PDA

Επιστροφή στο Forum : NAC Hellas Διαγωνισμός Κυπέλλου 2018 (10 Νοεμβρίου, Αίγιο)



Polyneikos
12-06-18, 21:50
Στις 10 Νοεμβρίου, στο Αίγιο θα πραγματοποιηθεί το Κύπελλο Ελλάδος , αγώνας που θα αποτελέσει πρόκριση για το Mr-Ms Universe της ΝΑC International στις 24 Νοεμβρίου στο Αμβούργο (https://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?36845-NAC-Mr-amp-Ms-Universe-2018-(24-%CE%9D%CE%BF%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CE%91%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CF%8D%CF%81%CE%B3%CE%BF)&p=902151&viewfull=1#post902151).
Θα είναι ο πρωτος αγώνας με την νέα σύσταση του συνδέσμου της NAC Hellas (https://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?28424-NAC-HELLAS-%CE%94%CE%B5%CE%BB%CF%84%CE%AF%CE%B1-%CE%A4%CF%8D%CF%80%CE%BF%CF%85&p=900844&viewfull=1#post900844), της οποίας ηγείται ο Δημήτρης Μαρινόπουλος, στην θέση του προέδρου, ενώ σύντομα θα ανακοινωθούν και τα υπόλοιπα μέλη.


123648

NAC GREECE
14-06-18, 18:14
Αίγιο.
Ευχομαι σε ολους τους αθλητές καλη προετοιμασία και τους προσκαλώ σε εναν διαγωνισμο διαφορετικού επιπέδου.
Σε λίγες ημέρες θα ανακοινωθούν και τα υπόλοιπα μέλη του συμβουλίου. Σύντομα θα ανακοινωθούν και λεπτομέρειες για την διεξαγωγή του

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180614/2801cba154e6cff67ed12624c72d4e7b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Polyneikos
12-07-18, 16:16
Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί στον δημοτικό κινηματογράφο Απόλλων στο Αίγιο.

124006

124005

Polyneikos
10-09-18, 14:23
Oι guest posers στον διαγωνισμό Κυπέλλου της NAC HELLAS, 10 Νοεμβρίου στο Αίγιο!

124352

Polyneikos
10-09-18, 23:06
To who is who των guest του Κύπέλλου της NAC Hellas

Morgan Aste ή Big Rock, ο Γάλλος bodybuilder & strongman , με θηριώδεις αναλογίες, 1.91, κυμαίνεται μεταξύ 133-140 κιλα, 35 χρονών.

124356


124357


124358


Competitions
Bodybuilding
2014 IFBB French Championships – 1st place in all categories.
2014 Arnold Amateur Europe – 9th place
2011 IFBB World Championship – 14th place in +100kg category
2010 Slovak Grand Prix -2nd place in +90kg category
2008 IFBB European Championship – 9th place in +100kg category
2006 Championship of the World IFBB – 2nd place in +100kg category
2006 Grand Prix Weider – 5th place in +90kg category
2005 Grand Prix of Slovakia – 4th place in +90kg category
2004 IFBB Junior French Championship 2nd place in +75kg category
2004 Semi Finals France IFBB Junior 1st place in +75kg category


Strongman
2013 Strongman Competition – 1st place finish to become the strongest man in France.
2013 Grand Prix du Forez – 1st place in +105kg category
2013 Grand Prix de Provence – 1st place in +105kg category
2013 Grand Prix des Pyrenees – 1st place in +105kg category
2012 Strongest Man in France – 2nd place
2012 Grand Prix de Provence – 1st place
2012 Grand Prix des Pyrenees – 2nd place
2010 Strongest Man in France – 1st place

Metalhead|T|
11-09-18, 21:28
Eξαιρετική η επιλογη των guest ,καθως και Το νέο ξεκίνημα της ομοσπονδοίας..Θα προσπαθήσω να δώσω το παρόν και να στηριξω με την παρουσία ,την προσπάθεια των μελών :welcome:

Polyneikos
12-09-18, 09:14
Ενημέρωση προς τους αθλητές & προπονητές για την ομαλή ροη του διαγωνισμού.

- 15:00:Έλεγχος (εάν ο αθλητής τηρεί τις προϋποθέσεις να αγωνιστεί) και check in.

- 17:00: Έναρξη διαγωνισμού.

- Ο κάθε αθλητής μπορεί να διαγωνιστεί σε ΜΟΝΟ ΜΙΑ κατηγορία επιλογής του εφόσον τηρεί τα κριτήρια αυτής.

- Παρακαλούνται οι αθλητές να προετοιμαστούν και να δώσουν έμφαση στη προπόνηση του ποζαρισματος καθώς είναι βασικό για την ανάδειξη του σώματος τους.

- Οποιαδήποτε αντιαθλητική συμπεριφορά προπονητή-αθλητή θα έχεις ως αποτέλεσμα την αποβολη από τον διαγωνισμό και στην συνέχεια την διαγραφή από τον σύνδεσμο.

- Αθλητες από νησιά και βόρεια Ελλάδα θα έχουν διαμονή δωρεάν.

- Θα υπάρχει δωρεάν φαγητό στο χώρο για τους αθλητές (ρύζι-πατάτες-κοτόπουλο- μήλα)

Ευχόμαστε σε όλους καλή προετοιμασία!


124370

Muscleboss
12-09-18, 12:35
I like it!

Καλή επιτυχία!
:toast:

Polyneikos
12-09-18, 14:23
NAC Ηellas Κύπελλο Ελλάδος 2018 (10 Νοεμβρίου,Αίγιο) https://www.bodybuilding.gr/forum/images/synapse/misc/1.gif

Επισυνάπτονται οι κατηγορίες:

Women
1) Μs. Bikini
2) Ms. Shape
3) Ms.Figure
4) Ms.Body

Men
5) Men Athletic 2- Short (up to and including 1,75m)
6) Men Athletic 1- Tall (over 1,75m)


The Classifications for Men Athletic are based on a height/weight formula: height -100
-170 cm + 2kg
-180 cm + 3 kg
+180 cm + 4 kg


7) Master Class II
8) Master Class I
9) Juniors​

10) Men Body Class 4 (up to 1,65m)​(εφόσον υπάρχουν 3 αθλητές)
11) Men Body Class 3 (1,66m up to and including 1,72m)
12) Men Body Class 2 1(73m up to and including 1,79m)
13) Men Body Class 1 (over 1,80m)

14)Men`s Physique





124371

Polyneikos
18-09-18, 15:16
LIONEL BEYEKE - GUEST POSER

124503

Polyneikos
18-09-18, 15:17
NAC Ηellas Κύπελλο Ελλάδος 2018 (https://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?36741-NAC-%CE%97ellas-%CE%9A%CF%8D%CF%80%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%BF-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%BF%CF%82-2018-(10-%CE%9D%CE%BF%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CE%91%CE%AF%CE%B3%CE%B9%CE%BF)&p=902895#post902895)- ΓΥΝΑΙΚΕΙΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ - ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

