PDA

Επιστροφή στο Forum : Michael Jordan



manos_
16-02-09, 03:21
ο συγκεκριμενος κυριος ειναι χαραγμενος στην μνημη μου και ειναι για μενα προτυπο δυναμης και θελησης.Αυτο το βιντεο ειναι ισως το καλυτερο που εχω δει η μαλλον το πιο δυνατο.

OyrQCrXHbFU&feature=related

thegravijia
16-02-09, 03:25
:awesome: :bowdown:

tupac
16-02-09, 03:31
ΣΑΝ ΤΟΝ "ΜΙΧΑΛΑΚΗ" ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΑ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ...ΔΕΝ ΛΕΩ ΚΑΛΟΣ Ο ΚΟΒΕ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ Ο LEBRON ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ!!ΑΝΤΕ Κ ΕΧΕΙ Κ ALL STAR GAME NBA ΣΕ ΛΙΓΟ!! :awesome:

manos_
16-02-09, 03:34
για μενα ο καλυτερος αθλητης που περασε ποτε απο τον πλανητη. Και δεν νομιζω να υπαρξει δευτερος.

manos_
16-02-09, 03:35
SdCzixCxZEQ (http://www.youtube.com/watch?v=SdCzixCxZEQ)

παρτε και αυτο να θυμηθειτε πως ανατριχιαζατε μολις ακουγατε την εισοδο των παιχτων.

tupac
16-02-09, 04:46
ΚΑΛΑ ΕΙΔΑΤΕ ΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΟΥ SHAQ ΣΤΟ ΑLL STAR GAME???ΘΕΟΣ!!! :rocking:

tezaman
16-02-09, 04:54
o άνθρωπος γεννήθηκε για να κρατάει μπάλα 8)

Polyneikos
16-02-09, 09:29
O ανθρωπος που μας εκανε να αγαπήσουμε το μπάσκετ (μαζί με την Εθνικη Ελλάδος) και μας έμαθε να παρακολουθούμε ΝΒΑ.Respect Air Mike :bowdown:

peris
16-02-09, 10:55
για μενα ο καλυτερος αθλητης που περασε ποτε απο τον πλανητη. Και δεν νομιζω να υπαρξει δευτερος.

:awesome: :awesome: :thumbup:

και ο κομπε μπραιαντ που ειναι αυτη τη στιγμη ο καλυτερος παιχτης δεν τον φτανει ουτε στο μικρο του δαχτυλακι :basket:

Polyneikos
16-02-09, 11:34
O Μαϊκλ ετός από αθλητης είχε μεγάλη βαρύτητα και σαν προσωπικότητα όπως και απήχηση,κάτι που δεν έχουν τώρα οι αστερες του ΝΒΑ.

manos_
16-02-09, 13:23
Δεν ειχε μονο ο μαικλ προσωπικοτητα. Ειχε διπλα του και εναν πιππεν που τον βοηθουσε και μπασκετικα απιστευτα ο ανθρωπος ητανε πολυμηχανημα. Και γενικα ολοι ειχανε προσωπικοτητα ντρεξλερ,σταρκς ,γιουινγκ μπαρκλει μαλοουν ,ρομπινσον , πειτον ολαζοουν ακομα και ο τρελος ο ροντμαν εδω ητανε στο παγκο ο κουκοτς εμπαινε μεσα πεταγε πεντε τριποντα και εβγαινε ποιον να πρωτοθυμηθεις.Τωρα κατι βλαμενα παιζουνε φουλ στο φαρμακο που εχουνε μονο αθλητικα προσοντα και το αθλημα εχει ξεφτιληστει απο τις διαφημισεις παιρνουνε 15 ταιμουτ σε καθε ημιχρονο θες τρεις ωρες στην ξεφτιλα να δεις ενα αγωνα.

the_big_litho
16-02-09, 13:32
το μπασκετ την εποχη που αναφερεστε κατακλιζοταν απο απιστευτα μπασκετικα ταλεντα και μυαλα.....

η εξελιξη μας εφερε ακομα πιο δυνατους γρηγορους αλτικους αθλητες, αλλα το ταλεντο ειναι κατι που δεν το αποκτας το εχεις και φαινεται στο ιδιο καλουπι που χαρακτηριζει σωματικα και παικτικα τους αθλητες σημερα

ειναι η δουλεια μου και γνωριζω τις τωρινες συνθηκες στα κολεγια και στα λυκεια της αμερικης, οπου δεν ευδοκιμουν τα ταλεντα....

manos_
16-02-09, 13:43
Δεν ειμαι ειδικος αλλα εμενα ολοι αυτοι που παιζουν εχω την αισθηση οτι αν επαιζε ο μαικλ η και ο πιππεν θα τους εκανε τσιρκο και ας ειναι τρεις φορες πιο αλτικοι μου φαινονται σαν ρομποτακια χαζοι εντελως.Ιδιο καλουπι πηγαινουν σαν μηχανακια πανω κατω λες και δεν σκεφτονται τους βλεπω και εκνευριζομαι.Και δεν εχουν σπιθα στο παιχνιδι τους παιζουν μονο για τα φραγκα και τελος.Παθος μηδεν.Ακομα θυμαμαι τι γινοταν στους τελικους ανατολης σικαγο νεα υορκη και τα μπουκετα αναμεσα σε πιππεν και σταρκς δυο πολεις σε μισος.

tezaman
16-02-09, 17:28
απότι ξέρω τα αναβολικά επιτρέπονται στο NBA ετσι?

manos_
16-02-09, 17:54
οχι επισημα αλλα ναι ειναι κοινως αποδεκτα.

the_big_litho
16-02-09, 19:29
οχι επισημα αλλα ναι ειναι κοινως αποδεκτα.

