PDA

Επιστροφή στο Forum : Το νέο προγραμμά μου



tupac
17-02-09, 19:35
ΕΙΜΑΙ 1.82 Κ 85 ΚΙΛΑ.ΣΤΟΧΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ "ΒΑΛΩ" ΜΥΙΚΗ ΜΑΖΑ Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΝΑ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΩ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΩΣΗ.ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΖΕΥΓΑΡΙΑ Κ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΣΟΥΠΕΡ ΣΕΤ.ΠΧ ..ΕΝΑ ΣΕΤ ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΑΓΚΟ - ΣΟΥΠΕΡ ΣΕΤ PECTORAL ΔΙΑΛΛΕΙΜΑΤΑΚΙ Κ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.

1 ΗΜΕΡΑ

1.ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΑΓΚΟ 4Χ8
PECTORAL 4X8
2.ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΠΙΚΛΗΝΗ ΠΑΓΚΟ 4Χ8
ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ ΣΕ ΕΠΙΚΛΗΝΗ ΠΑΓΚΟ 4Χ8
3.ΒΥΘΙΣΕΙΣ ΣΕ ΠΑΓΚΟ 4Χ10
CHEST PRESS ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ 4Χ8
4.PUSH UPS 4X8
ΠΙΕΣΕΙΣ ΤΡΙΚΕΦΑΛΩΝ ΣΤΗ ΤΡΟΧΑΛΙΑ 4Χ10

2 ΗΜΕΡΑ

1.EMΠΡΟΣΘΙΕΣ ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΗ ΤΡΟΧΑΛΙΑ 'Η ΜΟΝΟΖΥΓΟ 4Χ8
LOW ROW 4X8
2.ΟΠΙΣΘΙΕΣ ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΗ ΤΡΟΧΑΛΙΑ 4Χ8
UPPER BACK 4X8
3.ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ 4Χ8
ΕΛΞΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ ΣΤΗ ΤΡΟΧΑΛΙΑ 4Χ8
4.ΕΛΞΕΙΣ ΣΕ ΠΑΓΚΟ LARRY SCOTT 3X8
EΛΞΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ(ΣΦΥΡΙΑ) 3Χ8

3 ΗΜΕΡΑ

1.ΗΜΙΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΣΤΟ SMITH MACHINE 4X8
2.EKTAΣΕΙΣ ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΩΝ 4Χ8
ΚΑΜΨΕΙΣ ΜΗΡΙΑΙΩΝ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ 4Χ8
3.ΓΑΣΤΡΟΚΝΗΜΙΟΙ 4Χ12


1.ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ 4Χ8
ΠΛΑΓΙΑ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ 4Χ8
2.ΟΡΘΙΑ ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ 4Χ8
ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ 4Χ8
3.ΕΛΞΕΙΣ ΣΤΟ RADIANT ΑΠΟ ΥΠΤΙΑ ΘΕΣΗ 3Χ8
UPPER BACK 3X8

the_big_litho
17-02-09, 22:34
φιλε μου το προγραμμα που εχεις σχεδιασει δεν νομιζω να σου αποφερει αυτα που ζητας. Τα ss τα χρησιμοποιουμε ανα συγκεκριμενες χρονικες περιοδους μεσα στις προπονητικες μοναδες και οχι σαν βαση προγραμματος μιας περιοδου.... Πιστευω με τετοιο προγραμμα θα εξαντληθεις γρηγορα.....

tezaman
17-02-09, 22:48
να τον ακούς τον λίθο, ξέρει τι λέει :awesome:

tupac
17-02-09, 23:13
φιλε μου το προγραμμα που εχεις σχεδιασει δεν νομιζω να σου αποφερει αυτα που ζητας. Τα ss τα χρησιμοποιουμε ανα συγκεκριμενες χρονικες περιοδους μεσα στις προπονητικες μοναδες και οχι σαν βαση προγραμματος μιας περιοδου.... Πιστευω με τετοιο προγραμμα θα εξαντληθεις γρηγορα.....ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ Κ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΣ?
ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΛΟΓΟ ΚΟΥΡΑΣΗΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ?

NASSER
17-02-09, 23:21
Αρχικα γραφε με μικρους χαρακτηρες γιατι με μεγαλους στη γλωσσα του Ιnternet ειναι σαν να φωναζεις και δευτερον ειναι και κανονας του φορουμ να γραφουμε μ εμικρους ελληνικους χαρακτηρες. :wink:

Το ΣΣ προγραμμα δεν συνησταται για προγραμμα καθημερινο, οπως πολυ σωστα ειπε ο the_big_litho. Ζητα απο το γυμναστηριο να σου βγαλει κατι αλλο. Υπαρχει συγκεκρημενος λογος που στο εδωσαν ή το ζητησες εσυ?

tupac
17-02-09, 23:44
Αρχικα γραφε με μικρους χαρακτηρες γιατι με μεγαλους στη γλωσσα του Ιnternet ειναι σαν να φωναζεις και δευτερον ειναι και κανονας του φορουμ να γραφουμε μ εμικρους ελληνικους χαρακτηρες. :wink:

Το ΣΣ προγραμμα δεν συνησταται για προγραμμα καθημερινο, οπως πολυ σωστα ειπε ο the_big_litho. Ζητα απο το γυμναστηριο να σου βγαλει κατι αλλο. Υπαρχει συγκεκρημενος λογος που στο εδωσαν ή το ζητησες εσυ?σορρυ για τα μεγαλα γραμματα αλλα δεν την παλευω με τα μικρα κανω συνεχεια λαθη στο γραψιμο :banghead:το προγραμμα δεν το ζητησα εγω απλα ειναι η συνεχεια απο καποια προγραμματα που κανω στο γυμναστηριο.και στο προηγουμενο προγραμμα που εκανα υπηρχαν σσ αλλα ενα σσ μετα απο καθε ασκηση.

Steve KinG STyLe
18-02-09, 00:34
Γεια σου 2pac με το ωραιο ονομα :green:
Λοιπον συμφωνω με τους παραπανω ειναι υπερβολικο και φανταζομαι οχι στο επιπεδο σου.Επειδη ειναι δυσκολο να γραφτουν "λαθοι" αν θες ριξε μια ματια στο παρακατω τοπικ μετα την δευτερη σελιδα να παρεις μια ιδεα...
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=4592
:wink:

the_big_litho
18-02-09, 00:53
καλο θα ηταν να βαλεις ενα συνηθισμενο προγραμμα split (υπαρχει πολυ πραμα στο φορουμ αν ψαξεις) και να βαζεις σε καποιες προπονησεις σουπερσετ αλλα μονο για 2 το πολυ ασκησεις

πχ στηθος- τρικεφαλοι

πιεσεις ισιος
πιεσεις επικλ-εκτασεις επικλ ss
crossover
βυθισεις

εκτασεις τροχ
γαλλικες με μπαρα
kick backs

δηλαδη μπορεις να βαλεις μεσα στην εβδομαδα μερικα ss(ιδιας μυικης ομαδας ειτε ανταγωνιστων μυων) ωστε να δωσεις ενα ερεθισμα παραπανω αλλα οχι σαν βαση....