124504


124505

124506



124507

NASSER
20-09-18, 15:16
Χαίρομαι που ο Δημήτρης ξεκινάει δυναμικά με ένα μεγάλο event και μάλιστα στην επαρχία! Αυτό που μένει έιναι οι αθλητές και οι χορηγοί να στηρίξουν την προσπάθεια του. Και αναφέρω γενικά οι αθλητές!! Αυτά τα περί ομοσπονδιών και συνδέσμων, ελπίζω πως έχουν καταλάβει όλοι πλεον πως δεν έχουν καμία σημασία και υπόσταση. Και αν θέλετε να το αναλύσουμε εδώ είμαι :)

Polyneikos
20-09-18, 21:39
Συνέντευξη με τον πρόεδρο της NAC Hellas, Δημήτρη Μαρινόπουλο.
Σεπτέμβριος 2018

Ο Δημήτρης Μαρινόπουλος ανήκει στην νέα γενιά αθλητών που όμως έχει προχωρήσει – πέρα από την αγωνιστική του δράση – στην διοργάνωση αγώνων, πλέον ως πρόεδρος της ΝΑC Hellas. Αφορμής δοθείσης των νέων του καθηκόντων αλλά και του επικείμενου αγώνα στο Αίγιο τον αναζητήσαμε να μας παραχωρήσει μια συνέντευξη-ενημέρωση.

BB.GR: Δημήτρη καλησπέρα. Ευχαριστούμε που ανταποκρίθηκες στο κάλεσμά μας, ώστε να μιλήσεις για το νέο ξεκίνημα της NAC Hellas, υπό την προεδρεία σου.

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα του Bodybuilding.gr και σε όλους τους αναγνώστες και φίλους.

BB.GR: Ας τα πάρουμε από την αρχή : Ξεκίνησες το bodybuilding σε μικρή ηλικία ενώ οι αγώνες σου ξεκίνησαν το 2009 από τις κατηγορίες Eφήβων.Θα ήθελες να μας κάνεις μια αναδρομή πως ξεκίνησες και για την αγωνιστική σου πορεία;

Όλα ξεκίνησαν το 2005,είχαμε κανονίσει με φίλους να πάμε στην Αθήνα να δούμε για πρώτη φορά αγώνα της Wabba. Κατέληξα να ταξιδεύω μόνος μου.Εκεί ένιωσα παράξενα καθώς εγώ ήμουν από πολύ μικρή ηλικία αθλητής της πυγμαχίας και η εικόνα ήταν πολύ διαφορετική.
Ξεκίνησα να γυμνάζομαι για ενδυνάμωση, στα δυο χρόνια σταμάτησα την πυγμαχία και έδωσα μεγάλη σημασία στα βάρη.
Πρώτος αγώνας στην Πάρο κατηγορία Junior , 2η θέση, μόνο όμορφα και θετικά συναισθήματα.

BB.GR: Ενώ η διαδρομή σου ήταν ανοδική και είχαν εμφανιστεί και οι διακρίσεις, ανακοινώνεις την απόσυρσή σου το 2017 μετά το Mr Κρήτη της WABBA World Hellas στην Ιεράπετρα.Ήταν μια απόφαση συνειδητοποιημένη και οριστική ή μια σκέψη της στιγμής;

Πριν ταξιδέψω για την Κρήτη είχα πάρει την απόφαση μου αυτή, οι προτεραιότητες μου ήταν άλλες αυτό όμως δεν ήθελα να με αφήσει έξω από τον χώρο μας.

BB.GR: Έχεις αναθεωρήσει ως προς αυτή σου την απόφαση;

Δεν θα έλεγα πως έχω αναθεωρήσει απλά βλέποντας και κάνοντας, ίσως υπάρχει μια προετοιμασία ακόμα.

124519

BB.GR: Όσο ήσουν ενεργός αθλητής, παράλληλα εντάσσεσαι στην NAC Hellas, υπό την προεδρεία του Σοφοκλή Ταίηλορ και το 2014 γίνεσαι Γραμματέας. Ποια ήταν η αφορμή εμπλοκής σου με την διεξαγωγή αγώνων;

Νιώθω τυχερός και τον ευχαριστώ,ο Σοφοκλής είναι ένας ιδιαίτερος χαρακτήρας αλλά τίμιος και όχι ψεύτης. Ξεκίνησα να βοηθάω και μου έδωσε την ιδιότητα αυτή ως ανταμοιβή.

BB.GR: Ερχόμαστε στον παρόν: Μετά από 6 χρόνια προεδρίας του Σοφοκλή Ταίηλορ, από το 2012-2018 , τον Ιούνιο του 2018 ανακοινώνεται η απόσυρσή του και η διαδοχή του από εσένα, που αναλαμβάνεις πλέον επίσημα πρόεδρος! Πες μας για αυτή την εξέλιξη!

Ήταν μέσα στους στόχους μου από την πρώτη στιγμή, είχαμε κάνει κάποιες κουβέντες με το Σοφοκλή και ο ίδιος θεωρούσε και πίστευε πως είμαι άξιος για αυτη την θέση λόγω της σοβαρότητας και της αποφασιστικότητας του χαρακτήρα μου.

BB.GR: Παράλληλα, ανακοινώνεται το νέο προεδρείο. Θα ήθελες να μας ενημερώσεις για την σύστασή του, ποιοι το αποτελούν;

Ο χώρος από νέους ανθρώπους ,νέα πρόσωπα με όρεξη, δυστυχώς κάποιοι φοβούνται να δώσουν χώρο γιατί φοβούνται την εξέλιξη.
Όλοι μας είμαστε έμπειροι σαν αθλητές και στόχος μας είναι το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Δίπλα μου σε όλο αυτό το δύσκολο αλλά όμορφο έργο έχω το Βασίλη Γαλάνη στη θέση του αντιπροέδρου, τον Γιάννη Χασούρα στη θέση του γραμματέα και τον πιο παλιό της παρέας , ως μέλος, το Βασίλη Μοϊντίνη ενώ στο δύσκολο έργο της γραμματείας είναι η αγαπημένη φίλη μας Τζούλια Τατάκης.

