PDA

Επιστροφή στο Forum : Rich Piana



Polyneikos
11-08-17, 09:21
Ιδιαίτερη περίπτωση και αμφιλεγόμενη ο Rich Piana, γνωστός τα τελευταία χρονια στα social medias απο τις αναρτήσεις του, τα βίντεο που ανεβάζει και γενικά ο ωμός τρόπος που μιλάει για το bodybuilding
Εχει πολλούς Followers αλλά και άλλους τόσους haters για τον τρόπο ζωής του, καθώς έχει χρησιμοποιήσει ότι μέθοδο υπάρχει για να μεγαλώσει τα sizes του


117570


117574


Γεννήθηκε το 1971 στην Καλιφόρνια
Στα γυμναστήρια άρχισε να πηγαίνει σε πολύ μικρή ηλικία, απο τα 9 του, παρακολουθώντας την μητέρα του να προετοιμάζεται για αγώνες.
Οι φήμες λένε ότι ο ίδιος ξεκίνησε στα 11(!) την προπόνηση, ενώ στα 15 ξεκίνησε το αγωνιστικό bodybuilding και στα 19 βγήκε Mr California!
Συνέχισε να αγωνίζεται εως και το 2009, όταν κέρδισε 2 αγώνες , το NPC Sacramento Pro και το Border States Classic Championships

Titles

1990 NPC Mr. California Champion
1999 NPC USA Championships – 7th
2003 NPC USA Championships – 11th
2009 Sacramento Pro – 1st
2009 Border States Classic XXX Bodybuilding, Fitness & Figure Championships – 1st


117571

117573


Record Lifts

Bench Press: 225kg (495lb) for 3 reps
Squats: 265kg (585lb) for 2 reps
Deadlifts: 265kg (585lb) for 1 reps
Barbell Curl: 125kg (275lb) for 3 reps



117568

117569

Αφου τελείωσαν οι αγώνες ο Piana ασχολήθηκε επιτυχημένα με μια σειρά ρουχων, συμπληρωμάτων καθώς και παρασκευή και delivery γευμάτων για άτομα που κάνουν πρετοιμασία
Έχει συμμετάσχει και στο 2ο μέρος του Generation Iron



https://www.youtube.com/watch?v=qwnfcX6eiH8

Polyneikos
11-08-17, 09:26
Xθες βγήκε μια πληροφορία οτι ειναι πιθανόν σε κώμα, καθώς τον παρέλαβε ασθενοφόρο από το σπίτι του και τον έβαλαν στα επείγοντα...

kostas kou
11-08-17, 15:02
Δεν υπάρχουν πολλές πληροφορίες ακόμα αυτό έγινε στην αρχή της εβδομάδας μαθεύτηκε πριν λίγες ώρες, η εταιρία του έβγαλε ανακοίνωση ότι η κατάσταση της υγείας του βελτιώνεται μέρα με την μέρα ενώ άλλα site γράφουν ότι ήταν αναίσθητος όταν τον πήρε το ασθενοφόρο. Σύντομα θα μάθουμε
https://scontent.fath3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/20663757_10212347317253908_3886710075526592412_n.jpg?oh=fea49e4a4c8ed6b45ebc3ee7eefafee6&oe=5A2B6CE5

TRIANTAFYLLOU
11-08-17, 15:57
σιγουρα η αλήθεια είναι κάπου στη μέση , αλλα η υπερβολή και η κατάχρηση που έχει κάνει αυτός και οι όμοιοί του έχουν συνέπειες αναμφισβήτητα , όσο κομψα και να το πούμε και το σώμα του φαίνεται αφύσικο πρησμένο και άρρωστο και δεν έχει να κάνει σώνει και καλα με την μάζα μόνο γιατι έχει και πιο ογκώδης αθλητες

Μακάρι να ξεπεράσει αυτη τη περιπέτεια της υγείας του και να κοιτάξει την υγεία πάνω απ όλα γιατι χωρίς αυτην απλα θα κοιτάει και δεν θα μπορει να κάνει αυτο που του αρέσει

kostas kou
11-08-17, 17:11
εδω λεει οτι δυστυχως δεν τα κατάφερε, μενει να δουμε αν ισχυει....
http://ddnsports.tumblr.com/post/164051722730/ddn-sports-exclusive-bodybuilding-champ-rich

Polyneikos
11-08-17, 21:44
Διαψεύστηκαν οι φήμες οτι έχει πεθάνει .
Η κοπέλα του, Chanel Jansen λέει μάλιστα ότι έχει σταθεροποιηθεί η κατάστασή του, χωρίς βέβαια να σημαίνει οτι έχει ξεφύγει από τον κίνδυνο.

