PDA

Επιστροφή στο Forum : BodyBuilding και σκληρά ναρκωτικά......



m3ssias
08-02-09, 04:19
Προχτές έβλεπα ξανά ένα αφιέρωμα σε έναν αθλητή μας που έφυγε απο ναρκωτικά.....στον Paul De Mayo.....
Δυστυχώς όμως η λίστα των ββ που χρησιμοποιούν εκτός όλων των άλλων(στεροιειδή,διουρητικά,ινσουλίνες....) καί σκληρά ναρκωτικά είναι πολύ μεγάλη,και κρύβει πολλές "εκπλήξεις"......
"Τιτάνες" του αθλήματος όπως Dennis James,Graig Titus,Paul Dillet,Dave Palumbo,Victor Martinez....Έχουν προσάχθεί πολλές φορές απο τις αρχές για υποθέσεις χρήσης,αλλα και εμπορίας ναρκωτικών.....Απορώ λοιπόν....πώς ειναι δυνατόν να κάνεις ββ,να είσαι επαγγελματίας,και να παίρνεις τέτοιες ουσίες??αυτοί που θέλουν ουσίες που προάγουν την σωματική δύναμη και την μέγιστη ανάπτυξη,πώς είναι δυνατόν να χρησιμοποιούν ουσίες που σε μετατρέπουν σε σκιάχτρο???
Και εδώ έρχομαι και ενύσταμαι καί προς τα περιοδικά που τους βάζουν και στα εξώφυλλα.......έλεος.....

slaine
08-02-09, 04:33
μου κάνει εντύπωση ο προβληματισμός σου...

κανείς δεν είναι τέλειος, πολλά συμφέροντα, ανάγκη για χρήμα και άλλα πράγματα που δεν τα ξέρουμε...

και λογικό να τους βάζουν τα περιοδικά στα εξώφυλλα αφού υπάρχει κόσμος που τσιμπάει και αγοράζει. κι εσύ αν είχες περιοδικό θα έβαζες κάτι που πουλάει αλλιώς θα έκλεινες.

mantus3
08-02-09, 04:41
μαρεσει ο προβληματισμος σου φιλε μου... σχετικα με την εκτεταμενη χριση / εμποριο καλο θα ηταν να εξετασουμε κ σε ποιες περιοχες παρατιρουντε τα περιστατικα αυτα... επισεις στην απλη χρηση η οποια γυνεται απο πολους, μπορει μερικες φορες ειτε να δωσει ενεργεια ειτε να κοψει την πινα αναλογα με την περισταση... παντως οσοι περνουν, τα περνουν σινιθως στην γραμοση...

m3ssias
08-02-09, 04:44
Aπλα δέν μου αρέσει που έχουν συνδέσει το άθλημα μας με "νύχτα","μπραβιλίκια"....κ.α......δέν συμφωνώ με το να χτίζεις σώμα και "μπράτσα" για να κοπανάς κόσμο και να πουλάς μόστρα......προτιμώ υγιείς αθλητές με ένα σωστό προφίλ στη κοινωνία,που να είναι πρότυπα για τουσ νέους,που είναι πρόθυμοι,ευγενικοί και πρόσχαροι άνθρωποι.....Άνθρωποι που κερδίζουν τον σεβασμό και τη συμπάθειά σου 1α με τη πρωσωπικότητά και τον χαρακτήρα τους,και μετά με την διάπλασή τους :D

slaine
08-02-09, 04:45
αυτο το είδος πρωταθλητισμού είναι κατάχρηση... καταχρήσεις γίνονται ούτως ή άλλως και το ξέρουμε... γιατί προβληματιζόμαστε αν παίρνουν ναρκωτικά... λες και το ότι είναι πχ στείροι απο τις άλλες ουσίες δεν είναι ζημιά....