124520

BB.GR: Μια από τις πρώτες ανακοινώσεις, ήταν ο Διαγωνισμός Κυπέλλου που θα πραγματοποιηθεί στο Αίγιο , στις 10 Νοεμβρίου, αγώνας πρόκριση των αθλητών για το Mr Universe στο Αμβούργο στις 24 Νοεμβρίου. Είναι ο 2ος αγώνας που θα «τρέξεις» εντός του 2018, στο Αίγιο.
Θες να μας κάνεις αρχικά μια αναφορά στον αγώνα του Μαϊου;

Ένας μεγάλος διαγωνισμός ήταν πάντα στη σκέψη μου να διεξαχθεί στη πόλη μου 10 Νοεμβρίου θα είναι ο μεγαλύτερος ελληνικός διαγωνισμός.
Πριν 5 μήνες διεξήχθη ο πρώτος αγώνας υπό την εποπτεία μου. Ένας καλός διαγωνισμός για την αγωνιστική περίοδο Μαΐου-Ιουνίου του 2018.Πολλες συμμετοχές ,καλό επίπεδο αθλητών, καλή διεξαγωγή, σε σοβαρό χώρο για αθλητές και θεατές.
Προτεραιότητα ο σεβασμός προς τον αθλητή

BB.GR: Ο κόσμος που είδε από κοντά τον αγώνα, ανέφερε θετικά στοιχεία .Εσύ έμεινες ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα που προσέφερες ως διοργανωτής;

Ήταν η πρώτη μου προσπάθεια, κάποια πράγματα που θεωρώ ως δεδομένα κάποιοι τα θεώρησαν extra υπηρεσίες. Όχι!
Αυτό θα αντιστοιχεί στην προσπάθεια των αθλητών και όχι μόνο να μαζέψουμε συμμετοχές. Στόχος δικός μου και των συνεργατών μου (στελέχη -χορηγοί) η βελτίωση και η ποιότητα του ελληνικού bodybuilding.

BB.GR: Ας αναφερθούμε πλέον στον αγώνα Κυπέλλου της ΝΑC Hellas που έχουμε μπεί στην τελική ευθεία, λιγότερο από 2 μήνες.
Αλλάζει ο τόπος διεξαγωγής, παραμένεις εντός Αιγίου. Θα εδραιωθεί η πόλη του Αιγίου ως έδρα της ;

10 Νοεμβρίου, Αίγιο, ο δημοτικός κινηματογράφος Απόλλων ένας πολύ όμορφος χώρος έτοιμος να φιλοξενήσει αθλητές και θεατές.
Όχι , η έδρα μας της ΝΑC παραμένει στην Αθήνα, τους επόμενους μήνες θα ανακοινωθεί ο χώρος διεξαγωγής του διαγωνισμού του Μαΐου.

BB.GR: Τι αλλαγές να περιμένει ο κόσμος και κυρίως οι αθλητές, από την δικιά σου εμπλοκή στις διοργανώσεις; Tι πιστεύεις ότι πρέπει να αλλάξει σε σύγκριση τα δεδομένα που υπάρχουν;

Ίσως η ερώτηση με την μεγαλύτερη απάντηση, αρχικά ξεκινάμε με την επικοινωνία. Είμαι στην διάθεση όλων των αθλητών, συνομιλώ καθημερινά με πολλούς.
Στο αγωνιστικό κομμάτι θα υπάρχει δικαιοσύνη, σωστός χώρος διεξαγωγής , όμορφα κύπελα για να συνοδεύουν την ανάμνηση κάθε αθλητή.
Βοήθεια-υποστήριξη- διαμονή-μεταφορά.
Οι αθλητές πρέπει να υποστηρίξουν τέτοιες προσπάθειες αν και εφόσον όλοι αναζητούν την αλλαγή και το καλύτερο.
Στόχος να νιώσουν την αίγλη του bodybuilding.
Είμαι κάθετος όμως όσο αφορά την συμπεριφορά αθλητή-προπονητή, θα υπάρχει κάθαρση σε όλους τους τομείς.
Μιλάμε για αλλαγές και γίνονται με έργα.
Έχει ένα δύσκολο παγκόσμιο ίσως το πιο δύσκολο, δεν είναι προσιτό για παγκόσμιους πρωταθλητές!
Κάθε σεζόν έχουμε 10-15 παγκόσμιου πρωταθλητές άρα είμαστε παγκόσμια υπερδύναμη στο bodybuilding...
Ας στοχεύσουμε στην ποιότητα και όχι στην ποσότητα. Προφανώς κάτι δεν πάει καλά σε αυτό.

BB.GR: Τι ανταπόκριση βλέπεις να υπάρχει, όσο οι ημέρες πλησιάζουν; H τοπική κοινωνία οι χορηγοί, έχουν αγκαλιάσει το event;

Η τοπική κοινωνία σύσσωμη αγκαλιάζει για δεύτερη συνεχόμενη φορά το μεγάλο αθλητικό γεγονός της πόλης μας. Οι χορηγοί από την πρώτη στιγμή στηρίζουν έμπρακτα την προσπάθεια μου αυτή. Μεγάλη και πολύτιμη βοήθεια από το νομικό πρόσωπο του δήμου Αιγιαλείας κ.Στράτο Βαρδάκη καθώς είναι και συνδιοργανωτής.

BB.GR: Έχεις εικόνα από συμμετοχές αθλητών που προετοιμάζονται για τον αγώνα;

Αναμένεται ένας δύσκολος αγώνας με πολλές συμμετοχές. Συνομιλώ καθημερινά με αθλητές επιπέδου, θα δώσουν μάχη και θέαμα σε μια όμορφη γιορτή του ελληνικού bodybuilding.

BB.GR: Έχει προκύψει συνεργασία – συνδιοργάνωση με μια Γαλλική αθλητική εταιρία , την Eric Favre Sports. Απόρροια αυτής της συνεργασίας, είναι η ανακοίνωση 2 μεγάλων ονομάτων ως guest του αγώνα, τον Lionel Beyeke και τον Morgan Aste.
Πως προέκυψε;

Δεν είμαι μονάδα, ο σύνδεσμος της NAC Hellas αποτελείται από πολύ καλά στελέχη και πολύ καλούς συνεργάτες, όταν μιλάμε για κάτι διαφορετικό το εννοούμε.Η Eric Favre έρχεται δυνατά στην αγορά της χώρας μας να υποστήριξει μια συνεργασία ιδανική για κάθε ασκούμενο.

BB.GR: Ιδιοκτήτης γυμναστηρίου ,το Accelaration Gym, κατάστημα αθλητικών ειδών , πρόεδρος της NAC Hellas. Eίσαι πολύ κοντά στο bodybuilding και αρκετά δραστήριος. Τι σημαίνει για εσένα αυτό το άθλημα;

Ο αθλητισμός είναι στο αίμα μου, κατάφερα να κανω την αγάπη μου για το bodybuilding επάγγελμα.
Το bodybuilding είναι έμπνευση οποίος πραγματικά το νιώσει έχει εξέλιξη και πορεία.

BB.GR: Ποιο είναι το όραμα του Δημήτρη Μαρινόπουλου για το άθλημα; Τι στόχους έχεις θέσει;

Αξιοπρέπεια! Έχουμε χρόνια που βλέπουμε προσπάθειες που δεν φέρνουν καρπούς ...όχι μόνο δεν υπάρχει εξέλιξη αλλά πάμε και προς τα πίσω σε πολλούς τομείς κάποιες φορές.
Διοργανωτές μιλούν για μεγάλους διαγωνισμούς καλύτερους κλπ πραγματικά ή δεν έχουν επαφή με την πραγματικότητα η έχουν χαμηλά στάνταρ.
Θα αφήσω την όση πορεία θα έχω ως πρόεδρος να μιλήσει: «Έργω κ´ουκέτι μύθω» -Έργα και όχι λόγια.

