PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπορείτε να με βοηθεισετε??



kritikos
14-10-06, 19:06
Καλησπερα σε ολους!
Καινουργιος στο site.

Θελω την βοηθεια σας στα παρακατω θεματα:

1.oi ωμοι μου δειχνουν στενοι και <μυτεροι>.εχω μεγαλη πλατη και είναι πολύ ασχημο να φαινοντε ετσι οι ωμοι μου.ποιες ασκησεις να κανω ώστε να φαρδυνουν να μπαλαρουν σωστα?καποιος μου ειχε πει να πεζο πολλες πλαγιες εκτασεις αλτηρων αλλα δεν ειδα κανενα αποτελεσμα.θελο να μου πειτε ποιες ασκησεις να κανο για να λυσο αυτό το προβλημακαι ποσα σετ και επαναληψεις.

2.ποιες ασκησεις να κανο για μεγαλα δικεφαλα(μπρατσα)φυσικα παντα μαζι με σωστη διατροφη?να τα γυμναζο 2 η 1 φορα την εβδομαδα?
Να τα γυμναζω μονα τους η με άλλη μυικι ομαδα μαζι?
Ποσες ασκησεις ποσα σετ και επαναληψεις να κανω?για ογκο ενοο παντα να γεμισουν αρκετα καλα.ασκησεις όπως ,μαξιλαρι,αυτοσιγκεντρωση να τις κανω?η καλυτερα να τις αφησω για την ωρα?

Ειμαι 1.90cm και 95 κιλα.ημουν 112 περισι τον χειμωνα(εχασα 17 κιλα)
Εχασα και μυικι μαζα γιατι δεν ειχα την οικονομικι ανεση να τρεφομε σωστα!εχω αρκετα καλο σχημα αλλα τωρα πλεον θελω να βαλω καλα μυικα κιλα και όχι σαβουρα.να γεμισω σωστα διλαδι.

3.τι προπονιτικι ρουτινα να κανο για ογκο?ποσες ασκησεις και ποσα σετ για κάθε μυικι ομαδα?

Θα χαρο πολύ να με βοιθισετε!
μανολης

ajax
14-10-06, 23:00
σου απανταω στο να τα γυμνζαζεις 1 η 2 φορες.ξεχνα τον να φτιαξεις σωμα ετσι....δοκιμασε παγκο,μονοζυγο αλλα σιγουρα θες 3+ προπονησεις την βδομαδα.τα αλλα παιδια θα σε καθοδηγησουν καλυτερα που ασχολουνται με το bodybuilding.και καλος ηρθες στο φορουμ

Duke-Nukem
14-10-06, 23:48
kritikos
1)oi omoi apoteloude apo 3 komatia,tous brostinous,tous meseous,kai tous piso deltoidis.
gia na na fenode pio strogiloi kai gematoi prepei na gimnaseis kai ta 3 simia. tha sou protina
i proti askisi otan proponeis omous na einai gia piso deltoidis giati sinithos auto to simio
einai to ligotero aneptigmeno. epomeni askisi einai oi piesis altiron kathistos i plagies
anipsoseis. telos anasikoseis me altires.kathe askisi na einai 3 set (ektos apo tin proti pou ena epipleon set tha einai zestama) kai apo epanalipseis 10 eos 15.

2)gia dikefalous boreis na kaneis maksilari,autosigedrosi kai bara(orthios).na ta gimnazeis mazi me mia akoma omada.epanalipseis dokimase me ena evros apo 8 eos 15.tin mia proponisi dokimase metria kila me epanalipseis kai tin alli perisotera kila me ligoteres epanalipseis.

3)gia ogo train hard and eat more. ta set kai oi epanalipseis alazoun analoga me tin miiki omada.oso pio megali toso perisoteri edasi kai set xriazode(px podia).

panta na ekteloude sosta oi epanalipseis xoris klepsimo.

piotiki kai eparki posotita fagitou gia na ipostirikseis tis proponiseis sou.

Nick3
15-10-06, 11:34
Κρητικέ,
1)Μπορεί να φταίει ο διαχωρισμός του προγράμματος σου,να μην ξεκουράζονται οι ώμοι σου και γι αυτό να μην αναπτύσσονται.
2)Δικέφαλα παίζε τα μαζί με άλλη μια μυική ομάδα,μια φορά τη βδομάδα με ένταση είναι καλά πιστεύω.Από ασκήσεις κάμψεις με ίσια μπάρα όρθιος και σε μαξιλάρι επίσης είναι καλές.Οι αυτοσυγκέντρωσεις είναι περιττές imo.
3)Για όγκο φρόντισε να έχει το πρόγραμμά σου σκληρές ασκήσεις,να παίζεις με ένταση,να τρως καλά και να ξεκουράζεσαι καλά.

Gasturb
18-10-06, 01:27
Σωστός ο Duke-Nukem.

Καλωσήρθες στο forum kritikos κ καλές προπονήσεις.