RUHL
08-02-09, 13:01
πρωτη φορα το ακουω αυτο που λες και ο de mayro δεν πεθανε απο τα ναρκωτικα :lol: :lol: :rolf: :rolf: εκανε μοιγμα με διουριτικα 2-3 και την εκατσε δεν παιζεις με αυτα

Τα μονα ναρκωτικα που ακουσα ειναι σε αυτους τους ψευτικους παλεστες-ηθοποιους

Για πες απο που το ανακαλυψες?οτι επερναν ναρκωτικα η εμπορευοντε για αας κανενας λογος σιγουρα κιολας ναρκωτικα ομως :green: :drunken:


Aπλα δέν μου αρέσει που έχουν συνδέσει το άθλημα μας με "νύχτα","μπραβιλίκια"....κ.α......δέν συμφωνώ με το να χτίζεις σώμα και "μπράτσα" για να κοπανάς κόσμο και να πουλάς μόστρα....
Αυτο εμεις το δημιουργησαμε δυστιχως ......λιγα ατομα ομως


προτιμώ υγιείς αθλητές με ένα σωστό προφίλ στη κοινωνία,που να είναι πρότυπα για τουσ νέους,
Αυτο δεν θα γηνει ποτε τον ποτων οσο και αν μου αρεσει το ββινγκ επειδη σε μας τα ξαναειπαμε ειναι εμφανες και δεν κρυβομαστε για χρηση αας οπως σε ολα τα αλλα αθληματα και η υγεια παει περιπατο
Ειδικα εδω στην ελλαδα με τους παραπληροφορημενους ασχετους που μεχρι σημερα εμφανηζοντε ατομα(ενα προχτεσινο αστειο χαχααχαχαχ τελικα οποιος κανει πολλα κιλα σκουωτ εχει και μικρο πουλι αχαχαχ κατι μαθαμε και παλι αχαχχααχ)



που είναι πρόθυμοι,ευγενικοί και πρόσχαροι άνθρωποι.....Άνθρωποι που κερδίζουν τον σεβασμό και τη συμπάθειά σου 1α με τη πρωσωπικότητά και τον χαρακτήρα τους,και μετά με την διάπλασή τους
Αυτο στον ανθρωπο ειναι καμια σχεση με το αθλημα και με καθε αθλημα δεν ειναι διαλεξη με ποιητες και βιβλιαα :lol: :lol:
Παντως δεν το πολυκαταλαβα αυτο το κοματι που το πας τεσπα

mantus3
08-02-09, 22:48
Aπλα δέν μου αρέσει που έχουν συνδέσει το άθλημα μας με "νύχτα","μπραβιλίκια"D

αυτο πιστεβω ειναι ενας μικρος μυθος... ισα ισα, που οι περισοτεροι μπραβοι σε μαγαζια ειναι κατι ογκοδοι τιπαδες με κιλιτσες... κ οχι μποντιμπιλτερς... το οτι μπορει καποιοι να ειναι ογκοδεις δεν μου λεει κατι για τον λογο του οτι μπορει να ειναι ετσι απο φυσικου τους... πχ εγω οσο ογκο κ να παρω δεν θα μπορουσα να δουλεψω ποτε νυχτα για τον πολυ απλό λόγο του οτι θα περνουσαν οι πελατες απο πανω μου... αλλα κ απο μια αλλη αποψη, δουλια δεν ειναι κ αυτη?

KM2909
08-02-09, 23:04
ενα προχτεσινο αστειο χαχααχαχαχ τελικα οποιος κανει πολλα κιλα σκουωτ εχει και μικρο πουλι
:rolf: :rolf: :rolf:


Και εδώ έρχομαι και ενύσταμαι καί προς τα περιοδικά που τους βάζουν και στα εξώφυλλα.......έλεος.....

όπως είπε και ο Greg Valentino(!) στο Bigger Stronger Faster, όσον αφόρά τα περιοδικά και τη διαφήμιση δεν ισχύει το ''what you see is what you get'' αλλά ''what you see is what they want you to get''.... κοινώς όπου κινείται μπακίρι δύσκολα εφαρμόζονται κώδικες ηθικής και τα ρέστα...

TRIANTAFYLLOU
09-02-09, 01:10
μην αναρωτιέστε καθόλου τα χρόνια άλλαξαν και οι αθλητές την χημεία την έχουν το βασικότερο συστατικό του πρωταθλητισμού .

μια παρενέργεια που εχω ξανααναφέρει της χρησης αας είναι η ψυχολογική εξάρτηση και η μακροχρόνια χρήση αυξάνει τα συμπτώματα και ακόμη χειρότερα είναι μετα το σταμάτημα διαταρασετε το ορμονικό σύστημα όπως και κατα την χρήση αλλα αυτή η δύναμη και ευαιξια που δίνουν σε ανεβάζει και με μεγαλύτερη δύναμη σε ρίχνει και φτανει αυτός να έχει την ψυχολογια ενος κοινού ανθρώπου που ξεφεύγει σ αυτα .