οπως σε ολο τον επαγγελματικο (και μη) (πρωτ)αθλητισμο

the_big_litho
16-02-09, 19:32
παντως σωστα το ειπατε... οι πιπεν, κουκοτς, ροντμαν ηταν πολυτιμα εργαλεια οπως και ο μαεστρος φιλ τζακσον οχι απαραιτητα για να φανει ο τζορνταν(ο ανθρωπος οπου και αν ηταν παλι κορυφη θα ταν) αλλα για την απιθανη πορεια των ταυρων

hlias102
05-03-11, 01:53
Παλιές καλές εποχές...αθλητικό γυμνάσιο Λάρισας 93'.
Ο Michael Jordan ήταν πρότυπο για μας όπως πολύ σωστά είπατε,αλλά και οι ναυαρχίδα(Robinson),Charles Barkley,Shaquille O'Neal,Patrick Ewing,Denis Rodman,Clyde Drexler και πολύ άλλοι.Το NBA ήταν απλά μαγεία.Τώρα νομίζω έχει ξεθωριάσει πολύ...

Spyros1993
08-03-11, 02:52
Τι να πεις για αυτόν τον άνθρωπο, είδωλο με ήθος και απίστευτο θάρρος και θράσσος ( με την καλή έννοια ) μέσα στο γήπεδο. Απίστευτα στατιστικά και παιχνίδια.
Αργά ή γρήγορα το nba θα ξανανεβεί και θα βγάλει ταλέντα πιο πολλά.
Για τα κολλέγια και τις ακαδημίες τους δεν μπορώ να εκφέρω άποψη, αλλά λογικά θα δουλεύουν πολλοί εκεί, αφού είναι το πρώτο στάδιο τους...

tony7
08-03-11, 03:02
μονο ο κόμπε μπορεί να συγκριθεί με τον jordan κανεις άλλος

den23
09-03-11, 04:01
διαφωνώ για τον κόμπε... για μένα ο μονος που είχε τα προσόντα να φτάσει τον air mike ήταν ο tracy macrady ΜΟΝΟ... αν δεν πάθαινε το πρόβλημα στο γόνατο θα είχε αφήσει εποχή... φέτος επέστρεψε μετά από καιρό και τα πάει super ήδη με δεδομένη την απουσία του.. επίσης άλλος με προσόντα που τείναν να πλησιάσουν στον jordan ήταν το στεφόν murbury αλλα δεν είχε ούτε στάλα μυαλό... από τους νεαρούς θα επιλέξω για πλακα derick rose...

tony7
10-03-11, 02:13
έλα τότα ο κόμπε απλά είναι καλύτερος όλον τον εποχών για πόλους. ντάξει ο tracy όντως παικταράς ήταν αλλα όχι και να γίνει καλύτερος του jordan...

paulakos
10-03-11, 03:05
Jordan...

den23
10-03-11, 17:41
έλα τότα ο κόμπε απλά είναι καλύτερος όλον τον εποχών για πόλους. ντάξει ο tracy όντως παικταράς ήταν αλλα όχι και να γίνει καλύτερος του jordan...

είπα είχε τα προσόντα.. όσο για τον κόμπε... στις 250 προσπάθειες 40 πόντους δεν μου λέει κάτι... δεν λέω παιχταράς απλά κατά τη γνώμη μου θεοποιημένος... πιστεύω πως ο rose θα αφήσει εποχή.. αγωνίζεται και στους bulls... Τυχαίο??:P

tony7
11-03-11, 02:21
είπα είχε τα προσόντα.. όσο για τον κόμπε... στις 250 προσπάθειες 40 πόντους δεν μου λέει κάτι... δεν λέω παιχταράς απλά κατά τη γνώμη μου θεοποιημένος... πιστεύω πως ο rose θα αφήσει εποχή.. αγωνίζεται και στους bulls... Τυχαίο??:P


όχι ρε 900 προσπάθειες:green: καλός και ο rose αλλα μπροστά στον κόμπε δεν είναι τίποτα. εγώ πάντως προτιμώ τον magic από τον jordan !

magavaTOUT
11-05-11, 23:18
απο τους πιο ολοκληρωμενους, ισως ο πιο ολοκληρωμενος αθλητης εβερ.. ειμαι στα 19 και δεν προλαβα να τον δω live αλλά αξιζει για οπιον γουσταρει να ψαξει ολοκληρους αγωνες και οχι μεμονωμενα στιγμιοτυπα ;)