PDA

Επιστροφή στο Forum : Γύψος στο πόδι και γυμναστήριο



Αναστασιία
09-01-18, 14:15
Καλησπέρα σας, εχω νάρθηκα στο ποδι μου και ηθελα να ρωτησω αν επιτρεπεται να πηγαινω γυμναστηριο για την προπονηση άλλων μερών του σωματοσ. Απλα επειδη εχω και τισ πατερίτσες δεν ξερω πώσ θα φαίνεται στους υπόλοιπους. Είχα συνηθίσει να πηγαίνω 5 φορέσ την εβδομάδα και τωρα που κάθομαι σπίτι μου κακοφαίνεται .

vaggan
09-01-18, 15:06
κατσε ξεκουρασου και ασε τις μαγκες τραβαω και εγω αυτη τη στιγμη θεμα τα γυμναστηρια δεν τελειωνουν ποτε προεχει η αποκατασταση του προβληματος μας

lila_1
09-01-18, 16:38
ναι γιατί οχι, μπορείς να κάνεις upper body workout με προσοχή αν αισθάνεσαι καλά.
Εχω δεί αρκετές φορές άτομα με γύψο να προπονούνται.

TRIANTAFYLLOU
10-01-18, 20:41
καλώς ήρθες και έχω να πώ ότι άνετα μπορείς και πρέπει να πηγαίνεις έστω και με μικρότερη συχνότητα στο γυμναστήριο θα σε βοηθήσει και ψυχολογικά !!
μιλάω εκ πείρας που ακόμη και με γύψους και σοβαρούς τραυματισμούς δεν σταμάτησα μερα να κάνω αυτα που μπορούσα να κάνω
και κακώς έχεις ενδοιασμούς για τις πατερίτσες γιατι ενω κάποιοι κάγκουρες μπορει να κοιτάνε περίεργα , παρ όλα αυτα όμως στο γυμναστηριο δεν πάμε για πασαρέλα αλλα να κάνουμε προπόνηση , εγω πχ έχω άτομα ακόμη και με αναπηρικό καροτσάκι να έρχονται

Ioannis Duff
10-01-18, 21:02
Να προσθεσω οτι το γυμναστηριο ειναι ενας χωρος εκγυμνασης τον οποιο μοιραζομαστε. Δεν εχει πρωταρχικο ρολο την κοινωνικοποιηση. Οπως ειπε και ο κ. Τριανταφυλλου δεν ειναι πασαρελα. Δεν θα επρεπε να σε απασχολει το τι θα πει ο καθενας για την μπλουζα που φορας η την περιεργη ασκηση που εχεις διαλεξει να κανεις η σε αυτην την περιπτωση για τις πατεριτσες σου. Εγω αν εβλεπα καποιον με πατεριτσες στο γυμναστηριο μονο σεβασμο θα ενιωθα προς το ατομο του.

Αναστασιία
13-01-18, 21:59
Έχετε απόλυτο δίκιο! Σας ευχαριστώ πολύ για την ενθάρυνση!:)

AlexakisKon
14-01-18, 18:21
αν καποιος πρεπει να πει κατι ειναι μπραβο και οχι να μιλησει ασχημα καθως μενεις στους στοχους σου ακομα και με τις διαφορες δυσκολιες που παρουσιαζονται