PDA

Επιστροφή στο Forum : πρωτεινες κ προβληματα μακροπροθεσμα..



No Cash
10-02-09, 19:56
λοιπον ανοιγω αυτο το τοπικ μετα απο μια συναντηση που ειχε η μητερα μου με τον παθολογο της.

ευκαιριακα τον ρωτησε αν ειναι καλες αυτες οι πρωτεινες.. χονδρικα..


ακουστε την αποψη του..


εχουν εστω κ σε πολυ μικρη ποσοτητα αναβολικα μεσα..
ειναι "βρωμικες" κ πολλες φορες παραγονται μεχρι κ απο τομαρια νεκρων ζωων...
οτι πολυ αργοτερα μετα απο χρονια χρηση.. μπορεις να παθεις μεχρι κ εμφραγμα γιατι αν κ η καρδια διογκωνεται τα αγγεια δεν...
οτι τα περισσοτερα δεν ειναι εγκεκριμενα απο τον ΕΟΦ κ απλα κολλανε αυτοκολλητακια ταχα μου πως ειναι... στα φαρμακα πχ ειναι τυπωμενος ο αριθμος πανω στο πλαστικο κι οχι σε αυτοκολλητο..

αυτα χοντρα χοντρα...

αληθευουν, εχουν καποια δοση αληθειας... η ο γιατρος λεει οτι θελει?

slaine
10-02-09, 20:05
:rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:
όχι ρε φίλε... όλα σε ένα σακί τα βάζουμε??? :smash:

No Cash
10-02-09, 20:12
λεει μαλακιες κοινως?

κι αν ναι... γιατι?

κι εγω μαλακιες θελω να πιστευω πως λεει πιστεψε με.. :lift2hand:

_kwstas_
10-02-09, 20:13
ΣΕ ΟΛΑ ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ ΣΕ οτι κανεις καταχριση σε χτυπαει ασχημα ακομα και ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΚΟΠΑΝΙΣΤΟ!! Πολες ερευνες και γιατροι-προπονιτες υποστιριζουν πως η προσλιψη πρωτεινης σε τεραστιες ποσοτητες ειναι οτι χειροτερο... ειμαι υπερ αυτης της αποψης...οπως και τις αποψεις σε οτι κανεις καταχρηση θα σε πηραξει.. ολα ειναι επικυνδινα και ολα ακυνδινα εσυ τα χρισιμοποιεις αναλογα στο τι θες να κανεις!!!

_kwstas_
10-02-09, 20:20
Κοιτα αυτη η φιμη οτι υπαρχουν ποσοτητες αναβολικων μεσα στα συμπλιρωματα υπαρχει απο πολυ παλια... το εχω ακουσει απειρες φορες στο περασμα τον χρονων,, επισεις υπαρχου οντως πολλα παλιο συμπλιρωματα που χρησιμευουνε μονο στο να καθαριζεις την λεκανη του σπιτιου σου.. τωρα αν θες να σου ληθει η απορια 100% ΣΤΟ ΤΙ ΠΕΡΝΕΙΣ παρε μια whey στηλε την για αναλυση στο χημειο του κρατους και αν βρεθει τιποτα περιεργο μεσα κινησου νομικα εναντια στην εταιρια!! ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΣΥΓΟΥΡΟΣ ΣΤΟ ΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ!!!! ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΕΓΚΥΗΘΕΙ ΤΙ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ!... ουτε εγω ουτε ο slaine ουτε ο γιατρος!!

No Cash
10-02-09, 20:22
μιλαμε για φυσιολογικες ποσοτητες...

φυσιολογικες εννοω ενα σκουπακι 25 γραμμαριων το πρωτι.. 2 μετα την προπονηση κ ενα λιγο πριν τον υπνο..

RUHL
10-02-09, 21:00
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


φτανει φτανει δεν μπορω αλλο αφου εχω εφιαλτες την νυχτα απο τις πρωτεινες :pale: :pale:

περνω επι 2 συνεχομενα χρονια μεσο ορο περιπου 100 γραμ σκονης ανα μερα και ναι ειμαι καλα αυτο λενε οι εξετασεις


ας κλησει καποιος το τοπικ :puke: :puke: :jason:

_kwstas_
10-02-09, 21:16
πολυ σωστο πραγμα οι εξετασεις βλεπεις που βρισκεσε και τι κανεις απο θεματα υγειας!