γι αυτό τονίζω ο άνθρωπος πρέπει να είναι πολυπλευρικός να μην είναι κολημενος με ένα πράγμα μόνο που τον ευχαριστεί γιατί τα κολήματα οδηγούν σε ακρότητες και οι αθλητες αυτοί απλοί άνθρωποι είναι με αδυναμίες και ισως πολλοι απο αυτούς χωρίς το bodybuilding να είχαν φτασει στα ναρκωτικά η πολύ πιο γρήγορα .

kutsup
09-02-09, 09:08
Aπλα δέν μου αρέσει που έχουν συνδέσει το άθλημα μας με "νύχτα","μπραβιλίκια"....κ.α......δέν συμφωνώ με το να χτίζεις σώμα και "μπράτσα" για να κοπανάς κόσμο και να πουλάς μόστρα......προτιμώ υγιείς αθλητές με ένα σωστό προφίλ στη κοινωνία,που να είναι πρότυπα για τουσ νέους,που είναι πρόθυμοι,ευγενικοί και πρόσχαροι άνθρωποι.....Άνθρωποι που κερδίζουν τον σεβασμό και τη συμπάθειά σου 1α με τη πρωσωπικότητά και τον χαρακτήρα τους,και μετά με την διάπλασή τους :D

Δυστηχώς λίγα άτομα είναι αυτά πιστεύω που ασχολούνται με τη νύχτα και βγάζουν το όνομα στο ΒΒ. Ίσως παλιά ήταν περισσότερα. Το θέμα είναι από την άλλη τι δουλειά μπορείς να κάνεις και να είσαι "ντουλάπα"; Η πιο εύκολη είναι "πόρτα" και πάει λέγοντας. Η άλλη είναι είσαι ιδιοκτήτης γυμναστηρίου. Βέβαια στη μία περίπτωση είσαι για τα πανηγύρια και στην άλλη επιχειρηματίας με ότι αυτό συνεπάγεται, οπότε μάλλον οι περισσότεροι προτιμούν την πρώτη λύση.
Είπαμε δύσκολη η καλογερική.
Όσο για τα ναρκωτικά, επαγγελματίες είναι τι σχέση έχουν με τον αθλητισμό σαν ιδέα; Κατά τη γνώμη μου ο αθλητισμός αν ξεφύγει από τη σφαίρα του ερασιτεχνισμού χάνει το νόημά του. Είναι κι αυτοί πλέον σαν τους υπόλοιιπους celebrities με τα ακριβά αυτοκίνητα και τις βίλες στο Beverly Hills.

the_big_litho
09-02-09, 12:19
Κατά τη γνώμη μου ο αθλητισμός αν ξεφύγει από τη σφαίρα του ερασιτεχνισμού χάνει το νόημά του. Είναι κι αυτοί πλέον σαν τους υπόλοιιπους celebrities με τα ακριβά αυτοκίνητα και τις βίλες στο Beverly Hills.

+1

οταν μπαινει το χρημα στη μεση, ο αθλητισμος χανει την αγνη του μορφη, γινεται πρωταθλητισμος και ακολουθουν τα γνωστα συνεπαγομενα

RAMBO
09-02-09, 17:28
η αποψη του κοσμου για τουσ ββ ειναι κυριωσ=χαπια,ενεσησ,ξυλο. :banghead:

TRIANTAFYLLOU
09-02-09, 17:40
η δουλειά δεν είναι ντροπή , βέβαια ενας ββερ έχει περισσότερες πιθανότητες να δουλέψει πόρτα βέβαια δεν το έκανα ποτε γιατί γουστάρω την νύχτα και μου αρεσει να γυρνάω και όχι να δουλεύω .

