλες, βουτηρα....αλλα και τωρα! μπορω να φαω ακομα και κανονικο γευμα μολις σηκωθω απο το κρεβατι δηλαδη κρεας η σαλατα...αλλα συνηθως προτημω κατι πιο γλυκο:P

Απο τοτε ομως που αυξηθηκε ο μεταβολισμος μου κατακορυφα πειναω ΟΝΤΩΣ καθε 3 ωρες...σε σημειο που ανυσηχω αυτην την περιοδο (καλοκαιριου...καλοπεραση και λιγοτερο γυμναστηριο) πως αμα δεν παω για 3-5 μερες συνεχομενες στο γυμν. πως θα παχυνω! :shock:

dreads
12-08-09, 02:25
δοκιμασε να φας αρκετους γρηγορους υδατανθρακες πριν πεσεις για υπνο το βραδι με πρωτεινη..ασπρο ρυζι + τονο μακαρονια + τονο.
η κανε ανεβασμα 2 συνεχομενες μερες με αρκετους-υπερβολικους υδατανθρακες κ ελαττωσε την πρωτεινη σου εκεινη την μερα εως 150γ και ενημερωσε μας..

Exci
12-08-09, 12:12
δοκιμασε να φας αρκετους γρηγορους υδατανθρακες πριν πεσεις για υπνο

:unsure:

Levrone
12-08-09, 12:15
δοκιμασε να φας αρκετους γρηγορους υδατανθρακες πριν πεσεις για υπνο το βραδι με πρωτεινη..ασπρο ρυζι + τονο μακαρονια + τονο.
η κανε ανεβασμα 2 συνεχομενες μερες με αρκετους-υπερβολικους υδατανθρακες κ ελαττωσε την πρωτεινη σου εκεινη την μερα εως 150γ και ενημερωσε μας..

φιλε μου μακαρονια με τονο πριν πεσει για υπνο? ομολογω οτι το ακουω πρωτη φορα!

dreads
12-08-09, 13:39
yep x)

Levrone
12-08-09, 13:45
yep x)

oυτως ωστε?

dreads
12-08-09, 13:51
μαλιστα .. εχεις φαει ποτε μια μερα αρκετους-υπερβολικους υδατανθρακες (προσεξε ειπα υδαταθρακες οχι να στουμπωσεις στο λιπος + υδατανθρακες και σωστους υδατανθρακες με ελεγχομενη πρωτεινη.?? )
παρατηρησες οτι την επομενη μερα οταν ξυπνας εχεις μεγαλη πεινα??
σε αυτο βασιζετε και αυτο που προτεινα στον φιλο μας :)

thegravijia
12-08-09, 13:54
φιλε μου μακαρονια με τονο πριν πεσει για υπνο? ομολογω οτι το ακουω πρωτη φορα!

λαθος αυτο κατα εμενα...πριν τον υπνο λιπαρα χρειαζεσαι + την πρωτεινη ..οχι υδατανθρακα..
καλο θα ταν να κατεβαζεις μια καζεινη πριν τον υπνο +ω3 ...



Εγω παλι με το που ξυπνησω .. μισο λιτρο γαλα με κορν φλεικς η βρωμη , μελι 1-2 φετες ψωμι 4-5 αυγα 1-2 φετες γαλοπουλα και whey με νερο !

στο πρωινο οντος μπορουμε να αυξησουμε αρκετα την πρωτεινη γιατι εχουμε να φαμε κανα 8 ωρο απο τον υπνο...εκτος αν ξυπνας και τρως το βραδυ 3 ωρες αφου κοιμηθεις ...οπως κανει ο big litho απο οτι μου εχει πει..το εκανα και εγω παλια αλλα πλεον λογο κουρασης δεν το ρισκαρω γιατι αν τυχει και ξυπνησω και δεν με παρει ο υπνος κατευθειαν παει το κορμι πατριωτη... πανε οι αυξητικες πανε ολα....