Polyneikos
11-08-17, 21:49
Ενα μικρό δείγμα της τρέλλας του Piana


https://www.youtube.com/watch?v=7sHYqTU39Ps

beefmeup
11-08-17, 21:56
αυτες ειναι βαριες προπονησεις για one burp max:green:
καλη ιδεα παντως, θα μπορουσαμε να κανουμε κατι παρομοιο με πιτογυρα:turtle:

strong(er)
12-08-17, 17:05
Θα παρατήρησες βέβαια ότι οι μπύρες είναι light,lol

Nive
12-08-17, 22:29
Τον παρακολουθω τον μπαγασα εδω και κατι χρονια, απ'οταν προτεινε total με δυο σκουπ πρωτεινη.
Γενικα στα βιντεο του μιλαει χυμα, μεσα στο κουρμπετι απο μικρος που λενε.
Καταχρησεις πολλα χρονια και νομιζω πως μετα απο ενα σημειο τον ενοιαζε μονο η υπερβολη.
Μου αρεσε παρα πολυ πριν βαλει λαδια-ξυδια κλπ...ειδικα η πρωτη φωτο που εβαλες Κωστα ειναι υπεροχη.
Μακαρι να την γλιτωσει ο ανθρωπος. Καπου ειδα να κυκλοφορει στο φβ οτι ειναι κλινικα νεκρος,οχι απο την espresso της αμερικης που λεει και μια ψυχη (που εβγαλε ειδηση πως πεθανε και το ανακαλεσε). Στο site της 5% λενε πως παει καλυτερα και τελειωνουν με το να προσευχηθουμε...μακαρι να το ξεπερασει.

capo
12-08-17, 23:02
καπου ειχα ακουσει οτι Δευτερα παιρνει εξιτηριο απο το νοσοκομειο

kostas kou
13-08-17, 13:06
εχουμε κανα νεο?

Nive
14-08-17, 00:54
Απ'οσο διαβαζω παραμενει σε τεχνητο κωμα...

Nive
25-08-17, 10:27
Μολις διαβασα πως ο ανθρωπος τελειωσε. :(
Γνωριζετε κατι?

Polyneikos
25-08-17, 10:53
Το διάβασα και εγώ , το έγραψε ο Shawn Ray

http://www.evolutionofbodybuilding.net/rich-piana-passes-away-rip/

117796

alsos
25-08-17, 11:00
Ναι οντως μολις εγραψα το μυνημα οτι δεν βλεπω κατι και εκανα refresh στην αρχικη μου βγηκαν ολα μαζι .

capo
25-08-17, 12:49
δεν ισχυει κατι τετοιο καθως δεν το επιβεβαιωνει η οικογενεια του.

Polyneikos
25-08-17, 12:57
Κοιτα, για να το γράψει ο Shawn Ray (το ανακοίνωσε στο Instagram στο λινκ που έβαλα) , δεν νομίζεται να εκτίθεται τόσο πολύ ... Θα δούμε.

https://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=117796&d=1503655588

beefmeup
25-08-17, 13:25
11/8 ανοιγει το θεμα κ Κωστας, 25/8 αντιο Piana...αρχιζω να φοβαμαι:turtle:

Δημητρης 1924
25-08-17, 13:28
R.I.P

Nive
25-08-17, 13:35
Το'γραψαν και καποια blogs...

Μια φωτο που βρηκα με τον Dallas
117797

TRIANTAFYLLOU
25-08-17, 15:37
πολλά τα δυσάρεστα που ακούσαμε φετος στην οικογένεια του ββ , ας είναι τα τελευταία και να μην ασχολούμαστε με λυπηρα θέματα αλλα μόνο ευχάριστα αγωνιστικά !!
Κρίμα και ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει τον άνθρωπο και δύναμη στούς οικείους του

Polyneikos
25-08-17, 20:09
https://www.youtube.com/watch?v=TIavUvDgcI8

capo
25-08-17, 21:04
μαλλον ισχυει γιατι το ανεφερε και ο Kali Muscle

Muscleboss
26-08-17, 22:21
Αθλητής παλιότερα και διαδικτυακό celebrity τα τελευταία χρόνια με πολύ μεγάλο αριθμό followers στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, μεγαλύτερο από αυτόν των κορυφαίων αθλητών bodybuilding (!). Άνθρωπος των άκρων ενσυνείδητα, απέσπασε το δικό του χώρο στη βιομηχανία και όχι άδικα φτάνοντας και τελικά ξεπερνώντας τα όρια.