σ αυτή την περίπτωση γνωρίζω πολλά παιδιά που δουλεύουν πόρτα και είναι αξιοπρεπέστατοι και έχουν και οικογένειες ,αλλά και άτομα που καμία σχέση δεν έχουν με αυτούς και ας κάνουν την ίδια δουλεια , η δουλειά πολλες φορες δεν είναι απόλυτο χαρακτηριστικό τού χαρακτήρα του καθενός , τώρα οι ββερ βομβαρδίζονται απο παντού δεν είναι μόνο το θεμα δουλειάς και ως γνωστόν πάντα τα αρνητικά προβάλονται .

mantus3
09-02-09, 18:17
Η άλλη είναι είσαι ιδιοκτήτης γυμναστηρίου

κακα τα ψεματα, δεν μπορουν ολοι να ανοιξουν το δικο τους γυμναστιριο για τον πολυ απλο λογο του οτι θελει παρα μα παρα πολα λεφτα! κ εκτως αυτου, αντε κ το ανοιξες, τοσο ευκολα το κρατας? δεν νομιζω στις μερες μας καποιος να ζει μονο κ μονο επιδι ασχολιτε επιχειρηματικά με ενα γυμναστήριο...

kutsup
09-02-09, 23:30
η δουλειά δεν είναι ντροπή , βέβαια ενας ββερ έχει περισσότερες πιθανότητες να δουλέψει πόρτα βέβαια δεν το έκανα ποτε γιατί γουστάρω την νύχτα και μου αρεσει να γυρνάω και όχι να δουλεύω .

σ αυτή την περίπτωση γνωρίζω πολλά παιδιά που δουλεύουν πόρτα και είναι αξιοπρεπέστατοι και έχουν και οικογένειες ,αλλά και άτομα που καμία σχέση δεν έχουν με αυτούς και ας κάνουν την ίδια δουλεια , η δουλειά πολλες φορες δεν είναι απόλυτο χαρακτηριστικό τού χαρακτήρα του καθενός , τώρα οι ββερ βομβαρδίζονται απο παντού δεν είναι μόνο το θεμα δουλειάς και ως γνωστόν πάντα τα αρνητικά προβάλονται .

Το θέμα είναι για πόσο καιρό θα κρατήσεις την αξιοπρέπειά σου. Εδώ σε νορμάλ δουλειές την χάνεις πόσο δε στη νύχτα. Και μετά είναι δουλειά με ημερομηνία λήξεως. Πόσοι τελικά ξεφεύγουν από τη νύχτα, ελάχιστους ξέρω που τα κατάφεραν. Γιατί κακά τα ψέματα αν μάθεις σ΄αυτή τη ζωή δύσκολα αλλάζεις.

mantus3
10-02-09, 00:48
Το θέμα είναι για πόσο καιρό θα κρατήσεις την αξιοπρέπειά σου. Εδώ σε νορμάλ δουλειές την χάνεις πόσο δε στη νύχτα. Και μετά είναι δουλειά με ημερομηνία λήξεως. Πόσοι τελικά ξεφεύγουν από τη νύχτα, ελάχιστους ξέρω που τα κατάφεραν. Γιατί κακά τα ψέματα αν μάθεις σ΄αυτή τη ζωή δύσκολα αλλάζεις.

γιατι θεωρεις ντροπη να δουλευει καποιος νυχτα? που το κακο? δηλαδη αμα εσυ ας πουμε ειχες την δυνατοτητα να επιλεξεις αναμεσα σε οικοδομη η νυχτα, τι θα διαλεγες?

KATERINI 144
10-02-09, 00:56
mantus3 δεν βλεπω να λεει κάπου πως είναι ντροπή, λαθος δρόμος, ναι, και συμφωνώ, δεν ξεφεύγεις εύκολα μετα απο εκει, και δεν εξαρτάτε απο σενα αλλα απο το ποσο μούτρο είναι ο ιδιοκτήτης του μαγαζιού.

kutsup
10-02-09, 09:30
γιατι θεωρεις ντροπη να δουλευει καποιος νυχτα? που το κακο? δηλαδη αμα εσυ ας πουμε ειχες την δυνατοτητα να επιλεξεις αναμεσα σε οικοδομη η νυχτα, τι θα διαλεγες?