BB.GR: Δημήτρη καλή επιτυχία λοιπόν στους επικείμενους αγώνες που πλησιάζουν, στο Αίγιο αλλά και στο Αμβούργο όπου θα ταξιδέψουν Έλληνες!
Το ..θα είναι κοντά σας να στηρίξει αυτή την προσπάθεια. Πώς θα ήθελες να κλείσει αυτή η συνέντευξη; Ένα μήνυμα προς τους αναγνώστες;

Θα ήθελα να ευχηθώ σε όλους τους αθλητές καλή προετοιμασία χωρίς τραυματισμούς να δώσουν το καλύτερο αυτό τους και να το ευχαριστηθούν.
Ενα μεγάλο ευχαριστώ στους χορηγούς που πραγματικά είναι οι στυλοβάτες στο χώρο μας, χωρίς αυτούς δεν θα καταφέρναμε πολλά πράγματα.
Πρόσκληση προς όλους τους αναγνώστες να υποστηρίξουν ένα διαγωνισμό πέρα από τα ελληνικά στάνταρ η παρουσία και η υποστήριξη είναι σημαντική γι την διοργάνωση όσο και για τον αθλητή.
Τέλος θα ήθελα να ευχαριστήσω το Bodybuilding.gr για το πολύτιμο έργο σας είσαστε η φωνή και η προώθηση μας, υποστηρίζετε κάθε διοργάνωση ανεξάρτητου ομοσπονδίας-συνδέσμου.
Ραντεβού όλοι στης 10 Νοεμβρίου στο Αίγιο.

Με τιμή, Δημήτρης Μαρινόπουλος, πρόεδρος ΝAC HELLAS

124518

Οι αγωνιστικές συμμετοχές του Δημήτρη Μαρινόπουλου



WABBA Mr Αιγαίο 2009 Έφηβοι - 2η θέση
WABBA Πρωτάθλημα 2009 Έφηβοι- Εκτός Εξάδας
WABBA Mr Αιγαίο 2010 Έφηβοι - 1η θέση
WABBA Πρωτάθλημα 2010 Έφηβοι- 5η θέση
NAC Kύπελλο 2013 Βody Athletic 2η θέση
WABBA Κύπελλο 2013 4η θεση
ΝΑC Mr Hellas 2015 Βody Athletic 1η θέση
WABBA Ηellas 2016 Βodybuilding 3η θέση
NAC Mr Hellas 2016 Βody Athletic 1η θέση & Οverall
WABBA World Hellas Μr Κρητη 1η θέση Υπερψηλή και 2η θέση Overall

Polyneikos
09-10-18, 13:08
Οι αθλητές που θα ταξιδέψουν από Bόρεια Ελλάδα και νησιά για να αγωνιστούν στο πανελλήνιο κύπελλο της NAC HELLAS στο Αιγιο,αν και εφόσον επιθυμούν καλύπτεται δωρεάν διαμονή από τους διοργανωτές.
Θα πρέπει να γίνει άμεση ενημέρωση.

Polyneikos
09-10-18, 19:09
Oι πρώτες πληροφορίες απο κύκλους του bodybuilding μιλάνε για ενδιαφέρουσες συμμετοχές στο Κύπελλο της NAC:

O Γιώργος Χαρδαβέλλας (https://bodybuilding.gr/forum/showthread.php?35223-%CE%93%CE%B9%CF%8E%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%82-%CE%A7%CE%B1%CF%81%CE%B4%CE%B1%CE%B2%CE%AD%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CF%82&p=878922&viewfull=1#post878922)προερχόμενος από πολύ καλές εμφανίσεις το 2016

https://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=112508&d=1481134922


Ο Γιάννης Λεώδης (https://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?36671-%CE%93%CE%B9%CE%AC%CE%BD%CE%BD%CE%B7%CF%82-%CE%9B%CE%B5%CF%8E%CE%B4%CE%B7%CF%82&p=899598&viewfull=1#post899598) , μετά από ενα χρόνο, όπου τον Νοέμβριο του 2017 κέρδισε 2 Γενικούς Τιτλους σε NABBA & NAC

https://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=122329&d=1525456582


Επίσης επιβεβαιώνεται και η συμμετοχή του Δημήτρη Μουτζούρη, αθλητής που διακρίνεται για τις διαστάσεις του.

124711

Polyneikos
12-10-18, 12:46
Διευκρίνιση για τις κατηγορίες Ms. Bikini & Ms.Shape βασικό και μοναδικό κριτήριο των κατηγοριών αποτελεί ο γύρος της συμμετρίας.(100% βαθμολογίας) δεν περιλαμβάνεται ατομικό ποζαρισμα.


NAC Ηellas Κύπελλο Ελλάδος 2018 (https://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?36741-NAC-%CE%97ellas-%CE%9A%CF%8D%CF%80%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%BF-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%BF%CF%82-2018-(10-%CE%9D%CE%BF%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CF%81%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CE%91%CE%AF%CE%B3%CE%B9%CE%BF)&p=902895#post902895)- ΓΥΝΑΙΚΕΙΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ - ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

124504


124505

124506



124507

Polyneikos
22-10-18, 16:13
NAC Hellas Κύπελλο Ελλάδος 2018 - Δελτίο Τύπου 22-10-2018

Λίγες μερες απομένουν για τον διαγωνισμό κυπέλλου της NAC HELLAS στο Αιγιο.
Μια μικρή αναφορά στο χώρο που διεξάγεται,δημοτικός κινηματογράφος «Απολλων» (Φανελλη 2) στο κέντρο της πόλης με εύκολη πρόσβαση.
Στο εσωτερικό του χώρου υπάρχει κυλικείο καθώς και περίπτερα με συμπληρώματα διατροφης και είδη ρουχισμού.


Μεγαλη βαρύτητα στην δημιουργία της σκηνής με επαγγελματικό φωτισμό και ήχο για τις απαιτήσεις του διαγωνισμού.
Στο πίσω μέρος της σκηνής θα υπάρχει μπάνερ με τους χορηγούς του διαγωνισμού.


Σε συνεργασία με την μεγάλη εταιρία συμπληρωμάτων και μέγα χορηγο μας ERIC FAVRE θα έχουμε μαζί μας τους Lionel Beyeke και Morgan Aste. Προσφέροντας θέαμα και δώρα στους θεατές.