μαλιστα .. εχεις φαει ποτε μια μερα αρκετους-υπερβολικους υδατανθρακες (προσεξε ειπα υδαταθρακες οχι να στουμπωσεις στο λιπος + υδατανθρακες και σωστους υδατανθρακες με ελεγχομενη πρωτεινη.?? )
παρατηρησες οτι την επομενη μερα οταν ξυπνας εχεις μεγαλη πεινα??
σε αυτο βασιζετε και αυτο που προτεινα στον φιλο μας :)

λιπαρα τρως καθολου? υπερβολικη υδατανθρακες λιπος δεν γινεται ?? νομιζεις οτι τους αφομοιωνεις ολους

Levrone
12-08-09, 14:12
μαλιστα .. εχεις φαει ποτε μια μερα αρκετους-υπερβολικους υδατανθρακες (προσεξε ειπα υδαταθρακες οχι να στουμπωσεις στο λιπος + υδατανθρακες και σωστους υδατανθρακες με ελεγχομενη πρωτεινη.?? )
παρατηρησες οτι την επομενη μερα οταν ξυπνας εχεις μεγαλη πεινα??
σε αυτο βασιζετε και αυτο που προτεινα στον φιλο μας :)

ναι αλλα μακαρονια πριν τον υπνο? τον πιο "θανατηφορο" υδατανθρακα?

dreads
12-08-09, 14:44
carbophobic??:PPp

και εγω ετσι πιστευα στην αρχη... αλλα στο τελος της ημερας ειναι θερμιδες μεσα vs θερμιδες εξω :). του πα να το κανει αυτο για να ξεκινησει να τρωει το πρωι οχι για να το κανει για παντα:).
Μην μου αγχωνεσε:):):):):):toast:

Levrone
12-08-09, 16:37
carbophobic??:PPp


κοιταξε το προβλημα το χω με τα μακαρονια..και επειδη ειπες και για πριν τον υπνο μου φανηκε too much.

Exci
12-08-09, 16:57
κοιταξε το προβλημα το χω με τα μακαρονια..
Στα μακαρονια κολλησες? Γενικα ειπε γρηγορο υδατανθρακα :unsure:

Levrone
12-08-09, 17:11
^ ναι ρε συ αλλα το μακαρονι ανεβαζει ινσουλινη και γινεται κολλαση..

Exci
12-08-09, 17:14
^ ναι ρε συ αλλα το μακαρονι ανεβαζει ινσουλινη και γινεται κολλαση..
Γιατι οι υπολοιπες τροφες γρηγορου υδατανθρακα ακα ζαχαρη τι κανουν :lol:

Levrone
12-08-09, 17:18
Γιατι οι υπολοιπες τροφες γρηγορου υδατανθρακα ακα ζαχαρη τι κανουν :lol:

μα μιλησε για ρυζι και μακαρονια.

τεσπα, αποψεις ειναι αυτες, προσωπικα μακαρονια δεν τρωω μεσα στην ημερα, ποσο μαλλον στο τελευταιο γευμα.

Exci
12-08-09, 17:29
Mαλλον δεν καταλαβες τι ηθελα να πω, συνεστησε καταναλωση μεγαλων ποσοτητων γρηγορου υδατανθρακα, που περιλαμβανει και μακαρονια εκτος των αλλων. Συμφωνω μαζι σου, απλα τα μακαρονια δεν ειναι το χειροτερο στη λιστα..

Levrone
12-08-09, 17:32
^ ναι ωστοσο προτεινει ασπρο ρυζι και μακαρονια, ε ποιο σου κανει πιο πολυ μπαμ?

εμενα τα μακαρονια.

dreads
12-08-09, 18:19
μην τσακωνεστε να στε φιλοι :):):).
αυτο που προτεινα αν θελετε το δεχεστε και εξηγησα και το γιατι το προτεινα.
φιλικες συμβουλες δινω .. αν θελει ο αλλος καθεται και το δοκιμαζει και βλεπει αν δουλευει αν οχι το απορριπτει και βρισκει κατι αλλο .. Μερικες φορες απλα χρειαζετε να σαι λιγο ανοιχτομυαλος και να δοκιμαζεις καπια πραγματα και να το απορριπτεις αναλογα με την κριση και εμπειρια σου ..

thegravijia
12-08-09, 18:36
μην τσακωνεστε να στε φιλοι :):):).
αυτο που προτεινα αν θελετε το δεχεστε και εξηγησα και το γιατι το προτεινα.
φιλικες συμβουλες δινω .. αν θελει ο αλλος καθεται και το δοκιμαζει και βλεπει αν δουλευει αν οχι το απορριπτει και βρισκει κατι αλλο .. Μερικες φορες απλα χρειαζετε να σαι λιγο ανοιχτομυαλος και να δοκιμαζεις καπια πραγματα και να το απορριπτεις αναλογα με την κριση και εμπειρια σου ..:thumbup:

dreads
12-08-09, 18:37
λαθος αυτο κατα εμενα...πριν τον υπνο λιπαρα χρειαζεσαι + την πρωτεινη ..οχι υδατανθρακα..
καλο θα ταν να κατεβαζεις μια καζεινη πριν τον υπνο +ω3 ...