peris
10-02-09, 22:36
:shock: :shock: ωραιος γιατρος μαλλον αυτος ειναι επικυνδινος για το κοσμο οχι τα συμπληρωματα :box: :inandout: :inandout: :inandout:

isis
10-02-09, 22:57
λοιπον ανοιγω αυτο το τοπικ μετα απο μια συναντηση που ειχε η μητερα μου με τον παθολογο της.ευκαιριακα τον ρωτησε αν ειναι καλες αυτες οι πρωτεινες.. χονδρικα..ακουστε την αποψη του..
εχουν εστω κ σε πολυ μικρη ποσοτητα αναβολικα μεσα..ειναι "βρωμικες" κ πολλες φορες παραγονται μεχρι κ απο τομαρια νεκρων ζωων...οτι πολυ αργοτερα μετα απο χρονια χρηση.. μπορεις να παθεις μεχρι κ εμφραγμα γιατι αν κ η καρδια διογκωνεται τα αγγεια δεν...οτι τα περισσοτερα δεν ειναι εγκεκριμενα απο τον ΕΟΦ κ απλα κολλανε αυτοκολλητακια ταχα μου πως ειναι... στα φαρμακα πχ ειναι τυπωμενος ο αριθμος πανω στο πλαστικο κι οχι σε αυτοκολλητο..αυτα χοντρα χοντρα... αληθευουν, εχουν καποια δοση αληθειας... η ο γιατρος λεει οτι θελει?

Πρώτον , σε ό,τι αφορά ότι οι πρωτεΐνες δεν είναι εγκεκριμένες από τον Ε.Ο.Φ , για να μην επαναλαμβανόμαστε , όλοι γνωρίζουμε πως εγκρίνονται όσα εγκρίνονται μέσω του Ε.Ο.Φ
Δεύτερον , από την υπερβολική κατανάλωση μίας πρωτεΐνης high potency θα μπορούσε σε συνδυασμό με τη μακροχρόνια χρήση να έχεις προβλήματα με τους νεφρούς (υπερπρωτεϊναιμία) , αλλά αυτό είναι εξαιρετικά απίθανο να συμβεί , λόγω της χαμηλής περιεκτικότητας εν γένει των συμπληρωμάτων πρωτεΐνης σε αμινοξέα , η οποία είναι αποδεδειγμένη, ό,τι και αν λένε οι εταιρίες ,
Τρίτον , αναφορικά με τα αναβολικά στα συμπληρώματα πρωτεΐνης, είναι αλήθεια , πως αν κάποιος θέλει κάποιος να προσθέσει αναβολικές ουσίες , αυτό τουλάχιστον χημικά γίνεται , ωστόσο το κόστος μίας τέτοιας διεργασίας θα ήταν αν όχι απαγορευτικό , τουλάχιστο μη ανταγωνιστικό.

Στη θέση σου θα ανησυχούσα για τις προσμείξεις που βάζουν μέσα όλοι οι ανεγκέφαλοι κατασκευαστές πρωτεΐνης - έμποροι , οι οποίες αναλόγως της ποσότητάς τους και του πλήθους τους δημιουργούν προβλήματα υγείας, καθώς και για τα φαρμακάκια του τύπου ψευδοεφεδρίνη και τα λοιπά , δεδομένου ότι αρκετοί πουλάνε αλευράκι του θεού και κάτι πρέπει να βάλουν μέσα , ούτως ώστε ο λήπτης να νιώσει κάποια διαφορά , θεωρώντας ότι αυτή οφείλεται στα πλούσια θρεπτικά συστατικά που το συμπλήρωμά του εσφαλμένως νομίζει ότι έχει.

Αυτά εν ολίγοις! 8)

Muscleboss
10-02-09, 23:26
:doh: :doh: :doh:

νέο smilie δώρο για αυτά τα ποστς. :idea:

SOLID
11-02-09, 01:12
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

φτανει φτανει δεν μπορω αλλο αφου εχω εφιαλτες την νυχτα απο τις πρωτεινες :pale: :pale:

περνω επι 2 συνεχομενα χρονια μεσο ορο περιπου 100 γραμ σκονης ανα μερα και ναι ειμαι καλα αυτο λενε οι εξετασεις


ας κλησει καποιος το τοπικ :puke: :puke: :jason:






:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

peris
11-02-09, 01:41
:doh: :doh: :doh:

νέο smilie δώρο για αυτά τα ποστς. :idea: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

απολυτα σωστο για τη περιπτωση αυτη :bowdown: :bowdown:

yannis88
11-02-09, 01:44
λοιπον ανοιγω αυτο το τοπικ μετα απο μια συναντηση που ειχε η μητερα μου με τον παθολογο της.ευκαιριακα τον ρωτησε αν ειναι καλες αυτες οι πρωτεινες.. χονδρικα..ακουστε την αποψη του..
εχουν εστω κ σε πολυ μικρη ποσοτητα αναβολικα μεσα..ειναι "βρωμικες" κ πολλες φορες παραγονται μεχρι κ απο τομαρια νεκρων ζωων...οτι πολυ αργοτερα μετα απο χρονια χρηση.. μπορεις να παθεις μεχρι κ εμφραγμα γιατι αν κ η καρδια διογκωνεται τα αγγεια δεν...οτι τα περισσοτερα δεν ειναι εγκεκριμενα απο τον ΕΟΦ κ απλα κολλανε αυτοκολλητακια ταχα μου πως ειναι... στα φαρμακα πχ ειναι τυπωμενος ο αριθμος πανω στο πλαστικο κι οχι σε αυτοκολλητο..αυτα χοντρα χοντρα... αληθευουν, εχουν καποια δοση αληθειας... η ο γιατρος λεει οτι θελει?