Μεγάλη βαρύτητα θα ήθελα να δωσω στον έλεγχο που θα προηγηθεί πριν το checking με σκοπό το επίπεδο και την ποιότητα του διαγωνισμού.
Σαν σύνδεσμος δεν κυνηγάμε τις συμμετοχές των αθλητών για αυτό και ο αθλητής έχει δικαίωμα συμμετοχής σε μια και μόνο κατηγορία.
Στον έλεγχο που θα πραγματοποιείται αν οι υπεύθυνοι κρίνουν πως δεν υπάρχει σωστή εικόνα και αντιπροσώπευση για το Αθλημα μας, δεν θα υπάρχει δικαίωμα συμμετοχής.
Μπορεί για κάποιους να φαίνεται άσχημο αλλά πραγματικά πρέπει πλέον να πάψουμε να λέμε και να εφαρμόζουμε. Στόχος είναι να ανεβάσουμε το άθλημα μας ένα σκαλί. Δεν είναι δίκαιο για αυτούς που πραγματικά με αφοσίωση προετοιμάζονται σκληρά για να διαγωνιστούν .


Διαμονή δωρεάν για τους αθλητές από βόρεια Ελλάδα και νησιά.
Στο χώρο θα υπάρχει το απαραίτητο φαγητό για τους αθλητές (κοτόπουλο-ρύζι-πατάτες-μήλα) δωρεάν.


Για οποιαδήποτε διευκρίνιση εγώ και τα υπόλοιπα μέλη του συμβουλίου είμαστε διαθέσιμοι προς όλους.


Το προεδρείο της NAC HELLAS εύχεται σε όλους τους αθλητές καλή προετοιμασία.Καλεσμα στους φίλους του αθλήματος και όχι μόνο να υποστηρίξουν ένα ιδιαίτερο αθλητικό γεγονός που τιμά την πόλη μας.
Ραντεβού στης 10 Νοεμβρίου στο όμορφο Αιγιο.

Με εκτίμηση ο πρόεδρος
Δημήτρης Μαρινοπουλος

NASSER
23-10-18, 16:22
Μπράβο στο Δημήτρη που διευκρυνίζει τα σημεία που θα δόσει σημασία καθώς και στη βαρύτητα του για να είναι ο αγώνας ξεκάθαρος με τις συμμετοχές ώστε να επιτευχθεί να αναίβει το επίπεδο της διοργάνωσης. Θα πρέπει να στραφούμε στη ποιότητα, καθώς από αγώνες γεμίσαμε όπως και από πρωταθλητές και γενικούς τίτλους.

mono AEK
24-10-18, 11:00
Θα συμφωνήσω κι εγώ έχοντας δει γενικά συμμετέχοντες που ούτε μυρωδιά δεν έχουν από το άθλημα ότι πρέπει να ανέβει το επίπεδο

Σκληρό μεν αναγκαίο δε

Polyneikos
07-11-18, 10:38
NAC Ηellas Κύπελλο Ελλάδος 2018 - Kατηγορίες

Women
1) Μs. Bikini
2) Ms. Shape
3) Ms.Figure
4) Ms.Body

Men
5) Men Athletic 2- Short (up to and including 1,75m)
6) Men Athletic 1- Tall (over 1,75m)


The Classifications for Men Athletic are based on a height/weight formula: height -100
-170 cm + 2kg
-180 cm + 3 kg
+180 cm + 4 kg


7) Master Class II
8) Master Class I
9) Juniors​

10) Men Body Class 4 (up to 1,65m)​(εφόσον υπάρχουν 3 αθλητές)
11) Men Body Class 3 (1,66m up to and including 1,72m)
12) Men Body Class 2 1(73m up to and including 1,79m)
13) Men Body Class 1 (over 1,80m)

14)Men`s Physique





124371

Polyneikos
11-11-18, 03:09
Η μάχη του Γενικού Τίτλου του Διαγωνισμού Κυπελλου της NAC Hellas

125918

125927


125926


125925


125924


125923


125922


125921


125920


125919

125928

Polyneikos
11-11-18, 03:13
Το comparison μεταξύ Γιώργου Χαρδαβέλα και Γιάννη Λεώδη που θα έκρινε το τελικό αποτέλεσμα


125931

125937


125936


125935


125934

125933


125932


125929


125930

125938

Polyneikos
11-11-18, 03:16
Γενικός Νικητής του Διαγωνισμού Κυπέλλου της NAC Hellas o Γιώργος Χαρδαβέλας!

125941


125940


125939


125942


125943

Muscleboss
11-11-18, 03:31
Wow! Πολύ δυνατή κόντρα! :shock: Αρκετοί καλοί αθλητές και το δίδυμο του γενικού πολύ κοντά με πανομοιότυπα σώματα.

Από τις φωτογραφίες όσο μπορώ να κρίνω ο Χαρδαβέλλας δίκαια νικητής. Θα περιμένω το αναλυτικό ρεπορτάζ από την ομάδα του bodybuilding.gr που παρευρέθηκε

Polyneikos
11-11-18, 03:44
Πανο ναι , δυνατή μάχη!
Μετά από 3 γύρους comparisons, οι 2 γύροι έγιναν μεταξύ Γιάννη Λεώδη και Γιώργου Χαρδαβέλλα, η επιτροπή δυσκολεύτηκε πολύ.
Τελικά ο Χαρδαβέλλας πήρε την νίκη!

Δημητρης 1924
11-11-18, 14:05
Πολύ δυνατή μάχη για το overall,και οι δύο αθλητές σε εξαιρετική κατάσταση που δυσκόλεψε αρκετά τους κριτές για το αποτέλεσμα. Γενικός νικητής δίκαια ο Γιώργος Χαρδαβελας που υπερτερουσε σε λεπτομέρειες.
Καλή επιτυχία και στους δυο αθλητές στο παγκόσμιο τής NAC στη Γερμανία.

Polyneikos
11-11-18, 17:05
Ο πρώτος αγώνας της NAC Hellas με τον νέο προεδρείο (https://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?28424-NAC-HELLAS-%CE%94%CE%B5%CE%BB%CF%84%CE%AF%CE%B1-%CE%A4%CF%8D%CF%80%CE%BF%CF%85&p=901540&viewfull=1#post901540) που συστάθηκε το καλοκαίρι του 2018, μετά την διαδοχή της προεδρείας του Σοφοκλή Ταίηλορ απο τον Δημήτρη Μαρινόπουλο , πραγματοποιήθηκε χθες, 10 Νοεμβρίου, στο Αίγιο.

Ένα πρώτο-γρήγορο σχόλιο:χάρηκα που είδα τον Σοφοκλή Ταίηλορ να βοηθάει με όλες του τις δυνάμεις, από την διαδικασία του registration εως και την παρουσίαση του αγώνα. Αυτο δείχνει την ανυστεροβουλία του.
Ο Δημήτρης Μαρινόπουλος, έκανε τον πρώτο αγώνα στην πόλη που εδρεύει ο ίδιος, ως ένα πρώτο crash test, έχοντας ένα καλό "feedback" από τον αγώνα που είχε διοργανώσει τον Μάιο σε συνεργασία με την WABBA World.
Nομίζω ότι κατοχυρώνεται στον Μαρινόπουλο και στους συνεργάτες του, Βασίλη Γαλάνη, Γιάννη Χασούρα, Βασίλη Μοϊντίνη, μια δεύτερη εύστοχη προσπάθεια, πρώτη ως NAC Hellas!

