PDA

Επιστροφή στο Forum : Πολεμικη τεχνη και προβληματα υγειας



steliosAa
19-08-18, 16:04
καλησπερα, ειμαι 27 χρονων , 1.88 και 105 κιλα ..

μετα απο σκληρη διαιτα πριν απο ενα χρονο εφτασα τα 102 απο τα 125 που ειμουν. και απο τοτε εχω παρει πισω μολις τα 3 κιλα ..

δυστηχως προβληματα μυοσκελετικα , δεν με εχουν αφησει να κανω καποια αθληματα, οπως ποδοσφαιρο που παντα μου αρεσε να ασχοληθω .. καθως επισης δεν εχω και αντοχες κυριως στο τρεξιμο με μολις 300-400 μετρα σε ρυθμο 7-8 χιλιομετρων την ωρα εχω φτυσει το πνευμονι που λενε ..


δεν καπνιζω βεβαια και αυτο με παραξενευει οτι δεν μπορω να αθληθω ετσι ...


σκεφτηκα την λυση του μποξ , που ειναι κατι που μου αρεσει φυσικα , αλλα δεν ξερω κατα ποσο με το σωμα μου μπορω να παω να προπονηθω , αλλα ουτε με το προβλημα της μεσης που εχω.


εχω δυο κυλες μεσοσπονδυλου , με την μια να πιεζει το δεξι νευρο του ποδιου ... κατι που πλεον εχει ξεπεραστει και ποναει μονο σε εντονα βαρη και αλαγες του κλιματος ..

τι προτεινεται εσεις ? γιατροι μου ειπαν απλα να γυμνασω τις περιοχες τοσα χρονια , ομως στο γυμναστηριο με τα οργανα δυσκολευομαι πολυ , κυριως στα ποδια ..

Lao
29-08-18, 02:51
Από την στιγμή που γιατροί, όπως λες, σου είπαν κάτι συγκεκριμένο, νομίζω ότι πρέπει να ακολουθήσεις τις συμβουλές τους.