PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοηθείστε τον νέο



Theristis
15-10-06, 14:18
Γεία σας παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας είμαι 18 1.73 ύψος και 76 κιλά κάνω πρόγραμμα για γράμωση έχω κάνει μια παραγγελία πρωτεϊνης whey της EAS και θα ήθελα να μου πείτε αμα είναι καλή αυτη η πρωτεϊνη για τον σκοπό μου είναι η πρώτη φορά που θα πάρω συμπλήρωμα!Ευχαριστώ για την προσοχή σας.

ajax
15-10-06, 14:56
Για εμενα η ΕΑΣ ειναι πολυ καλη επιλογη! :army2:.αν εχεις καθολου λιπος σου συστηνω να παρεις κανα λιποδιαλιτη.

sakisboy
15-10-06, 16:38
it's OK :hantel:

Theristis
15-10-06, 18:33
Μου έχουν πει οτι οι λιποδιαλίτες προκαλούν νεφρική ανεπάρκια φυσικά και οι πρωτεϊνες κάνου ζημιά που θέλω να πάρω αλλα πιστεύω πως αμα κάνω μια σωστή διατροφή δεν θα με πειράξουν.

Muscleboss
15-10-06, 20:23
Μου έχουν πει οτι οι λιποδιαλίτες προκαλούν νεφρική ανεπάρκια φυσικά και οι πρωτεϊνες κάνου ζημιά που θέλω να πάρω αλλα πιστεύω πως αμα κάνω μια σωστή διατροφή δεν θα με πειράξουν.

Ποιος στα 'πε αυτά να πάω να τον .... ψηφίσω ;;; :bounce:

ΜΒ

Nick3
15-10-06, 20:23
Μου έχουν πει οτι οι λιποδιαλίτες προκαλούν νεφρική ανεπάρκια φυσικά και οι πρωτεϊνες κάνου ζημιά που θέλω να πάρω αλλα πιστεύω πως αμα κάνω μια σωστή διατροφή δεν θα με πειράξουν.
:affraid: :roll: :pale: :fresse: :evilno:
edit:Muscleboss με πρόλαβες!!!!

Theristis
15-10-06, 20:41
Το ειχα διαβάσει σε ένα περιοδικό αλλά το έχω ακούσει που το λένε και οι γιατροί και γενικά έχω ρωτήσει δύο γιατρούς μέχρι τώρα.Ο πρώτος μου είπε να μην πάρω τπτ γιατί καταστρέφω τα νεφρά μου και το συκώτι μου και ο δεύτερος μου είπε οτι μπορώ να πέρνω οτιδήποτε δεν έχει ορμόνες μέσα γιατί αυτέσ είναι που κάνουν το κακό.

Nick3
15-10-06, 23:13
Έχουν ορμόνες τα συμπληρώματα πρωτείνης? :lol:

sakisboy
16-10-06, 12:14
Έχουν ορμόνες τα συμπληρώματα πρωτείνης? :lol:

e tora egrapse :affraid: pare auton pou sou ta eipe kai :box1:

billys15
16-10-06, 16:18
Μου έχουν πει οτι οι λιποδιαλίτες προκαλούν νεφρική ανεπάρκια φυσικά και οι πρωτεϊνες κάνου ζημιά που θέλω να πάρω αλλα πιστεύω πως αμα κάνω μια σωστή διατροφή δεν θα με πειράξουν.


κατα τη γνωμη μου (αλλα και των αλλων :geek: ) αυτα ειναι μεγαλες χαζομαρες.


P.S. η EAS ειναι καλη εταιρεια

BIG THANOS
24-10-06, 22:48
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα! Και γω 15 χρονών είμαι και παίρνω εναν περίπου χρόνο..Δεν έχω πάθει τπτ ως τώρα!It's ok!! :army2:

Theristis
28-10-06, 14:09
Παιδιά πια είναι η γνώμη σας για την super iron works περιέχει μέσα ταυρίνη,κρεατίνη,πρωτεϊνη κ.τ.π.Είμαι 18 χρονόν και τώρα πέρνω την EAS PROTEIN αλλα σκεφτόμουνα να την αλλάξω και να πάρω αυτή.

Σε 100 γρ.
Πρωτεϊνη whey 50,5 γρ.
Υδατάνθρακες 30,3 γρ.
Λίπος 2,2 γρ.
Κρεατίνη 12,0 γρ.

ice-man
28-10-06, 14:37
φιλε τερεστις νομίζω οτι εχει υποθεί πολλες φορες απο αρκετους και συνφονω και εγω μαζι τους ότι δηλαδή ταυρινι πρωτείνη κρεατίνη κτλ σε έτσι φορμουλες δεν έχουν και τόσο καλα αποτελέσματα παρά να τα πέρνεις ξεχωριστά.
οι λόγοι είναι επειδή κάποια απο αυτα που περιέχονται καλύτερα να μην πέρνονται ταυτόχρονα π.χ κρεατινη πρωτείνη(διαβασε αθρο μεταπροπονητικη διατροφη)
συνηθως είναι πολυ πιο ακριβά
και απο την στιγμή που δεν περνεις για παραδειγμα γουει πρωτεινη ι μονοχυτρατ κρεατινη, στο μιγμα αυτο που σου πουλουν πιθανος να μην πριέχονται πρωτης ποιότητας πηγες των πιο πάνω .

BRaWNy
29-10-06, 10:49
Μου έχουν πει οτι οι λιποδιαλίτες προκαλούν νεφρική ανεπάρκια φυσικά και οι πρωτεϊνες κάνου ζημιά που θέλω να πάρω αλλα πιστεύω πως αμα κάνω μια σωστή διατροφή δεν θα με πειράξουν.
Ένα πρόγραμμα προπόνησης ή μια διατροφή ή κάποια συμπληρώματα και ότι σχετικό προορίζεται για κάποιον σκοπό ή στόχο στα πλαίσια του μποντυμπίλντιγκ αλλά και γενικότερα σε όσους αθλούνται,δεν αποτυγχάνουν.(δηλαδή δεν κάνουν ζημιά)

Αποτυγχάνει μόνο κανείς ως προς την εφαρμογή και χρησιμοποίησή τους,αλλά και σωστή και ανάλογη επιλογή τους.(Αυτά μπορουν να κάνουν ζημιά)