PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέο μέλος - Λιποδιαλυτης



MrsQuaker
07-07-17, 11:44
Καλημερίζω την ομάδα .
Δεν έχω ξαναπάρει λιποδιαλυτη μόνο πρωτεΐνη χρησιμοποιώ κ κανω αερόβιο 5 μέρες τη βδομαδα κ προπόνηση με βάρη 4 φορές. Αυτό γίνεται εδώ κ έναν μήνα αφού προηγουμένως δεν πήγαινα τακτικά γυμναστήριο λογω υποχρεωσεων , όμως έφτασα στα 55 κιλά από τα 59 Θα με βοηθήσει κάποιος λιποδιαλυτης για να φτάσω πιο ευκολα/γρήγορα με γράμμωση στα 51;
ΥΓ. Η διατροφή μου είναι σωστή 100% οπότε δεν υπάρχει περιθώριο διορθώσεων σε αυτόν τον τομέα. Επίσης ξεκίνησα το γυμναστήριο πριν δύο χρόνια κ πλην ελαχίστων περιόδων αποχής (1-2 μηνα) εχω αποκτήσει γερή αντοχή κ δύναμη

wonderboy
07-07-17, 12:20
Καλησπερα καλως ηρθες , αν εισαι 100% σίγουρη για την διατροφη σου τοτε, μπορεις να βαλεις και 2 διπλες αεροβιες μεσα στην εβδομαδα, τωρα ενας λυπο. με θερμογεννιτικη δραση ισως σε ιδρώνει περισσότερο, αλλα η γνωμη μου πρωι αεροβιο με αδειο και μετα το γυμναστηριο αλλη.

MrsQuaker
07-07-17, 12:26
Καλησπερα καλως ηρθες , αν εισαι 100% σίγουρη για την διατροφη σου τοτε, μπορεις να βαλεις και 2 διπλες αεροβιες μεσα στην εβδομαδα, τωρα ενας λυπο. με θερμογεννιτικη δραση ισως σε ιδρώνει περισσότερο, αλλα η γνωμη μου πρωι αεροβιο με αδειο και μετα το γυμναστηριο αλλη.
Ευχαριστω!! Δηλαδη θα βοηθούσε μόνο στην αποβολή υγρών;
Πάντα με άδειο στομάχι κανω το αερόβιο.

mono AEK
07-07-17, 12:29
Σίγουρα ένας λιποδιαλυτης μπορεί να βοηθήσει αλλά μη περιμένεις θαύματα

Επίσης και ένα cla μπορεί να δώσει το κάτι παραπάνω

Από κει και πέρα προσθέτεις αερόβιο μειώνεις θερμίδες και υδατάνθρακα μέχρι να φτάσεις στο στόχο σου

stratosask
07-07-17, 12:35
Να μην παρεις λιποδιαλυτη.
Εισαι σε καλο δρομο κ απο αεροβια και απο ασκηση κ απο διατροφη.
Ριξε τους υδατανθρακες κ με μια υποθερμιδιτικη διατροφη κ με υπομονη θα εχεις πολυ καλα αποτελεσματα!
Μεσα σε ενα μηνα εχασες 4 κιλα..αρα αυτα που κανεις δουλευουν κ οταν δουλευει κατι πανω μας δεν το αλλαζουμε!!

MrsQuaker
07-07-17, 14:14
Να μην παρεις λιποδιαλυτη.
Εισαι σε καλο δρομο κ απο αεροβια και απο ασκηση κ απο διατροφη.
Ριξε τους υδατανθρακες κ με μια υποθερμιδιτικη διατροφη κ με υπομονη θα εχεις πολυ καλα αποτελεσματα!
Μεσα σε ενα μηνα εχασες 4 κιλα..αρα αυτα που κανεις δουλευουν κ οταν δουλευει κατι πανω μας δεν το αλλαζουμε!!

Όντως..απλα ανησυχω μηπως μπλοκαρει ο μεταβολισμος μου. Για να πετύχω γράμμωση θελω ελάχιστους υδατάνθρακες έτσι;

stratosask
07-07-17, 14:55
Αν ποτε μπλοκαρεις στα κιλα για αρκετες μερες τοτε αλλαξε κατι ή στην διατροφη ή στην αεροβια!
Παντως αλλες θερμιδες χρειαζοσουν 59 κιλα κ αλλες στα 55 κιλα.
Βρες ποσες θερμιδες χρειαζεσαι κ ριξε την ημερισια προσληψη θερμιδων κατα 300 θερμιδες περιπου.
Το θεμα να ξερεις δεν ειναι να χασεις γρηγορα κιλα αλλα να τα χασεις σωστα!