PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμπληρώματα και Παρενέργιες



Theristis
19-10-06, 00:58
Γειά σας και πάλι παιδιά προσωπικά είμαι πολύ χαρούμενος γιατί επιτέλους είναι σχεδόν έτοιμο το online shop μας και έτσι θα αποφεύγουμε τους απατεώνες.Θά ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με το συμπλήρωμα μου πέρνω την whey protein MYOPRO της EAS και επειδή γνωρίζω οτι αυτά επιρεάζουν το συκώτι ειδικά την transaminachi θα ήθελα να μου πείτε κατα πόσο είναι βάσιμο αυτό και άμα υπάρχει κάποιος τρόπος να καταπολεμό την τοξικότητα της πρωτεϊνης ώστε να μπορώ να πέρνω άφοβα γιατί θα ξεκινίσω να κάνω και συχνές εξετάσεις αίματος για να παρακολουθώ την κατάσταση μου ευχαριστώ για ην προσοχή σας.

Duke-Nukem
19-10-06, 08:43
οι τρανσαμινάσες δεν επιρεάζονται από συμπλήρωματα πρωτείνης. Η πρωτεινή είναι επεξεγαρσμένη τροφή από την οποία έχει απομονοθεί η πρωτείνη για το σκεύασμα. Πάντως για το σύκωτι το MILK thistle βελτιώνει την λειτουργία του. Πίνε επιπλέον νερό για τον ίδιο λόγο.

ajax
19-10-06, 10:53
Αφθονο νερο και εισαι μια χαρα οσο αφορα τα συμπληρωματα φυσικα

Theristis
19-10-06, 11:10
Σας ευχαριστώ παιδιά για τις απαντησεις.
:bodybuilder2:

sakisboy
19-10-06, 11:13
nero,nero kai pali nero kai kana simpliroma Milk thistle kapou kapou. :army2:

gorilakos
19-10-06, 17:13
kai ego exo akousei polla kalla gia to milk thistle,to protimoun kai autoi pou pernoun farmaka.

billys15
22-10-06, 01:05
οταν χρησιμοποιεις τα συμπληρωματα σωστα,δεν εχεις καμια παρενεργεια.οταν π.χ. παιρνεις την διπλασια δοση,ας πουμε,κραετινης,τοτε ειναι λογικο οτι θα εχεις καποιες παρενεργειες