Φαινόμενο της εποχής, για άλλους περισσότερο συμπαθής, για άλλους λιγότερο. R.I.P.

117814

mono AEK
26-08-17, 22:50
Τελικά από τι πήγε?

RAMBO
27-08-17, 06:38
Κατι για κοκες ακουγεται:rifle:

Polyneikos
27-08-17, 10:20
Ο Μπάμπης ο Σουγιάς το είπε;:shock::???:

Polyneikos
27-08-17, 10:36
Αθλητής παλιότερα και διαδικτυακό celebrity τα τελευταία χρόνια με πολύ μεγάλο αριθμό followers στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, μεγαλύτερο από αυτόν των κορυφαίων αθλητών bodybuilding (!). Άνθρωπος των άκρων ενσυνείδητα, απέσπασε το δικό του χώρο στη βιομηχανία και όχι άδικα φτάνοντας και τελικά ξεπερνώντας τα όρια.

Φαινόμενο της εποχής, για άλλους περισσότερο συμπαθής, για άλλους λιγότερο. R.I.P.

117814

Από φίλους και γνωστούς που έχουν παρευρεθεί σε εκθέσεις τύπου FIBO, ο κόσμος περίμενε ουρές για να φωτογραφηθεί μαζί του, κόσμος εφάμιλλος -αν όχι περισσότερος- από πολλούς Pro.
Η δε αξία του στο χρηματιστήριο του Bodybuilding με τις δουλειές που είχε αναπτύξει , υπολογίζονται κάποια εκατομμύρια δολλάρια ετησίως.
Προσωπικότητα με αρκετούς Followers όντως, με μότο τύπου "Whatever it takes" "grow day by day", "nothing is impossible" έδινε σε αρκετούς motivation αν και πολλοί κατέκριναν τους τρόπους που είχε επιλέξει


https://www.youtube.com/watch?v=wUVTufy9rTg

Polyneikos
30-08-17, 17:29
https://www.youtube.com/watch?v=-1kd0IZjEFw&feature=youtu.be

strong(er)
30-08-17, 21:23
Πόσα να αντέξει και αυτός ο έρημος οργανισμός?
Για αυτό αρχίζουν να φεύγουν ένας ένας,.

Panhell34
02-09-17, 23:18
Επειδή είμαι λίγο στουρνάρι στα Αγγλικά και δεν τα πιάνω όλα,μπορεί κάποιος να μου πει από τι πήγε τελικά?Αν δεν βαριέστε :green:

Ioannis Duff
02-09-17, 23:35
Ενω τον κουρευε στο μπανιο αρχισε ξαφνικα να γερνει μπροστα απο ξαφνικη αναισθησια και χτυπησε το κεφαλι του, τα ματια του γυρναγαν πισω και εμειναν ανοιχτα. Αν δεν απατωμαι ηταν σε κατασταση κωματος για καποιες βδομαδες μεχρι που τελικα εφυγε. Επισης καταρριπτει τις φημες σχετικα με υπερβολικη δοση κοκαινης λεγοντας οτι η λευκη σκονη που βρεθηκε στο σπιτι ηταν Preworkout το οποιο το σνιφαρε γιατι τον επιανε καλυτερα ( wtf ). Η αλλη φημη οτι οι αρχες βρηκαν 20 μπουκαλακια με αας τελικα ηταν σωστη αλλα λεει οτι αυτα ηταν εκει εδω και καιρο, ειναι πολυ λογικο να βρισκοντε εκει και ειναι και ρεαλιστικα μικρη ποσοτητα.