O χώρος που επιλέχτηκε ήταν ο δημοτικός κινηματογραφος "Απόλλων" έχοντας ικανοποιητικό αριθμό θέσεων, ιδανικό ύψος σκηνής, αλλά και πλάτος, η ελαφρώς αμφιθεατρική κλίση που είχε προς τα πάνω, έκανε την θέαση ιδανική!


125953

Η σκηνή είχε καλό φωτισμό και ήχο και είχαν προσεχθεί ιδιαίτερα για τις απαιτήσεις του αγώνα.

125952

Ο αγώνας ξεκίνησε σχετικά έγκαιρα, δεν υπήρχαν ιδιαίτερες καθυστερήσεις. Σε αυτό τόλο έπαιξε η γραμματειακή υποστήριξη από την Τζούλια , γνώριμη τα τελευταία χρόνια σε αυτό το πόστο!
Η προσέλευση των αθλητών, ήταν περίπου στοις 35 συμμετοχές, πιθανόν η περίοδος του Νοεμβρίου ή απόσταση, ακόμα και το ότι η NAC δεν έκανε αγώνα Πρωταθλήματος τον Μαϊο, δημιούργησε μια καμπή. Τα αυστηρά κριτήρια συμμετοχής, ίσως αποθάρρυνε κάποιες συμμετοχές.
Η πεποίθηση μου έιναι πως η σοβαρή προσπάθεια που έχει γίνει θα αξιολογηθεί και αν ο επόμενος αγώνας Πρωταθλήματος γίνει στην Αθήνα, θα έχει μεγαλύτερη προσέλευση, ακόμα και στους θεατές.

Το κλίμα ήταν ζεστό , κάτι που φρόντιζαν δια μικροφώνου ο Δημήτρης Μαρινόπουλος και ο Σοφοκλης Ταίηλορ να παροτρύνουν δια μικροφώνου.
Στην κριτική επιτροπή ήταν οι: Βασίλης Μοϊντίνης, Γιάννης Χασούρας, Θανάσης Υφαντόπουλος, Σοφοκλης Ταίηλορ και Μανώλης Καραμανλάκης, με τον τελευταίο να εκτελεί χρέη Head Judge.

125954


Tα πρόσωπα της βραδυάς, οι προσκεκλημένοι αθλητές της Γαλλικής εταιρίας αθλητικών ειδών ERIC FAVRE, οι Lionel Beyeke, ΙFBB Pro και ο Μοrgan Aste, bodybuilder & strongman.

125955

Γιώργος Βασιλικόπουλος
11-11-18, 20:18
Θεωρω οτι οποιος κ να εβγαινε απ τους δυο στο τελικο κανεις δε θα παραπονιοταν! Εμενα προσωπικα μ αρεσαν κ οι δυο πολυ!

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρήστος Τριανταφύλλου
11-11-18, 21:08
Πως να ξεκινησω για τον Γενικο νικητη Γιωργο Χαρδαβελα; Ας δανειστω μια εκφραση του πρωην Προεδρου της Νac Σοφοκλη Ταιηλορ .....''Ηταν σε εξωφρενικη κατασταση'';) Πραγματι Μεγαλη εμφανιση κ πιστευω παρα τη πιεση που δεχτηκε απο τον παντα φοβερο Λεωδη ,δικαια κερδισε γιατι ηταν πιο γεματος παντου κ με γραμμωση κ καλυτερα ποδια. Ηταν φανερη η καλη δουλεια που εγινε απο τον ιδιο κ τον προπονητη του Σταυρο Τριουλιδη.
Οταν στο τελος πηρε το μικροφωνο κ ειπε δυο λογια ,καταλαβαινεις οτι ειναι ενα σοβαρο ,ταπεινο ,κ πολυ καλο παιδι.
Οσο για τον Γιαννη Λεωδη τωρα που επιασε τα 50 κ θα παιζει στην 50+ ,σαν μικροτερος που θα ειναι ;) θα ειναι απειλη για τους κορυφαιους οπου κ να παιξει;)
Να αναφερθω κ σε εναν αλλο αθλητη που εκανε αισθηση στις τελικες συγκρισεις, τον Πολυδωρα Μπερδεμπε ...πολυ πιο ετοιμος κ ''ραφιναρισμενος'' απο την εμφανιση του την προηγουμενη εβδομαδα , τα λιγοτερα κιλα απο τους δυο πρωτους ηταν ο μονος λογος που δεν μπορουσε να τους απειλεισει.

Polyneikos
11-11-18, 22:29
Πριν ξεκινήσω την παρουσίαση του αγώνα, για άλλη μια φορά να αναφέρω ότι το Αγωνιστικό Τeam κάλυψης του forum, βρέθηκε πάνοπλο για τo reportaz
Λέμε αστεία με τον Χρήστο, οταν άλλοι μας αναφέρουν ως δημοσιογράφους, άλλοι ως φωτογράφους, η αλήθεια είναι πώς όταν κάνεις κάτι με πάθος ή μεράκι, καποιοι θεωρούν ότι είσαι επαγγελματίας του χώρου.
Εμείς είμαστε απλά το Bodybulding.gr :thumbup:

Οι παραδοσιακές φωτογραφίες μα τα πρόσωπα του αγώνα!

125962

125963

125964


125965


125966

125967

Χρήστος Τριανταφύλλου
11-11-18, 23:00
Δεν ειναι υπερβολη οτι με το που μπηκα στην μεγαλη αυτη αιθουσα του Δημοτικου κινηματογραφου ''Απολλων'' αισθανθηκα μια ευχαριστη συγκινηση ,μια κ ηταν βγαλμενη απο τη δεκαετια του 70 που δυσκολα θα συναντησεις σημερα ...τουλαχιστον στην Αθηνα. Ηταν ομως τελεια για τη περισταση του αγωνα σε ολα. Τεραστια αμθιθεατρικη αιθουσα ,σε αριστη κατασταση κ πεντακαθαρη. Δεν εχω εικονα μονο για τα αποδυτηρια των αθλητων ,αν θα ηταν επαρκη αν ειχε περισσοτερες συμμετοχες.
Ο Σοφοκλης Ταιηλορ βοηθησε οσο μπορεσε με την πειρα του οπως ειπε κ ο Πολυνεικος ,δειχνοντας οτι παρολο που εφυγε απο τη Προεδρια η ψυχη του:love: ειναι ακομα εδω;).
Η παρουσια του Μανωλη Καραμανλακη στην επιτροπη σαν επικεφαλης ,εδωσε μια τεραστια Αιγλη ...εναν σεβασμο...δε ξερω πως να το πω.