(Συμφωνω σε αυτο ΑΛΛΑ δν του προτεινα μια ιδεα για τα τελευταια γευματα του , τοy προτεινα μια λυση για το προβλημα που αντιμετωπιζει και μεχρι να ξεκινησει να τρωει κανονικα το πρωινο του..
και πιστεψε με οτι ΑΝ στο τελος της ημερας εισαι σε αρνητικο ισοζυγιο παλι θα χανεις.. και με το να τρως υδατανθρακες πριν τον υπνο..
ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ γιατι ενας ο οποιος θα εφαρμοσει το δικο σου πρωτοκολλο ΙΣΩΣ να εχει μεγαλυτερη λιπολυση και καλυτερη αναλογια μυικης μαζας-λιπους..)




στο πρωινο οντος μπορουμε να αυξησουμε αρκετα την πρωτεινη γιατι εχουμε να φαμε κανα 8 ωρο απο τον υπνο...

( δν ειναι απαραιτητη μονο η συγκεκριμενη ωρα για να το κανεις αυτο ? ΑΝ μενεις νηστικος για 5-6 ωρες ειναι καλυτερο να εχεις περισσοτερα γραμμαρια πρωτεινη και ισως να εχεις και καλυτερη πρωτεινοσυνθεση ,δν το λεω στον αερα ειναι η ερευνα την οποια δουλευει ο Layne Norton για το διδακτορικο του αν δν κανω λαθος .
Παρολαυτα δν λεω οτι το εφαρμοζω.μπορω να σου δωσω και λινκ αν ενδιαφερεσε να δεις και μιλαω για natural αθλητη παντα.)

εκτος αν ξυπνας και τρως το βραδυ 3 ωρες αφου κοιμηθεις ...οπως κανει ο big litho απο οτι μου εχει πει..το εκανα και εγω παλια αλλα πλεον λογο κουρασης δεν το ρισκαρω γιατι αν τυχει και ξυπνησω και δεν με παρει ο υπνος κατευθειαν παει το κορμι πατριωτη... πανε οι αυξητικες πανε ολα....

(μερικοι ξυπνουν ,και τρωνε μερικοι οχι αλλα η πρωτεινη στο πρωινο δν χρειαζετε να εκτοξευθει σε υψηλες ποσοτητες επειδη κοιμηθηκες 8 ωρες και οχι 4 και 4..Στο πρωινο σου μεγαλυτερο ρολο παιζει ο υδατανθρακας)



λιπαρα τρως καθολου? υπερβολικη υδατανθρακες λιπος δεν γινεται ?? νομιζεις οτι τους αφομοιωνεις ολους
(βασικα δν καταλαβα τι με ρωτας , Αν τρωω εγω καθολου λιπαρα η ο φιλος μας που ζητησε την συμβουλη μας??
Αν τους αφομοιωνω ολους?? μαλλον οχι ,η μπορει και ναι ,αυτο εξαρταται απο το καθε ατομο διαφορετικα...
αλλος μπορει να αφομοιωνει 300γ υδατανθρακες αλλος 500γ και αλλος 1000γ και σιγουρα και ενα μερος τους θα μετατραπει και σε λιπος ,το θεμα ειναι πως να το χρησιμοποιησεις ολο αυτο υπερ σου.Το ιδιο ισχυει και με την πρωτεινη δν σημαινει οτι επειδη παιρνω 300γ πρωτεινη οτι την αφομοιωνω ολη φυσικα και οχι αλλα δν σημαινει οτι δν θα δουλεψει και υπερ μου :) αν ξερεις να χειριστεις και τους υδατανθρακες-λιπη. )

Levrone
12-08-09, 19:14
μην τσακωνεστε να στε φιλοι :):):).

εγω μ αυτον? ΠΟΤΕ!!!!:turtle::shock::turtle::shock::turtle:


αυτο που προτεινα αν θελετε το δεχεστε και εξηγησα και το γιατι το προτεινα.
φιλικες συμβουλες δινω ..

μα δε χρειαζεσαι να απολογεισαι γι αυτο που ειπες, λεγε αυτο πιστευεις εννοειται!