Panhell34
02-09-17, 23:48
:thumbup: Καλά αυτό με τη κοκαίνη,άμα θέλω το πιστεύω,εκτός αν το είπε η γκόμενά του για να γλιτώσει τη φυλακή γιατί το να σνιφάρει pre δε νομίζω :shock:

AlexakisKon
03-09-17, 11:36
:thumbup: Καλά αυτό με τη κοκαίνη,άμα θέλω το πιστεύω,εκτός αν το είπε η γκόμενά του για να γλιτώσει τη φυλακή γιατί το να σνιφάρει pre δε νομίζω :shock:

συμφωνώ, το να σνιφαρει pre ακουγεται πολύ χαζο

Levrone
03-09-17, 12:04
Επειδή είμαι λίγο στουρνάρι στα Αγγλικά και δεν τα πιάνω όλα,μπορεί κάποιος να μου πει από τι πήγε τελικά?Αν δεν βαριέστε :green:

Κατα τη δικη μου αποψη φιλε μου ειναι καποιες περιπτωσεις θανατων που δεν αξιζουν ουτε νεκροψια. Οταν η καταχρηση εχει φτασει σε τετοια επιπεδα ο θανατος ειναι εφικτος με καθε τροπο. Σιγουρα δε σου λεω κατι καινουριο αλλα ποσο ενδιαφερον εχει το ερωτημα αν πεθανε πχ απο ναρκωτικα ή απο αλλες ουσιες ή συνδιασμο.. Εδω μιλαμε για τετοια συνολικη επιβαρυνση του οργανισμου που και ουσιες να βρουν στο αιμα του μπορει να μην ειναι και οι ιδιες οι αμεσα υπευθυνες.

Αντιθετως εχει ενδιαφερον το ερωτημα απο ποιους ανθρωπους θεωρειται ο κυριος αυτος , και ο καθε ομοιος με αυτον , ενδιαφερουσα περιπτωση. Δηλαδη τα νεα του, ο τροπος ζωης του, τα προιοντα που λανσαρει κτλ. οπως και το γιατι να σχετιζεται ντε και καλα αυτος ο ανθρωπος με το bodybuilding.

Οπως και να χει , ελαφρυ το χωμα.

lila_1
03-09-17, 12:19
Κατα τη δικη μου αποψη φιλε μου ειναι καποιες περιπτωσεις θανατων που δεν αξιζουν ουτε νεκροψια. Οταν η καταχρηση εχει φτασει σε τετοια επιπεδα ο θανατος ειναι εφικτος με καθε τροπο. Σιγουρα δε σου λεω κατι καινουριο αλλα ποσο ενδιαφερον εχει το ερωτημα αν πεθανε πχ απο ναρκωτικα ή απο αλλες ουσιες ή συνδιασμο.. Εδω μιλαμε για τετοια συνολικη επιβαρυνση του οργανισμου που και ουσιες να βρουν στο αιμα του μπορει να μην ειναι και οι ιδιες οι αμεσα υπευθυνες.

Αντιθετως εχει ενδιαφερον το ερωτημα απο ποιους ανθρωπους θεωρειται ο κυριος αυτος , και ο καθε ομοιος με αυτον , ενδιαφερουσα περιπτωση. Δηλαδη τα νεα του, ο τροπος ζωης του, τα προιοντα που λανσαρει κτλ. οπως και το γιατι να σχετιζεται ντε και καλα αυτος ο ανθρωπος με το bodybuilding.

Οπως και να χει , ελαφρυ το χωμα.

:thumbup:

Ioannis Duff
03-09-17, 18:23
Ποτε δεν τον συμπαθησα τελειως, ο ανθρωπος αυτος ενσαρκωνε την σκοτεινη πλευρα του ββινγκ. Επασχε απο body dismorphia και ενιωθε "μικρος" ανεξαρτητα απο το ποσους μυς εβαζε πανω του. Για αυτο κατεφυγε σε λαδια και χρονεια χρηση αας - κυριολεκτικα οτι χρειαζοταν οπως ηταν αλλωστε και το μοττο του. Αλλα ηταν μια ευχαριστη αλλαγη απο τους τοννους fake natties στην βιομηχανια, ηταν ειλικρινης και μαλιστα μιλουσε με λεπτομερεια για τις παρενεργειες των ουσιων που χρησιμοποιουσε. Με αποτελεσμα να αποτρεψει πολλα ατομα απο το να τα αγγιξουν. Και απο οτι εχω ακουσει παρα της οικονομικης του επιτυχιας ηταν πολυ down to earth.