Πρώτον , σε ό,τι αφορά ότι οι πρωτεΐνες δεν είναι εγκεκριμένες από τον Ε.Ο.Φ , για να μην επαναλαμβανόμαστε , όλοι γνωρίζουμε πως εγκρίνονται όσα εγκρίνονται μέσω του Ε.Ο.Φ
Δεύτερον , από την υπερβολική κατανάλωση μίας πρωτεΐνης high potency θα μπορούσε σε συνδυασμό με τη μακροχρόνια χρήση να έχεις προβλήματα με τους νεφρούς (υπερπρωτεϊναιμία) , αλλά αυτό είναι εξαιρετικά απίθανο να συμβεί , λόγω της χαμηλής περιεκτικότητας εν γένει των συμπληρωμάτων πρωτεΐνης σε αμινοξέα , η οποία είναι αποδεδειγμένη, ό,τι και αν λένε οι εταιρίες ,
Τρίτον , αναφορικά με τα αναβολικά στα συμπληρώματα πρωτεΐνης, είναι αλήθεια , πως αν κάποιος θέλει κάποιος να προσθέσει αναβολικές ουσίες , αυτό τουλάχιστον χημικά γίνεται , ωστόσο το κόστος μίας τέτοιας διεργασίας θα ήταν αν όχι απαγορευτικό , τουλάχιστο μη ανταγωνιστικό.

Στη θέση σου θα ανησυχούσα για τις προσμείξεις που βάζουν μέσα όλοι οι ανεγκέφαλοι κατασκευαστές πρωτεΐνης - έμποροι , οι οποίες αναλόγως της ποσότητάς τους και του πλήθους τους δημιουργούν προβλήματα υγείας, καθώς και για τα φαρμακάκια του τύπου ψευδοεφεδρίνη και τα λοιπά , δεδομένου ότι αρκετοί πουλάνε αλευράκι του θεού και κάτι πρέπει να βάλουν μέσα , ούτως ώστε ο λήπτης να νιώσει κάποια διαφορά , θεωρώντας ότι αυτή οφείλεται στα πλούσια θρεπτικά συστατικά που το συμπλήρωμά του εσφαλμένως νομίζει ότι έχει.

Αυτά εν ολίγοις! 8)

Πειστικο :clap:

RUHL
11-02-09, 02:33
οτι πολυ αργοτερα μετα απο χρονια χρηση.. μπορεις να παθεις μεχρι κ εμφραγμα γιατι κ η καρδια διογκωνεται τα αγγεια της σε αποτελεσμα να διωγκονοντε κ τα @@ και τοτε συνεργατικα ............ μεγαλωνει σε τεραστειες διαστασεις το ------------- τοσο που παιζει να το πατας οταν περπατας αλλα χρησημευει και σαν ζωνη στην μεση :idea: και μην ξεχασουμε ακομα μια παρενεργεια whey-rage συχνο φαινομενο των χρηστων
Και ολα αυτα οφειλοντε εξαρχης στις υπερανθρωπες αναβολικες δυναμης που δηνη η whey που σε κανει super-man ειναι οι παρενεργειες που περνεις περνεις τετοιες υπερδυναμεις για χρονια





Ακολουθει μια ερευνα που εγηνε σε ζωα που επερναν whey για χρονια και placebo(που δεν επερναν τιποτα μονο εικονικη σκονη) και καταγραφτηκαν τα εξης αποτελεσματα



Το πλασεμπο δεν παρατηρησε καμια διαφορα στο τελος του προγραμματος ετσι οπως αρχησε πριν την ερευνα ετσι παρεμηνε ακολουθει μια εικονα που τραβηχτηκε στο τελος της ερευνας

http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/squirrel-1-10-10-2005.jpg













Στην συνεχεια βγηκαν τα ιδιαιτερα ανησυχητικα αποτελεσματα απο τα ζωα που επερναν whey
οπου στην αρχη στους πρωτους μηνες μετα χρονια φενονταν μονο τα καλα αποτελεσματα οπως δυναμεις περα απο καθε φαντασια και υπερδυναμεις ακολουθουν φωτογραφιες της ερευνας
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/supersquirrel.jpg
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/squirrel_sith_lightning.jpg