Η προσελευση του κοσμου ηταν ικανοποιητικη ,θα μπορουσε κ καλυτερα ,ισως αν ειχε περισσοτερες συμμετοχες.
Η ροη του αγωνα ηταν γρηγορη ,θα μπορουσε να ηταν πιο ξεκαθαρα ''διευκρινιστικη'' ως προς τη παρουσιαση των κατηγοριων κ αθλητων με ονοματα κ τα νουμερα τους.
Ο φωτισμος ηταν γενικα καλος κ δυνατος αλλα ειχε κ καποιες φωτοσκιασεις αν θελαμε να τον λεγαμε τελειο.
Η μουσικη σε εναν αγωνα επιβαλεται να ειναι δυνατη αλλα οχι εκκωφαντικη κ τις στιγμες που μιλανε οι παρουσιαστες να χαμηλωνει τοσο ωστε να ακουγονται.
Οι προσκεκλημένοι αναγνωρισιμοι παγκοσμιως αθλητες Lionel Beyeke κ Μοrgan Aste χαρισαν ομορφες στιγμες ,φωτογραφιζομενοι κ μιλωντας με οσους ηθελαν. Ειδικα ο Μοrgan Aste με τις τεραστιες διαστασεις τους μας ....:shock: :)

Χρήστος Τριανταφύλλου
11-11-18, 23:06
Λέμε αστεία με τον Χρήστο, οταν άλλοι μας αναφέρουν ως δημοσιογράφους, άλλοι ως φωτογράφους, η αλήθεια είναι πώς όταν κάνεις κάτι με πάθος ή μεράκι, καποιοι θεωρούν ότι είσαι επαγγελματίας του χώρου.
Εμείς είμαστε απλά το Bodybulding.gr :thumbup:


:thumbup: :love::love::bowdown:

Polyneikos
11-11-18, 23:11
Ο αγώνας ξεκίνησε με τις γυναικείες κατηγορίες, 6 συνολικά συμμετοχές, διαφορετικών κατηγοριών

Ms Βikini Κατερίνα Σέγκου (νο48)

Μs Shape Junior Χρυσάνθη Γιαννικάκη (νο27)
Ms Shape Georgina Kreike (νο28)

Ms Figure Junior Tάνια Βασίλεβα (νο 26)
Ms Figure Κασσιανή Παντελίου (νο47)

Μs Body Ελένη Μακρή (νο55)


125969


125968


125970


125971




125972


125973


125974


125975


125976

Polyneikos
11-11-18, 23:16
Ms Βikini

125978

125977


125979

Μs Shape Junior & Ms Shape

125980

Ms Figure Junior & Ms Figure

125981125982

Μs Body

125983

Women Categories - Απονομές

125984


Όλες οι φωτογραφίες της κατηγορίας στο Multimedia Gallery (https://www.bodybuilding.gr/multimedia/gallery/item/1695-ms-body)

Polyneikos
12-11-18, 00:25
Athletic I (+1.75)


125986


125985


125987


125988


125989


125990


125991


125992


125993

Χρήστος Τριανταφύλλου
12-11-18, 00:27
Women Categories

Εξι κατηγοριες ...εξι κοπελες;) Ολες ομως σε καλο επιπεδο κ πανω. Στα ματια μου ξεχωρισαν οι Ms Βikini Κατερίνα Σέγκου (νο48) ,Ms Figure Κασσιανή Παντελίου (νο47) ,Μs Body Ελένη Μακρή (νο55).


https://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=125968&d=1541966777



**Δεν ξερω αν υποκειται στους κανονισμους της Nac να ξεκιναει ο αγωνας παντα με τις κατηγοριες γυναικων ,αλλα καπου στη μεση νομιζω ειναι καλυτερα ...να σπαει κ λιγο το ιδιο θεαμα με την ομορφια τους;)
Επρεπε να δωθει περισσοτερος χρονο στην παρουσιαση τους ,ιδιως στις Bikini .

Polyneikos
12-11-18, 03:43
Athletic I (+1.75)

126004

126007


126005


126006

125999


126003


126000


126001


126002



Όλες οι φωτογραφίες της κατηγορίας στο Multimedia Gallery (https://www.bodybuilding.gr/multimedia/gallery/item/1692-men-athletic-i)

Polyneikos
12-11-18, 11:23
Όλες οι φωτογραφίες του Διαγωνισμού Κυπέλλου της ΝΑC Hellas στο Multimedia Gallery του Bodybuilding.gr ! (https://www.bodybuilding.gr/multimedia/gallery/itemlist/category/147-%CE%9D%CE%91C%20Hellas%20K%CF%8D%CF%80%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%BF%20%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%BF%CF%82%202018)


126009 (https://www.bodybuilding.gr/multimedia/gallery/itemlist/category/147-%CE%9D%CE%91C%20Hellas%20K%CF%8D%CF%80%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%BF%20%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%BF%CF%82%202018)

Polyneikos
12-11-18, 12:10
Athletic II (-1.75)

126010


126011

126012

126013
126014

126015
126016

126017


126018


Όλες οι φωτογραφίες της κατηγορίας στο Multimedia Gallery (https://www.bodybuilding.gr/multimedia/gallery/item/1693-men-athletic-ii)

Χρήστος Τριανταφύλλου
12-11-18, 12:17
Athletic I (+1.75)

Ο πιο γραμμωμενος Γιωργος Αποστολοπουλος Νο 54 πηρε τη 1η θεση απο τον πιο σχηματισμενο ,μπαλαρισμενο ,συμμετρικο Σπυρο Παναγου Νο 62.
3ος καθαρα ο Βασιλης Καλατζης Νο 38 ,4ος ο Ερβις Χοτζα Νο 51 με ομορφη συμμετρια ,5ος ο Νικος Νικολαου Νο 54.

https://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=125985&d=1541971441

Χρήστος Τριανταφύλλου
12-11-18, 12:28
Athletic II (-1.75)

Αν κ εμφανιστηκε καπως πιο ''μαλακος'' απο την προσφατη τελευταια του εμφανιση ...λογικο μια κ ενδιαμεσα επαιξε κ σε αγωνα εξωτερικου....ο Σωτηρης Παπαδογιαννης Νο 12 με φανερη τη μυικη του υπεροχη δεν ειχε κανενα προβλημα να παρει την 1η θεση.
2ος ο Ιωαννης Γιαννακοπουλος Νο 2 ,γραμμωμενος φαινοταν οτι ειχε κανει καλη προετοιμασια κ 3ος ο Χρηστος Κεπισης Νο 49.

https://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=126010&d=1542013740

Polyneikos
12-11-18, 13:26
Μasters 40+ (1 συμμετοχή) - Μasters 50+ (4 συμμετοχές)


126033

126036

126035




126034


126032


126039

126038

126037

126041



126042



Όλες οι φωτογραφίες της κατηγορίας στο Multimedia Gallery (https://www.bodybuilding.gr/multimedia/gallery/item/1690-masters-class-i)

Polyneikos
12-11-18, 18:27
Juniors BB


126054

126055


126056


126057


126058


126059

126060


126061


Όλες οι φωτογραφίες της κατηγορίας στο Multimedia Gallery (https://www.bodybuilding.gr/multimedia/gallery/item/1694-juniors)

Χρήστος Τριανταφύλλου
13-11-18, 00:07
Μasters 40+ Ο Αθανασιος Καραμανης Νο 32, ογκωδης ,μπαλαρισμενος κ συμμετρικος.


