PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόγραμμα ασκήσεων σε στοίβο μάχης



boom123
17-02-09, 10:57
Μένω στις εστίες του Ε.Μ.Π για όσους ξέρουν και έχει ένα μικρό στοίβο μάχης.
Οι ασκήσεις που κάνω είναι:

1η μέρα:

1. Ελξεις, ανοιχτά χέρια , οι παλάμες δεν κοιτάνε προς εμένα 3χ6
2. Ελξεις, ανοιχτά χέρια, το σβέρκο κάτω απο τη μπάρα 3χ6
2. Κάμψεις 4χ20
3 Κοιλιακούς, ραχιαίους
--------------------------------------------------------------------------
2η μέρα:
1. Έλξεις, παλάμες κοιτάνε προς εμένα 4χ5
2. Βυθήσεις 4χ10
3 Κοιλιακούς, ραχιαίους

και μετά πάλι απο την αρχή...όπως βλέπεται δεν έχω μεγάλη γκάμα ασκήσεων... αν ξέρεται καμιά άλλη άσκηση που μπορώ να κάνω εκεί πέρα να μου πείτε! βασικά ψάχνω κάτι για ώμους...
αυτά και ευχαριστώ για το χρόνο σας.

slaine
17-02-09, 15:18
δεν ξέρω τι διαθέτει ο χώρος αλλά μπορείς να προσθέσεις:
-τρέξιμο
-κάμψεις
-έλξεις στο μονόζυγο με κλειστή ανάποδη λαβή και να φέρνεις τον αφαλό (περίπου) στο σίδερο

Polyneikos
17-02-09, 23:14
Όντως δεν αναφερεις περα από τον στίβο μαχης τι αλλο διαθετει ο χωρός.Μόνο αυτό;

boom123
08-03-09, 22:04
ναι..τρέχω κάνα 20λεπτο προηγουμένος...κάνω και κάμψεις.

Τώρα ο στόιβος εκτός απο το μονόζυγο και αυτό για τις βυθύσεις (δεν ξέρω πως λέγεται), έχει κρίκους, αυτό με το σχοινί που πρέπει ν'ανέβεις, και το άλλο που πιάνεσαι απάνω και προχωράς με τα χέρια (αν καταλάβατε τι εννοώ...) :unsure:

mantus3
15-03-09, 23:00
ναι..τρέχω κάνα 20λεπτο προηγουμένος...κάνω και κάμψεις.

Τώρα ο στόιβος εκτός απο το μονόζυγο και αυτό για τις βυθίσεις (δεν ξέρω πως λέγεται), έχει κρίκους, αυτό με το σχοινί που πρέπει ν'ανέβεις, και το άλλο που πιάνεσαι απάνω και προχωράς με τα χέρια (αν καταλάβατε τι εννοώ...) :unsure:

αυτο που πιανεσαι κ προχωράς ειναι αρκετα καλο γιατι γυμναζει γενικα τα χερια + την δυναμη που εχουν τα χερια σου να κρατισουν κατι...

επισεις μπορεις σε εκεινο που κανεις βυθισεις να κανεις πιεσεις ομων, κατι σαν βυθησεις αλλα να εχεις τεντομενα τα χερια κ να κατεβενεις απλα με τους ομους