Δεν είναι θέμα ντροπής. Είσαι ακόμη μικρός και δεν έχεις καταλάβει τι θα πει οικογένεια και υποχρεώσεις. Ποιό είναι το μέλλον σε μια τέτοια δουλειά; Σε ποιό ταμείο θα ασφαλιστείς εσύ και η οικογένειά σου; Τι θα έχεις μάθει ώστε να μπορείς να κάνεις κάτι άλλο αν χρειαστεί που θα χρειαστεί σίγουρα μετά από κάποια ηλικία; Σίγουρα όχι να παριστάνεις τον νταή έξω από μια πόρτα γιατί θα σου κλείσει πολλές άλλες πόρτες.
Οπότε σίγουρα θα προτιμούσα την οικοδομή στην ανάγκη κι ας παρατούσα τα βάρη.

kyriakos23
10-02-09, 10:58
το να δουλευεις νυχτα καποτε για extra οχι stadar δουλεια νομιζω ειναι οκ.
αλλα να εχεις οικογενεια κ να ειναι η κανονικη σου δουλεια ε τοτε η αχαιρευτος ειναι ο αλλος η καθωλου εξυπνος.δεν ειναι δουλειες αυτες.

psv
10-02-09, 12:17
Με μεγαλη μου λυπη διαπιστωνω κι εγω πως το bb συνδεεται με παρακμη οσον αφορα ολα τα υπολοιπα και ισως αυτο να ειναι σε ενα βαθμο αληθεια.Διαπιστωνω δηλαδη οτι ναι,πορτιερης ειναι πιο πιθανο να καταληξει καποιος,παρα γιατρος πχ...Γιατι ας το σκεφτουμε κι αλλιως...Για να κανει κανεις σωστα τη δουλεια του σαν ββερ ποσος χρονος του μενει για να κανει και κατι αλλο που θα του παρει σιγουρα ακομα περισσοτερο χρονο??? :| Να διαβασει πχ και να αποκτησειστο μελλον μια αξιοπρεπεστατη δουλεια?Γιατι κακα τα ψεμματα,σαν πορτιερης δεν τη βγαζεις σ'αυτη τη ζωη και συμφωνω απολυτα με αυτα που λεει ο kutsup.

Οσο για τα ναρκωτικα...Ε,λιγο πολυ πιστευω ο,τι ειπαν καποιοι απο τους προλαλησαντες.Για τα λεφτα γινεται χαμος...

mantus3
10-02-09, 13:50
Με μεγαλη μου λυπη διαπιστωνω κι εγω πως το bb συνδεεται με παρακμη οσον αφορα ολα τα υπολοιπα και ισως αυτο να ειναι σε ενα βαθμο αληθεια.Διαπιστωνω δηλαδη οτι ναι,πορτιερης ειναι πιο πιθανο να καταληξει καποιος,παρα γιατρος

διαφωνω μαζι σου.. ισα ισα πολοι επαγκελματιες εχουν ισχιρα χαρτια... κ περαν του χρονου που θελει, παιζει κ ο παραγοντας διαφασμα, γιατι κακα τα ψεματα μονο με γυμναστικη κ διατροφη δεν γυνεσαι ( :sneaky: )...

επισεις καποιος που ασχολιτε με με ββ, εχει περισοτερες πιθανοτητες να τα παει καλα σε μια σχολη, για τον λογο του οτι εχει μαθει να ΠΕΙΘΑΡΧΕΙ... κ αν κρινω απο μενα, απο την στιμγη που ειπα να το δω καπως πιο θερμα το θεμα, εχω αρχησει τρελο διαβασμα! που πιο πριν ουτε με σφαιρες.. αρα δεν συνδεετε με την παρακμη αλλα με την ακμη! ((οχι τα σπιρακια αν κ θα μπορουσε :sneaky: )).... παντως εγω το λεω ανοικτα, αμα ειχα την ευκερια να δουλεψω νυχτα θα την αρπαζα, πρωτον γιατι ειμαι μικρος οποτε ουτε λογος για οικογενια κ δευτερον γιατι εν τελοι, τα λευτα ειναι πολυ καλητερα απο αυτα που περνω τωρα...

_kwstas_
10-02-09, 19:01
εγω προσοπικα δεν πυστευω οτι το β.β σε καμια περιπτωση δεν συνδεετε με νυχτα... δεν σημαινει επιδει ειναι ο πορτιερης φουσκοτος ειναι και β.βilder...

NASSER
10-02-09, 19:16
εγω προσοπικα δεν πυστευω οτι το β.β σε καμια περιπτωση δεν συνδεετε με νυχτα... δεν σημαινει επιδει ειναι ο πορτιερης φουσκοτος ειναι και β.βilder...

