PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεο μελος =)



fcavenaghi
12-02-09, 16:28
Γεια σας παιδιά. Είμαι 23 χρονών, 1.77 υψος.
Σε όλο το σχολείο ήμουν πολύ αδύνατος, 63 κιλά, πάντα έκανα διάφορα αθλήματα και λίγα βάρη. Μετά, στο πανεπιστήμιο πήρα κιλά και έφτασα τα 70 περίπου αλλά η διατροφή μου δεν ήταν και η καλύτερη, η χειρότερη θα έλεγα, καθώς έλεγα ότι κάνω βάρη για να μπορώ να τρώω (εξυπνάδες) με αποτέλεσμα να έχω αρκετό λίπος. Την περσινή χρονιά πήγαινα συνέχεια γυμναστήριο με σκοπό να βάλω κιλά, αλλά δεν έκανα τίποτα, αφού μετά το γυμναστήριο έτρωγα 2 μπανάνες και νόμιζα πως έκανα κάτι. :clapping:

Απο φέτος όμως τον σεπτέμβρη αποφάσισα να το ρίξω στο φαί και έφτασα 78 κιλά χωρίς να παίρνω πρωτείνες και έμεινα αρκετά ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα. Από γενάρη ξεκίνησα γράμμωση, αλλά το έκανα μάλλον λίγο απότομα και έπεσα στα 75 κιλά (μπορεί και λίγο λιγότερο). Αποτελέσματα φάνηκαν βέβαια, αλλά έχω την εντύπωση ότι βιάστηκα. Και τώρα μια βδομάδα είμαι off λόγω αμυγδαλίτιδας και νομίζω πως αδυνάτισα κι άλλο. Τώρα λέω να ξεκουραστώ μερικές μέρες, να δυναμώσω και να πάω πάλι γυμναστήριο από βδομάδα και σκέφτομαι να αρχίσω πάλι όγκο για δυο μήνες, με πιο καθαρή διατροφή απ αυτήν που έκανα στον προηγούμενο όγκο.

Είμαι λίγο μπερδεμένος και το κακό είναι ότι δεν έχω μεγάλη πειθαρχία (κυρίως στο πρόγραμμα ασκήσεων).

Θα χαρώ πολύ ν ακούσω τις γνώμες σας!!

NASSER
12-02-09, 16:44
καλως ηρθες στο :bodybuildinggr: :welcome:

slaine
12-02-09, 16:56
καλώς ήρθες φίλε στην παρέα μας! :welcome:

περαστικά κατ'αρχάς :green:
εδώ θα βρεις ό,τι χρειάζεσαι, θέληση χρειάζεται! καλό διάβασμα!

:wave:

Muscleboss
12-02-09, 17:08
welcome. καιρός να επιταχύνεις την πρόοδό σου! :wave:

ΜΒ

mantus3
12-02-09, 17:08
Καλος ηρθες φιλε μου... ενδιαφερουσα η ιστορια σου.. Δυστοιχως σε αυτο αθλημα χωρις πηθαρχια δεν γυνεται τιποτα... κ αυτο ισως ειναι απο τα πιο δυσκολα κοματια του αθληματος γιατι ριθμιζει κ ολα τα αλλα...

εχουμε ενα κοινο προβλημα, την πειθαρχεια... στην παροδο του χρονου θα ερθει κ αυτη, σταδιακα παντα αρκει να κανεις μικρες μικρες αλαγες στον τροπο ζωης/σκεψη σου...

καλο διαβασμα κ οτι θελεις, απλα ρωτας...

Polyneikos
12-02-09, 17:32
Καλως τον φίλο μας,μπες στις ενότητες διατροφης και ασκησεων κα ιθα σου λυθουν πολλες απορίες.ΚΑλη διαμονη !! :thumbup:

peris
12-02-09, 17:40
καλωσηρθες :wave:

kyriakos23
12-02-09, 18:03
:wave:

psv
12-02-09, 18:38
Καλως ηρθες.Οπως λεει και ο μαντους η πειθαρχια αυξανεται με το χρονο.Απλα πρεπει να την κυνηγας,καθε μερα να πειθαρχεις σε κατι τι ακομα :wink: Καλη προοδο :)

TRIANTAFYLLOU
12-02-09, 19:46
καλώς ήρθες στην παρεα διαβασε το φόρουμ και πόσταρε στις καταληλες ενότητες πιστεύω θα βρείς αυτό που θες . :awesome:

XtremeHardCore
12-02-09, 21:33
Καλως ηρθες στην παρεα του :bodybuildinggr:

KATERINI 144
12-02-09, 21:52
:welcome:

napstor
12-02-09, 23:50
καλως ηρθες :wave:

Doctorg
13-02-09, 00:03
Γεια σου και απο μένα :welcome:

RUHL
13-02-09, 01:31
καλως ηρθες

ρηξε μια ψηφο εδω
http://forum.bodybuilding.gr/viewforum.php?f=44

alextg
13-02-09, 02:17
Καλως ηρθες ... εδω, με διαβασμα μπολικο , θα μαθεις οτι χρειαζεσε για να κανεις κατι καλο και ωραιο . και φυσικα οποτε εχεις αποριες , απλα ρωτας και υπαρχουν πολλα ατομα εδωμεσα που ειναι προθυμα να σου απαντησουν και να βοηθησουν πανω απ'ολα :)

Fuhrer
13-02-09, 03:47
Heil.... :turtle: And welcome :D