NickTheGreek
12-08-09, 20:06
αλλος μπορει να αφομοιωνει 300γ υδατανθρακες αλλος 500γ και αλλος 1000γ και σιγουρα και ενα μερος τους θα μετατραπει και σε λιπος

Πόσο είναι το maximum που μπορεί να αφομοιώση κάποιος σε γενικές γραμμές.Ρωτάω επειδή τρώω με κάθε δόση πρωτείνης (εκτός απο το βράδυ) 50γρ. υδατάνθρακα.Ευχαριστώ.

dreads
12-08-09, 20:40
μην τσακωνεστε να στε φιλοι :):):).

εγω μ αυτον? ΠΟΤΕ!!!!:turtle::shock::turtle::shock::turtle:


αυτο που προτεινα αν θελετε το δεχεστε και εξηγησα και το γιατι το προτεινα.
φιλικες συμβουλες δινω ..

μα δε χρειαζεσαι να απολογεισαι γι αυτο που ειπες, λεγε αυτο πιστευεις εννοειται!

:) ναι δν τιθεται θεμα απλα μερικες φορες πριν μιλησω θελω να εχω και χειροπιαστα πραγματα στα χερια μου πριν δωσω συμβουλη σε καποιον :):)

cheers mate:toast:

KATERINOULA
13-08-09, 18:29
Εγώ παίδες πάντως όταν ξυπνάω το πρωί πεινάω σαν λύκος.
Άσε που μερικές φορές όταν ξενυχτάω σηκώνομαι κατ'ευθείαν και τρώω μεσημεριανό.
χαχαχαχ

vAnY
13-08-09, 22:08
Εγώ παίδες πάντως όταν ξυπνάω το πρωί πεινάω σαν λύκος.
Άσε που μερικές φορές όταν ξενυχτάω σηκώνομαι κατ'ευθείαν και τρώω μεσημεριανό.
χαχαχαχ

:green: κι εγω το ιδιο!!!!

thegravijia
13-08-09, 22:20
Εγώ παίδες πάντως όταν ξυπνάω το πρωί πεινάω σαν λύκος.
Άσε που μερικές φορές όταν ξενυχτάω σηκώνομαι κατ'ευθείαν και τρώω μεσημεριανό.
χαχαχαχ

σε μας αν συμβει αυτο σημαινει οτι δεν εκανες σωστη επιλογη στο τελευταιο γευμα σου το προηγουμενο βραδυ...;)

KATERINOULA
13-08-09, 22:24
σε μας αν συμβει αυτο σημαινει οτι δεν εκανες σωστη επιλογη στο τελευταιο γευμα σου το προηγουμενο βραδυ...;)

Πάντα πεινάω όσο και ότι και να έχω φάει την προηγούμενη μέρα.
Αν δεν φάω πρωινό δεν πάει καλά η μέρα μου.

ioannis1
13-08-09, 22:29
ετσι ειναι εγω τρωω και μεταμεσονυκτια αυτη την περιοδο και παλι λυσαω απο πεινα.παω να φαω.

DusWS
13-08-09, 23:25
ωστοσο να ρωτησω και εγω κατι που ακουσα προχτες και με τραβηξε την προσοχη οσον αφορα την καλυτερη χωνεψη και την 100% απορροφηση της τροφης. λεγεται Creon 10000 & Creon 25000 και ειναι παγκρεατικα ενζυμα τα οποια λενε πως βοηθαει την πεψη στο 100% της.

αυτο τι παιζει ακριβως ομως ξερει κανεις να πει, τπτ πληροφοριες? απο live χρηση της...

Svein
21-08-09, 23:11
Εχω ενα τεραστιο προβλημα
Δεν μπορω με ΤΙΠΟΤΑ να φαω το πρωι που ξυπναω
Μετρημενες στα δαχτυλα ειναι οι φορες που εχω ξυπνησει κ πειναω...
Με δυσκολια δλδ φτιαχνω κ την πρωτεινη να πιω...
Αλλα για να φαω το ξεχναμε...!!!
Το μονο που θελω ειναι μια τζουρα καφε (απο της μαμακας μου που παω κ πεινω χωρις να με δει κ μου αρχισει μουρμουρα :rocking: )
κ επειτα αμεσως τουαλετα (χωρις να θελω να κανω κατι)
να κατσω στην λεκανη κ να κανω τσιγαρο!!!!
(θα καπνιζα κ στον υπνο μου αν μπορουσα)

Εχει αλλος το ιδιο προβλημα?
Να μην μπορει να φαει το πρωι?

Μπορω να κανω κατι για να πειναω τα πρωινα?

Μήπως παρατρώς το βραδυ????δοκίμασε να ποιείς whey το πρωι !!!!