Συμφωνω απολυτα με αυτο.
Το κακο ειναι πως ο κοσμος που δεν γνωριζει, φουσκοτους και bodybuilders τους βαζουν στο ιδιο πηγαδι. Οτι ενας bodybuilder απο αναγκη μπορει να δουλεψει νυχτα-πορτα ή και κατι αλλο, δεν σημαινει πως χαλαει η προσωπικοτητα του.

Και γιατι να δουλεψει νυχτα?? Γιατι δυστυχως το αθλημα εχει πολλα εξοδα!

Αυτο δεν σημαινει πως ο αθλητης μπορει να ειναι εγκληματιας ή παιζει κακο ρολο στην προσωπικη του ζωη. Καθε αλλο ανθρωποι που ειναι αθλητες και εχουν πειθαρχια και αυτοσεβασμο, χειριζονται πολυ καλυτερα τις καταστασεις απο καποιον που λεγεται απλα φουσκοτος ή πορτιερης, γιατι λυση δεν ειναι παντα το ξυλο.

TRIANTAFYLLOU
10-02-09, 19:44
Και γιατι να δουλεψει νυχτα?? Γιατι δυστυχως το αθλημα εχει πολλα εξοδα!

και οχι μόνο το άθλημα η ζωη έχει έξοδα και απαιτήσεις και όταν κάποιος είναι συνηδητοποιημένος η όποια δουλειά και να κάνει δεν αλοιώνει τον χαρακτήρα του . ξερω παρα πολα και σωστα άτομα στην νύχτα αλλα και άτομα που δεν είναι σωστα και ας δουλεύουν στη μέρα.

psv
10-02-09, 21:53
Με μεγαλη μου λυπη διαπιστωνω κι εγω πως το bb συνδεεται με παρακμη οσον αφορα ολα τα υπολοιπα και ισως αυτο να ειναι σε ενα βαθμο αληθεια.Διαπιστωνω δηλαδη οτι ναι,πορτιερης ειναι πιο πιθανο να καταληξει καποιος,παρα γιατρος

διαφωνω μαζι σου.. ισα ισα πολοι επαγκελματιες εχουν ισχιρα χαρτια... κ περαν του χρονου που θελει, παιζει κ ο παραγοντας διαφασμα, γιατι κακα τα ψεματα μονο με γυμναστικη κ διατροφη δεν γυνεσαι ( :sneaky: )...

επισεις καποιος που ασχολιτε με με ββ, εχει περισοτερες πιθανοτητες να τα παει καλα σε μια σχολη, για τον λογο του οτι εχει μαθει να ΠΕΙΘΑΡΧΕΙ... κ αν κρινω απο μενα, απο την στιμγη που ειπα να το δω καπως πιο θερμα το θεμα, εχω αρχησει τρελο διαβασμα! που πιο πριν ουτε με σφαιρες.. αρα δεν συνδεετε με την παρακμη αλλα με την ακμη! ((οχι τα σπιρακια αν κ θα μπορουσε :sneaky: )).... παντως εγω το λεω ανοικτα, αμα ειχα την ευκερια να δουλεψω νυχτα θα την αρπαζα, πρωτον γιατι ειμαι μικρος οποτε ουτε λογος για οικογενια κ δευτερον γιατι εν τελοι, τα λευτα ειναι πολυ καλητερα απο αυτα που περνω τωρα...

Με αυτο που ειπα μαντους εννοουσα οτι αν δει καποιος εναν ββερ πιο πιθανο ειναι να θεωρησει οτι ειναι ενας ''αποτυχημενος'' που κανει δουλεια του κ***υ παρα ενας επιτυχημενος επαγγελματιας,αυτο εννοουσα με τη λεξη ''συνδεεται''Δεν ειναι κατι το οποιο πιστευω εγω,ασχετα αν το εχω δει,οπως και ανεφερα στο προηγουμενο ποστ.Ασε που οση πειθαρχια και να 'χεις πρεπει να εχεις και χρονο...