Μasters 50+ Τωρα που θα παιζει κ σ αυτη τη κατηγορια ο Γιαννης Λεωδης θα ειναι υπολογισιμη δυναμη για ολους τους κορυφαιους να τον αντιμετωπισουν ,φυσικα στη 1η θεση κ στοχος του ο Γενικος.
2ος ο Δημητριος Ψωμιαδης Νο 37 πολυ πιο ετοιμος κ καλυτερος απο τη προηγουμενη εβδομαδα.
3ος ο Ρηγουτσος Λεωνιδας Νο 13 ,4ος ο ογκωδης Δημητρης Χατζηκυριακος Νο 46.
Ολοι τους παραδειγμα για εμπνευση γι αυτες τις ηλικιες κ οχι μονο :clap:

https://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=126039&d=1542018266

Χρήστος Τριανταφύλλου
13-11-18, 00:21
Juniors BB

Ακομα πιο γραμμωμενος απο τον προηγουμενο αγωνα του ο Βασιλης Μπουσιος Νο 10 που μας ερχεται απο τη μακρινη Φλωρινα αλλα το ιδιο αδυνατος , γι αυτο στην 3η θεση μια κ οι αλλοι δυο αντιπαλοι του ....λιγοτερο μυικοι κ γραμμωμενοι αλλα ειχαν πιο υγιη εμφανιση.
2ος ο Κωνσταντινος Παυλοπουλος Νο19 με ωραια κατασκευη κ προσοντα αν συνεχισει κ 1ος ο Χαραλαμπος Σαμλιδης Νο 29 .


https://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=126060&d=1542036430

Polyneikos
13-11-18, 09:59
Mens Physique

126073

Kώστας Ζυγόρης - PCA Pro Physique

126067

126068

126075



126069

126070

126071

126066

126072

126074



Όλες οι φωτογραφίες της κατηγορίας στο Multimedia Gallery (https://www.bodybuilding.gr/multimedia/gallery/item/1691-mens-physique)

Polyneikos
13-11-18, 10:12
Men BB I - II- III - IV


Men BB I
126076


Men BB II
126077


Men BB III
126078


Men BB IV
126079


126085


126084


126083


126082


126081


126080


126086


Όλες οι φωτογραφίες της κατηγορίας στο Multimedia Gallery (https://www.bodybuilding.gr/multimedia/gallery/item/1685-men-body-class-1)

Χρήστος Τριανταφύλλου
13-11-18, 13:59
Mens Physique

Μετα απο επιδειξη για το πως θα πρεπει να κινουνται κ να στεκονται στη σκηνη οι αθλητες της συγκεκριμενης κατηγοριας ,του πραγματικα παγκοσμιου επιπεδου Κωστα Ζυγορη ,ξεκινησε η πιο πολυπληθης κατηγορια με εννεα συμμετοχες.

Το Νο 11 Μαρινος Χατζης σε ψηλο επιπεδο με ωραια χαρακτηριστικα δικαια στη 1η θεση ,2ος ο Πολυχρονης Δημας Νο 16 ηταν ο μονος που πιεσε τον πρωτο με την καθαρη του ωραια γραμμωση ,3ος ο Γιωργος Ζωγραφος με ωραιο ανοιγμα Νο 59 , 4ος ο Νικος Σκουλης Νο 30 οχι στη προηγουμενη φορμα του κ χωρις χρωμα ,5ος ο ωραια γραμμωμενος Παναγιωτης Ανδρεσακης Νο 33 ...τον εβλεπα για μια θεση επανω , 6ος ο Παναγιωτης Βαρναβας Νο 35 με υπερβολικη παρουσιαση....απο ενα σημειο κ μετα λειτουργει κ κρινεται αρνητικα;) , 7ος ο Αρμαος Λουκας Νο 61 αρκετα γραμμωμενος κ σκληρος , 8ος ο Κων. Γαρινης Νο 60 κ 9ος ο Ανδρεας Φρατζης Νο 34 που ενω ηταν αρκετα μυικος δεν ειχε τα στοιχεια που επρεπε για τη κατηγορια.


https://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=126069&d=1542092226

Χρήστος Τριανταφύλλου
14-11-18, 00:51
Men BB Τεσσερις κατηγοριες ,ενας αθλητης στη καθε μια ,αλλα ολοι απο πολυ καλοι εως εξαιρετικοι.


Men BB Ι Ο Πολυδωρας Μπερδεμες πολυ ''καθαροτερος'' σε γραμμωση απο τον αγωνα που επαιξε τη προηγουμενη εβδομαδα. Εαν κοψουν κ αλλο τα ποδια του κ αν παιξει στο Νοβοτελ ,θα ειναι στο 100% της φορμας του.

Men BB ΙΙ Ο Γιωργος Χαρδαβελας ...οτι ειπαμε στα σχολια του τελικου....σε τρομερη Κατασταση.

Men BB ΙΙΙ Ο Ευσταθιος Αρτινος , νομιζω στη καλυτερη κατασταση που τον εχουμε δει. Εχει περιθωριο να γραμμωσει κ αλλο σε περιπτωση που παιξει k στη Wabba.

Men BB ΙV Ο Γιωργος Τουσιος , ψηλος ...επιασε καλη φορμα , εαν βαλει μελλοντικα κι αλλο μαζα λογω υψους μπορει να γινει πολυ δυνατος.

https://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=126081&d=1542093054

Polyneikos
14-11-18, 11:59
Η ΜΑΧΗ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΤΙΤΛΟΥ


126101


126104

126103


126102


126112

126111

126110

126109

126108

126107

126106

126105

ΓΕΝΙΚΟΣ ΝΙΚΗΤΗΣ Ο ΓΙΩΡΓΟΧ ΧΑΡΔΑΒΕΛΑΣ!


126113



Όλες οι φωτογραφίες της κατηγορίας στο Multimedia Gallery (https://www.bodybuilding.gr/multimedia/gallery/item/1684-overall-bodybuilding)

Polyneikos
14-11-18, 12:03
Oι guests του αγώνα

126114


126122


126121



126120



126119



126118


126117


126115


126116


126123