PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσωπικός προπονητής



Valnic
08-02-18, 00:23
Ξέρω το έχουν γράψει πολλοί φαντάζομαι, ούτως ο πρώτος ούτε ο τελευταίος, αλλά δεν ξέρω πώς να ξεκινήσω.

Παλιά αθλούμουν πολύ για πλάκα (όχι συγκεκριμένα body building, αλλά μπασκετάκι και ποδοσφαιράκι με την παρέα κοκ), το πρόβλημα είναι ότι μία μεγάλη δισκοκήλη από έναν τραυματισμό με ανάγκασε να σταματήσω. Είχα δοκιμάσει φυσικοθεραπείες κλπ άπειρες αλλά όλες με έκαναν χειρότερα. Με τα πολλά τα σταμάτησα όλα για πολύ καιρό και πλέον δεν πονάω καθόλου. Το τίμημα όμως είναι ότι δεν αθλούμαι καθόλου και μου έχει λήψει τρελά.

Οπότε θέλω να βρω κάποιον τρόπο άθλησης, τόσο για λόγους υγείας (χωρίς να έχω κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα πλην της κήλης) αλλά και για λόγους ψυχολογικούς. Ωστόσο, να πάω μόνος μου να κάνω πειράματα το θεωρώ μεγάλο ρίσκο.

Ψάχνω λοιπόν για έναν προσωπικό προπονητή για να με καθοδηγεί να βάλουμε συγκεκριμένους στόχους και να προχωράμε σταδιακά. Ωστόσο στην Ελλάδα δεν ξέρω από που να ξεκινήσω. Αυτοί που βρήκα είναι κλεισμένοι. Οπότε από που να ξεκινήσω δεν ξέρω.

Έχει κανένας καμία πρόταση;

thegravijia
08-02-18, 09:58
αμα εισαι αθηνα τσεκαρε https://www.facebook.com/kostas.empeiros?ref=br_rs :thumbup:

Valnic
09-02-18, 23:36
Ευχαριστώ πολύ,

Μου έδωσες μία αρχή!

alsos
10-02-18, 17:07
http://www.valantis-dokos.com/

Δεν ξερω αν σε παιρνει η τσεπη σου αλλα ριξε μια ματια.

Polyneikos
10-02-18, 20:17
^^ Ο Ντόκος δεν ειναι στην Ελλάδα, ειναι Γερμανία.

john1888
11-02-18, 19:16
Γνωρίζω και εγώ έναν προπονητή που κάνει personal. Δεν ξέρω αν είναι ήδη μέλος στο forum.

Τον ξέρω από τα βιντεάκια του που πιστεύω είναι από τα σοβαρότερα αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα. Ακόμα και αν δεν τον επιλέξεις αξίζει να δεις τα βίντεο του.

Αναζήτησε στο Google: POWER-TRAINING Νίκος Αλεξίου

Valnic
21-02-18, 21:37
Καλησπέρα,

Ευχαριστώ για τις προτάσεις.

Αν έχει και κανένας καμία άλλη πρόταση ας την γράψει.

Εγώ ψάχνω για Κέντρο Αθήνα.

Polyneikos
21-02-18, 21:41
Κέντρο Αθήνα είναι και ο Σταύρος Τριουλίδης, στην Ψαρών ειναι το γυμναστήριό του (Μεταξουργείο)