Σιγουρα υπαρχουν και εξαιρεσεις...Ειχα δει μια φορα στις ειδησεις για εναν ββερ(που ειχε απλα εκπληκτικη γραμμωση,δεν ηταν ογκωδης-σε στυλ ρουβα ας πουμε)που σπουδαζε ιατρικη :shock: (Ναι,στο σταρ το ειδα :P )

Υποθετω οτι βοηθανε αρκετα τα γεννητικα σου.Δηλαδη αν καποιος εχει καλο μεταβολισμο πχ και ειναι και πανεξυπνος δεν χρειαζεται να προσπαθησει πολυ για να πετυχει κατι τετοιο σε σχεση με καποιον αλλο :wink:

the_big_litho
10-02-09, 22:21
H αληθεια ειναι κατα τη γνωμη μου καπου στη μεση... Οταν εγω ημουν φοιτητης οι διαστασεις μου με βοηθησαν να δουλεψω σε αυτο το ποστο part time και μου εξασφαλισαν καποια λεφτα για τα συμπληρωματα μου και καποια αλλα εξοδα. Βεβαια καθως μεγαλωνουμε και επενδυουμε στο μελλον μας σιγουρα η δουλεια αυτη δεν εξασφαλιζει τιποτα ....κατι που το λεω στους φιλους μου που ολοι δουλευουν εκει...

Φυσικα και δεν θεωρω οτι ειναι ντροπη η δουλεια αυτη και πιστευω οτι σ αυτο το ποστο δεν εισαι για να κανεις τον νταη και να χτυπας κοσμο αλλα για να ελεγχεις και να συντονιζεις καταστασεις ασχετα μετα που μπορει να καταληξεις να το κανεις για ...ευνοητους λογους... Βεβαια υπαρχουν οι εξαιρεσεις οχι απαραιτητα στο ββ αλλα στο χωρο του γυμναστηριου, καταπιεσμενοι και κομπλεξικοι ψυχολογικα ανθρωποι που μεσα απο τα βαρη και την αναπτυξη της μαζας και της δυναμης τους προσπαθουν να αναδειχθουν με ασχημους τροπους.....

isis
10-02-09, 23:07
Όλα αυτά ήταν αναμενόμενο να συμβούν , από τη στιγμή που ο κάθε άχρηστος, χωρίς γενική παιδεία , κομπλεξικός με πολλά αποθυμένα και αποτυχημένος τεμπέλης , άρχισε να βαράει κανά δυο φαρμακάκια , να σηκώνει μερικά κιλάκια και η συμπεριφορά του να είναι του στυλ : περπατάω και με τραβάνε τα αρ****δια πίσω , προκειμένου να καλύψει τα συμπλέγματά του και τα άλυτα σεξουαλικά του προβλήματα. Όταν λέω εγώ , ότι το bodybuilding θα έπρεπε να είναι vip άθλημα και στα χημικά να έχουν πρόσβαση οι λίγοι........... 8)

psv
10-02-09, 23:15
και τα άλυτα σεξουαλικά του προβλήματα

Ειναι κι αυτος ο παραγοντας...Πολυ κομπλεξ γενικα ρε παιδι μου...Δεν καταλαβαινουν επιτελους οτι γινονται ρεζιλι αυτοι οι ανθρωποι κι οτι οι γκομενες γελανε...

Polyneikos
10-02-09, 23:34
Όλα αυτά ήταν αναμενόμενο να συμβούν , από τη στιγμή που ο κάθε άχρηστος, χωρίς γενική παιδεία , κομπλεξικός με πολλά αποθυμένα και αποτυχημένος τεμπέλης , άρχισε να βαράει κανά δυο φαρμακάκια , να σηκώνει μερικά κιλάκια και η συμπεριφορά του να είναι του στυλ : περπατάω και με τραβάνε τα αρ****δια πίσω , προκειμένου να καλύψει τα συμπλέγματά του και τα άλυτα σεξουαλικά του προβλήματα. Όταν λέω εγώ , ότι το bodybuilding θα έπρεπε να είναι vip άθλημα και στα χημικά να έχουν πρόσβαση οι λίγοι........... 8)

:clap: :clap: Και συμπληρώνω :Το αθλημα έχει καλα παιδια,μετρια παιδια και κακα παιδιά,όπως όλοι οι χώροι και τα επαγγέλματα...
Δεν σε χαρακτηρίζει η σωματικη σου κατάσταση ούτε πρέπει να σε " εγκλωβίζει"....