Ομως οι μηνες και τα χρονια περνουσαν και το πειραμα τελειωνε και τοτε ξαφνηκα αρχισαν να εμφανιζοντε οι παρενεργειες πρωτα βγηκε η βια μεταξυ των ζωον ανεξελεκτη ακολουθει φωτογραφια της ερευνας










http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/jedi_squirrel.jpg




Στην συνεχεια
κ η καρδια διογκωνεται τα αγγεια της σε αποτελεσμα να διωγκονοντε κ τα ακολουθει εικονα απο την ερευνα




















http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/squirrel-balls-1.png


να μην τα πολυλογουμε καποια απο τα ζωα δεν αντεξαν τις παρενεργειες και το ερηξαν στο ποτο και στα ναρκωτικα και πεθαναν

http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/squirrel.jpg



Τετοιες ερευνες μαλον θα διαβασε και ο παθολογος και γενικα οι γιατροι και βγαζουν αμεσα συμπερασματα οπως παντα

thegravijia
11-02-09, 02:36
:army2: :clapping:

Exci
11-02-09, 02:53
:rolf: :rolf: :rolf:
Ολοκληρωμενο αρθρο ρουλ :lol:

goutsos
11-02-09, 02:56
χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχα :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

tezaman
11-02-09, 02:57
χαχαχαχα θεός ο ρούλης!!! :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Muscleboss
11-02-09, 03:17
ruhl έγραψες :rolf: :rolf: :rolf:

ΜΒ

stelios30
11-02-09, 04:18
Θα ηθελα να πω την γνωμη πανω σ αυτο οτι ολα δεν ειναι ιδια υπαρχουν διαφορων ειδων ποιοτητες κανεις δεν ξερει με την νοθεια που υπαρχει σημερα τι γινεται εδω νοθευουν το γαλα των μωρων ακουσατε στην κινα τι εγινε.
Αλλα σε μια πρωτεινη δεν λεω μαρκα για ευνοειτους λογους ειχε βρεθει ναδρολονη και μαλιστα πολυ γνωστη αλλα ξεχναμε γρηγορα.
Αυτο που λεω ειναι οτι χρειαζεται προσοχη και να μν ειμαστε επιπολαιοι.

tezaman
11-02-09, 04:24
εγω την reflex την εμπιστεύομαι και με κλειστά μάτια πάντως 8)

αν και ποτε δεν μπορείς να έισαι σίγουρος

kyriakos23
11-02-09, 04:27
βασικα αν βλαφτουν η οχι θα το μαθουμε μετα απο χρονια οπως σε ολα τα προιοντα,μονο οι μεγαλοι ξερουνε κ οχι εμεις.
το αλλο,δεν κιτανε που ξυπνανε με ενα γυρο στο χερι γινοντε παχυσαρκοι (ακουσα ειναι 2 σε παχυσαρκια η ελλαδα)κ λενε για ολα τα αλλα.

SiCkOheL
11-02-09, 05:15
ήθελα να ξερα που βρίσκεις ώρες ώρες τέτοιες εικόνες και τις χώνεις στο site ruhl
:rolf: :rolf:
έγραψες για άλλη μια φορα :lol:

SOLID
11-02-09, 11:24
:rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

No Cash
11-02-09, 13:07
ok κι εμενα υπερβολικα μου ακουστηκαν κ αρκετα μπακαλιστικα... αλλα δεν χανω κ τπτ να ρωτησω...

στο σωμα μας καταληγουν... καλο ειναι να ξερουμε τι παιρνουμε... γτ οσο τουμπανο κι αν εισαι... αν απο μεσα εισαι ενα μπουρδελο.. δεν πολυλεει κι ολας..


παω να πιω κανα σκουπακι να ηρεμησω! :bodybuilder2:

mantus3
11-02-09, 14:23
παω να πιω κανα σκουπακι να ηρεμησω! :bodybuilder2:

πρόσεχε μην σου φέρει υπνηλία...

οσο για το αν κανει κακο η οχι μεγαλη ιστορια.. παιζουν πολα, πχ ποσοτιτα αζοτου κτλ... αλλα μεχρι να σε βαρεσει καπου - πραγμα κατα την γνωμη μου απιθανο σε εναν υγιέστατο οργανισμο - θα σου εχει δωσει πολα σιμαδια.. απο την αλλη λενε οτι επιρεαζεται η οξιτιτα των ουρων, πραμα που εν μερι αληθεύει αλλα μεχρι εκει..

ανακεφαλεονοντας η μονη ζημια που μπορει να παθει καποιος απο την χρονια χρηση πρωτεινης σε μεγαλες δωσεις ειναι στην τσέπη του