PDA

Επιστροφή στο Forum : Super active TRIBULUS



ckdiablo555
11-10-06, 20:31
Παιδια να κανω μια ερωτηση τι εχετε να πειτε για το Tribulus(To Super Active Tribulus είναι ένας συνδυασμός από φυτά πλούσια σε φυτοστερόλες, βιταμίνες και μέταλλα που συμβάλλουν στην αύξηση, με φυσικό τρόπο, των επιπέδων της τεστοστερόνης στον οργανισμό μας. Σαν αποτέλεσμα, έχουμε δραματική αύξηση της μυϊκής μάζας, της δύναμης, και μείωση του σωματικού λίπους.
Το Super Active Tribulus είναι η φυσική εναλλακτική λύση για τους αθλητές που έχουν αυξημένες απαιτήσεις.

Συστατικά: Tribulus terrestris concentrate extract(with 40%of tribulosides), eleutherococcus senticocus, Smilax, Meadowsweet, Fenugrec, Salix alba bark extract, Glutamic acid, Potassium hydrochloride, Vitanin B6, Vitamin B1, Biotin, Yeast naturally rich in chromium.) της Cybergenics...!

ANDREAS
11-10-06, 21:59
Φιλε μου το Tribulus Terrestris αυξάνει τα επίπεδα τεστοστερόνης με έναν διαφορετικό τρόπο. Το Tribulus οδηγεί στην παραγωγή της luteinizing ορμόνης (LH). Όταν τα επίπεδα LH αυξάνονται, η φυσική παραγωγή της τεστοστερόνης αυξάνεται επίσης. Μιλάμε για τον πιο ισχυρό φυσικό ανυψωτή τεστοστερόνης για τα μέγιστα κέρδη στη δύναμη, την αύξηση μυών, την απώλεια λίπους. Εχει ένα σημαντικό θετικό, αντίθετα με τα στερωϊδή που όταν τα πάρεις για αυτό το λόγο αυξάνουν τα επίπεδα τεσοστερόνης και μόλις τα τσαματήσεις τα επίπεδα τεσοστερόνης πέφτουν κάτω από τα φυσιολογικά επίπεδα, το Tribulus Terrestris δεν επιρεάζει τα επίπεδα και δεν έχεις αρνητικές επιπτώσεις απο την χρήση του. Η γνώμη μου που έχω χρησιμοποιήσει μια μεγάλη γκάμα από τέτοια προϊόντα λόγο του πρωταθλητισμού στο στίβο με είχαν βοηθήσει αρκετά αλλά συμβουλή μου είναι την περίοδο που θα το χρησιμοποιήσεις να μην χαλαρώσης την προπόνηση σου αλλα να κάνεις το αντίθετο.

sakisboy
11-10-06, 23:28
ego xrisimopeio tribulus sinexeia sta programata mou(bebaia me dialimata) kai eimai poli euxaristimenos apo to proion.poli kalla malista mporo na po einai to Tribu-x scitec to animal stak universal

ajax
13-10-06, 15:47
ΤΟ tribu-x εχει προτοδιοξινηκαι σαπουνινη. διορθωστε με αλλα αυτη δεν ειναι αναβολικη ουσια?

sakisboy
14-10-06, 01:00
ΤΟ tribu-x εχει προτοδιοξινηκαι σαπουνινη. διορθωστε με αλλα αυτη δεν ειναι αναβολικη ουσια?

ola ta proionta tribulus exoune protodioksini kai saponini kai oso pio ipsili saponini toso dinatotero.to tribu-x exei 90 tis ekato.se mena ekane douleia.

Muscleboss
14-10-06, 01:34
Δώστε βάση...

Το tribulus μπορεί να ανεβάζει τη λίμπιντο, τη διάθεση για γυμναστική και κατά πολλούς τη δύναμη στην προπόνηση...

Ο μηχανισμός αύξησης της ωχρινοτρόπου ορμόνης (LH) που αναφέρει ο ANDREAS είναι ένας από τους προτεινόμενους, χωρίς όμως να είναι σίγουρος. Εξάλου η μοναδική έρευνα που έγινε σε ανθρώπους και έδειξε αύξηση τεστοστερόνης με χρήση tribulus είναι μια έρευνα που έγινε από Βουλγρους (αυτοί παράγουν πολύ tribulus βλέπετε) βασιζόμενη σε καταθληπτικούς άντρες... :roll:

Σύχρονες έρευνες (δυστυχώς) αποδεικνύουν ότι το tribulus δεν έχει καμία σημαντική επίδραση σε αθλητές που γυμνάζονται με βάρη. Παράδειγμα:

Int J Sport Nutr Exerc Metab. 2000 Jun;10(2):208-15. The effects of Tribulus terrestris on body composition and exercise performance in resistance-trained males. Antonio J, Uelmen J, Rodriguez R, Earnest C.

Τα μοναδικά άτομα που ΙΣΩΣ μπορoύν να επωφεληθούν από τη χρήση tribulus είναι αυτά που έχουν χαμηλά επίπεδα τεστοστερόνης και άντρες μεγαλύτερης ηλικίας. Οι υπόλοιποι καλύτερα να φυλάξουν τα χρήματά τους για κάτι άλλο.

Muscleboss

stevengr
19-10-06, 22:15
Η εταιρια που βγαζει το tribu-x σταματησε να το λανσαρει; Μπηκα στην επισημη ιστοσελιδα της να δω τα συστατικα κλπ και δεν υπαρχει σαν προϊον. Αλλα σε online stores το βρηκα να πωλειται κανονικα.

Οποιος γνωριζει ας μου πει..
Ευχαριστω.